Abu Dujana – Propis nesuđenja po Allahovom zakonu!

  • This topic has 20 odgovora, 5 glasova, and was last updated prije 11 years, 7 months by Anonimno. This post has been viewed 4057 times
Pregledavate 6 postova - 16 do 21 (od ukupno 21)
  • Autor
    Postovi
  • #10997
    Anonimno
    Neaktivan

    Molim Allaha da bude Kefaret za vas i sta prije Ozravis.Amiin.

    #10998
    Anonimno
    Neaktivan

    zajko post=5700 wrote: Da li je ovaj Abu Dujana porijeklom sa ovih nasih prostora?Po njegovom govoru njemackog jezika bih to pomislio,ipak,nepoznato mi je ko je on.I ima jedna greska u njegovom govoru u prvom videu,neka mu Allah oprosti,kada opisuje pojam taguta,u 5,25 minuti,obratiti paznju na taj dio govora…

    Zajko, iako se Ebu Dujana tako izrazio, i nije zalazio u detalje definicije i pojasnjenja Kufra u taguta, jasno je da nece smatrati Isa-a alejhiselam tagutem, jer se Isa alejhiselam isto obozava mimo Allaha od strane krscana. Ja mislim da iako Ebu Dujana nije spomenuo, ciljao je na petu, od glavesina taguta koje spominje Muhammed ibn Albdulvehab, a to je sve sto se obozava a stime je zadovoljno!

    #11001
    Anonimno
    Neaktivan

    ankebut post=5713 wrote: Molim Allaha da bude Kefaret za vas i sta prije Ozravis.Amiin.

    Amin!!!

    #11003
    Anonimno
    Neaktivan

    ibn Qajjim post=5714 wrote: [quote quote=zajko post=5700]Da li je ovaj Abu Dujana porijeklom sa ovih nasih prostora?Po njegovom govoru njemackog jezika bih to pomislio,ipak,nepoznato mi je ko je on.I ima jedna greska u njegovom govoru u prvom videu,neka mu Allah oprosti,kada opisuje pojam taguta,u 5,25 minuti,obratiti paznju na taj dio govora…

    Zajko, iako se Ebu Dujana tako izrazio, i nije zalazio u detalje definicije i pojasnjenja Kufra u taguta, jasno je da nece smatrati Isa-a alejhiselam tagutem, jer se Isa alejhiselam isto obozava mimo Allaha od strane krscana. Ja mislim da iako Ebu Dujana nije spomenuo, ciljao je na petu, od glavesina taguta koje spominje Muhammed ibn Albdulvehab, a to je sve sto se obozava a stime je zadovoljno!

    Meni je to jasno brate ibn Qajjim,samo uvijek postoji mogucnost da neko ko je manje upoznat sa pojmom taguta ,pogresno to nauci,pa sam zato i reagovao…Bilo kako bilo,neka te Allah nagradi za dobar video koji si postirao…Amin!!!

    #11004
    Anonimno
    Neaktivan

    Amin! Allah i tebe, na oba svijeta nagradio i bolesti te izlijecio. Allahumme amin!

    #11005
    Anonimno
    Neaktivan

    Amin!!!

Pregledavate 6 postova - 16 do 21 (od ukupno 21)
  • Morate biti prijavljeni kako bi mogli odgovoriti na ovu temu.