Abdest, namaz i hidžab u bibliji

  • This topic has 73 odgovora, 14 glasova, and was last updated prije 11 years, 8 months by Anonimno. This post has been viewed 15685 times
Pregledavate 15 postova - 1 do 15 (od ukupno 74)
  • Autor
    Postovi
  • #10335
    Anonimno
    Neaktivan

    1. ABDEST:
    30. Između Šatora sastanka i žrtvenika smjesti umivaonik pa u nj ulije vode za pranje.
    31. Iz njega su Mojsije, Aron i njegovi sinovi prali svoje ruke i svoje noge.
    (Biblija, Knjiga izlaska, 40:30-31)

    2. NAMAZ:
    6. Dođite, prignimo koljena i padnimo nice, poklonimo se Jahvi koji nas stvori!
    (Biblija, Psalmi, 95:6)

    1. Kad je Abramu bilo devedeset i devet godina, ukaza mu se Jahve pa mu reče: “Ja sam El Šadaj – Bog Svesilni, Mojim hodi putem i neporočan budi.
    2. A Savez svoj ja sklapam s tobom i silno ću te razmnožiti.”
    3. Abram pade ničice dok mu Bog govoraše dalje:
    (Biblija, Knjiga postanka, 17:1-3)

    14. A on odgovori: “Ne, ja sam vođa vojske Jahvine i upravo sam došao …” Tada Jošua pade ničice, pokloni mu se i reče: “Što zapovijedaš Gospodaru, sluzi svome?”
    (Biblija, Jošua, 5:14)

    6. Mojsije i Aron odu ispred zajednice do ulaza u Šator sastanka i padnu ničice. Tada im se pokaza slava Jahvina.
    (Biblija, Knjiga brojeva, 20:6)

    39. I ode malo dalje, pade ničice moleći: “Oče moj! Ako je moguće, neka me mimoiđe ova čaša. Ali ne kako ja hoću, nego kako hoćeš ti.”
    (Biblija, Evanđelje po Mateju, 26:39)

    8.Hoću dakle da muškarci mole na svakome mjestu, podižući čiste ruke bez srdžbe i raspre;
    (Biblija, 1. poslanica Timoteju, 2:8)

    3. HIDŽAB:
    64. Kad Rebeka, podigavši svoje oči, opazi Izaka, sjaha s deve
    65. pa zapita slugu: “Tko je onaj čovjek što poljem ide nama u susret?” A sluga odgovori: “Ono je moj gospodar.” Nato ona uze koprenu te se pokri.
    (Biblija, Knjiga postanka, 24:64-65)

    5. Svaka pak žena koja se moli ili prorokuje gologlava sramoti glavu svoju. Ta to je isto kao da je obrijana.
    6. Jer ako se žena ne pokriva, neka se šiša; ako li je pak ružno ženi šišati se ili brijati, neka se pokrije.
    (Biblija, 1. poslanica korinćanima, 11:5-6)

    15. I kaza joj: “Daj ogrtač što je na tebi i drži ga dobro.” Ona ga pridrža, a on joj nasu šest mjerica ječma i naprti joj. I ode ona u grad.
    (Biblija, Ruta, 3:15)

    5. Žena ne smije na se stavljati muške odjeće, a muškarac se ne smije oblačiti u ženske haljine. Tko bi to činio bio bi odvratan Jahvi, Bogu svome.
    (Biblija, Ponovljeni zakon, 22:5)

    9. isto tako žene – u doličnu držanju: neka se rese stidljivošću i razborom, ne pletenicama i zlatom ili biserjem ili skupocjenim odijelom,
    (Biblija, 1. poslanica Timoteju, 2:9)

    27. “Čuli ste da je rečeno: Ne čini preljuba!
    28. A ja vam kažem: Tko god s požudom pogleda ženu, već je s njome učinio preljub u srcu.
    (Biblija, Evanđelje po Mateju, 5:27-28)

    #10338
    Anonimno
    Neaktivan

    Mislio sam da se kod nas proucava Kur'an,kad evo i biblija???

    #10347
    Anonimno
    Neaktivan

    Mislio sam da se kod nas proucava Kur'an,kad evo i biblija???

    Jeste u pravu si…. Proucavanje Qur'ana je nasa duznost…
    A ako te bas zanima cemu ovaj moj post da ti objasnim, da je to tek toliko da svakog onog arogantnog krscana koji se tolko ”drzi” svoje vjere, a da ni nezna u sta zapravo vjeruje, i na sta se svodi njegovo vjerovanje, potakne insaAllah na razmisljanje i mozda na osobno pretrazivanje,
    i kad bude iso pretrazivat svoju bibliju naci ce jos hiljadu stvari koje se ne poklapaju ili koje se naredjuju a nikad ne izvrsavaju.

