PITANJE ZA SVE VAS NA FORUMU???

  • This topic has 9 odgovora, 6 glasova, and was last updated prije 11 years, 8 months by Anonimno. This post has been viewed 927 times
Pregledavate 10 postova - 1 do 10 (od ukupno 10)
  • Autor
    Postovi
  • #11444
    Anonimno
    Neaktivan

    U IME ALLAHA MILOSTIVOG SAMILOSNOG!

    Neka je salavat i selam na zadnjeg Allahovog poslanika i miljenika Muhammeda salAllahu alejhi we selem, njegovu porodicu, casne ashabe, i sve one koji ce ih slijediti do sudnjeg dana. Amin!
    Prvo da kazem da s vremena na vrijeme posjetim vasu stranicu, najprije radi izvjestaja u svijetu, a pogotovo u islamskom svijetu jer se vijesti takvih sadrzaja nemogu dobiti na drugim stranicama, a drugi razlog posjete ove stranice jeste da vidim sta i kako se odvija kod vas po pitanju nekih aqidetskih stavova.
    Molim Allaha Uzvisenog da moje pisanje bude radi Allahovog Subhaneh zadovoljstva, da ne napisem nista cime On Subhaneh nije Zadovoljan, a takodje i da nikog ne uvrijedim. Allahume amin!
    Razlog zbog kojeg se javljam jesu zadnje dvije teme po pitanju insana pod nickom Zajko(ja ga ne poznajem, i ne znam o kome se radi), ali zapala mi je jedna stvar za oko zbog koje sam morao da se javim i postavim vam jedno pitanje.
    Stvar koja mi je zapala za oko jeste kako vi Muslimane koji znanje uzimaju od brata ebu Muhammeda(Nedzad Balkan), nazivate neo haridzijama, gulatima, tekfirovcima… itd., tj, svim onim imenima kojima drugi vas nazivaju, i pisete s toliko mrznje o njima(nama) da bi rekao covjek da se radi o najgorim musricima na svijetu?!
    Posto i ja uzimam znanje od brata ebu Muhammeda, a i licno sam ga upoznao i vise puta s njim sjedio tako da dosta dobro poznajem njegove stavove pogotovu sto se tekfira tice, moje pitanje ZA VAS SA PUTA VJERNIKA BI BILO:
    POSTO KAZETE DA JE BRAT EBU MUHAMMED NEO HARIDZIJA I DA TEKFIRI MUSLIMANE, NAVEDITE MI JEDAN JEDINI PRIMJER GDJE JE BRAT EBU MUHAMMED NEKOG PROTEKFIRIO ZBOG VELIKOG GRIJEHA(posto znamo da haridzije tekfire zbog velikih grijeha), ILI BILO CEGA STO JE MANJE OD TOGA(osim normalno djela kufra i sirka)???
    Samo bih vas zamolio u ime Allaha Uzvisenog bez vrijedjanja(ni ja nikoga nisam, niti cu insaAllah vrijedjati), i konkretno odgovaranje na pitanje, bez da mi dodjete sa imenima, tj. ali on je(ebu muhammed) protekfirio toga i toga, jer ja ne znam stanje tih ljudi koje je on protekfirio, niti elhamdulillah moram da znam, niti moram da tekfirim onoga koga on tekfiri. Znaci moze bit da je neko od brace(bilo ko) protekfirio nekoga znajuci mu stanje, a da je za mene ta osoba jos uvijek Musliman zato sto do mene nije doslo to sta je taj brat saznao, ili moguce je da sam ja to drugacije shvatio nego taj brat, ili. ili, ili…
    Znaci jos jednom pitanje ukratko da nebi doslo do zabune:
    POSTO KAZETE DA JE BRAT EBU MUHAMMED NEO HARIDZIJA I DA TEKFIRI MUSLIMANE, NAVEDITE MI JEDAN JEDINI PRIMJER GDJE JE BRAT EBU MUHAMMED NEKOG PROTEKFIRIO ZBOG VELIKOG GRIJEHA(posto znamo da haridzije tekfire zbog velikih grijeha), ILI BILO CEGA STO JE MANJE OD TOGA(osim normalno djela kufra i sirka)???
    Ovo pitam zbog toga, da ako toga stvarno ima pri njemu, i ja to do sada nisam vidio pa da se klonim te zablude, a ako nema da trazite bratu halala za vase potvore i da zajednicki gledamo da Allahova rijec bude gornja.
    MOLIM ALLAHA UZVISENOG DA NAS UPUTI NA PRAVI PUT, I ISPRAVI, I NAS I VAS GDJE GOD DA GRIJESIMO!
    ALLAHUME AMIN!

