Sejh Hafiz Dosari-Dajte mi Oruzje!

  • This topic has 33 odgovora, 10 glasova, and was last updated prije 11 years, 5 months by Anonimno. This post has been viewed 6334 times
Pregledavate 15 postova - 16 do 30 (od ukupno 34)
  • Autor
    Postovi
  • #13210
    Anonimno
    Neaktivan

    ja nit imam kad a nit imam volje stobom da se raspravljam.

    vec vidimo tvoje misljenje o nama…

    #13211
    Anonimno
    Neaktivan

    RPG post=8084 wrote: [quote quote=mirza1 post=8081]Zašto mi je izbrisan post?

    Ja ne vidim da je neki tvoj post izbrisan (što ne znači da nije). Da nisi možda greškom zaboravio da pritisneš dugme “Pošalji” nakon pisanja posta.

    Ima li iko ovdje da može reći nešto drugačije od vas a da ga ne nazovete kafirom, muškrikom, munafikom itsl., ili pak ga mu zabranite pisanje, banirate ga, izvrijeđate itd.? Jel uopšte to moguće kod vas?

    Kao što vidiš, tebe niko nije nazvao ničim od pobrojanog, a ni mnoge druge koji su došli kako bi ispoljili ono što im je na srcu dok su čitali naš sadržaj.

    Ja te sada pitam: Da li je moguće da neko od vas, koji se ne slaže sa nama, napiše nešto na našem forumu a da to ne bude:
    – vrištanje
    – laž
    – potvora?

    Post mi je izbrisan, 100%. No, nejse, nije ni bitno. Haha, pa nije valjda da ću tek nakon prvog posta dobiti ime sektaša, munafika, mušrika itd., mislim da bi to bilo previše, čak i za vas 😀

    Kažeš vrištanje, laž, potvora. Vrištanje se ispoljava samo glasom, teško je interpretirati vrištanje putem tastature (osim caps locka, ako ćemo već mak na konac), laž – valjda hoćeš da me svrstaš automatski u svoje neprijatelje za koje misliš da uvijek lažu na vas. Potvora – ako je potvora da vi haman pa ne znate ništa drugo osim tekfirit ljude, onda bi se dobro prespitao.

    Niko vam ba ne valja. Svi su loši, svi su kafiri, munafici, u najmanju ruku licemjeri. Ono, mislim… ima li ko da vam valja? (Ne mislim na Al-Kaidu, nego ovdje na domaćem terenu). Znam da reisa više mrzite nego Karadžića, isto tako i “bošnje”, kako ih volite pogrdno nazvati, ali eto imaju selefije, ni njih ne gotivite. Znači pitanje, ima li iko da je dobar?! (Osim vas naravno)

    #13213
    Anonimno
    Neaktivan

    mirza1 post=8087 wrote:

    Post mi je izbrisan, 100%. No, nejse, nije ni bitno. Haha, pa nije valjda da ću tek nakon prvog posta dobiti ime sektaša, munafika, mušrika itd., mislim da bi to bilo previše, čak i za vas 😀

    Jeste, post ti je obrisan, ja sam sinoc video komentar od @mirza1 da pita @gariiba: sta nam je ciniti, gde ti predlazes da idemo, u tom smislu nesto.
    Iskreno da ti kazem kad sam procitao tvoj post prvo sto mi je palo na pamet je da nisu oci slijepe, vec srca u grudima, i danas kad sam video da nema tvog posta, pomislio sam da je onaj ko je obrisao tvoj post uradio pametno, jer na tvoje pitanje ako si od onih koji zele da idu da pomognu muslimanima je pun sajt videa o stanju u Siriji i na drugim mjestima da ne nabrajam.

    Kažeš vrištanje, laž, potvora. Vrištanje se ispoljava samo glasom, teško je interpretirati vrištanje putem tastature (osim caps locka, ako ćemo već mak na konac), laž – valjda hoćeš da me svrstaš automatski u svoje neprijatelje za koje misliš da uvijek lažu na vas. Potvora – ako je potvora da vi haman pa ne znate ništa drugo osim tekfirit ljude, onda bi se dobro prespitao.

    Vidis da je istina ono za sta te je optuzio, sam si odmah dokazao izjavom da ne znamo drugo osim da tekfirimo ljude.

    Niko vam ba ne valja. Svi su loši, svi su kafiri, munafici, u najmanju ruku licemjeri. Ono, mislim… ima li ko da vam valja? (Ne mislim na Al-Kaidu, nego ovdje na domaćem terenu). Znam da reisa više mrzite nego Karadžića, isto tako i “bošnje”, kako ih volite pogrdno nazvati, ali eto imaju selefije, ni njih ne gotivite. Znači pitanje, ima li iko da je dobar?! (Osim vas naravno)

    Opet se sluzis lazima.
    Ovo je islamski sajt, i osnova je da na njemu dolaze muslimani, osim ako se ne dokaze suprotno, i ovde se tako smatraju ljudi dok svojim komentarima ne dokazu suprotno.

    A to sto te brine da mi vecinu smatramo losima, pa i Allah u Kur'anu kad govori o ljudima uvijek kaze da su vecina ljudi nevjernici, vecina ljudi nezahvalnih, uvijek se vecina spominje u negativnom, a manjina u pozitivnom.

