Situacija u Siriji (vijesti, tekstovi, video, foto)

  • This topic has 521 odgovor, 78 glasova, and was last updated prije 7 years, 4 months by Anonimno. This post has been viewed 135675 times
Pregledavate 15 postova - 391 do 405 (od ukupno 522)
  • Autor
    Postovi
  • #16513
    Anonimno
    Neaktivan

    Molim dragog Allaha subhanehu ve Te'alla da omoguci krajnju pobjedu braci mudzahidima i samilost prema svim muslimanima koji se bore da bolje zive I da se oslobode “demokratije. Mudzahidi su ljudi s lavovskim srcem i ustrajni dok mi ipak samo sjedimo u pozadini, komentarisemo i molimo se za njihovo dobro. Podrska svake vrste prema bratu muslimanu je obavezna a kamo li prema onima koji se srcem i dusom bore protiv neprijatelja. U ovom casu nas dzihad je pruziti pomoc mudzhidima tako sto sirimo rijec istine o njihovoj pravednoj i hrabroj borbi.

    #16521
    Anonimno
    Neaktivan

    Situacija u Hami jučer:

    Uništenje tenka šiitsko-alevijskih snaga:
    http://www.youtube.com/watch?v=nTkR2fuzPMU

    Gađanje munare u Helfaji, Hama, od strane snaga sirijskog režima:
    http://www.youtube.com/watch?v=6wF8Gvl8bCQ

    Borci slobodne sirijske vojske gadjaju pozicije terorističke formacije Hizbulat (tzv. Hezbollah) u Al Qusejri. Teroristi Hizbulata (vojska Lata, laznog božanstva) su ušli u Siriju iz susjednog Libanona i izvšili masakr nad civilima u blizini Homsa.

    #16526
    Anonimno
    Neaktivan

    Jučer je u Siriji ubijeno 83 osoba od strane šiitsko-alevijskih snaga diktatora Bešara el-Asada, izvjestila je danas Sirijska mreža za ljudska prava. Među ubijenima je 9 djece.

    #16529
    Anonimno
    Neaktivan

    Allahu ekber Allahu ekber Allahu ekber
    Uhvaćena trojica zločinaca koji su optuženi za nedavni pokolj djece u Banijasu
    Pogledajte izvršavanje šerijatske kazne nad ovim zločincima u centru nekog od gradova islamske države Sirija

    #16542
    Anonimno
    Neaktivan
    #16547
    Anonimno
    Neaktivan

    Sirijska mreža za ljudska prava je danas izvjestila jučerašnji bilans žrtava. Prema statistici koju vodi ova organizacija, jučer je širom Sirije ubijeno 99 ljudi, među kojima 6 djece, 7 žena, 23 vojnika Slobodne sirijske vojske.
    Najviše je ubijenih u Halepu (28), Homsu (21), Damasku (18)…

    Na slici ispod: Dijete ljubi svog poginulog oca (16. maj 2013).

    Video ispod prikazuje žrtve korištenja nepoznatog hemijskog oružja u Rastanu od strane režimskih šiitsko-alevijskih snaga (16. maj 2013)

    #16555
    Anonimno
    Neaktivan

    TALIB post=11830 wrote: Osveta za nedavne pokolje muslimana
    http://www.youtube.com/watch?feature=player_embedded&v=W9NNWnDLGrA&bpctr=1368707164

    Ono što se čini braći i narodu u Siriji zaslužuje i doživeće Allahovu kaznu. Želeo bih ipak biti iskren i reći da sam u nedoumici koliko su neki od ovih snimaka dobri iako se radujemo budućoj pobedi braće i smirenju koje ljudi u Siriji trebaju. Molim braću da se me ne razumeju pogrešno ali na snimak poput pucanja zatvoreniku čak i jednom u leđa mi deluje kao ćafirska propaganda. Najsrčaniji ratnici islama su na snimku pokazani na način koji se može višestruko protumačiti. Svet koji nema dovoljno znanje iz situacije o Siriji i braći ovo može pogrešno shvatiti i baciti seme sumnje na celu borbu mudžahida. Oni to ne zaslužuju.