    #11445
    Anonimno
    Neaktivan

    s obzirom da ne poznaješ lika sa nickom zajko a u dzematu si ebu muhammeda a to su dvije kontradiktorne činjenice, jer se vi svi drzite zajedno a i nema vas nesto puno da se ne znate… al hayr

    sto nas ne poselami 🙂

    #11446
    Anonimno
    Neaktivan

    Mus_ab post=6204 wrote: s obzirom da ne poznaješ lika sa nickom zajko a u dzematu si ebu muhammeda a to su dvije kontradiktorne činjenice, jer se vi svi drzite zajedno a i nema vas nesto puno da se ne znate… al hayr

    sto nas ne poselami 🙂

    Mus_ab,cest si ti gost tamo ,kako su mi upravo neki javili,samo nisi tamo gost vec si clan ,a to je ipak vec nesto.Prisilio si me da pisem a bila mi je namjera da sutim.Ubuduce cu da se toga drzim…

    #11447
    Anonimno
    Neaktivan

    dobro su te obavjestili… dugo si izdržao 🙂
    šteta nisam mogao ostati prikriven 🙁

    #11448
    Anonimno
    Neaktivan

    Mus_ab post=6204 wrote: s obzirom da ne poznaješ lika sa nickom zajko a u dzematu si ebu muhammeda a to su dvije kontradiktorne činjenice, jer se vi svi drzite zajedno a i nema vas nesto puno da se ne znate… al hayr

    sto nas ne poselami 🙂

    Kao prvo zamolio bih u ime Allaha Uzvisenog(sto sam vec uradio u mom prvom postu) da se se na moje pitanje konkretno odgovori, a ne da se skrece sa teme.
    Drugo, mus'ab potvorio(a moze se i reci pokusaj potvore, jer nacin kako si napisao mozes da se vadis) si me jer uistinu ne znam zajka, ali hajir za sve ce se racun polagati, i nemoj posle da bude halali nisam tako mislio, jer necu nikome halaliti ko me bespravno potvori, oljaga, ili uvrijedi(ni ja cini mi se nisam nikoga vrijedjao?).
    Trece ako si pazljivo citao moje pitanje vidjeces da sam na samom pocetku nakon salavata na Poslanika salAllahu alejhi we seleme poselamio sve one koji slijede put Poslanika salAllahu alejhi we seleme, pa ako sam sebe ne smatras onim koji slijedi taj put ne mogu ti ja tu nista.
    Kao sto rekoh na pocetku, bilo bi fino ako bi se nasao neko da odgovori na moje pitanje sa dokazima, i da komuniciramo po sunnetu Poslanika salAllahu alejhi we seleme bez vrijedjanja, i skretanja sa teme, vec samo sa dokazima.
    VI(CLANOVI SA PUTA VJERNIKA) TVRDITE NESTO(DA JE BRAT EBU MUHAMMED NEO HARIDZIJA), EHLEN, ONAJ KO NESTO TVRDI MORA TO I DA DOKAZE???

    #11455
    Anonimno
    Neaktivan

    Esselamu Alejkum we rahmetullahi we berekatuhu, Meni se ponekad cini da vi koji ste slijedbenici ebu muhameda nista drugo ne radite, samo dolazite na ovaj forum i zelite dokazati ispravnost svog vijerovanja. Nijemi jasno zasto dolazite da trujete ljudima mozak, a siguran sam da nijedan od vas nezna detaljno pojasniti recimo o propisu zekjata i sl… Nefalim se, neznam ni ja, neznam ni mnoge druge stvari, al razlika je u tome sto ja znam da neznam i ne petljam se tamo gdje mi nije mjesto. Eh sad sam bas citao na vasoj stranici naslov ULOGA Bin Baza, nazvali ste ga kjafirom i njega i Sefera El-Havalija i Selmana El-Avda. Sve ste to potkrijepili nekim pismom cija vjerodostojnost je upitna. A Allah swt kaze “O vjernici, ako vam nekakav razvratnik donese kakvu vijest, dobro je provjerite, da u neznanju nekome zlo ne učinite, pa da se zbog onog što ste učinili pokajete.” (Hudžurat, 6) A sve i da je pismo orginalno opet po mom misljenju nema nista u njemu zbog cega bi Bin Baza rahimehullah nazvao kjafirom. Zamisli samo koliki je grijeh ogovaranje, pogotovo uleme ?! A zamisli tek proglasiti nekog kjafirom ?!!! I onda ti dodjes i trazis neki dokaz…

    A sto se tice pisma maksuz ga nisam htjeo ovdje citirati, jer mislim da je upravo vas cilj da materijal sa vase stranice bude publiciran ovdje.

    #11456
    Anonimno
    Neaktivan

    Menhedz onih koje zovu gulati, se svodi samo na tome da dokazu da je Nedzad Balkan na istini, i kad ljude pozivaju u svoj pravac uvijek se trude da ljude ubjede da je Balkan na istini, a kad te ubjede e onda te prepuste njemu da te on “nauci” onome sto je on naucio i kako je on to shvatio, ukoliko ti padne napamet da drugacije mislis odmah si se suprostavio vjeri svih vjerovjesnika, ukoliko kazes da tehakum pred taguta je zabranjen ali imaju neki ucenjaci koji smatraju da je vracanje prava preko kafirskih sudova u nekim situacijama dozvoljeno, odmah ces biti onaj koji ne vjeruje da je Allah apsolutni Gospodar, bez obzira sto ti to smatras neispravnim stavom, al moras da se utopis u razmisljanje koje ti se servira.

