Uhapšena braća zbog ''napada'' на šejtane federalne TV

  • This topic has 26 odgovora, 9 glasova, and was last updated prije 12 years, 1 months by Anonimno. This post has been viewed 34861 times
Pregledavate 12 postova - 16 do 27 (od ukupno 27)
  • Autor
    Postovi
  • #6620
    Anonimno
    Neaktivan

    Brate salahudin da te opet podsijetim, ponovo okreces taj minobacac prema braci, ja ti kazem da ti zlo misle bosnje (nacionalisti, komunisti, socijalisti, bogumili, ateisti itd) a ne braca Halid i Yaseer. Ne zaboravi i da brat RPG ima jako mocno oruzje u nicknam-u (RPG) od kojeg neprijatelji Islama u Avganistanu trpe ogromne gubitke svakog dana, pa se ponasha kao pravi mumin, pravedno, sa edebom jednog iskrenog Allahovog roba i ne okrece oruzje prema braci.

    Neznam odakle tolika ljubomora i nepodnosljivost kod tebe, sta smo ti ucinili, niti te prozivamo, tretiramo te bratom, zelimo ti ono sto zelimo i sebi.
    Protiv smo novotara, murdzija, haridzija i ostalih bosnji koji su u zabludi.
    Slijedimo isti menhedz, ehli sunnet wel dzemmat, postujemo i slijedimo nase shejhove (Idriza, Nusreta, Bilala, Porcu, Demirovica) takodze postujemo sve islamske ucenjake ehli sunneta medzu njima i Kuduzovica (valjda znas da moramo postovati daije i ucenjake ehli sunneta).

    A to salahudine sta je u duhu ove stranice a sta nije, o tome ne odlucujes ni ti ni ja niti bilo ko od forumasa, vec odbor ove stranice. Oni su kompetentniji i znaniji od nas.

    Bratu panteru nije niko naveo nepravdu, on se sam dobrovoljno povukao i bilo bi nam jako drago da se opet vrati, mi smo samo upozoravali da postupa kao sto nasi shejhovi postupaju a ne da strci po pitanjima direktnog tefkira na to upozoravaju i nasi shejhovi.

    ”Svi se čvrsto Allahova užeta držite i nikako se ne razjedinjujte! I sjetite se Allahove milosti prema vama kada ste bili jedni drugima neprijatelji, pa je On složio srca vaša i vi ste postali, milošću Njegovom, braca; i bili ste na ivici vatrene jame, pa vas je On nje spasio. Tako vam Allah objašnjava Svoje dokaze, da biste na pravom putu istrajali.” (Ali Imran, 103)

    #6622
    Anonimno
    Neaktivan

    I ja sam upozoren na ovu stranicu riječima nemoj ići na putvjernika.com oni će ti ubaciti šubhe, oni su ovakvi oni su onakvi ali ja radim šta ja smatram da je ispravno jer mi je Allah dao razum i neću da budem ničiji pijun ili slijepi sljedbenik..
    Kad iznosim svoje stavove i neka svoja razmišljanja ja nikoga ne obavezujem da prihvati to što govorim jer nisam alim niti šejh od koga se uči i pred kim se znanje treba sticati…zato akhi ja nisam u nekoj misiji “ispravljanja” nečijih stavova.

    Allah te nagradio

    #6624
    Anonimno
    Neaktivan

    gorgonzola post=788 wrote: ………….. a inace kompletan ovaj forum je pun sejhova ma nema dalje…. a nista se ne moze procitati ovdje a da se covjek okoristi (iznimka nekim stvarima) …. svaki naslov na forumu svaka tema se salta prema tekfirenju… ovo je kufr ono je sirk ovo je kufr ma daj ba ohladitee malo………………

    aj selam mudzahidi i sejhovi za tastaturom

    U hadisu od Ibn Abbasa, radijallahu anhu, kada je Allahov Poslanik, sallallahu alejhi ve sellem, slao Muaza ibn Dzebela, radijallahu anhu, u Jemen, poducio ga je: ”Ti ides sljedbenicima Knjige (ehlul-kitab). Prvo u sto ces ih pozvati jeste da posvjedoce da nema drugog boga osim Allaha i da je Muhammed Allahov poslanik, pa ako ti se odazovu, onda ih obavijesti da im je Allah propisao pet namaza u toku dana i noci. Ako ti se odazovu, onda ih obavijesti da im je Allah propisao izdvajanje zekata, koji se uzima od njihovih bogatih i udjeljuje njihovim siromasima. Ako ti se odazovu, cuvaj se da uzimas njihov najvredniji imetak i cuvaj se dove mazluma, onoga kome je nanesena nepravda, jer zaista izmedju njegove dove i Allaha nema zastora.” ( hadis biljeze imam Buharija i imam Muslim)

