Dolcela proizvodi – (PODRAVKA)

  • This topic has 7 odgovora, 6 glasova, and was last updated prije 11 years, 9 months by Anonimno. This post has been viewed 6688 times
Pregledavate 8 postova - 1 do 8 (od ukupno 8)
  • Autor
    Postovi
  • #7566
    Anonimno
    Neaktivan

    Esselamu alejkum

    Ovo možda niste znali, pa evo, za sve one koji nisu znali da li PODRAVKA u svojim praškovima “Dolcela” upotrebljava svinjsku želatinu, njihov odgovor na e-mail je bio ovaj;

    Poštovani,

    Dolcela u svojim proizvodima koristi svinjsku želatinu. Dakle, kod svih proizvoda gdje je deklarirana jestiva želatina ona je svinjskog porijekla.

    S poštovanjem

    PODRAVKA d.d.
    A. Starčevića 32
    HR – 48000 Koprivnica k.a.

    ———————————–
    Čuo sam da C puding i RUF puding koji je dostupan na nasem trzistu su bez svinjske zelatine, bilo bi fino da se provjeri, posto je informacija preko neta uzeta za ova dva proizvodzaca pudinga… stoga ako neko od brace pouzdano zna ili ako ko ima pristup da uslika sastav ova dva pudinga… i njihov izgled, da ubuduce braca i sestre mogu prepoznati sta mogu uzeti.

    #7674
    Anonimno
    Neaktivan

    Nakon sto sam poslala poruku centroprizvodu(C-puding i drugo) tj pitala da li njihovi proizvodi sadrze svinjski zelatin, dobila sam danas ovu poruku od njih.
    [attachment=77]Capture.JPG[/attachment]

    #7676
    Anonimno
    Neaktivan

    nisam znao da je C-puding Nestle proizvod… subhanAllah… hem ih treba bojkotovat hem su im napitci sumnjivog porijekla, od fetusa.. što smo mogli vidjet na portalu putvjernika…

    Allah ti dao svako dobro Amatullah

    #7677
    Anonimno
    Neaktivan

    Mus_ab post=1896 wrote: nisam znao da je C-puding Nestle proizvod… subhanAllah… hem ih treba bojkotovat hem su im napitci sumnjivog porijekla, od fetusa.. što smo mogli vidjet na portalu putvjernika…

    Allah ti dao svako dobro Amatullah

    Nestle je kupio Centroproizvod (svi C-proizvodi znači) prošle godine, ali je receptura Centroproizvoda ostala ista koliko sam upoznat.

    #7958
    Anonimno
    Neaktivan

    [attachment=101]2008-pudding-erdbeer_GROSS1.jpg[/attachment]

    [attachment=101]2008-pudding-erdbeer_GROSS1.jpg[/attachment]

    [attachment=101]2008-pudding-erdbeer_GROSS1.jpg[/attachment]

    U sastavu ovi pudinzi imaju sledeće: skrob,so, arome , bojila E-101 i E-160
    LIčno ih kupujem i koristim jer su dosta povoljni a dolcela je dosta i skupa pa je elhamdulillahi nisam ni koristila

    #10547
    Anonimno
    Neaktivan

    Selam, poštovani braćo i sestre!

    U zadnje vrijeme istražujem ovu tematiku, pa detaljno pregledavam proizvode i analiziram!
    Ne znam da li ste primijetili, u nekim dolcela proizvodima[b] ne piše da sadrži, uopće, želatin.

    Npr. [b]šlag krema (dolcela) SASTOJCI: šećer, očvrsnuta biljna mast, glukozni sirup, emulgator (E 472 a), itd., znači, ima želatin – svinjski, ali puding (dolcela) u sastojcima se ne piše, uopće, želatin – SASTOJCI: kukuruzni škrob, kuhinjska sol, aroma, prirodno bojilo (anato, kurkumin).
    Isto tako, u džemfixu Dr. Oetkera[/b], SASTOJCI: dektoza, tvar za želiranje (pektin), itd., gdje PEKTIN nastaje od citrusovog voća, a ne od svinjske kože, tako da ni taj proizvod nema svinjsku želatinu. Isto tako, [b]vanilin šećer(dolcela)[b], uopće ne sadrži želatin, nego samo šećer i aromu vanilije.
    Smatram, da su stavili ikakvu želatinu u ove proizvode, da bi napisali da ima! Mislim da se ovome treba ozbiljnije pristupiti, a ne odmah stavljati, da su svi proizvodi zabranjeni!
    Voljela bih da se javi neko, sa nekim detaljno argumentiranim riječima!
    Allah vas nagradio!

    #10553
    Anonimno
    Gost

    nuramle.cilef post=5176 wrote: Selam, poštovani braćo i sestre!

    U zadnje vrijeme istražujem ovu tematiku, pa detaljno pregledavam proizvode i analiziram!
    Ne znam da li ste primijetili, u nekim dolcela proizvodima[b] ne piše da sadrži, uopće, želatin.

    Npr. [b]šlag krema (dolcela) SASTOJCI: šećer, očvrsnuta biljna mast, glukozni sirup, emulgator (E 472 a), itd., znači, ima želatin – svinjski, ali puding (dolcela) u sastojcima se ne piše, uopće, želatin – SASTOJCI: kukuruzni škrob, kuhinjska sol, aroma, prirodno bojilo (anato, kurkumin).
    Isto tako, u džemfixu Dr. Oetkera[/b], SASTOJCI: dektoza, tvar za želiranje (pektin), itd., gdje PEKTIN nastaje od citrusovog voća, a ne od svinjske kože, tako da ni taj proizvod nema svinjsku želatinu. Isto tako, [b]vanilin šećer(dolcela)[b], uopće ne sadrži želatin, nego samo šećer i aromu vanilije.
    Smatram, da su stavili ikakvu želatinu u ove proizvode, da bi napisali da ima! Mislim da se ovome treba ozbiljnije pristupiti, a ne odmah stavljati, da su svi proizvodi zabranjeni!
    Voljela bih da se javi neko, sa nekim detaljno argumentiranim riječima!
    Allah vas nagradio!

    We alejkum sselam

    Emulgator 472a je svinjskoga porijekla. Inace u kremama se nalazi svinjetina.

    #10558
    Anonimno
    Neaktivan

    @nuramle.cilef ponovo ti citiram odgovor iz dolcele:

    Poštovani,

    Dolcela u svojim proizvodima koristi svinjsku želatinu. Dakle, kod svih proizvoda gdje je deklarirana jestiva želatina ona je svinjskog porijekla.

    S poštovanjem

    PODRAVKA d.d.
    A. Starčevića 32
    HR – 48000 Koprivnica k.a.

Pregledavate 8 postova - 1 do 8 (od ukupno 8)
  • Morate biti prijavljeni kako bi mogli odgovoriti na ovu temu.