Ibn Tejmije

  • This topic has 16 odgovora, 8 glasova, and was last updated prije 11 years, 8 months by Anonimno. This post has been viewed 6626 times
Pregledavate 15 postova - 1 do 15 (od ukupno 17)
  • Autor
    Postovi
  • #10727
    Anonimno
    Neaktivan

    Es selamu alejkum we rahmetullah we barekatuhu

    Nadam se da nema smetnje ,da nakon sto sam se prijavio na ovaj forum odmah postavim i prvu temu / pitanje.
    Dakle, nakon dugog istrazivanja po internetu i nakon konsultiranja ucenijih osoba od mene samog , zelim da iskoristim ovu priliku i da pokrenem temu na vasem forumu . Zanima me sve o kontraverznom islamskom ucenjaku poznatom po imenu Ibn Tejmije .
    Zadnje sto sam citao na tu temu je bilo jedno pismo od strane el-Zehebija. (iskren savjet IbnTejmiji , Mekteb el Misria 18863)
    Moje pitane je da li su ovakva pisma poput ovog istinita ( mogu ga postirati na forum ako neko zeli ) , i da li je Ibn Tejmije zaista bio toliko kritikovan i u zatvor bacan od Islamskih vlasti ,ucenjaka i dr. ?

    #10728
    Anonimno
    Neaktivan

    We Alejkumus Selam we Rahmetullahi,
    Evo biografja Ibn Tejmije:
    http://www.putvjernika.com/Islam-i-dawa/ibn-tejmije.html
    http://www.putvjernika.com/Islam-i-dawa/ibn-tejmije-v15-632.html

    Poznato je da je Ibn Tejmije bio “živa rana” raznim novotarima, pa tako su i stizale optuzbe na njegov racun od zalutalih frakcija (šija, sufija itd)
    Kao npr optuzba da je smatrao da je Dzehennem prolazan, vise o tome
    http://www.putvjernika.com/Fetve-i-odgovori/ibn-tejmije-prolaznost-dzehenema.html
    ili optuzba da je vrijedjao Poslanikovu porodicu:
    http://www.putvjernika.com/Fetve-i-odgovori/ibn-tejmijje-o-poslanikovoj-porodici-i-sufijska-propaganda.html

    Da vidimo sta kaze „Emirul mu'minin u hadisu“ Ibn Hadzer el Askalani o Ibn Tejmiji, a za Ibn Hadzera je Hafiz Es-Sujuti rekao:
    “Ibn Hadžer se napajao na izvoru Zemzema, kako bi dostigao nivo Zehebija, pa ga je kasnije i prešao.”

    Ibn Hadžer, rahmetullahi ‘alejhi, je upitan o Ibn Tejmijji, pa je rekao: “Čuvenost Šejha Tekijjudddina Ibn Tejmijje je ogromna, i kod iskrenih je poznat po nadimku „Šejhu-l-Islam“, kojeg je dobio još dok je bio živ, i po njemu će ostati poznat dok je Ummeta. Ovo ne poriče osim onaj koji ne poznaje njegovu veličinu ili onaj ko je pristrasan. A koliko li samo griješi takav i u kakvo li je zlo upao! Allaha molimo da nas sačuva od zla naših duša i od onog što su naši jezici posijali. Ibn Tejmijje je od onih koji su se najviše borili protiv novotara i raznih sekti, kao što su rafidije i hululije (panteistička sufijska sekta), i njegova djela na ovu temu su mnogobrojna. Fetve ovih sektaša i novotara o njemu nemaju granica, i kako li se samo raduju kad čuju da ga neko proglašava nevjernikom, i kako im je samo drago kad vide da neko proglašava nevjernikom onog ko ne smatra Ibn Tejmijju nevjernikom. A onaj ko se počeo baviti znanjem treba da razmišlja o njegovom govoru kojeg prenose povjerljivi ljudi ili čitajući njegove poznate knjige, a ako naiđe na nešto što nije ispravno, treba da na to ukaže i upozori, želeći sa tim nasihat. I neka ga pohvali zbog onog što je pogodio kao što to inače ulema radi. Imamo dosta dokaza za njegov visok stepen i deredže, a jedan od tih dokaza je i njegov učenik Šemsuddin Ibnu Kajjim El-Dževzijje koji je napisao mnoga djela od kojih su se okoristili i oni koji se s njim slažu, a i oni koji se s njim ne slažu. Šafijska i naročito hanbelijska ulema njegovog doba posvjedočila je da je on od prvaka u raznim naukama i da se isticao u hifzu i razumijevanju. Ali, ima opet neznalica koji na njega donose sud da je on nevjernik. Ovakav govor i izjave se ne uzimaju u razmatranje i ne mogu se uzeti ozbiljno, nego onaj ko to govori treba da bude opominjan dok se ne vrati ispravnom i pokori istini, a Allah govori Istinu i upućuje na Pravi Put, dovoljan nam je Allah i divan li je on zaštitnik.”

