Pakistanski ministar nudi 100.000 dolara za glavu autora "Nevinosti muslimana"

  • This topic has 33 odgovora, 12 glasova, and was last updated prije 11 years, 5 months by Anonimno. This post has been viewed 6143 times
Pregledavate 15 postova - 16 do 30 (od ukupno 34)
  • Autor
    Postovi
  • #12239
    Anonimno
    Neaktivan

    im muslim dont panic post=6995 wrote: slazem se za ovo da smo blage itd.

    samo bih htjela dodat nesto: o muskarci ummeta ustajte, ALLAH vam se smilovo. amin

    Aferim na odgovoru. A pametnom je i isharet dovoljan!

    #12241
    Anonimno
    Neaktivan

    Selam alejkum Emire.

    Misljenje sestre nije uvredljivo, nego takvo misljenje nece nam rjesiti probleme.

    #12245
    Anonimno
    Neaktivan

    Emir1 post=7055 wrote: Mislim da nema razloga da napadate sestru koja je iznijela samo svoje mišljenje o tome, a na ovom forumu koliko je meni poznato i žene imaju pravo na svoje mišljenje. To što je njihovo mišljenje u nekim situacijama različito od mišljenja muškaraca govori o samoj prirodi žene kao Allahovog stvorenja. Ne možemo reći da one ne vole Poslanika, s.a.w.s., i svoju vjeru ali trebamo uvažiti način njihovog izražavanja.
    Pojedina braća su kontradiktorna u slučajevima kada se žensko mišljenje suprotstavlja njihovom pa su skloni reći da “mi muslimani ne uvažavamo njihovo mišljenje”, da ženama nije mjesto u džihadu… A koliko se sjećam bilo je rasprava u kojima se većina braće složila da je ženi ipak mjesto u džihadu. Smatra li brat @Šebab da žena koja je izvela šehidsku akciju u Afganistanu prije nekoliko dana zbog vrijeđanja časti Poslanika, s.a.w.s., nije bila dostojna toga i da je trebala ostati kući da se brine o porodici?
    Sestro Dzenana, mi (vjerujem većina) uvažavamo tvoje mišljenje i mišljenje drugih sestara, ali nemoj/te se naći uvređeni kada vam ukažemo na neke loše karakteristike vaših stavova i kada vam kao braća po vjeri pokušamo neke stvari objasniti kako ne biste bili u zabludi. Ja vjerujem da ti nisi ništa loše mislila, ali onaj tko je se usudio vrijeđati čast Poslanika, s.a.w.s., i ponos svih muslimana zaslužuje prezir i kaznu.

    Emire ja sam napisao da zenama nije naredjen dzihad, sto ne znaci da im je zabranjen, vec im samo nije naredjen, a ona muslimanka koja ode u ime Allaha da zrtvuje sebe za Allahovo zadovoljstvo je inshaAllah sehid, i bolja i vrednija je od svih koji to nisu u stanju da urade, pa makar ti imali visoko misljenje o sebi.

    Moj komentar se vecinom odnosio na Dzenanu, ali to isto ne znaci da nema sestara cije stavove uveliko cijenim i podrzavam na ovom forumu, samo sam hteo na neki nacin da joj ukazem da nas postedi njenih zakljucaka jer joj nisu u skladu sa serijatom.

    Prenosi Abdullah ibn Hišam: “Bili smo kod Poslanika, sallallahu alejhi ve sellem, kada je uzeo za ruku Omera bin Hattaba. Omer mu reče: “Allahov Poslaniče, draži si mi od svega, sem od mene samoga.” Pa je Poslanik, sallallahu alejhi ve sellem, rekao: “Ne, tako mi Onoga u čijoj je ruci moj život, sve dok ti ne budem draži od samog sebe!” Pa mu je Omer rekao: “Sada si mi tako mi Allaha draži od mene samoga sebi!” Poslanik, sallallahu alejhi ve sellem, reče: “Sada, Omere!” (Buharija)

    Sada na osnovu ovog hadisa pitam vas: ako je uslov da bi bili muslimani da volimo Allahovog Poslanika sallallahua lejhi we sellem vise od sebe, imamo li to prava da pametujemo kako treba biti mudar, i ne nasedati na provokacije.
    MUNAFICI moram da vas razocaram u ovim stvarima vam nije ostavljeno mudrovanje, jer je uslov imana voljeti vise Poslanika od sebe samog, pa onda ako je tako, ne sme covjek zaliti svoj zivot dati za odbranu casti onog koga mora voljeti vise od samog sebe.

    #12246
    Anonimno
    Neaktivan

    Dzenana post=6986 wrote: Es Selam alejkum,
    znam unaprijed da se moj post mnogima na ovom forumu neće svidjeti, ali to je moje lično razmišljanje, moj lični stav koji nije napisan da bi se svidio širokoj publici. Izjava ovog pakistanskog ministra je neprimjerena iz razloga što ono odražava stav pojedinca, a u njegovoj poziciji trebao bi da razmišlja malo više kako će njegove izjave i lični stavovi da se odraze na narod koji predstavlja. Pozivajući na linč, on sam doljeva ulje na iovako vatrenu situaciju u svijetu. Umjesto da smiruje, i poziva na razum a ne nasilje on čini suprotno, dajući pravo svakom insanu da bude kadija. I ako se ubije autor filma, šta će to značiti za narod Pakistana, kakvo dobro će mu donijeti, a koliko će mu štete nanjeti?

