Ubijen Americki ambasador u Libiji

  • This topic has 63 odgovora, 30 glasova, and was last updated prije 11 years, 7 months by Anonimno. This post has been viewed 8186 times
Pregledavate 15 postova - 31 do 45 (od ukupno 64)
  • Autor
    Postovi
  • #11942
    Anonimno
    Neaktivan

    :zastava1: ESSELAMU ALEJKUM.

    Jeste slažem se sa vama,al i dalje vjerujem da je musliman onaj koji ..kaze i istinski se drži toga bez obzira na sve

    Eš heddu en la Illahe Illalah ve eš heddu enne Muhammeden abduhu ve resulluhu.

    Prakticira Namaz i Ramazanski post,Daje ,Zekat..obavi Hadždž….bez obzira kojem plemenu pripadao ili zemlji zivio ..samo da mu je islam u dusi i da se ne razdvaja i ne siri mržnja među muslimanima..pa zar cemo ko katolici da se dijelimo..donosimo novotarije..hmm samo znam te stvari su politicke kamo nema mjesta u Časnom Kur'anu.

    To Isto tako braćo da se zapitamo sta su to naša braća 90 godina u Bihaću i okolici prklonili se srbima ćafirima i napli nas muslimane..plotika..pa onda sjećam se ulaska američke vojske kako su isli tenkovima po svemu gazili sa holanđanima ubijali nas narod..vidjevsi to braćo moja nisam mogao vjerovat ..zar je to pravda, a najvise me je bolilo takozvani muslimani koju su krali i ubijali..pa zar je to islam?

    Prvi puta sam se 94 godine susretnem sa mudžahedinima,časni ljudi nisam ih pitao odalke su dosli..al su mi pomogli spasli me i moje..a sad te iste ljude i njihove obitelji samtraju nepodobnima u Bosni kao to su Vehabije..dok je efendija Ceric krao pare i prenosio ih preko ..nas dragi rahmetil Alija govorio dan nema sina,da ratuje za nas ..oni su bili uz nas…a sad su nepodobni..pa zar cemo te ljude sad odbaciti..kako su vec počeli neki u nekim gradovima..sramota.

    A današnji stupovi islamske zajednice u B i H rade od vjere firmu..kod ukopa se naplaćuju ogomne svote novca..naplaćuje se clanarina da budes član islamske zajednice uprotivnome nemozese uc na dzumu..kao tkz.financiranje čega..? narod sagradi džamiju oni vele to je naš objekat a kad se treba obnoviti nema ih onda selo ili grad obnovite si..promoviraju kad neko umre kako je ljepo da dođe sto vise efendija jednom pokojniku,a šta onaj koji umre i dođe mu jedan efendija nevealja on..
    a vele ti kao odes sam na Hadz nije ispravan posto nisi isao preko islamske zajednice..pa zar to im dozvoliti !!

    umjesto da nas uci islamu ako neznamo,a sa osjećajem u dusi prenosi rijeci uzvisenoga Alaha Dž…kao sto je Muhammed s. a. w. s. prenosio svima koji su htjeli uciti..oni ocer novac..di je novac u Časnom Kur'anu..di je vrijeđanje u Časnom Kur'anu..di je ponizavanje u Časnom Kur'anu…mogli bi u nedogled braćo nema ih i vi to bolje znate nego ja ..boli me ovo sto je zavladalo među islamom..pa zar moze musliman baciti bombu na džamiju i poubijat toliko muslimana..umjesto da se udruze i da se pobjeti ćafir..

    a da se bojim najgorega..bojim se braćo onoga sta nas sve ceka..sve se događa sa razlogom..nemobojim se smrti..bojim se neznanja oko sebe..spletki,poput ove nisu prvi put oni ovo uradili i pokusali da ponize Muhammed s. a. w. s. .. znaju rekaciju..

    no da bar ljudi rade kako kaze :

