Nusret Imamović u emisiji "Crta" na BHT1 televiziji

  • This topic has 25 odgovora, 15 glasova, and was last updated prije 12 years, 2 months by Anonimno. This post has been viewed 5916 times
Pregledavate 15 postova - 1 do 15 (od ukupno 26)
  • Autor
    Postovi
  • #5878
    Anonimno
    Neaktivan

    Nusret Imamović u emisiji “Crta” na BHT1 televiziji

    #5879
    Anonimno
    Neaktivan

    #5880
    Anonimno
    Neaktivan

    Molim Allaha, dz.s., da zastiti naseg sejha Nusreta Imamovica i ostale daije i bracu i sestre koje su na jedinom ispravnom putu – Allahovom putu. Amin!!!

    #5881
    Anonimno
    Neaktivan

    Selam,
    Odgledavši večeras emisiju “Crta” i u njoj smirenog, pronicljivog, pametnog i načitanog Nusreta Imamovića, odlučio sam napokon započeti ono što sam već nekoliko puta bio naumio: upoznati se sa selefijama LIČNO, a ne na osnovu tuđih očiju, pameti i zaključaka, a naročito ne na osnovu “objektivnih” i “nezavisnih” novinara i medija. Zato se i jesam učlanio, a pošto ne vidim posebnu temu za predstavljanje novih članova, neka ovo ovdje bude moje kratko predstavljanje.
    Bošnjak musliman, bio borac, radim i griješim kao i svi ostali, stalno se pitajući u ovom poremećenom svijetu da li za riječ prijatelj postoji živ čovjek kojeg tako mogu imenovati a da mi nije roditelj.
    Krivo mi je što niko neće pravu istinu i od vas želi napraviti životinje, ne poštujući tako nikakvu slobodu.
    Jedno je sigurno: nećete me imati protiv sebe. Dosta za početak.

    Selam, svako dobro, neka bude meni što ja želim vama!

    #5882
    Anonimno
    Neaktivan

    Put Vjernika post=51 wrote: Molim Allaha, dz.s., da zastiti naseg sejha Nusreta Imamovica i ostale daije i bracu i sestre koje su na jedinom ispravnom putu – Allahovom putu. Amin!!!

    Iste su nam želje.
    Pišem ovo, razmišljam o koječemu i pitam se je li sve ovo noćas koincidencija.

    #5883
    Anonimno
    Neaktivan

    Nusrete,
    Čestitam od srca! Nadvisio si Amarilda bar za tri dužine. Morao sam ovo reći, a dodaću još nešto za što mislim da će biti u budućnosti.
    Poslije onako dobrog držanja i odličnih i odmjerenih izjava, mislim da će se odnos zajednice promijeniti nabolje. Moralo bi tako biti ako su ljudi još iole ljudi.

    Selam!

    #5890
    Anonimno
    Neaktivan

    ensarija post=49 wrote: Nusret Imamović u emisiji “Crta” na BHT1 televiziji

    Snimak nije kompletan. Ima li negdje full verzija?

    #5892
    Anonimno
    Neaktivan

    fali još najmanje 4 minute do kraja, ja imam audio zapis, ali nije to to 🙁

    #5893
    Anonimno
    Neaktivan

    Mus_ab post=63 wrote: fali još najmanje 4 minute do kraja, ja imam audio zapis, ali nije to to 🙁

    Što ga ne bi podigao na archive pa proslijedio link? Ipak znači.

    #5898
    Anonimno
    Neaktivan

    Esselamu alejkum
    Molim Allaha s.v. da nagradi sejha Nusreta , jer zaista nije bilo lahko odgovarati na neargumentovana pitanja koja su se tokom razgovora nadovezivala jedno na drugo.
    Prica se , nagadja se , spekulise se i kad bi .. su bile rijeci na kojima se zasnivalo sve jedno pitanje.
    Hvala Allahu koji je omogucio sejh Nusretu da maksimalno iskoristi ovo kratko vrijeme i odgovori na ovako kompleksnu problematiku stanja muslimana u drustvu u kojem se nalaze.
    Usput bi naveo jos jednu malu sugestiju, posto vidim da je sejh odlucio izaci i javno nastupiti a sa obzirom da svi znamo da su novinari ujedno i najveci nosioci lazi , nebi lose bilo da kod samih izjava i intervijua se napravi paralelan audio ili video zapis u slucaju da se novinaru prohtije da mixuje ili ubacuje rijeci ili kadrove koje zeli.Ta stvar je nama itekako dobro poznata jer su je do sad znali zloupotrebljavati novinari raznih tv kuca.

    wesselamu alejkum

    #5899
    Anonimno
    Neaktivan

    MašaAllah…odličan potez šejha Nusreta.
    Gledao sam pažljivo njegovo izlaganje i odgovor na pitanja koja su mu postavljena od strane voditelja ove emisije…jednostavno sam oduševljen kako je šejh lijepim riječima i smireno davao odgovore po pitanju određenih optužbi na račun vjernika i zajednice u Maoči…posebno je bilo interesantno kada ga voditelj pita da li priznaje zakone države Bosne i Hercegovine gdje se šejh mudro postavi i razgovor okrenu u drugom pravcu..