    Zasto vam se sve svodi samo na to da dokazete da je Nedzad na istini, pa ako je na istini zasto se toliko bojite da neko kaze da nije na istini, ili sumnjate u to pa dolazite ovde kod nas da vam mi potvrdimo da vam je shejh na istini pa da vam se srca smire.

    Sto vam shejh ne ode malo do Arapskog svijeta da malo “poduci” ulemu onome sto je on shvatio, mozda mu se neko odazove pa da ima barem jos jedan uz njega na istini.

    #11457
    Anonimno
    Neaktivan

    Ja post=6203 wrote: U IME ALLAHA MILOSTIVOG SAMILOSNOG!Prvo da kazem da s vremena na vrijeme posjetim vasu stranicu, najprije radi izvjestaja u svijetu, a pogotovo u islamskom svijetu jer se vijesti takvih sadrzaja nemogu dobiti na drugim stranicama, a drugi razlog posjete ove stranice jeste da vidim sta i kako se odvija kod vas po pitanju nekih aqidetskih stavova.

    Iako tvoj nick dovoljno govori o tebi, ipak je čudno za jednog balkanovca (neoharidžiju) da se interesuje za stanje u islamskom svijetu, kada neoharidžije Nedžada Balkana kompletan ummet smatraju mušričkim i kafirskim. Postoje samo dva objašnjenja: ili ti nisi spoznao stavove Nedžada Balkana ili si licemjeran, jer ako Nedžad Balkan mudžahide smatra mušricima, šta je tek sa običnim narodom. Naravno, postoji ona Nedžadova floskula o nepoznavanju stanja ali to je samo kako bi obmanuo glupake koji ga slijede nasjedajući na njegove “dokaze”.

    Molim Allaha Uzvisenog da moje pisanje bude radi Allahovog Subhaneh zadovoljstva, da ne napisem nista cime On Subhaneh nije Zadovoljan, a takodje i da nikog ne uvrijedim. Allahume amin!

    Prvi put u životu srećem neohardižiju koji pristupa blago raspravi. Naravno ako izuzmemo zajka, koji je kako smo vidjeli na kraju “uprskao” stvar.

    Stvar koja mi je zapala za oko jeste kako vi Muslimane koji znanje uzimaju od brata ebu Muhammeda(Nedzad Balkan), nazivate neo haridzijama, gulatima, tekfirovcima… itd., tj, svim onim imenima kojima drugi vas nazivaju, i pisete s toliko mrznje o njima(nama) da bi rekao covjek da se radi o najgorim musricima na svijetu?!

    Mi ne pišemo o vama kao da se radi o najgorim mušricima na svijetu, niti vas smatramo mušricima, ali vi nas ZASIGURNO smatrate NAJGORIM MUŠRICIMA na svijetu i ovo je osnova vaše akide: što se čovjek dosljednije pridržava sunneta, za vas je veći mušrik. Dokaz ovome je da sve mudžahide smatrate mušricima, jednostavno zato što nisu protekfirili one koje su vaši bolesni mozgovi protekfirili, a opet, to na osnovu lažnih neoharidžijskih temelja koje ste uspostavili u vašoj vjeri, tj. menhedžu.

    Posto i ja uzimam znanje od brata ebu Muhammeda, a i licno sam ga upoznao i vise puta s njim sjedio tako da dosta dobro poznajem njegove stavove

    Da si ga istinski upoznao, a glava ti hladna, bježao bi od njega, jer je nemoguće da muslimanu bude uzor i jedini nosilac kako vi kažete “poslaničke dave” posjetilac diskoteke. Da u tvom mozgu ima i jedna zdrava ćelija, odbacio bi osobu koja sebe smatra najučenijom osobom na svijetu, a posjetilac je diskoteke, makar jednom. Zar će Allah poniziti svoj din tako što će ga uzdići od uleme tewhida koja čami po tagutskim zatvorima, i od mudžahida koji žrtvuju svoje živote da bi uzdigli Njegovu riječ, a dati je (uputu) posjetiocu diskoteke! O kako vi ružno prosuđujete! Pa još Nedžad, nakon što je protekfirio svog učitelja Ebu Merjema, postade “najučeniji alim” na kugli zemaljskoj. I nije toliko žalosno njegovo stanje, jer bolesnih umova je odvajkada bilo, već stanje slijepaca koji ga u stopu slijede misleći da slijede dokaze.

    POSTO KAZETE DA JE BRAT EBU MUHAMMED NEO HARIDZIJA I DA TEKFIRI MUSLIMANE, NAVEDITE MI JEDAN JEDINI PRIMJER GDJE JE BRAT EBU MUHAMMED NEKOG PROTEKFIRIO ZBOG VELIKOG GRIJEHA(posto znamo da haridzije tekfire zbog velikih grijeha), ILI BILO CEGA STO JE MANJE OD TOGA(osim normalno djela kufra i sirka)???

