Vazno pitanje upuceno moderatorima foruma

  • This topic has 10 odgovora, 7 glasova, and was last updated prije 11 years, 10 months by Anonimno. This post has been viewed 735 times
Pregledavate 11 postova - 1 do 11 (od ukupno 11)
  • Autor
    Postovi
  • #9076
    Anonimno
    Neaktivan

    Salamu alajkum

    Razlog moga pitanja je konfuzija i zbunjenost po pitanju vjerovanja daija (Porca, Nusret, Bilibani, Ebu Idriz, Ebu Tejma) koji su lideri vaseg dzemata u vezi mesela koja su navedena dole. Moja pitanja su iskrena i u ime Allaha da bi se odagnalo kod mene ne znanje i konfuzija i otklonila teskoca sa mojih prsa po pitanju TACNOG VJEROVANJA vaseg dzemata i spomenutih daija. Ne zelim smutnju niti raspravu nego iskreni i akademski odgovor. Ne sumnjam da ce moderatori uzeti pitanje ozbiljno i sa postovanjem i da ce ga odgovoriti sa postivanjem.

    Pitanja su upucena moderatorima foruma i glase:

    -Muslimanima je poznato da je sart la ilaha ilallah, kufr u taguta koji ima svoje ruknove bez kojih nemoze postojati, pitanje glasi dali je tekfir onoga koji obozava nekoga mimo Allaha rukn kufra u taguta ili manjeg stepena?

    -Pitanje glasi; koji je serijatski propis za onoga koji zna stanje pojedinca koji obozava nekoga mimo Allaha a i dalje ga smatra muslimanom muvahidom koji ce uci u Dzenet?

    -Dali je opravdan pojedinac sa ne znanjem ili tevilom (krivim tumacenjem) kada uputi bilo koju jedinku ibadeta (ritualni ili ibadet hukma) nekom drugommimo Allaha?

    -Muslimanima je poznato da Tavhidul Hakimije ulazi u aslu din i da se sacinjava od Hukm, Tahakum i Tasri'i (donosenja zakona) pa shodno tome pitanje je dali Tahakum ulazi u aslu din ili je manjeg stepena (vadzib od vadziba)?

    -Koji je serijatski propis za pojedinca koji dozvoli sustinski tahakum kod taguta pod izgovorima da nema serijatskih sudnica, u daruri (prinuda), i slicno bez prisile (ikrah) ili subhe prisile (ikrah)?

    -Koji je propis pojedinca koji ucini sustinski tahakum kod taguta pod izgovorima da nema serijatskih sudnica, u daruri (prinuda), i slicno bez prisile (ikrah) ili subhe prisile (ikrah)?

    Ja molim Allaha Uzvisenog da uputi mene i vas na ono sa cime je On naj vise zadovoljan i da nas sacuva lose sudbine i loseg zavrsetka. Neka pomogne svojom pomocu one koji se bore da samo Njegova rijec bude gornja i da kazni na nacin sa kojim On zeli da kazni svoje neprijatelje koji se bore protiv Islama i Muslimana. Amin.

    Va Salam.

    #9077
    Anonimno
    Neaktivan

    We alejkumusselam,
    Smatram da je bolje rješenje za tebe, ako baš želiš da saznaš o vjerovanju “lidera naših džemata” da to lično pitaš njih. Em ćeš dobiti odgovor iz prve ruke, em će taj odgovor, vjerujem, biti kompletniji od onoga što bi moderatori (ili neko na forumu) odgovorili. Nakon što inšaAllah dobiješ odgovor, možeš ga postaviti na forum.
    Nusret, Ebu Idris i Idriz daju odgovore na sajtu stazomislma.com, pa ih tamo možeš pitati. Evo direktnog linka, da ne lutaš po sajtu tražeći kontakt formu:
    http://www.stazomislama.com/fetve-i-odgovori/postavi-pitanje-daijama

    #9089
    Anonimno
    Neaktivan

    musliman post=3518 wrote: Salamu alajkum

    Razlog moga pitanja je konfuzija i zbunjenost po pitanju vjerovanja daija (Porca, Nusret, Bilibani, Ebu Idriz, Ebu Tejma) koji su lideri vaseg dzemata u vezi mesela koja su navedena dole. Moja pitanja su iskrena i u ime Allaha da bi se odagnalo kod mene ne znanje i konfuzija i otklonila teskoca sa mojih prsa po pitanju TACNOG VJEROVANJA vaseg dzemata i spomenutih daija. Ne zelim smutnju niti raspravu nego iskreni i akademski odgovor. Ne sumnjam da ce moderatori uzeti pitanje ozbiljno i sa postovanjem i da ce ga odgovoriti sa postivanjem.

    We alejkumusselam
    Ako si iskren sa Allahom, i ako iskreno u Njegovo ime tragas za istinom, i ako zelis da se teskoca otkloni iz tvojih prsa, najbolje rijesenje ti je da odes licno kod nekih od daija po pitanju cijeg si vjerovanja zbunjen.

    Fitna oko ovih stvari traje punih 5 godina, tako da je svako imao mogucnost da dodje do odgovora na sva ova pitanja.
    Postavljanje ovih pitanja ovde javno mogu samo dovesti do bezplodnih rasprava, jer je bilo mnogo puta odgovora na ova pitanja pogotovo od Bilibanija, a naravno kao i uvijek dolazi nakon odgovora, odgovor na odgovor, i tako u nedogled.