    Ja to po osobnom iskustvu… I sama sam bila u takvoj situaciji.
    A ako post nije na mjestu… Imaju admini pa neka odstrane post.

    Da nas Allah uputi ka onome cime je On zadovoljan. Amin

    #10348
    Anonimno
    Neaktivan

    Es Selamu alejkum ukhti, bas te htjela pitat za izvor teksta ili se radi o osobnom trudu. MashaAllah da te Allah nagradi. Nadam se da ce ih biti jos..

    #10350
    Anonimno
    Neaktivan

    Bushra post=4950 wrote: Es Selamu alejkum ukhti, bas te htjela pitat za izvor teksta ili se radi o osobnom trudu. MashaAllah da te Allah nagradi. Nadam se da ce ih biti jos..

    We alejkumusselam.
    To je dio mog istrazivanja…
    A biblija je puna takvih stvari 🙂
    Pa cu insaAllah jos nekad objaviti na tu temu nesto…
    Allah i tebe nagradio hajrom na dunjaluku i na ahiretu.
    Allahumme amin.

    #10352
    Anonimno
    Neaktivan

    Zaista u Kur'anu i Bibliji ima dosta zajedničkih uputa odnosno objava. Samo što to rijetki primjećuju, i zato aferim na ovoj temi bratu/sestri.
    Kada bi se svi (ili većina) kršćana pridržavali onoga što piše u Bibliji, a većina muslimana onoga što je objavljeno u Kur'anu onda bi spoznali da se i ne razlikujemo toliko mnogo koliko je to uvriježeno kod ljudi.
    Baš me zanima da li o tome ikada raspravljaju Cerić i Puljić. 🙂

    #10366
    Anonimno
    Neaktivan

    Bushra post=4950 wrote: Es Selamu alejkum ukhti, bas te htjela pitat za izvor teksta ili se radi o osobnom trudu. MashaAllah da te Allah nagradi. Nadam se da ce ih biti jos..

    Putuj —–

    #10370
    Anonimno
    Neaktivan

    Zlocesta post=4969 wrote:

    Putuj —–

    Sta time zelis reci?

    #10372
    Anonimno
    Neaktivan

    Tadži Hidžabi post=4973 wrote: [quote quote=Zlocesta post=4969]

    Putuj —–

    Sta time zelis reci?
    Ne obracaj paznju na ovoga pokvarenjaka. Nepridodavanjem paznje ces mu uskratiti zadovoljstvo lajanja.
    Esselamu alejkum we rahmetullah we berekatuhu.

    #10374
    Anonimno
    Neaktivan

    صلاح الدين post=4975 wrote: [quote quote=Tadži Hidžabi post=4973][quote quote=Zlocesta post=4969]

    Putuj —–

    Sta time zelis reci?

    Ne obracaj paznju na ovoga pokvarenjaka. Nepridodavanjem paznje ces mu uskratiti zadovoljstvo lajanja.
    Esselamu alejkum we rahmetullah we berekatuhu.

    :barek: We alejkumusselam we rahmetullah we berekatuh!

    #10376
    Anonimno
    Neaktivan

    Putuj s Bogom!
    Ja pripadam sekti (iako mi to ne volimo kazati) koja smatra da je cijeli život putovanje i da je sve ovo što se događa u našim životima (što bi vi rekli na dunjaluku) samo usputna stanica na povratku ka Bogu.
    I nije lijepo ovom sa arapskim nicom Sabahudin ili Salahidin da ljude naziva pokvarenjacima. Svi smo mi manje-više pokvareni u nekom smislu i očistit ćemo se na kraju našega Puta.

    #10378
    Anonimno
    Neaktivan

    Zlocesta post=4979 wrote: Putuj s Bogom!
    Ja pripadam sekti (iako mi to ne volimo kazati) koja smatra da je cijeli život putovanje i da je sve ovo što se događa u našim životima (što bi vi rekli na dunjaluku) samo usputna stanica na povratku ka Bogu.

    Mi ti nudimo da se ukrcas na nasu ladju spasa, za spas kad se vratis Bogu.
    Mi za svoj put imamo garanciju ispravnosti od Allaha (jedinog koji je dostojan da se obozava), jer mi slijedimo put koji nam je On Uzviseni, Plemeniti zacrtao, i ukazao da onome ko slijedi taj put, bit ce spasen, a onaj ko slijedi druge izmisljene puteve, nece im primiti.

