Sta razlikuje Palestinu od Sirije?

  • This topic has 12 odgovora, 5 glasova, and was last updated prije 11 years, 4 months by Anonimno. This post has been viewed 1005 times
Pregledavate 13 postova - 1 do 13 (od ukupno 13)
  • Autor
    Postovi
  • #13761
    Anonimno
    Neaktivan

    Sta razlikuje Palestinu od Sirije?

    Zadnji tjedan, smo svjedoci svakodnevnih bombardovanja u Palestinu od strane jevreja, Allah i unistio. Ono sto me tjeralo da napisem ovaj tekst je, da ovo krvolocno bombardovanje, sto proliva krv neduznih civila, ne podrzava se od strane zapadnih media i jako malo publiciraju informacije sta se dogadja u Palestini.

    A sta razlikuje muslimana Palestine od onoga iz Sirije? Oni koji su svi muslimani, od jedne vjere i jednog ummeta. Odgovor je jako jednostavan: Bombardovanje Palestine nad neduznim civilima je postalo svakodnevni zlocin i njihov glas ne prodire do nijemog uha. Silovanje zena od strane jevreja sa jedne strane, a sa druge strane je ono da ponizavanje Bashara Esseda je ponizavanje prijalelja Rusije, sto odgovara Americi, pa i Izraelu. I brze informacije o onome sta se dogadja u Siriju daju se cesto, tako da bi podsticali muslimanski narod da podrzavaju jednu revoluciju sto odgovara SAD-u, dok informacije koje se kriju u toku bombardovanja u Palestinu, odgovaraju SAD-u i Izraelu, kao prijatelji jedni-drugima, do smrti.

    O vi muslimani! Dosta smo zivjeli kao mashice Allahovim neprijateljima. Dosta vise smo odvajali Allahove neprijatelje da ovaj je laksi a ovaj je tezi, ovaj tolerantniji, a drugi ekstremniji, svi su ljudi sto cine kufr Allahu Uzvisenom, sto su okupirali zemlje muslimana i dzihad protiv njih je individualna obaveza.

    Ako nase majke i sestre iz Sirije trazice racuna od nas, na Sudnjem danu, isto tako nase majke i sestre iz Palestine trazice istu stvar, onda gdje je razlika?

    O vi muslimani! Dosta smo zivjeli sa utjecajem kriscanskih medija na nas mozak, jednom zauvjek da kazemo stop uzimanja savjeta od njih koga trebamo ratovati a koga ne.

    Nemojte zaboraviti, da rod jevrejski su shije, i da su oboje zakleti neprijatelji dini Islama i nece prestati da ga uniste sve do Sudnjega Dana.

    Pozivam svakog muslimana sto poseduje veb-stranicu, da ako u njegovom srcu ima zrno gorusice imana, da daje hak svojoj braci u Palestinu tako kako su raportirali i za Siriju. Neka bude ovo uvelicano i dase ukaze svjetu da mi ne razlikujemo muslimane sa jedne i druge zemlje.

    Podrska braci u Palestini je itekako potrebna, sada, nakon sto se dzihad cuje sa svake rupe gdje se progovori Shehadet, na svakom mjestu sto se prozove Allahu Ekber, sada, kada se oruzje okrenulo na pravo mjesto, neka se iskoristi ova vrela krv da se izbore svi neprijatelji dini Islama ma gdje god da su.

    U toku bombardovanja u Palestinu, daje se pouka direktno pokretu zvanom Hamas, koja je do jucer pokusavala da sa kompromisima usmjerava muslimanska pitanja. Ovo je pouka za svaku osobu, svakog individa sto misli da sa njima treba praviti kompromise na nasim zemljama. Kompromis je na polju dzihada, ili ce prihvatiti vjeru Islam, ili ce zivjeti ponizeni placajuci dzizju, ili ce se boriti do zadnjeg muslimana sto progovori Shehadet, drugi kompromisi ne postoje, niti su postojali u proslosti, niti ce postojati danas.

    Allah Uzviseni kaze: O vjernici, ne uzimajte za zastitnike jevreje i krscane! Oni su sami sebe zastitinici! A njihov je onaj medju vama koji ih za zastitnike prihvati; Allah uistinu nece ukazati na pravi put ljudima koji sami sebi nepravdu cine. Zato ti vidis one cija su srca bolesna kako se zure da sa njima prijateljstvo sklope, govoreci: “Bojimo se da nas kakva nevolja ne zadesi.” A Allah ce, sigurno, pobjedu ili nesto drugo od sebe dati, pa ce se oni zbog onoga sto su u dusama svojim krili kajati. ( Al-Maideh 51-52)

    Preveo sa Teuhidi.net : Sami ebu Orhan- ibro :muslim:

    #13767
    Anonimno
    Neaktivan

    Mislili smo da je Avganistan tezak teret bio sad vidimo koliko je bio lak.

