Casopis El Asr?

  • This topic has 13 odgovora, 9 glasova, and was last updated prije 11 years, 11 months by Anonimno. This post has been viewed 2069 times
Pregledavate 14 postova - 1 do 14 (od ukupno 14)
  • Autor
    Postovi
  • #8264
    Anonimno
    Neaktivan

    Da li je casopis El Asr na pravoj akidi? Imaju li oni neke greske. Pitam vas zato sto namjeravam da se pretplatim na njihov casopis tako da zelim nesto procitati iz njihovih sadrzaja. Casopis El Asr se izdaje u Holandiji i usredotoceni su samo na dawu a ponekad imaju neke politicke teme.

    #8265
    Anonimno
    Neaktivan

    Ja redovno uzimam Asr i mogu ti reći da je to jedan vrlo koristan časopis sa temama iz oblasti akide, fikha, hadisa, dawe i ostalih islamskih disciplina….političke teme su rijeđe zastupljene..sve u svemu odličan časopis.

    #8267
    Anonimno
    Neaktivan

    Vekas post=2637 wrote: Da li je casopis El Asr na pravoj akidi? Imaju li oni neke greske. Pitam vas zato sto namjeravam da se pretplatim na njihov casopis tako da zelim nesto procitati iz njihovih sadrzaja. Casopis El Asr se izdaje u Holandiji i usredotoceni su samo na dawu a ponekad imaju neke politicke teme.

    Od El-Asra možeš naučiti dosta toga korisnog, ali ti ne savjetujem 100% opuštanje, jer se pouzdano zna da za El-Asr pišu ljudi koji pripadaju sekti modernih murdžija. Znam pouzdano da su ranije objavljivali članke “šerijatskog” lažova i prevaranta Zijada Ljakića.

    Na tebi je da sam odlučiš. Moj iskreni savjet: nemoj se pretplatiti, jer imaš mnogo dobrih knjiga koje možeš naći u prodaji, zašto bi rizikovao!?

    #8333
    Anonimno
    Neaktivan

    Andol post=2640 wrote: [quote quote=Vekas post=2637]Da li je casopis El Asr na pravoj akidi? Imaju li oni neke greske. Pitam vas zato sto namjeravam da se pretplatim na njihov casopis tako da zelim nesto procitati iz njihovih sadrzaja. Casopis El Asr se izdaje u Holandiji i usredotoceni su samo na dawu a ponekad imaju neke politicke teme.

    Od El-Asra možeš naučiti dosta toga korisnog, ali ti ne savjetujem 100% opuštanje, jer se pouzdano zna da za El-Asr pišu ljudi koji pripadaju sekti modernih murdžija. Znam pouzdano da su ranije objavljivali članke “šerijatskog” lažova i prevaranta Zijada Ljakića.

    Na tebi je da sam odlučiš. Moj iskreni savjet: nemoj se pretplatiti, jer imaš mnogo dobrih knjiga koje možeš naći u prodaji, zašto bi rizikovao!?

    Ti pričaš o tome da je zijad šerijatski lažov i prevarant a tvoj govor zvuči poput nekog uličara i psihičkog bolesnika a tvoj onaj tekst o zijadu masu grešaka i provala samo takvih.Ako se hoćeš uvjeriti u svoj nakaradni menhedž kojeg gradiš u mržnji prema da'ijama koje imaju potvređno znanje od uleme onda znaj da te neće u dobro odvest.Moj ti je savjet da se baciš na učenje arapskog jezika pa da poslušaš dersove prave i iskrene bogojazne uleme pa ćeš vidjet tko tu valja koga i tko je prevarant.

    #8335
    Anonimno
    Neaktivan

    Islam_tuzla post=2709 wrote: [quote quote=Andol post=2640][quote quote=Vekas post=2637]Da li je casopis El Asr na pravoj akidi? Imaju li oni neke greske. Pitam vas zato sto namjeravam da se pretplatim na njihov casopis tako da zelim nesto procitati iz njihovih sadrzaja. Casopis El Asr se izdaje u Holandiji i usredotoceni su samo na dawu a ponekad imaju neke politicke teme.

