Situacija u Siriji (vijesti, tekstovi, video, foto)

  • This topic has 521 odgovor, 78 glasova, and was last updated prije 7 years, 4 months by Anonimno. This post has been viewed 135688 times
Pregledavate 15 postova - 421 do 435 (od ukupno 522)
  • Autor
    Postovi
  • #16639
    Anonimno
    Neaktivan

    Halalite mi, ali ja ovu situaciju u Siriji nikako ne kontam.
    Ko sada ratuje protiv koga? Gledam videa na youtube, svaka strana se poziva na Allaha i na Islam.
    To muslimani rokaju jedni druge ili šta već? Brat roka brata ili šta već?

    Ne razumijem ništa o ovim konfliktu u Siriji
    Ako može neko malo da pojasni o čemu se ovdje zapravo radi?

    Selam :barek:

    #16642
    Anonimno
    Neaktivan

    “Ja, ejuhellezine amenu..O, VI KOJI VJERUJETE U ALLAHA “la tettehizul jehude vennesara evlija…NE UZIMAJTE ŽIDOVE I NE UZIMAJTE KRŠĆANE ZA VAŠE PRIJATELJE I SAVEZNIKE” – ne uzimaj Barak Obamu za prijatelja i saveznika.

    Dali to Allah ovdje govori o svim židovima i svim kršćanima? Ako budeš koristio krnjavu metodologiju, znate već kako, uzimajući ajet sam za sebe u izolaciji zaključit ćeš da se radi o svim židovima i svim kršćanima ali nećeš biti u pravu šta više bićeš osramočen nakon što nađeš dokaze iz Kur'ana da si počinio grešku. Ne, Allah ne govori o svim židovima i svim kršćanima jer bi time Kur'an sam sebi proturiječio. Onda se pitanje postavlja: pa o kojim židovima i o kojim kršćanima Allah govori kada kaže “…ne uzimajte židove i ne uzimajte kršćane za svoje prijatelje i saveznike…” Ispravnom metodologijom odgovor se nalazi upravo baš u riječima koje slijede “BE'ADUHUM EVLIJA-U BE'AD” “NE UZIMAJTE ONE ŽIDOVE I ONE KRŠĆANE ZA VAŠE PRIJATELJE I SAVEZNIKE KOJI SU PRIJATELJI JEDNI DRUGIMA, KOJI SU MEĐUSOBNO PRIJATELJI I SAVEZNICI” (Al-Maida, 51)

    Kur'an nas upozorava na doba koje će doći kada će misteriozno židovsko-kršćanska alijansa doći na vidjelo. Moja braća u Libiji nisu se, nažalost, služili Kur'anom. Daj Bože da su ga samo proučavali… Ni moja braća u Siriji nisu, nažalost, studirali Kur'an… Daj Bože da su ga samo proučavali jer drugo šta i ne mogu da kažem za njih… Kur'an je predvidio nastanak židovsko-kršćanske alijanse “be'a duhum evlijau be'ad…Oni su prijatelji i pomagači jedni drugima” i Kur'an nas upozorava i upamti ovo je Allahova naredba u Kur'anu tako snažna i moćna izjava “ve men jetevellehum minkum fe innehu minhum” Mislim da bi se radi ovog djela ajeta trebali zatresti svi zidovi ove građevine “ve men jetevellehum minkum fe innehu minhum” “A KO SE OD VAS NJIMA OKRENE za prijateljstvo i savezništvo, radi oružja i novca, radi zone zabrane letenja “no fly zone” PRIPADA NJIMA I NE NAMA VIŠE”.

    Židovsko-kršćanska alijansa je ovdje danas. To su židovski cionisti i kršćanski cionisti koji su se udružili zajedno. Dakle, Allah ne govori o svim židovima i svim kršćanima. Allah govori o židovsko-kršćanskoj alijansi. Ako se okreneš njima za prijateljstvo i savezništvo više ne pripadaš nama već pripadaš njima “innellahe la jehdil kavme-zzalimin”.

