Zukorlić: Večeras ne važi sitno, samo 500 eura i više

  • This topic has 16 odgovora, 10 glasova, and was last updated prije 11 years, 1 months by Anonimno. This post has been viewed 6605 times
Pregledavate 15 postova - 1 do 15 (od ukupno 17)
  • Autor
    Postovi
  • #16001
    Anonimno
    Neaktivan

    Glavni muftija Islamske zajednice u Srbiji Muamer Zukorlić sredinom marta boravio je u Luksemburgu, gdje se susreo sa tamošnjim Bošnjacima, od kojih je tražio donacije za kulturni centar Bošnjaka u Petnjici u općini Berane.

    Cijeli skup bio je posvećen popisu stanovništva u BiH u okviru kampanje “Bitno je biti Bošnjak”.

    “Večeras ne važi sitno… Nadam se da ste me razumjeli. Nema ono 20, 50, 100 eura… To nema, nego ćemo od 500 pa naviše. Ispod 500 mogu studenti, učenici i nezaposleni. Ko je prvi za 5.000 da ovi drugi vide da takvi postoje”, upitao je Zukorlić vidno zadovoljan što je u publici bilo donatora koji su ponudili 5.000 i 10.000 eura.

    “Onaj ko se predomisli, može da se vrati na 5.000. Silazimo na 1.000 eura, ovdje će da bude gužva, ako Bog da. Hiljadu može i ko ne može”, dodao je Zukorlić.

    Glavni muftija Islamske zajednice u Srbiji kazao je na ovom skupu kako će 500 eura davati oni koji su mislili da neće dati ništa.

    “…Brzo se i jako osevapiš. Pročistiš dušu, porodicu, zdravlje… Sve te krene, u poslu, saobraćaju, svugdje…”, kazao je muftija Zukorlić na skupu u Luksemburgu.

    Navodno, do kraju večeri je sakupljeno ukupno 77 hiljada eura.

    #16009
    Anonimno
    Neaktivan

    u pocetku prvih 20 sekundi ima muzika… ugasite ton na pocetku

    #16022
    Anonimno
    Neaktivan

    Esselamu alejkum we rahmetullahi

    Ne mogu da poverujem da sam cuo i video to sto jesam…. večeras se ne važi sitno :).
    Aferim Sandzaklijama. Nema junaka bez Bosnjaka,dok ima ovaca bice i vune!!!
    Ovaj muftija je najvece zlo za balkan i sire,trebaju mu pare da plati obezbedjenje i vozni park
    Ovo sto radi ovaj vasarski manipulator neznajem dal je jadno smesno ili zalosno?

    Kaže Uzvišeni Allah: „Mi smo za džehennem mnoge džine i ljude stvorili; oni pameti imaju – a njima ne shvaćaju, oni oči imaju – a njima ne vide, oni uši imaju – a njima ne čuju; oni su kao stoka, čak i gori – oni su zaista nemarni“ El-A'raf, 179.

    Kaže Uzvišeni Allah: „Na Dan kada protiv njih budu svjedočili jezici njihovi, i ruke njihove, i noge njihove za ono što su radili.“ En-Nur, 24.

    Da iskoristim priliku posto sam novi na sajtu da poselamim svu bracu i sestre koji su na pravom putu posebno bracu koja odrzavaju ovaj sajt da se mozemo okoristii.

    Dovim za muslimane širom svijeta Sirije, Kavkaza, Somalije, Iraka, Afganistana, Pakistana, Libije…
    Allah da pomogne mudžahide Sirije, Kavkaza, Somalije, Iraka, Afganistana, Pakistana, Libije i na svakom mjestu gdje se bore za Allahovu vjeru, a nas da učvrsti, srca i nijjete naše da očisti i da nas počasti ovakvim društvom kako na dunjaluku, tako i na ahiretu.Allahumme Amin!

    #16033
    Anonimno
    Neaktivan

    Mus_ab post=11265 wrote: u pocetku prvih 20 sekundi ima muzika… ugasite ton na pocetku

    http://www.youtube.com/watch?v=bWp72Pg1z5s

    Qatelehullah!!!