    O vjernici, pokoravajte se Allahu i pokoravajte se Poslaniku i predstavnicima vašim. A ako se u nečemu ne slažete, obratite se Allahu i Poslaniku, ako vjerujete u Allaha i u onaj svijet; to vam je bolje i za vas rješenje ljepše. Zar ne vidiš one koji tvrde da vjeruju u ono što se objavljuje tebi i u ono što je objavljeno prije tebe pa ipak žele da im se pred šejtanom sudi, a naređeno im je da ne vjeruju u njega. A šejtan želi da ih u veliku zabludu navede.
    Kad im se kaže: “Prihvatite ono što Allah objavljuje, i Poslanika!” – vidiš licemjere kako se od tebe sasvim okreću. A šta će tek biti kad ih, zbog djela ruku njihovih, pogodi kakva nesreća, pa ti dođu kunući se Allahom: “Mi smo samo htjeli da učinimo dobro i da bude sloge.”
    Allah dobro zna šta je u srcima njihovim, zato se ti ne obaziri na riječi njihove i posavjetuju ih, i reci im o njima ono što će ih dirnuti.
    A Mi smo poslali svakog poslanika zato da bi mu se, prema Allahovom naređenju, pokoravali. A da oni koji su se sami prema sebi ogriješili dođu tebi i zamole Allaha da im oprosti, i da i Poslanik zamoli za njih, vidjeli bi da Allah zaista prima pokajanje i da je milostiv.

    ispricavam se braćo ako sam ikoga uvrijedio..samo zalim sto amerika radi od nas sto oce..i prikaziva islam sto nije..a da sam uz bracu u
    libiji jesam i odobravam njihov cin..

    لا إله إلا الله وحده لا شريك له, له الملك, وله الحمد, وهو على كل شيء قدير, آيبون تائبون عابدون لربنا حامدون, صدق الله وعده, ونصر عبده, وهزم الأحزاب وحده tj
    LA ILAHE ILLELLAHU VAHDEHU LA ŠERIKE LEHU, LEHU-L-MULKU VE LEHU-L-HAMDU VE HUVE ‘ALA KULLI ŠEJ'IN KADIR, AJIBUNE TA'IBUNE ‘ABIDUNE LI RABBINA HAMIDUNE, SADEKALLAHU VA'DEHU, VE NESARE ‘ABDEHU, VE HEZEME-L-AHZABE VAHDEHU

    #11943
    Anonimno
    Neaktivan

    المؤمنين إلى الله post=6756 wrote: :zastava1: ESSELAMU ALEJKUM.

    Jeste slažem se sa vama,al i dalje vjerujem da je musliman onaj koji ..kaze i istinski se drži toga bez obzira na sve

    Eš heddu en la Illahe Illalah ve eš heddu enne Muhammeden abduhu ve resulluhu.

    Bez obzira na sve? Pa čak i kada psuje Allaha i Poslanika?
    Ili u konkretnom slučaju šija – rafidija, kada psuju ashabe i majke vjernika, Poslanikove sallallahu alejhi we sellem žene?

    Što se tiče odnosa prema šijama-rafidijama, tu smo na hanefijskom mezhebu…

    Kaže veliki alim hanefijskog mezheba Sarahsi: “Svako onaj ko napada na ashabe, radijallahu anhum, taj je bezbožnik (mulhid), izlazi iz islama, i za njega je lijek sablja ako se ne pokaje.”
    (Akidetu ehli sunne vel džema'ah fi sahabeti kiram, 2/857)

    المؤمنين إلى الله post=6756 wrote: Prakticira Namaz i Ramazanski post,Daje ,Zekat..obavi Hadždž….bez obzira kojem plemenu pripadao ili zemlji zivio ..samo da mu je islam u dusi i da se ne razdvaja i ne siri mržnja među muslimanima..pa zar cemo ko katolici da se dijelimo..donosimo novotarije..hmm samo znam te stvari su politicke kamo nema mjesta u Časnom Kur'anu.

    Ljude ne dijelimo po nacionalnstima, niti po plemenskoj pripadnosti, dijelimo ih na vjernike i na nevjernike,

    A ljudi koje ti smatraš braćom, spadaju u ovu drugu kategoriju,

    Evo ti odgledaj šta tvoja braća rade…

    http://www.youtube.com/watch?v=kSix-zKe5ts;feature=share

    Evo sta ulema kaže o njima:
    http://www.essunne.com/View-details/KUTUBHANA/ISLAMSKE-KNJIGE/434-Sije-Rafidije-istinesavjeti-i-islamske-fetve.html

    #11948
    Anonimno
    Neaktivan

    Usama post=6757 wrote: [quote quote=المؤمنين إلى الله post=6756]:zastava1: ESSELAMU ALEJKUM.

