Abdest, namaz i hidžab u bibliji

  • This topic has 73 odgovora, 14 glasova, and was last updated prije 11 years, 7 months by Anonimno. This post has been viewed 15468 times
Pregledavate 15 postova - 46 do 60 (od ukupno 74)
  • Autor
    Postovi
  • #11543
    Anonimno
    Neaktivan

    Monoteista Trinitarijanac post=6305 wrote: 80 posto narkotika se proizvodi u Avganistanu 🙂 Alahovoj zemlji 🙂 Cudo vam Alah nije zabranio to da proizvodite sto steti coveku 🙂

    Eh krivoslavac, pa nemoj na takav hinjski nacin da mjenjas temu.
    Odgovori ali ko covjek a ne ko hajvan na videa koja su ti postavljena o trojstvu.
    Usput, dok su muslimani vladali afganistanom heroin je malter ne bio iskorjenjen ali kad su se vasa braca krvoloci amerikanci vratili, proizvodnja je buknula u punom jeku. A i to nece jos zadugo inshallah.
    Jsili ti bas toliko glup ili se bas trudis u tome.??
    I de se malo skontaj jesili dosao ovde da nesto naucis ili da provociras? Proturiti tvoje ne-vjerske nebuloze ti sigurno nece proci.

    #11544
    Anonimno
    Neaktivan

    Monoteista Trinitarijanac post=6306 wrote: Muhamedov deda je dao muhamedu ime na rodjenju KAthem sto znaci otrona hrana, zaprljan, jer se rodio 4 goine posle smrti svoga oca. A da bi Muhamed tj Katem opravdao svoje rodjenje, postoji hadis u kojem je receno da je dosao covek kod muhameda sa istim problemom i da mu je muhamed odogovorio da je to moguce da zena bude trudna 4 godine 🙂 jel su ovo naucna cuda islama, o kojma tako slatko i predano govorite ? :))))) Kathem je sebi dao ime MUhamed kad mu je bilo 40 godina :))

    Kao prvo odakle ti ove dezinformacije???
    Kao drugo…….pa stvarno normalan covjek ne moze da se nacudi vasim glupostima i nacinu razmisljanja.

    #11545
    Anonimno
    Neaktivan

    Toliko si mentalno nesposoban da je to nevjerovatno, il’ lažeš, shvatio si o čemu se priča sve vrijeme, il’ izvini nemaš ni trunke pameti!

    #11546
    Anonimno
    Neaktivan

    @Mnogobozac.
    Nisi ti Ceto dosao ovde sa dobrim i iskrenim namjerama. Po obicaju.
    Tebe niti zanima nasa vjera niti istina. Niti si procitao i jedan text a niti si pogledao i jedan video.
    Kada malo bolje skontam vidim da jos niste niti cete ikad preboliti sto vise od “bosanaca” licitie na turke zato sto su vam majke sluzile kao robinje turskim vojnicima radjajuci vas. Kopilad. :-):-):-):-)

    109. Al-Kafirun – Nevjernici
    Mekka – 6 ajeta

    Bismillahi rrahmani rrahim

    U ime Allaha, Milostivog, Samilosnog!

    1. Reci: “O vi nevjernici,

    2. ja se neću klanjati onima kojima se vi klanjate,

    3. a ni vi se nećete klanjati Onome kome se ja klanjam;

    4. ja se nisam klanjao onima kojima ste se vi klanjali,

    5. a i vi se niste klanjali Onome kome se ja klanjam,

    6. vama – vaša vjera, a meni – moja!”

