Vlada u Mogadišu, koju podržavaju Turska, SAD, suočava se s optužbama da su plemenske milicije koje je naoružala za borbu protiv islamističke grupe Al-Šabab, počele terorisati lokalno stanovništvo u centralnoj Somaliji.
Vlada Mogadiša i Saudijska Arabija su, kako se navodi, potpisale novi sporazum o vojnoj saradnji s ciljem jačanja odbrambenih odnosa i unapređenja sigurnosnih kapaciteta Somalije.