    Jeste slažem se sa vama,al i dalje vjerujem da je musliman onaj koji ..kaze i istinski se drži toga bez obzira na sve

    Eš heddu en la Illahe Illalah ve eš heddu enne Muhammeden abduhu ve resulluhu.

    Bez obzira na sve? Pa čak i kada psuje Allaha i Poslanika?
    Ili u konkretnom slučaju šija – rafidija, kada psuju ashabe i majke vjernika, Poslanikove sallallahu alejhi we sellem žene?

    Što se tiče odnosa prema šijama-rafidijama, tu smo na hanefijskom mezhebu…

    Kaže veliki alim hanefijskog mezheba Sarahsi: “Svako onaj ko napada na ashabe, radijallahu anhum, taj je bezbožnik (mulhid), izlazi iz islama, i za njega je lijek sablja ako se ne pokaje.”
    (Akidetu ehli sunne vel džema'ah fi sahabeti kiram, 2/857)

    المؤمنين إلى الله post=6756 wrote: Prakticira Namaz i Ramazanski post,Daje ,Zekat..obavi Hadždž….bez obzira kojem plemenu pripadao ili zemlji zivio ..samo da mu je islam u dusi i da se ne razdvaja i ne siri mržnja među muslimanima..pa zar cemo ko katolici da se dijelimo..donosimo novotarije..hmm samo znam te stvari su politicke kamo nema mjesta u Časnom Kur'anu.

    Ljude ne dijelimo po nacionalnstima, niti po plemenskoj pripadnosti, dijelimo ih na vjernike i na nevjernike,

    A ljudi koje ti smatraš braćom, spadaju u ovu drugu kategoriju,

    Evo ti odgledaj šta tvoja braća rade…

    http://www.youtube.com/watch?v=kSix-zKe5ts;feature=share

    Evo sta ulema kaže o njima:
    http://www.essunne.com/View-details/KUTUBHANA/ISLAMSKE-KNJIGE/434-Sije-Rafidije-istinesavjeti-i-islamske-fetve.html

    Brate Usama moramo ga pitati dali je mislio na sije i rafidije ili na sljedbenike ehli sunneta, posto nije jasno precizirao sa kojom skupinom da se ne dijelimo, ako je mislio na sljedbenike ehli sunneta tj iskrene Allahove robove onda je u redu, ali ako je mislio na sije, rafidije, sufije, dervise, ahmedije… onda sa njima nema nikakve saradnje vec opominjanje, kritikovanje i borba protiv takvih odmetnika od izvorne vjere.

    #11949
    Anonimno
    Neaktivan

    Halid Ibn Velid post=6762 wrote: Brate Usama moramo ga pitati dali je mislio na sije i rafidije ili na sljedbenike ehli sunneta, posto nije jasno precizirao sa kojom skupinom da se ne dijelimo, ako je mislio na sljedbenike ehli sunneta tj iskrene Allahove robove onda je u redu, ali ako je mislio na sije, rafidije, sufije, dervise, ahmedije… onda sa njima nema nikakve saradnje vec opominjanje, kritikovanje i borba protiv takvih odmetnika od izvorne vjere.

    Pogledaj njegov prvi komentar u njemu je napisao:

    “…žao sto se islamski svijet ne udruzi bez obzira na Šite.. Sunite..bosance..svi smo mi na Hadzu sa bradom bez brade jednaki pred Alahom.Dž.,,Svi smo mi muslimani..moramo pomoć jedni drugima…”

    A kada mu je Salahudin prigovorio i rekao da su rafidije kjafiri, on je napisao:

    “…al i dalje vjerujem da je musliman onaj koji ..kaze i istinski se drži toga bez obzira na sve…Prakticira Namaz i Ramazanski post,Daje ,Zekat..obavi Hadždž….bez obzira kojem plemenu pripadao ili zemlji zivio ..samo da mu je islam u dusi i da se ne razdvaja i ne siri mržnja među muslimanima..pa zar cemo ko katolici da se dijelimo..donosimo novotarije..hmm samo znam te stvari su politicke kamo nema mjesta u Časnom Kur'anu…”

    Jasno je da je ciljao na rafidije.

