Srebrenica – opomena muslimanima

  • This topic has 39 odgovora, 17 glasova, and was last updated prije 11 years, 9 months by Anonimno. This post has been viewed 5371 times
Pregledavate 15 postova - 1 do 15 (od ukupno 40)
  • Autor
    Postovi
  • #10041
    Anonimno
    Neaktivan

    zasto na portalu Put vjernika nikada nema nijednog teksta vezanog za Srebrenicu ?? cak nikada ni na godisnjicu genocida ?

    #10044
    Anonimno
    Neaktivan

    A kako to da na drugim raznim portalima i medijskim servisima nema genocida iz Sirije (mislim na prosli, koji je Asadov otac lanetullahi počinio) ?
    Zašto nema genocida koji se dešava u Burmi ? Gdje je genocid u Iraku i Palestini ? Čitava Europa samo bruji o genocidu u Srebrenici (ne kažem da nije), kažu da je to najgori poslije drugog svj. rata, a nikako to nije. Čak šta više, ne znamo uopće ni koliki je procenat muslimana bio među tim ljudima iz Srebrenice..

    A što je najgore, od tih nekakvih godišnjica su na kraju napravili teferiče, roštiljade, koride i mevlude. Dobra prilika i da se zaradi i da se onako ”proturi” koja reklama za SDA. Poštuju oni te poginule, sigurno.

    #10046
    Anonimno
    Neaktivan

    White post=4620 wrote: A kako to da na drugim raznim portalima i medijskim servisima nema genocida iz Sirije (mislim na prosli, koji je Asadov otac lanetullahi počinio) ?
    Zašto nema genocida koji se dešava u Burmi ? Gdje je genocid u Iraku i Palestini ? Čitava Europa samo bruji o genocidu u Srebrenici (ne kažem da nije), kažu da je to najgori poslije drugog svj. rata, a nikako to nije. Čak šta više, ne znamo uopće ni koliki je procenat muslimana bio među tim ljudima iz Srebrenice..

    A što je najgore, od tih nekakvih godišnjica su na kraju napravili teferiče, roštiljade, koride i mevlude. Dobra prilika i da se zaradi i da se onako ”proturi” koja reklama za SDA. Poštuju oni te poginule, sigurno.

    Svaki musliman treba da suosjeca sa zrtvama u Burmi i drugim zemljama gdje zive muslimani.
    Ali Srebrenica se dogodila nama i normalno je da to vise isticemo.
    I kakva ti je ovo izjava brate “ne znamo uopće ni koliki je procenat muslimana bio među tim ljudima iz Srebrenice..”. Kako te nije sramota ovako nesto napisati? Jesi li mozda gledao snimak egzekucije one djece od strane zlocinaca iz Skorpiona? Jesu li oni za tebe muslimani iako ih mozda otac i majka nisu naucili puno i islamu? Mozda bi ta djeca da su pozivjela bili veci muslimani od tebe (i mene), ali Allah je njima odredio drugaciju sudbinu.
    Mozes govoriti lose o politicarima koji pohode Srebrenicu i onima koji taj dogadjaj koriste da naprave profit, jer oni su tako jadni kada takav dogadjaj koriste za svoju promociju. Ali ovako govoriti o zrtvama Srebrenice je nedopustivo i za to imas jedan veliki minus od mene!

    #10050
    Anonimno
    Neaktivan

    White post=4620 wrote: A kako to da na drugim raznim portalima i medijskim servisima nema genocida iz Sirije (mislim na prosli, koji je Asadov otac lanetullahi počinio) ?
    Zašto nema genocida koji se dešava u Burmi ? Gdje je genocid u Iraku i Palestini ? Čitava Europa samo bruji o genocidu u Srebrenici (ne kažem da nije), kažu da je to najgori poslije drugog svj. rata, a nikako to nije. Čak šta više, ne znamo uopće ni koliki je procenat muslimana bio među tim ljudima iz Srebrenice..

    A što je najgore, od tih nekakvih godišnjica su na kraju napravili teferiče, roštiljade, koride i mevlude. Dobra prilika i da se zaradi i da se onako ”proturi” koja reklama za SDA. Poštuju oni te poginule, sigurno.

    znaci li to da ako neko ignorise genocida nad muslimanima Burme, Sirije, Palestine, Iraka i Afganistana trebamo ignorisati i genocid u Srebrenici !?

    znaci ako ih SDA ne postuje ne trebamo ih ni mi postovati ?

