Pomagaci Sherijata

  • This topic has 4 odgovora, 3 glasa, and was last updated prije 11 years, 7 months by Anonimno. This post has been viewed 769 times
Pregledavate 5 postova - 1 do 5 (od ukupno 5)
  • Autor
    Postovi
  • #11394
    Anonimno
    Neaktivan

    #11395
    Anonimno
    Neaktivan

    Ako moze neko nek prevede na Bosanski-Halalite…

    #11396
    Anonimno
    Neaktivan

    Ako mozete i ovo prevedite–HALALITE

    #11405
    Anonimno
    Neaktivan

    #11440
    Anonimno
    Neaktivan

    http://www.ballkan-islamik.com

    predstavlja

    Video projekat „wa Islama- o zalosti moja za islamom“
    Ovaj poziv „Wa Islama“ koliko cesto smo culi ali ovaj poziv ako u tvojem i tvojem i tvojem srcu ne napravi preokret i onda da ustanes radi La ilahe ilallah i nesto uistinu ucinis tako mi Allaha, ti si izgubljen.
    Svi mi ovdje govorimo o Tewhidu, MashaAllah !
    Kufr u taguta i vjerovanje u Allaha, tagut- uvjek izgovaramo ovu rijec , Tagut, tagut, tagut, La ilahe ilallah, lijepo li je to, vrlo lijepo, ali gdje je praksa, to sto mi svo vrijeme radimo jeste teorija to je Kawlu- rijec a gdje je A’mel- djelo, gdje je A’mel.
    La ilahe ilallah zahtjeva izgovor, zahtjeva Dzihad , zahtjeva Emrul bil marufi we nehju anil-munker (naredjivanje na dobro i zabranjivanje zla) to zahtjeva La ilahe ilallah.
    La ilahe ilallah nije samo jedna rijec koja se izgovara inace bi je rekli nevjernici od Qurejsija,
    La ilahe ilallah znaci da svoj zivot za Allaha zivis,
    To je ono sto vecina muslimana, danas, nerazumije, gdje si se to Allahu predao kad Allah kaze: Infiru –izadzite u borbu i niko ne odgovara i niko ne ustaje.
    Kad Allah kaze: govori, govorite istinu; kad Allaha kaze:” O vjernici, bojte se Allaha i govorite samo istinu :“ ايَا أَيُّهَا الَّذِينَ آمَنُوا اتَّقُوا اللَّهَ وَقُولُوا قَوْلًا سَدِيدً“ i niko nekaze kawlul sedid-istinitu rijec.
    Kad vidis kako nevjernici nase sestre bacaju u tamnice i kad vidis kako nevjernici nase sestre napadaju i skidaju i nekazes nista gdje je kawlul sedid- rijec istine ?
    Nezelim ovdje omalovazavati Dowu , ali ne zadovoljavaj se samo dowom, nije citava stvar samo dowa, podrzavanje zatvorenih nije samo dowa, podrzavanje muslimana nije samo dowa, podrzavanje La ilahe ilallah nije samo dowa.
    Ashabi nisu samo sjedili u Medini i vikali ja rabbi ja rabb –o Gospodaru, o Gospodaru, O Gospodaru.
    Kada si gladan, bilo ko od nas ne vice o gospodaru daj nam jelo jel tako ili ne? Zasto onda ovo razumijemo a ono ne razumijemo,- nesto s nasim imanom nije uredu.
    Tako mi Allaha osim koje drugog boga nema, doista su nesretnici oni koji se nebrinu za svoju vjeru, koji se nebrinu o svom Ummetu i koji ce onda doci pred Allaha na sudnjem danu i bit ce upropasteni.
    Nesretan je onaj koji posmatra kako vrisci iz Afghanistana dolaze i krici iz Iraqa i kako vrisci iz Somalije dolaze kako dolaze vrisci iz Pakistana, kako dolaze vrisci iz Kashmira, kako dolaze vrisci iz Uzbekistana, Tadzikistana, Indonezije, Dagestana, iz Njemacke , iz Belgije, iz Londona i Amerike onaj koji to sve vidi, a svi vi ste to vidjeli svaki pojedinac od vas , i Allaha mi ja cu bit protiv vas na sudnjem danu, tako mi Allaha osim kojeg drugog boga nema ja cu svjedociti protiv vas i vi cete svjedociti protiv mene na Sudnjem danu.

    Gdje bio nato, jel jos uvjek cekate na NATO, kao neki od potpunih idota iz danasnjeg arapskog svijeta?! Uredu cekajte , samo cekajte!