    Iz hadisa se jasno vidi da prvo u sta se nevjernik (takodjer i dzahil koji se pripisuje islamu a od islama ima samo islamsko ime) poziva je svjedocenje La ilahe illaAllah. Danas je ljudima kod poziva u sehadet znacenje rijeci La ilahe illaAllah potrebno pojasniti prije nego ih izgovore, kako bi taj njihov izgovor bio iz ubjedjenja i znanja sta one znace a ne kako bi bilo puko izgovaranje a onda dodje za par dana, sedmica ili mjeseci i svojim rijecima i djelima pogazi taj sehadet.

    Zato, @gorgonzola, nauci sta je prioritet u dawi a tek onda optuzi nekoga da samo prica o tekfiru.

    ve alejkesselam.

    #6626
    Anonimno
    Neaktivan

    Halid Ibn Velid post=797 wrote:

    mi smo samo upozoravali da postupa kao sto nasi shejhovi postupaju a ne da strci po pitanjima direktnog tefkira na to upozoravaju i nasi shejhovi.

    Esselamu alejkum we rahmetulahi we berekatuhu

    Prateci vasu raspravu, mogla bi se naci i nepravda spram brata Ex Pantera, helem neise. Ono sto meni stalno upada u oko su tvoje ucestale tvrdnje kojima napadas brata Ex Pantera, kako mi moramo slijediti nase daije itd. a kako se ja sjecam Ex Panter je lepo naveo u jednom svom postu da je on licno pricao sa daijama i da su mu rekli da je on u pravu, aaa i znajuci Ex Pantera (po mnogo cemu) sumnjam da bi uradio nesto sto je kontra ovoj dawi i stavu nasih daija, osim, boze moj, iz neznanja, ali je uvjek spreman traziti halal kada pogrijesi… na osnovu ovoga sam stekao dojam da ti ili nesto mutis ili “nase” daije nisu ustvari “nase” daije?!?!?!

    #6627
    Anonimno
    Neaktivan

    brate Halid ibn Velid šta li ti to mutiš jel čimbur ili je pita umutuša!? ha ha……

    #6629
    Anonimno
    Neaktivan

    Alejkumusellam we rahmetullahi we berekatuhu.

    Brate ako se secas kad je brat rekao da je pitao shejha, prije toga verovatno nisi procitao da sam ja prije njega pitao shejha Idriza o tome, da ne ponavljamo tu temu vrati se ponovo procitaj sta sam i ja pisao, pa prosudi opet.
    A sto se tice nekakvog napadanja taman posla da ja napadam brata Pantera, ja sam kao sto rece brat Yaseer izneo svoje misljenje na osnovu razgovora sa shejhom i njegovog savjeta a takodze sam postavio video predavanja o ispravnom poimanju tekfira.
    I nemam namjeru da polemisem o tome ko je ispravniji daija, sve njih volim i postujem.

    A sto se tice tog nekakvog “mutenja” to je tvoja shubha, Allah ce svakako iznijeti na svetlo sve nase namjere i djela pa cemo vidjeti svakako ko muti, ko potvara, ko siri fitnu, ko stvara razdor.
    Moracu i tebe da podsijetim, mi smo braca muslimani, iskrenost je nasa vrlina, a medzusobno neosnovano potvaranje i optuzivanje moze samo stete nanijeti.