    #10731
    Anonimno
    Neaktivan

    “Sejhul-Islam ibn Hadzer” koji je bio jedan od vaznih i poznatih alima ehli sunneta o ibn Tejmijji ovako pise:
    “Malikijski kadija ga je bacio u zatvor.” Kada je cuo da ga neki posjecuju rekao je:
    “Njegovo nevjerstvo je utvrdjeno, pa ako nebude ubijen onda mu se nesmije popustati.”
    Safijski kadija je o njemu donio presudu i u Damasku je obavljeno: “Ko god bude vjerovao u ono sto bude vjerovao Ibn Tejmijje, krv i imovina njegova je halal.” (Ed-Durerul-Kamine fi ajanil-miatis-semanije, tom 1, str. 154)

    On u svojoj drugoj knjizi kaze:
    “Ibn Tejmijje je jedan rob kome je Allah usrkatio Svoju Milost, dopustio da ode u stranputicu, ucinio ga slijepim, gluhim i ponizenim. Svi alimi koji su obznanili njegova pokvarena i lazna stanja jasno su istakli ovu cinjenicu”(En-Nudzumuz-Zahire, Sejhul-Islam, Ibn Hadzer, tom 2, str. 279)

    Ovo su te stvari koje ne mogu da razumijem , na jednoj internet str. citam kako Ibn Hadzer pise sve najbolje o Ibn tejmiji dok na drugoj stranici citam kako Ibn Hadzer kudi istog covjeka!
    :barek:

    #10732
    Anonimno
    Neaktivan

    munir post=5426 wrote:
    Ovo su te stvari koje ne mogu da razumijem , na jednoj internet str. citam kako Ibn Hadzer pise sve najbolje o Ibn tejmiji dok na drugoj stranici citam kako Ibn Hadzer kudi istog covjeka!
    :barek:

    Tekstovi koji govore o tome kako je Ibn Tejmije zapao u kufr, i tekstovi sličnog značenja, na naš jezik preveli su ljudi koji se jasno izjašnjavaju da sa Sunnetom Poslanika sallallahu alejhi we sellem nemaju ništa (šije i sufije)
    i njihove stranice su pune ovakvog materijala.

    Prva kategorija tih ljudi (šije), u kufr utjeruju one koji su bolji od Ibn Tejmije, ashabe Allahovog Poslanika i žene Allahovog Poslanika, pa kako će im biti poslije toga teško da utjeruju u kufr bilo koga nakon njih, svojim lažima!?