    Hteo bih još da postavim pitanje uopšte u vezi zarobljenika. Da li ih je možda bilo bolje razmeniti? Treće pitanje je ako neko braća smatraju snimak da je tačan i da nije delo neprijateljske propagande, zašto su im pucali u leđa dok su im ruke vezane (molim da me ne razumete pogrešno, svi zločini nad braćom i sestrama u Siriji su za natežu osudu samo imam neke rezerve prema svirepim osvetama jer nama su važne i simpatije naroda i da imaju poverenje da se nećemo ponašati kao oni).

    #16556
    Anonimno
    Neaktivan

    Juće su objavili da je poginulo skoro 100000 ljudi od početka rata.Tamo rat traje duplo kraće nego što je bio kod nas a broj žrtava je skoro isti. Želim dodati u vezi snimaka koje je stavio RPG da se molim Allahu dželešanuhu za rahmet ove nedužne dece i sve braće i sestara.
    Amin.

    #16557
    Anonimno
    Neaktivan

    sandzakmuslim post=11843 wrote: [quote quote=TALIB post=11830]Osveta za nedavne pokolje muslimana
    http://www.youtube.com/watch?feature=player_embedded&v=W9NNWnDLGrA&bpctr=1368707164

    Ono što se čini braći i narodu u Siriji zaslužuje i doživeće Allahovu kaznu. Želeo bih ipak biti iskren i reći da sam u nedoumici koliko su neki od ovih snimaka dobri iako se radujemo budućoj pobedi braće i smirenju koje ljudi u Siriji trebaju. Molim braću da se me ne razumeju pogrešno ali na snimak poput pucanja zatvoreniku čak i jednom u leđa mi deluje kao ćafirska propaganda. Najsrčaniji ratnici islama su na snimku pokazani na način koji se može višestruko protumačiti. Svet koji nema dovoljno znanje iz situacije o Siriji i braći ovo može pogrešno shvatiti i baciti seme sumnje na celu borbu mudžahida. Oni to ne zaslužuju.

    Hteo bih još da postavim pitanje uopšte u vezi zarobljenika. Da li ih je možda bilo bolje razmeniti? Treće pitanje je ako neko braća smatraju snimak da je tačan i da nije delo neprijateljske propagande, zašto su im pucali u leđa dok su im ruke vezane (molim da me ne razumete pogrešno, svi zločini nad braćom i sestrama u Siriji su za natežu osudu samo imam neke rezerve prema svirepim osvetama jer nama su važne i simpatije naroda i da imaju poverenje da se nećemo ponašati kao oni).

    Ja te necu pogresno razumeti, osim onako kako si se izjasnio, a posebno ubada u oci

    Svet koji nema dovoljno znanje iz situacije o Siriji i braći ovo može pogrešno shvatiti i baciti seme sumnje na celu borbu mudžahida.

    Koji “svet”, mudzahidi se ne bore da udovolje “svetu”, vec Allahu.

    Nadam se da sam te ispravno razumeo.

    #16558
    Anonimno
    Neaktivan

    sandzakmuslim post=11843 wrote: Molim braću da se me ne razumeju pogrešno ali na snimak poput pucanja zatvoreniku čak i jednom u leđa mi deluje kao ćafirska propaganda.

    U islamu postoji nešto što se zove odmazda: “U odmazdi vam je – opstanak, o razumom obdareni, da biste se ubijanja okanili!” (El-Bekare, 179)
    Dakle, Allah nam kazuje da je opstanak muslimana u odmazdi, kada nevjernici ubijaju nedužne muslimane, onda muslimani ubijaju njihove ljude, jer nevjernici jedino tako mogu shvatiti da njihova krv nije ništa svetija od muslimanske, zapravo krv onih koji poriču Stvoritelja i vrijeđaju Ga, i Njegovu vjeru i robove, NIJE uopšte sveta.

    A kako bi ti vršio odmazdu, ako ne zarobljavanjem i egzekucijom nevjernika? Cilj videa je da mudžahidi pokažu šijjama i alevijama da ih, ako budu nastavili da ubijaju muslimanske civile, čeka isto ono što oni muslimanima rade. Mudžahidi su ove prljave nevjernike mogli ubiti u borbi, ali su oni namjerno zarobljeni da bi njihova egzekucija bila snimljena i poslata kao poruka šijitskim teroristima.

    Hteo bih još da postavim pitanje uopšte u vezi zarobljenika. Da li ih je možda bilo bolje razmeniti?

    Ako smatraš da bolje poznaješ šerijatske propise, situaciju na terenu, te posjeduješ veću mudrost u vođenju džihada, onda je najbolje da odeš u Siriju i tamo dokažeš svoje sposobnosti, ne bi li postao emir i sam donosio ispravnije odluke.