    Uzviseni Allah kaze:”O vjernici , klonite se mnogih sumnjicenja, neka sumnjicenja su zaista grijeh.” (El-Hudzurat,12)

    Enes.r.a.prenosi da je Allahov Poslanik.a.s.rekao:”Nemojte se medusobno mrziti, nemojte jedni drugima zavidjeti i okretati ledja, i nemojte jedni druge izbjegavati, nego robovi Allahovi, budite braca! Vjerniku nije dozvoljeno da napusti svoga brata vise od tri dana.” (Muttefekun alejhi)

    Ebu Hurejre.r.a.prenosi da je Allahov Poslanik s.a.w.s rekao:Vrata dzenneta se otvaraju svakoga ponedeljka i cetvrtka, i oprosti se svakom robu koji Allahu ne pripisuje druga, izuzev onoga ko je zavadjen sa svojim bratom muslimanom. Tada se kaze:-Sacekajte ovu dvojicu dok se izmire,sacekajte ovu dvojicu dok se izmire!” (Muslim)

    Imas jako dobar nickname brate, hvala Allahu imam mnogo strpljenja i inshallah cu imati jos vise, pa cemo vidjeti kad dodze Dan polaganja racuna ko je u stvari mutio, potvarao, bio ljubomoran, zavidan, itd.

    Brate Yaseer neznam zasto ovakve neosnovane besmislene tvrdnje i potvore na nas, kad im iskreno kazemo da su nasa braca, ti ih jos ljepse oslovljavas sa akhi. Neznam zasto takve reakcije pojedine brace, kao sto rece nas poslanik s.a.w.s mi smo kao jedno tijelo, moramo se medzusobno voljeti i postovati a ne neosnovano optuzivati i potvarati.

    Ebu Hurejre.r.a.prenosi da je Allahov Poslanik.a.s.rekao: “
    Cuvate se sumnjicenja,jer je sumnjicenje nalazniji govor. Nemojte prisluskivati, nemojte spijunirati, nemojte se natjecati, nemojte zavidjeti jedni drugima, nemojte se medjusobno mrziti, nemojte jedni drugima okretati ledja, budite braca, o Boziji robovi, kao sto vam je On naredio. Musliman je muslimanu brat i on mu ne cini nepravdu , ne ponizava ga i ne prezire. Bogobojaznost je ovdje,, on pokaza svoje grudi-Dovoljno je covjeku zla da pezire svog brata muslimana.Allah ne gleda u vasa tijela niti u vase likove, nego gleda u vasa srca i vasa djela.” (Muslim)

    ”Svi se čvrsto Allahova užeta držite i nikako se ne razjedinjujte! I sjetite se Allahove milosti prema vama kada ste bili jedni drugima neprijatelji, pa je On složio srca vaša i vi ste postali, milošću Njegovom, braca; i bili ste na ivici vatrene jame, pa vas je On nje spasio. Tako vam Allah objašnjava Svoje dokaze, da biste na pravom putu istrajali.” (Ali Imran, 103)

    #6630
    Anonimno
    Neaktivan

    Ne treba zamjeriti…da nam svima Uzvišeni Allah da ono što je najbolje i na dunjaluku i na Ahiretu…da nas učvrsti pri ispitivanju dvojice meleka u kaburu, proživi u skupini pobjednika i sretnih i nastani sa našim voljenim Poslanikom alejhi selam u Džennetu te nas počasti gledanjem u Njegovo plemenito Lice azze ve džell..

    #6632
    Anonimno
    Neaktivan

    Halide brate ja sam ostao nedorečen na onoj temi jer nas je RPG dva puta zamolio da ne komentarišemo.

    Gdje sam ja ubjeđen brate da ti griješiš jeste kad kažeš da mi moramo u zadnji milimetar da slijedimo naše daije, znači da ih slijepo slijedimo i onda tu ubacuješ iste hadise s kojima “anti-saff” i minber.ba brane IZ. Možda nisam u pravu, Allah najbolje zna. Ali svejedno, ako je panter u onoj diskusiji o Zukorliću otišao malo dalje od generalnog stava naših daija (a ja mislim da nije) onda si i ti otišao dalje od njih u istoj mjeri ili čak više, jer nisam nikad čuo ni lično ni od nekog brata da naše daije brane ovu dvojicu otpadnika o kojima smo pričali kao što ti radiš. Njihov kufr je meni jasan kao vedar dan i mislim da nije u redu da ti “braniš granice Islama” kako kažeš na način da braniš njih nego idi njima i upozori ih na njihov kufr ili idi i ljude upozoravaj na njih i to ti je sigurno preče pri “branjenju granica Islama” a Allah najbolje zna.