    Od El-Asra možeš naučiti dosta toga korisnog, ali ti ne savjetujem 100% opuštanje, jer se pouzdano zna da za El-Asr pišu ljudi koji pripadaju sekti modernih murdžija. Znam pouzdano da su ranije objavljivali članke “šerijatskog” lažova i prevaranta Zijada Ljakića.

    Na tebi je da sam odlučiš. Moj iskreni savjet: nemoj se pretplatiti, jer imaš mnogo dobrih knjiga koje možeš naći u prodaji, zašto bi rizikovao!?

    Ti pričaš o tome da je zijad šerijatski lažov i prevarant a tvoj govor zvuči poput nekog uličara i psihičkog bolesnika a tvoj onaj tekst o zijadu masu grešaka i provala samo takvih.Ako se hoćeš uvjeriti u svoj nakaradni menhedž kojeg gradiš u mržnji prema da'ijama koje imaju potvređno znanje od uleme onda znaj da te neće u dobro odvest.Moj ti je savjet da se baciš na učenje arapskog jezika pa da poslušaš dersove prave i iskrene bogojazne uleme pa ćeš vidjet tko tu valja koga i tko je prevarant.

    Ne prejudiciraj odgovor. Vidjet ćemo ko govori kao “psihički bolesnik” nakon što mi ukažeš na “masu grešaka i provala” koje sam iznio u svom tekstu ovdje na forumu. De mi ukaži na te greške, a ja ću ozbiljno razmotriti tvoje kritike, jer ne želim da budem od onih koji iznose neistinu na druge muslimane. Ja sam svoj stav izgradio na onome što sam pročitao ili čuo od Zijada, a dovoljno je zdravom razumu samo da posluša Zijadov ders Jeste li vi tekfirovci, pa da uvidi koliki je Zijad lažov i prevarant.

    Zijadov ders “Jeste li vi tekfirovci” si vjerovatno pogledao (i topio se dok si slušao “nepobitne” argumente MAGISTRA), a ja ti evo prilažem Bilibanijev odgovor na Zijadove laži i potvore, pa ako vjeruješ u Allaha i težiš istini preslušaj ovaj govor. U pitanju je nešto krupno, pa izdvoji nekoliko sati tvog života kako bi čuo prevaranta kojeg braniš i kako bi ga se klonio. U pitanju je zaista nešto veliko, pa isaburaj, Allah te uputio na ono što je najbolje za tebe!

    http://www.youtube.com/watch?v=NIVHvJpCiM8

    http://www.youtube.com/watch?v=aHm4MjOxN-s

    http://www.youtube.com/watch?v=IeXKhPCAcZo

    http://www.youtube.com/watch?v=jTXi86yauUs

    #8338
    Anonimno
    Neaktivan

    Selamualjekum

    Meni ovaj Vekas lici na nekog spijuna ili na nekakvog novinara, koji zeli da prikupi sto vise informacihja. jer vidim samo postavlja neka pitanja i navlaci sa nekim temama

    #8339
    Anonimno
    Neaktivan

    Andol post=2711 wrote: [quote quote=Islam_tuzla post=2709][quote quote=Andol post=2640][quote quote=Vekas post=2637]Da li je casopis El Asr na pravoj akidi? Imaju li oni neke greske. Pitam vas zato sto namjeravam da se pretplatim na njihov casopis tako da zelim nesto procitati iz njihovih sadrzaja. Casopis El Asr se izdaje u Holandiji i usredotoceni su samo na dawu a ponekad imaju neke politicke teme.

    Od El-Asra možeš naučiti dosta toga korisnog, ali ti ne savjetujem 100% opuštanje, jer se pouzdano zna da za El-Asr pišu ljudi koji pripadaju sekti modernih murdžija. Znam pouzdano da su ranije objavljivali članke “šerijatskog” lažova i prevaranta Zijada Ljakića.