    #11547
    Anonimno
    Neaktivan

    Zakir naik nije odogovrio da je primer vode koja moze da postoji u tri različita stanja dobar primer za Svetu Trojicu :). Primer vode je dobar primer ili slika o nacinu postojanja Svete Trojice, ali samo slika i nista vise, jer niko nije kao Bog, pa zar tako i islam ne uci?
    U islamu imamo kontradikciju gde se govori da j Alah jedan (kao sto je neki čovek jedna jedinka), ali da postoji kao niko drugi. Pa kakvo mi je to objasnjenje kad Alah postoji kao jedan kao sto postojim ja. To nije nikakvo objasnjenje, vec kontradikcija. Ali ako postoji ucenje Gde je Bog zaista Jedan Bog, ali da postoji kao savrsena zajednica tri bozanske licnosti, onda je to nacin postojanja kakav ne poseduje niko drugi u svim svetovima, jer svi postoje kao jedinke. Potpuno je licemerno od muslimana kad govore kako moze Bog da ima Sina i duha svetoga, a oni isti veruju da Alah postoji od uvek. isto kao sto vi muslimani verujete da Alah postoji oduvek, isto tako mi hriscani verujemo da nije bilo vremena kad Otac nije imao Sina i Duha Svetoga, tj. da Trojica Sveta postoji kao takva oduvek. I mi hriscani se potpuno slazemo sa svime sto pise u Kuranu o Trojici. Mi ne govorimo da su Otac Sin i DUh Sveti Tri Boga vec Jedan Bog :)) Dalje, slazemo se kad Kuran baca prokletsvo na one koji obozavaju Isusa, Mariju i Boga Oca. Mi ne obozavamo Mariju vec je poštujemo kao majku Isusovu :))). Ali je zanimljivo kako “JAK I CVRST” argument Muhamed tj. Alah navodi zbog cega on nema sina: zato sto nema zenu :)))))) PA sta ce svemogucem bogu zena da bi imao sina kad je bog nezavistan od bilo koga i cega. Bog Otac ima Sina oduvek, bez zene. barem mi hriscani tako verujemo recima Isusovim U Svetom pismu koji kaze:
    Прослави ме Ти, Оче, у Тебе самога славом, коју имадох у Тебе, ПРЕ НЕГО ШТО СВЕТ ПОСТАДЕ. (Јован 10,5) :))))
    Sta znaci za vas muslimane kad naidjete u Kuranu na reci: ON je Prvi i Poslednji? Na koga se misli tu? U Novom zavetu isus za sebe kaze : ,,Ja sam Alfa i Omega, Prvi Poslednji, POcetak I Svrsetak.” Alah kaze u Kuranu ,,On je….”, a Isus u Otkrovenju kaze za sebe: ,,JA sam Alfa i Omega, Prvi i Poslednji…” :))) Ne bojte se sto je Isus I Alahov i Muhamedov Bog, vec se radujte.

    Negde sam procitao ovde da treba osetiti slast vere u jednoga boga :))) Isto to bi vam rekao i satanista koji obozava stanu kao jednu osobu i kao jednog BOga :)) Pa u cemu je razlika izmedju satanizma i islama i to po recima samog muslimna , nepo mojim recima, jer ja to nisam rekao vec musliman? :))

    #11548
    Anonimno
    Gost

    Monoteista Trinitarijanac

    U Bibliji postoji rec MUHAMADIM ne Ahmed 🙂 ALI da li je ime Muhameda Ahmed ili MUhamed jer se u Kuranu pominje i kao MUhamed i kao AHmed pa kako mu je ime?

    Kakav nakaradan razum. I jedno i drugo i Muhammed i Ahmed. Zar je cudno imati vise imena ?

    Muhamedov deda je dao muhamedu ime na rodjenju KAthem sto znaci otrona hrana, zaprljan, jer se rodio 4 goine posle smrti svoga oca. A da bi Muhamed tj Katem opravdao svoje rodjenje, postoji hadis u kojem je receno da je dosao covek kod muhameda sa istim problemom i da mu je muhamed odogovorio da je to moguce da zena bude trudna 4 godine 🙂 jel su ovo naucna cuda islama, o kojma tako slatko i predano govorite ? :))))) Kathem je sebi dao ime MUhamed kad mu je bilo 40 godina :))

    Ovo je cista laz koju ti navodis i nema nikakav hadis koji ti navodis. Njegov otac je preselio kada je Muhammed, sallAllahu alejhi we sellem, imao dva mjeseca, a ne cetri godine kako ti velis – lazes. Niti ga je majka nosila 4 godine. Postavila sam ti link knjige o cudima Allahovoga poslanika Muhammeda, sallAllahu alejhi we sellem. Pa sta ponovo lupas sa svojim izjavama.

    Kako je muhamed veci prorok od ise (tj. jesue) kad je muhamed imao grehove i ima ih jos, a isus niakd nije pocinio greh tj. bezgresan je. na kraju krajeva, zar jedino Bog nije bezgresan. :))))).

