EKSKLUZIVNO-PRAVO (NE) LICE NUSRETOVACA IZ SANDŽAKA

  • This topic has 6 odgovora, 2 glasa, and was last updated prije 11 years, 9 months by Anonimno. This post has been viewed 688 times
Pregledavate 7 postova - 1 do 7 (od ukupno 7)
  • Autor
    Postovi
  • #9721
    Anonimno
    Neaktivan

    Neko vrijeme sam razmišljao trebam li ovo podijeliti sa braćom ili da to jednostavno ignorišem kao još jedan od pokušaja neprijatelja islama da unesu razdor među nas a nemir u naša srca. Ali što sam više puta pročitao ovaj tekst sve više sam osjećao da mi je wadžib da ukažem na nepravdu koja nam se čini i da se raskrinkaju oni koji unose fesad. Muwafik koji je autor ovog teksta pred Allahom će položiti račune za svoje grijehe.

    “O vjernici, izvršavajte svoju obavezu u ime Allaha ispravno i svjedočite pravedeno, i neka vas ne navede mržnja prema nekim ljudima da ne budete pravedni: budite pravedni, to je najbliže bogobojaznosti, i bojte se Allaha, zaista Allah zna šta vi radite.” El-Maide, 9.

    “Zbilja oni koji su došli s potvorom jesu jedna skupina između vas! Ne smatrajte to zlom po vas! Svakom od njih bit će kazna prema grijehu zarađenom, a onome od njih koji je u tome veliki udio imao pripada kazna velika.” En-Nur, 11.

    • EKSKLUZIVNO-PRAVO (NE) LICE NUSRETOVACA IZ SANDŽAKA (1.DIO)

    Es-‘selamu ‘alejkum, we rahmetullahi we berekatuhu

    Rekao je Allahov Poslanik Muhammed, sallallahu ‘alejhi we sellem: “Neka nikoga od vas ne spriječi strah od ljudi da kaže istinu kada je vidi ili bude njen svjedok, jer mu riječ istine neće približiti čas smrti, niti mu umanjiti nafaku” (hadis bilježi imam Ahmed u svome “Musnedu” od Ebu Se'ida el-Hudrija).

    Posljednjih mjeseci bili smo svjedoci brojnih laži, potvora i napada, na našeg šejha Ebu Muhammmeda od strane raznih sektaša, huškača i kjafira kojima su se svesrdno pridružili i džahili iz Maoče okupljeni u put nevjernika.

    OSJEĆAM VJERSKU I MORALNU OBAVEZU da svu braću i sestre u Islamu, javno upozorim na pravo (ne) lice nusretovaca iz Sandžaka kako bi znali ko su pravi munafici i nemornalnici i da se njih klone i čuvaju se. Uz dozvolu jednog brata za kojeg molim Allaha subhanehu we te'ala da primi njegovu iskrenu teobu zato što je bio u pogrješnom džematu, obavještavam vas sljedećem:

    Vezano za slučaj brata Mevlida da mu Allah Uzvišeni podari sabur, sve je bilo zakuhano u birtiji Golub, a potom ispečeno kod Kveleta i na kraju filovano u Maoči. Glavni kuhar je bio Nusret ali ovoga puta je u bosanskom loncu kuhao po makedonskom, kosovskom i bečkom receptu. Ponovo su nasjele naivne sandžaklije, koji su jedini pojeli zaprženu čorbu.

    Pa reče tu skoro jedan brat, Podučite nas o daije…VAllahi vas vaše daije imaju čemu podučiti, kako oni da se sklone a vi da stradate.

    Nusko je svoje umjeće pokazo još ranije kada su ni kriva ni dužna pohapšena naša braća po Žabrenu a on je sve to mirno promatrao smatrajući da je dovoljno što im je odabro mete napada i što ih je podučio da zatvore mesdžid prije nego se odmjetnu u pećinu. A mi sada gledamo kako nusretovcu podmjeću neke prozivke na račun našeg šejha Ebu Muhammeda da je tobože kontrolisao Becanovu grupu.SubhanAllah!!!!!

    A sada oko brata Mevlida. Husejn ebu Idriz je šepureći se kožnim mantilom ne'uzu billah ko kakav šerif, ljetos mjesec dana bio u Furkanu skupa sa Bilibanijem iz Prizrena. Svima je u mesdžidu bilo začudo šta su sa Mevlidom i Zudom, pričali do pred sabah. Pojačanje je došlo iz Beča i Maoče, pa su ebu Tejma, Adem i ebu Amina, svašta obećali Mevlidu i na kraju ga ubjedili da će ga u Džennetu čekati 70 hurija.

    Husejn ebu Idriz je prije napada posjetio Mevlida u Maoči sve dogovorijo sa Nusretom, Jasminom, Hamzom, Eldinom, Izetom i Bilalom a potom je otrčo u Beč kod Adema i ebu Tejme da im kaže kako je sve u detalje pripremljeno. Ovaj šerif je htio i u Pazar da ode ali on zna što se predomislio. Vjerovatno zato što je veliki mudžahid pa je pustio braću iz Furkana na milost i nemilost dželatima da ima djeca gledaju kako im baba hapse i biju.