    I ako nas optuzujes da smo losi, onda si trebao da nam primjerom pokazes kako da budemo dobri, a ne dosao si sa potvorama i mrznjom prema nama.

    #13214
    Anonimno
    Neaktivan

    mirza1 post=8087 wrote: [quote quote=RPG post=8084][quote quote=mirza1 post=8081]Zašto mi je izbrisan post?

    Ja ne vidim da je neki tvoj post izbrisan (što ne znači da nije). Da nisi možda greškom zaboravio da pritisneš dugme “Pošalji” nakon pisanja posta.

    Ima li iko ovdje da može reći nešto drugačije od vas a da ga ne nazovete kafirom, muškrikom, munafikom itsl., ili pak ga mu zabranite pisanje, banirate ga, izvrijeđate itd.? Jel uopšte to moguće kod vas?

    Kao što vidiš, tebe niko nije nazvao ničim od pobrojanog, a ni mnoge druge koji su došli kako bi ispoljili ono što im je na srcu dok su čitali naš sadržaj.

    Ja te sada pitam: Da li je moguće da neko od vas, koji se ne slaže sa nama, napiše nešto na našem forumu a da to ne bude:
    – vrištanje
    – laž
    – potvora?

    Post mi je izbrisan, 100%. No, nejse, nije ni bitno. Haha, pa nije valjda da ću tek nakon prvog posta dobiti ime sektaša, munafika, mušrika itd., mislim da bi to bilo previše, čak i za vas 😀

    Kažeš vrištanje, laž, potvora. Vrištanje se ispoljava samo glasom, teško je interpretirati vrištanje putem tastature (osim caps locka, ako ćemo već mak na konac), laž – valjda hoćeš da me svrstaš automatski u svoje neprijatelje za koje misliš da uvijek lažu na vas. Potvora – ako je potvora da vi haman pa ne znate ništa drugo osim tekfirit ljude, onda bi se dobro prespitao.

    Niko vam ba ne valja. Svi su loši, svi su kafiri, munafici, u najmanju ruku licemjeri. Ono, mislim… ima li ko da vam valja? (Ne mislim na Al-Kaidu, nego ovdje na domaćem terenu). Znam da reisa više mrzite nego Karadžića, isto tako i “bošnje”, kako ih volite pogrdno nazvati, ali eto imaju selefije, ni njih ne gotivite. Znači pitanje, ima li iko da je dobar?! (Osim vas naravno)

    Pokušaj nas poštedjeti već otrcanog scenarija nevinog janjašceta koje je upalo međ’ krvoločne “tekfirske” vukove žedne krvi nevinih muslimana poput tebe. De počeši se tamo gdje te tačno svrbi… Mi smo voljni da te saslušamo, naravno pod uvjetom da uspiješ obznaniti ono što ti je na srcu a ne prekršiti propise Šerijata.

    #13215
    Anonimno
    Neaktivan

    mirza1 post=8082 wrote: Ima li iko ovdje da može reći nešto drugačije od vas a da ga ne nazovete kafirom, muškrikom, munafikom itsl., ili pak ga mu zabranite pisanje, banirate ga, izvrijeđate itd.? Jel uopšte to moguće kod vas?

    Mirza1 ja sam nazvao Bilala sektasom, primetio sam da sam se izbrzao,i odma sam potrazio Halalluk od njega i on je meni Halalio,ali tebi niko nista nije rekao,a ako je tvoj post izbrisan, a to je bio pitanje koje si meni postavio i jasam ti sa mojim slabostima odgovorio ali i moj odgovor je izbrisan, ali to se po nekad desava,ne trebas se odma naljutiti i vredzati,budi od onih koji su Mudri i Saburom obdareni.Halali Mirza1.

    #13220
    Anonimno
    Neaktivan

    Halal olsum @gariib!! Evo, vidite da je moguća i normalna konverzacija, aferim!! Kakvi su moji nijeti kada pišem ovo što pišem znam samo ja i Allah s.w.t. Meni je cilj, iako znam da je to skoro pa nemoguće, obznaniti vama da to što radite i način na koji radite je apsolutno pogrešno. Možete vi mene zatrpati, kao što to i obično radite, sa šerijatskim dokazima koji se predstavljaju generalno.

    Prije nego što nastavim pisati, da napomenem da nisam ni učenjak, ni saffovac ni reis ni predstavnik IZ. Samo “slučajni prolaznik”, ko što bi reko Zlaja, koji zna neke osnovne principe islama i pokušava da radi shodno.