    Klasičnih haridžija danas praktično nema, jer je ulema zatvorila vrata te zablude, tako da ne vjerujem da bi ikome uspjelo da zavede dvije koze u planini sa klasičnim haridžijskim stavovima (opet, ima bolesnih umova…). Također, danas praktično nema ni klasičnih murdžija (koji su suprotnost klasičnim haridžijama), jer svi oni koje mi danas smatramo murdžijama (neomurdžijama) djelo smatraju sastavnim djelom imana, bar deklarativno. Isto je i sa neohradižijama, oni danas ne tekfire zbog velikog grijeha, ali zato tekfire zbog greške koja nije ni veliki grijeh. Koriste novonastale mesele koje ljudima nisu ranije bile poznate (demokratija, vraćanje prava pred tagutskim sudom), jer po ovim pitanjima nema govor stare uleme, tako da su svoje sektaštvo začinili suhoparnim izjavama uleme Nedžda primjenivši ih tamo gdje im zatreba, a na način koji je karakterističan sektama. Međutim, kao što ćemo vidjeti, tekfir fanatici Nedžada Balkana moraju protekfiriti i učenjake Nedžda, ili bar neke od njih. Kao dokaz za ovo što tvrdim, pitam člana sa nickom Ja sljedeće pitanje:

    Ibn Hadzer el-Hejtemi (dakle ne Askalani vec Hejtemi) je bio poznat po svom pretjerivanju u pogledu Poslanika, sallallahu alejhi ve sellem, do te mjere da je upao u širk dozvolivsi da se trazi pomoc od Njega nakon njegove smrti. Pored toga jedan od uleme Nedzda, šejh Abdullah ibn Muhammed, nije ga protekfirio pored toga sto mu je bio poznat govor Hejtemija, Pa tako kaže šejh Abdullah: [b]”Mi znamo njegov govor (tj. govor Hejtemija) u Durrul munezzam i ne negiramo njegovo veliko znanje te stoga vodimo pažnju o njegovim knjigama i oslanjamo se na ono sto on prenosi jer je on u cjelini od učenjaka muslimana.” (Durer, 1/222)

    Da vas odmah zamolim da ne govorite kako su ga protekfirili tekfirom imena jer sejh Abdullah na kraju kaže da je Hejtemi od učenjaka MUSLIMANA, što znači da priča o tekfiru kazne, koju ste navodili kod govora šejha Sulejmana ibn Sehmana, braneći svoje haridžijske stavove ovdje ne može da prođe.

    Recite nam je li šejh Abdullah postao mušrik zbog toga što nije protekfirio Hejtemija koji je dozvolio traženje pomoći od Poslanika, sallallahu alejhi ve sellem? Kratko i jasno. Ovo pitanje je prije 3 mjeseca postavljeno jednom od tvojih ahbaba, ali odgovor od “Imama Ebu Muhammeda” još nije stigao.
    [/b]
    Eto, da pokušamo ponovo. Odgovori na ovo pitanje prije nego bilo šta drugo odgovoriš, jer će sve prije odgovora na ovo pitanje biti obrisano.

    #11475
    Anonimno
    Neaktivan

    U IME ALLAHA MILOSTIVOG SAMILOSNOG!!!
    Kao prvo da odgovorim na tvoje postavljeno pitanje u dnu tvoga posta, posto vidim muski prijetis da ako prvo ne odgovorim na tvoje pitanje da ces sve izbrisati, A NA MOJE PITANJE JOS NIKO NIJE ODGOVORIO, masaAllah kakav edeb, ali hajren insaAllah.
    Odgovor na tvoje pitanje:
    Ko god ne prepozna veliki sirk, a uz to ga jos i dozvoljava, poziva u njega, i njegovog pocinioca naziva Muslimanom, je i sam neznalica po pitanju Tewhida i nikada ne moze biti Musliman, pa bio on ko bio(ovo je opste pravilo, a po pitanju doticnih ucenjaka ne znam njihovu situaciju, ali AKO SU upali u ovo gore sto sam opisao ne mogu nikada biti Muslimani, Muvehidi KOJI OBOZAVAJU SAMO ALLAHA JEDINOG NE PRIPSUJUCI MU ORTAKA). Pa jadan nebio a zbog cega su slati svi Poslanici alejhisselatu we selam, nego da pozivaju ljude iz obozavanja nekoga/necega drugog mimo Allaha Uzvisenog, u obozavanje Njega, Jednog ,Jedinog Subhaneh?!