    #16034
    Anonimno
    Neaktivan

    Mus_ab post=11265 wrote: u pocetku prvih 20 sekundi ima muzika… ugasite ton na pocetku

    http://www.youtube.com/watch?v=bWp72Pg1z5s


    hahahaah

    jest se uzivio u svoju pricu…

    subhanAllah

    #16036
    Anonimno
    Neaktivan

    Mi smo nazalost brzi na jeziku i optuzbama a nevidimo sebe i svoja djela mi puno pricamo malo radimo
    iz ovog dogadaja ja sam uzeo ibret oni za jednu noc prikupe 77 hiljada € mi tih 77 hiljada nebi prikupili za 10 godina
    da svako od nas izdvoji 1000 Maraka ne €ura mi bi imali danas po Bosni svoje skole djecje vrtice itd… ali opet kazem nazalost mi puno pricamo malo radimo svi vise rade za i izdvajaju za Islam od nas i Ihvandzije i IZ i Rafidije i Sufie i ostali zabludjeli

    #16038
    Anonimno
    Neaktivan

    Selamun ‘alejkum.

    Ne bih da govorim pez pritvrdjenih informacijama o tom novcu gdje i kako zaista zavrsava, ali ako je doista u korist islamu i pravim muslimanima, onda elhamduliLLAH, ali ako je suprotno tome – jer nam je stvarnost vecine hodzusija danas poznata – onda je poznato koji se ajeti iz Allahove Knjige odnose na njih: (“O vjernici, mnogi svećenici i monasi doista na nedozvoljen način tuđa imanja jedu i od Allahova puta odvraćaju. Onima koji zlato i srebro gomilaju i ne troše ga na Allahovom putu – navijesti bolnu patnju. Na Dan kad se ono u vatri džehennemskoj bude usijalo, pa se njime čela njihova i slabine njihove i leđa njihova budu žigosala. “Ovo je ono što ste za sebe zgrtali; iskusite zato kaznu za ono što ste gomilali!”).

    Koliko lije samo slucaja koji su ovdije na forumu predstavljeni, neki govore o teskim bolesnicima, drugi o teskim siromasima itd. pa gdje je ovaj tip da za takve slucajeve prikuplja novac!? Neko ce reci, da on i za to prikuplja novac, pa da kazemo da je tako, ali da li je to dovoljno ili su to jedan-dva slucajeva za koje je prikupljen novac. Ali ovakvih slucajeva imate – nazalost – koliko zelite…

    I takodjer, nacin na koji prikuplja novac i neke druge stvari, nije po sunnetu, vec izgleda vise na nekakvi…

    #16039
    Anonimno
    Neaktivan

    sandzaki reci cu ti samo to da kao sto kazes “puno pricamo malo radimo” onda bi najbolje bilo da nisi uopste napisao to sto si napisao.
    ebu hazm ez zahiri informacije o ovoj “osobi” i novcu gde i kako zavrsava vecina zna ako imas neke predrasude mozes otidi do NP i sam se uveriti.
    Dublje necu ulaziti na ovu temu jer je sve jasno,ako mi mozes samo odgovoriti na jedno pitanje,kazes:”I takodjer, nacin na koji prikuplja novac i neke druge stvari, nije po sunnetu, vec izgleda vise na nekakvi…
    sta je to u celom ovom video snimku po sunetu(po tebi)?

    #16040
    Anonimno
    Neaktivan

    Zaista je čudno da je ovaj video o prikupljanju donacija izazvao toliko negativnog raspoloženja kod mnogih muslimana, a sam čin prikupljanja donacija nije islamski zabranjen, pogotovo ako je cilj tog prikupljanja pomaganje islama i muslimana. To da li će muftija prikupljene pare upotrebiti za ono za šta ih je prikupljao ili na svoj vozni park i slično, ovo je stvar koju mi ne znamo, osim ako neko ne tvrdi da mu se objavljuje ili da poznaje budućnost.
    Prema tome, dizati galamu i optuživati muftiju u ovakvim situacijama može samo donijeti poene muftiji, jer očima laika on je bar formalno prikupio 77 hiljada za potrebe muslimana, a šta su uradili oni koji ga u ovome kritikuju?

    S druge strane, kada se isti muftija kandiduje za mjesto taguta, tj. za predsjednika jedne sekularne države i kaže da će poštovati tagutski ustav, onda ne čujemo nikakav glas negodovanja od strane onih koji ga kritikuju za skupljanje donacija. Od kada je to prikupljanje donacija postao veći grijeh od tagutijeta!?

    Ovaj post se ne odnosi na braću i sestre na ovom forumu, već na mnogobrojne kritike koje se povodom ovog događaja mogu naći na netu od strane raznoraznih “islamista”.

    #16043
    Anonimno
    Neaktivan

    Allah te nagradio ahi xmuslimanx, i podario ti korisno znanje.