    Svaki Allahov poslanik je imo nesto svojsteveno. Ali sigurno je da Muhammed, sallAllahu alejhi we sellem, Allahov miljenik.Prva osoba koja ce uci u Dzennet je Muhammed, sallAllahu alejhi we sellem, to ukazuje na posebnu pocast, zatim na Sudnjem danu ce ljudi ici od poslanika, do poslanika i trazit ce da se zalazu za njih i svaki ce poslanik uputiti na svog prethodnog pa tako ce Isa, alejhisselam, uputiti da odu ka Muhammedu, sallAllahu alejhi we sellemu. I jos mnogo toga, ali nemamm vremana da ti pisem jer ti nisi dosao po istinu, nego nam samo tracis nase dragocjeno vrijeme na svoje retardirane izjave. Svaki covjek je gresan samo Allah je bzegrijesan. Zar Bog nije besmrtan, a kod vas bog umro, za vase grijehe ???
    Jel to kod vas bog jede i pije i obavlja nuzdu ???!

    atribut davanja zivota pripada ssamo Alahu i nikom vise, a isus je pravio ptice od blata (kao Alah Adema od blata) i udahnuo im zivot ( kao Alah ademu sto je ucinio). zar nevidite da Kuran, cak ni Kuran ne moze da porekne bozanstvo Isusovo, ali se protiv isusovog bozanstva bori tako sto kaze da je isus samo prorok i čovek. Ako je samo covek, ko mu je otac? .)))))))

    Kur'an je porekao Isusovo ili bilo koga da ima bozanstvo, samo je Allah bog. Zar tvoj razum nije mogao da dokuci da je Isa, alejhisselam, ozivljavao ptice ALI SA ALLAHOVOM DOZVOLOM i to pise u Bibliji.

    Pa to je cudo kako se Isa, alejhisselam, rodio, ali to nikako ne upucuje da mu je Bog otac. Niti je Isus -Isa, alejhisselam, rekao da je on bog.

    #11549
    Anonimno
    Neaktivan

    ,,Postavila sam ti link knjige o cudima Allahovoga poslanika Muhammeda, sallAllahu alejhi we sellem.” Kakvim cudima kad Kuran kaze da je MUhamed samo covek i da ne mooze da cini nikakva cuda? :))))))) ta cuda se nalaze u hadisima koji su nastali 200 godina posle Muhameda. Svaki iole pametan Musliman ce izbeci uptrebu hadisa kad razgovara sa “kjafirima i nevernicima”, jer hadis protivreci Kuranu :)))) U Kuranu pise da Alah nece da ucini nikakvo cudo jer se naljutio na narod :))) sto znaci projektovano u realnosti, da Muhamed nije ucinio nikakvo cudo :)))) E sad ako stavljas Hadise iznad Kurana, to je vec nesto drugo, ali mislim da tad cinis sirk, jer Kuran je vecna Alahova knjiga, a hadisi, svi hadisi nisu vecna Alaahova knjiga :))))) ne moj da mislis da sam toliko bezobrazan da dodjem na vasu stranicu, a da nisam upucen u ucenje islama :)) To bi bilo zaista bezobrazno sa moje strane :9 mislim ja jesam bezobrazan, Bog zna bolje to od mene, ali ne zelim da budem bas bas bezobrazan i drzak. To je jedan nacin postovanja da znas veru onog drugog. I zar to nije preduslov dijaloga 😕