    Iako tvoj nick dovoljno govori o tebi, ipak je čudno za jednog balkanovca (neoharidžiju) da se interesuje za stanje u islamskom svijetu, kada neoharidžije Nedžada Balkana kompletan ummet smatraju mušričkim i kafirskim. Postoje samo dva objašnjenja: ili ti nisi spoznao stavove Nedžada Balkana ili si licemjeran, jer ako Nedžad Balkan mudžahide smatra mušricima, šta je tek sa običnim narodom. Naravno, postoji ona Nedžadova floskula o nepoznavanju stanja ali to je samo kako bi obmanuo glupake koji ga slijede nasjedajući na njegove “dokaze”.

    -Sto se mog nicka tice, pokusao sam da upisem drugi nick koji inace koristim ali je bio zauzet, pa sam opet pokusao drugi, i taj je bio zauzet, pa sam onda onako spontano napisao -ja-, ali eto vi uvijek prvo ljudima “trazite opravdanje” prije nego ih optuzite.
    -To sto si me nazvao neoharidzijom bez da me znas, i da si uopste pricao sa mnom, znaci pojma nemas o meni i mom stanju, a uz to mi uopste nisi ODGOVORIO NA MOJE PITANJE koje se bas toga tice(zbog cega nas uopste nazivate neoharidzijama?), da te Allah Uzviseni nagradi, tu tvoju potvoru cu insaAllah iskoristiti onda kada mi bude najpotrebnije, tj. na SUDNJEM DANU kada ce se za sve morati racun polagati, pa ako ne budes imao dobrih dijela da ih uzmem zbog tvoje potvore, natovarit cu ti onda insaAllah moje grijehe(jer ih itekako imam).
    -MasaAllah jos jedna potvora, kazes da tekfirimo kompletan ummet??? Nedao mi Allah Uzviseni da i jednom Muslimanu zulum ucinim, a kamoli da ga protekfirim.
    -Sto se mudzahida tice(jer kazes da ih sve tekfirimo), kunem se Allahom Uzvisenim da smatram da medju mudzahidima ima dosta Muslimana, kao sto i kazem da onaj ko upadne u veliki sirk ne moze nikada biti musliman pa bio ko bio. A reci ti meni, ima li ijedan insan na dunjaluku(osim Poslanika alejhisselatu wesselam) da je zasticen sirka i velikog kufra, pa bio on ko bio???

    Molim Allaha Uzvisenog da moje pisanje bude radi Allahovog Subhaneh zadovoljstva, da ne napisem nista cime On Subhaneh nije Zadovoljan, a takodje i da nikog ne uvrijedim. Allahume amin!

    Prvi put u životu srećem neohardižiju koji pristupa blago raspravi. Naravno ako izuzmemo zajka, koji je kako smo vidjeli na kraju “uprskao” stvar.

    Jos jednom djezakAllahu khajren na potvori, a kad cu to insaAllah iskoristiti vec sam gore napisao.

    Stvar koja mi je zapala za oko jeste kako vi Muslimane koji znanje uzimaju od brata ebu Muhammeda(Nedzad Balkan), nazivate neo haridzijama, gulatima, tekfirovcima… itd., tj, svim onim imenima kojima drugi vas nazivaju, i pisete s toliko mrznje o njima(nama) da bi rekao covjek da se radi o najgorim musricima na svijetu?!

    Mi ne pišemo o vama kao da se radi o najgorim mušricima na svijetu, niti vas smatramo mušricima, ali vi nas ZASIGURNO smatrate NAJGORIM MUŠRICIMA na svijetu i ovo je osnova vaše akide: što se čovjek dosljednije pridržava sunneta, za vas je veći mušrik. Dokaz ovome je da sve mudžahide smatrate mušricima, jednostavno zato što nisu protekfirili one koje su vaši bolesni mozgovi protekfirili, a opet, to na osnovu lažnih neoharidžijskih temelja koje ste uspostavili u vašoj vjeri, tj. menhedžu.

    -Sto se vas tice, JA VAS LICNO smatram desetom vrstom iz risale sejha Muhammeda bin ‘AbdulWehabba rahimehullah koji se suprotstavljaju da'wi Tewhida, a to su oni kako ih je(vas) sejh opisao:
    10. “Od njih su oni koji su ostavili sirk i zamrzili ga, ali ne znaju njegov uticaj, niti neprijateljuju prema njegovim sljedbenicima, niti ih tekfire.”
    -MasaAllah, opet potvora da je osnova nase aqide da sto se covjek vise pridrzava sunneta da time biva veci musrik, da Allah Uzviseni sacuva kakve potvore izlaze iz tvojih usta, ali kao sto vec rekoh DJEZAKALLAHU KHAJREN NA SVIM POTVORAMA!!!
    -Sto se mudzahida tice, to sam vec odgovorio.