    Vidis, ja nemam informacije o tom novcu gdje i kako zavrsava, a niti se interesujem o tome, pa sam zbog toga i rekao u tom obliku (sumnje-predrasude), i nisam hteo da to potvrdim ili negiram bez znanja o tome, kako se poslije neko ne bi nasao da mi kaze: sto govoris tako, on je stvarno sakupljen imetak tamo utrosio, poslao, sta god vec…
    A sto se tvog pitanja tice, odgovor na isto se moze uzeti iz samog tvog pitanja, upravo tako: sta je to u celom ovom video snimku po sunetu(po tebi)?, izgleda nista!!!

    Ahi moj nemoj se uzrujavat, da branim tu budalu mi nije bilo ni na kraj pameti, mozda je tebi tako izgledalo iz mog posta, odmah cu ti reci, da ne volim rasprave sa bracom uopcenito, a posebno ako je u pitanju nesto ovakvo (tema o tom sefihu zlikorlicu), i sigurno znaj, da ne bih napisao nakon tvog zadnjeg posta nikakav komentar, ali sam napisao posto si me ti time obavezao, kada si mi postavio pitanje. Nemoj misliti da je ovo ikakva provokacija, pametan musliman nema vremena za to, a kamoli ismijavanja ili ista drugo. Ovo ti pisem, jer sam primjetio da te je moj post malo uzrujao, pa eto da ti odmah kazem i olaksam, da ja nisam od onih koji imaju pozitivno misljenje o tom sefihu.
    Halali na dugi tekst.
    Selamun ‘alejkum.

    #16045
    Anonimno
    Neaktivan

    RPG post=11297 wrote: Zaista je čudno da je ovaj video o prikupljanju donacija izazvao toliko negativnog raspoloženja kod mnogih muslimana, a sam čin prikupljanja donacija nije islamski zabranjen, pogotovo ako je cilj tog prikupljanja pomaganje islama i muslimana. To da li će muftija prikupljene pare upotrebiti za ono za šta ih je prikupljao ili na svoj vozni park i slično, ovo je stvar koju mi ne znamo, osim ako neko ne tvrdi da mu se objavljuje ili da poznaje budućnost.
    Prema tome, dizati galamu i optuživati muftiju u ovakvim situacijama može samo donijeti poene muftiji, jer očima laika on je bar formalno prikupio 77 hiljada za potrebe muslimana, a šta su uradili oni koji ga u ovome kritikuju?

    S druge strane, kada se isti muftija kandiduje za mjesto taguta, tj. za predsjednika jedne sekularne države i kaže da će poštovati tagutski ustav, onda ne čujemo nikakav glas negodovanja od strane onih koji ga kritikuju za skupljanje donacija. Od kada je to prikupljanje donacija postao veći grijeh od tagutijeta!?

    Ovaj post se ne odnosi na braću i sestre na ovom forumu, već na mnogobrojne kritike koje se povodom ovog događaja mogu naći na netu od strane raznoraznih “islamista”.

    Naglasio je “bitno je biti bosnjo” tagut zukurlic da te pare ce biti ulozene za osnivanje nekakvog “bosnjackog kulturnog centra u petnjici” a koja ce se tu kultura izucavati to i sam znas. Taj kulturni centar se zasniva na demonkratiji i sekularizmu kao i njegova BDS stranka kao i sve ostale “bosnjacke” organizacije i udruzenja. Zar nije bolje da te pare posalju u Siriji na Allahovom putu da pomognu Muslimanima kad vec ulazu ali nece njima je “bitno da budu bosnje” i zukurlic im ispira mozak da ulazu u nekakve nacionalne “bosnjacke kulturne centre” jer ipak kako im nacionalni ideolozi nalazu “prioritet je da budu bosnje” Neuzubillah.

    #16053
    Anonimno
    Neaktivan

    Es selamu alejkum,
    koliko samo braće i sestara ima u Bosni, a vjerujem i u Sandžaku, nemora se čak ići toliko daleko koliko Sirija, Palestina, itd. koji nemaju za hljeba, čija su djeca gladna, nemaju uslovno stanovanje, posla, zar nije preče takvim ljudima pružiti pomoć, već graditi tamo neke ‘bošnjačke centre’?

    #16056
    Anonimno
    Neaktivan

    Nasib post=11311 wrote: Es selamu alejkum,
    koliko samo braće i sestara ima u Bosni, a vjerujem i u Sandžaku, nemora se čak ići toliko daleko koliko Sirija, Palestina, itd. koji nemaju za hljeba, čija su djeca gladna, nemaju uslovno stanovanje, posla, zar nije preče takvim ljudima pružiti pomoć, već graditi tamo neke ‘bošnjačke centre’?