    Na tebi je da sam odlučiš. Moj iskreni savjet: nemoj se pretplatiti, jer imaš mnogo dobrih knjiga koje možeš naći u prodaji, zašto bi rizikovao!?

    Ti pričaš o tome da je zijad šerijatski lažov i prevarant a tvoj govor zvuči poput nekog uličara i psihičkog bolesnika a tvoj onaj tekst o zijadu masu grešaka i provala samo takvih.Ako se hoćeš uvjeriti u svoj nakaradni menhedž kojeg gradiš u mržnji prema da'ijama koje imaju potvređno znanje od uleme onda znaj da te neće u dobro odvest.Moj ti je savjet da se baciš na učenje arapskog jezika pa da poslušaš dersove prave i iskrene bogojazne uleme pa ćeš vidjet tko tu valja koga i tko je prevarant.

    Ne prejudiciraj odgovor. Vidjet ćemo ko govori kao “psihički bolesnik” nakon što mi ukažeš na “masu grešaka i provala” koje sam iznio u svom tekstu ovdje na forumu. De mi ukaži na te greške, a ja ću ozbiljno razmotriti tvoje kritike, jer ne želim da budem od onih koji iznose neistinu na druge muslimane. Ja sam svoj stav izgradio na onome što sam pročitao ili čuo od Zijada, a dovoljno je zdravom razumu samo da posluša Zijadov ders Jeste li vi tekfirovci, pa da uvidi koliki je Zijad lažov i prevarant.

    Zijadov ders “Jeste li vi tekfirovci” si vjerovatno pogledao (i topio se dok si slušao “nepobitne” argumente MAGISTRA), a ja ti evo prilažem Bilibanijev odgovor na Zijadove laži i potvore, pa ako vjeruješ u Allaha i težiš istini preslušaj ovaj govor. U pitanju je nešto krupno, pa izdvoji nekoliko sati tvog života kako bi čuo prevaranta kojeg braniš i kako bi ga se klonio. U pitanju je zaista nešto veliko, pa isaburaj, Allah te uputio na ono što je najbolje za tebe!

    http://www.youtube.com/watch?v=NIVHvJpCiM8

    http://www.youtube.com/watch?v=aHm4MjOxN-s

    http://www.youtube.com/watch?v=IeXKhPCAcZo

    http://www.youtube.com/watch?v=jTXi86yauUs

    http://www.youtube.com/watch?v=2PJmNpvapIg

    hrabar si na jeziku nema govora , moj savjet ti je da uvučeš svoj jezik i ostavis se govora teških riječi za učene ljude , teško se onome ko javno proziva imenom i prezimenom brata muslimana nazivajuci tog lažovom i prevarantom a na sudnjem danu se ispostavi drugačije ! amin i tebe Allah da uputi

    #8340
    Anonimno
    Neaktivan

    Islam_tuzla junace pa jesi li preslusao Bilibanijev odgovor, izvuci i ti svoj jezik iz futrole kad treba pa prokomentiraj, pruzi argumente i dokaze da je Zijad u svojim optuzbama i potvorama prema braci bio u pravu, pa valjda bi prvo trebao opravdati njegove izljeve ljubavi prema napadnutoj braci,a ne ovako napadas bracu ovdje a na Zijadove provale od kojih je sve i pocelo ni jedan komentar, ne ide to tako, valjda znas kako bi se trebala voditi iskrena, bratska, zdrava ljudska konverzacija…

    #8341
    Anonimno
    Neaktivan

    @ Islam_tuzla ako vise volis da citas nego da slusas audio predavanja evo za pocetak ovo:
    http://www.putvjernika.com/Forum/28-Zanimljivosti/2536-SERIJAL-Prva-mesela-Pomaganje-nevjernika-protiv-vjernika.html

    http://www.putvjernika.com/Forum/28-Zanimljivosti/2535-Pomozi-svome-bratu-bio-on-zalim-ili-mazlum-Odgovor-Zijadu-Ljaki%C4%87u.html