    #11951
    Anonimno
    Neaktivan

    Usama post=6763 wrote: [quote quote=Halid Ibn Velid post=6762]Brate Usama moramo ga pitati dali je mislio na sije i rafidije ili na sljedbenike ehli sunneta, posto nije jasno precizirao sa kojom skupinom da se ne dijelimo, ako je mislio na sljedbenike ehli sunneta tj iskrene Allahove robove onda je u redu, ali ako je mislio na sije, rafidije, sufije, dervise, ahmedije… onda sa njima nema nikakve saradnje vec opominjanje, kritikovanje i borba protiv takvih odmetnika od izvorne vjere.

    Pogledaj njegov prvi komentar u njemu je napisao:

    “…žao sto se islamski svijet ne udruzi bez obzira na Šite.. Sunite..bosance..svi smo mi na Hadzu sa bradom bez brade jednaki pred Alahom.Dž.,,Svi smo mi muslimani..moramo pomoć jedni drugima…”

    A kada mu je Salahudin prigovorio i rekao da su rafidije kjafiri, on je napisao:

    “…al i dalje vjerujem da je musliman onaj koji ..kaze i istinski se drži toga bez obzira na sve…Prakticira Namaz i Ramazanski post,Daje ,Zekat..obavi Hadždž….bez obzira kojem plemenu pripadao ili zemlji zivio ..samo da mu je islam u dusi i da se ne razdvaja i ne siri mržnja među muslimanima..pa zar cemo ko katolici da se dijelimo..donosimo novotarije..hmm samo znam te stvari su politicke kamo nema mjesta u Časnom Kur'anu…”

    Jasno je da je ciljao na rafidije.

    Aha sad sam procitao njegov prosli post.

    Onda bi trebao da pogleda video koji si mu postavio, tu je lijepo pojasnjeno sa dokazima o sijama i njihovim katastrofalnim zabludama, pa da nam onda ponovo kaze da li su po njemu sije muslimani ili kafiri i dali ih i dalje smatra bracom.

    #11953
    Anonimno
    Neaktivan

    Esselamu Alejkum braćo, sutra inšaAllah sa ikindije namaza ćemo napraviti okupljanje i protest zbog blaćenja našeg miljenika Muhammeda sallallahu alejhi we sellem. Okupljanje ce biti na trgu gasi isa beg 16. 09. 2012. (nedjelja)

    #11958
    Anonimno
    Neaktivan

    ES-SELAM ALEJKUM :zastava1:

    Nisam mislio na to al eto..gledajući video ovo dole nije za vjerovat,ne zato sto su Šije ili sta vec..vec ono ovo sto je prikazano u videu iako mi bas prijevod nesto..al bit je glavni ovo sto sam vidio na videu nije islam ..ovo je je vrijeđanje islama vrijeđanje Časoga Kur'ana…i to nije islam..oni velicaju Husejna obicnoga čovjeka koji ima posla sa svime, al samo sa islamom nema.. i skrenuli su sa pravoga puta.

    a ovo što sam napisoa ja u prijašnjem pisanju

    Jeste slažem se sa vama,al i dalje vjerujem da je musliman onaj koji ..kaze i istinski se drži toga bez obzira na sve..(ovo bez obzira na sve znaci sa moje strane ,dal je bio pijanac nevjernik,los čovjek ,al ako se pokajao i prihvatio i prakticira islam..al islam!!! ne ovo sto je prikazano u viedu ovo je nešto što nema sa zdravom pameti..i samo prezentiranje ..ima stav vrijeđanja prema Islamu .)
    pa sam naveo primjere koji to govore alk osnovne primjere..