    We alejkumsselam we rahmetullahi we berekatuhu

    Muslimani ce dobiti mnogo toga. Prije svega vratit ce se ponos muslimana i nevjernici ce osjecati strah zbog toga. Kada budu ponovo razmisljali da napadnu cast naseg Poslanika razmislice 101 prije nego se upuste na tako djelo.

    Cudim se muslimanima kada misle da vrijedjane naseg Poslanika, sallAllahu alejhi we sellem, sitnica, a nevjernici ne vide tako vec znaju vrijedjanje Allahovog Poslanika znaci vrijedanje cijelog ummeta.

    Da te pitam sestro da ti neko vrijeda tvoje najmilije da li bi samo sutila i saburala ili bi ipak drugacije postupila? Budi iskrena i samoj sebi odgovori.

    Znamo svi kada nam neko govori o nasoj majci ili nekom najmilijem ne ostajemo ravnodusni, pa kako da budemo ravnodusni kada nam se vrijeda nas Poslanik, koji nam je uzor u svemu?!

    Procitajmo pozljivo ovaj tekst od sejha Ebu Muhammeda el-Makdisija pa uvidimo gdje se nalazimo.

    Moramo živjeti sa ove tri osnove na ovom svijetu da bi nam Allah dao uspijeh i da bi nas učino od onih koji su sretni na ovom mjestu – kaburu. Da se ne bi kajali u vremenu kada kajanje ne vrijedi !

    Sva zahvala pripada Allahu koji kaže (u prijevodu značenja) : « Svako živo biće će okusiti smrt ! I samo na Sudnjem danu ćete u potpunosti dobiti plate vaše. Pa ko bude od Vatre udaljen i u Džennet uveden, taj je uspio. A život na ovom svijetu je samo varaljivo naslađivanje. » (Ali’ Imran, 185. ajet)

    Neka je salavat i selam na pečata svih vjerovjesnika koji je rekao : « Umrlog ispraćaju troje ; familija, imetak i njegovo dobro djelo. Familija i imetak se vraćaju, a ostaje djelo. »

    Tako da je ovo mjesto – groblje, draga braćo, mjesto sjećanja na Ahiret. Ovo je mjesto podsjećanja da se čine dobra djela kao priprema za Dan susreta sa Gospodaram.

    Umrli se ispituje u prvoj od ahiretskih faza. Pita se za tri stvari, i ovo je ono što je ulema nazvala TRI OSNOVNA NAČELA. On se pita, on se sudi, on se testira. Pa sretan je onaj kome Allaha, subhanehu we te’ala, podari uputu i uspjeh da odgovori na ispravan način. A nesretan je onaj koji se ispitivao i nije znao odgovoriti tačnim odgovorom.

    Znajte, moja braćo, Allah vas blagoslovio, da uspijeh i odlučnost da odgovorimo tačnim odgovorom nije u tome da ovo naučimo napamet. Zato što mnogi nevjernici ovo znaju i mnogi murtedi koji sebe nazivaju muslimanima. Ovo znaju i mnoštvo onih koji se bore protiv ove vjere znaju ovu izjavu.

    Uspijeh i odlučnost da se ispravno odgovori i da se ide putem onih koji su sretni jeste da živimo sa ovim tri načela. Pitanja za tvoju vjeru, tvog poslanika i Boga tvog. Prvo o čemu ćeš biti pitan – Ko je tvoj Bog ? Svi znamo da je naš Bog Allah ! I svi ćemo odgovoriti na ovo pitanje ako od nas traži na dunjaluku. Ali da li će Allah dati uspijeh onome u ovom kaburu ? Da li će Allah dati uspjeh da se odgovori na ovo pitanje ispravno, ovo pitanje koje nam se sada čini lahkim, ako živimo udaljeni od Allaha ? Da li će mu biti dat uspijeh kad on sluša da se Allah vrijeđa, vrijeđa se Allahova vjera i bori se protiv Allaha i Njegova Poslanika, a on to ignoriše i uopšte ne brani Šerijat i Allahovu vjeru ? Da li će on uspjeti da odgovori na ova pitanja kad je on živio svoj život i umro, a nikad nije klanjao Allahu, nikad nije učinio ruku, i nije učinio niti jednu sedždu Allaha radi. I njegovo lice se nikad nije zacrvenilo od srdžbe zbog Allahove vjere ! I njegovo srce nikad nije zadrhtalo zbog Allahovih svetinja koje se danonoćno gaze ! Da li će mu Allah dati uspijeh da odgovori – ‘Moj Gospodar je Allah’ ?!