    Poštuju oni te poginule, sigurno.

    iz tvog posta vidi se koliko ih i ti postujes….

    ja sam samo postavio pitanje za moderaciju foruma, kako to da nikada ama bas nikada, a vec duze vrijeme pratim rad ovog portala i cest sam gost na ovom portalu, kao citalac vijesti iz islamskog svijeta, raznih tema i tekstova, kako to da nikada cak eto ni na godisnjicu genocida nema nijednog pomena o tome….zalosno…

    #10051
    Anonimno
    Neaktivan

    Ti si vise black nego white, pa covjek je pitao zasto na ovoj stranici nema nista o srebrenici a ne zasto u cionisticko krstaskim medijima u BiH i dalje nema nista o muslimanima Sirije,Burme,Palestine,Iraka itd.
    I koji je genocid u Europi od 2 svj. rata na ovamo veci od ovog?
    Jednom davno je jedan clan foruma postavio identicno pitanje, pa je jedan od administratora odgovorio otprilike jer se o Srebrenici uglavnom sve zna mediji pisu bruje i vecina ljudi u BiH i van nje znaju pravu istinu o tome a o temama o muslimanima i islamu koje mozes procitati na ovoj stranici niko ne pise one se od javnosti i medija skrivaju, iskrivljuju, vjesti se uglavnom prenose od krstasko, cionistickih medija, dok na ovoj stranici vjesti se prenose iskljucivo iz islamskih izvora…

    #10054
    Anonimno
    Neaktivan

    white napisao :
    Čak šta više, ne znamo uopće ni koliki je procenat muslimana bio među tim ljudima iz Srebrenice..!!!!!!

    pa kako te nije stid jado jadni ovako nesto napisati…. i jesi li ti uopste bio u ratu ovdje u Bosni ili si “veliki
    ” vjernik” ko zna iz koje misije rupe na ovoj Allahovoj zemlji.. pa da tako govoris? gdje ti dostojanstvo ? ako toga vec nemas onda bar islamski ahlak u skladu sa sunnetom Poslanika as.!!!!!

    #10059
    Anonimno
    Neaktivan

    haim post=4635 wrote:

    Znači vama se mora potvrditi islam ovdje na forumu ili po podrumskim brlozima koje vi nazivate ”mesdžidi”…Velika ”greška” muslimana u Srebrenici što nisu prije smrti nisu otišli ”potvrditi islam” kod ”braće u Beču”, ratnog dezertera Porče, Nedžada Balkana i još braće…..ili u putujući cirkus u docu kod Travnika

    Podrumskim “brlozima”, nazivas tako mjesta gde se cini sedzda Allahu, nazivas tako mjesta gde se samo Allah obozava. Ne bi volio da sam na tvom mjestu ako se ne pokajes Allahu za ovu krupnu rijec.

    Covjek izgovori neku rijec nesvjestan njenog znacenja, a ona ga odvede u najvece dubine dzehennema. (Hadis)

    #10060
    Anonimno
    Neaktivan

    Uvejs el Gurani post=4630 wrote: white napisao :
    Čak šta više, ne znamo uopće ni koliki je procenat muslimana bio među tim ljudima iz Srebrenice..!!!!!!

    pa kako te nije stid jado jadni ovako nesto napisati…. i jesi li ti uopste bio u ratu ovdje u Bosni ili si “veliki
    ” vjernik” ko zna iz koje misije rupe na ovoj Allahovoj zemlji.. pa da tako govoris? gdje ti dostojanstvo ? ako toga vec nemas onda bar islamski ahlak u skladu sa sunnetom Poslanika as.!!!!!

    Šta ste svi napali čovjeka, gdje je pogriješio? DA LI SE ZNA procenat muslimana među žrtvama Srebrenice?

    Dobro mi svi znamo kakvo je bilo stanje ljudi u Bosni koji su se nazivali muslimanima prije rata.

