Povratak Allahu S.w.T

  • This topic has 2 odgovora, 3 glasa, and was last updated prije 6 years, 6 months by Anonimno. This post has been viewed 3741 times
Pregledavate 3 posta - 1 do 3 (od ukupno 3)
  • Autor
    Postovi
  • #45827
    Anonimno
    Neaktivan

    Esselamu alaikum.Da se predtavim.Imam 25 godina.Od malih nogu sam okruzen knjigama i vjerom.Bio sam na putu ahlu-l-sunneta unazad par godina.Naucio i proucio gotovo sve grane Islama.

    Imao sam nijjet postati hafiz hadisa insha'Allah.Hadise sam ucio sam.Nisam znao citav sened,vec glavnog prenosioca i sami hadis.Znao sam priblizno 900 sahih hadisa sa glavnim prenosiocem i zbirkom u kojoj se hadis nalazi.

    Medjutim,nesto mi se dogodilo.Ne znam ni ja sta.Dunjaluk mi se svidio,osladio.Napustio sam vecinu obaveza,a dosta naucenog s izuzetkom teorije sam zaboravio.

    Vec duze vrijeme se pokusavam vratiti Allahu S.w.T,ali osjecam poteskoce,tesko mi opisati.Slusajuci ovog sejha,onog sejha,samo sam se vise udaljavao od vjere.Jedan napada drugog,a onda neki treci napada obojicu.

    To me zalosti.Nemam vise onog osjecaja u srcu.Od svega sto sam imao ostao mi je samo ahlak i teoretsko poznavanje Islama.Ali sta mi vrijedi teorija ako ju ne sprovodim u praksi.

    Dosao sam tu sa nadam da cu naci ucene i kvalifikovane muslimane koji bi mi mogli pomoci savjetom cstog srca,da se vratim u stanje pokornosti Allahu S.w.T.Esselamu alikum.

    #46468
    Anonimno
    Neaktivan

    Alaikum salam wa rahmatulahi wa barakatuh, da te dragi Allah SWT uputi na pravi put akhi. Allah SWT iskusava one koje voli. Dovi akhi. On zna sta je najbolje za tebe. Da ti dragi Allah SWT dadne sabur. Amin

    #46471
    Anonimno
    Neaktivan

    [quote quote=45827]Esselamu alaikum.Da se predtavim.Imam 25 godina.Od malih nogu sam okruzen knjigama i vjerom.Bio sam na putu ahlu-l-sunneta unazad par godina.Naucio i proucio gotovo sve grane Islama.

    Vec duze vrijeme se pokusavam vratiti Allahu S.w.T,ali osjecam poteskoce,tesko mi opisati.Slusajuci ovog sejha,onog sejha,samo sam se vise udaljavao od vjere.Jedan napada drugog,a onda neki treci napada obojicu.

    To me zalosti.Nemam vise onog osjecaja u srcu.Od svega sto sam imao ostao mi je samo ahlak i teoretsko poznavanje Islama.Ali sta mi vrijedi teorija ako ju ne sprovodim u praksi.

    Dosao sam tu sa nadam da cu naci ucene i kvalifikovane muslimane koji bi mi mogli pomoci savjetom cstog srca,da se vratim u stanje pokornosti Allahu S.w.T.Esselamu alikum.

    [/quote]

    We alejkumusselam,

    Neka te ne žalosti previše razilaženje medju učenima i medju muslimanima uopšteno, jer je ono postojalo od vremena ashaba i bit će ga do pojave Mehdija. Najviše razilaženje će upravo biti u vrijeme neposredno pred dolazak imama Mehdija, pa će Mehdi ujediniti muslimane Allahovom dobrotom.
    Ima mnogo toga što dovodi do razilaženja, ali trebaš uvijek znati da je uputa od Allaha u mjeri iskrenosti Njegova roba, a razilaženje je samo jedno od iskušenja koje pogađa ummet i muslimane.
    Nemoj dozvoliti da te upravo razilaženjem šejtan gura u ponor, pa da ti kao opravdanje za ostavljanje vjere ponudi ono što ponudi svojim sljedbenicima u kafani: Kad vidim one u džamiji kako se svadjaju, ne ide mi se s njima klanjati… itd.

Pregledavate 3 posta - 1 do 3 (od ukupno 3)
  • Morate biti prijavljeni kako bi mogli odgovoriti na ovu temu.