    Njihovo tržište je zulum, pokvareno. Uistinu! Allah ne upućuje narod zalima (nepravednika). Zato ću reći i to blagim riječima da ako želite da postanete prijatelji i saveznici NATO pakta dopustite da vam kažem ako već niste znali da NATO ili Sjeverno-atlantska alijansa je oružana sila svijetskih cionista i ako želiš da nastaviš ka stvaranju alijanse sa NATO paktom… I nemoj mi reći kako ja podržajem sirijsku vladu ili bilo koju drugu vladu u muslimanskim zemljama – to je laž!!! Ne podržajem ni jednu tu vladu. Ja zovem povratku Hilafeta.

    Ako vi želite da uzmete oružje i želite da uzmete novac od NATO pakta, te cionističke organizacije ili od njihovih cionističkih mušterija Saudijske Arabije i Katara i zahvaljujem se Allahu što mi je podario hrabrost da kažem ovo u slobodi: Ako vi želite biti njihovi prijatelji i saveznici da bi zbacili Gadafija, Assada ili već koga na vašem putu a ja sam vam naveo ajete gdje vam Allah zabranjuje, ne dopušta, ZABRANJUJE da to uradite a vi i dalje želite nastaviti tim putem onda, molim vas, držite se podalje od mene molim vas, sklonite mi se s očiju jer ne želim da vidim vaša lica niti želim da čujem vaš glas jer vi više niste moja braća. Govorim blagim glasom, a ne grubim. Ne govorim u ljutnji već sa žalom u srcu jer “oči imaju ali njima ipak nevide, imaju uši ali ipak s njima nečuju – imaju srca ali ipak nemogu da razumiju Može biti da je to radi njihovih sekti koje su od njiha napravile stoku ili čak gore od stoke

    #16643
    Anonimno
    Neaktivan

    Koga sirijski narod vecinom podrzava?

    #16644
    Anonimno
    Neaktivan

    “Ja, ejuhellezine amenu..O, VI KOJI VJERUJETE U ALLAHA “la tettehizul jehude vennesara evlija…NE UZIMAJTE ŽIDOVE I NE UZIMAJTE KRŠĆANE ZA VAŠE PRIJATELJE I SAVEZNIKE” – ne uzimaj Barak Obamu za prijatelja i saveznika.

    Dali to Allah ovdje govori o svim židovima i svim kršćanima? Ako budeš koristio krnjavu metodologiju, znate već kako, uzimajući ajet sam za sebe u izolaciji zaključit ćeš da se radi o svim židovima i svim kršćanima ali nećeš biti u pravu šta više bićeš osramočen nakon što nađeš dokaze iz Kur'ana da si počinio grešku. Ne, Allah ne govori o svim židovima i svim kršćanima jer bi time Kur'an sam sebi proturiječio. Onda se pitanje postavlja: pa o kojim židovima i o kojim kršćanima Allah govori kada kaže “…ne uzimajte židove i ne uzimajte kršćane za svoje prijatelje i saveznike…” Ispravnom metodologijom odgovor se nalazi upravo baš u riječima koje slijede “BE'ADUHUM EVLIJA-U BE'AD” “NE UZIMAJTE ONE ŽIDOVE I ONE KRŠĆANE ZA VAŠE PRIJATELJE I SAVEZNIKE KOJI SU PRIJATELJI JEDNI DRUGIMA, KOJI SU MEĐUSOBNO PRIJATELJI I SAVEZNICI” (Al-Maida, 51)

    Kur'an nas upozorava na doba koje će doći kada će misteriozno židovsko-kršćanska alijansa doći na vidjelo. Moja braća u Libiji nisu se, nažalost, služili Kur'anom. Daj Bože da su ga samo proučavali… Ni moja braća u Siriji nisu, nažalost, studirali Kur'an… Daj Bože da su ga samo proučavali jer drugo šta i ne mogu da kažem za njih… Kur'an je predvidio nastanak židovsko-kršćanske alijanse “be'a duhum evlijau be'ad…Oni su prijatelji i pomagači jedni drugima” i Kur'an nas upozorava i upamti ovo je Allahova naredba u Kur'anu tako snažna i moćna izjava “ve men jetevellehum minkum fe innehu minhum” Mislim da bi se radi ovog djela ajeta trebali zatresti svi zidovi ove građevine “ve men jetevellehum minkum fe innehu minhum” “A KO SE OD VAS NJIMA OKRENE za prijateljstvo i savezništvo, radi oružja i novca, radi zone zabrane letenja “no fly zone” PRIPADA NJIMA I NE NAMA VIŠE”.