    #11550
    Anonimno
    Gost

    Monoteista Trinitarijanac post=6312 wrote: Zakir naik nije odogovrio da je primer vode koja moze da postoji u tri različita stanja dobar primer za Svetu Trojicu :). Primer vode je dobar primer ili slika o nacinu postojanja Svete Trojice, ali samo slika i nista vise, jer niko nije kao Bog, pa zar tako i islam ne uci?
    U islamu imamo kontradikciju gde se govori da j Alah jedan (kao sto je neki čovek jedna jedinka), ali da postoji kao niko drugi. Pa kakvo mi je to objasnjenje kad Alah postoji kao jedan kao sto postojim ja. To nije nikakvo objasnjenje, vec kontradikcija. Ali ako postoji ucenje Gde je Bog zaista Jedan Bog, ali da postoji kao savrsena zajednica tri bozanske licnosti, onda je to nacin postojanja kakav ne poseduje niko drugi u svim svetovima, jer svi postoje kao jedinke. Potpuno je licemerno od muslimana kad govore kako moze Bog da ima Sina i duha svetoga, a oni isti veruju da Alah postoji od uvek. isto kao sto vi muslimani verujete da Alah postoji oduvek, isto tako mi hriscani verujemo da nije bilo vremena kad Otac nije imao Sina i Duha Svetoga, tj. da Trojica Sveta postoji kao takva oduvek. I mi hriscani se potpuno slazemo sa svime sto pise u Kuranu o Trojici. Mi ne govorimo da su Otac Sin i DUh Sveti Tri Boga vec Jedan Bog :)) Dalje, slazemo se kad Kuran baca prokletsvo na one koji obozavaju Isusa, Mariju i Boga Oca. Mi ne obozavamo Mariju vec je poštujemo kao majku Isusovu :))). Ali je zanimljivo kako “JAK I CVRST” argument Muhamed tj. Alah navodi zbog cega on nema sina: zato sto nema zenu :)))))) PA sta ce svemogucem bogu zena da bi imao sina kad je bog nezavistan od bilo koga i cega. Bog Otac ima Sina oduvek, bez zene. barem mi hriscani tako verujemo recima Isusovim U Svetom pismu koji kaze:
    Прослави ме Ти, Оче, у Тебе самога славом, коју имадох у Тебе, ПРЕ НЕГО ШТО СВЕТ ПОСТАДЕ. (Јован 10,5) :))))
    Sta znaci za vas muslimane kad naidjete u Kuranu na reci: ON je Prvi i Poslednji? Na koga se misli tu? U Novom zavetu isus za sebe kaze : ,,Ja sam Alfa i Omega, Prvi Poslednji, POcetak I Svrsetak.” Alah kaze u Kuranu ,,On je….”, a Isus u Otkrovenju kaze za sebe: ,,JA sam Alfa i Omega, Prvi i Poslednji…” :))) Ne bojte se sto je Isus I Alahov i Muhamedov Bog, vec se radujte.

    Negde sam procitao ovde da treba osetiti slast vere u jednoga boga :))) Isto to bi vam rekao i satanista koji obozava stanu kao jednu osobu i kao jednog BOga :)) Pa u cemu je razlika izmedju satanizma i islama i to po recima samog muslimna , nepo mojim recima, jer ja to nisam rekao vec musliman? :))

    Opisao je dobro dr. Zakir o trojstvu nego samo razumom obdareni shvacaju.

    Kako da vjerujete u jednoga boga kada se molite vasim kipovima po crkvama i slikama? I jos nekakave svetce imate i njima se molite, i to se kod vas zove vjerovanje u jednoga boga???? Kakva nakaradna vjera!!!

    To Isus nije rekao nego su to vasi monasi pisali svojim rukama i mjenjali Bibliju. Isa, alejhisselam, nije bog vec Allahov Poslanik, sallAllahu alejhi we sellem. Ovaj video je jedan od dokaza da Isa, alejhiselam, nije rekao da je Bog njegov otac.

    http://www.youtube.com/watch?feature=player_embedded&v=cPRwhWB8OMc

    Jos jedan video jako zanimljiv s tim da predavac je nekada bio krscanin pa je primio islam.

    http://www.youtube.com/watch?v=7p9dd0t-V8s

    Posto toliko mrzis Muhammeda, sallAllahu alejhi we sellem, pogledaj video sta je rekao Isus – Isa, alejhisselam, o Muhammedu, alejhisselam.