    A moze i ovo u kratko.

    http://www.youtube.com/watch?feature=player_embedded&v=KcKZO_rafR0

    De se malo smiri i obuzdaj svoj nefs. Pokusaj bez ikakve predrasude da procitas par textova i da pogledas barem ovaj video.
    Kad bahnes tek tako pun ljutnje i ljubomore koja je nadam se u ime Allaha swt. sto je dobra osobina, bez da se imalo informises onda cete malo ko ozbiljno shvatiti.
    Procitaj text pogledaj video i podvuci ono sto ti para oci ili ono sto ti je nejasno pa jedno po jedno iznesi da vidimo o cemu se radi.
    Allah ti podario svako dobro.

    #8343
    Anonimno
    Neaktivan

    Islam_tuzla:

    Odslusaj odgovore prof Idriza Bilibanija da ga Allah subhanehu we teala nagradi…
    svako ko to odslusa ne moze ostati raznodusan, takodjer odslusaj i odgovor pod nazivom “Odgovor Posrnulom Kadiji”
    na ovom linku http://archive.org/details/SEBILUL2011

    Kad odslusas ovaj snimak, vidjeces zasto braca Zijada nazivaju lazovom i prevarantom, u snimku je ubacen i Zijadov govor dje se otvoreno
    sluzi lazima i potvorama, a o (ne)znanju da ne pricamo!

    Kada sve ovo odslusas, dodji ponovo na forum, da medjusobno ja i ti prizovemo prokletstvo na onoga ko laže, u vezi kufra danasnjih taguta!
    Bujrum!

    Es Selamu Alejkum We Rahmetullahi…

    #8344
    Anonimno
    Neaktivan

    Islam_tuzla post=2709 wrote:

    Ti pričaš o tome da je zijad šerijatski lažov i prevarant a tvoj govor zvuči poput nekog uličara i psihičkog bolesnika a tvoj onaj tekst o zijadu masu grešaka i provala samo takvih.Ako se hoćeš uvjeriti u svoj nakaradni menhedž kojeg gradiš u mržnji prema da'ijama koje imaju potvređno znanje od uleme onda znaj da te neće u dobro odvest.Moj ti je savjet da se baciš na učenje arapskog jezika pa da poslušaš dersove prave i iskrene bogojazne uleme pa ćeš vidjet tko tu valja koga i tko je prevarant.

    Prvo tvoj govor je tipicno ulicarski, a nije ni daleko od psihickog bolesnika kome pjena na usta izlazi od besnila.
    A posto spominjes masu gresaka u tekstu koji je brat napisao, mi vas pozivamo da odgovorite serijatskim dokazima na te grijeske i da nam ukazete na istinu.
    Vidim spominjes daije kojima je znanje potvrdjeno, i preporucujes dersove prave i iskrene bogobajazne uleme i kazees da da ce vidjeti ko je prevarant. Ako ovom recenicom ciljas na Zijada Ljakica ne mogu a da te ne upitam zar ne bese taj isti Zijad Ljakic koji je izjavio za Allahovog Poslanika sallallahu alejhi we sellem da je prije objave bio na dalaetu. Pa kada vam se taj isti Zijad spomene po losem hvata vas ludilo, pa me zanima gde vam je ta ljubomora prema Allahovom Poslaniku sallallahu alejhi we sellem ako ga volite, kojeg taj isti Zijad vrijedja izjavljujuci da je bio na dalaetu.
    Samo zbog ove njegove izjave jee dovoljno svim muslimanima da ga mrze dok god javno se ne pokaje za tu izjavu.
    A poznato je da je taj isti Zijad Ljakic poznat po mnogim zabludjelim stavovima.