    Da bi Allah bio vaš Gospodar vi treba da se srdite Allaha radi više nego što se srdite zbog vas samih i vaših porodica, više nego za vašu djecu, žene, roditelje. Kod većine ljudi, kada se njihove majke i očevi vrijeđaju, promjeni im se boja lica. Čovjek se rasrdi i pobjesni , ali kada on čuje vrijeđanje Allaha, vjere, ismijavanje sa vjerom i Poslanikom….A ovo je vrijeme u kome se ismijava Poslanik, sallAllahu alejhi we sellem….On tada ne reaguje. On provodi svoj život u igri i zabavi, a takvima Allah ne daje uspijeh da tačno odgovore na ova pitanja. Tri pitanja i tri načela – Ko je tvoj Gospodar ? Da bi Allah bio tvoj Gospodar, ti moraš da živiš i umreš za Allahovu vjeru !

    « Reci : Namaz moj, kurban moj život moj i smrt moja su samo za Allaha, Gospodara svjetova Koji nema druga. To mi je naređeno i ja sam prvi musliman. » (Prijevod značenja, El-En’am, 162-163)

    Da biste uspjeli reći da je vaša vjera islam, vi trebate da živite i umrete za islam. Nemojte živjeti za vaše mjesto, ili za demokratiju, ili za pojedince, ili za ove tagute. Živite za Allahov din, daće vam uspijeh da kažete – Moja je vjera islam ! Živite sa uputom Mustafe, sallAllahu alejhi we sellem, slijedi te njegov život, daće vam se uspjeh da kažete – Muhammed je Allahov Poslanik, neka je na njega Allahov mir i spas.

    Vi trebate da živite po ova tri načela u ovom svom životu da bi vam Allah dao uspjeh da odgovorite na ovom mijestu – kaburu. Nije stvar u tome da se odgovori nauče napamet, već je stvar u tome da živite sa ovim načelima i da praktikujete ih u vašem svakodnevnom životu, da se boja vaših lica mijenja i da se srdite radi Allahove vjere, da volite u ime Allaha i da mrzite u ime Allaha, da udjeljujete Allaha radi.

    Živite i umrite za Allaha, za Allahovu jednoću i Allahovu vjeru, Allah je naš cilj na kraju i na početku. Kada ulaziš u ovu vjeru, ulaziš sa La illahe illAllah. Ako želis da budeš od onih koji su sretni moraš završiti svoj život sa La illahe IllAllah. Kao što kaže u hadisu : « Kome posljednje riječi budu La illahe illAllah, ući će u Džennet ! » Znači tewhid nije samo prva stvar već i prva i posljednja. Tewhid je prvi i posljednji, Allahova vjera je prva i posljednja, Allah je prvi i posljednji !

    Moderne izjave koje danas slušamo, kada ljudi govore : ‘ Jordan je na prvom mjestu’, ‘Sirija je na prvom mjestu’, ‘UEA je na prvom mjestu….. ‘ Ostavite sve ove lažne vrijednosti koje ljudi zastupaju. Bacite ih iza vaših leđa ! I neka tewhidullah bude prvi i posljednji, ako želite sigurnost i spas na ovom mjestu – kabur !

    Ako želite odlučno dati tačan odgovor na ova tri pitanja i da upotpunite ova tri načela vi morate živjeti po njima ! Živjete za uzdizanje riječi LA ILLAHE ILLALLAH da bi donjeli pobjedu Allahovoj vjeri, i živite na uputi i putu Allahovog Poslanika, sallAllahu alejhi we sellem ! Tako mi Allaha, ovaj život je bezvrijedan ako mi dozvolimo da se vrijeđa Allahova vjera i ako se napada Njegov Poslanik, sallAllahu alejhi we sellem, u ovom vremenu, a naša lica se ne budu mijenjala i ne ulažemo ništa za Allahovu vjeru. Tako mi Allaha, na nas se odnosi hadis Poslanika, sallAllahu alejhi we sellem, u kome je rekao : « Neće nastupiti Sudnji dan sve dok osoba ne prođe na dženazu druge osobe i kaže : ‘Kamo sreće da sam ja na njegovom mjestu.’ » Tako mi Allaha, unutrašnost zemlje je bolja od njene vanjštine !

    Ako mi stojimo mirno kada se vrijeđa naš Poslanik, sallAllahu alejhi we sellem, a Allahova Knjiga se baca pod noge…..Ako mi budemo mirni, a Allahova vjera se pred nama vrijeđa…..Mi braćo, moramo biti istinski sinovi ove vjere ! Mi moramo biti istinski Allahovi robovi, i da se srdimo i ljutimo za Allahovu vjeru i da sebi ne približavamo osim one koji vole Allah. Kod nas su poniženi oni koji mrze i vrijeđaju Allahovu vjeru makar to bile osobe bliske nama. Ove karakteristike su najveće karakteristike ove vjere, braćo moja ! Karakeristika da voliš i mrziš u Allaha radi je najveća imanska veza. Ima ljudi koji se drže za sporedne veze, a ostavljaju najčvršće veze – ovu imansku vezu- najjača veza – ljubav u ime Allaha i mržnja u ime Allaha, prijateljavanje i neprijateljstvo u ime Allaha !