    Pravo da vam kažem, sam sebi postavljam pitanje, zašto se uopšte javljam ovdje… ne znam, iskreno. Nešto me tjera. Nemojte misliti da nisam upoznat sa stranicom i pisanjem članova foruma. Dojam koji ostavlja na mene lično, u najblažoj varijanti, da je jedino bitan džihad u ratu, i da se zato živi. Haman pa svaki korisnik ima avatar nekog lika sa kalašnjikovom, te se time stiče dojam haman da volite rat?! Da volite rokanje iz kalaša i ostalih oružja. Volio bih čuti mišljenje o tome…
    Ono što također primjećujem o strane većine učesnika foruma da se nikako ili skoro nikako ne vodi računa o ahlaku i normalnoj konverzaciji spram ostalih učesnika i to je negdje na dnu ljestvice prioriteta. A to treba da bude na samom začetku. Jezik je prvi koji će bit pitan.
    Sad ovdje ispada koda ja hoću da ispravljam krive Drine, ali eto, šta znaš, možda se neko okoristi, možda neko razmisli.. “Da li je uredu ovako postupati”. Čitam isto neki dan, kaže lik, ako taj što ti je donjio kurban (iako je zaklan u Allahovo ime), ne klanja, baci džukelama to kurbansko meso. Pa mislim, jel on normalan?
    Jeste li svjesni da većina učenjaka, i većina muslimanskog svijeta razmišlja totalno suprotno od vas. Pretpostavljam da i na to imate odgovor. Većina je u krivu, a nas šačica je upravu.
    Možda će ovo biti izbrisano, ali nema veze, pišem pod emocijama, možda je i bolje da se izbriše. Esselamu alejkum.

    #13221
    Anonimno
    Neaktivan

    Mirza pitas kako moze danas da vecina bude u krivo a nas sacica u pravo,SEBAAB je citirao Ajete oko ovog tvoga pitanja,evo I nekoliko Hadisa –govor Resulullaha s.a.w.s. oko tvog cudzenja:

    Hvala Allahu. Musliman je dužan slijediti istinu i ući u povorku potpomognute grupe, ehlis-sunneta vel-džemata, u grupu onih koji slijede dobre prethodnike, voljeti ih u ime Allaha gdje god bili – u njegovom ili nekom drugom mjestu. Dužan je s njima sarađivati u dobročinstvu i bogobojaznosti, te s njima raditi za dobrobit Allahove vjere.
    Vezano za svojstva ove skupine možemo kazati slijedeće: O njima postoji nekoliko sahih-hadisa od Poslanika, s.a.v.s., kao što su: Prenosi se od Muavije, r.a., da je čuo kako Poslanik, s.a.v.s., kaže: “U mom ummetu stalno će biti jedna grupa koja će postupati po Allahovim odredbama, neće im naškoditi onaj ko ih napusti, niti onaj ko se s njima ne slaže. Ostaće takvi sve dok ne dođe Allahova odredba.” Od Omera b. el-Hattaba, r.a., prenosi se da je Allahov Poslanik, s.a.v.s., rekao: “Jedna grupa u mome ummetu stalno će biti na istini, sve dok ne nastupi Sudnji dan.”
    Prenosi se od Mugire b. Šu’beta, r.a., da je Poslanik, s.a.v.s., rekao: “U mom ummetu stalno će biti onih koji će prednjačiti u odnosu na druge ljude, sve dok ne dođe Allahova odredba.” Također se prenosi od Imrana b. Husejna, r.a., da je Allahov Poslanik, s.a.v.s., rekao: “U mom ummetu stalno će biti grupa koja će se boriti za istinu. Pobijediće one koje im se suprotstavljaju, tako da će se zadnji među njima boriti sa Dedždžalom.” Iz ovih hadisa zaključujemo slijedeće stvari:
    Riječi Poslanika, s.a.v.s., ”U mom ummetu će stalno biti jedna grupa”, služe kao dokaz da se radi o jednoj grupi iz ummeta, a ne o cijelom ummetu. Time se indirektno ukazuje da postoje i druge grupe.
    Poslanikove, s.a.v.s., riječi “Neće im naškoditi onaj ko se sa njima ne slaže”, ukazuju na postojanje drugih grupa koje se ne slažu sa potpomognutom skupinom o pogledu njihovog pravca u vjeri. Ovo se slaže i sa hadisom koji govori o razilaženju, jer se sedamdeset i dvije frakcije ne slažu sa spašenom grupom u vezi njihovog slijeđenja istine.
    Oba hadisa u sebi nose radosnu vijest onima koji slijede istinu. Ovaj hadis o potpomognutoj skupini donosi im radosnu vijest da će dominirati i pobijediti na ovom svijetu.
    Poslanik, s.a.v.s., riječima “Dok ne dođe Allahova odredba” misli na vjetar koji će uzeti dušu svakom vjerniku i vjernici. Ovo nije u kontradikciji sa hadisom: “U mome ummetu će stalno biti jedna skupina na istini, sve do Sudnjeg dana,” jer to znači da će oni ostati na istini sve dok ih ne usmrti ovaj blagi vjetar, što će se dogoditi pred Sudnji dan i u vrijeme dešavanja njegovih predznaka.
    Osobine potpomognute skupine
    Iz navedenih hadisa, kao i iz drugih predaja, možemo odrediti slijedeća svojstva potpomognute grupe:
    1. Ona je na istini. Hadisi kažu da su oni “na istini”, da “slijede Allahove odredbe”, da “slijede ovu vjeru”, da su “u vjeri”. Svi ovi izrazi ukazuju da su oni ustrajni u ispravnoj vjeri sa kojom je poslan Muhammed, s.a.v.s.
    2. Ova grupa postupa po Allahovoj odredbi, što bi značilo: a) da se oni razlikuju i odlikuju nad drugim ljudima tako što nose bajrak pozivanja Allahu; b) da se bave pozivanjem na dobro i odvraćanjem od zla.
    3. Ova skupina je primjetna i prisutna sve do Sudnjeg dana. Hadisi je opisuju: “Stalno će biti prisutni i primjetni, sve dok ne dođe Allahova odredba a oni još uvijek u takvom stanju”. Također su opisani: “Superiorni na istini”, ili “Prisutni i vidljivi do Sudnjeg dana”, ili “Superiorni nad onima koji im se suprotstavljaju”. Ova prisutnost podrazumijeva: – jasnoću i neskrivanje, jer su oni prepoznatljivi i ističu se; – čvrstinu i ustrajnost u istini, vjeri, izvršavanju Allahovih naredbi i borbi protiv neprijatelja; – “zuhur” u značenju pobjede.
    4. Pripadnici ove grupe su strpljivi. Prenosi se od Ebu-Sa’lebe el-Hašenija, r.a., da je Poslanik, s.a.v.s., rekao: “Iza vas su dani sabura, strpljivost u njima je kao držanje žeravice.”
    Ko su pripadnici ove potpomognute grupe
    Buharija kaže: “To su učenjaci.” Mnogo učenjaka spominje da se pod potpomognutom grupom misli na učenjake hadisa. Nevevi kaže: “Postoji mogućnost da je ova skupina prisutna među različitim skupinama vjernika: među hrabrim borcima, fakihima, muhadisima, pobožnjacima, među onima koji naređuju dobro i odvraćaju od zla, te među drugim grupama koje se bave dobrom.” On, također, kaže: “Ova grupa može biti skup nekoliko vrsta vjernika: hrabrih i vještih ratnika, uleme fikha, uleme hadisa, učenjaka u tefsiru, onih koji naređuju na dobro i odvraćaju od zla, pobožnjaka…”
    Ibn-Hadžer, detaljno govoreći o ovome pitanju, kaže: “Nije nužno da oni budu skupljeni u jednom mjestu, nego je moguće da budu u jednom mjestu kao i da budu u različitim krajevima zemlje. Mogu biti smješteni u jednoj državi, kao i da budu u jednom njenom dijelu a da ih nema u drugom. Može se desiti da postepeno nestaju sa zemlje, pa da ostane samo jedna grupa u jednom kraju. Kada potpuno nestanu nastupiće Sudnji dan.”