    Židovsko-kršćanska alijansa je ovdje danas. To su židovski cionisti i kršćanski cionisti koji su se udružili zajedno. Dakle, Allah ne govori o svim židovima i svim kršćanima. Allah govori o židovsko-kršćanskoj alijansi. Ako se okreneš njima za prijateljstvo i savezništvo više ne pripadaš nama već pripadaš njima “innellahe la jehdil kavme-zzalimin”.

    Njihovo tržište je zulum, pokvareno. Uistinu! Allah ne upućuje narod zalima (nepravednika). Dakle, ovaj ajet je od izuzetne važnosti iz Kur'ana. Zato ćemo reći i to blagim riječima da ako želite da postanete prijatelji i saveznici NATO pakta dopustite da vam kažem ako već niste znali da NATO ili Sjeverno-atlantska alijansa je oružana sila svijetskih cionista i ako nisi to znao to ti sad kažem i ako želiš da nastaviš ka stvaranju alijanse sa NATO paktom… Nemoj mi samo reći da ja podržajem Gadafija i da ga branim jer je to laž… I nemoj mi reći kako ja podržajem sirijsku vladu ili bilo koju drugu vladu u muslimanskim zemljama – to je laž!!! Ne podržajem ni jednu tu vladu. Ja zovem povratku Hilafeta, zar to niste znali?

    Ako vi želite da uzmete oružje i želite da uzmete novac od NATO pakta, te cionističke organizacije ili od njihovih cionističkih mušterija Saudijske Arabije i Katara i zahvaljujem se Allahu što mi je podario hrabrost da kažem ovo u slobodi: Ako vi želite biti njihovi prijatelji i saveznici da bi zbacili Gadafija, Assada ili već koga na vašem putu a ja sam vam naveo ajete gdje vam Allah zabranjuje, ne dopušta, ZABRANJUJE da to uradite a vi i dalje želite nastaviti tim putem onda, molim vas, držite se podalje od mene molim vas, sklonite mi se s očiju jer ne želim da vidim vaša lica niti želim da čujem vaš glas jer vi više niste moja braća. Govorim blagim glasom, a ne grubim. Ne govorim u ljutnji već sa žalom u srcu jer “oči imaju ali njima ipak nevide, imaju uši ali ipak s njima nečuju – imaju srca ali ipak nemogu da razumiju Može biti da je to radi njihovih sekti koje su od njiha napravile stoku ili čak gore od stoke

    #16646
    Anonimno
    Neaktivan

    Abdullah988Tuzla post=11930 wrote: Halalite mi, ali ja ovu situaciju u Siriji nikako ne kontam.
    Ko sada ratuje protiv koga? Gledam videa na youtube, svaka strana se poziva na Allaha i na Islam.
    To muslimani rokaju jedni druge ili šta već? Brat roka brata ili šta već?

    Ne razumijem ništa o ovim konfliktu u Siriji
    Ako može neko malo da pojasni o čemu se ovdje zapravo radi?

    Selam :barek:

    Situacija u Siriji uopšte nije komplikovana kakvom je žele neki prikazati.
    U Siriji sada imaš tri najveće frakcije.

    Imaš mudžahide na čijem čelu je Džabhat Nusra,Vojska muhadžira i ensarija i druge džihadske skupine i one se zalažu za čistu islamsku državu pa kasnije i hilafet.

    Imaš Slobodnu sirijsku vojsku i njihovo civilno predstavništvo Sirijsku nacionalnu koaliciju.E među Slobodnom sirijskom vojskom ima svega.I njih ćeš vidjeti da tekbiraju,da poneki od njih nose duge brade.Da svoje govore počinju sa bismilom i citraju Kur'anske ajete.Ali uglavnom među njima,koliko sam ja informisan,dominiraju sekularni elementi koji bi željeli sutra u Sirijida vide civilinu,demokratsku državu.Neki od njih traže pomoć od Zapada u vidu naoružanja.