    Ko su vaši prijatelji ? Ko su oni koje volite ? Ko su vaši bliski, oni koje uzimate za zaštitnike ? Koga pomažete ? Upitajte sebe o ovim stvarima, obračunajte se sa sobom, otvorite oči, neka vaša ljubav, bliskost i odricanje, neka sve ovo bude Allaha radi !

    Najbliži ljudi vama su oni koji pomažu ovu vjeru. Oni koji vole ovu vjeru i koji slijede ovu vjeru. A najudaljeniji od vas su oni koji su neprijatelji ove vjere, oni koji se bore protiv ove vjere iako su oni vaša najbliža porodica. I ne dozvolite da nijedno drugo mjerilo, mjerilo porodice, bliskost, nacionalnost, rodnog mjesta, ne dozvolite da ove stvari prevagnu kod vas nad vašom akidom i vašom vjerom ! Nema prečeg mjerila od mjerila akide !

    Sjeti se Allahovog Poslanika koji je bio najboljeg ahlaka ! Sjeti se njegova stanja, i kako ova vjera i ova akida razdvaja čovjeka i njegova sina ! Primjer ovoga je Nuh, alejhisselam, primjer , kada mu je Allah objavio u vezi s njegovim sinom. « O Nuhu, on nije od tvoje porodice, jer je radio ono što nevalja (širk) ! » (Prijevod značenja, Hud, 46. ajet)

    Tri osnovna načela ulema ih ovako naziva jer su osnovna najveće osnove, čime upotpunjujemo Allahovu Jednoću i slijedimo Njegovu vjeru, Allahov put, onako kako On to hoće i kako je zadovoljan, slijedimo Allahovog Poslanika, sallAllahu alejhi we sellem, i uzimao ga kao uzor…

    Moramo živjeti sa ove tri osnove na ovom svijetu da bi nam Allah dao uspijeh i da bi nas učino od onih koji su sretni na ovom mjestu – kaburu. Da se ne bi kajali u vremenu kada kajanje ne vrijedi !

    Molim Allaha da oprosti našima živima, umrlima, onim koji su prisutni i koji nisu, muškarcima i ženama. I neka je salavat i selam na našeg vjerovjesnika Muhammeda, njegovu porodicu i ahabe.

    Iz transkripcije audio predavanja: Šejha Ebu Muhammeda el-Makdisi
    Izvor: Stazom islama

    #12248
    Anonimno
    Neaktivan

    Šebab post=6990 wrote: Dzenana
    Mi muslimani imamo postovanje i respekt prema sestrama muslimankama, ali ih ne pitamo za misljenja, i ne volimo da slusamo njihove zakljucke, jer priroda zene je da je slabija i neznija od muskarca, pa nisu sklone onim stvarima kojima su skloni muskarci, zato i zenama nije naredjeno da idu u dzihad, to je stvar za muskarce.
    Tako isto ovo se tice muskaraca ummeta, a zene neka sede po strani i neka vode brigu o svojim kucama.

    Nadam se da ces nas postediti vise tvojih zakljucaka na ovu temu.

    Hvala na razumijevanju.

    Pogresno brate nisu sve zene iste pogotovo kada pogledamo islamski historiju. Sta je bilo sa Safijom, radijaAllahu anha, kada je odrezala glavu jevreju. Ili Nusejba koja ja branila Allahovog Poslanika, sallAllahu alejhi we sellem, kada su vecina pobjegli sa bojnog polja, historija je puna takvih zena pa cak i u danasnjem vaktu, samo sto mi ne citamo mnogo, ne obrazujemo se, ne poznajemo dovoljno nasu historiju.

    A ko odgaja muskarce ummeta?

    #12250
    Anonimno
    Neaktivan

    Pero,ispade po tvom da su zene lose odgajateljice,jer pogledajmo samo koliko nas se pripisuje islamu(muskaraca),a koliko od nas su zaista borci na Allahovom putu.Zaista svi smo po tom pitanju zatajili,svi snosimo po dio odgovornosti za stanje u kom se danas nalazimo.
    Ipak,na kraju da kazem da se ja licno potpuno slazem sa @Sebabom kada kaze da muskarci treba da budu za iskorak ispred.
    I da pitam Sebaba,da li si ti istovremeno i Sebeb,onaj na forumu El-tewhid,koga su tamosnji zulumcari banovali?

    #12255
    Anonimno
    Neaktivan

    lipanjac post=7070 wrote: Pero,ispade po tvom da su zene lose odgajateljice,jer pogledajmo samo koliko nas se pripisuje islamu(muskaraca),a koliko od nas su zaista borci na Allahovom putu.Zaista svi smo po tom pitanju zatajili,svi snosimo po dio odgovornosti za stanje u kom se danas nalazimo.
    Ipak,na kraju da kazem da se ja licno potpuno slazem sa @Sebabom kada kaze da muskarci treba da budu za iskorak ispred.
    I da pitam Sebaba,da li si ti istovremeno i Sebeb,onaj na forumu El-tewhid,koga su tamosnji zulumcari banovali?

    Na osnovu cega ti zakljuci da su zena lose odgateljice?! Dobro procitaj post prije nego sto dones cudan sud.