    Mišljenja i riječi učenjaka ukazuju na činjenicu da ova grupa nije ograničena samo u jednom pravcu, niti je okupljena na jednom mjestu. Posljednji pripadnici te skupine biće u Šamu i boriće se protiv Dedždžala, o čemu nas je obavijestio Poslanik, s.a.v.s. Nema sumnje da su oni koji se bave šerijatskim naukama – akaidom, fikhom, hadisom, tefsirom, koji uče i poučavaju islamu, koji pozivaju u islam i praktično sprovode njegove propise – najpreči da steknu ovaj atribut “potpomognuta skupina”. Najpreče je da se bave da’vom, džihadom, naređivanjem dobra i odvraćanjem od zla, odgovorom onima koji unose novotarije, jer sve to mora biti povezano sa ispravnom naukom uzetom iz Objave. Molimo Allaha da nas učini od njih i neka je salavat na našeg poslanika Muhammeda.s.a.w.s.

    Mirza1 pokusaj biti bez Emocije, Junak je onaj koji savlada svoju srdzbu I oprasta.

    #13222
    Anonimno
    Neaktivan

    @garib – odlično. Hvala na detaljnom pojašnjenju. Samo bih postavio jedno ključno pitanje. Zašto ste baš vi odabrana skupina? Po čemu se izdvajate da bi bili spašeni. (Molim te samo mi nemoj dati odgovor: “jer slijedimo Kur'an i sunnet”). Hvala unaprijed.

    #13223
    Anonimno
    Neaktivan

    mirza1 post=8096 wrote: Halal olsum @gariib!! Evo, vidite da je moguća i normalna konverzacija, aferim!! Kakvi su moji nijeti kada pišem ovo što pišem znam samo ja i Allah s.w.t. Meni je cilj, iako znam da je to skoro pa nemoguće, obznaniti vama da to što radite i način na koji radite je apsolutno pogrešno. Možete vi mene zatrpati, kao što to i obično radite, sa šerijatskim dokazima koji se predstavljaju generalno.

    Prije nego što nastavim pisati, da napomenem da nisam ni učenjak, ni saffovac ni reis ni predstavnik IZ. Samo “slučajni prolaznik”, ko što bi reko Zlaja, koji zna neke osnovne principe islama i pokušava da radi shodno.

