Kome dati sadekatu-l-fitr?Reis Cerić donio fetvu: Samo blokovi IZ-ce su ispravan način!

  • This topic has 19 odgovora, 10 glasova, and was last updated prije 11 years, 8 months by Anonimno. This post has been viewed 3519 times
Pregledavate 5 postova - 16 do 20 (od ukupno 20)
  • Autor
    Postovi
  • #10827
    Anonimno
    Neaktivan

    http://www.putvjernika.com/Forum/18-Islamske-teme-razno/5431-Odnos-Islamske-zajednice-BiH-i-islamskih-udruzenja.html
    predavanje od Ize govori nam o vezi izmeđe IZ-ea i pojedinih islamski udruzenja

    #10830
    Anonimno
    Neaktivan

    RPG post=5526 wrote: [quote quote=Usama post=5520]
    Mr. Zijad Ljakic!

    Ovaj čiji si tekst citirao nije puno bolji od Cerića, kada je u pitanju akida ehli sunneta i kada su u pitanju sljedbenici sunneta. Da je kojim slučajem, saudijski tagut izdao ovakvu fetvu, siguran sam da Ljakić ne bi usta otvorio. Dok kritukuje Cerića, Zijad brani tagute koji su mnooogo mnooogo gori od Cerića, koji se otvoreno bore protiv islama i muslimana.

    Bilo kako, Zijad Ljakić je od ljudi koji lažu i potvaraju, što je više puta potvrđeno i dokazano, tako da se vjernik neće oslanjati na njegove fetve, jer se od osobe čija je laž dokazana NE PRIMA SVJEDOČENJE!

    http://www.putvjernika.com/U-zizi/odgovor-na-prorocanstva-tekfir-nostradamusa-pojasnjenje-stavova-portala-put-vjernika.html

    Tekst nisam naveo zbog autora, već zbog sadržine teksta, jer mislim da je lijepo objasnio grešku Islamske zajednice, a što se tiče Zijada, žalosno je to da i pored toga što je više puta dokazano da je iznio potvore na naše daije, on se nije oglasio, da zatraži da mu halale oni kojima je nepravdu učinio, jer po toj njegovoj fetvi (predavanju) i dan danas rade mnogi, i iznose iste potvore koje je on plasirao, tako da će sigurno biti odgovoran i za to što rade oni koji ga slijepo slijede!

    A što se tiče dove, da li da molimo da Allah uputi ove iz IZ ili da molimo da ih uništi,
    Pošto je svakako osnova da su većina njih muslimani, pored njihovih katastrofalnih grešaka, molićemo da ih Allah uputi, koliko znam Imam Ahmed rahimehullah je molio Allaha za one koji su govorili da je Kur'an stvoren…

    #10832
    Anonimno
    Neaktivan

    zajko post=5529 wrote: Nista ne moze da bude bez Allahove dozvole,a ja se svakako nadam i molim Allaha da sam musliman,i molim Allaha da mi kao takvom dusu uzme.A to sto kazem ako Bog da to nije znak sumnje vec oslonac na Allaha i na Njegovu Volju i Njegovo Odredjene.

    Ne smijes i ne mozes sumnjati da si musliman. To na cemu ces preseliti je druga stvar, ali do tada neces govoriti ‘Ja sam musliman, insha Allah’, nego ‘Ja sam musliman’. Ono sto mozes reci u kontekstu sumnje jeste ‘Ja sam mu'min, inshaAllah’ Dakle veci stepen od muslimana. Ali da si musliman i da ti je vjera islam, i ne pomisljas sa dozom sumnje, a kamo li da izgovoris.

    #10833
    Anonimno
    Neaktivan

    Bushra post=5537 wrote: [quote quote=zajko post=5529]Nista ne moze da bude bez Allahove dozvole,a ja se svakako nadam i molim Allaha da sam musliman,i molim Allaha da mi kao takvom dusu uzme.A to sto kazem ako Bog da to nije znak sumnje vec oslonac na Allaha i na Njegovu Volju i Njegovo Odredjene.

    Ne smijes i ne mozes sumnjati da si musliman. To na cemu ces preseliti je druga stvar, ali do tada neces govoriti ‘Ja sam musliman, insha Allah’, nego ‘Ja sam musliman’. Ono sto mozes reci u kontekstu sumnje jeste ‘Ja sam mu'min, inshaAllah’ Dakle veci stepen od muslimana. Ali da si m

    usliman i da ti je vjera islam, i ne pomisljas sa dozom sumnje, a kamo li da izgovoris.

    Odgovorit cu ti inshaAllah poslije Aksam Namaza…

    #10834
    Anonimno
    Neaktivan

    Allahovom dozvolom,sa malo kasnjenja cu se osvrnuti na izreku ”inshaAllah”odnosno ”ako Bog da”iako to nije tema ono sto se trazi u naslovu ove teme.Upozoren sam od strane dvoje vjernika,da to nije dozvoljeno upotrebljavati prilikom izjasnjavanja da sam musliman.Ako za nesto kazem ako Bog da,to nisam upotrijebio da bih iskazao dozu sumnje u to sto govorim,vec sam to smatrao nesto kao Allahovom dozvolom.Iz razloga sto mi je skrenuta paznja da to nije dozvoljeno da kazem u konstataciji da sam musliman,pokusat cu da o tome dobro razmislim,uz nadu da to ako bi bila greska,onda nije mozda tolika koja bi me izvela iz Islama.A ako sam grijesio,molim Allaha Uzvisenog da mi oprosti,a vama koji ste me upozorili na tu gresku ,molim Allaha da vas nagradi,te da vas opskrbi sa jos vecim znanjem…Amin!!!

Pregledavate 5 postova - 16 do 20 (od ukupno 20)
  • Morate biti prijavljeni kako bi mogli odgovoriti na ovu temu.