    #10063
    Anonimno
    Neaktivan

    Vidi, vidi.. uvreda. I to baš od onih koji mesdžide zovu podrumima i slično, hehe pa hajd’ bar mi je drago da sad znamo ko je ko. I nemojte da mi trpate riječi koje nisam rekao, rekao sam da se ne zna procenat muslimana iz Srebrenice, ko još može da ubraja djecu u to? Takođe nigdje nisam rekao da mi je drago zbog genocida, neudhubillah.. kao što neki hoće da mi nametnu! Ono što sam možda trebao navesti, a nisam (halalite) je jedino da se o Srebrenici treba i malo drukčije pričati, ne samo i jedino oplakivati iz godine u godinu, organizirati razne marševe i zahtjevati ”pravdu” od međunardnog suda, za poginule MUSLIMANE… Treba kazati, da je to možda Allahova kazna, poput onih cunamija i slično, zbog toga ŠTO su muslimani postali.. takvi, kao i njihove komšije srbi, skupa na pivu, skupa na čvarke.

    Što se tiče minusa, pa možete da ih dijelite koliko želite, kod Allaha je konačni obračun.

    #10064
    Anonimno
    Neaktivan

    haim post=4635 wrote: [quote quote=White post=4620Znači vama se mora potvrditi islam ovdje na forumu ili po podrumskim brlozima koje vi nazivate ”mesdžidi”…Velika ”greška” muslimana u Srebrenici što nisu prije smrti nisu otišli ”potvrditi islam” kod ”braće u Beču”, ratnog dezertera Porče, Nedžada Balkana i još braće…..ili u putujući cirkus u docu kod Travnika

    SubhanAllah kako pojedine ponesu emocije pa ispolji sve ono najgore sto krije u srcu, Allahul muste´an. Nema sumnje da Srebrenica boli mnoge Muslimane, ali se toj temi treba prici sa serijatskog aspekta, a ne emocijama, i treba biti objektivan.

    Pojedinac ispolji subjektivno misljenje (koje je osnovano) da nisu svi koji su poginuli u proteklom ratu bili Muslimani (makar oni sebe nazivali tako) zbog odredjenih razloga o kojima se moze raspravljati, i to bude povod da insan razvali po mesdzidima ili kako on kaze po “podrumskim brlozima” u kojima Muslimani Allaha obozavaju i Njemu na sedzdu padaju, i tako u svoj toj srdzbi spomene i sejha Porcu u istom koshu, svjesno, ili ne svjesno sa Nedzadom Balkanom i jos ga nazove ratnim dezerterom a da mu pomenuti nista nije skrivio i mozda se neslaze sa stavom brata white (kazem mozda jer neznam) i na kraju isto tako otkriva svoju prljavstinu koju krije i spomene i zalosno-smijesni tekst casopisa SAFF… pa se pitam zar se tako djeli pravda????

    #10065
    Anonimno
    Neaktivan

    Sahabi post=4641 wrote: [quote quote=haim post=4635][quote quote=White post=4620Znači vama se mora potvrditi islam ovdje na forumu ili po podrumskim brlozima koje vi nazivate ”mesdžidi”…Velika ”greška” muslimana u Srebrenici što nisu prije smrti nisu otišli ”potvrditi islam” kod ”braće u Beču”, ratnog dezertera Porče, Nedžada Balkana i još braće…..ili u putujući cirkus u docu kod Travnika

    SubhanAllah kako pojedine ponesu emocije pa ispolji sve ono najgore sto krije u srcu, Allahul muste´an. Nema sumnje da Srebrenica boli mnoge Muslimane, ali se toj temi treba prici sa serijatskog aspekta, a ne emocijama, i treba biti objektivan.

    Pojedinac ispolji subjektivno misljenje (koje je osnovano) da nisu svi koji su poginuli u proteklom ratu bili Muslimani (makar oni sebe nazivali tako) zbog odredjenih razloga o kojima se moze raspravljati, i to bude povod da insan razvali po mesdzidima ili kako on kaze po “podrumskim brlozima” u kojima Muslimani Allaha obozavaju i Njemu na sedzdu padaju, i tako u svoj toj srdzbi spomene i sejha Porcu u istom koshu, svjesno, ili ne svjesno sa Nedzadom Balkanom i jos ga nazove ratnim dezerterom a da mu pomenuti nista nije skrivio i mozda se neslaze sa stavom brata white (kazem mozda jer neznam) i na kraju isto tako otkriva svoju prljavstinu koju krije i spomene i zalosno-smijesni tekst casopisa SAFF… pa se pitam zar se tako djeli pravda????

