Čuvajte se Dum Dum šejha!

  • This topic has 21 odgovor, 10 glasova, and was last updated prije 11 years, 10 months by Anonimno. This post has been viewed 4614 times
Pregledavate 15 postova - 1 do 15 (od ukupno 22)
  • Autor
    Postovi
  • #8125
    Anonimno
    Neaktivan

    Ko je “šejh” Nazim, čovjek koji ima mnogo sljedbenika širom svijeta, pa i u BiH i na Balkanu? Kakvo je njegovo vjerovanje?
    Pogledajte video o “Dum dum šejhu”, čovjeku koji ima na milione pristalica. Prosto je nevjerovatno kako ovakva osoba može imati jednog pristalicu, a kamoli milione njih.

    #8127
    Anonimno
    Neaktivan

    Nema…. Krivo turcima (dzahilma) i dedi Nazimu sto su ih vehabije otjerali i zabranili obozavanje kaburova u Meki i Medini.

    Veci mu je Papa prijatelj a mozda i brat od “vehabija”.
    Nadam se da ce mu Allah swt. ubrzo uslisati dovu.(o uzimanju njegove duse).

    #8131
    Anonimno
    Neaktivan

    Kako mi je smijesan ovaj polu-lipsani dum dum pingvin.
    Cudim se zar ima budala koje slijede ovakvog sejtana.

    #8359
    Anonimno
    Neaktivan

    pravi je dum dum 🙂

    #8370
    Anonimno
    Neaktivan

    Kako mi je smijesan ovaj polu-lipsani dum dum pingvin.

    Vejlun li kulli humezetin lumezeh…

    Ulema kaze da se pod lumezeh smatra onaj koji se drugom insanu ruga (zbog njegovog izlgeda) uvredljivim rijecima, a humezeh je onaj koji se ruga oponasajuci neki od njegovih pokreta. Procitaj tefsir sure Klevetnik. Sura 104. Pametnije je nego lupetati po forumu. Ismijavati fizicki izgled insana samo zato sto se ne slazes sa njegovim idejama i stavovima je dno dna. To je Allahovo djelo, kakvo je da je. Smijati se nekome zbog njegovog fizickog izlgleda ravno je… Nije ravno nego je jednako smijati se Allahu zbog Njegovog stvaranja.

    Kada bi ove rijeci koje si izgovorio stavio u more, moru bi miris promijenio… Pa ti razmisli o ovom nasihatu.

    #8373
    Anonimno
    Neaktivan

    Ne slažem se idejama i stavovima ovog insana ali ovakav podrugljiv govor o njemu govori o odgoju i “lijepom” ahlaku onoga ko o njemu na ovakav način piše…
    Da li je najbolji uzor Allahov Poslanik sallallahu alejhi ve alihi ve sellem koristio ovakav govor? Zar nam on nije najbolji, najpotpuniji i najpouzdaniji uzor?

    #8374
    Anonimno
    Neaktivan

    Jaseer 2012 post=2759 wrote: Ne slažem se idejama i stavovima ovog insana ali ovakav podrugljiv govor o njemu govori o odgoju i “lijepom” ahlaku onoga ko o njemu na ovakav način piše…
    Da li je najbolji uzor Allahov Poslanik sallallahu alejhi ve alihi ve sellem koristio ovakav govor? Zar nam on nije najbolji, najpotpuniji i najpouzdaniji uzor?

    pa kad ga branis posalji mu izvinjenje na e mail. Reci slobodno za njega da je majmun i lici se na orangutana, pardon pavijana.

    #8375
    Anonimno
    Neaktivan

    carskaVojska post=2756 wrote:

    Kako mi je smijesan ovaj polu-lipsani dum dum pingvin.

    Vejlun li kulli humezetin lumezeh…

    Ulema kaze da se pod lumezeh smatra onaj koji se drugom insanu ruga (zbog njegovog izlgeda) uvredljivim rijecima, a humezeh je onaj koji se ruga oponasajuci neki od njegovih pokreta. Procitaj tefsir sure Klevetnik. Sura 104. Pametnije je nego lupetati po forumu. Ismijavati fizicki izgled insana samo zato sto se ne slazes sa njegovim idejama i stavovima je dno dna. To je Allahovo djelo, kakvo je da je. Smijati se nekome zbog njegovog fizickog izlgleda ravno je… Nije ravno nego je jednako smijati se Allahu zbog Njegovog stvaranja.

    Kada bi ove rijeci koje si izgovorio stavio u more, moru bi miris promijenio… Pa ti razmisli o ovom nasihatu.