    Treće pitanje je ako neko braća smatraju snimak da je tačan i da nije delo neprijateljske propagande, zašto su im pucali u leđa dok su im ruke vezane (molim da me ne razumete pogrešno, svi zločini nad braćom i sestrama u Siriji su za natežu osudu samo imam neke rezerve prema svirepim osvetama jer nama su važne i simpatije naroda i da imaju poverenje da se nećemo ponašati kao oni).

    Dakle, nevjernici nas mogu ubijati, satirati čitava sela, i mlado i staro, a mi, mi ih moramo maziti kada ih zarobimo, jer, eto, sastali se ćafiri u Ženevi i donijeli neke odluke da je zabranjeno ubijati zarobljenike, makar su ti zarobljenici poklali po 20 djece, svaki od njih.

    Problem nekih ljudi je taj što su kafirske deklaracije i propise izdigli iznad Alahove riječi i Šerijata! I ne samo to, već se gade od svega onoga što je suprotno propisima i deklaracijama obožavaoca šejtana.

    Video je odličan i pokazuje kafirima da se okanu ubijanja muslimana, jer kako oni nas budu ubijali, tako ćemo i mi njih!

    A što se tiče slike koju će odaslati ovaj video, pa preča je čast muslimana u Siriji i njihova zaštita, od rahatluka “muslimana” i muslimana na Zapadu, koji će možda biti uznemireni video snimnkom. U Siriji je rat i ubijaju se muslimani, i prioritet je zaštita tih muslimana, a ne zaštita rahatluka onih muslimana koji žive drugdje. Ako se spoje obje stvari, još bolje, ali kada to nije moguće, prioritet je prvo.

    #16560
    Anonimno
    Neaktivan

    sandzakmuslim post=11843 wrote: [quote quote=TALIB post=11830]Osveta za nedavne pokolje muslimana
    http://www.youtube.com/watch?feature=player_embedded&v=W9NNWnDLGrA&bpctr=1368707164

    Ono što se čini braći i narodu u Siriji zaslužuje i doživeće Allahovu kaznu. Želeo bih ipak biti iskren i reći da sam u nedoumici koliko su neki od ovih snimaka dobri iako se radujemo budućoj pobedi braće i smirenju koje ljudi u Siriji trebaju. Molim braću da se me ne razumeju pogrešno ali na snimak poput pucanja zatvoreniku čak i jednom u leđa mi deluje kao ćafirska propaganda. Najsrčaniji ratnici islama su na snimku pokazani na način koji se može višestruko protumačiti. Svet koji nema dovoljno znanje iz situacije o Siriji i braći ovo može pogrešno shvatiti i baciti seme sumnje na celu borbu mudžahida. Oni to ne zaslužuju.

    Hteo bih još da postavim pitanje uopšte u vezi zarobljenika. Da li ih je možda bilo bolje razmeniti? Treće pitanje je ako neko braća smatraju snimak da je tačan i da nije delo neprijateljske propagande, zašto su im pucali u leđa dok su im ruke vezane (molim da me ne razumete pogrešno, svi zločini nad braćom i sestrama u Siriji su za natežu osudu samo imam neke rezerve prema svirepim osvetama jer nama su važne i simpatije naroda i da imaju poverenje da se nećemo ponašati kao oni).

    Brate sandzakmuslim, ratni propisi, propisi qisasa, tj odmazde su mudzahidima na terenu vrlo dobro poznati, kao i situacija na terenu i oni najbolje umiju povezati ovo dvoje. U slucaju ovog videa, ono sto se tebi cini svirepom osvetom je zapravo pravda u njenom najljepsem obliku. Braca su se mogla koristiti nozevima i grkljane im rezati, s'obzirom na zlocine koje su ovi monstrumi pocinili nad bebama, djecom, zenama, starcima, ta vrsta kazne bi bila sasvim sherijatski prihvatljiva i dobrodosla kod srca mu'mina. Medjutim braca su opet upotrijebila municiju za kratku i bezbolnu smrt. Ako si zaista svjestan tezine zlocina koji shije sprovode nad nevinim muslimanima civilima, onda ne bi smio imati ni malo tegobe u grudima zbog kazne koja je docekala ove zvijeri.