    1. Eš heddu en la Illahe Illalah ve eš heddu enne Muhammeden abduhu ve resulluhu.
    Ja srcem vjerujem i jezikom izjavljujem da postoji samo jedan Bog, Allah i da je Muhamed Božji sluga i Božji poslanik.
    (a ne husejn ili ..fatima..ili ko zna ko )

    Prakticira Namaz i Ramazanski post,Daje ,Zekat..obavi Hadždž….bez obzira kojem plemenu pripadao ili zemlji zivio ..samo da mu je islam u dusi i da se ne razdvaja i ne siri mržnja među muslimanima..pa zar cemo ko katolici da se dijelimo..donosimo novotarije..hmm samo znam te stvari su politicke kamo nema mjesta u Časnom Kur'anu.

    pa sam napisoa ovo gore misleći da prakticira pravi islam..istinsko vjerovanje u islam a ne ovo navideu ..vec ISLAM sto je ispravno..a to ukljucije Namaz..Post..Zekat obavljanje Hadza..to je opet prakticiranje islama ..a ne ovo dole na video..
    Naglasio sam ne novotarije kao sto nam donosi Islamska zajednica u Bi H..kao i ovi u videu..
    husejn nema veze sa nicime osim politikom i nema veze sa islamom i sa Časnom Kur'anu ….. ovi na videu udaljili se od pravoga puta..

    a ako je islam u dusi ne idu u dzamije sa orujzjem ili sa mrznjom ..na to sam mislio al eto ocito sam krivo se izrazio samo znam da muslimani moraju biti ujedinjenji..da se ne ubijaju niti da se mrza i vjeruju u jedan cijeli islam a ne ovo sto je prikazano to je dijeljenje..mozda ima muslimana koji u svijetu ne vjeruju kao ovi na videu nego vjeruju ispravno a stoje sa strane i ne poduzimjau nista ..na to sam mislio ..svi koji ispravno vjerujemo..u islam al istinski islam da se ujedinimo bez obzira od kuda se dolazi .

    jesam naveo samn sije ..al ako vjeruju ispravno a ne u ovo dole..ovo je vrijeđanje Islama..

    Al opet se ispricavam braćo nije mi bila namjera da se usporedim sa nevjernicima vec ..da se ujednine svi na zmelji koji vjeruju u istinski islam..i pobjedi nevjernik…ukloni sejtan koji nas oce pokoriti..

    #11959
    Anonimno
    Neaktivan

    المؤمنين إلى الله post=6772 wrote: ES-SELAM ALEJKUM :zastava1:

    1. Eš heddu en la Illahe Illalah ve eš heddu enne Muhammeden abduhu ve resulluhu.
    Ja srcem vjerujem i jezikom izjavljujem da postoji samo jedan Bog, Allah i da je Muhamed Božji sluga i Božji poslanik.
    (a ne husejn ili ..fatima..ili ko zna ko )

    We alejkumus-selam

    Ovo je ono sto razlikuje muslimane od onih koji se samo pripisuju Islamu.
    Nije prijevod sehadeta ovo sto si ti napisao, i ako mnoge sekte tako prijevode sehadet.
    Sehadet znaci: Ja vjerujem da je samo Allah dostojan da se obozava (to jest da sav ibadet pripada samo Allahu) , ili ne obozava se niko osim Allaha (to jest da sav ibadet pripada samo Allahu), ili nema bozanstva mimo Allaha (to jest ne poklanja se ibadet nikome osim Allahu).

    I iz ove definicije koju si ti naveo su se izrodile mnoge sekte, pa smatraju da bi covjek bio musliman dovoljno mu je da posvjedoci samo Allahov rububijet tj. Gospodarstvo.
    Da bi covjek bio musliman mora da vjeruje da je Allah Gospodar daje sve stvorio, da samo On jedini zasluzuje da se obozava ili da mu se ibadet cini sa propisima koje nam je objavio preko Poslanika uz to priznajuci Njegova savrsena svojstva i najlepsa imena kojima je sebe opisao.

    Iz samog sehadeta se moze zakljuciti da rafidije nisu ostvarili sehadet, poklanjajuci ibadete svojim bozanstvima pored Allaha.
    Bez obzira sto obavljaju namaz, ibadet koji posvete drugom pored Allaha im cini batil (neispravnim) i ono sto urade od verskih obreda.

    Pored toga sto cine sirk u uluhijetu to jest sto poklanjaju ibadete drugima pored Allaha, oni isto tako cine sirk i u rububijetu, verujuci da Husejn upravlja svemirom, i jos slicnih gluposti.
    Medjutim sijje kao i druge sekte koje su se pojavile na pocetku Islama su se rasprsile u mnoge razlicite sekte, al sve one sijjtske sekte koje danas postoje poznate su da cine shirk Allahu.
    Postojale su sijje prije koje ucenjaci nisu tekfirili, a to su bile sije koje su smatrali samo da je Alija trebao biti prvi halifa, ali nisu tekfirili ashabe i nisu cinili shirk Allahu, ucenjaci su ih proglasili sijjama zato sto su dali prednost Aliji nad Ebu Bekrom, Omerom i Osmanom radijjalhu anhuma, i samo to djelo ih nije izvodilo iz Islama, al nazalost danas ne verujem da postoje takve sije.