    A druga kategorija (sufije), također nemaju ništa sa Sunnetom Poslanika alejhis salatu vesselam, to su ljudi koji su cijelo svoje vjerovanje bazirali na lažima, evo jutros pročitah novi biser u nizu od njih, prije nego što ti navedem ovo, razmisli dobro, kako će njima biti teško da slažu na Ibn Tejmiju, kad su prije toga slagali na Poslanika i na ashabe… a evo i te “mudrosti” :

    “Poslanik a.s. je otkrio tajne Aliji i zabranio mu da ih ikada ikome otkrije. Cetrdeset dana se Alija savladavao i uzdrzavao,
    boreci se sam sa sobom, a onda ne izdrzavsi vise, ode van grada i nad jednom rupom poce kazivati tajne. U duhovnom
    zanosu, iz usta mu je procurila voda na dno rupe u kojoj je vec bilo vode. Nekoliko dana iza toga, iz rupe je pocela rasti trska, rastuci i razvijajuci se svakodnevno. Jedan pastir odsjece trsku, probi nekoliko rupa i poce svirati. Njegovo je sviranje postalo cuveno jer su ljudi, koji su slusali njegovo sviranje plakali od radosti. Cak su se i kamile okupljale oko njega praveci krug. Od usta do usta, ova prica dodje do Poslanika, koji rece da mu dovedu pastira. Kad je ovaj poceo svirati, svi su prisutni pali u ekstazu.
    „Ove melodije – rece Poslanik – govore i znace tajne, koje sam u povijerenju otkrio Aliji. Ako je neko od tih ljudi lisen cistoce duse, on ne moze cuti tajnu i poruku melodije, niti uzivati u tome, jer je citava vjera zadovoljstvo i odusevljenje.”
    Hz Pir Mevlana Dzelaludin Rumi k.s.

    smiješno ili žalosno a?

    #10735
    Anonimno
    Neaktivan

    Postovani Usama , ja bih trebao otvorit zasebnu temu koja se tice sija i sufija i njihovih lazi .
    Ja sam samo htio da znam da li su ovakve izjave istina ,citajuci tvoj post izmedju redova mogao sam shvatiti da su ti ljudi (islamski ucenjaci)
    ocjenjivali rad Ibn Tejmije, neki su ga ocjenili pozitivno a neki negativno. E , sad , ja zelim da znam , imaju li ovakve izjave poput ovih gore postiranih , ako su lose /pogresno prevedene , u tom slucaju bih volio da mogu doc do ispravno prevedenih textova . Ovako cu samo nastavit da se dvoumim i pitam Allahu moj kako je moguce da da se o istoj osobi pise jedanput pozitivno a drugi put negativno?!

    evo jos jedno nevjerovatno pismo na koje sam naletio na internetu :
    (ako je ovaj text pogresno preveden na nas jezik – pa dajte da nam to neko prevede kako treba brate)


    Pismo Hafiza Imam el-Zehebija njegovom bivsem sejhu,
    Ibn Tejmijji el-Nasihah el-Zehebia li Ibn Tejmijja
    (Iskren savjet Ibn Tejmiji, Mekteb el-Misria 18863)