    Ovom emisijom se čula i druga strana priče za razliku od dosadašnje prakse da se čuju samo izjave onih koji su napadali selefizam u Bosni i Hercegovini općenito a šejha Imamovića posebno…smatram da je neophodno da se u javnosti čuje glas muslimana, da izađemo u javnost i kažemo evo ovo je ono čemu pozivamo, da se javno preko televizije, radija te dnevnih novina opovrgnu potvore i klevete koje se danonoćno “ispaljuju” na račun Islama i muslimana u ovom podneblju.

    U ovoj emisiji se moglo vidjeti da šejh Imaović nije nikakva babaroga koja prijeti istoku ili zapadu nego jedan pozivač u islam, koji je dovoljno hrabar da javno kaže ono o čemu drugi mudro “šute”! Bujrum u islam, da se spasiš i na dunjaluku i na Ahiretu pa ko hoće hoće a ko neće, nema prisile u vjeri… :rad:

    #5900
    Anonimno
    Neaktivan

    evo cjeli video, bez kašnjenja (sinhronizovano) i do kraja 🙂

    #5909
    Anonimno
    Neaktivan

    We alejkumu selam we rahmetullah @SUAHES:)
    Allah da te nagradi brate, što si uzeo da slijediš istinu, koga Allah uputi on je od upućenih. elhamdulillah 😀

    Svjedok sam još jednog brata, koji je sličnom retorikom “bježao” od Nusreta i njemu bliskih, naime njemu su govorili da je šejh Nusret arogantan, da je opasan, da je sve ono što nije, samo da bi ga odbili od njega i njegovih predavanja, što im je donekle i uspijevalo, ali eto Allah htio drugačije, pa brat pogleda “crtu” i uvjeri se da su mi pričali neistine o Nusretu… traži da prvom prilikom ode u Maoču! inšaAllah da vas obojicu Allah pomogne na pravom putu i da vam omili boravak uz iskrene ljude.

    “O vjernici, bojte se Allaha i budite s onima koji su iskreni!” (At-Tawba, 119)

    evo još jedan intervju, koji je rađen sa stranicom stazomislama.com
    http://www.stazomislama.com/islamski-tekstovi/26-u-fokusu/376-intervju-sa-nusretom-imamovicem

    #5912
    Anonimno
    Neaktivan

    Izlazak u javnost je neminovan, a unaprijed treba očekivati da će to biti mač sa dvije oštrice, posebno u ovakvoj državi-nedržavi, pa se na sve unaprijed treba dobro, dobro pripremiti.
    Imam zgodan primjer iz stvarnog života, ali pošto sam ovdje novi, da odmah ne pametujem previše.

    Selam!

    #5913
    Anonimno
    Neaktivan

    Mus_ab post=80 wrote: We alejkumu selam we rahmetullah @SUAHES:)
    Allah da te nagradi brate, što si uzeo da slijediš istinu, koga Allah uputi on je od upućenih. elhamdulillah 😀

    Svjedok sam još jednog brata, koji je sličnom retorikom “bježao” od Nusreta i njemu bliskih, naime njemu su govorili da je šejh Nusret arogantan, da je opasan, da je sve ono što nije, samo da bi ga odbili od njega i njegovih predavanja, što im je donekle i uspijevalo, ali eto Allah htio drugačije, pa brat pogleda “crtu” i uvjeri se da su mi pričali neistine o Nusretu… traži da prvom prilikom ode u Maoču! inšaAllah da vas obojicu Allah pomogne na pravom putu i da vam omili boravak uz iskrene ljude.

    “O vjernici, bojte se Allaha i budite s onima koji su iskreni!” (At-Tawba, 119)

    evo još jedan intervju, koji je rađen sa stranicom stazomislama.com
    http://www.stazomislama.com/islamski-tekstovi/26-u-fokusu/376-intervju-sa-nusretom-imamovicem

    Mislim da se nisi baš najbolje izrazio. Nisam ja ni “bježao” niti bježao ni od Nusreta ni od bilo koga, niti je kome uspijevalo da mi nametne mišljenje: previše sam tvrdoglav da bi to uspjeli, a imam i dovoljan broj godina. No, upoznaćemo se mi još bolje pa će sve biti jasnije. Za sada samo još ovo.
    Netom poslije rata, upravo zbog slične problematike, uhvatila me huja pa sam napisao i objavio jedan članak, mislim da je naslov bio “Da li pokrivanje krije ljepotu?!” Naime, mnogima, a što je najčudnije – i muslimanima, zasmetalo je što se ženskadija pokriva pa su počele razne priče. Tada sam hujljivo reagovao, govoreći da godinama i godinama ispred naših očiju promiču katoličke časne sestre (čast svakome) i nikad nisam čuo da su nekom zasmetale. Potom sam uzeo foto aparat, napravio intervju sa jednom mladom pokrivenom djevojkom (tada je već bila upisala Medresu u Sarajevu), izveo svoje zaključke i sve to objavio. Naravno, nisam stao na tome. Bilo je i nagrada
    Možda još ovo. Slovima i gestama javno sam se suprotstavio zatvaranju, izluđivanju i suđenju Bošnjaka naočigled svih, a izuzimanje drugih, koji su u istom mjestu napravili veliki zločin nad Bošnjacima. I?! Dobio sam drvenu kapu, svi šute i tračaju na sećijama, a tamo gdje treba govoriti – muk. Jah!

    Selam!

Pregledavate 15 postova - 1 do 15 (od ukupno 26)
  • Morate biti prijavljeni kako bi mogli odgovoriti na ovu temu.