    Eto tako, Allah dadne da pojedinci jedva čekaju da eksplodiraju sa onim sto nose u svojim prsima.. šta god da je u pitanju, zanemarićemo, iskoristićemo, sve ćemo učinit’, samo da ”tekfirovac” ne bude upravu.

    #10071
    Anonimno
    Neaktivan

    AK47 post=4637 wrote: [quote quote=Uvejs el Gurani post=4630]white napisao :
    Čak šta više, ne znamo uopće ni koliki je procenat muslimana bio među tim ljudima iz Srebrenice..!!!!!!

    pa kako te nije stid jado jadni ovako nesto napisati…. i jesi li ti uopste bio u ratu ovdje u Bosni ili si “veliki
    ” vjernik” ko zna iz koje misije rupe na ovoj Allahovoj zemlji.. pa da tako govoris? gdje ti dostojanstvo ? ako toga vec nemas onda bar islamski ahlak u skladu sa sunnetom Poslanika as.!!!!!

    Šta ste svi napali čovjeka, gdje je pogriješio? DA LI SE ZNA procenat muslimana među žrtvama Srebrenice?

    Dobro mi svi znamo kakvo je bilo stanje ljudi u Bosni koji su se nazivali muslimanima prije rata.

    naravno da se ne zna taj procenat, a ko bi ga mogao znati sem Uzvisenog Allaha !? ili mozda mislis da neko od ljudi bi mogao znati ? jel to trebalo uraditi neku vrstu vaganja ili ankete ? ili mozda zanemariti i ignorisati taj genocid i zlocin zato sto je mozda eventualno bilo i nemuslimana ili ne bas tako dobrih muslimana medju tim Bosnjacima i zrtvama Srebrenice !? jel mozda White zna procenat muslimana medju zrtvama Rohingija u Burmi ?? ja ne znam taj procenat, i on je nebitan ali svakako suosjecam sa stradanjem Rohingija u Burmi, bez obzira kakvi oni i koliki muslimani bili, nije moje da o njima sudim..no eto White je izgleda uzeo sebi za pravo da kaze da medju tih vise od 8000 Bosnjaka nije bilo dovoljno muslimana, ili ako ih je bilo, nisu vrijedni paznje..ili sta je vec htio da kaze, no sve ono sto je do sada rekao nije bas pokazao sazaljenje niti osudu onima koji su to pocinili..da je i samo trecina medju tih 8000 ubijenih muslimani, mislim da zasluzuju paznju a ne ignorisanje i stav kakav je White pokazao…

    #10074
    Anonimno
    Neaktivan

    Global intifada sa kojim nijetom si na ovom forumu, ako si dosao da provociras, misleci da ce ti na taj nacin biti lakse, ok onda provociraj, osaburacemo, i izdrzacemo i tvoje postove i slicnih tebi, a kad se ispucate pricacemo bez srdzbe i podmuklih izjava.

    #10077
    Anonimno
    Neaktivan

    Hodza1 post=4651 wrote: Global intifada sa kojim nijetom si na ovom forumu, ako si dosao da provociras, misleci da ce ti na taj nacin biti lakse, ok onda provociraj, osaburacemo, i izdrzacemo i tvoje postove i slicnih tebi, a kad se ispucate idite smirom.

    ne shvatam zasto mislis da sam dosao da provociram ?? iz kojeg mog posta se vidi provokacija ? mozes li pojasniti ?
    i sta ce mi biti lakse ? kakvih slicnih meni ? kakav sam to ja ?? jel to nisam dobrodosao na ovaj forum ?
    ne shvatam te, samo sam postavio jednostavno pitanje..i vlaski, krstaski mediji se osvrcu na ovaj dogadjaj u Srebrenici, na genocid i na danasnju dzenazu, a na portalu PUT VJERNIKA ni pomen o tome, s obzirom da vec cesto i moglo bi se reci intenzivno posjecujem ovaj portal, citam razne tekstov,i razne teme, vijesti iz islamskog svijeta, gledam postavljena video predavanja itd, malo mi je cudno da recimo uz brigu koju urednici portala pokazuju ( sto je svakako dobro i pozitivno da ih ALLAH nagradi) prema muslimanima cijelog svijeta, od Palestine, Somalije, do trenutnih stradanja muslimana u Burmi, a da recimo nikada nijednim tekstom nije se osvrnulo na stradnje muslimana u Srebrenici… moram priznati da sam jako iznenadjen i iskreno da priznam jos vise razocaran 🙁
    ako ovaj moj osvrt ti shvatas kao provokaciju, onda je problem svakako u tebi moj hodza a ne u meni…