    Nazalost danas mnogo muskaraca je korak iza zena, jer da ste korak ispred zena ne bi se desavalo ummetu ovo sto se desava, vec ste se prihvatili zenski poslova (svaka cast izuzetcima). A zene nisu zapostavile svoje obaveze ko vi a svaka cast izuzetcima.

    Samo nemoj da zaboravis da iza mnogih muslimanskih junaka (ili ucenjaka) stoji majka koja je odgajala tog junaka.

    #12257
    Anonimno
    Neaktivan

    @Pero,malo bolje ti procitaj moj post,pa ces da uvidis da sam ja zakljucio iz tvog posta to sto ti meni nakalemi.A to nije moje misljenje niti zakljucak,dapace,rekao sam da smo svi mi po malo krivi za ovakvo stanje…

    #12259
    Anonimno
    Neaktivan

    lipanjac post=7077 wrote: @Pero,rekao sam da smo svi mi po malo krivi za ovakvo stanje…

    Pa ne znam za ovakvu izjavu mozes samo za sebe govoriti, ali ne za sve jer ipak ima onih koji su se vec odavno probudili, i koji obavljaju svoje obaveze.

    #12262
    Anonimno
    Neaktivan

    lipanjac post=7070 wrote:
    I da pitam Sebaba,da li si ti istovremeno i Sebeb,onaj na forumu El-tewhid,koga su tamosnji zulumcari banovali?

    Nisam taj, Boze sacuvaj da budem taj.
    Koliko sam shvatio taj Sebeb je nosio nik Zajko na nasem forumu.

    #12372
    Anonimno
    Neaktivan

    Vidim da su mnogi napisali da moj stav po ovom pitanju nije u skladu sa šerijatom, da možda ne volim Poslanika sallAllahu alejhi we sellem i Allaha subhaehu ve te'ala. Nemam se namjeru pravdati za ono što sam napisala niti vama objašnjavati kolika je moja ljubav prema Poslaniku i Allahu jer to Allah najbolje zna. Mnogi su rekli da je ženama mjesto sa strane, i ja znam gdje je moje najvažnije mjesto, ali kroz historiju islama ima mnogo primjera žena koje su se borile ili pomagale borbu. Moj post nije bio zaključak, već više otvoreno pitanje svima, da li je ovo ispravan način djelovanja u datom trenutku, kada muslimani i nisu baš jaki i složni. Znamo i za primjer Poslanika, sallAllahu alejhi ve sellem, dok je bio u Mekki u njegovom prisustvu je vrijeđan Allah ili je znao je da se Allah vrijeđa, njega samog su vrijeđali i psovali, ashabe tukli i mučili, … ali nije reagovao, niti je džihad poveo čak mu je bio zabranjen, nije te iste prijestupnike (noću ili tajno) kažnjavao, sve dok nije učinio Hidžru u Medinu, uspostavio i napravio državu.
    Fizičko kažnjavanje ljudi po šerijatu za grijehe ma koji i koliki bili je specifično i svojstveno samo muslimanskom vladaru koji ima vlast, vojsku, sudstvo (šerijatsko) i policiju koja ga u tome pomaže. Skoro u svakoj fikhskoj knjizi učenjaci naglašavaju da nema razilaženja među učenjacima ovog ummeta da nije dozvoljeno sprovođenje šerijatskih kazni osim muslimanskom vladaru, znači nije dozvoljeno, jer Allah nije zadužio muslimane pojedince da sprovode šerijatske kazne nego vladara muslimana, a u njegovom odsustvu ili ne postojanju islamske vlasti – a pogotovo unutar kjafirske države u kojoj žive muslimani – muslimanima pojedincima nije dozvoljeno da umjesto vladara sprovode kazne ma kakve one bile. Pojedinac koji bi izvršavao šerijatsku kaznu za neki grijeh ili prijestup (osim za blud nad robom ili robinjom) neslijedeći redoslijed suđenja i kažnjavanja (preko institucije šerijatskog suda) on u osnovi pravi šerijatski prekršaj. A u islamskoj državi onaj ko izvrši šerijatsku kaznu nad nekim, mimo kadije i šerijatskog suda, bio bi kažnjen čak i ako bi se potvrdilo da dotičnu osobu treba kazniti.
    ‘One koji Allaha i Poslanika Njegova budu vrijeđali, Allah će i na ovom i na onom svijetu prokleti, i sramnu im patnju pripremiti.’(El-Ahzab, 57)