    Brate Nasib to je upravo veliki problem, sto oni pozivaju u paganski nacionalizam, osnivaju gomilu “bosnjackih” – demonkratskih organizacija i udruzenja i ulazu gomilu novca u takve pagansko-nacionalisticke organizacije, dok sa druge preko 50 posto stanovnistva u Sandzaku na granici siromastva, mnogi od njih su jako dobri Muslimani koji nemaju ni za hleba ali to nacionalistima i tagutima nije bitno njima je u interesu da isperu mozak ljudima “bitno je biti bosnjak” nacionalizmom i da uzimaju od naroda novac kako bi ulagali u nekakve BANU, BDS, bosnjacke centre, BZ itd itd a koji hajr od toga – Nikakav, samo steta i to velika jer ljude vode u direktnu zabludu.

    #16058
    Anonimno
    Neaktivan

    Halid Ibn Velid post=11302 wrote: [quote quote=RPG post=11297]Zaista je čudno da je ovaj video o prikupljanju donacija izazvao toliko negativnog raspoloženja kod mnogih muslimana, a sam čin prikupljanja donacija nije islamski zabranjen, pogotovo ako je cilj tog prikupljanja pomaganje islama i muslimana. To da li će muftija prikupljene pare upotrebiti za ono za šta ih je prikupljao ili na svoj vozni park i slično, ovo je stvar koju mi ne znamo, osim ako neko ne tvrdi da mu se objavljuje ili da poznaje budućnost.
    Prema tome, dizati galamu i optuživati muftiju u ovakvim situacijama može samo donijeti poene muftiji, jer očima laika on je bar formalno prikupio 77 hiljada za potrebe muslimana, a šta su uradili oni koji ga u ovome kritikuju?

    S druge strane, kada se isti muftija kandiduje za mjesto taguta, tj. za predsjednika jedne sekularne države i kaže da će poštovati tagutski ustav, onda ne čujemo nikakav glas negodovanja od strane onih koji ga kritikuju za skupljanje donacija. Od kada je to prikupljanje donacija postao veći grijeh od tagutijeta!?

    Ovaj post se ne odnosi na braću i sestre na ovom forumu, već na mnogobrojne kritike koje se povodom ovog događaja mogu naći na netu od strane raznoraznih “islamista”.

    Naglasio je “bitno je biti bosnjo” tagut zukurlic da te pare ce biti ulozene za osnivanje nekakvog “bosnjackog kulturnog centra u petnjici” a koja ce se tu kultura izucavati to i sam znas. Taj kulturni centar se zasniva na demonkratiji i sekularizmu kao i njegova BDS stranka kao i sve ostale “bosnjacke” organizacije i udruzenja. Zar nije bolje da te pare posalju u Siriji na Allahovom putu da pomognu Muslimanima kad vec ulazu ali nece njima je “bitno da budu bosnje” i zukurlic im ispira mozak da ulazu u nekakve nacionalne “bosnjacke kulturne centre” jer ipak kako im nacionalni ideolozi nalazu “prioritet je da budu bosnje” Neuzubillah.

    Halide, jedan ti je brat već ranije skrenuo pažnju da postoje dvije vrste nacionalizma, ali se iz tvog govora i dalje zaključuje da ti izjednačavaš ove dvije vrste nacionalizma, čime činiš zulum sebi, a možeš ga učiniti i drugima:

    1. Nacionalizam koji je kufr i širk, a to je uzdizanje nacije iznad Šerijata, ljudbav i mržnja (sa svime što dolazi u vezi toga) u ime nacije, a ne u ime Allaha, itd..

    2. Nacionalizam koji je grijeh (koji nije kufr i širk), a na ovaj nacionalizam pozivaju “islamisti”, tj. oni vide korist po muslimane u nacionalnoj odrednici. Da ne govorim o tome što neki učenjaci ne vide ništa loše u ovom vidu nacionalizma, te ga smatraju potpunim halalom.

    Ove dvije vrste nacionalizma nisu iste i brkati ih predstavlja veliki problem.