    Zato te savetujem ako te ovo iskreno u ime Allaha zanima, otidi kod nekog daije, ili nadji nacin da stupis snjim u kontakt, reci mu u ime Allaha da te zanima i rastereti se.

    Nadam se da necu biti pogrijesno shvacen.

    #9091
    Anonimno
    Neaktivan

    Mene je pitanje brata Muslimana obradovalo,jer i ja imam slicnih nedoumica.Ali odgovor koji je on dobio bi vjerovatno i za mene vazio,samo sto ja imam jedan problem.Naime ja sam jako prezauzet,a da bih isao u Bec kod mog prvog ucitelja u islamu sejha Muhameda Porce.Ja sam coban i nemogu da ostavim ovce,jedina mi je mogucnost da se ovako informisem.Slusam i predavanja od sejha Nusreta i to su dva autoriteta po pitanju islamskog znanja za mene.Ipak,ima ljudi koji pricaju mnoge stvari o toj dvojici,po meni,najucenijih ljudi.Da bih odbranio njihovu cast,cesto ulazim u rasprave.Mnogo citam,pa mi je to pomoglo da shvatim da nisu u pravu oni koji lose pricaju o sejhu Porci i sejhu Nusretu.Molim Allaha da uputi i mene a i sve druge koji traze istinu u Njegovo ime.a da posebno podari jos vece znanje svima koji to znanje traze.Amin!!!

    #9151
    Anonimno
    Neaktivan

    Molio bih te,da,ako si dobio odgovore na tvoja pitanja,da ih postiras ovdje tako da se i ja ako Bog da okoristim sa tim odgovorima.Ako nisi uspio da ih dobijes,halali mi sto te uznemiravam,a ja cu cekati.I ja molim Allaha,Jednog,Jedinog,da uputi mene,a i sve druge koji iskreno traze uputu.Molim Allaha da nasa srca objedini na Istini.Amin!!!

    #9261
    Anonimno
    Neaktivan

    Pitanje je postavljeno a odgovor jos nisam dobio a nadam se da cu ga inshallah dobiti jer licno ne mogu da posjetim nikoga od navedenih daija jer ne zivim u Evropi.

    #9262
    Anonimno
    Neaktivan

    musliman post=3723 wrote: Pitanje je postavljeno a odgovor jos nisam dobio a nadam se da cu ga inshallah dobiti jer licno ne mogu da posjetim nikoga od navedenih daija jer ne zivim u Evropi.

    Ja sam uspio da neke stvari koje su mi bile nejasne saznam od nekog HasanS,pa ako i ti mozes da stupis u kontakt sa njim on ce ti pojasniti.Pozna ga Ahmed iz Jajca.Esselamun alekum ve rahmetullah.

    #9274
    Anonimno
    Neaktivan

    ‘ALEJKUMUSSELAM
    barekAllahu fik
    uistinu lijepo postavljena pitanja i meni kao i zajku se dopao post osobe sa nickom musliman i ja smatram da na ovo treba i moze odgovorit samo operatori jer ovo nemoze svako odgovorit.

    #9364
    Anonimno
    Neaktivan

    salamu alajkum

    Pitanje sam postavio, u ime Allaha, na portal stazomislama prije nekoliko dana a odgovor jos nisam dobio, steta jer sam primjetio da veliki broj onih koji dolaze na ovaj portal nezna ili mu nije jasno misljenje pomenutih daija.

    #9374
    Anonimno
    Neaktivan

    Ve alejkum selam ve rahmetullah,malo sabura i bit ce inshaAllah na pitanje ne moze odgovorit moderator foruma jer jednostavno ne moze odgovorit u tuđe ime a posto si ti brate u pitanju spomenuo vise daija onda naravno da pitanje zahtjeva odgovor od svih njih sto traje duze jer imaju oni i drugih pitanja mimo ovoga.Allah te nagradio svakim dobrom.

    #9383
    Anonimno
    Neaktivan

    musliman post=3838 wrote: salamu alajkum

    Pitanje sam postavio, u ime Allaha, na portal stazomislama prije nekoliko dana a odgovor jos nisam dobio, steta jer sam primjetio da veliki broj onih koji dolaze na ovaj portal nezna ili mu nije jasno misljenje pomenutih daija.

    Ebu Se'id el-Hudi (r.a.), prenosi da je jedna grupa ensarija, tražila od Allahovog Poslanika, s.a.w.s., razne stvari, pa im je on dao, zatim su ponovo tražili, a on im opet dao što su tražili, dok im nije podijelio sve što je imao, a zatim je rekao: “Sve što budem imao od dobra, ja ću vam podijeliti i ništa od vas neću sakriti, ali ko traži i želi čednost, Allah će mu je podariti; a ko traži i želi neovisnost, Allah će ga učiniti neovisnim (bogatim). Ko god se puno suzdržava i trpi, Allah će mu pomoći da bude strpljiv, nije nikome dat bolji i značajniji dar od subura.” (Muttefekun alejhi)

Pregledavate 11 postova - 1 do 11 (od ukupno 11)
  • Morate biti prijavljeni kako bi mogli odgovoriti na ovu temu.