    Posto i ja uzimam znanje od brata ebu Muhammeda, a i licno sam ga upoznao i vise puta s njim sjedio tako da dosta dobro poznajem njegove stavove

    Da si ga istinski upoznao, a glava ti hladna, bježao bi od njega, jer je nemoguće da muslimanu bude uzor i jedini nosilac kako vi kažete “poslaničke dave” posjetilac diskoteke. Da u tvom mozgu ima i jedna zdrava ćelija, odbacio bi osobu koja sebe smatra najučenijom osobom na svijetu, a posjetilac je diskoteke, makar jednom. Zar će Allah poniziti svoj din tako što će ga uzdići od uleme tewhida koja čami po tagutskim zatvorima, i od mudžahida koji žrtvuju svoje živote da bi uzdigli Njegovu riječ, a dati je (uputu) posjetiocu diskoteke! O kako vi ružno prosuđujete! Pa još Nedžad, nakon što je protekfirio svog učitelja Ebu Merjema, postade “najučeniji alim” na kugli zemaljskoj. I nije toliko žalosno njegovo stanje, jer bolesnih umova je odvajkada bilo, već stanje slijepaca koji ga u stopu slijede misleći da slijede dokaze.

    -Zasigurno znam da brat ebu Muhammed sebe ne smatra najucenijom osobom na svijetu, cak sta vise ne smatra sebe ni ucenjakom, vec kada mu mi iz edeba kazemo sejh, njemu to zasmeta pa kaze:”subhanAllah braco nisam ja nikakav sejh, sejh je bio sejhul Islam ibn Tejmije rahimehullah, a ja sam samo vas brat koji se trudi da stice znanje na Allahovom putu, pa me da vas Allah Uzviseni nagradi zovite brate, a ne sejh”.
    -Sto se tice njegovih “odlazaka u diskoteku”, to je jedna velika potvora, ali khajren insaAllah ti si izgleda navikao da prenosis rekla- kazala, i da potvaras ljude bez dokaza, kao sto si i mene u ovom tvom postu vise puta potvorio.

    E SAD BUDI FER INSAN PA MI ODGOVORI NA MOJE PRVO POSTAVLJENO PITANJE(ZBOG CEGA SMO MI NEOHARIDZIJE?), ALI KAO STO SAM REKAO BEZ DONOSENJA IMENA, VEC NAVEDI JEDNU JEDINU MESELU ZBOG KOJE SMO MI UPALI U NEOHARIDZIZAM?
    A UZ TO JOS INTERSANTNIJE PITANJE(ALI KAO STO REKOH SAMO SA DOKAZIMA), ZBOG CEGA SI MENE LICNO NAZVAO NEOHARIDZIJOM???

    MOLIM ALLAHA UZVISENOG DA UPUTI SVE ONE KOJI ISKRENO TRAZE NJEGOVO SUBHANEH ZADOVOLJSTVO!
    ALLAHUME AMIN!

    #11477
    Anonimno
    Neaktivan

    Ja post=6238 wrote: U IME ALLAHA MILOSTIVOG SAMILOSNOG!!!
    Kao prvo da odgovorim na tvoje postavljeno pitanje u dnu tvoga posta, posto vidim muski prijetis da ako prvo ne odgovorim na tvoje pitanje da ces sve izbrisati, A NA MOJE PITANJE JOS NIKO NIJE ODGOVORIO, masaAllah kakav edeb, ali hajren insaAllah.

    MašaAllah edeba kod tebe, došao si kod nas u goste, a onda vičeš (velika slova) što ti još niko nije odgovorio na pitanje.

    Odgovor na tvoje pitanje:
    Ko god ne prepozna veliki sirk, a uz to ga jos i dozvoljava, poziva u njega, i njegovog pocinioca naziva Muslimanom, je i sam neznalica po pitanju Tewhida i nikada ne moze biti Musliman, pa bio on ko bio(ovo je opste pravilo, a po pitanju doticnih ucenjaka ne znam njihovu situaciju, ali AKO SU upali u ovo gore sto sam opisao ne mogu nikada biti Muslimani, Muvehidi KOJI OBOZAVAJU SAMO ALLAHA JEDINOG NE PRIPSUJUCI MU ORTAKA).

    Aferim, bio si sikren i za razliku od mnogih drugih haridžija direktan i bez uvijanja odgovorio na moje pitanje. Dakle, sada konstatujemo: ne samo da je sva ulema današnjice mušrička (ne postoji učenjak na svijetu kojeg Ebu Muhammed ne tekfiri, i nemoj biti podmukao pa ovo negirati, jer je odavno jasno i javno da za Nedžada nema niti jednog učenjaka a da je musliman, osim, kako će on možda reći, nekog tamo čije stanje ne zna, što je u posljednje vrijeme vrlo česta haridžijska floskula kada žele reći da ne tekfire baš sve, pa onda navedu da ne tekfire one čije stanje ne znaju), kažem, ne samo da ste protekfirili kompletnu ulemu današnjice, već tekfirite i ulemu Nedžda, ako ne sve, Abdullaha ibn Muhammeda zasigurno. A ako bi se malo više udubili u djela učenjaka Nedžda našli bi, a Allah najbolje zna, na mnogobrojne citate koji ih po vama čine mušricima.

    Pa jadan nebio a zbog cega su slati svi Poslanici alejhisselatu we selam, nego da pozivaju ljude iz obozavanja nekoga/necega drugog mimo Allaha Uzvisenog, u obozavanje Njega, Jednog ,Jedinog Subhaneh?!