    U Ime Allaha Svemilosnog Samilosnog
    Hvala Allahu na mojoj poniznosti. Moj Gospodaru, smiluj mi se, obrisi mi grijehe, i sacuvaj mi Iman za mene. Kakva zalost radi nedostatka moje zalosti; kakva tuga radi sunne i odlaska njenih sljedbenika; kakva ceznja za bracom vjernicima da podjele samnom jecanje; kakva zalost zbog gubitka ljudi koji su bili lampe svjetilje Svetog Znanja (ٹeri`ah), poboznika (muttequn), i riznica svakog dobra; alas radi nemogucnosti da se naًe halal dinar ili brat (vjernik) koji voli.
    Blago onome koga njegove vlastite mahane (manjkavosti) odvracaju od tuًdjih, i tesko onome koga tuًe mahane odvracaju od (ostavljaju slijepim prema) vlastitih.
    Koliko dugo ces gledati u packicu u oku tvoga brata i ignorisati kladu u vlastiom? Koliko dugo ces hvaliti sebe, tvoje brbljanje, tvoj stil, dok istovremneo krivis ucenjake i istrazujes ljudske sramote, znajuci dok to cinis da je Poslanik (sallallahu `alejhi ve sellem) to zabranio rekavsi: “Ne spominjite svoje umrle osim po dobru, jer oni su otisli k onom sto su ispred sebe poslali.”
    Naravno, ja znam da ces ti sebe odbraniti odgovarajuci mi da su napadi samo na one koji nikad nisu omirisali aromu Islama i ne znaju sta je Muhammed (sallallahu `alejhi ve sellem) donio i da je to (omalovazavanje umrlih ucenjaka) tvoj dzihad. Nije tako, tako mi Allaha oni koje ti napadas znaju vise od onoga sto je dovoljno ako osoba praktikuje isto da postigne uspjeh. Stavise, oni su ignorantni o mnogim stvarima koje ih se ne ticu. A “ekselentnost necijeg Islama ukljucuje takoًe ignorisanje ili napustanje onoga sto ga se ne tice.” Allaha ti covjece! Daj nam predaha od sebe, jer ti si elokventan polemicar koji niti se odmara niti spava. Pazi se od stvaranja zbunjujucih, problematicnih vjerskih pitanja. Nas Poslanik (sallallahu `alejhi ve sellem) je bio ozlojedjen prekomjernim zapitkivanjima, smatrao ih pogresnim, i zabranio je suvisno zapitkivanje. On je takoًe rekao: “Najvise se plasim za moje sljedbenike (ummet) od elokventna hipokrite (dvolicnjaka).” Previse pricanja, ako je bez grijesenja, otvrdnjuje srce kada se odnosi na halaal i haraam. Pa kako ga onda efektuje kada se prica o rijecima Junusijja (sekta), filozofa, izraza kufra, koje prave srcem slijepim? Tako mi Allaha, mi smo postali predmeti ismijavanja. Koliko dugo ces otkopavati detalje filozofskih fraza kufra za nas da ih pobijemo svojim umovima? Ti si, covjece, progutao otrov filozofa i njihovih radova vise nego jednom; i sa prekomjernim koristenjem otrova osoba postane ovisna. On se skuplja, Allaha mi, u tijelu.
    O, kakva ceznja je za grupom u kojoj se Qur'an recituje s razmisljanjem, gdje se osjeca strapostovanje kroz njegovu meditaciju, gdje se uvukla tisina od njegova promisljanja. O, kakva je ceznja za okupom gdje se pobozni spominju, jer milost se spusta tamo gdje se pobozni ljudi spominju, a ne gdje se pobozni spominju s prezirom i kletvama. Sablja el-Hadzdzadza i jezik od Ibn Hazma su bila braca (tj. nijedan Musliman nije bio bezbjedan od njih), i sada si se i ti pridruzio toj familiji (zulumcara). Allaha ti, postedi nas od pricanja o “bid`a o cetvrtku”, i “jedenju sjemenki”, nego se radje ozbiljno potrudi da upamtis bid`ate koje smo smatrali izvorom svake zablude, koja je sada postala “autenticna sunna” i “osnova tewhida”, i ko god ne smatra njih Kafirima, ili magarcima, i ko god ne naziva njega Kafirom je veci Kafir od Faraona. Ti smatras nas samim Krscanima.