    Pravo da vam kažem, sam sebi postavljam pitanje, zašto se uopšte javljam ovdje… ne znam, iskreno. Nešto me tjera. Nemojte misliti da nisam upoznat sa stranicom i pisanjem članova foruma. Dojam koji ostavlja na mene lično, u najblažoj varijanti, da je jedino bitan džihad u ratu, i da se zato živi. Haman pa svaki korisnik ima avatar nekog lika sa kalašnjikovom, te se time stiče dojam haman da volite rat?! Da volite rokanje iz kalaša i ostalih oružja. Volio bih čuti mišljenje o tome…
    Ono što također primjećujem o strane većine učesnika foruma da se nikako ili skoro nikako ne vodi računa o ahlaku i normalnoj konverzaciji spram ostalih učesnika i to je negdje na dnu ljestvice prioriteta. A to treba da bude na samom začetku. Jezik je prvi koji će bit pitan.
    Sad ovdje ispada koda ja hoću da ispravljam krive Drine, ali eto, šta znaš, možda se neko okoristi, možda neko razmisli.. “Da li je uredu ovako postupati”. Čitam isto neki dan, kaže lik, ako taj što ti je donjio kurban (iako je zaklan u Allahovo ime), ne klanja, baci džukelama to kurbansko meso. Pa mislim, jel on normalan?
    Jeste li svjesni da većina učenjaka, i većina muslimanskog svijeta razmišlja totalno suprotno od vas. Pretpostavljam da i na to imate odgovor. Većina je u krivu, a nas šačica je upravu.
    Možda će ovo biti izbrisano, ali nema veze, pišem pod emocijama, možda je i bolje da se izbriše. Esselamu alejkum.

    Dobro je sto si naglasio da pises pod emocijama bez Sheriatskih dokaza, jer tada sejtan pomuti nacisto razum muslimanu pa onda takav ostaje zbunjen nezna na koju ce stranu (tvoje pominjanje onog zlaje je jos jedan dokaz tvoje zbunjenosti), sejtan mu lazno predstavlja sve strane istim (tj da svaka pretjeruje ili popusta u necemu). Zato trebas skloniti emocije, pribrati se, a pogotovu sto kazes da ti je ahlak jako bitan. Onda ces prvo osaburati, smiriti se, za svako nejasno pitanje trazices odgovor u Kuranu i sunnetu ako ti opet nije jasno, onda ces pitati ucene da ti pojasne.
    Kritiku koju upucujes na misljenje nekog od forumasa za kurbansko meso je misljenje nekog od forumasa i time nemozes generalizovati i pripisati to misljenje administraciji ove stranice.
    Neznam zasto bi branio toliko one koji ne klanjaju ako redovno obavljas namaz, drzis se Allahove vjere onda zasto branis one koji ne obavljaju namaz Allahov poslanik s.a.w.s je jasno rekao:

    ˝ Između čovjeka i između idolopoklonstva i nevjestva, stoji ostavljanje namaza.˝ (Muslim u knjizi o vjerovanju Džabira ibn Abdullaha, br.82)

    Od Burejde ibn El ˝ Hasiba, radijAllahu anhu, prenosi se da je rekao:

    ˝ Čuo sam Allahovog Poslanika, sallAllahu alejhi ve sellem, kako govori: ˝ Sporazum između nas i njih je namaz. Ko ga ostavi postao je nevjernik. ˝ (Ahmed, Ebu Davud, Et ˝ Tirmizi, En ˝ Nesai i ibn Madže)

    “Glava stvari je islam, njegov stub je namaz, a vrhunac je džihad!” (biljezi Ahmed)

    Ebu Davud i Tirmizi bilježe od Ummu Ferve, radijallahu anha, da je rekla: “Poslanik, sallallahu alejhi ve sellem, je upitan: Koje je djelo najbolje? Pa je rekao: “Namaz na početku njegovog vremena.” A u Muslimovoj predaji: “Najbolja su djela; namaz u njegovom vremenu i dobročinstvo prema roditeljima.”

    „Prvo zašto će čovjek odgova­rati na Sudnjem danu jeste namaz; pa ako mu namaz bude ispravan, biće mu isprav­na i ostala djela, a ako ne bude, neće mu biti ispravna ni ostala djela.“ (Taberani – hasen)

    Poslanik s.a.w.s nam je pojasnio na najbolji moguci nacin, sada razmisli (bez emocija) na osnovu jasnih hadisa kako moze biti primljeno neko djelo onome koji ne obavlja namaz, takav je po hadisima nevjernik sve dok se iskreno ne pokaje i pocne redovno da obavlja namaz a do tad je takav nevjernik i nijedno njegovo djelo nece biti primljeno pa tako i Kurban.

    A rijec “bosnjo” koristimo zato sto je i sami bosnjaci koriste jedni druge cesto nazivaju bosnjo, ili kad se medzusobno kritikuju i raspravljaju o tome ko je veci “bosnjo” tako da to nije nikakva uvreda vec njihova odrednica oni sebe tako odredzuju i jos se ponose time, kazu “biti bosnjak je prioritet..” ili “bitno je biti bosnjak” ili “moramo se svi izjasniti kao bosnjaci na predstojecem popisu” cak su pokushali i sheriatski opravdati njihovo uzdizanje nacije i neonacionalistickih ideologija ali nas poslanik s.a.w.s je i tu jasno naglasio:

    “Nije od nas ko poziva u nacionalizam i nije od nas ko se bori iz nacionalizma i nije od nas ko se srdi (ljuti) zbog nacionalizma.” (Bilježi Tirmizi i drugi)

