Mudžahidi – tekfirovci, zalutala skupina!? – Šejh Halid b. AbdurRahman

  • This topic has 173 odgovora, 30 glasova, and was last updated prije 11 years, 9 months by Anonimno. This post has been viewed 23192 times
Pregledavate 15 postova - 151 do 165 (od ukupno 174)
  • Autor
    Postovi
  • #10055
    Anonimno
    Neaktivan

    Ebu Faruk post=4625 wrote: Sta smo to poceli muslimane “klasificirati” kao trgovinsku robu?
    Mislim da se malo previse opterecavamo sa time i na dobrom smo putu da cinimo greske kod tih “klasifikacija”.
    Ako neko kaze da je musliman i ako se on osjeca muslimanom (a ja to ne trebam ni znati) onda je to za mene dovoljno da bih ga smatrao muslimanom. Ko sam ja da sudim o tome kakav je on vjernik kada ne mogu doprijeti do njegovog srca da to provjerim?

    Klasicni murdzijski stav, cak malo naginje i dzehmizmu, a mozda nisi toga ni svjestan. Ta tvoja prica, koju pricaju, oni koji poticu sa podrucja Balkana kao i drugi u svijetu slicni njima, koji nose muslimanska imena, pada u vodu. Po toj logici, ni Ebu Bekr, radijallahu anhu, nije mogao podici vojsku na grupe plemena koja su odbila da plate zekat za vrijeme njegovog hilafeta i nije ih mogao proglasiti otpadnicima, a mozes misliti oni su cak izgovarali sehadet i klanjali namaz.

    Nama je vjera jasna, jasni su nam sartovi da bi neko bio musliman i kod nas ne prolazi govor jezikom, ako nakon toga ne uslijede djela. Mi vjeru ne uzimamo kako se nama ili nekome drugom cefne i svidja, ili kako dzahili o vjeri govore. Mi vjeru uzimamo iz Kur'ana i sunneta i od uleme selefa i halefa.

    A dokaz da rijeci nisu uvijek dovoljne, jer vlasnik tih rijeci moze da laze, nalazi se u Kur'an gdje Uzviseni, razotkriva licemjere:
    “Ima ljudi koji govore: “Vjerujemo u Allaha i u onaj svijet!”- a oni nisu vjernici. Oni nastoje da prevare Allaha i one koji vjeruju, a oni i ne znajući, samo sebe varaju.”– (El-Bekare, 8-9)

    #10056
    Anonimno
    Neaktivan

    Uvejs el Gurani post=4628 wrote: esselamu alejkum ! ne javljam se cesto niti pisem iz prostog razloga zato sto mislim da ovakvi nacini “prepucavanja ” ne vode ka dobru..
    i mislim da nisu nikako na mjestu komentari pojedinih forumasa poput Sebaba i Halida .. da su bosnjaci ko biva u procentualnoj vecini nevjernici pa izvode zakljucak pri samom pomenu ” bosnjaci su nevjernici”… da Allah sacuva ovakvog poimanja !!!
    postavlja se pitanje jeste li vi sudije koje bi dale meritoran stav o tome ili ste zapali u nekakvo internetsko fantaziranje o muslimanima u Bosni? jeste li se vi i jedan jedini dan borili u ratu protiv nevjernika koji na danasnji datum ubise oko 10000 hiljada muslimana bosnjaka u srebrenici?
    kakav je vas stvarni doprinos islamu i muslimanima u Bosni ili bilo gdje drugdje.. i po cemu bi mi to mogli da zakljucimo da ste vi muslimani? jeli na osnovu toga kako Sebab napisa da on ovdje brani i prezentuje islamske stavove i to u “hard” formi? jeli to vas islam ? mislim da se ljudi ogledaju po onome sto rade …!
    a muslimani u bosni su puno puta dokazali svoj islam u praksi !!!
    ja jesam musliman ali sam i bosnjak a ako je to krivo Sebabu ili Halidu to je njihov problem..
    ja volim Allaha svt. i Njegovog Poslanika as. i slijedim sunnet ali volim i svoju domovinu i svoj narod… i svako ko se na takav nacin ophodi prema bosnjacima nije dobronamjeran jer prije ruke spasa on donosi svoj sud… jeli tako radio Allahov Poslanik as.. ??? njega su kamnjem napali neki u Tifu koji su bili u sustini njegovi sunarodnjaci ? pa sta je Poslanik as. uradio?
    ja mislim na osnovu svega da pojedina braca imaju ne veliko nego preveliko misljenje o sebi… !!!
    neka se Allah smiluje i oprosti grijehe svima nama koji su iskreno posvjedocili لا إله إلا الله محمد رسول الله

    We alejkumusselam

    Nekada kada procitam neke komentare pojeidnaca koji rijetko pisu, kazem HVALA ALLAHU DA RIJETKO PISU, neizmjerno sam Mu zahvalan.