    #6636
    Anonimno
    Neaktivan

    sellam alejkum brate AK47, tako se to radi mi smo braca, oslovljavacemo se tako, pomagacemo se medzusobno prema nasim mogucnosti, moramo se medzusobno postovati i ne zavideti jedan drugom.

    Kazes: “Gdje sam ja ubjeđen brate da ti griješiš jeste kad kažeš da mi moramo u zadnji milimetar da slijedimo naše daije, znači da ih slijepo slijedimo i onda tu ubacuješ iste hadise s kojima “anti-saff” i minber.ba brane IZ. Možda nisam u pravu, Allah najbolje zna.Ä

    Sad mi pronadzi u tekstu gde sam ja to spomenuo te “milimetre” koje ti pominjes (ne ja), prvo sam spomenuo da slijedimo Kuran i sunnet i onda postujemo i konsultujemo nase daije (koji su mnogo upuceniji i znaniji od nas po tim pitanjima) sto znaci da slijepo slijedzenje ti pominjes a ne ja, nigde nisam pomenuo da nekog “slijepo slijedim” to su opet tvoje reci. A hadisi se odnose na nas ne na IZ i to si trebao da procitas, budi pravedan brate AK47 ako vec citas onda procitaj sve. Jer sam jasno napomenuo da hadisi vezani za dzemat vaze za nas ovde a ne za dzemat IZ, mi smo dzemat na Istini a ne IZ i mi se moramo drzati ehli sunnetskog dzemata (shejh Idrizovog, shejh Nusretovog, Porcinog, Demirovicevog i svih dzemata koji su na Istini, Allahovi robovi moraju biti jedinstveni, mi smo kao sto nas poslanik s.a.w.s kao jedno tijelo).

    Hadis od Ibn Omera, radijallahu anhuma, da je Poslanik, sallallahu alejhi ve sellem, rekao: “Moj Ummet se neće okupiti na dalaletu, a Allahova ruka je sa džematom, a ko se odvoji odvojio se u vatru”. Bilježe ga Tirmizi i Hakim, a slabim su ga ocijenili Tirmizi, Darekutni i šejh Abdullah Es-S'ad (od savremenih muhaddisa)

    Hadis od Omera, radijallahu anhu, da je Poslanik, sallallahu alejhi ve sellem, rekao: “Držite se džemata a čuvajte se razilaženja, zaista je šejtan sa jednim a od dvojice je dalji. Ko hoće sredinu Dženneta neka se drži džemata. Onog koga raduje njegovo dobro djelo a rastuži njegovo loše djelo to vam je mu'min”. Bilježe ga Tirmizi i Hakim, a vjerodostojnim ga ocjenjuju Tirmizi, Hakim, Zehebi i Albani.

    Takodze kazes: “…..od njih u istoj mjeri ili čak više, jer nisam nikad čuo ni lično ni od nekog brata da naše daije brane ovu dvojicu otpadnika o kojima smo pričali kao što ti radiš.”

    Gde sam ja to branio njih, jasno sam desetak puta napisao da sam protiv njih, da ih ne branim da ih smatram novotarima sklonim zabludama itd. Ocigledno Ak47 ne citas sve, procitaj sve jasno pa me onda optuzi za nesto ako vec zelis da optuzujes, samo se pripazi da to ne predze u potvaranje (jer sam se jasno nekoliko puta ogradio i rekao svoje misljenje o tim novotarima, sve ostalo sto budes suprotno rekao moze biti potvaranje, zato se pripazi, ne zbog mene vec zbog Dana polaganja racuna).
    Vec sam spomenuo hadis ispod ali evo jos jednom cu:

    Ebu Hurejre.r.a.prenosi da je Allahov Poslanik s.a.w.s.rekao: “
    Cuvate se sumnjicenja,jer je sumnjicenje nalazniji govor. Nemojte prisluskivati, nemojte spijunirati, nemojte se natjecati, nemojte zavidjeti jedni drugima, nemojte se medjusobno mrziti, nemojte jedni drugima okretati ledja, budite braca, o Boziji robovi, kao sto vam je On naredio. Musliman je muslimanu brat i on mu ne cini nepravdu , ne ponizava ga i ne prezire. Bogobojaznost je ovdje,, on pokaza svoje grudi-Dovoljno je covjeku zla da pezire svog brata muslimana.Allah ne gleda u vasa tijela niti u vase likove, nego gleda u vasa srca i vasa djela.” (Muslim)