    OVO JE SAMO POČETAK, INSHALLAH SLIJEDI NASTAVAK….(ko se razbježo i zašto, ko je pazarski golub prevrtač, ko unosi fitnu i smutnju medju braćom, ko čini nemoral i blud, ko su mali Cico, veliki brat Enko, ko je plako u tagutsku policiju i još mnogo toga).
    ————————————–

    Svestan sam da ću zbog ovoga biti izložen raznim napadima munafika, mušrika, taguta, nevjernika, sektaša, džahila…..ali svima javno kažem da se bojim samo Allaha subhanehu we te'ala a vi koji ovo činite bojte se kazne Uzvišenog Allaha na ovome svijetu i na Ahiretu.

    Zato se neću kriti iza lažnih imena,
    Napisao:
    OMER REDŽEPAGIĆ, Allahov rob!!!

    #9725
    Anonimno
    Neaktivan

    Emir1 post=4291 wrote:

    Rekao je Allahov Poslanik Muhammed, sallallahu ‘alejhi we sellem: “Neka nikoga od vas ne spriječi strah od ljudi da kaže istinu kada je vidi ili bude njen svjedok, jer mu riječ istine neće približiti čas smrti, niti mu umanjiti nafaku” (hadis bilježi imam Ahmed u svome “Musnedu” od Ebu Se'ida el-Hudrija).

    Zato se neću kriti iza lažnih imena,
    Napisao:
    OMER REDŽEPAGIĆ, Allahov rob!!!

    Posto je sve ovo sto je ispisao velika laz, a poziva se na hadis, ja molim Allaha Uzvisenog da mu bas ovo priblizi cas smrti i umanji nafaku.
    AMIN

    #9726
    Anonimno
    Neaktivan

    Da li postoji osoba sa ovakvim imenom (Omer Redžepagić) ili je to neko želio napraviti duplo zlo potvarajući na nekoga drugoga da je autor ovih zlih riječi? Vjerovatno braća sa Sandžaka mogu znati o kome se radi.

    #9727
    Anonimno
    Neaktivan

    Emir1 post=4296 wrote: Da li postoji osoba sa ovakvim imenom (Omer Redžepagić) ili je to neko želio napraviti duplo zlo potvarajući na nekoga drugoga da je autor ovih zlih riječi? Vjerovatno braća sa Sandžaka mogu znati o kome se radi.

    Meni ovo vise lici da je napisano u nekoj policijskoj stanici, ko god je ovo pisao molim Allaha da mu se osveti, a i cudno je da oni kojima se ovaj covjek pripisuje nisu se oglasili povodom ovog pisma, sto ubacuje sumnje, jer pismo vec ima neko duze vrijeme kako kruzi netom.

    U svakom slucaju Allah nije nemaran, i pusta do odredjene granice i laz i spletkarenje, a Njegove su spletke i zamke najvece i najjace, pa tesko li se onom ko upadne u zamku koju mu je Allah postavio, tesko njemu, tesko njemu.

    #9729
    Anonimno
    Neaktivan

    Ne znam od kada to kruži internetom, ali meni je to pokazao jedan iz njihovog džemata u Austriji sa kojim se dugo poznajem.
    Kada sam mu ja rekao da bi bilo pošteno da demantuju da oni imaju bilo kakve veze sa ovim potvorama on mi je rekao da su razgovarali (valjda njihove daije) o toj mogućnosti ali da je prevladalo mišljenje da se oni nemaju radi čega oglašavati da ne bi ispalo da se oni nekome pravdaju. Rekao je da “oni” ne trebaju podnositi račune “dvoličnjacima poput Ebu Tejme iz Beča” i drugima poput njega.
    Koliko sam ja razumio, oni tvrde da nemaju ništa sa tom osobom. A Allah najbolje zna!

    #9730
    Anonimno
    Neaktivan

    Emir1 post=4299 wrote: Ne znam od kada to kruži internetom, ali meni je to pokazao jedan iz njihovog džemata u Austriji sa kojim se dugo poznajem.
    Kada sam mu ja rekao da bi bilo pošteno da demantuju da oni imaju bilo kakve veze sa ovim potvorama on mi je rekao da su razgovarali (valjda njihove daije) o toj mogućnosti ali da je prevladalo mišljenje da se oni nemaju radi čega oglašavati da ne bi ispalo da se oni nekome pravdaju. Rekao je da “oni” ne trebaju podnositi račune “dvoličnjacima poput Ebu Tejme iz Beča” i drugima poput njega.
    Koliko sam ja razumio, oni tvrde da nemaju ništa sa tom osobom. A Allah najbolje zna!

    Znaci svako ko nije njihovih stavova je dvolicnjak.
    A to sto je tebi taj to rekao je cisto pravdanje, dostojanstvenije bi im bilo da javno kazu da nemaju veze sa tim pismom, nego da ovako po pojedincima porucuju neke poruke, jer bas tako ispada da se pravdaju.

    #9731
    Anonimno
    Neaktivan

    Ne znam lično ni Ebu Tejmu ni ove koji ga nazivaju pogrdnim imenima (ali sam stekao utisak da se oni međusobno dobro znaju), pa to ne bi komentarisao.
    Ja ovo nisam shvatio kao neko pravdanje, niti da je taj insan imao zadatak da prenese neku poruku (mogao je to anonimno postaviti na ovaj forum bilo ko od njih). Čak me je zamolio da ovo zadržim za sebe, ali kao što sam rekao na početku nakon dužeg razmišljanja ja sam odlučio da to ipak podijelim sa braćom, a on neka mi halali što ga nisam poslušao.

Pregledavate 7 postova - 1 do 7 (od ukupno 7)
  • Morate biti prijavljeni kako bi mogli odgovoriti na ovu temu.