    Allahov robe Allah te nagradio.

    Sta se ovo desava sa forumom, kakva je ovo najezda onih koji ne poznaju serijatske propise, a zele da nas poducavaju?

    #10057
    Anonimno
    Neaktivan

    Uvejs el Gurani post=4628 wrote: eli tako radio Allahov Poslanik as.. ??? njega su kamnjem napali neki u Tifu koji su bili u sustini njegovi sunarodnjaci ? pa sta je Poslanik as. uradio?

    Dobro, to sto kazes stoji, mada je to samo jedna strana medalje. A ti nama reci sta je Poslanik, sallallahu alejhi ve sellem, uradio sa svojim sunarodnjacima na Bedru, sta je uradio u drugim bitkama, a sta je halifa Ebu Bekr, radijallahu anhu, uradio sa svojim sunarodnjacima kad su odbili da plate zekat i kad je pocela fitna odmetanja od islama?

    #10058
    Anonimno
    Neaktivan

    Naravno da vlasnik izgovorenih rijeci moze lagati, ali on ce zbog toga odgovarati pred Allahom a ne ja koji sam prihvatio njegove rijeci misleci da su istinite.
    A ono sto je @Sebab napisao odnosi se na vecinu clanova foruma, pa tako i na mene koji ne poznajem serijatske propise. Prema tome ja i ne mogu poducavati nekoga kada ni sam nisam dovoljno naucio.
    Ali ne razumijem zasto vi “uceni” na takav nacin onda komunicirate sa bracom kao da su oni manje vrijedni. Kada bi svi bili savrseno upuceni u tajne znanja onda bi trosenje vremena na forumu bilo suvisno.
    Ja nisam kao brat @Allahov_rob zavrsio neki islamski fakultet (predpostavljam da je toliko obrazovan po nacinu izrazavanja i jasnocom tumacenja), ali sam takodjer zavrsio fakultet i nisam neznalica.

    #10061
    Anonimno
    Neaktivan

    saur post=4616 wrote: Brate Sebab ako uzmemo bosnu kao cjelinu tesko da ce biti 30% ljudi koji klanjaju, posto u bosni zivi vise od 60% posto ljudi koji se i ne izjasnjavaju kao muslimani, vec krscani, ateisti itd. a ako u obzir uzmemo samo bosnjake koji se izjasnjavaju kao muslimani za mene vrijedi ono sto je brat Andol napisao u osnovi su muslimani oni koji imaju obiljezja islama i muslimani su dok se ne dokaze da nisu, a cjelokupno bosnjake ili kako ih neki vole nazvati bosnje ako ne mogu nazvati muslimanima ne mogu za njih direktno reci ni da su musrici, jer ako bosnjake direktno prozovemo kafirima onda bi isti termin trebali primjeniti na sve vecinom muslimanske narode da nebi bila dvostruka mjerila ,recimo ceceni, dagestanci, inguseti (Kadirovci, zabludjele sufije itd.)… takodjer bi trebali biti nevjernici, sektasi dok se ne dokaze suprotno, a ja u osnovi za njih kazem da su muslimani, tako ja mislim a Allah najbolje zna!