    Meni je od ranije poznat ovaj insan, malo sam bolje o njemu pogledao sta se nudi preko neta pa sam onda napisao taj moj komentar.
    Inace on je poznati sufijski shejh, kome sufije ljube ruke i cine sedzdu na ruku, a on iskazuje zadovoljstvo tim cinom i na osnovu toga sam zakljucio da je tagut.
    Što se tiče suštine i onoga što se misli pod pojmom tagut selef se o tome izrazio na više načina. Najljepše što je rečeno je u riječima Ibnul-Kajjima, rahimehullahu teala, kada kaže: “Tagut je ono čime rob pređe granicu u pogledu onoga što obožava, ili slijedi ili mu se pokorava. Tagut je svako pred kim se sudi mimo Allaha i Poslanika, ili ga obožavaju mimo Allaha, ili da ga slijede bez upute od Allaha, ili da mu se pokoravaju u onome za šta ne znaju da je to pokornost Allahu. Ovo su svi taguti svijeta. Ako razmisliš o njima i razmisliš o stanjima ljudi prema njima, vidjet ćeš da je većina njih od onih koji su odstupili od robovanja Allahu ka robovanju tagutima, i od pokornosti Allahu i slijeđenju Njegovog Poslanika, sallallahu alejhi ve sellem, ka pokornosti tagutima i njihovom slijeđenju.”

    Zatim su mi poznate rijeci Muhammeda ibn Abdulvehaba o nacinu kako se cini kufr u taguta
    “Što se tiče načina nevjerovanja u taguta – to je da budeš ubijeđen da je neispravno ibadetiti bilo kome mimo Allahu i da se toga kloniš, mrziš ga i da proglasiš kafirima njegove pristalice, te da se prema njima neprijateljski odnosiš.”
    “Kada se kaže, ‘kloni se od taguta,’ misli se na mržnju prema njemu, neprijateljstvo srcem, njegovo ponižavanje i izrugivanje jezikom, te ako je moguće njegovo uklanjanje sa rukom i odvajanje od njega. Onaj ko tvrdi da se kloni taguta a ne čini ovo, onda ne govori istinu.”

    Na osnovu ovih dokaza sam napisao to sto sam napisao o njemu, a inace po pitanju ismijevanja Allahovih stvorenja, potpuno se slazem stobom.

    #8377
    Anonimno
    Neaktivan

    Ne moramo se slagati sa ovim i njemu sličnim ali nije lijepo ismijavati druge. Uzvišeni je zabranio ruganje i ponižavanje, kao što je navedeno u sahih hadisu od Allahova Poslanika, s.a.v.s., gdje kaže: “Oholost je omalovažavanje istine i preziranje ljudi”.

    #8378
    Anonimno
    Neaktivan

    @Jaseer i thabit dobro. U pravu ste. A sta cemo po pitanju njega? Kakav je vas stav o njemu??

    #8380
    Anonimno
    Neaktivan

    Ne slažem se sa onim što on i njegovi sljedbenici praktikuju a to je ezoterizam-unutrašnje shvatanje Islama, koristeći meditaciju i druge tehnike i metode kojima nastoje da dostignu nevidljivi svijet, slično kao budisti.

    #8381
    Anonimno
    Neaktivan

    thabit post=2766 wrote: Ne slažem se sa onim što on i njegovi sljedbenici praktikuju a to je ezoterizam-unutrašnje shvatanje Islama, koristeći meditaciju i druge tehnike i metode kojima nastoje da dostignu nevidljivi svijet, slično kao budisti.

    Hoces reci, kufr??

    #8383
    Anonimno
    Neaktivan

    Naravno.

    #8384
    Anonimno
    Neaktivan

    ja se cudim onim ljudima koi bez imalo srama
    brane ovakve sejtane poput ovog dum dum sejha
    koi radi na tome da zaustavi davu tevhida i ruga se sledbenicima sunneta
    koima oni ukace razno razna imena i odvracaju od allahove vjere dabi vodili mase muslimana u dalalet
    i jos kazu kakoje sramota grditi ovakve ljude
    a oni nocu i danu borese njihovim imetcima njihovim jezicima a vallahi i svojom snagom kad god smogne snage
    jedan primer danasnjice je u somalii gde sledbenike ovakvih ljudi se bore na stranu kjafira protiv mudzahide
    odakle vama tolika hrabrost da branite ovakve zulumcare
    jer najgora stvar sta covjek moze uciniti nasvjetu je da uvede neku novost u allahovu savrsenu vjeru
    stacemo odgovoriti allahu na sudnjem danu
    trebamose pitati kojom skupinom pripadamo
    skupina sledbenika istine ili neka druga
    jer na ahiretu ima gennet i gehennem a izmegu toga nema nista

    #8385
    Anonimno
    Neaktivan

    srditese za ivog dum duma kojeg je i allah osramotio kada kaze da je na istini onda pocne da svira dum dum dum a davas neko nesta pita stamislite o nekih vodge gihada
    samo allah dragi zna sta bi vi odgovorili

Pregledavate 15 postova - 1 do 15 (od ukupno 22)
  • Morate biti prijavljeni kako bi mogli odgovoriti na ovu temu.