    I imaš Assadovce,koji se ne pozivaju na Allaha nego na Assada.Mnogi od njih kada zarobe muslimane tjeraju ih da izgovore riječi da nema boga osim Assada,da Allah sačuva.Među njima određen broj “sunija” ko se bore za vladavinu Socijalizma što je po koncenzusu uleme otpadništvo od islama makar klanjali,postili….

    Tako da u ovom ratu nema slučajeva da brat na brata diže oružje,barem ne u bratstvu po vjeri.A što se tiče biološkog bratstva,toga sigurno ima,jer jedan brat vodi rat da bi Allahova Riječ bila gornja,a drugi brat se bori protiv Allaha.

    E sad mudžahidi i Slobodna sirijska vojska ratuju protiv Assada.Na strani mudžahida imaš i mudžahide iz raznih stranih zemalja,a na strani Assada imaš šiije iz Irana,Hizbulata,vjerovatno plaćenike iz Rusije pa čak i Srbije.

    U osvnovi ovo je rat između monoteizma i šiitsko-hrišćanskog mnogoboštva.

    #16647
    Anonimno
    Neaktivan

    eminaSarajevo post=11934 wrote: Koga sirijski narod vecinom podrzava?

    To je teško prosuditi bez neke ankete.
    Ima ih koji podržavaju Assada a ima ih koji podržavaju mudžahide.
    Ja lično mislim,bez nekih relevantnih dokaza,da je ipak podrška naroda uglavnom na strani mudžahida a Allah najbolje zna,vrijeme će sigurno pokazati.

    #16650
    Anonimno
    Neaktivan

    Nazalost nedavna medijska hajka u BiH i drugim zemljama Balkana moze samo sluziti da oteza odlazak najiskrenije brace sa nasih prostora u Siriju. Sada ce sve tzv sluzbe (bez)bjednosti morati podici nadzor nad bracom koji budu gladali da se odu boriti za cast muslimana Sirije. Sto kaze brat RPG, dovite za muslimane Sirije i budite iskreni u svojim dovama. Amin.

    #16652
    Anonimno
    Neaktivan

    ZADNJE VIJESTI IZ HEROJSKOG GRADA KUSAJRA (Al-Kusajr):

    Al-Qusajr, gradić u blizini Homsa žestoko je napadnut u zadnje dvije sedmice od strane Asadovih i šijitskih Hizbulatovih terorista. Zbog strateški važnog položaja, hiljade neprijateljskih vojnika se okomilona ovaj gradić. Artiljerijski i napadi i bombardovanje iz vazduha su prevazišli sve rekorde u Siriji. Čak 50 granata u minuti padalo je na heroje Džebhatun-nusre i Slobodne sirijske armije, kao i na civilno stanovništvo koje je bilo opkoljeno u gradu.

    Režimska televizija je u prvim danima ofanzive na Qusajr proglasila pobjedu, oslanjajući se na podatke da su najmanje stostruko nadmoćnije terorističke formacije Asada i Hizbulata u prvim danima ofanzive zabilježile napredovanje.

    Međutim, Džebhatun-nusra je u Qusajr ubrzo poslala pojačanje, te su mudžahidi iz čitave Sirije pohrlili u odbranu Qusajra.

    Qusajr je, Allahovom pomoći, odbranjen, a šijitske terorističke formacije su pretrpjele ogromne gubitke.
    Bio je ovo najveći do sada međusobni obračun šijitskog Hizbulata (tzv. Hezbollah) i Al-Kaide (Džebhatun-nusra je obznanila svoju prisegu emiru Al-Kaide Ejmenu ez-Zawahiriju).

    Izvor: Sirijski aktivisti

    #16655
    Anonimno
    Neaktivan

    Molim Allaha, swt, da daruje mudzahidima Sirije snagu da odbrane muslimane Kusajra i Sirije.

    #16661
    Anonimno
    Neaktivan

    BOMBARDOVANJE HALEPA, 29. MAJA 2013 – MASAKR NAD SUNIJAMA U SIRIJI

    #16663
    Anonimno
    Neaktivan

    Odgovor sestri Emini po mom mišljenju je da niko sigurno ne zna koga podržava narod u Siriji. Mene jako interesuje tamo situacija jer vidimo kako su braća napadnuta i kakve sve bastijalne stvari nad njima čine. Treba se naći najbolji način da im se pomogne a da to ispunjava i njihove potrebe.