    Brate saur nisu svi bosnjaci u kufru svakako ima i onih koji kazu ja sam musliman iz bosne i drze se cistog tewhida bez uzdizanja zastave ljiljane, ali sta mislis za jednu veliku vecinu koja kaze ja sam bosnjo nisam musliman, to musliman nam je tito odredio da bi nas odvukao od naseg nacionalnog identiteta, tako kazu mnoge bosnje pricaj sa njima i uvjerices se, kazu bosnjak je isto sto i musliman (sta je to ako nije zabluda), kazu nama bosnjacima je prioritet da budemo bosnjaci pa sve ostalo (sta je to ako nije kufr – uzdizanje nacije iznad vjere). Nemamo mi nista protiv bosnjaka, cak sta vise stalno sam u kontaktu sa onima koji kazu ja sam ponosni bosnjak pa onda musliman ali smo duzni upozoravati ih na njihove zablude, a onaj ko se oseca kao bosnjakom umijesto kao musliman neka preispita svoj iman, jer to bosnjak je krenulo krivim putem, putem zablude, tom odrednicom pokushavaju zamijeniti jedini identitet koji nam je nas Gospodar Velicanstveni odredio a to je MUSLIMAN i time bosnjaci zele pobijeci od najplemenitijeg i jedinog legitimnog identiteta – MUSLIMAN. Tako su mnogi culi cak i efendije kako na hutbama, dersovima, predavanjima vise koriste rijec bosnjo nego musliman.
    Brate saur takodze nisu samo dva portala na kojima bosnjaci uzdizu prekomjerno svoju naciju, tu su i gomila novina, medijskih kuca, pa sad otvorili i novu internet tv zvanu “zlatni ljiljan” na kojoj uzdizu ljiljane i bosnjastvo toliko da im je vaznije od Islama, gomila bosnjacko kulturnih dzemata svuda po svijetu u kojima takodze uzdizu bosnjastvo.
    U ovom slucaju slazem se sa bratom shebabom. Bosnjastvo i Islam ne idu nikako zajedno ili si musliman iz BiH ili nisi musliman. Nas Gospodar je jasno rekao u Kuranu:

    “A ko govori ljepse od onog koji poziva Allahu,koji dobra djela cini,i koji govori ja sam doista Musliman.”(Fussilet,33)

    „Reci: “O sljedbenici Knjige, dođite da se okupimo oko jedne riječi i nama i vama zajedničke: da se nikome osim Allahu ne klanjamo, da nikoga Njemu ravnim ne smatramo i da jedni druge, pored Allaha, bogovima ne držimo!” Pa ako oni ne pristanu, vi recite: “Budite svjedoci da smo mi muslimani!”(Ali Imran, 64)

    #10062
    Anonimno
    Neaktivan

    Ebu Faruk post=4634 wrote: Naravno da vlasnik izgovorenih rijeci moze lagati, ali on ce zbog toga odgovarati pred Allahom a ne ja koji sam prihvatio njegove rijeci misleci da su istinite.
    A ono sto je @Sebab napisao odnosi se na vecinu clanova foruma, pa tako i na mene koji ne poznajem serijatske propise. Prema tome ja i ne mogu poducavati nekoga kada ni sam nisam dovoljno naucio.
    Ali ne razumijem zasto vi “uceni” na takav nacin onda komunicirate sa bracom kao da su oni manje vrijedni. Kada bi svi bili savrseno upuceni u tajne znanja onda bi trosenje vremena na forumu bilo suvisno.
    Ja nisam kao brat @Allahov_rob zavrsio neki islamski fakultet (predpostavljam da je toliko obrazovan po nacinu izrazavanja i jasnocom tumacenja), ali sam takodjer zavrsio fakultet i nisam neznalica.

    Lijek za neznanje je pitanje.

    Praksa brace koja malo bolje poznaju serijat jeste da objasnjavaju i trude se da to urade na sto ljepsi nacin. Medjutim, ponekad se i nama desi da ostro reagujemo, a nekad se i komentar ucenijih shvati pogresno, kao da je tim komentarom se zeljelo nekoga poniziti, a nije tako.
    Vidi, napisao sam ti da je stav koji si naveo klasicni murdzijski stav, koji cak malo naginje dzehmizmu. To znaci da te nisam nazvao murdzijom, ako si iznio stav koji je takav, niti sam te nazvao dzehmijom, jer na kraju sam napisao da toga nisi mozda ni svjestan.

    Dakle, murdzije su jedna od sekti u islamu i ono sto se veze za njih jesta da oni u Iman ubrajaju uvjerenje u srcu i rijeci, dok djela kod njih ne ulaze u iman Znaci djela su iskljucena iz sustine imana. Grijesenja po njihovom shvatanju ne umanjuju iman. Kod njih su grijesnici vjernici potpunog imana, a ehli sunnet za grijesnike (koji rade harame) kaze da imaju iman koji je krnjav (nije potpun).