    #13770
    Anonimno
    Neaktivan

    crnezastave1 post=8666 wrote: Mislili smo da je Avganistan tezak teret bio sad vidimo koliko je bio lak.

    Jeste C.Zastavo,sjedeci cjeli dan pored tastature i pored tebe neki “Coko Biskvit sa Nefs Kafa”itd.stvarno je situacija Avganistana lako za tebe danas,a ako ovako i jos dalje mislis,sutra i situacija Sirije,Palestine,Kasmira,Somaal i Jemen bice “laka” za tebe.Samo nemoj zaboraviti da, dok Mudzahid spava na Allahovom Putu, njegof San je voljeniji kod Allaha c.c. i Sevaapom vise nego Moj iTvoj Namaaz i Post bez prestanka, dok se on vrati svojoj kuci,{Ako se vrati ziv} Vallahi njihov zivot je najtezak zivot,narocito u Avganistanu…Ako sam te pogresno razumeo Halali.

    #13772
    Anonimno
    Neaktivan

    Esselamu alejkum, halalite braco ali ovaj post sto sam ja postavio cilj je bio dase probudimo iz sna i da bar ako nista sa jednom dovom pomozimo nasoj braci i sestrama u Palestinu, jer trenutno imaju potrebu za nasim dovama. A drugo ako nismo dosada ozbiljno shvatili problem Palestine vrijeme je da to shvatimo, jer sve odatle je pocelo i sumnjam da ce se problem muslimana u svjetu rjesiti ako se prvenstveno ne rjesi problem Palestine. Takodjer da bar po koji post postavimo u vezi Gaze, da ne sljedimo samo kafirske medije, ako je “problem” za SAD i Izrael odmah bude na prvoj stranici a ako nije onda se ostavi sa strane ili se jako malo spominje. Molim Allaha Uzvisenog da pomaze sav muslimanski narod i da ucvrsti noge mudzahidima sto se bore na Allahovom putu, a sa druge strane molim Allaha da unisti do korjena protivnike Islama, zajedno sa tagutima na celu, amin.

    #13774
    Anonimno
    Neaktivan

    gariib post=8669 wrote: [quote quote=crnezastave1 post=8666]Mislili smo da je Avganistan tezak teret bio sad vidimo koliko je bio lak.

    Jeste C.Zastavo,sjedeci cjeli dan pored tastature i pored tebe neki “Coko Biskvit sa Nefs Kafa”itd.stvarno je situacija Avganistana lako za tebe danas,a ako ovako i jos dalje mislis,sutra i situacija Sirije,Palestine,Kasmira,Somaal i Jemen bice “laka” za tebe.Samo nemoj zaboraviti da, dok Mudzahid spava na Allahovom Putu, njegof San je voljeniji kod Allaha c.c. i Sevaapom vise nego Moj iTvoj Namaaz i Post bez prestanka, dok se on vrati svojoj kuci,{Ako se vrati ziv} Vallahi njihov zivot je najtezak zivot,narocito u Avganistanu…Ako sam te pogresno razumeo Halali.
    nista produzi pogresno si razumio.
    zar ne shvacas ubice, svaki put kada ne znaju vojno dalje idu sa teroristickim odlukama na nemocene (civile), kako bi pokazali “nadmoc”…

    a ti Ibro, pa Izrael se igra sa masama samo vidjecemo do kada.

    #13786
    Anonimno
    Neaktivan

    cudno Egipcani protestuju protiv Izrael ali ne protiv Mursija sto nijemo gleda na Palestinu,

    #13797
    Anonimno
    Neaktivan

    Ibro post=8671 wrote: Esselamu alejkum, halalite braco ali ovaj post sto sam ja postavio cilj je bio dase probudimo iz sna i da bar ako nista sa jednom dovom pomozimo nasoj braci i sestrama u Palestinu, jer trenutno imaju potrebu za nasim dovama. A drugo ako nismo dosada ozbiljno shvatili problem Palestine vrijeme je da to shvatimo, jer sve odatle je pocelo i sumnjam da ce se problem muslimana u svjetu rjesiti ako se prvenstveno ne rjesi problem Palestine. Takodjer da bar po koji post postavimo u vezi Gaze, da ne sljedimo samo kafirske medije, ako je “problem” za SAD i Izrael odmah bude na prvoj stranici a ako nije onda se ostavi sa strane ili se jako malo spominje. Molim Allaha Uzvisenog da pomaze sav muslimanski narod i da ucvrsti noge mudzahidima sto se bore na Allahovom putu, a sa druge strane molim Allaha da unisti do korjena protivnike Islama, zajedno sa tagutima na celu, amin.