    Allaha mi, postoje strepnje u srcima. Ti si sretan ako ti je vjera u dvije fraze sehadeta ostala netaknuta. Kakvo razocarenje za onog koji te slijedi, jer je izlozen pokvarenosti osnovnih vjerovanja i rastapanju. Osobito ako je neodovljno naucen i religiozan, i egocentricni besposlicar koji cini tebi dobro boreci se za tebe svojom rukom i jezikom, dok ti je ustvari neprijatelj u svom bicu i srcu. Sta su tvoji sljedbenici osim bestiijalni besposlenici s malo inteligencije, obicni lazovi s pomracenim umovima, tihi stranci ogrezli u podmuklosti, ili suhoparni poboznici bez razumjevanja? Ako meni ne vjerujes, samo ih pogledaj i objektivno razmotri.
    Magarac svojih strasti, o Muslimanu, je istupio da aplaudira sam sebi. Dokle ces biti zaljubljen u svog ego i napadati najfinije ljude? Dokle ces davati svom egu kredit, a prezirati pobozne? Dokle ces uzdizati sebe, i omalovazavati predane vjernike? Dokle ces biti najbolji prijatelj svog ega, i gnusati se na zahide (askete)? Dokle ces hvaliti svoje vlastite rijeci na nacin kako ne hvalis i uvazavas rijeci Sahih zbirki Buharije i Muslima? Da su srecom hadisi dva Sahiha bili bezbjedni od tebe, kako si ih konstanto napadao, sugerirajuci im slabost (nepouzdanost), smatrajuci ih vasarskom igrom, ili tretirao s figurativnim objasnjenjima i pobijanjem. Zar nije doslo vrijeme da odustanes? Zar nije vrijeme da se pokajes i iskupis? Zar nisi ti u toj desetini ljudskoj zivota kada se dosegne sedamdeseta godina i finalni odlazak priblizi? Doista, Allaha mi, ja se ne sjecam da si ti pomisljao na smrt cesto. Ti se ismijavas sa svkim ko se sjeca (misli na) smrti. Stoga ja ne mislim da ces ti obratiti paznju na moje rijeci ili se odazvati na moj poziv. Ti ces, umjesto toga, vjerovatno pokazati veliku energiju i paznju da demoliras ovaj komad papira sa svojim teskim knjigama, odsjecajuci krajeve mojih recenica dok ne postignes nadmoc i zatvoris argumentiranje s trijumfom “I on je bio usucen”.
    Ako ovako stojis u mojim ocima, a ja sam te simpatetisao i prema tebi bio saosjecajan i dobronamjeran, kako onda stojis u ocima svojih neprijatelja? Allaha mi medjًu tvojim neprijateljima, ima pravednih, inteligentnih i poboznih ljud, isto kao sto meًdju tvojim prijateljima ima pokvarenih, lazova, ignorantnih, dokonih, zlobnih i hajvana.
    Ja mogu prihvatit da me javno diskreditujes, dok se tajno okoristis s onim sto sam reako. “Neka se Allah smiluje osobi koja mi ukaze na moje greske.” Jer ja imam mnoge grijehe i mahane, i tesko se meni ako se ne pokajem, i kako veliko je moje ponizenje od Njega koji poznaje Skriveno. Jedini lijek za mene je u Allahovom oprostu i Njegovoj samilosti, Njegovom darivanju uspjeha i Njegovoj uputi.
    Hvala Allahu, Gospodaru svjetova. O Allah, blagoslovi naseg voًu Muhammeda, Zadnjeg od Poslanika, njegovu porodicu i njegove vjerne drugove.