    #11960
    Anonimno
    Neaktivan

    ES-SELAM ALEJKUM :zastava1:

    Eto tako su mene ucili,nadam se eda ne giriješim..

    Šehadet (ar. الشهادة – eš-šehāda, što znači očitovanje) je rečenica kojom svaki musliman ispovijeda svoju pripadnost islamu. To je prvi stup islama. Ovom rečenicom vjernik potvrđuje da prihvata postojanje samo Jednog Boga, Alaha, i da je Muhamed Alahov poslanik, Šehadet se obavezno ispovijeda na arapskom jeziku, a najjednostavniji oblik ovog izraza (kod sunita) je:

    لا إله إلا الله محمد رسول الله (Lā ilāhe illallāh, Muhammed resūlu-llāh.) – arapski
    Nema boga osim Alaha, Muhamed je Alahov poslanik.

    A kod šiita postoji i dodatak: وعليٌ وليُّ الله, … ve Ali-jjun veli-jju-llāh!, što znači … i Ali je velija (namjesnik) Alahov.

    No eto sve te sekte brate i ostali dodaci su sve novotarije… kojima moram jos puno uciti i obrazovat se oko toga…, al vjerujem da ce pravo islamsko vjerovanje pobjediti..

    #11985
    Anonimno
    Neaktivan

    Poziv muslimanima da ostanu dostojanstveni

    Glavni muftija Saudijske Arabije Šejh Abdulaziz Bin Abdullah, izjavio je da snimljeni film koji vrijeða i pogrdno predstavlja poslanika Muhammeda ne može nanijeti nikakvu štetu islamu, niti Poslaniku, javio je dopisnik agencije Anadolija.

    Abdulaziz Bin Abdullah je kazao da je najbolji odgovor na ovakve napade i provokacije, ostati dostojanstven i promovisati pozitivne tekovine islama i poslanikovog života.

    On je dodao da je u Kur'anu i uputama poslanika Muhammeda a.s. strogo zabranjeno da se reagira na način kojim se ugrožavaju životi nevinih ljudi.

    “Ukoliko muslimani probude svoj bijes i nasiljem budu odgovarali na ovakve uvrede, oni će tako postati samo instrumenti onih koji su i snimili ovakav film”, poručio je Abdullah.
    klix.ba

    Evo ga, može pod ruku sa IZ, samo im je bitno da je od ruku muslimana mirna Amerika, Allah je uništio zajedno sa svim njenim podanicima AMIN.

    #11986
    Anonimno
    Neaktivan

    Kada se protesti pretvore u nekontrolisano paljenje i uništavanje imovine onda to neminovno dovodi do žrtava na strani protestanata, ljudi koji su se tu slučajno zatekli ili onih koji su zaduženi za održavanje reda (policija). A mislim da to u startu nije bio cilj protesta.

    Ako neko želi iskoristiti proteste da bi unio još veći nered među muslimanima, onda je nažalost i uspio u tome.

    I braća iz Islamskog Emirata pozivaju da se ustane protiv onih koji vrijeđaju muslimanske svetosti, ali ne pozivaju da se uništava muslimanska imovina i ubijaju nevini ljudi. Njihova je poruka jasna, a to je da se zadaju teški udarci neprijatelju na bojnom polju.

    Islamski Emirat također poziva sve svoje mudžahide da budu čvrsti protiv bogohuljenja naše svete knjige Kur'ana, našeg Poslanika i drugih svetosti, koje čine američki teroristi. Mudžahidi Afganistana treba da se svete za ovakva djela američke vlade, zadavajući teške udarce njihovim terorističkim trupama na bojnom polju.

