Situacija u Siriji (vijesti, tekstovi, video, foto)

  • This topic has 521 odgovor, 78 glasova, and was last updated prije 7 years, 5 months by Anonimno. This post has been viewed 137489 times
Pregledavate 15 postova - 136 do 150 (od ukupno 522)
  • Autor
    Postovi
  • #10764
    Anonimno
    Neaktivan

    Molim Allaha Jedinog da nas zastiti od ovakvih propagatora kao sto je ovaj Nurudin.Mislim da se tu radi o svega nekoliko likova koji se ukljucuju svaki put pod drugim imenom kada budu banovani.Mozda postoji mogucnost da se preko IP adrese takvima onemoguci precesto upadanje na forum,pogotovu sada su stetni u ovo vrijeme kada su mnoga braca zauzeta sa pojacanim ibadetima(molim Allaha da im upise u njihova dobra djela pa da to bude ono sto ce na Sudnjem danu prevagnuti njima u korist pa da ih Allah iz Njegove Milosti uvede u Dzennet)…Amin!!!

    #10767
    Anonimno
    Neaktivan

    Nurudin post=5457 wrote: Jesul’ ovo vojnici ili civili? Pošto vidim da su u civilnoj odjeći a sirijska regularna vojska obavezno nosi vojne uniforme sa obilježjima?

    Terorističke snage Šabihe ne nose uniforme, a ubijeni su upravo pripadnici Šabiha.

    #10787
    Anonimno
    Neaktivan

    Rob_Milostivog post=5394 wrote: [quote quote=EL UKAB post=5393]selamun alejkum brate RPG
    dali poznate neku poverlivu islamsku organizaciu
    koja pomaze napacenim sirijskim muslimanima
    kako bi imi mogli da pomognemo bar finansiski koliko mozemo

    U dzematu u kojem se nalazim sakupljamo finansijska sredstva za Siriju, poverljivo stizu na mjesto gde treba.
    Neka me kontaktira administracija preko msn da im kazem koji je to dzemat, pa neka prenesu ovom bratu sa nikom EL UKAB, i jos nesto ne moze da se uplacuje preko ziro racuna, iz razloga sto kafiri kasnije zovu na razgovore zasta se sakuplja taj novac.
    Molim Allaha da pomogne sve muslimane.

    hvala brate ROB_MILOSTIVOG ipak sam odlucio da saljem preko islamsku agenciju
    UMMAH WEL FARE TRUST jer zameni je lakse a i imam poverenje u njima hvala za nasihatu
    jabi iskoristio priliku da podsticem bracu dase ikljuce u neki gemat koi je nanijetio da finansijski pomogne brace u samu
    jerse mi moramo brinuti za ummet resulullaha sallalahu alejhi ve sellem i tako insaallah zasluziti allahovo zadovoljstvo AMIN!

    #10838
    Anonimno
    Neaktivan

    Zar da braca u Siriji pored toliko islamskih zemalja pomoc primaju od Amerike koja izjavljuje da ce poslati neku pomoc vrijednu oko 25 miliona dolara? Jer nevjernici za svaku pomoc uvijek nesto traze zauzvrat pa bi to trebalo uvijek uzeti u obzir.

    “O vjernici, ne uzimajte za zaštitnike jevreje i kršćane! Oni su sami sebi zaštitnici! A njihov je onaj među vama koji ih za zaštitnike prihvati; Allah uistinu neće ukazati na Pravi put ljudima koji sami sebi nepravdu čine.” El-Maide, 51.

    #10853
    Anonimno
    Neaktivan

    U Saudijskoj Arabiji sakupljeno 135 miliona dolara za pomoć Siriji

    U humanitarnoj akciji pokrenutoj po naredbi saudijskog kralja Abdullaha, u ovoj zemlji sakupljeno je 135 miliona dolara pomoći za sirijske izbjeglice.

    U humanitarnoj akciji pokrenutoj početkom mjeseca ramazana, do sada je sakupljena pomoć u vrijednosti od 135 miliona dolara.

    Pored prikupljene novčane pomoći u okviru humanitarne akcije prikupljena je velika količina hrane, koja se trenutno dostavlja sirijskim izbjeglicama.

    Od početka pobune protiv režima Bashara al-Assada u martu 2011. godine, u Siriji je ubijeno oko 19 hiljada ljudi, dok su oko milion i pol Sirijaca bili primorani napustiti svoje domove.