    #10737
    Anonimno
    Neaktivan

    munir post=5430 wrote: Ja sam samo htio da znam da li su ovakve izjave istina ,citajuci tvoj post izmedju redova mogao sam shvatiti da su ti ljudi (islamski ucenjaci)
    ocjenjivali rad Ibn Tejmije, neki su ga ocjenili pozitivno a neki negativno. E , sad , ja zelim da znam , imaju li ovakve izjave poput ovih gore postiranih , ako su lose /pogresno prevedene , u tom slucaju bih volio da mogu doc do ispravno prevedenih textova . Ovako cu samo nastavit da se dvoumim i pitam Allahu moj kako je moguce da da se o istoj osobi pise jedanput pozitivno a drugi put negativno?![/b]

    Ja sam ti rekao zbog cega odbijam bilo kakva pisanja od tih smutljivaca, a ovo pismo koje si naveo, evo sad sam potrazio po internetu,
    i saznao ko ga širi po forumima, širi ga osoba koja za muftiju Asadove porodice, branioca prokletih šija koji su trenutno na vlasti u Siriji, kaže da je “najveći učenjak današnjice”
    e sad ti vidi da li si zadovoljan da ti ovaj i njemu slicni tumace Islam.

    Taj smutljivac što širi to pismo, njemu je to jedino i ostalo da radi – da laže.
    Zato sto su na njegova piskaranja i propagiranje laži, odgovorili učeni, Idriz Bilibani i Safet Kuduzović
    odgovorima koji su ga utjerali u zemlju, ali izgleda jadnik ponovo pokušava da širi smutnju.

    I još za kraj:

    “Kada bi se trebao zakleti stojeći između ugla Ka'be i Mekami Ibrahima,
    zakleo bih se da svoje oči nisam spustio ni na koga poput njega,
    niti je on vidio ikoga učenijeg kao što je on sam.”
    (Imam Ez Zehebi o Ibn Tejmiji)

    Imam el Bezzar za Ibn Tejmiju kaze :
    Ucenjak, odgajetelj ummeta, imam, mudztehid, branilac cistog šerijata i Poslanikovog suneta.

    #10739
    Anonimno
    Neaktivan

    Ovo su te stvari koje ne mogu da razumijem , na jednoj internet str. citam kako Ibn Hadzer pise sve najbolje o Ibn tejmiji dok na drugoj stranici citam kako Ibn Hadzer kudi istog covjeka!

    We alejkumu Selam,

    Tvoja zbunjenost ne moze naci na opravdanje ukoliko si upoznat sa tukjaskom akidom shija, ali i sufija, te sa Allahovim sunnetom da Svojim robovima uvijek salje neprijatelje koji ce njihove casti i ugled pokusati pogaziti, narodu ih kao sljam predstaviti.

    U vjerodostojnost pisma koje si iznio ne da sumnjam, nego sam ubijedjena da je izmisljen i potvora na imama ez-Zehebija, kao sto izmisljaju i potvaraju na imama cijelog ummeta, tj Poslanika salAllahu alejhi we selem, pa zasto da postede nekog nebitnog u poredjenju sa Allahu najdrazim bicem!

    Jedna od meni najsramotnijih potvora na shejhul Islama jeste od ibn Batute a narocito kako ga je Allah ponizio razotkrivsi njegovu laz, i po tome ucinio da se spominje do Sudnjeg dana. Ali zanimljivo i dan danas se sufije pozivaju na ibn Batutinu potvoru, a kada im se spomenu cinjenice pocnu vrijedjati. Bas je nedavno jedan brat ovdje pobio sufiju sa ovim (dole) odgovorom u vezi Ibn Batute, da bi sufija na to poceo proklinjati vehabije i to vriskom. A to sve pred insanom koji je isto tako bio u nekim nedoumicama. Na vrisku i uvrede sufije, brat se obratio drugom i samo mu postavio logicno pitanje: ‘Zar je ovo odlika onih na hakku?!” Bratu je bilo sve jasno.

    U nastavku evo nekoliko potvora na shejha i refutacije istih:

    http://www.sunnahonline.com/ilm/seerah/0048.htm

    #10740
    Anonimno
    Neaktivan

    Esselamu Alejkum

    Hvala bratu Muniru na pitanju i postavljanju ove teme. Sejh Ibn Tejmijje, Allah ga nagradio, je jako postovan covjek zbog njegovog rada da pokaze vjernicima pravi put. Mi bi svi trebali biti zahvalni njemu zbog truda koji je ulozio da odgovori na vazna pitanja koja se odnose na nasu vjeru.

    Mnogi tumace njegov rad i zbog njih i Ibn Tejmijje se moramo sjetiti i onoga sta su nam porucili i drugi ucenjaci. Na primjer imam Malik, koji je rekao pokazujuci prema grobu Poslanika – kad ti neko ponudi savjet, taj savjet mozes poslusati ili odbaciti. U istu ruku imam Safi’i nam je porucio – ako je nesto receno u proslosti, a sadasnjost pokaze da nije u pravu, odbaci to sto je receno u proslosti i prati sto odgovara sadasnjosti.