    U Kalatul- Jangi u Afghanistanu a muslimani , i prava je sramota da muslimani neznaju sta se desilo u Kalatul –jangi , to je besramno tako mi Allaha to je jedna tragedija u kojoj je hiljade i hiljade od najboljih muslimana danasnjice ubijeno –hladnokrvno.
    Hiljade talibana hiljade i uistinu hiljade. Zasto ? O tome niko ne govori .
    Ili na Filipinima ili na Moluckim otocima u Indoneziji ili , ili , ili … Gdje da pocnem i gdje da zavrsim ?
    I onda dodju neki muslimani i kazu:: “ o brate moj mi smo ovdje u Europi, sta nas briga za druge ” onaj ko tako kaze , Allaha mi Uzvisenog nije daleko od kufra udaljen, ako vec nije kafir, halas – gotovo. SubhanAllaha, sta je to neka zena nesto neka zivotinja koja stida neosjeca niti muskosti posjeduje.
    Muslimanka je silovana i on kaze: “ sta me briga za tim”, Allaha mi ja sam to cuo , meni je to receno.
    Kazemo uredu to tamo te nezanima, ali sta je sa muslimanima ovdje sta je sa muslimanima ovdje u ovim zemljama sta je sa nasom sestrom Ummu Sejfillah el Ansarije ovdje u Njemackoj?
    Sta je sa nasom sestrom Ummu –Ubejdah Malika Aroud u Belgiji? Osam godina je u zatvoru sta je sa tim ?
    Sta je sa sestrom Ummu –Ubejdah Malika Aroud, ciji je muz sheid? Znateli? Njen muz je dao zivot za Allaha aze-we-dzell, njen muz je ubio jednog o najvecih glavesina kufra danasnjice –Ahmeda Shah Mesud-a u Afghanistanu to je njen muz Abdus-Setar Dahme da mu se Allah smiluje i primi ga. On je ostavio nju iza sebe i sta smo mi sa tim uradili, jesmo li na nju pazili?
    Nasa sestra Ummu Sejfillah el Ansarije, njen muz je 12 godina zatvora, osudjen je na 12 godina zatvora i mozeteli sebi zamisliti tu situaciju da si u zatvoru gdje si osudjen na izdrzavanje kazne i da ti dodju i kazu imas posjetu i dodjes a sa druge strane ti tvoj advokat kaze –tvoja zena je sad u zatvoru? Kakav je to osjecaj?
    Ili nasa sestra cije sam ime nazalost zaboravio, supruga od Muhammeda Sidik Khan-a , brata koje je uradio napade u Londonu,- nebitno je dali si ti sad zadovoljan sa tim napadima , ili dali se slazes ili neslazes ili smatras li da je halal ili haram to nema nikakve veze to je jedna sestra muslimanka koja odvedena u zatvor i osudjena na 15 godina i cije je djete od nje oteto.
    Potpuno je svejedno nezanima me dli si ti od Al qaide ili dali si od Talibana ili nisi ono sto me interesuje jesili musliman ili nisi, jesili musliman da ili ne, i prije toga jesili musko ili nisi.
    Gdje su Muskarci, gdje su mladici, gdje su muslimanski trgovci (biznismeni) gdje je to njihovo bogastvo, gdje je turizam (posjetioci) Spanije i Svicarske i ostalih turistickih odredista?!
    Gdje su muskarci?
    Reci vjerujes li da ako bi bilo muskaraca medju muslimanima ovdje u Njemackoj dali bi ove zene bile primorane da rade tako nesto?
    Da muski to rade ili da to dovoljno rade ? Gdje su muskarci?
    Pogledaj! Vecina Islamskih stranica na internetu vecina islamskih projekata na internetu iz anjih stoje sestre! Gdje su muskarci?
    Sestra skida svoje zlato – nakit i daje na fisebilillah, a braca da ti 5 eura, 5 eura, 5 eura. sta cinis 5 eura raspes u 5 minuta, za 2 minuta, za minut , jedan Kebab i nesto za popit i gotovo. Jel tako ili ne?
    Koliko se moze kupiti postanskih markica za 5 eura? Gotovo 10 komada ili? 5.50 eura kosta 10 markica ili 6.50 to znaci 10 brace , brace koja su zatvorena dobit ce pismo, a cak ni to neradimo.
    braca iz organizacije Ansarul-esir (pomagaci zatvorenika), su rekla netreba nam novac trebaju nam postanske marke i trebaju nam koverte treba nam papir, pa ko je to radio? Ko ?