    #8345
    Anonimno
    Neaktivan

    Islam_tuzla post=2709 wrote:

    Ti pričaš o tome da je zijad šerijatski lažov i prevarant a tvoj govor zvuči poput nekog uličara i psihičkog bolesnika a tvoj onaj tekst o zijadu masu grešaka i provala samo takvih.Ako se hoćeš uvjeriti u svoj nakaradni menhedž kojeg gradiš u mržnji prema da'ijama koje imaju potvređno znanje od uleme onda znaj da te neće u dobro odvest.Moj ti je savjet da se baciš na učenje arapskog jezika pa da poslušaš dersove prave i iskrene bogojazne uleme pa ćeš vidjet tko tu valja koga i tko je prevarant.

    Prvo tvoj govor je tipicno ulicarski, a nije ni daleko od psihickog bolesnika kome pjena na usta izlazi od besnila.
    A posto spominjes masu gresaka u tekstu koji je brat napisao, mi vas pozivamo da odgovorite serijatskim dokazima na te grijeske i da nam ukazete na istinu.
    Vidim spominjes daije kojima je znanje potvrdjeno, i preporucujes dersove prave i iskrene bogobajazne uleme i kazees da da ce vidjeti ko je prevarant. Ako ovom recenicom ciljas na Zijada Ljakica ne mogu a da te ne upitam zar ne bese taj isti Zijad Ljakic koji je izjavio za Allahovog Poslanika sallallahu alejhi we sellem da je prije objave bio na dalaetu. Pa kada vam se taj isti Zijad spomene po losem hvata vas ludilo, pa me zanima gde vam je ta ljubomora prema Allahovom Poslaniku sallallahu alejhi we sellem ako ga volite, kojeg taj isti Zijad vrijedja izjavljujuci da je bio na dalaetu.
    Samo zbog ove njegove izjave jee dovoljno svim muslimanima da ga mrze dok god javno se ne pokaje za tu izjavu.
    A poznato je da je taj isti Zijad Ljakic poznat po mnogim zabludjelim stavovima.

    #8346
    Anonimno
    Neaktivan

    Islam_tuzla post=2718 wrote:
    hrabar si na jeziku nema govora , moj savjet ti je da uvučeš svoj jezik i ostavis se govora teških riječi za učene ljude , teško se onome ko javno proziva imenom i prezimenom brata muslimana nazivajuci tog lažovom i prevarantom a na sudnjem danu se ispostavi drugačije ! amin i tebe Allah da uputi

    Mi ne nazivamo učene ljude lažovima i prevarantima, čak iako smatramo da u nekim stvarima griješe i da nam čine zulum.
    Međutim, Zijad je sasvim druga priča, on otvoreno laže, potvara i falsifikuje dokaze istovremeno upozoravajući na “sektaše”, dok je sam on u svojoj osnovi propagator učenja sekte modernih murdžija.
    Upozoriti na ovakvog “šerijatskog” šarlatana je obaveza svakog muslimana koji je to u mogućnosti da uradi.

    #8348
    Anonimno
    Neaktivan

    Problem je u tome sto je Zijad covjek bez karaktera. Nakon sto su mu nase daije ukazale, na prmijer, da je iznio na njih laz da nije dozvoljeno klanjati iza novotara i fasika, Yijad se nije udostojio da ni jednom rijecju ukaze da je tu pogrijesio i eto bar nessvjesno iznio neistinu na bracu. Pa hajde da se nije izvinio nego on svoju potvoru ponovo objavljuje i postavlja na svoj sajt. Evo sad je skoro na svojoj stranici postavio onaj svoj stari ders od orije 3 godine u kojem je potvorio bracu za pomenutu stvar.

    To je samo jedan od mnogobrojnih primjera, sto ukazuje da je Zijad covjek bez karaktera, za raziku na primjer od Abdul Melika koji se povukao kada je vidio da je pogrijesio u nekim stvarima.

    Zanimljivo je koliko se oni koji slijede Zijada bolje da poslusaju dersove ili odgovore nasih daija, dok su s druge strane sljedbenici ove dave bili pravedni pa poslusali i jednu i drugu stranu.

Pregledavate 14 postova - 1 do 14 (od ukupno 14)
  • Morate biti prijavljeni kako bi mogli odgovoriti na ovu temu.