    ”Svi se čvrsto Allahova užeta držite i nikako se ne razjedinjujte! I sjetite se Allahove milosti prema vama kada ste bili jedni drugima neprijatelji, pa je On složio srca vaša i vi ste postali, milošću Njegovom, braca; i bili ste na ivici vatrene jame, pa vas je On nje spasio. Tako vam Allah objašnjava Svoje dokaze, da biste na pravom putu istrajali.” (Ali Imran, 103)

    #6639
    Anonimno
    Neaktivan

    Wa alejkum selam.

    Nisam te ja brate optuživao ni potvarao na tebe, možda sam se pogrešno izrazio. Ako griješim i ako jesam, onda mi halali.

    Jasno je meni da u onoj temi ti nisi pričao o IZu kao džematu već o našim džematima jer si mi to lijepo tamo objasnio. Sve sam ja pročitao, nemoj ne napadati.

    To što sam rekao da ih braniš – rekao sam jer si došao na teme gdje su neka braća htjeli upozoriti ljude na onu dvojicu koji svoj kufr i kriminal kriju i prodaju pod plaštom Islama, Allah ih osramotio, i došao si sa dokazom da to ne treba tako jer – niko od naših daija to ne radi tako. Onda si iznosio hadise u kojima se govori o “odmicanju od džemata od jednog pedlja” pa sam ja zato rekao milimetar.

    Ja sam se već ranije izjasnio da shvatam koliko su se samo murdžijske šubhe rasprostranile širom ummeta pa i kod nas i neću napadati nikoga ko nije siguran za stanje ovih ljudi. Međutim stav ove dvojice o šerijatu i demokratiji je jasan, ja zaključujem po onom šta rade i govore a samo Allah zna šta im je u prsima.
    Ja slijedim Allahovu knjigu u kojoj kaže da je nevjernik onaj koji ne želi da mu se sudi po Allahovom zakonu, a šta je sa onima koji pozivaju u zakon oprečan Allahovom zakonu i onima koji dobijaju nagrade za širenje zakona oprečnog Allahovom zakonu?!

    Svi smo mi složni da su oni novotari i to nije bila teme emisije, ti si ih branio u smislu da si branio njihov Islam pored očitog kufra.

    #6640
    Anonimno
    Neaktivan

    Brate AK47 rekao si:
    “Svi smo mi složni da su oni novotari i to nije bila teme emisije, ti si ih branio u smislu da si branio njihov Islam pored očitog kufra. “

    Ako smo slozni da su novotari zasto, zasto se vracas na isto, a i tamo je bila tema “zukurlicevi imami o njemu” (neki brat postavio tekst u kojem se navode svi njegovi rodzaci koje je zaposlio) nije bila tema “zukurlic – kafir ili novotar” a takodze i nije bila nikakva emisija vec forum tema.
    A drugo moram ponovo da te podsijecam, sustina mog javljanja nije bila necija odbrana vec vec upozoravanje da moramo biti jedinstveni i da moramo poslusati nase daije, pustiti njih da se oni prvo jednoglasno oglase a ne da pojedinacno izlecemo (svi znamo koliko steti dawi pojedinacno izletanje), moramo postovati nase shejhove i dok oni i odbor ove stranice ne odluce, mislim da je besmisleno bilo kakvo pojedinacno misljenje. Koliko se secam mnogi nisu hteli da ici ispred shejhova po ovom pitanju smatrajuci njih kompetentnije i mnogo ucenije od nas.