    Ono što me pomalo brine jesu vesti o dešavanjima u Turskoj. Te vesti nisu proverene jer nisam bio tamo, ali ćesto kažu gde ima dima ima i vatre pa molim braću i sestre da mi halale što ih takve iznosim ovde. Da li braća i sestre imaju kakve bolje vesti koje bi mogli podeliti od onog što sam malo pre pročitao na Tweeteru. Kažu da je Turska pohvatala braću za koju misle da su deo Al Nusre. Pošto Al Nusru vežu za El Kaidu, pod izgovorom veze sa terorističkom organizacijom hapse i braću u Turskoj. Probao sam naći vesti na našem jeziku al nema njih još. Ako se ovo obistini onda će pooštriti i granice između Turske i Sirije. To dalje može imati posledice na braću mudžahide koji iz Bosne i Sandžaka žele otići u Siriju. Lično se nadam da su ovo samo prve vesti i da će se pokazati da nisu tačne. i dalje ću nastaviti da dovim za mudžahide u Siriji da ih ne zadese ni ovakvi ni drugi novi problemi dok se ne izbore za pobedu i goli opstanak.

    #16672
    Anonimno
    Neaktivan

    Nazalost brate vijesti su vjerovatno tacne jer ce vlade svih navedenih drzava uraditi sve u svojoj mogucnosti da zadovolje svoje gospodare kojima nije stalo da se muslimanima Sirije pruzi pomoc. Kao sto i ranije rekoh, sluzbe (bez)bjednosti ce uraditi sve u svojim mogucnostima da sprijece bracu od pruzanja pomoci da bi zaradili par poena kod zapada. Ali doci ce sve na svoje i muslimani Sirije ce pobjediti.

    Zejd ibn Sabit veli da je Resulullah, sallallahu alejhi ve sellem, jednom prilikom rekao: “‘Blago Šamu.’ Upitasmo: ‘Zbog čega, Allahov Poslaniče?’ On odgovori: ‘Zbog toga što meleki milosti drže svoja krila raširenim nad njim.'” (Ahmed, Tirmizi)

    #16673
    Anonimno
    Neaktivan

    Umma News na svom twitter raučunu prenosi vijest da je brigada Tevhid uspjela ući u Kusajsr sa svojih 300 boraca.
    Nije poznato da li je ova skupina probila obruč oko Kusajra ali pouzdano se zna da je uspjela doći kao pojačanje mudžahidima Kusajra.

    UmmaNews: Raketiranje položaja Assadovaca u pokrajini Deir ez-Zor
    http://www.youtube.com/watch?v=syq7ezX2rs4&feature=youtu.be%20%E2%80%AB

    UmmaNews: Tijela troje dijece koje su ubili pripadnici šiitske milicije Hizbulat.

    UmmaNews: Jedan prelijepi video. Rad islamskog instituta za sirijsku djecu u Siriji.
    https://www.youtube.com/watch?v=-PdvcsIOE18&feature=youtu.be

    Leteće Šabihe 🙂
    https://www.youtube.com/watch?v=hU-rrchwW4g

    Izvršavanje šerijatske kazne bičevanjem nad nekim čovjekom u Siriji

    #16675
    Anonimno
    Neaktivan
    #16680
    Anonimno
    Neaktivan

    Na slici ispod: Yasser, Yassin and Maya Abdulrazzaq iz al-Houle, provincija Homs, 3 od mnogobrojnih članova familije Abdulrazzaq koji su ubijeni u masakru 25. maja 2012.

    Danas: Zadnji trenuci dječaka pogođenog u bombardovanju režimskih snaga u Damasku.
    NAPOMENA: Scena je šokantna i ne preporučuje se za gledanje slabim ljudima.

    http://www.youtube.com/watch?v=Kc72GpuBY6A

    U prosjeku, u bombradovanjima i napadima režimskih snaga, svakoga dana u Siriji pogine najmanje stotinu ljudi.

Pregledavate 15 postova - 421 do 435 (od ukupno 522)
  • Morate biti prijavljeni kako bi mogli odgovoriti na ovu temu.