    Cak ni to nismo ustanju.l ali mi govorimo o tewhidu i brate moj Kufr u taguta, o brate moj gdje je kufr u taguta? Gdje? zar nis cuo da kufr u taguta podrazumjeva da ga mrzis i da si mu neprijatelj? Gdje je neprijateljstvo? Ne, nego ga ti podrzavas time sto svoju bracu ostavljas na cjedilu, to je podrzavanje taguta. i upravo to cini taguta zadovoljnim , cinili ga zadovoljnim ili ne? Jel to znacenje kufra u taguta? Gdje je la ilahe ilallah?
    Gdje je ljubav radi Allaha i mrznja radi Allaha?
    Zar nije reko Poslanik saws: „ Najcvrsca drska imana je Ljubav radi Allaha i srdzba radi Allaha“
    i zar, on saws, nije rekao“ niko od vas nece istinski vjerovati dok nebude zelio svom bratu ono sto zeli sebi“
    i zar nije rekao „primjer vjenika u medjusobnoj privrzenosti i samilosti je kao primjer tijela, kad boli jedan dio, citavo tijelo odgovara sa nesanicom i groznicom.“
    i zar nije rekao : „ Vjernik nasprem vjernika je poput zida podupiru jedan drugog“ i, i, i…. sve to znate napamet i svi mi to znamo , ali gdje su djela?
    GDJE? Gdje su unuci Muhammeda ibn Mesleme? Gdje su unuci Ebu Bekra es-Sidika i Omera ibn Hataba?
    gdje su nasljednici Alije ibn ebi Taliba? Gdje su nasljednici Osmana, Ebu Ubejde i Halida ibn Welida? Gdje?
    Posmatramo kako bombarduju muslimane u Gazi hemijskim srestvima i svim mogucim , i sta smo uradili s tim? Gdje smo bili?
    Posmatramo kako bombarduju muslimane u Afghanistanu i onda dodju krstasi , kad uvide da su pobili djecu dodju i daju za svako dijete po stotinu dolara, stotinu dolara o Allahovi robovi. jedna ovca kosta vise.
    SubhanAllah! Gdje su muslimani koji su se probudili, neradise ovdje o al- qaidi niti se radi ovdje o Talibanima, niti se radi o shejhu Usami niti se radi o shejhu ebu–Musab-u, neradi se o ovome ili onome. ovdje se radi o ISLAMU ! Radi se o tome ili jesmo ili nismo.
    radi se o tome dali cemo casno zivjeti, ili cemo zivjeti u ponizenju.
    I Allahami sto se mene tice ja sam se odlucio : Ili cu zivjeti casno u Islamu ili cu umrijeti casno u Islamu! Allahami ostat cu uspravan ili cu uspravan zivjeti ili cu uspravno umrijeti. I tako mi Allaha necu se nijednom kafiru nikada pogeti NIKAD. inshaAllah. Sa dozvolom Allaha aze we dzel.
    Svako od nas je cuo krik koliko cesto wa-islama, wa-islama, wa-islama koliko cesto koliko cesto? zbog toga tako mi Allaha osim koje drugog boga nema, ili cemo ustati ili cemo zauvjek u ovom ponizenju zivjeti. I hvala Allahu ima u ovom ummetu, elhamdulillah , ima ljudi koji ovo ponizenje ne podnose, Muskarci!
    zbog toga kaze Allah swt:“ مِنَ الْمُؤْمِنِينَ رِجَالٌ صَدَقُوا مَا عَاهَدُوا اللَّهَ عَلَيْهِ“ od vjernika ima muskaraca koji su iskreni u onome sto su Allahu obecali, neki od njiha su poginuli (da ih Allah primi) وَمِنْهُمْ مَنْ يَنْتَظِرُ , i ima ih koji to ocekuju(inshaAllah), وَمَا بَدَّلُوا تَبْدِيل , nisu ništa izmjenili- NISTA. Ono na cemu smo bili jos dok je Shejh bio ziv , jos uvjek smo na tome sa dozvolom Allaha Aze-we-dzel. To je nasa zadaca, to je nas zivotni cilj, nas misija ili nazovi to kako hoces, ili cemo zivjeti sa Tewhidom i Aqidom i Sherijatom i da ova zastava zavijori iznad bijele kuce i nad vatikanom ili da umremo.
    Allaha mi nema drugog izbora i tako mi Allaha necemo se smiriti sve dok citava Zemlja , citav svijet nebude upravljan Allahovim zakonom i s ovom zastavom…

    evo prevod nabrzinu …

Pregledavate 5 postova - 1 do 5 (od ukupno 5)
  • Morate biti prijavljeni kako bi mogli odgovoriti na ovu temu.