    “Ja sam se već ranije izjasnio da shvatam koliko su se samo murdžijske šubhe rasprostranile širom ummeta pa i kod nas i neću napadati nikoga ko nije siguran za stanje ovih ljudi. Međutim stav ove dvojice o šerijatu i demokratiji je jasan, ja zaključujem po onom šta rade i govore a samo Allah zna šta im je u prsima. ”
    Ovo je neodredzeno generalizovanje stvari, doduse malo indirektno ali si verovatno mislio svaki onaj koji ne kaze “zukurlic je kafir” u ima murdzijske shubhe.
    Brate ja te volim i postujem kao brata ali vjeruj mi da ovakve recenice mogu biti razlog mnogih fitni a prva je ta: sto nijedan daija ili ucenjak ehli sunneta sa nashih prostora nije jasno ili na predavanjima ili na hutbi rekao “zukurlic je kafir” upozoravaju na njegove zablude i opasnosti njegovih metoda ali jesi li cuo nekog da je javno na predavanjima ili hutbi to rekao, znas li ko je javno to rekao kao i za mnogo nase brace, to su haridzije. Pa tako neko moze reci olako “ja mislim da su se ovde mnogo prosirile neoharidzijske shubhe..” sto je opet neosnovano optuzivanje i generalizovanje sto moze biti jako opasno kao i ono tvoje: “a sam se već ranije izjasnio da shvatam koliko su se samo murdžijske šubhe rasprostranile širom ummeta pa i kod nas i neću napadati nikoga ko nije siguran za stanje ovih ljudi. Međutim stav ove dvojice o šerijatu i demokratiji je jasan, ja zaključujem po onom šta rade i govore a samo Allah zna šta im je u prsima.”
    E zato su braca i ja i brat RPG i nasi shejhovi oprezni po tom pitanju, ne izlecu tek tako bez dovoljno jasnih dokaza.

    Izvini brate ali opet cu napisati poslanikov s.a.w.s savjet, jer si mi brat i moramo odrzavati bratske odnose:

    Ebu Hurejre.r.a.prenosi da je Allahov Poslanik s.a.w.s.rekao: “
    Cuvate se sumnjicenja,jer je sumnjicenje nalazniji govor. Nemojte prisluskivati, nemojte spijunirati, nemojte se natjecati, nemojte zavidjeti jedni drugima, nemojte se medjusobno mrziti, nemojte jedni drugima okretati ledja, budite braca, o Boziji robovi, kao sto vam je On naredio. Musliman je muslimanu brat i on mu ne cini nepravdu , ne ponizava ga i ne prezire. Bogobojaznost je ovdje,, on pokaza svoje grudi-Dovoljno je covjeku zla da pezire svog brata muslimana.Allah ne gleda u vasa tijela niti u vase likove, nego gleda u vasa srca i vasa djela.” (Muslim)

    ”Svi se čvrsto Allahova užeta držite i nikako se ne razjedinjujte! I sjetite se Allahove milosti prema vama kada ste bili jedni drugima neprijatelji, pa je On složio srca vaša i vi ste postali, milošću Njegovom, braca; i bili ste na ivici vatrene jame, pa vas je On nje spasio. Tako vam Allah objašnjava Svoje dokaze, da biste na pravom putu istrajali.” (Ali Imran, 103)

    Brate AK47 koliko vidim ova tema krenula u istom pravcu, sto opet krsi upozorenja i pravila foruma.
    Brat RPG nam je jasno rekao, sacekajmo da se odbor ove iskrene stranice oglasi ili nase daije.

    #6657
    Anonimno
    Neaktivan

    Halid Ibn Velid post=817 wrote:
    Ako smo slozni da su novotari zasto, zasto se vracas na isto, a i tamo je bila tema “zukurlicevi imami o njemu” (neki brat postavio tekst u kojem se navode svi njegovi rodzaci koje je zaposlio) nije bila tema “zukurlic – kafir ili novotar” a takodze i nije bila nikakva emisija vec forum tema.

    Vidim da neka braća pod pojmom “novotar” podrazumijevaju samo osobu koja čini grijeh koji nije kufr i širk. Međutim, novotarija u vjeri može biti veliki grijeh, ali i kufr i širk. Novotarija upućivanja dove mrtvima je širk, novotarija negiranja Allahovih imena jeste kufr, a novotarija zajedničkog zikra grijeh. Tako da, sa aspekta Šerijata, nije prihvaljiva kvalifikacija “novotar ili kafir”, jer novotar može biti musliman, ali i kafir.

    Allah vas nagradio na razumijevanju!

Pregledavate 12 postova - 16 do 27 (od ukupno 27)
  • Morate biti prijavljeni kako bi mogli odgovoriti na ovu temu.