    (Agencije)

    #10881
    Anonimno
    Neaktivan

    Samo me zanima za šta se bori Sirijski narod za Islamsku republiku ili “Demokratsku” ? , do kraja tog rata biće 200.000 sunita pod zemljom,a zasto su se borili?,za demokratsku republiku,a ko im je pomogao,pomogla im Amerika,a sto ?, zato sto Amerika puno voli sunite.Za 20 godina najveci neprijatelj nama sunitima ce biti šiti,a sto ?,zato sto Amerika voli svoje sunite i hoce najbolje rjesenje za svoje sunite,a koje je najbolje rjesenje,najbolje rjesenje je rat izmedju sija i sunita.Dajte ljudi nemojte bit smijesni!Najveca tri neprijatelja Islama su:1.izrael,2.amerika,3.engleska

    #10883
    Anonimno
    Neaktivan

    bosanski_musliman post=5590 wrote: Samo me zanima za šta se bori Sirijski narod za Islamsku republiku ili “Demokratsku” ? , do kraja tog rata biće 200.000 sunita pod zemljom,a zasto su se borili?,za demokratsku republiku,a ko im je pomogao,pomogla im Amerika,a sto ?, zato sto Amerika puno voli sunite.Za 20 godina najveci neprijatelj nama sunitima ce biti šiti,a sto ?,zato sto Amerika voli svoje sunite i hoce najbolje rjesenje za svoje sunite,a koje je najbolje rjesenje,najbolje rjesenje je rat izmedju sija i sunita.Dajte ljudi nemojte bit smijesni!Najveca tri neprijatelja Islama su:1.izrael,2.amerika,3.engleska

    Slobodno pomjeri malo granice svog razmisljanja pa desavanja oko sebe posmatraj i sa ugla islama, a ne samo politike.

    Muslimanima broj poginulih nije bitan u kontekstu u kojem ti navodis. Jer muslimanima zivot ne prestaje odlaskom sa ovog svijeta, nego naprotiv tek pocinje. A biti ubijen od strane Allahovih neprijatelja je shehadet, a Allah zna stanje svakog pojedinacno. I kada bi smrt snasla toliki broj sunita, sunnet opet nece biti smaknut sa tog dijela Allahove zemlje, ma koliko to Njegovi neprijatelji zeljeli, jer kako god jedan sunnit pogine, njih nekoliko se rode, a samo Allah im zna broj. Najblizi primjer je u Bosni. Koliko je muslimana pobijeno sa ciljem da nam se utrne sjeme? Sta je rezultat tog pohoda? Ne samo da nisu utrnuli islamsko sjeme, nego sebebom njihovih zlocina su probudili giganta u srcima muslimana na kojeg se Allahov neprijatelj ne komi tek tako. Taj gigant je sunnet, citaj cista vjera islam,

    Pomenuti neprijatelji islama jesu veliki, ali nisu najveci, jer pomenuti neprijatelji islama su nevjernici u osnovi i ni najmaloumnijem muslimanu ne mogu pomutiti razum pa da prihvate njihovu vjeru a ostave islam. Dok je sa shijama jedna sasvim druga prica i po muslimane (ne islam) mnogo opasnija. Zasto? Zato sto vecina muslimana shije smatra muslimanima, pada na njihovu tukjasku akidu pretvaranja i zavodjenja i tako hinjski al smjelo probija svoje kandze do srca muslimana, trga im tewhid u njima i na njegovo mjesto stavlja shirk i kufr. I onda sa takvim ubjedjenjem i vjerovanje ti isti samozvani muslimani odgajaju i tudje i svoje generacije u nevjeri shitskoj, time pomazuci svoju bracu u nevjerstvu zidove i krscane. I tako je od pamtivijeka.

    Dakle rat izmedju shija i muslimana je blagoslovljen i ko god od muslimana pogine u njemu boreci se sa nijjetom da od pagani shitske ocisti taj kutak zemlje, poginuo je kao shehid, jer je branio cistu vjeru islam.

    Tako niti su na gubitku ti muslimani koji tako izginu, niti su na gubitku oni koji iza njih ostanu, i odvaznost i ustrajnost u vjeri od njih uce.

    A shije i svaki drugi neprijatelj Allahov su uvijek na gubitku, makar se cinilo da su jaki i mocni jer konacna pobjeda pripada onima koji se Allaha boje.