    #10084
    Anonimno
    Neaktivan

    global_intifada post=4648 wrote: [quote quote=AK47 post=4637][quote quote=Uvejs el Gurani post=4630]white napisao :
    Čak šta više, ne znamo uopće ni koliki je procenat muslimana bio među tim ljudima iz Srebrenice..!!!!!!

    pa kako te nije stid jado jadni ovako nesto napisati…. i jesi li ti uopste bio u ratu ovdje u Bosni ili si “veliki
    ” vjernik” ko zna iz koje misije rupe na ovoj Allahovoj zemlji.. pa da tako govoris? gdje ti dostojanstvo ? ako toga vec nemas onda bar islamski ahlak u skladu sa sunnetom Poslanika as.!!!!!

    Šta ste svi napali čovjeka, gdje je pogriješio? DA LI SE ZNA procenat muslimana među žrtvama Srebrenice?

    Dobro mi svi znamo kakvo je bilo stanje ljudi u Bosni koji su se nazivali muslimanima prije rata.

    naravno da se ne zna taj procenat, a ko bi ga mogao znati sem Uzvisenog Allaha !? ili mozda mislis da neko od ljudi bi mogao znati ? jel to trebalo uraditi neku vrstu vaganja ili ankete ? ili mozda zanemariti i ignorisati taj genocid i zlocin zato sto je mozda eventualno bilo i nemuslimana ili ne bas tako dobrih muslimana medju tim Bosnjacima i zrtvama Srebrenice !? jel mozda White zna procenat muslimana medju zrtvama Rohingija u Burmi ?? ja ne znam taj procenat, i on je nebitan ali svakako suosjecam sa stradanjem Rohingija u Burmi, bez obzira kakvi oni i koliki muslimani bili, nije moje da o njima sudim..no eto White je izgleda uzeo sebi za pravo da kaze da medju tih vise od 8000 Bosnjaka nije bilo dovoljno muslimana, ili ako ih je bilo, nisu vrijedni paznje..ili sta je vec htio da kaze, no sve ono sto je do sada rekao nije bas pokazao sazaljenje niti osudu onima koji su to pocinili..da je i samo trecina medju tih 8000 ubijenih muslimani, mislim da zasluzuju paznju a ne ignorisanje i stav kakav je White pokazao…

    Šta se moglo reći na PV a da nije već rečeno u drugim medijima?
    Jedino to da je očigledno da bošnjaci nisu izvukli pouku iz Allahove kazne. To je ono o čemu drugi šute, a pričaju o krivici kafirske evropske zajednice na koju se oslanjaju i na koju bi se opet oslonili u slučaju belaja umjesto da se vrate Allahu i da se na Allaha oslone.
    A tvoja provokacija leži u tome da svima ovdje apsolutno potvaraš da zanemarujemo i ignorišemo genocid i da nam nije žao ljudi. Pa da se radilo o vlasima koji nisu nikome ništa nažao učinili nebi ih niko smio onako poklati i izmasakrirati a ovdje se radi o hordi krvoločnih i masnih svinjoždera obožavaoca krsta koji su činili neljudske zločine nad ljudima među kojima je bilo muslimana i samo budala može biti hladnokrvan na to. Ali koliko god te to uvrijedilo – konstantno spominjanje istog i nebulozni Serićevi dersovi i mafijaško pojavljivanje Muftije Zukorića nisu nikakva solucija ni doprinos.

Pregledavate 15 postova - 1 do 15 (od ukupno 40)
  • Morate biti prijavljeni kako bi mogli odgovoriti na ovu temu.