Koncept el-wela wel bera?

  • This topic has 4 odgovora, 3 glasa, and was last updated prije 11 years, 10 months by Anonimno. This post has been viewed 1215 times
Pregledavate 5 postova - 1 do 5 (od ukupno 5)
  • Autor
    Postovi
  • #9045
    Anonimno
    Neaktivan

    Koncept el-wela wel bera kod nas se prevodi kao “ljubav i mrznja u ime Allaha”.
    Medjutim, nalazim i na prijevode “privrzenost i odricanje”. S obzirom da ne znam arapski jezik, tesko mi je utvrditi sta je tacno. Jako me zanima ova tema (el wela wel bera) pa bi zamolio bracu da mi pomognu da nadjem nesto o tome ili da mi ukratko objasne bitnije stvari ovog koncepta.
    Allah vas nagradio!

    #9049
    Anonimno
    Neaktivan

    Ebu Faruk post=3484 wrote: Koncept el-wela wel bera kod nas se prevodi kao “ljubav i mrznja u ime Allaha”.
    Medjutim, nalazim i na prijevode “privrzenost i odricanje”. S obzirom da ne znam arapski jezik, tesko mi je utvrditi sta je tacno. Jako me zanima ova tema (el wela wel bera) pa bi zamolio bracu da mi pomognu da nadjem nesto o tome ili da mi ukratko objasne bitnije stvari ovog koncepta.
    Allah vas nagradio!

    Šejh Seid el-Kahtani je na ovu temu napisao čitavu knjigu, koju možeš preuzeti na sljedećoj lokaciji:
    http://www.putvjernika.com/Downloads/Islamske-knjige/Ljubav-prema-dobru-i-mrznja-prema-zlu-u-Islamu-Muhammed-Seid-El-Kahtani.html

    #9115
    Anonimno
    Neaktivan

    :barek:
    Ali nikako ne mogu da skinem tu knjigu. Izbaci mi “File does not begin with ‘%PDF-‘.

    #9125
    Anonimno
    Neaktivan
    #9137
    Anonimno
    Neaktivan

    Ebu Faruk post=3573 wrote: :barek:
    Ali nikako ne mogu da skinem tu knjigu. Izbaci mi “File does not begin with ‘%PDF-‘.

    Nakon što klikneš na link
    http://www.putvjernika.com/Downloads/Islamske-knjige/Ljubav-prema-dobru-i-mrznja-prema-zlu-u-Islamu-Muhammed-Seid-El-Kahtani.html

    klikni na Download, a potom, ako Download ne krene automatski, desni klik na Download pa onda Save link as… u Mozilla Firefoxu ili slična opcija u drugim browserima (Save Target as…)

Pregledavate 5 postova - 1 do 5 (od ukupno 5)
  • Morate biti prijavljeni kako bi mogli odgovoriti na ovu temu.