    #10749
    Anonimno
    Neaktivan

    munir post=5430 wrote: Ja sam samo htio da znam da li su ovakve izjave istina ,citajuci tvoj post izmedju redova mogao sam shvatiti da su ti ljudi (islamski ucenjaci) ocjenjivali rad Ibn Tejmije, neki su ga ocjenili pozitivno a neki negativno.

    Rad Ibn Tejmijje su ocijenili negativno sufije, šijje i mušrici. Meni nije poznato da je neko od učenjake ehli sunneta ocijenio rad Ibn Tejmijje negativno. Naravno, Ibn Tejmijje je čovjek koji kao i drugi ljudi može pogriješiti, a učenjaci su tu da ukažu na eventualne greške, ali da je neko od učenjaka ehli sunneta izrekao negativan sud o Ibn Tejmijji, to još nisam čuo.

    S druge strane, ovakve notorne laži i falsifikate o Ibn Tejmijji na našim prostorima plasira Sami Džeko, favorit Avda Avdića iz emisije “60 minuta”. Sami Džeko je zabludjeli derviš koji hvali Asadovog muftiju, a i Kevserija, čovjeka koji je dozvolio upućivanje dove mrtvima, što je širk. Pa, šta drugo očekivati od čovjeka koji hvali branitelje taguta i mušrike? Da nisi možda očekivao da isti taj hvali i Ibn Tejmijju?

    E , sad , ja zelim da znam , imaju li ovakve izjave poput ovih gore postiranih , ako su lose /pogresno prevedene , u tom slucaju bih volio da mogu doc do ispravno prevedenih textova . Ovako cu samo nastavit da se dvoumim i pitam Allahu moj kako je moguce da da se o istoj osobi pise jedanput pozitivno a drugi put negativno?!

    Sami Džeko je Iblisov glasnogovornik na našim prostorima i pri sebi je prikupio Allah zna koliko falsifikata i laži. Da bi se šerijatskom argumentacijom odgovorilo na svaku njegovu laž, potrebno je angažirati najmanje trojicu daija, koji će 16 sati dnevno pisati odgovore ovom umobolniku.

    Ako si iskren u svom govoru, tebi je dovoljno nekoliko Džekovih laži koje su razotkrivene, a neko od braće je već postavio nekoliko tekstova o lažima ovog bolesnika. Evo ovdje još jedna njegova laž i potvora, pa ti vidi o kakvom se smutljivcu radi:

    http://www.putvjernika.com/Fetve-i-odgovori/allahova-svojstva-i-njihovo-tumacenje.html

    evo jos jedno nevjerovatno pismo na koje sam naletio na internetu :
    (ako je ovaj text pogresno preveden na nas jezik – pa dajte da nam to neko prevede kako treba brate)

    Ako ikako možeš, upitaj Sami Džeka koliko je sevapno moliti od mrtvog da se zauzme za nas kod Allaha, pa će ti neke stvari biti jasnije. Kao što rekoh, odgovarati na svaku Samijevu laž je skoro nemoguće sa resursima kojima raspolažemo. Nakon što neko od daija izgubi čitav dan ili nekoliko njih dokazujući Samijevu podvalu vezanu za ovo “pismo”, Sami će sutradan izaći sa novom podvalom, a kada se na nju odgovori, onda će smutljivac izaći sa trećom laži…

    A za vjernike je dovoljno to što se nepobitno dokaže da je neko lažov i prevarant. Nakon toga vjernik više neće uzimati izjave lažova niti će im pridavati ikakvu pažnju.

    Bolesna srca, pak, nastaviće sa “dubinskim iskopavanjima” sve dok ne nađu “skriveno blago” koje će zadovoljiti njihovu strast.

    A Allah je taj koji upućuje na pravi put!

    #10755
    Anonimno
    Neaktivan

    Meni nije poznato da je neko od učenjake ehli sunneta ocijenio rad Ibn Tejmijje negativno.

