Čuvajte se Dum Dum šejha!

  • This topic has 21 odgovor, 10 glasova, and was last updated prije 11 years, 10 months by Anonimno. This post has been viewed 4618 times
Pregledavate 7 postova - 16 do 22 (od ukupno 22)
  • Autor
    Postovi
  • #8388
    Anonimno
    Neaktivan

    Koliko god da si blag, pazljiv, musliman koji ne zeli nekoga ni slucajno nekako ili necim povrijediti i koliko god gledam ovaj video i pokusavam ovom dum dum sejhu naci neko bilo kakvo opravdanje i izgovor, nikako se ne mogu oteti dojmu da je ovo jedan obicni izguzvani odvratni, retardirani, debilni, imbecilni kreten i budala na kvadrat, a onaj koji ga slijedi na kubik…

    #8391
    Anonimno
    Neaktivan

    sebil1999 je napisao/la:

    pa kad ga branis posalji mu izvinjenje na e mail. Reci slobodno za njega da je majmun i lici se na orangutana, pardon pavijana

    Nema sumnje da je ovaj insan vođe jedne zalutale skupine koja je daleko od puta Poslanika sallallahu alejhi ve sellem, kako vjerovanjem tako i djelima i da je obaveza da se muslimani upozoravaju na zabludjela učenja koja on propagira ali čime? Jasnim argumentima iz Kur'ana i časnog sunneta i citatima priznatih islamskih učenjaka a ne time ako za nekog kažeš da je majmun i liči na orangutana odnosno pavijana…pa će se eto mase distancirati od njega i njegove zablude.
    MašaAllah čiji li je to menhedž? To sigurno nije menhedž Poslanika alejhi salatu ve sellam na koji se mnogi pozivaju kada je u pitanju vanjština i forma namaza ali kad je riječ o ahlaka onda ima neki drugi “šejh” koji se slijede [b]AFERIM.
    …[/b]

    #8395
    Anonimno
    Neaktivan

    Jaseer 2012 post=2779 wrote: sebil1999 je napisao/la:
    MašaAllah čiji li je to menhedž? To sigurno nije menhedž Poslanika alejhi salatu ve sellam na koji se mnogi pozivaju kada je u pitanju vanjština i forma namaza ali kad je riječ o ahlaka onda ima neki drugi “šejh” koji se slijede AFERIM.…[/b]

    “Misliš li ti da većina njih hoće da čuje ili da nastoji da shvati? Kao stoka su oni, čak su još dalje s Puta pravog skrenuli.” (Furqan, 44)

    Ovdje Allah poredi nevjernike sa stokom. Nije li to drugačije od onoga što nam ti želiš reći???

    Kaže Poslanik sallallahu aljehi we sellem:
    “Ko poziva u dzehilijjet (nacionalizam, plemenizam) reci te mu da zagrize polni organ svoga oca, i nemojte uljepsavati ove moje rjeci!(Buharij – adabu-l-mufrad)

    Uhh, kako krupne riječi, ne znam šta bi bilo gore za nacionalistu: da mu kažeš da je orangutan ili da zagrize polni organ svoga oca!!
    Žao mi je Jasire ako ti narušavam sliku koju imaš o Poslaniku sallAllahu alejhi we sellem.

    Zaista ima ljudi koji se hvalisu svojim mrtvim precima, a u Allahovim ocima oni su ponizeniji od crne bube koja svojim nosom gura izmet zivotinje………….svi su ljudi Ademovi potomci a Adem je stvoren od prasine.(Termizi i Ebu Dawud)

    Nije li ponižavajuća ova markirana konstatacija?

    I na kraju da zaključim: Ponižavanje nevjernika je pohvaljeno djelo u islamu, ali bi trebalo biti na način koji je definisam praksom Poslanika sallAllahu alejhi we sellem. Lično sam protiv toga da se izruguje sa likovima ljudi, mada nekada Allah za ibreta izobliči lik pojedinih ljudi, kako bi ljudi uzimali pouku. Ovo je poznato u govorima učenjaka, kada navode Allahove kazne protiv onih koji se ismijavaju sa sunnetom. Dakle, nekada Allah izobliči lik kafira ili griješnika kako bi ljudi uzimali pouku i naravno da nije grijeh spomenuti te ljude po tom izobličenom liku kako bi ljudi primali pouku.
    A Allah najbolje zna!

    #8398
    Anonimno
    Neaktivan

    Kaže Poslanik sallallahu aljehi we sellem:
    “Ko poziva u dzehilijjet (nacionalizam, plemenizam) reci te mu da zagrize polni organ svoga oca, i nemojte uljepsavati ove moje rjeci!(Buharij – adabu-l-mufrad)
    Zaista ima ljudi koji se hvalisu svojim mrtvim precima, a u Allahovim ocima oni su ponizeniji od crne bube koja svojim nosom gura izmet zivotinje………….svi su ljudi Ademovi potomci a Adem je stvoren od prasine.(Termizi i Ebu Dawud)

    Nisam znao za ove hadise da te Allah nagradi. Ipak ne želim da o muslimanima ( ne mislim na sufije koje čine širk i kufr pravdajući se kojekakvim pogrešnim tumačenjima ) govorim ružno jer se bojim šta ću reći Uzvišenom Allahu na Sudnjem danu i da moja dobra djela (pod uslovom da budu kabul) bude data drugog čovjeka pa da budem upropašten..

    #8435
    Anonimno
    Neaktivan

    Evo samo da priložim ovaj video o čovjeku koji nije slijedio imama u namazu, pa je njegov lik Allah pretvorio u magareći.

    #8441
    Anonimno
    Neaktivan

    Jaseer2012 wrote: Nema sumnje da je ovaj insan vođe jedne zalutale skupine koja je daleko od puta Poslanika sallallahu alejhi ve sellem, kako vjerovanjem tako i djelima i da je obaveza da se muslimani upozoravaju na zabludjela učenja koja on propagira ali čime? Jasnim argumentima iz Kur'ana i časnog sunneta i citatima priznatih islamskih učenjaka a ne time ako za nekog kažeš da je majmun i liči na orangutana odnosno pavijana…pa će se eto mase distancirati od njega i njegove zablude.
    MašaAllah čiji li je to menhedž? To sigurno nije menhedž Poslanika alejhi salatu ve sellam na koji se mnogi pozivaju kada je u pitanju vanjština i forma namaza ali kad je riječ o ahlaka onda ima neki drugi “šejh” koji se slijede AFERIM….

    Allah t.w.a.u suri tewbe kaze u prijevodu znacenja *O vjernici , musrici su sama nedzes( prljvstina ,izmet, necist, pogan)* pa vidimo da ih naziva gorim imenima. U drugom ajetu uporedjuje sa magarcima itd. E pa momcino nemoj pricati nesto da to nije menhedz Poslanika a.s. Ko je nama sa prostora bosnjackog govornog podrucja , kriv, sto nije imao da nam neko objasni i prevede sa arapskog tacnije . Samo pitaj nekog ko dobro poznaje arapski pa nek ti prevede ovaj hadis od Poslanika s.a.w.s upotrebljavajuci tacnu rijec (prevedenu). Allah t.w.a. je objavio Kur`an na arapskom jeziku , koji je najlepsi i najrijecitiji jezik, a Allah najbolje zna.

    #8442
    Anonimno
    Neaktivan

    moje rijeci pocinju od Allah t.w.a.kaze u prijevodu….. slabo stojim sa kompjuterom

Pregledavate 7 postova - 16 do 22 (od ukupno 22)
  • Morate biti prijavljeni kako bi mogli odgovoriti na ovu temu.