    I zamisli, ti shvatio Poslanicu, a nije niti jedan učenjak na svijetu!!! Svi oni mušrici i kafiri, a ti, mašaAllah, muwehhid!

    -Sto se mog nicka tice, pokusao sam da upisem drugi nick koji inace koristim ali je bio zauzet, pa sam opet pokusao drugi, i taj je bio zauzet, pa sam onda onako spontano napisao -ja-, ali eto vi uvijek prvo ljudima “trazite opravdanje” prije nego ih optuzite.

    Ovo spontano je upravo ključna riječ, jer čovjek ispoljava svoju bit u spontanim djelima ili riječima, a činjenica da si od toliko miliona kombinacija slova i brojeva izabrao upravo kombinaciju “JA” dovoljno govori za sebe. I da si namjerno izabrao tu riječ, manje je bolno nego spontano, jer čovjek otkriva svoju bit kroz spontana djela i postupke.

    -To sto si me nazvao neoharidzijom bez da me znas, i da si uopste pricao sa mnom, znaci pojma nemas o meni i mom stanju,

    Samim tim što si se grupisao u skupinu sa Nedžadom Balkanom, svrastao si se u neoharidžije, i ja te ne moram poznavati da bih te označio neoharidžijom. A o tvom stanju dovoljno govori tekfir učenjaka Nedžda Abdullaha ibn Muhammeda, ne treba ići ni centimetar dalje.

    da te Allah Uzviseni nagradi, tu tvoju potvoru cu insaAllah iskoristiti onda kada mi bude najpotrebnije, tj. na SUDNJEM DANU kada ce se za sve morati racun polagati, pa ako ne budes imao dobrih dijela da ih uzmem zbog tvoje potvore, natovarit cu ti onda insaAllah moje grijehe(jer ih itekako imam).

    Da ih imaš (grijehe) u to ne sumnjaj, jer protekfiriti milione muslimana je teret koji slama i najsnažnija tijela, a kada svak od njih zatraži svoje pravo na Sudnjem danu… neće ti nimalo pomoći tvoje nakaradno shvaćanje vjere, niti tvoji kompanjoni.

    -MasaAllah jos jedna potvora, kazes da tekfirimo kompletan ummet??? Nedao mi Allah Uzviseni da i jednom Muslimanu zulum ucinim, a kamoli da ga protekfirim.

    Klasična haridžijska patka. Kada mu kažeš da tekfiri muslimane, haridžija istog momenta počne sa prenemaganjem i ponavljanjem fraze: Ne dao mi Allah da protekfirim ijednog muslimana. Pa, naravno da ti ne tekfiriš niti jednog muslimana, jer one koje ti tekfiriš i ne smatrap muslimanima, pa sa tvoje tačne gledišta ti ne tekfiriš muslimane već mušrike, a ummet je za vas skupina koja je na vašem ubjeđenju.

    -Sto se mudzahida tice(jer kazes da ih sve tekfirimo), kunem se Allahom Uzvisenim da smatram da medju mudzahidima ima dosta Muslimana,

    Koliko? Dva? Tri? Ili možda pet? Ah zaboravio sam, ima onih čije stanje ne znaš.
    Eto kako si se sam otkrio. Sama ova tvoja izjava dovoljno govori o tvom stavu, jer ako među mudžahidima ima dosta muslimana, to znači da ostali to nisu. Ali, i ovo je haridžijska patka, jer kod vas nema mudžahida danas. Ne postoji haridžijska skupina koja se fizički bori protiv nevjernika na svijetu, osim protiv muslimana (za sada samo verbalno).

    kao sto i kazem da onaj ko upadne u veliki sirk ne moze nikada biti musliman pa bio ko bio.

    Onaj ko upadne u veliki širk ne može biti musliman, ali je problem vas haridžija taj što vi velikim širkom smatrate ono što kod ehli sunneta nije veliki šrik, a onda nadovezujete pravila tekfira mušrika na takvog, pa onda protekfirite čitav ummet ( govorim o ummetu islama, a ne o haridđijskom ummetu kojeg vi ne tekfirite)

    -Sto se vas tice, JA VAS LICNO smatram desetom vrstom iz risale sejha Muhammeda bin ‘AbdulWehabba rahimehullah koji se suprotstavljaju da'wi Tewhida, a to su oni kako ih je(vas) sejh opisao:
    10. “Od njih su oni koji su ostavili sirk i zamrzili ga, ali ne znaju njegov uticaj, niti neprijateljuju prema njegovim sljedbenicima, niti ih tekfire.”

    A ovo je upravo najgora vrsta mušrika, čime si potvrdio moje riječi da vi nas smatrate najvećim mušricima na svijetu, većim i od hindusa i budista, a isti stav imate prema ulemi ehli sunneta i mudžahidima, iako u zadnje vrijeme podmukloo pokušavate da manipulišete sa ljudima navodeći nekakve izmišljene virtuelne mudžahide, jer znate da muslimani vole mudžahide i da ih se neće odreći, pa ste požurili da izmislite svoje mudžahide.