    #11551
    Anonimno
    Neaktivan

    davanje zivota je ISKLJUCIVO Alahovo svojstvo i nicije drugo niti Alah to svojstvo deli sa nekim. Eto ti protivrecnosti u Kuranu 🙂 kako neko ko je po vasem verovanju smrtan, moze da ima ista svojstva kao Alah: da daje zivot, da je bezgresan, sto znaci drugim recima da je savrsen, i da je jos uvek ziv, ako nije jednak Alahu? Upravo je u tome poenta, sto Kuran pripisuje isusu sve bozanske osobine, ali porice da je On Bog :))) Malo smesno, zar ne? :)) Drugo, isus je Alahova rec I DUh Alahov, zar to ne kaze sam Kuran. DA li je Rec Alahova vecna? I da li je Alahov Duh vecan? Ovo mesto je slicno mestu iz Jevandjelja po Jovanu gde pise da je Isus Rec Oceva I da je Bog I da je sve kroz Njega (Isusa) postalo sto je postalo i nista nije postalo bez Isusa :))). Sledece, Isus nema za oca coveka, i samo Alah moze da mu bude Otac. jer je u Kuranu receno da je Alah stvorio svet za sest dana, a to znaci i coveka u okviru tih sest dana. Ako Alah ponovo stvara coveka, onda je laz u Kuranu da je Alah stvorio sve za sest dana, a evo sad posle ko znakoliko hiljada godina opet stvara. Hriscansvo ima odgovor na ovo pitanje :)) Kada su Muhameda pitali hriscani ko je Isusov otac, on je ostao bez odogovora :)))) jedina mogucnost i logika vode do toga da ako Isusov Otac nije covek, onda je neko vise bice od coveka. Tako bi razmisljao i neko ko nije hriscanin zar ne? :)))))).
    Vidim da mi je reputacija -2, a jos nikom nisam to uradio niti cu da uradim i po tome se mi razlikujemo: Musliman zeli da ukloni neistomisljenika kao i njegov prorok sto je poklao neistomisljenike, a hriscanin ugledajuci se na Hrista, zeli da PREOBRAZI drugog coveka Jevandjeljem( Blaga vest) Hristovim, jer zeli spasenje svim ljudima :)))), a ne pogibao. zeleti nekom pogibao je demonska zelja, a ne bozija volja. Barem me tako moja vera Pravoslavna uci :)))).

    #11552
    Anonimno
    Neaktivan

    Monoteista Trinitarijanac post=6316 wrote: jedina mogucnost i logika vode do toga da ako Isusov Otac nije covek, onda je neko vise bice od coveka. Tako bi razmisljao i neko ko nije hriscanin zar ne? :)))))). .

    A šta je onda sa Adamom kojem ni otac ni majka nisu bili ljudi? Onda je on zasigurno “neko više biće” i od Isusa?

    #11553
    Anonimno
    Neaktivan

    ,,Pa dzihad nas se itekako razlikuje od vaseg, VI SE BORITE ZA VASE STRASTI, a u islamu je dzihad propisan kako bi se uzdigla Allahova rijec, kako bi se uspostavio Allahov zakon -Serijat. “
    Za koje strasti se mi borimo?:))) Nisam znao da nije strast imati 14 zena i jos nekoliko robinja za seks kao sto je imao Muhamed 🙂 Nisam znao da nije strast i bolest ozeniti sestogodisnju devojcicu, i uprznjavati seks sa njom kad joj je devet godina 🙂 Pitam se, kako bi se ti osecao kad bi neki SRbin silovao tvoje dete od devet godina? Jer bi mu pripisao dar PROROSTVA? 🙂 Znam, sigurno ne bi. Ne bi dao da sa tvojim detetom postupa tako ni Musliman, a ne neko drugi. I to je NORMALNO, NAJNORMALNIJE. Ako ti zivis dobrim zivotom i trudis se da steknes vrline da bi nasledio Dzenet, zasto se boris za osvajanje drugih drzava ako neces doveka ostati u ovom svetu? nama je zapovedjeno da cinimo dobro i zivimo dobro da bi ljudi svojom voljom, slobodno, proslavili Boga Presvetu Trojicu. A ne radi zemlje. hriscanstvo se i nije sirilo oruzijem, za razliku od islama sto znaci da je u stavrnosti islamu vazna zemlja i broj pristalica, kao kakvoj politickoj stranci. Interesuje me sta bi ste onda radili kad bi ceo svet primio islam ? Serijat je vladao u srednjovekovnoj Turskoj i Arabiji i danas vlada, pa te zemlje imaju krizu, sto jasno pokazuje da serijat ne donosi SRECU. A hriscansvo donosi srecu coveku, pa makar taj covek ziveo i medju neznaboscima, jer blagodat bozija se useljava u coveka. Alah nikom nikad nije nista dao od svojih osobina, pa je cak to i sirk govoriti tako :)))