    #16061
    Anonimno
    Neaktivan

    RPG post=11316 wrote: [quote quote=Halid Ibn Velid post=11302][quote quote=RPG post=11297]Zaista je čudno da je ovaj video o prikupljanju donacija izazvao toliko negativnog raspoloženja kod mnogih muslimana, a sam čin prikupljanja donacija nije islamski zabranjen, pogotovo ako je cilj tog prikupljanja pomaganje islama i muslimana. To da li će muftija prikupljene pare upotrebiti za ono za šta ih je prikupljao ili na svoj vozni park i slično, ovo je stvar koju mi ne znamo, osim ako neko ne tvrdi da mu se objavljuje ili da poznaje budućnost.
    Prema tome, dizati galamu i optuživati muftiju u ovakvim situacijama može samo donijeti poene muftiji, jer očima laika on je bar formalno prikupio 77 hiljada za potrebe muslimana, a šta su uradili oni koji ga u ovome kritikuju?

    S druge strane, kada se isti muftija kandiduje za mjesto taguta, tj. za predsjednika jedne sekularne države i kaže da će poštovati tagutski ustav, onda ne čujemo nikakav glas negodovanja od strane onih koji ga kritikuju za skupljanje donacija. Od kada je to prikupljanje donacija postao veći grijeh od tagutijeta!?

    Ovaj post se ne odnosi na braću i sestre na ovom forumu, već na mnogobrojne kritike koje se povodom ovog događaja mogu naći na netu od strane raznoraznih “islamista”.

    Naglasio je “bitno je biti bosnjo” tagut zukurlic da te pare ce biti ulozene za osnivanje nekakvog “bosnjackog kulturnog centra u petnjici” a koja ce se tu kultura izucavati to i sam znas. Taj kulturni centar se zasniva na demonkratiji i sekularizmu kao i njegova BDS stranka kao i sve ostale “bosnjacke” organizacije i udruzenja. Zar nije bolje da te pare posalju u Siriji na Allahovom putu da pomognu Muslimanima kad vec ulazu ali nece njima je “bitno da budu bosnje” i zukurlic im ispira mozak da ulazu u nekakve nacionalne “bosnjacke kulturne centre” jer ipak kako im nacionalni ideolozi nalazu “prioritet je da budu bosnje” Neuzubillah.

    Halide, jedan ti je brat već ranije skrenuo pažnju da postoje dvije vrste nacionalizma, ali se iz tvog govora i dalje zaključuje da ti izjednačavaš ove dvije vrste nacionalizma, čime činiš zulum sebi, a možeš ga učiniti i drugima:

    1. Nacionalizam koji je kufr i širk, a to je uzdizanje nacije iznad Šerijata, ljudbav i mržnja (sa svime što dolazi u vezi toga) u ime nacije, a ne u ime Allaha, itd..

    2. Nacionalizam koji je grijeh (koji nije kufr i širk), a na ovaj nacionalizam pozivaju “islamisti”, tj. oni vide korist po muslimane u nacionalnoj odrednici. Da ne govorim o tome što neki učenjaci ne vide ništa loše u ovom vidu nacionalizma, te ga smatraju potpunim halalom.

    Ove dvije vrste nacionalizma nisu iste i brkati ih predstavlja veliki problem.

    Selam alejkum.

    Kao prvo nisi dobro citao o cemu sam pisao, kao drugo vidim da mislis da ja njih tekfirim zbog nacionalizma, ne ja ih nazivam nacionalistima a oba razloga koji si naveo to potvrdzuju, stoga tvoje pojasnjenje bi se moglo odnositi na onog ko ih tekfiri (takvima daj dokaz da postoje prepreke u spustanju tekfira na njih) a ja ih nazivam nacionalistima zbog dokaza koje sam naveo a koje si (ne)procitao. Ako zelis jos dokaza lahko cu ti donijeti postoji na hiljade tekstova koji pozivaju na uzdizanje nacije i sekularizma po ugledu na krscanske nacije, gdje ce demonkratija i sekularizam biti temelj njihovog djelovanja, Vec imas primjer kako ceric dobija nagrade za sirenje demonkrkatije, kako zukurlic osniva cisto nacionalisticko-demonkratsku stranku BDS (bosnjacko demonkratska stranka) kako osnivaju BANU (zasnovanoj na demonkratskim i nacionalnim principima a po ugledu na srpsku SANU) kako osnivaju “svjetski bosnjacki kongres” a po ugledu na americke kongrese…….

    Mislim da se razumijemo brate RPG, ako ih ti nesmatras pozivacima u nacionalizam i demonkratiju, tj nacionalistima i imas subhe po tom pitanju, ja ih smatram i imam gomilu dokaza za to, ja nista ne izmisljam sve su to njihove parole, tekstovi, govori, plakate itd.

Pregledavate 15 postova - 1 do 15 (od ukupno 17)
  • Morate biti prijavljeni kako bi mogli odgovoriti na ovu temu.