    -MasaAllah, opet potvora da je osnova nase aqide da sto se covjek vise pridrzava sunneta da time biva veci musrik, da Allah Uzviseni sacuva kakve potvore izlaze iz tvojih usta, ali kao sto vec rekoh DJEZAKALLAHU KHAJREN NA SVIM POTVORAMA!!!

    Prve haridžije su bili žešći prema ashabima, nego prema svinjama, a vi danas ste žešći prema sljedbenicima sunneta, nego prema svinjama. Ovo je istina, a to što ti ne možeš da shvatiš…. to je upravo ono što te čini haridžijom.

    -Zasigurno znam da brat ebu Muhammed sebe ne smatra najucenijom osobom na svijetu, cak sta vise ne smatra sebe ni ucenjakom, vec kada mu mi iz edeba kazemo sejh, njemu to zasmeta pa kaze:”subhanAllah braco nisam ja nikakav sejh, sejh je bio sejhul Islam ibn Tejmije rahimehullah, a ja sam samo vas brat koji se trudi da stice znanje na Allahovom putu, pa me da vas Allah Uzviseni nagradi zovite brate, a ne sejh”.

    Ti nisi upoznao Ebu Muhammeda, jer da jesi znao bi da je on oloh i umišljeni psihopata, a ovo svjedoče oni koji su ga jako dobro poznavali pa pobjegli od njega.

    -Sto se tice njegovih “odlazaka u diskoteku”, to je jedna velika potvora, ali khajren insaAllah ti si izgleda navikao da prenosis rekla- kazala, i da potvaras ljude bez dokaza, kao sto si i mene u ovom tvom postu vise puta potvorio.

    Ja se zaklinjem Allahom da je Ebu Muhammed, vaš neprikosnoveni imam, najmanje jedanput posjetio diskoteku u Beču ( i to srpsku) i to u vrijeme kada je počeo sa divljačkim tekfirom muslimana. Dakle, nije to vrijeme iz džahilijeta, već vrijeme “tewhida”.

    Tvoje laži i jadikovanje kako te ja potvaram, tebe i Nedžada Balkana, je samo podmukla floskula koju stalno kulturno ponavljate tamo gdje nemate vlast, a da imaš vlast nadamnom ne bi spominjao Sudnji dan, več bi se latio mača, kao što su to radili tvoji preci prema ashabima.

    E SAD BUDI FER INSAN PA MI ODGOVORI NA MOJE PRVO POSTAVLJENO PITANJE(ZBOG CEGA SMO MI NEOHARIDZIJE?), ALI KAO STO SAM REKAO BEZ DONOSENJA IMENA, VEC NAVEDI JEDNU JEDINU MESELU ZBOG KOJE SMO MI UPALI U NEOHARIDZIZAM?
    A UZ TO JOS INTERSANTNIJE PITANJE(ALI KAO STO REKOH SAMO SA DOKAZIMA), ZBOG CEGA SI MENE LICNO NAZVAO NEOHARIDZIJOM???

    Da ništa ne znam o tebi, dovoljan je samo ovaj tvoj post da bi zaključio da si neoharidžija. Da ništa ne znam o Ebu Muhammedu Balkanu, dovoljno mi je saznanje da smatra kompletnu ulemu mušričkom, a u isto vrijeme je posjetilac diskoteke.
    Međutim, o modernim haridžijama je mnogo puta vođena rasprava na našem forumu (pogotovo starom) gdje su iznošeni dokazi. Također, na sajtu su dostupni tekstovi i knjige o zabludama neohardžija. Ako te interesuje naš stav o tome, vrati se na tekstove i knjige, a također i teme o haridžijama na starom forumu. Ja zaista nemam vremena da iznova započinjem maratonske rasprave koje će mi oduzeti dragocjeno vrijeme koje mogu iskoristiti u druge hairli svrhe.

    Smatram greškom što se uopšte dozvolilo da se ponovo, Allah zna po koji put, dozvolilo nekom sljedbeniku haridžijske sekte da uopšte inicira bilo koju raspravu na forumu, ali sam dopustio da se izjasniš da ne bi ispalo da mi okrivljumemo nekog a ne dozvoljavamo mu da ispolji svoje stavove.

    Prema tome, ako si ovdje došao da se liječiš, ima dovoljno lijeka, pretraži stari forum i tekstove o haridžijama, a toplo preporučujem i Selasiniju.
    Ako si pak došao da svoju bolest prenosiš na druge, u što sam ubjeđen, onda ovaj forum nije mjesto u kojem ćete se ti i tvoje ideje osjećati udobno.

    A mi bi voljeli kada bi nas se sektaši klonili, ako ikako mogu!

Pregledavate 10 postova - 1 do 10 (od ukupno 10)
  • Morate biti prijavljeni kako bi mogli odgovoriti na ovu temu.