    #11554
    Anonimno
    Gost

    Monoteista Trinitarijanac post=6314 wrote: ,,Postavila sam ti link knjige o cudima Allahovoga poslanika Muhammeda, sallAllahu alejhi we sellem.” Kakvim cudima kad Kuran kaze da je MUhamed samo covek i da ne mooze da cini nikakva cuda? :))))))) ta cuda se nalaze u hadisima koji su nastali 200 godina posle Muhameda. Svaki iole pametan Musliman ce izbeci uptrebu hadisa kad razgovara sa “kjafirima i nevernicima”, jer hadis protivreci Kuranu :)))) U Kuranu pise da Alah nece da ucini nikakvo cudo jer se naljutio na narod :))) sto znaci projektovano u realnosti, da Muhamed nije ucinio nikakvo cudo :)))) E sad ako stavljas Hadise iznad Kurana, to je vec nesto drugo, ali mislim da tad cinis sirk, jer Kuran je vecna Alahova knjiga, a hadisi, svi hadisi nisu vecna Alaahova knjiga :))))) ne moj da mislis da sam toliko bezobrazan da dodjem na vasu stranicu, a da nisam upucen u ucenje islama :)) To bi bilo zaista bezobrazno sa moje strane :9 mislim ja jesam bezobrazan, Bog zna bolje to od mene, ali ne zelim da budem bas bas bezobrazan i drzak. To je jedan nacin postovanja da znas veru onog drugog. I zar to nije preduslov dijaloga 😕

    Pa Muhammed je samo covjek ali je poslanik, kao sto je bio Isa, alejhisselam, Musa, alejhisselam i drugi poslanici. Svi poslanici su bili ljudi. I oni su svi imali svoja cuda da bi ljudi povjerovali da su oni doista poslani kao poslanici od Allah, Jednog Jedinog. I gdje to pise u Kur'anu da Muhammed nije imao cuda ? Ko ti to bolje poznajes od mene Kur'an ? Hadis su se prenosili jos dok je poslanik Muhammed, sallAllahu alejhi we sellem, bio ziv. Njegovi ashabi su ucili napamet hadise. I to se prenosilo, i zato ucenjaci islamski gledaju sened tog hadisa da bi se uvidjela da li je isparavan, a ne ko kod vas, sve se prihvata, bez provjere.

    Allahova knjiga je Allahov govor. A hadisi su govor ili djelo koje je cinio Allahov miljenik Muhammed, sallAllahu alejhi we sellem. Pa zao mi je mislim da si bezobrazan je samo iznosis koje kakve lazi na racun islama i Allahovog miljenika poslanika Muhammeda, sallAllahu alejhi we sellem. Zamolla bih te lijepo da vise ne iznosis lazi o nekom hadisu koji protvrijeci Kur'anu i da nesto govoris o Allahu a ne znas. Niko tebi ovdje nije rekao da se Kur'an sastoji od hadisa. Vec sam ti gore napisala sta je Kur'an a sta je hadis. Mnogi hadisi Allahovoga Poslanika, sallAllahu alejhi we sellem, objasnjavaju propise u Kur'anu, tako da se dokazi uzimaju i iz Kur'ana i hadisa koji su vjerodostojni.

    Nikada nisam cula da postoji takav uvijet.

    #11555
    Anonimno
    Neaktivan

    Kršćanstvo se nije širilo oružjem? A kako je onda oko 350 godine postalo OBAVEZNO biti kršćanin u Rimu ili bi bio SMAKNUT?

    Kako se tačno kršćanstvo proširilo u Južnoj Americi? Daj se malo vrati na činjenice, pričaš bajke.

    A tvoje hrišćanstvo je nastalo 1054. godine kada se desio crkveni raskol, znači iz objesti i želje za nadmetanjem su se podjelili Rim i Bizant znajući da ne mogu i jedni i drugi ostati na istini (iako nijedni naravno nisu ni bili na istini).

    A ove tvoje uvrede i provokacije pokazuju da nisi došao voditi dijalog (kako se zove podforum inače) nego si došao vrijeđati, zašto ćeš vjerovatno dobiti bananu koju i zaslužuješ.

