Situacija u Iraku

  • This topic has 26 odgovora, 13 glasova, and was last updated prije 12 years by Anonimno. This post has been viewed 3847 times
Pregledavate 12 postova - 16 do 27 (od ukupno 27)
  • Autor
    Postovi
  • #6213
    Anonimno
    Neaktivan

    Različita mišljenja su put do prave istine i to uvijek treba uvažavati ako su namjere druge strane iskrene. A sad je druga stvar kako dokučiti tu iskrenost ili neke skrivene motive. Ja mislim da je najvažnije da se braća međusobno ne vrijeđaju.

    #6230
    Anonimno
    Neaktivan

    Ex PANTER post=379 wrote: SUAHES nije ovdije u pitanju da se postuje samo jedno misljenje, svako ima pravo na svoj stav i svoje misljenje i ovaj forum je dawetske svrhe kako bi ljudima pomogli u dolazenju do istine.

    A sto se tice onih koji su isterani sa foruma, oni su tu da bi uvek nered pravili a ne da bi nesto naucili, jer je mnogo energije potroseno na odgovaranje njima, ali kada se pokazalo da nema mnogo koristi od toga, preslo se na banovanje.

    Slažem se i mislim da se razumijemo, i to mi je drago, ako mi vjeruješ. No, pokušaj to gledati ovako.
    Kad je neki dokazani negativac u pitanju, ja ga ne bih isključio jer bih mu tako išao naruku (zatvoren forum, sektaštvo, jednoumlje…), ali ja to i ne mogu i ne želim odlučivati. Zašto ga ne bih isključio? Deklasirao bih ga istinom i argumentima i to ne bi bilo šuplja priča. Ne. Dok bismo opovrgavali negativca, pokazali bismo svoje znanje i čvrstoću i tako samo još bolje učvrstili redove. Jer, i nije nešto važan jedan negativac, lahko je s njim, važnije je što mnogi mladi ljudi mogu sve to pratiti, učiti i naučiti jer ima dosta onih koji iz raznoraznih razloga nisu članovi e – tu bi bio pravi dobitak. A što se mene tiče, ja sad mogu ovdje svu svoju biografiju ispisati jer se zaista ne bojim, no to bi moglo proizvesti nešto drugo štetno. Šta misliš o ovome? Ne moram biti upravu, ali u praksi to pije vodu.
    Primjer Nusreta i Amarilda unekoliko je dokaz ovome što govorim.

    Selam!

    #6365
    Anonimno
    Neaktivan

    Garonja post=389 wrote: Različita mišljenja su put do prave istine i to uvijek treba uvažavati ako su namjere druge strane iskrene. A sad je druga stvar kako dokučiti tu iskrenost ili neke skrivene motive. Ja mislim da je najvažnije da se braća međusobno ne vrijeđaju.

    Žao mi je što mi je ovaj post promakeo. Kako – neznam. No, evo, ispravljam se.
    Potpuno se slažem s iznesenim mišljenjem i pozdravljam ga kao umjerenu, razložnu i umnu vrstu napretka.

    Selam!

    #6739
    Anonimno
    Neaktivan

    Garonja post=326 wrote: Mudžahidi Iraka postigli su pobjedu samim povlačenjem američkih trupa. Allah zna koliko je hrabrih mudžahida šehidilo da bi se ta pobjeda ostvarila. Pobjeda bi bila još veća da su puškama otjerani, ali i ovako je dobro.

    Hoces da kazes da mudzahidi u Iraku nisu pobijedili Amerikance, nego eto Amerikancima dodijalo pa se sami povukli?

    #6781
    Anonimno
    Neaktivan

    Allahov_rob post=917 wrote: [quote quote=Garonja post=326]Mudžahidi Iraka postigli su pobjedu samim povlačenjem američkih trupa. Allah zna koliko je hrabrih mudžahida šehidilo da bi se ta pobjeda ostvarila. Pobjeda bi bila još veća da su puškama otjerani, ali i ovako je dobro.

    Hoces da kazes da mudzahidi u Iraku nisu pobijedili Amerikance, nego eto Amerikancima dodijalo pa se sami povukli?