    Poslanik, sallAllahu alejhi we sellem, još kaže: “Allah je od vas odstranio džahilijetsku pristrasnost i hvalisanje očevima (porijeklom). Čovjek je ili pobožni vjernik ili nesretni razvratnik. Ljudi su Ademovi potomci a Adem je stvoren od zemlje. Arap nema prednosti nad nearapom osim po bogobojaznosti.” (Bilježi Muslim)

    Nemamo mi nista protiv onih koji kazu mi smo bosnjaci, sve dok ne pocnu (kao sto su mnogi poceli) da pozivaju u nacionalizam (bosnjastvo) rijecima “biti bosnjak je prioritet”, “bitno je biti bosnjak”, “moramo se svi izjasniti kao bosnjaci” i jos gomila jasnih poziva u nacionalizam i uzdizanje istog, tada je duznost svakog muslimana da upozorava takve sa dokazima da je jedini prioritet da budemo MUSLIMANI dosljedni sljedbenici Allahove knjige i poslanikovog s.a.w.s sunneta:

    „Islam je iznad svega ostalog i ništa drugo ga ne nadvisuje i ne nadmašuje.“ (Taberani)
    „Sada sam vam vjeru vašu usavršio i blagodat Svoju prema vama upotpunio i zadovoljan sam da vam islam bude vjera.“ (El-Ma‘ida, 3.)

    “a onaj ko želi neku drugu vjeru osim islama, neće mu biti primljena, i on će na drugom svijetu biti od propalih.” (Ali Imran, 85)

    “Zar pored Allahove vjere žele neku drugu, kada se Njemu predaju, milom ili silom, i oni na nebesima i na Zemlji i Njemu će vraćeni biti!” (Ali Imran, 83)
    Zar pored Allahove vjere – ISLAM-a zele demonkratiju i bosnjastvo (u kome ima svega i svacega pocev od paganskog bogumilstva, tekija i turbeta, pa sve do bosnjackog ponosa nacijom i uzdizanje isto umijesto ponosa ISLAMOM i uzdizanje Allahove rijeci).

    Zar ima veceg prioriteta od slijedzenja Kurana i sunneta? Allah i njegov poslanik s.a.w.s su odavno iskrene vjernike nazvali muslimanima (to je prioritet a ne dunjalucka odrednica bosnjak):

    “O vjernici, molitvu obavljajte i Gospodaru svome se klanjajte, i dobra djela činite da biste postigli ono što želite, i borite se, Allaha radi, onako kako se treba boriti! On je vas izabrao i u vjeri vam nije ništa teško propisao, u vjeri pretka vašeg Ibrahima. Allah vas je odavno muslimanima nazvao, a i u ovom Kur'anu, da bi Poslanik bio svjedok protiv vas, i da biste vi bili svjedoci protiv ostalih ljudi. Zato, molitvu obavljajte i zekat dajite i u Allaha se pouzdajte; On je Gospodar vaš, i to kakav Gospodar, i kakav zaštitnik!”
    (El-Hadždž, 77-78)

    “A ko govori ljepše od onoga koji poziva Allahu, koji dobra djela čini i koji govori: “Ja sam doista musliman!“. (Prijevod značenja, sura Fussilet, ajet 33.).

    Reci:”O sljedbenici Knjige, dodjite da se okupimo oko rijeci, i nama i vama zajednicke, da nikoga osim Allaha ne obozavmo, da Mu nista ne pridruzujemo, i da jedni druge, pored Allaha, bogovima ne smatramo!” Pa, ako se oni okrenu, vi recite:”Budite svjedoci da smo mi muslimani!“(Alu Imran, 64)

    E tako mirza, a nacin na koji Allahovi robovi rade je jasan slijedjenje Kurana i sunneta i analiza na osnovu toga, ako ti mislis da postoji drugi bolji nacin od toga reci nam?
    Oko ahlaka smo Elhamdulillah vecina ovdje za primjer drugima (pogotovu islambosna prosufijskim forumasima, posjeti ih da vidis kako se oni cak i medzusobno ne podnose i ohole) . Svako ko je duze ovdje na forumu zna da je ahlak kod brace ovdje itekako zastupljen. Na drugom forumu ti nece halaliti kao sto mnogi ovdje jedni drugima halale i zele ono sto zele i samome sebi a to je uputa, Allahova milost i dzennet.

    #13225
    Anonimno
    Neaktivan

    Nije potrebno davati detaljnu analizu moje ličnosti Halide. Dalje, ko je rekao da namaz nije bitan, da nije najbitnija stvar u životu muslimana?? Jesi li vidio da sam ja to napisao negdje? Da li se možeš zakunuti Allahom da ja tako mislim? Isto važi za to bošnjak. Da mi kao mislimo da je to najpreče. Na kraju krajeva, nije ništa loše u tome da se ja iznasnim kao musliman, bosanske nacionalnosti. I što morate uvijek svoditi priču na jedno te isto. Fino vas pitam, šta vas to izdvaja da ste upravo vi spašena skupina. Ako ste spašena skupina, znači vama je obećan džennet. Allahu Akbar!!! Ja ću ipak i dalje, inshaAllah, učiti “ihdinessiratal-musteqim” jer ja ne znam jesam li spašen, to samo Allah Uzvišeni zna.
    Kažeš za ahlak. Lično sam pod drugim nickom (jer je prethodnom zabranjeno pisanje bez ikakvog obrazložena i bez ikakvog validnog razloga) dobio nevjerovatne uvrede od strane drugih korisnika tipa: pseto, munafik i da ne nabrajam dalje. To haman ne očekujem od kafira, a kamoli od muslimana i ti mi pričaš o ahlaku. Naravno, pošto čitam često forum, nisam jedini, vidio sam svakakve gadosti u riječima, da ti se život zgadi. I za ovo što pišem Allah mi je svjedok, ne bi valjo gluposti i lagao bez veze. Da, na islambosna forumu, kao i na svakom forumu ima svađa, to je tačno i to je normalno, ali riječnik koji se koristi, tu ste nenadmašni.