    Informacija da se mudzahidi bore za demokratske virjednosti je laz. Laz koju si ili progutao ili je sam iz svojih nekih uglova posmatranja zakljucio. Sta se sve nalazi u slobodnoj Sirijskoj armiji ne znam, ali da postoje mudzahidi kojima je kao i na svakom drugom uglu zemlje cilj uspostava Allahova sherijata i samo Allahova, to znam sa 100%-tnom sigurnoscu. I samo oni ce uspjeti i ko god se njima pridruzi ma koliko malobrojni bili. Sto kaze jedna afganistanska izreka “Vi imate satove ali mi imamo vrijeme”

    #10884
    Anonimno
    Neaktivan

    #10894
    Anonimno
    Neaktivan

    Halali Salahuddiine ako mozes da objasnis taj njihof pozdraf gde su u skupu 12m.i50 sek. mnogo mi lici na hitlerski i ona mladica u kola u 9m.i 15sek. mozda imas neko objasnenje za ovo posto znamo i smo ubjedzeni da Muwaahid nece nikad da koristi ovakve pozdrave niti dozvoliti nekome. Halali.

    #10897
    Anonimno
    Neaktivan

    ankebut post=5603 wrote: Halali Salahuddiine ako mozes da objasnis taj njihof pozdraf gde su u skupu 12m.i50 sek. mnogo mi lici na hitlerski i ona mladica u kola u 9m.i 15sek. mozda imas neko objasnenje za ovo posto znamo i smo ubjedzeni da Muwaahid nece nikad da koristi ovakve pozdrave niti dozvoliti nekome. Halali.

    Halal.
    Ne znam. Trebao bi da odes dole pa da ih priupitas.
    A da li si ti ubjedjen da oni imaju hitlera na umu dok rede ovakve pozdrave rukom??
    Ili mozda postoji neki drugi pokret ili potez rukom dok se izgovara tekbir ili velica dzihad i islam???

    #10898
    Anonimno
    Neaktivan

    @ankebut,
    niko ovdje nije naivan, stanje boraca u Siriji nije ni blizu onome kakvo bi trebalo da bude,
    nisu svi tamo borci za serijat, to sto oni izgovaraju Allahu Ekber, ne znaci da ce sutra uvesti Allahov Zakon i da se za njega bore,
    al ono sto je osnova jeste da su to muslimani (osim onih koji to nisu, oni koji se bore za demokratiju npr) , koje mi podrzavamo, medju njima svakako ima i mudzahida koji se bore za serijat, ali samo lud covjek moze da negira da medju borcima ima i onih koji se bore za neke sasvim Islamu oprecne interese.
    Kao sto je slucaj sa Libijom, podrzavali smo borbu protiv taguta Gadafija, ali smo svjesni bili da mudzahidi medju borcima ne vode glavnu rijec i ne usmjeravaju tok pobune, isti je slucaj sa Egiptom, Tunisom, Jemenom…
    (nijedna od ovih zemalja nije uvela serijat poslje revolucije)
    Ali ono sto je dobro jeste to da dosad nijedna revolucija u Arapskom svijetu nije “mirisala” na islamsku koliko Sirijska revolucija,
    Molim Allaha da ih uputi sve, i da se bore za Allahov Zakon.

    #10899
    Anonimno
    Neaktivan

    Rekao je Resulullah S.A.W. sve ono sta nije od nas je odbaceno.- i drugi Hadis ko kom narodu lici on je od njih odnosno bice prozivljen sa njima. A ako si ti tamo dole upitaj sta znaci ta dva prsta mesto da se podize 1 i reci nam. Halali Salahuddiine.

    #10900
    Anonimno
    Neaktivan

    Allah da te nagradi za tvoj trud Usame Pametno Receno…

    #10902
    Anonimno
    Neaktivan

    ankebut post=5609 wrote: Rekao je Resulullah S.A.W. sve ono sta nije od nas je odbaceno.- i drugi Hadis ko kom narodu lici on je od njih odnosno bice prozivljen sa njima. A ako si ti tamo dole upitaj sta znaci ta dva prsta mesto da se podize 1 i reci nam. Halali Salahuddiine.

    Znaci ako mudzahid, recimo iz neznjanja podigne 2 prsta ili podigne ruku kao sto su dizali nacisti, znaci li to po tvom da vise nisu muwehidi ili da im je dzihad neispravan ili upitan???
    Interesuje me da li su za tebe talibani, el-Shebab i mudzahidi kavkaza oni koji oponasaju nevjernicki narod jer sam i njih vidjao da su ponekad dizali npr. 2 prsta i cinili neke druge pokrete (koje bi kod tebe doveli u pitanje njihov muwehidizam) ili su istinski “muwehidi”??????
    Halali.

    #10904
    Anonimno
    Neaktivan

    Podizanje dva prsta boraca u ratu simbolicno znace pobjeda(viktorija)…
    To je nevazno da bi smo o tome raspravljali,mnogo je vaznije da molimo Allaha da nam iz Njegove milosti podari pobjedu…Amin!!!

Pregledavate 15 postova - 136 do 150 (od ukupno 522)
  • Morate biti prijavljeni kako bi mogli odgovoriti na ovu temu.