    #12376
    Anonimno
    Neaktivan

    Dzenana post=7193 wrote: Vidim da su mnogi napisali da moj stav po ovom pitanju nije u skladu sa šerijatom, da možda ne volim Poslanika sallAllahu alejhi we sellem i Allaha subhaehu ve te'ala. Nemam se namjeru pravdati za ono što sam napisala niti vama objašnjavati kolika je moja ljubav prema Poslaniku i Allahu jer to Allah najbolje zna. Mnogi su rekli da je ženama mjesto sa strane, i ja znam gdje je moje najvažnije mjesto, ali kroz historiju islama ima mnogo primjera žena koje su se borile ili pomagale borbu. Moj post nije bio zaključak, već više otvoreno pitanje svima, da li je ovo ispravan način djelovanja u datom trenutku, kada muslimani i nisu baš jaki i složni. Znamo i za primjer Poslanika, sallAllahu alejhi ve sellem, dok je bio u Mekki u njegovom prisustvu je vrijeđan Allah ili je znao je da se Allah vrijeđa, njega samog su vrijeđali i psovali, ashabe tukli i mučili, … ali nije reagovao, niti je džihad poveo čak mu je bio zabranjen, nije te iste prijestupnike (noću ili tajno) kažnjavao, sve dok nije učinio Hidžru u Medinu, uspostavio i napravio državu.
    Fizičko kažnjavanje ljudi po šerijatu za grijehe ma koji i koliki bili je specifično i svojstveno samo muslimanskom vladaru koji ima vlast, vojsku, sudstvo (šerijatsko) i policiju koja ga u tome pomaže. Skoro u svakoj fikhskoj knjizi učenjaci naglašavaju da nema razilaženja među učenjacima ovog ummeta da nije dozvoljeno sprovođenje šerijatskih kazni osim muslimanskom vladaru, znači nije dozvoljeno, jer Allah nije zadužio muslimane pojedince da sprovode šerijatske kazne nego vladara muslimana, a u njegovom odsustvu ili ne postojanju islamske vlasti – a pogotovo unutar kjafirske države u kojoj žive muslimani – muslimanima pojedincima nije dozvoljeno da umjesto vladara sprovode kazne ma kakve one bile. Pojedinac koji bi izvršavao šerijatsku kaznu za neki grijeh ili prijestup (osim za blud nad robom ili robinjom) neslijedeći redoslijed suđenja i kažnjavanja (preko institucije šerijatskog suda) on u osnovi pravi šerijatski prekršaj. A u islamskoj državi onaj ko izvrši šerijatsku kaznu nad nekim, mimo kadije i šerijatskog suda, bio bi kažnjen čak i ako bi se potvrdilo da dotičnu osobu treba kazniti.
    ‘One koji Allaha i Poslanika Njegova budu vrijeđali, Allah će i na ovom i na onom svijetu prokleti, i sramnu im patnju pripremiti.’(El-Ahzab, 57)

    Ovo si kopirala ili kopirao sa sajta onog poganca (ime mu nije vrijedno spomena) koji je otvoreni neprijatelj ove stranice i ovog menhedza.
    Medjutim ti si jos ispao poganiji ili poganija jer si kopirala/o samo sto tebi pase. Evo ja cu dodati ono sto si izostavila:

    “Naravno, ovo treba razlikovati od situacije u kojoj se nađe neki musliman, na primjer da se u njegovom prisustvu psuje ili vrijeđa Allah ili Poslanik, sallallahu alejhi ve sellem, pa on pokuša i nastoji da to zaustavi, prekine i zabrani (tog momenta), pa se u toku tog sprečavanja potuče, tj. istuče onog ko vrijeđa Allaha ili Poslanika, sallallahu alejhi ve sellem, kako bi prestao sa tim. Naravno, prvo ga UPOZORI RIJEČIMA DA PRESTANE, a ako nastavi ZAPRIJETI MU FIZIČKI, a ako opet nastavi ONDA GA – AKO PROCJENI DA TO NEĆE IZAZVATI VEĆU ŠTETU PO NJEGA ILI MUSLIMANE UOPĆE – MALO FIZIČKI PREODGOJI, ovaj vid fizičkog nasrtanja na takve u tom momentu je šerijatski opravdan, dozvoljen ili čak poželjan i pohvalan pod spomenutim šartovima i slijedeći redoslijed otklanjanja tog munkera.”

    Prije ce da je sprovodjene serijatske kazne bez kadije opcenito zabranjeno (bez da ulazim duboko u to)
    Licno cu se drzati odgovora shejhul islama ibn-Tejmije na pitanje o onome ko vrijedja Allahovog poslanika salallahu alejhi we selim pa je shejh odgovorio u knjizi “Sablja za onoga ko vrjedja Allahovog poslanika salallahu alejhi we selim”. I predaju o slijepcu koji je ubio svoju zenu je je ruzno govorila o Allahovom poslaniku salallahu alejhi we selim.