    #13226
    Anonimno
    Neaktivan

    mirza1 post=8101 wrote:
    Kažeš za ahlak. Lično sam pod drugim nickom (jer je prethodnom zabranjeno pisanje bez ikakvog obrazložena i bez ikakvog validnog razloga) dobio nevjerovatne uvrede od strane drugih korisnika tipa: pseto, munafik i da ne nabrajam dalje. To haman ne očekujem od kafira, a kamoli od muslimana i ti mi pričaš o ahlaku. Naravno, pošto čitam često forum, nisam jedini, vidio sam svakakve gadosti u riječima, da ti se život zgadi. I za ovo što pišem Allah mi je svjedok, ne bi valjo gluposti i lagao bez veze. Da, na islambosna forumu, kao i na svakom forumu ima svađa, to je tačno i to je normalno, ali riječnik koji se koristi, tu ste nenadmašni.

    Nije poznato da se na ovom forumu neko izvredjao iz cista mira, bez da je unaprijed dobro isprovocirao.
    A ako imas dokaz suprotno iznesi, pa da vidimo da li je bilo zasluzeno ili ne, a ako se dokaze da ti je nepravda ucinjena zatrazice se od onoga koji ti je nepravdu ucinio da trazi halal javno.

    A ono sto nas cini nosiocima istine i zasto sebe smatramo da smo spasena skupina je dosljednjednost u slijedjenju dokaza.

    Nas put je obozavanje samo Allaha bez cinjenja shirka i kufra, i slijedjenje Poslanika sallallahu alejhi we sellem, te zatim slijedjenje ispravnih predhidnika i uleme koja je na istini.
    Ukoliko smatras da nismo na istini, ako nam izneses dokaz iz Kur'ana sunneta ili govor ucenjaka a mi radimo suprotno tome slobodno nam iznesi mi cemo uvaziti tvoju kritiku.

    I nije istina da se ovde svaki neistomisljenik vrijedja, a najveci dokaz je @saffovac koji je prije nekoliko dana bio na nasem forumu i nazivao nas tekfirovcima a uvredu nije dobio.

    Mi nismo oholi kad nam se iznese dokaz iz Allahove vjere da glavu okrecemo, vec se ponizavamo i prihvatamo draga srca sve sto nam dodje od istine.

    #13228
    Anonimno
    Neaktivan

    “On tebi objavljuje Knjigu, u njoj su ajeti jasni, oni su glavnina Knjige, a drugi su manje jasni. Oni čija su srca pokvarena – željni smutnje i svog tumačenja – slijede one što su manje jasni. A tumačenje njihovo zna samo Allah. Oni koji su dobro u nauku upućeni govore: “Mi vjerujemo u njih, sve je od Gospodara našeg!” – A samo razumom obdareni shvaćaju.” (Prijevod značenja sura Ali-Imran, ajet broj 7).

    #13229
    Anonimno
    Neaktivan

    mirza1 post=8101 wrote: Nije potrebno davati detaljnu analizu moje ličnosti Halide. Dalje, ko je rekao da namaz nije bitan, da nije najbitnija stvar u životu muslimana?? Jesi li vidio da sam ja to napisao negdje? Da li se možeš zakunuti Allahom da ja tako mislim? Isto važi za to bošnjak. Da mi kao mislimo da je to najpreče. Na kraju krajeva, nije ništa loše u tome da se ja iznasnim kao musliman, bosanske nacionalnosti. I što morate uvijek svoditi priču na jedno te isto. Fino vas pitam, šta vas to izdvaja da ste upravo vi spašena skupina. Ako ste spašena skupina, znači vama je obećan džennet. Allahu Akbar!!! Ja ću ipak i dalje, inshaAllah, učiti “ihdinessiratal-musteqim” jer ja ne znam jesam li spašen, to samo Allah Uzvišeni zna.
    Kažeš za ahlak. Lično sam pod drugim nickom (jer je prethodnom zabranjeno pisanje bez ikakvog obrazložena i bez ikakvog validnog razloga) dobio nevjerovatne uvrede od strane drugih korisnika tipa: pseto, munafik i da ne nabrajam dalje. To haman ne očekujem od kafira, a kamoli od muslimana i ti mi pričaš o ahlaku. Naravno, pošto čitam često forum, nisam jedini, vidio sam svakakve gadosti u riječima, da ti se život zgadi. I za ovo što pišem Allah mi je svjedok, ne bi valjo gluposti i lagao bez veze. Da, na islambosna forumu, kao i na svakom forumu ima svađa, to je tačno i to je normalno, ali riječnik koji se koristi, tu ste nenadmašni.