    #11993
    Anonimno
    Neaktivan

    Protesti se često otmu kontroli pa zbog toga bude i materijalne štete a nažalost i žrtava.
    Ako neko želi izraziti svoje neslaganje, ljutnju zbog toga što se vrijeđa Poslanika, s.a.v.s., Kur'an ili neke druge svetosti muslimana može to uraditi i na dostojanstven način, kako dolikuje nama muslimanima.
    Ne mislim da se mi trebamo dodvoravati ostatku svijeta i ostavljati neke lijepe utiske, ali svakako ne trebamo ni slati ružnu sliku o nama muslimanima. A upravo je takva poruka poslana sa većine protesta koji su održani u Sudanu, Tunisu, Libiji, Egiptu…
    Stičem utisak da smo nekada poput male djece koju neko provocira i zadirkuje, a mi ljutito reagujemo, a oni nam se onda sa strane smiju.

    #11995
    Anonimno
    Neaktivan

    Dino1 post=6809 wrote: Protesti se često otmu kontroli pa zbog toga bude i materijalne štete a nažalost i žrtava.
    Ako neko želi izraziti svoje neslaganje, ljutnju zbog toga što se vrijeđa Poslanika, s.a.v.s., Kur'an ili neke druge svetosti muslimana može to uraditi i na dostojanstven način, kako dolikuje nama muslimanima.
    Ne mislim da se mi trebamo dodvoravati ostatku svijeta i ostavljati neke lijepe utiske, ali svakako ne trebamo ni slati ružnu sliku o nama muslimanima. A upravo je takva poruka poslana sa većine protesta koji su održani u Sudanu, Tunisu, Libiji, Egiptu…
    Stičem utisak da smo nekada poput male djece koju neko provocira i zadirkuje, a mi ljutito reagujemo, a oni nam se onda sa strane smiju.

    Koji je to po tebi dostojanstven nacin?

    Brat Salahudin je spomenuo jedini ispravni dostojanstven nacin za onog koji vrijedza Poslanika s.a.w.s:

    Propis o onome ko vrijeđa Allahovog poslanika Muhammeda,sallallahu alejhi ve sellem

    Šejh ibn Tejmije, rahimehullah, u djelu “Isukana sablja protiv onoga ko psuje Poslanika”, kaže:

    “Imam Ishak b. Rahoja, jedan od imama koji je bio na stupnju Šafije i Ahmeda, kaže: ‘Muslimani su se složili, da onaj ko vrijeđa Allaha i Njegovog Poslanika, ili odbaci nešto od onoga što je Allah objavio, da je time počinio kufr, makar potvrdio sve ono što je Allah objavio.’

    Muhammed b. Sahnun, jedan od imama i Malikovih prijatelja, kaže: ‘Učenjaci su se složili da onaj ko psuje Poslanika je kafir. Njegov propis po imamima je ubistvo, a onaj ko sumnja u njegov kufr počinio je kufr.’ Ibnul-Munzir kaže: ‘Svi učenjaci su se složili da onaj ko vrijeđa Poslanika, sallallahu alejhi ve sellem mora biti ubijen.’

    Imam Ahmed za onoga ko vrijeđa Poslanika, sallallahu alejhi ve sellem, kaže da mora biti ubijen. Pa mu je rečeno. ‘Je li ima o tome hadisa?’ Kaže: ‘Da. Od njih su hadis o slijepcu koji je ubio ženu, i riječi Ibn-Omera da onaj ko psuje Vjerovjesnika, sallallahu alejhi ve sellem, mora biti ubijen.’ Omer Ibn Abdul-Aziz kaže: ‘Bit će ubijen.’ U predaji kod Abdullaha, da mu se neće dati prilika na pokajanje. Halid b. Velid je ubio čovjeka koji je opsovao Vjerovjesnika, sallallahu alejhi ve sellem, nedavši mu priliku na pokajanja.”

    S obzirom da marionetske vlade ne zahtijevaju izrucenje autora i ucesnika filma da bi se nad njime izvrsila dostojanstvena kazna (tada nebi bilo protesta), a niti ce ih Amerika i njene sluge kazniti zbog toga, onda ne preostaje nista drugo nego da se kroz proteste, paljenja americke zastave sirom svijeta da do znanja takvima da muslimani ne zele takvu satansku demokratiju i sejtansku “slobodu govora” . A mudzahidi koji se bore na Allahovom putu ce jos vise pojacati napade na okupatore i njihove marionete.