    Ibro brate zar mislish da Allahovi s.w.t. iskreni robovi propushtaju da dove i za bracu i sestre palestine i njihove evlade?
    A shto se tice generalno pitanja Palestine mislim da dosta nas nije upuceno u to pitanje.
    Kratko pojasnjenje:
    Tamo se vecina bori za demonkratiju i pocesto( Allahovom voljom naravno) spreme na ahiret one robove Milostivoga koji zele sherijat.
    Pojas gaze je shirok nekih tridesetak kilometara sa otprilike osamdeset(take bar ja imam info) i na tom mjestu skoro dva miliona muslimana zivi.
    Sada samo treba mucnuti glavom i skontati dze problem?
    Ako braca u Somaliji uspiju na velikom dijelu teritorije uspostaviti sherijat i uz Allahovu pomoc voditi dzihad protiv:krstasha etiopije… i josh sufija i murteda.Ako braca u avganistanu vode dzihad protiv čemerike i 48 trabanata čemerike (i nekoliko bosnja koji hrishcane i krshcane sa njima zovu bracom).
    Alo braca u Iraku uspijevaju i dosta su uspjeli ,braca čečenije,ingushetije…itd.
    Zashto ostaje da visi nad Palestinom.
    Odgovora moze biti koliko i ljudi ali zaista je samo jedan tacan.
    Molim Allaha s.w.t. da pomogne bracu i setre palestine a ostalim da ucini istinu jasnom i sve zablude ocitim i daim ucini svima prostranim prsa njihova i da zaborave iblisovog lanetullahi “dobrog” vojnika jasera arafata jel “manocornuto” nije pozdrav Allahovi robova nego shejtanovi lanetullahi vojnika.
    Link u prilog gdje se arafatova slikica nalazi u dzematu lanetullahovom.

    #13800
    Anonimno
    Neaktivan

    Taman jos ovaj Erdogan je falio, nego sto ne salje on vojsku? Kada Izraelu zatreba da prekine vatru ukljuci se Erdogan kao na dugme.

    #13806
    Anonimno
    Neaktivan

    Hajro brate nije baš jednostavno samo tako povući paralelu između Palestine i bilo kojeg drugog fronta.

    Ipak je Palestina doslovice prodata i predana ćifutima da naprave svoju poganu državu sa kompletnom materijalnom i moralnom podrškom kompletnog kafirskog svijeta, u tu ubrajajući i ove koji slove za muslimanske lidere a bore se protiv Allaha, Allahovog Poslanika i Allahovih robova.

    #13807
    Anonimno
    Neaktivan

    Najveći problem muslimana su tagutski vladari prodaju Islam i muslimane za ono što jako malo vrijedi. Taguti, njihove vojske, njihovi svećenici koji brane njihov Islam i Iman.

    Koji je to Izrael i koja je to Amerika i koji je to UN koji bi zaustavio horde muslimana kada bi nagrnuli u Šam da pomognu braći u Siriji i Palestini?

    Najveća prepreka oslobađanja muslimana i muslimanskih zemalja jesu vladari taguti, Allah ih ponizio na oba svijeta. Amiin jaRabbi!

    #13813
    Anonimno
    Neaktivan

    Posle Sirije ostale su samo jos Arabija i Palestina, zidovi kao da traze rat, oni nemaju povod za svoje ciljeve ni politicki ni vojno, pa ga traze preko terorizma, treba ih izvuci iz rupe na bojno polje kao sto su to uradili borci Avganistana sa Amerikancima u suprotnom oni ce i dalje terorizirati civilno stanovnistvo.

    Najveći problem muslimana su tagutski vladari

    To su lijeni oholi i nesposobni foteljasi, nije ovo prvi put da je Allah odveo drustvo vladara u zabludu, to je imalo i prije.

    Čim se neki od njih dočepa položaja, nastoji da napravi na Zemlji nered, ništeći uslove i stoku. – A Allah ne voli nered! Al-Bakarah 2.205

    I govoriće: “Gospodaru naš, mi smo prvake naše i starješine naše slušali, pa su nas oni s pravog puta odveli; Al-Ahzab 33.67

    #13820
    Anonimno
    Neaktivan

    Allah da te nagradi brate AK47, potpuno se slazem sa tobom, i ukljucujem se na dovama tvojim protiv tagutski vladara, amiiin!

    #13872
    Anonimno
    Neaktivan

    Naravno ahi da nije i moje oci i srce placu za Palestinom i patnjama koje imaju ali krv brace pobijene od strane onih koji se bore za demokratiju nemogu kao niko odnas shto nemoze i nesmije ohalaliti i meni licno je teshko dati opravdanje za akidetsko neznanje i greshke koje se prave ali inshAllah uskoro ce i to proci jel Sham se budi,sahva je tu i niko je nemoze zaustaviti.
    Braca sirije nece im halaliti rakete koje su nanjih poslane od cifuta.
    Doshla je ISTINA a nestaloje lazi,pitanje je samo vremena i nashega mjesta u njemu i hiseta kojegacemo ponijeti ili necemo.
    Allahu ekber we lillahilhamd pa zivimo u vremenu gariba i svijesni smo toga i trudimo se.

Pregledavate 13 postova - 1 do 13 (od ukupno 13)
  • Morate biti prijavljeni kako bi mogli odgovoriti na ovu temu.