Hadis na flašicama s vodom u Australiji

  • This topic has 6 odgovora, 6 glasova, and was last updated prije 11 years by Anonimno. This post has been viewed 1569 times
Pregledavate 7 postova - 1 do 7 (od ukupno 7)
  • Autor
    Postovi
  • #15325
    Anonimno
    Neaktivan

    [attachment=281]Hadis.jpg[/attachment]
    S ciljem da se ne rasipa i ne baca voda, u australiji su na flašice s vodom okačili hadis Poslanika, s.a.v.s. Podsjećajući ashabe o vrijednosti prirodnih resursa, Poslanik, s.a.v.s. ih je uputio da vodu ne troše čak i kad se nalaze kraj izvora.

    Voda nastaje zahvaljujući dragom Allahu dž.š. Nismo svjesni i ne vidimo taj veličanstven čin. Zato ne trebamo Allahovo stvaranje uzimat zdravo za gotovo jer ništa nije vječno. Rukovodimo se predajama i slijedimo ono što nam je njegov Vjerovjesnik još davno poručio.

    Ako nije dozvoljena slika flašice s hadisom molim da se ukloni.

    #15330
    Anonimno
    Neaktivan

    Samo Allah je vjecan…

    #15338
    Anonimno
    Neaktivan

    Polako i mušrici nadolaze na ono što je večno. Allahova objava i Poslanikove reči. Što pre prihvate istinu i pokažu kajanje veće su im šanse da im Allah oprosti grehe i pretvori ih u dobra dela. Drugim rečima, neće ih peći džehenemska vatra.

    Priča se kada je Omer ibn al Hatab ra. prihvatio Islam, obratio se ashabima i Poslaniku savs i rekao da ima najviše dobrih dela iza sebe. Ovi su se čudili i pogledali u Poslanika savs, a Poslanik im je rekao da je Omer ibn al Hatab ra u pravu jer onaj koji pređe na Islam i pokaje se, ne samo da će mu Allah dž.š. oprostiti loša dela nego će ih pretvoriti u dobra.

    #15339
    Anonimno
    Neaktivan

    sandzakmuslim da niste ti i Kavgic u nekom srodstvu :))

    Nesto vam pisanja puno slice, covjek bi pomislio da ste blizanci :))

    #15393
    Anonimno
    Neaktivan

    Sebab post=10539 wrote: sandzakmuslim da niste ti i Kavgic u nekom srodstvu :))

    Nesto vam pisanja puno slice, covjek bi pomislio da ste blizanci :))

    Jesmo Šebabe, blizanci po vjeri. Dvije majke i dva oca, a mi sijamci. Lijepo je kad imaš istomišljenike – hvala Sandžakmuslimu. A drago mi je i da ti je moj stil izgleda zapao za oko pa pratiš moje pisanje – možda se približimo po stilu vremenom pa mi i ti postaneš blizanac. (Da mi nije čudno kad braća koriste osmjehe, sad bih ga i ja upotrijebio.)

    #15447
    Anonimno
    Neaktivan

    i ja bih volio da imam brata blizanca 🙂

    Poslanik, s.a.v.s. ih je uputio da vodu ne troše čak i kad se nalaze kraj izvora.

    mozes li mi brate samo reći o kojem se hadisu radi?

    #15863
    Anonimno
    Neaktivan

    Valjda je mislio o hadisu oko prosipanje vode prilikom abdesta.

Pregledavate 7 postova - 1 do 7 (od ukupno 7)
  • Morate biti prijavljeni kako bi mogli odgovoriti na ovu temu.