    #12377
    Anonimno
    Neaktivan

    Dzenana post=7193 wrote: Vidim da su mnogi napisali da moj stav po ovom pitanju nije u skladu sa šerijatom, da možda ne volim Poslanika sallAllahu alejhi we sellem i Allaha subhaehu ve te'ala. Nemam se namjeru pravdati za ono što sam napisala niti vama objašnjavati kolika je moja ljubav prema Poslaniku i Allahu jer to Allah najbolje zna. Mnogi su rekli da je ženama mjesto sa strane, i ja znam gdje je moje najvažnije mjesto, ali kroz historiju islama ima mnogo primjera žena koje su se borile ili pomagale borbu. Moj post nije bio zaključak, već više otvoreno pitanje svima, da li je ovo ispravan način djelovanja u datom trenutku, kada muslimani i nisu baš jaki i složni. Znamo i za primjer Poslanika, sallAllahu alejhi ve sellem, dok je bio u Mekki u njegovom prisustvu je vrijeđan Allah ili je znao je da se Allah vrijeđa, njega samog su vrijeđali i psovali, ashabe tukli i mučili, … ali nije reagovao, niti je džihad poveo čak mu je bio zabranjen, nije te iste prijestupnike (noću ili tajno) kažnjavao, sve dok nije učinio Hidžru u Medinu, uspostavio i napravio državu.
    Fizičko kažnjavanje ljudi po šerijatu za grijehe ma koji i koliki bili je specifično i svojstveno samo muslimanskom vladaru koji ima vlast, vojsku, sudstvo (šerijatsko) i policiju koja ga u tome pomaže. Skoro u svakoj fikhskoj knjizi učenjaci naglašavaju da nema razilaženja među učenjacima ovog ummeta da nije dozvoljeno sprovođenje šerijatskih kazni osim muslimanskom vladaru, znači nije dozvoljeno, jer Allah nije zadužio muslimane pojedince da sprovode šerijatske kazne nego vladara muslimana, a u njegovom odsustvu ili ne postojanju islamske vlasti – a pogotovo unutar kjafirske države u kojoj žive muslimani – muslimanima pojedincima nije dozvoljeno da umjesto vladara sprovode kazne ma kakve one bile. Pojedinac koji bi izvršavao šerijatsku kaznu za neki grijeh ili prijestup (osim za blud nad robom ili robinjom) neslijedeći redoslijed suđenja i kažnjavanja (preko institucije šerijatskog suda) on u osnovi pravi šerijatski prekršaj. A u islamskoj državi onaj ko izvrši šerijatsku kaznu nad nekim, mimo kadije i šerijatskog suda, bio bi kažnjen čak i ako bi se potvrdilo da dotičnu osobu treba kazniti.
    ‘One koji Allaha i Poslanika Njegova budu vrijeđali, Allah će i na ovom i na onom svijetu prokleti, i sramnu im patnju pripremiti.’(El-Ahzab, 57)

    Kao što danas Afganistanci brane svoju čast i časti svojih porodica i ne trebaju dozvolu halife kojeg nema,zar nije preče da se brani čast Poslanika sallAllahu alejhi ve selem?
    Svakako da trebamo slušati svoje nadređene,ali koji emir danas smije zabranit nekome da se suprostavi onome koji vrijeđa Allahovog miljeniia?Mislim,da ni jedan iskreni to nesmije.
    To što ti govoriš to se odnosi na Šerijatske zemlje a nikako na kafirske zemlje,u kojim usput da pomenem ne smijemo ni boraviti.

    Šta ako nema vladara muslimana?Hoćemo li čekati da se samo pojavi,a mi ćemo do tada plesti čarape?

    Na kraju krajeva imamo danas vladare muslimana koji ima vlast,vojsku poput Mulla Omera i Zavahirija.

    Sestro,pitaj ih koji je njihov hukm po pitanju ovoga.

    Mislim da bi bila ukorena samo za takvo pitanje.

    Mi nismo jaki i složni baš zbog toga što prezriemo borbu.Allahov Poslanik se baš zbog toga vrijeđa.

    Zaista ima primjera žena u islamskoj historiji,koje su se istekle putem džihada,a ne putem linije manjeg otpora.

    Zaista je to dužnost sviju nas,a šubhe tipa “nema vladara muslimana pa ćemo sjedit” neće proći.

    Stvar je samo u mogućnosti a nikako u dozvoljenosti.

    U pravu si kada kažeš da se Šerijatska kazna među muslimanima ne sprovodi bez kadije.Ali mi danas imamo kadije i “kadiju”,ko kaže da ih nemamo?Svaki daija danas može biti kadiija,stvar je samo koliko mi u prsima želimo takvu presudu i stvar je ograničenenosti radi snaga kufra.

    Sestro,kada se već pozivaš na ulemu ne zloupotrebljuj njihov govor.