    Budimo realni brate @Allahov_robe! Bez obzira na hrabrost i brojne uspjehe, mudzahidi u Iraku bi se jos dugo trebali boriti da izvojevaju pobjedu nad Amerikancima. Ja mislim da je njihovo povlacenje odraz politike, a isto ce se uskoro dogoditi i u Afganistanu.

    #6787
    Anonimno
    Neaktivan

    cuj odraz politike, ti onda živiš u svjetu televizije samo i kjafirskih medija, jer izgleda ne pratiš vjesti koje prenose braća prvo na našem jeziku tj putvjernika.com a i na drugim jezicima poput kavkaz centra ili oficijalnih stranica islamskih emirata….

    koji je odraz politike što se amerikanci povlače iz iraka? da oni mogu, oni bi tu ostali vječno, jer je od davnina poznato da čovjek teži osvajanjima nove zemlje, proširivanju iste i pokoravanju njihovih stanovnika, pogotovo kad su u pitanju kjafiri poput amerikanaca, engleza i španjolaca. Urazumi se.

    A isto tako i afganistan, davnih 90-tih je isto tako neko govorio kao ti sad, za rusiju, da je otišla iz afganistana jer je to odraz politike… a znamo zašto su otišli….

    Ali može se shvatiti u jednu ruku kao i odraz politike, jer mudžahidi elhamdulillah dobro utiču na politiku amerike, rusije i svih zemalja koje se upliću u muslimanske zemlje…

    #6788
    Anonimno
    Neaktivan

    Allah je svjedok da bi volio da su mudzahidi toliko jaki kao sto ti mislis. Oni su jaci duhom i moralom od neprijatelja, ali treba shvatiti da to uvijek nije dovoljno. Na kraju, najvaznije je da su strani okupatori napustili Irak. Ali priznat ces da time u Iraku nisu rijeseni svi problemi i da se ne moze reci da je cilj ostvaren. Sudbina Iraka je u Allahovim rukama i u rukama onih koji slijede Njegove upute.

    #6792
    Anonimno
    Neaktivan

    Garonja mudžahidi su najjači na dunjaluku jer je Allah na njihovoj strani, a Allah je Svemoguć!

    #6801
    Anonimno
    Neaktivan

    Garonja post=959 wrote: [quote quote=Allahov_rob post=917]
    Hoces da kazes da mudzahidi u Iraku nisu pobijedili Amerikance, nego eto Amerikancima dodijalo pa se sami povukli?

    Budimo realni brate @Allahov_robe! Bez obzira na hrabrost i brojne uspjehe, mudzahidi u Iraku bi se jos dugo trebali boriti da izvojevaju pobjedu nad Amerikancima. Ja mislim da je njihovo povlacenje odraz politike, a isto ce se uskoro dogoditi i u Afganistanu.

    Mudzahidi su izvojevali pobjedu, jer da su Amerikanci i dalje mogli da podnose rat i stradanja, kako ekonomski tako i psiholoski oni bi ostali. Cak sta vise, udruzlii su se sa prljavim sijjama rafidijama, kako bi ugusili otpor mudzahida ili cak sta vise da ih u potpunosti iskorijene pa Allahovom voljom nisu uspjeli.

    Mislim da bi ti trebao malo vise uciti Kur'an (ne nuzno kolicinski nego da dopre do dubine srca). Evo ti samo dva ajeta:
    “Zašto oni ne idu po svijetu da vide kakav je bio konac onih prije njih? Njih je Allah uništio, a to čeka i ostale nevjernike, zato što je Allah zaštitnik onih koji vjeruju i što nevjernici zaštitnika nemaju.” (Muhammed, 10-11)

    #6932
    Anonimno
    Neaktivan

    Hvala na preporukama. Da nas Allah sve uputi na pravi put!

    #7665
    Anonimno
    Neaktivan

    #7666
    Anonimno
    Neaktivan

Pregledavate 12 postova - 16 do 27 (od ukupno 27)
  • Morate biti prijavljeni kako bi mogli odgovoriti na ovu temu.