    A ako stvarno nekad htio voditi dijalog sa muslimanom i pokušati ga ubjediti da je tvoja zabluda u biti istina, onda se BAR mrvicu bolje pripremi.

    #11556
    Anonimno
    Neaktivan

    Da ali Adam nije imao ni majku ni oca. tj. nije postojao pre nego sto ga je Bog stvorio. Ako nije postojao, a sad postoji onda nosi ime STVORENJE Bozije. Kada Alah kaze da stvara Isu kao sto je stvorio Adema, to je laz i tad Alah protivreci samome sebi, jer adama je stvorio bez majke i bez oca i ne samo adama vec sve druge zivotinje, zar ne. Ali sad opet stvara, kad na zemaljskoj kulgli postoje milioni ljudi 🙂 Ili je Alah zaboravio da je rekao da je svet stvorio za set dana ili je slagao da je stvorio svet za set dana, jer sad “stvara” Isu, a ne stvara ga, jer stvoriti nesto znaci da to nesto nije postojalo pre nego sto je stvoreno. Islam uci da je isa samo covek sto jos vise kontradiktira Alahu jer oko marije postoji mnogo muskaraca sa kojima je on mogla da ima dete, zar ne i to bez Alahove umesanosti :). Ko se naziva covekom? Adam koga je Bog STVORIO i svaki covek koji dodje na ovaj svet od roditelja tj, od MUSKARCA i zene. Adam ne moze da bude po priodi Sin Boziji jer je stvoren u prostoru i vremnenu i zato je stvorenje. A hriscanstvo uci da Isus SAPOSTOJI sa Ocem pre svih vekova i to sam Isus kaze. I zato sto Isus vec ima za oca Boga Oca on se radja bez telesnog oca, ali pošto nema pravo ljudsko telo, on je zacet u utrobi device da bi to znacilo da ona (marija) nije zacela od coveka i tako Isus dobija telo coveka i prirodu ljudsku sa svim njenim slabostima. takav nacin dolaska u ovaj svet se naziva OVAPLOCENJE ili da vam bude jasnije UTELOVLJENJE tj. Bog je dosao u telu coveka. Kad sveti Prorok Isaija prorokuje o natpirodnom rodjenju Spasitelja, on kaze da ce se taj spasitelj nazvati Emanuil. Ali ime spasitelja je Isus Hristos. Sta se desilo? Poenta je zapravo u tome sto sveti prorok tj. sam Bog ustima proroka Isaije otkriva tajnu ovaplocenja i Ovaplocenoga jer rec Emanuil znaci Snama je BOg, sa nama ljudima. I zaista Nikad Bog nije bio blize nego sto je to ucinio ovaplotivsi se u telu jer su hiljade i hiljde ruku mogle da ga dodirnu i dobijale su iceljenje. U takvom telu on je ne samo ispunio zakon Boziji vec ga je prevazisao i zato je jedini kroz kojeg se mozemo spasiti. Muslimani pogresno tumace mesto kod apostola Pavla gde kaze da je isus ukinuo zakon, a apostol govori o tome da je Isus jedini ispunio zakon i da zakon nikom od nas ne ce koristiti jer niko od nas ga ne moze ispuniti. A ako ga ne mozes ispuniti, onda se obracac Onome koji ga je ne samo ispunio, vec i prevazisao i upravo je ukidanje starozavetnog zakona u tome sto ga je Gospod Isus prevazisao.

    #11557
    Anonimno
    Neaktivan

    To da je hriscansto postalo obavezno nije doneo ni jedan Patrijarh niti episop niti svestenik, vec car Rima. U Ucenju Hriscansta ne postoji ucenje da svi moraju da prime hriscanstvo ili da se poubijaju. pomesao si svetovnu i crkvenu vlast, sto je u islamskoj veri vera i vlast neodvojiva, ali nije tako i u Hriscanstvu .)))) Koje su to moje uvrede? Koga sam uvredio? Ako sam uvredio Alaha,onda pusti tvog savrsenog boga da mi se osveti, a ako sa uvredio muhameda, onda dozvoli Muhamedu da mi se osveti iako mislim da je dalek put od arabije do Srbije :))))))))

Pregledavate 15 postova - 46 do 60 (od ukupno 74)
  • Morate biti prijavljeni kako bi mogli odgovoriti na ovu temu.