Nusret Imamović u emisiji "Crta" na BHT1 televiziji

  • This topic has 25 odgovora, 15 glasova, and was last updated prije 12 years, 2 months by Anonimno. This post has been viewed 5917 times
Pregledavate 11 postova - 16 do 26 (od ukupno 26)
  • Autor
    Postovi
  • #5915
    Anonimno
    Neaktivan

    Mus_ab,

    Hvala ti na preporuci za intervju. Odličan je. Zaista hrabro, odvažno i nadasve istinito.
    Izdvojio sam jednu odličnu Nusretovu misao:
    “Smatram da će doći vrijeme kad se priča o nama više neće moći dalje razvijati bez nas. “

    Već duže vremena iščitavam o jednom velikom zlu: tragam, upoređujem, razmišljam, argumentiram… ali nisam siguran koliko je pametno to ovdje javno spomenuti, pa i neću jer ga ni Nusret nije spomenuo, a o njemu zna ihaj-haj više od mene te ću ga, ako bude prilike, o tome lično upitati.

    Jasno je i meni i vama ko nadgleda sve, a posebno ovakve forume pa im neću ispuniti želju da teferiče na meni, a preko mene i na vama. Jesam li jasan?

    Hajde da dodam jednu svoju misao: “Kad se riješiš zavisnosti novca, na putu si da postaneš čovjek.” Ima li istine u ovome?

    P.S.
    Drago mi je da je Nusret bio borac. To je još jedna vezivna nit. Možda smo se negdje i susreli. Vidio sam i ja i doživio štošta, a malo finog. Najčemernije je to što ponekad javno kažem što mislim, a to je da je sada kudikamo gore, nego tokom rata, i da smo i ono malo jedinstva i ljudstva stečenog baš u ratu izgubili u miru, što je apsurd apsurda.
    Dosta! Puno pričam! Je l’ da?

    Selam!

    #5943
    Anonimno
    Neaktivan

    #5972
    Anonimno
    Neaktivan

    intervju je odlican
    zaista je mudar naš šejh Nusret

    #5980
    Anonimno
    Neaktivan

    MašaAllah.
    Allah je nagradio našeg efendiju nakon mnogo iskušenja.I zaista ga je Allah uzdigao možda kao nikog od rata pa do danas?!
    Pokušao sam gledati intervju iz očiju jednog džahila,nemuslimana koji ništa nezna o islamu.
    Bio sam impresioniran.Nusret Imamović je musliman svjetske klase i veliki govornik.Za crna,kamena srca,kao čekič!
    Narod je navikao da sluša protuhe,prevarante,lažna obečanja,isprazna filozofiranja.Uvjeren sam da je bilo pravo osvježenje slušati šejha kako muslimanima tako i nemuslimanima.
    On je primjer jednog muslimanskog vodže o bošnjaci,srbi i hrvati.To smo mi!
    Ni jedan državni budžet,ni jedna stranka ne može kupiti ponos nijednom političaru kao onaj koji se vidio u govoru i pogledu i licu Nusreta.
    To je dar od Onoga koji obilno daruje svoje iskrene robove.
    O dajije koji teretite Nusreta za nešto,razmislite o tome ponovo.Koji od vas će dobiti priliku da govori o Allahovoj vjeri na državnoj televiziji i ako dobije da priča ovako smijelo i otvoreno?
    O muslimani,bračo naša,sto vas truju raznim lažima o prof. Nusretu,nadam se da ste gledali intervju.
    O novotari i sektaši vratite se pod okrilje sunneta,vratite se svom ponosu,koji neče dati ni jedna ustanova,ni jedan vladar,nego samo slijeđenje Pravog puta.
    O ateisti,nema boga osim Allaha!
    O Amarildo Gutiću molim Allaha da te uputi.
    Molim Allaha da pomogne šejha Nusreta,muslimane koji su sa njim i koji nisu sa njim.
    Nema sumnje da će muslimani promjeniti ružno mišljenje koje su imali o šejhu,nakon ovog intervjua,osim inadžija.
    :zast:

    #5984
    Anonimno
    Neaktivan

    Ovaj ders o sejhu Nusretu Imamovicu i uputama koje si uputio ostalima je zlata vrijedan.
    ALLAH s.w.a te nagradio naj boljom nagradom.

    #6020
    Anonimno
    Neaktivan

    MashaAllah, Molim Allaha, azze ve dzell, da nagradi sejha Nusreta na mudrim i istinitim odgovorima koje je dao u intervjuu.

    Takodjer treba spomenuti, da je Amarildo ovdje pokazao kako jedan novinar sa stanovista svoje profesije treba objektivno i nepristrasno da obavlja i objavljuje intervjue, za razliku od drugih koji dobivene intrevjue i iskaze iskoriste kako bi ocrnili sliku vjernika u ocima javnosti BiH i sire.

    #6054
    Anonimno
    Neaktivan

    Mash Allah tebarak Allah da sejha Allah swa nagradi doista izvanredno nastupanje i pokazao je novotarima sta je hakk,sa svojim ponasanjem,znanjem i odgovorima……

    #6106
    Anonimno
    Neaktivan
    #6110
    Anonimno
    Neaktivan

    Amarildo jedno pitanje ipak nije postavio Nusretu, a trebao je: “Želite li nešto reći što vas nisam pitao?” jer znam da je Nusret imao još šta kvalitetno reći. Ali, biće još prilika.

    I sam se bavim mišlju o intervjuu.

    Selam!

    #6141
    Anonimno
    Neaktivan

    ne moze se u jednom intervju dati odgovor na sva pitanja pa tako ni u ovom. vazno je da je sejh dobio priliku da se obrati u javnosti a toga ce InsaAllah biti i u buduce

    #6191
    Anonimno
    Neaktivan

    Maleni post=316 wrote: ne moze se u jednom intervju dati odgovor na sva pitanja pa tako ni u ovom. vazno je da je sejh dobio priliku da se obrati u javnosti a toga ce InsaAllah biti i u buduce

    To sam već rekao u prethodnom postu: “Ali, biće još prilika”.

Pregledavate 11 postova - 16 do 26 (od ukupno 26)
  • Morate biti prijavljeni kako bi mogli odgovoriti na ovu temu.