    Ti sad kao po obicaju iz inata mozes da govoris sto god hoces ili sto rece brat RPG kao po obicaju da izigravas nevinog janjasceta. Nigde nisam za tebe naveo da govoris da ti je “biti bosnjak” prioritet, posto si pitao zasto kritikujemo mnoge bosnjake ja sam ti pojasnio, nigde nisam rekao da si ti taj.
    Nije problem izjasniti se kao musliman bosanske nacionalnosti ali ti si nas napao zasto neke nazivamo “bosnjo” i ja sam ti pojasnio.

    Pobunio si se sto je brat izneo misljenje da se kurbansko meso kojeg je zaklao onaj koji ne obavlja namaz nije hallal, i dao sam ti dokaz za to, da bez namaza nece biti prihvaceno nijedno drugo djelo. Zato sam ti postavio hadise kao dokaz. Nisam nigdje pomenuo tebe tu.

    Znaci nije potrebno davati detaljnu analizu tvoje licnosti a tebi je potrebno ovdje davati nekakvu analizu bez ijednog Sheriatskog dokaza jel to u redu za tebe, posto tvrdis da ti je ahlak bitan.

    Jesi se nekad zapitao sta si napisao i sta je prouzrokovalo eventualne uvrede od strane neke brace ovdje, moras prvo da se zapitas, mozda si ti nekog prvi uvrijedio ali i to nije toliki problem ali ako tvrdis nesto sto je suprotno Kuranu i sunnetu i jos uz sve to napadas i potvaras Allahove robove onda znaj da Allahovi robovi cuvaju cvrsto Allahove granice i moze se desiti da ti neko uzvrati eventualnim uvrjedama.

    Analiziraj dobro sve forume i sigurno ces shvatiti da je ovdje ahlak najvise zastupljen, cak i da si toliko tvrdoglav opet ces se ovdje vratiti, samo pokusaj ovako da pises po drugim forumima.
    Brat gariib ti je jako lijepo pojasnio, citaj dobro i pazljivo postove.

    #13230
    Anonimno
    Neaktivan

    mirza1 post=8098 wrote: @garib – odlično. Hvala na detaljnom pojašnjenju. Samo bih postavio jedno ključno pitanje. Zašto ste baš vi odabrana skupina? Po čemu se izdvajate da bi bili spašeni. (Molim te samo mi nemoj dati odgovor: “jer slijedimo Kur'an i sunnet”). Hvala unaprijed.

    Mirza1 pitao si me, zasto smo bas mi odabrana skupina,ali evo dobio si odgovor od Halid ibn Velida i Zlatne Jabuke,nek Allah nagradi oba dvojicu sa naj boljom nagradom,Amiin.
    Ali mislim da si malo kontradiktoran u tvoj govor.
    Rekao si da ni sam ne znas zasto si dosao na ovaj forum da ispravljas “krive drine” i da si samo “jedan prolaznik” a u isto vrijeme kazes da si ovde bio sa drugim nikom i se raspravljao sa nama.
    Znaj da Iman i Laz nemoze stati zajedno u Srce Mu'mina.

    #13231
    Anonimno
    Neaktivan

    Eto, ne moram ni citirati uvrede sa prethodnog nicka. To si je upravo dao. Nazivaš me lažovom. Razlog što nisam mogao pisati sa prethodnog nicka je zato što sam baniran. A dužan sam citirati ono što ste tražili od mene. Nick mi je bio 983422 Ovo su samo neki komentari sa jedne od diskusija. Napominjem da nikad nikoga na ovom forumu nisam nazvao pogrdim imenom.

    983422: Jel tvrdite da ste na Pravom Putu? Ja ću ponavljati pitanje dok ne dobijem odgovor.

    صلاح الدين: Bijedo bjedna. Dosao si ovde samo da provociras.Tebe ne zanima odgovor viza vid trazenja znanja ili istine.
    Ha rekli mi “da, ne, isnhallah” vi vec imate listove isceniranih odgovora.
    Brat Sebab je i previse odgovorio.

    Šebab: @983422 kazi u cemu je problem sta te muci, isplaci se slobodno, mi smo sirokogrudni postavicemo ti ramena da nam se isplaces, samo nemoj da preteras, pa da moramo da te smirujemo.

    RPG: O Allahu, sačuvaj nas sektaško-murdžijsko-ihvanijske-defetističke pravde

    Allahov_rob: No ovu raspravu zagadjuju bolesne ideje murdzizma, olicene kroz dva aktera @b_m i @983…

    صلاح الدين: Pascad se izlajala. Vrjeme da lete.
    Plus, izbrisite im postove.

    صلاح الدين: Vi ste neprijatelji sami sebi. Hvala Allahu koji vas lagano razotkriva i stim razrjedjuje vase prljave ala kuduzovic-ljakic-imamovic murdzijske redove. Allah vas ponizio.

Pregledavate 15 postova - 16 do 30 (od ukupno 34)
  • Morate biti prijavljeni kako bi mogli odgovoriti na ovu temu.