Talibani će uskoro zauzeti čitav Afganistan!

  • This topic has 11 odgovora, 7 glasova, and was last updated prije 12 years by Anonimno. This post has been viewed 798 times
Pregledavate 12 postova - 1 do 12 (od ukupno 12)
  • Autor
    Postovi
  • #7081
    Anonimno
    Neaktivan

    #7699
    Anonimno
    Neaktivan

    Selam alejkum
    Evo moj prvi pokušaj u prevodu nekog videa.
    http://www.youtube.com/watch?v=AA78-08ZdRY;feature=share
    Video od 2 i po minute mi je oduzeo pola dana.Nadam se da će to inšaAllah ubuduće ići brže,pa da pokušam,Allahovim dopuštenjem da prevedem par predavanja od Envera Avlakija rahimehullah ili nekog drugog dajije sa engleskog govornog područja.
    Halalite mi ako nisam preveo sve kako treba,jer nekada je teško izvuči smisao značenja iz rečenice bez titla.

    #7702
    Anonimno
    Neaktivan

    Brate Talib da te Allah nagradi za trud, odlicno si preveo.
    Inshallah ce talibani kako planiraju zauzeti citav afganistan i uspostaviti Allahov zakon ponovo. A mi smo svakako ponosni na njih, volimo ih i postujemo u ime Gospodara svih svjetova, i uvijek cemo stiti ove najhrabrije Allahove robove danasnjice ako nemozemo na drugi nacin, onda cemo ih stiti verbalno sa dokazima od razno raznih potvora i lazi od strane neprijatelja Islama i islamofoba.

    #7703
    Anonimno
    Neaktivan

    Allahu Ekber!

    Neka svi ovi filozofi i “mudri” muslimani vide najveću mudrost – držanje za Kur'an i sunnet i pobjeda od Allaha će doći!

    Još malo inšaAllah i krenuće crne zastave iz Horasana :zastava1: :zastava1: :zastava1:

    Allah te nagradio.

    #7711
    Anonimno
    Neaktivan

    Halid Ibn Velid post=1923 wrote: Brate Talib da te Allah nagradi za trud, odlicno si preveo.
    Inshallah ce talibani kako planiraju zauzeti citav afganistan i uspostaviti Allahov zakon ponovo. A mi smo svakako ponosni na njih, volimo ih i postujemo u ime Gospodara svih svjetova, i uvijek cemo stiti ove najhrabrije Allahove robove danasnjice ako nemozemo na drugi nacin, onda cemo ih stiti verbalno sa dokazima od razno raznih potvora i lazi od strane neprijatelja Islama i islamofoba.

    Podpisujem i nadam se dace i nasha verbalna borba biti od hajra.

    #7715
    Anonimno
    Gost

    Dugih je 13 mjeseci do povlačenja Amera. A koliko sam ja do sada razumio, njihovo povlačenje će uslijediti tek nakon što se u Afganistanu uspostavi kakav-takav mir.

    #7811
    Anonimno
    Neaktivan

    Selam alejkum
    Evo jedan kratki podsjednik od šejha Envera Awlakija Allah mu se smilovao koji sam uz Allahovu pomoč uspio nekako prevesti.
    Tražim halala ako nađete grešku u prevodu i obavezno me ispravite pa ću i ja to ispraviti,inšaAllah.

    #7812
    Anonimno
    Gost

    Moj ti je savjet da pazis na meko ć i tvrdo č (npr; braće, najvećem, nećemo, već, najveća), zatim da odvojis na kraju tacke, uzvicnika, zareza, upitnika od naredne rijeci. I da povecas fond rijeci, ako je ikako moguce.

    :barek:

    #7816
    Anonimno
    Neaktivan

    Allah te nagradio na nasihatu.
    Gledat ću da saniram greške i primjenim naučeno u budućnosti inšaAllah.

    #7818
    Anonimno
    Neaktivan

    Ne bih da budem sitničav ali na titl na 1:45 – meni se čini da šejh kaže da su pokušavali doći do Iraka i Afganistana a ne do Arabije i Afganistana kako bi se borili protiv amerikanaca (što ima smisla).

    Allah ti dao svako dobro.

    #7821
    Anonimno
    Neaktivan

    :barek:
    BRATE TALIB!

    #7845
    Anonimno
    Neaktivan

    Evo i jedna sugestija od mene: Video bi trebao biti u boljoj rezoluciji. Ovako je jedva čitljiv prevod.

Pregledavate 12 postova - 1 do 12 (od ukupno 12)
  • Morate biti prijavljeni kako bi mogli odgovoriti na ovu temu.