    Uslov da djelo bude primljeno kod Allaha je, da ga je On Uzviseni propisao, a zabranio je ljudima da sami izmisljaju propise, jer ce time sigurno otici u zabludu.
    Jer ono sto ljudi izmisle kako da se priblizavaju Bogu, onima koji su to izmislili se cini lijepim, dok recimo drugime se ne cini tako, drugima se drugo cini lijepo, i tako nastaju sekte.
    A mi imamo put kojeg nam je Allah po meleka Dzibrila poslao Muhammedu sallallahu alejhi we sellem, da nam pojasni kako da Ga obozavamo, i na koji nacin da Mu se priblizavamo.

    Navescu ti jedan primjer, covjek napravi neku masinu, i proda je nekoj fabrici da je koriste, i ljudi iz te fabrike sami ne mogu da koriste na ispravan nacin, vec im se posalje neko ko ce im pojansiti kako se koristi, ili ce im poslati prospekt uz nju.
    Allah je stvorio ljude i On je poslao meleka da dostavi vjeru Poslanik da pojasni ljudima kako da Ga obozavaju.

    A sekta nema garancije da ce uspjeti, osim pretpostavki.
    Razmisli o ovome, i mozemo da ti pojansimo sve sto te zanima.

    #10380
    Anonimno
    Neaktivan

    Hvala na ponudi za “lađu spasa”. Cijenim to kao dobronamjernu gestu!
    Ti vjerojatno nisi iz Bosne, rekao bih da si negdje iz Sandžaka sa zapadnom adresom. No, vjerujem da ti je poznato stanje u Bosni.
    Znaš li koliko je muslimana iz Bosne, a posebno iz Sarajeva pristupilo poslije rata raznim kršćanskim sektama (evanđelisti, jehovini svjedoci…)? Jako veliki broj. Moj susjed je u jehovinim svjedocima već dugo godina (živi u Austriji) i često “misionarski” boravi u BiH, Kosovu i Makedoniji. Najviše im se priključuju muslimani. Zbog čega? S druge strane često čitam o prelasku kršćana (posebno na zapadu) na islam. Čudno mi to sve izgleda. Oni sa zapada koji žive u izobilju pronaleze neku utjehu u vjeri, a ovi sa Balkana skloni su tražiti sebe u nekim novim sektama umjesto da se posvete vjeri svojih očeva.

    #10381
    Anonimno
    Neaktivan

    Ti sto su otisli u te krscanske sekte nikada nisu ni bili muslimani, nikada nisu osjettili slast vjerovanja u Jednoga Boga, i po zasluzi su otisli tamo gde su otisli.

    Nego hajde da vidimo sta nudi tvoja sekta, u sta poziva, sta joj je potvrda ispravnosti, a onda cemo ti mi iznijeti sta Islam nudi onome ko ga iskreno prihvati, u sta poziva Islam, i da vidimo ko poseduje argumente koji dokazuju ispravnost puta.

    #10384
    Anonimno
    Neaktivan

    Slažem se s tobom u svezi tih ljudi. Oni su bili muslimani samo po roditeljima, ali oni im nisu usadili prave vrijednosti njihove vjere ili možda ni sami nisu bili pravi vjernici pa to nisu mogli ni na svoju djecu prenositi. Što bi vi rekli, Allah najbolje zna!
    U jednom zavidim vama muslimanima, ali samo iskrenim vjernicima, a to je predanost vašoj vjeri bez obzira na sve što se događa i na uštrb svih ovozemaljskih izazova. Bez sumnje, ima takvih vjernika i među katolicima i drugim konfesijama. Ali vaš neki fanatizam (pozitivni) daje jednu dodatnu dozu posvećenosti vjeri i njenim uzusima.
    Ne bih reklamirao moju sektu, jer sam relativno novi član/vjernik. Mogu samo reći da se ne razlikuje puno od islama i da promiče samo najbolje ljudske vrijednosti i vrline. A sad je na običnim ljudima hoće li to ispravno tumačiti i slijediti.
    Ja sam rođen kao katolik i primio sam osnovne sakramente (krštenje, prva pričest i krizma) . Tijekom rata u Hrvatskoj bio sam u inozemstvu, gdje sam upoznao neke ljude koji su mi se svidjeli zbog svoje skromnosti i posvećenosti svome misionarstvu. Kada sam prije godinu dana ponovno stupio u kontakt s njima, malo sam se više zainteresirao za njihov “poziv” i odlučio da to malo bolje istražim. Ne mogu reći da sam našao sebe u potpunosti u toj novoj vjeri, ali ostavit ću si malo vremena da to bolje izučim.

Pregledavate 15 postova - 1 do 15 (od ukupno 74)
  • Morate biti prijavljeni kako bi mogli odgovoriti na ovu temu.