    Rekao je Allahov Poslanik Muhammed s.a.w.s. : ” Niko od vas neće biti pravi vjernik sve dok mu ja ne budem draži od roditelja, djece i svih ljudi.”

    Buhari i Muslim prenose od Enesa, radijAllahu anhu, da je Poslanik, sallAllahu alejhi we sellem, rekao: “Ko bude imao tri stvari osjetit ce slast imana: Da mu Allah i Njegov Poslanik, sallAllahu alejhi we sellem, budu draži od svega mimo njih, da nekog čovjeka voli samo u ime Allaha i da mu bude mrsko vratiti se u nevjerovanje kao što mu je mrsko da bude bačen u vatru, osjetit će slast imana.”

    Molim Allaha da kazni sve autore ovog prljavog filma rukama muslimana.

    #11999
    Anonimno
    Neaktivan

    Semir1 post=6802 wrote: Kada se protesti pretvore u nekontrolisano paljenje i uništavanje imovine onda to neminovno dovodi do žrtava na strani protestanata, ljudi koji su se tu slučajno zatekli ili onih koji su zaduženi za održavanje reda (policija). A mislim da to u startu nije bio cilj protesta.

    Ako neko želi iskoristiti proteste da bi unio još veći nered među muslimanima, onda je nažalost i uspio u tome.

    I braća iz Islamskog Emirata pozivaju da se ustane protiv onih koji vrijeđaju muslimanske svetosti, ali ne pozivaju da se uništava muslimanska imovina i ubijaju nevini ljudi. Njihova je poruka jasna, a to je da se zadaju teški udarci neprijatelju na bojnom polju.

    Islamski Emirat također poziva sve svoje mudžahide da budu čvrsti protiv bogohuljenja naše svete knjige Kur'ana, našeg Poslanika i drugih svetosti, koje čine američki teroristi. Mudžahidi Afganistana treba da se svete za ovakva djela američke vlade, zadavajući teške udarce njihovim terorističkim trupama na bojnom polju.

    Semire moramo priznati da smo Zarazeni sa Epidemijom koja se zove VEHN molimo Allaha da nas izljeci od ove opasne Bolesti pa onda cemo biti drugaciji. Evo jedan slucaj od zivota Ashaba,koji ih ima puno vakvih slucajeva:
    Kada je bio zarobljen Hubejb r.a.h. i posle dugog mucenja pitali su ga,dal bi htio da on bude oslobodzen i bude kuci sa svojom familijom,
    a na njegovo mjesto da bude Muhammed s.a.w. rekao je Vallahi smrt je meni draza nego li da fali jedna dlaka u njegovom tjelu.
    Pa su ga pitali sta ti je zadnja zelja prije Smrti, rekao je 2 rekata, kad je zavrsio namaz rekao je njima kad bi znao da necete reci da se bojim Smrti ja bih zaista duzio ova 2 rekata i posle Kelime Sehaadeta rekao je Allahu moj poselami Resulullaha od mene i Allah c.c. obavlestio Resulullaha s.a.w. za situaciju Hubejba pa je uzvratio Selaam Hubejbu.
    Semire znaj da Pravi Musliman nikada nece Zlo Muslimanima, a Fetwa je data odaaavno nemoj se pribliziti Americkim Ambasadama, jer oni su Dusmani Islama i oni koji pomazu njima…

    #12001
    Anonimno
    Neaktivan

    @Ebu-Dudzane,mashaAllah.dao si lijep primjer ljubavi prema Allahovom poslaniku s.a.v.s. Hto bih da te jos podsjetim da je i ljubav prema bratu muslimanu visoko rangirana u Islamu.Razmisli o pojmu sebeb,kako bi istina isplivala,a laz onih koji potvore vjernika neka bude razotkrivena.Svaki onaj koji rusi cast Muslimana,trebao bi da se upita koliki je to grijeh,i da li ce sa njim da dodje pred Gospodara svjetova.Covjek treba da se pricuva onih ciji je jezik ispred njegove pameti,kao i onih samouvjerenih budala koje budu “sebeb”odlaska pravih vjernika iz dzema'ata.

Pregledavate 15 postova - 31 do 45 (od ukupno 64)
  • Morate biti prijavljeni kako bi mogli odgovoriti na ovu temu.