    #12379
    Anonimno
    Neaktivan

    صلاح الدين post=7197 wrote: [quote quote=Dzenana post=7193]Vidim da su mnogi napisali da moj stav po ovom pitanju nije u skladu sa šerijatom, da možda ne volim Poslanika sallAllahu alejhi we sellem i Allaha subhaehu ve te'ala. Nemam se namjeru pravdati za ono što sam napisala niti vama objašnjavati kolika je moja ljubav prema Poslaniku i Allahu jer to Allah najbolje zna. Mnogi su rekli da je ženama mjesto sa strane, i ja znam gdje je moje najvažnije mjesto, ali kroz historiju islama ima mnogo primjera žena koje su se borile ili pomagale borbu. Moj post nije bio zaključak, već više otvoreno pitanje svima, da li je ovo ispravan način djelovanja u datom trenutku, kada muslimani i nisu baš jaki i složni. Znamo i za primjer Poslanika, sallAllahu alejhi ve sellem, dok je bio u Mekki u njegovom prisustvu je vrijeđan Allah ili je znao je da se Allah vrijeđa, njega samog su vrijeđali i psovali, ashabe tukli i mučili, … ali nije reagovao, niti je džihad poveo čak mu je bio zabranjen, nije te iste prijestupnike (noću ili tajno) kažnjavao, sve dok nije učinio Hidžru u Medinu, uspostavio i napravio državu.
    Fizičko kažnjavanje ljudi po šerijatu za grijehe ma koji i koliki bili je specifično i svojstveno samo muslimanskom vladaru koji ima vlast, vojsku, sudstvo (šerijatsko) i policiju koja ga u tome pomaže. Skoro u svakoj fikhskoj knjizi učenjaci naglašavaju da nema razilaženja među učenjacima ovog ummeta da nije dozvoljeno sprovođenje šerijatskih kazni osim muslimanskom vladaru, znači nije dozvoljeno, jer Allah nije zadužio muslimane pojedince da sprovode šerijatske kazne nego vladara muslimana, a u njegovom odsustvu ili ne postojanju islamske vlasti – a pogotovo unutar kjafirske države u kojoj žive muslimani – muslimanima pojedincima nije dozvoljeno da umjesto vladara sprovode kazne ma kakve one bile. Pojedinac koji bi izvršavao šerijatsku kaznu za neki grijeh ili prijestup (osim za blud nad robom ili robinjom) neslijedeći redoslijed suđenja i kažnjavanja (preko institucije šerijatskog suda) on u osnovi pravi šerijatski prekršaj. A u islamskoj državi onaj ko izvrši šerijatsku kaznu nad nekim, mimo kadije i šerijatskog suda, bio bi kažnjen čak i ako bi se potvrdilo da dotičnu osobu treba kazniti.
    ‘One koji Allaha i Poslanika Njegova budu vrijeđali, Allah će i na ovom i na onom svijetu prokleti, i sramnu im patnju pripremiti.’(El-Ahzab, 57)

    Ovo si kopirala ili kopirao sa sajta onog poganca (ime mu nije vrijedno spomena) koji je otvoreni neprijatelj ove stranice i ovog menhedza.
    Medjutim ti si jos ispao poganiji ili poganija jer si kopirala/o samo sto tebi pase. Evo ja cu dodati ono sto si izostavila:

    “Naravno, ovo treba razlikovati od situacije u kojoj se nađe neki musliman, na primjer da se u njegovom prisustvu psuje ili vrijeđa Allah ili Poslanik, sallallahu alejhi ve sellem, pa on pokuša i nastoji da to zaustavi, prekine i zabrani (tog momenta), pa se u toku tog sprečavanja potuče, tj. istuče onog ko vrijeđa Allaha ili Poslanika, sallallahu alejhi ve sellem, kako bi prestao sa tim. Naravno, prvo ga UPOZORI RIJEČIMA DA PRESTANE, a ako nastavi ZAPRIJETI MU FIZIČKI, a ako opet nastavi ONDA GA – AKO PROCJENI DA TO NEĆE IZAZVATI VEĆU ŠTETU PO NJEGA ILI MUSLIMANE UOPĆE – MALO FIZIČKI PREODGOJI, ovaj vid fizičkog nasrtanja na takve u tom momentu je šerijatski opravdan, dozvoljen ili čak poželjan i pohvalan pod spomenutim šartovima i slijedeći redoslijed otklanjanja tog munkera.”

    Prije ce da je sprovodjene serijatske kazne bez kadije opcenito zabranjeno (bez da ulazim duboko u to)
    Licno cu se drzati odgovora shejhul islama ibn-Tejmije na pitanje o onome ko vrijedja Allahovog poslanika salallahu alejhi we selim pa je shejh odgovorio u knjizi “Sablja za onoga ko vrjedja Allahovog poslanika salallahu alejhi we selim”. I predaju o slijepcu koji je ubio svoju zenu je je ruzno govorila o Allahovom poslaniku salallahu alejhi we selim.

    Sasvim dovoljan primjer je primjer tog slijepca,koji nije tražio dozvolu nikakvog vladara.
    Ali Salahudine,Allah ti se smilovo lakše malo.Ljudi se nakupe svega po internetu,pa ako ih i mi još otjeramo….

    #12382
    Anonimno
    Neaktivan

    El-Bera post=7200 wrote: Sasvim dovoljan primjer je primjer tog slijepca,koji nije tražio dozvolu nikakvog vladara.
    Ali Salahudine,Allah ti se smilovo lakše malo.Ljudi se nakupe svega po internetu,pa ako ih i mi još otjeramo….

    Da nije vrijeme kako jeste lakse bi se i postupalo.
    Osoba pod nikom Dzenana je ili spijun koji ispipava stavove ove stranice ili beskicmenjak kojem ne smeta sto se vrjedja Muhammed salallahu alejhi we selim. Prije ce da takav neko osjeti vecu srdzbu kad mu opsujes mater nego da mu uvrjedis poslanika salallahu alejhi we selim.
    Sto znaci, iskreni vjernik sigurno nije.

Pregledavate 15 postova - 16 do 30 (od ukupno 34)
  • Morate biti prijavljeni kako bi mogli odgovoriti na ovu temu.