    Ja koliko sam mogao da povezem neke stvari, upravo ucenjaci su bili ti koji su ga “cvikali” kod vlasti (halife,sultana,kadija) nakon cega su ga vlasti i zatvarali . Eh,sad da li su ti ucenjaci bili ucenjaci ehli sunneta to ti ne mogu reci. Zbog toga sam i postavio ovu temu na vas forum sa nadom nebi li mi neko pojasnio ove stvari. :zast:

    #10758
    Anonimno
    Neaktivan

    Molim Allaha da iskrene uputi,a one koji zele smutnju,radeci tako na sejtanovom putu,neka kazni onako kako samo On moze…Amin!!!

    #10766
    Anonimno
    Neaktivan

    Pa valjda bi trebala biti sama djela Ibn Tejmijje dovoljan dokaz da se ne radi o ucenjacima ehli sunneta.

    #10770
    Anonimno
    Neaktivan

    munir post=5450 wrote:

    Meni nije poznato da je neko od učenjake ehli sunneta ocijenio rad Ibn Tejmijje negativno.

    Ja koliko sam mogao da povezem neke stvari, upravo ucenjaci su bili ti koji su ga “cvikali” kod vlasti (halife,sultana,kadija) nakon cega su ga vlasti i zatvarali . Eh,sad da li su ti ucenjaci bili ucenjaci ehli sunneta to ti ne mogu reci. Zbog toga sam i postavio ovu temu na vas forum sa nadom nebi li mi neko pojasnio ove stvari. :zast:

    Isaburaj brate, uskoro će, inšaAlllah, biti detaljan tekst o onome što pitaš.

    #10771
    Anonimno
    Neaktivan

    :barek:

    #10774
    Anonimno
    Neaktivan

    Kao sto su svi Islamski ucenjaci blaceni od strane novotara, isto tako nije postedjen ni shejhul Islam Ibn Tejmije.
    U iznosenju lazi na shejha prednjacili su sufije i sijje rafidije, a nisu za njih zaostajali ni esarrije i maturidije koje su potvarale shejha da Allahu pripisuje ljudske osobine.

    Onaj ko poznaje menhedz ehli sunneta i iscitava knjige shejhul Islama nije mu tesko da shvati o njegovoj ucenosti, a oni koji ne poznaju menhedz istine, koji su upali u razna sektaska ucenja, njima je Ibn Tejmije kost u grlu i dan danas i pored toga sto je prije mnogo vekova preselio.

    Vise puta preko interneta i uzivo sam nailazio na ljude koje iznose lazi na shejhul Islama, i trudio sam se da odbranim njegovu cast i da dokazem da je bio na istini, u mogucnosti mojeg znanja, i trudio sam se svom snagom da dokazem da je bio na istini. I jedne noci me je Allah obradovao jednim jako lijepim snom, kojim mi se moje ubjedjenje o sejjhu jos vise ucvrstilo.
    Sanjao sam kako idem nocu, i nailazim na jedan kabur, koji je bio obasjan svjetlom, nurom, a na njemu najlepse ruze i cvijece, i pomislio sam da sam naisao na kabur Poslanika sallallahu alejhi we sellem, i bio sam sretan, al sam se setio da je kabur Poslanika u Medini, u Poslanikovom mesdzidu, i onda sam cuo glas koji mi govori: “ovo je kabur Ibn Tejmija”, ja sam se mnogo obradovao, i iz kabura je poceo da razgovara samnom, i ja sam ga odmah upitao: “shejh ima ljudi koji govore da nisi bio na istini, pa kazi mi jeli to istina”, a on mi je odgovorio: “u to moze da sumnja samo maloumnik, samo onaj ko pameti nema”.
    I bilo mi je drago sto sam branio njegovu cast.

    Zato savetujem svakog ko naseda na price onih bolesnih srca, da pripazi da mu Allah ne objavi rat, zato sto ezijeti Njegove evlije, a kome Allah objavi rat nema toga ko ce mu u pomoc priteci.

Pregledavate 15 postova - 1 do 15 (od ukupno 17)
  • Morate biti prijavljeni kako bi mogli odgovoriti na ovu temu.