    Nemoj se brate brinuti sta ce svijet reci, jer taj isti svijet nijemo posmatra svakodnevne slike ubijene muslimanske djece, jetima, raskasapljenih tijela muslimana, rijeke njihove krvi (bukvalno) Svijet je upravo taj koji je izdao svaku humanost kada su muslimani u pitanju pa zasto se brines kako ce oni dozivjeti egzikuciju monstruma i sta ce oni misliti o braci u Siriji i bilo gdje drugdje? Da li osjecao tegobu u grudima da se ratnim zlocincima, cetnicima i ustasama presudi smrtnom kaznom umjesto sto se po Haagu pravi cirkus od zrtava rata u Bosni?

    Ti nastavi podrzavati bracu i za njih doviti, i imaj povjerenja u vodje dzihada sirom svijeta, jer kako kaze Ibn Tejmijje ‘iskreno srce i dova su vojska nepobjediva’

    S'obzirom da nisi upoznat nekim stvarima smatram mu'minskim postupkom od tebe to sto ne optuzujes i ne pljujes po braci na terenu nego sa ahlakom postavljas pitanja i trazis odgovore. Da te Allah nagradi na tome uputom na istinu u svemu sto te zbunjuje, Amin.

    Da se razumijemo protiv sirijskog rezima se bore razne grupe, i nisu sve ispravne, cak sto vise, neke su vec najavile borbu protiv grupa koje zele uspostaviti sherijat, zato je dobro sto istrazujes i pitas.

    Wesselamu alejkum

    #16563
    Anonimno
    Neaktivan

    TALIB post=11830 wrote: Osveta za nedavne pokolje muslimana
    http://www.youtube.com/watch?feature=player_embedded&v=W9NNWnDLGrA&bpctr=1368707164

    Subhanallah ovaj video je dokaz pravednosti mudzahida Sirije.

    Svi kafiri kad zarobe muslimane, bilo da su civili ili oni koji ratuju, kada snimaju njihovu egzekuciju obicno ih ubiajju na najsvirepije nacine, udaraju ih, izivljavaju se, kasape ih, i ostalo, a kad mudzahidi zarobe neprijatelje ubijaju ih bez imalo mucenja i mrcvarenja, nego onako kako je propisano.

    I u ovo se moze uvjeriti svako ko prati situaciju u svijetu.

    A najcudniji su oni koji se pripisuju Islamu, a izrazavaju nekakovo grozenje od postupaka muslimana, a nikada ih nemozes cuti da isto takvo grozenje iskazuju kada su u pitanju neprijatelji Allaha i muslimana.

    Jedna od odlika sljedbenika ehli sunneta je isto tumace desavanja u svijetu, i ovde na forumu moze se odmah osjetiti po komentarima ko se skime slaze, a molim Allaha da nas sve ujedini na istini. Amin

    #16565
    Anonimno
    Neaktivan

    Juče:
    Muslimani u Hananu, Halep, skandiraju mudžahidima:

    http://www.youtube.com/watch?v=9JBHb9QgRAU

    Eksplicitni sadržaj!!! Ugljenisano tijelo žene muslimanke, koja je spaljena od strane šijitsko alevijskih zvjeri u Dumi, Damask (16. maj 2013):

    http://www.youtube.com/watch?v=HEzZjgiF4Vk

    Allahu, pomogni muslimane u Siriji o bračunaj se sa šijitskim i alevijskim neprijateljima islama! O Ti, Moćni i Silni!

    #16566
    Anonimno
    Neaktivan

    Aferim Sebab!
    Potpuno se slazem sa tvojim odgovorom.

    Zaista kad pogledamo ove potresne video snikme iz sirije i kad vidimo sta nam ta alevitska dzubradi rade onda bi trebalo biti jasno koliko oni mrze sunnije. Mudzahidi su za mene najhrabriji momci na dunjaluku. Oni su zaista ponos. Molim Allaha dz.s. da im pomogne u svakom pogledu i da porazi sije i alevije u siriji i svugdje na dunjaluku. Amin!

    #16573
    Anonimno
    Neaktivan

    Glavni trg u sirijskom gradu Raka
    Trg je nosio ime predsjenički trg a sada je preimenovan u trg Poslanika Muhammeda.

Pregledavate 15 postova - 391 do 405 (od ukupno 522)
  • Morate biti prijavljeni kako bi mogli odgovoriti na ovu temu.