    Sto se tice dzehmija (ekstremna vrsta murdzija, utemeljitelj Dzehm ibn Safvan) oni su gori od murdzija jer oni u Iman ubrajaju samo uvjerenje u srcu, a rijeci i djela ne ubrajaju u iman. Iz ovoga vidis kad neko u iman ubraja samo uvjerenje u srcu da ona izjava koja medju narodom kruzi da “vjera je u srcu i .. ne znas ti sta je u cijem srcu”, smatrajuci tako da je vjera u srcu a da rijeci i djela koja rade i zbog kojih bivaju kritikovani ne uticu na njihovu vjeru i islam, je zapravo plod uticaja dzehmijske akide, koja je zazivjela medju narodom i oni su to prihvatili, naravno ne znajuci sta govore i koliko su te njihove rijec pogubne i teske.

    #10066
    Anonimno
    Neaktivan

    Brate Halid u potpunosti si u pravu u prvom dijelu teksta i slazem se sa svime sto si napisao, ali mislim da si predaleko otisao u svom stavu izrazavanja nacije jer izraziti nacionalnu pripadnost nije isto sto i nacionalizam, npr. imam hiljade primjera upoznavanja sa muslimanima iz raznih zemalja pa cecen kaze da je cecen, somalijac kaze somalijac, turcin kaze turcin, bosnjak kaze bosnjak ne dvojeci da je biti musliman na prvom mjestu svega toga ne vidim nista lose u tome…

    #10076
    Anonimno
    Neaktivan

    Ebu Faruk,
    pa stvar i jeste u tome da niko nikome ne zaviruje u srce već se gleda spoljašnje stanje čovjeka, njegova djela i riječi, jer ja mogu za sebe reći da sam hirurg, ali nećeš dati da te operišem dok ne vidiš jesam li zaista i kakav sam hirurg.
    SubhanAllah evo upravo u jednoj emisiji o Srebrenici slušam nanu Fatu za koju sam svojski “navijao” gdje god sam mogao kako govori:”… nije važno što je crkva, da je i džamija ovdje napravljena ja bih je srušila”.

    #10079
    Anonimno
    Neaktivan

    saur post=4643 wrote: Brate Halid u potpunosti si u pravu u prvom dijelu teksta i slazem se sa svime sto si napisao, ali mislim da si predaleko otisao u svom stavu izrazavanja nacije jer izraziti nacionalnu pripadnost nije isto sto i nacionalizam, npr. imam hiljade primjera upoznavanja sa muslimanima iz raznih zemalja pa cecen kaze da je cecen, somalijac kaze somalijac, turcin kaze turcin, bosnjak kaze bosnjak ne dvojeci da je biti musliman na prvom mjestu svega toga ne vidim nista lose u tome…

    Samo takvo predstavljanje (cecen, arap, bosnjak itd) nije u skladu sa islamom ako ti ljudi imaju imalo vjere u Allaha jer je nas Gospodar jasno odredio kako se treba vjernik identifikovati da ne ponavljam ajete imas ih u prethodnom komentaru, znam i ja mnogo muslimana iz razlicitih zemalja ali mnogi medzu njima kazu ja sam musliman iz arabije, musliman iz iraka, musliman iz egipta, musliman iz bosne, onaj ko ima cvrstu vjeru u Allaha njemu je Islam na Prvom mjestu a onome kome je nacija bitnija od vjere on ce reci ja sam bosnjo, cecen, turcin, albanac itd. A kod bosnji i kod turaka je karakteristicno sto misle da je turcin i bosnjak isto sto i musliman sto je ocita zabluda i zelja nacionalista da nacionalizmom suzbiju vjeru i vjerski identitet.
    Moje je takvo misljenje brate saur jednostavno bosnjastvo je daleko od Pravog Islama, bosnjacki nacionalizam je u direktnoj suprotnosti sa Islamom, bosnjacka tradicija je veliki bidat koji nema veze sa Islamom, bosnjacka turbeta, ajvatovica, djevojacka pecina itd su mesta gdje se cini sirk, bosnjak koji uzdize ljiljane umijesto tewhida, kome su draze dervisko sufijske zablude od izvornog islama, koji klanja samo bajrame nemoze biti musliman.

    #10086
    Anonimno
    Neaktivan

    Dobro onda smo zakljucili svako ko se meni ili nekom drugom tako predstavio nema ni trun islama i automatski je postao otpadnik od vjere, jer onaj covjek koji kaze ja sam cecen, arap ili ja sam somalijac a jos pritom navede kojem plemenu pripada te i takve ne treba ni selamiti automatski su nacionalisti a nacionalizam je bolest i takav nije musliman, turke da ne spominjemo ako kaze da je turcin taj sigurno nije musliman jer voli kemala smrada ataturka…dodje mi covjek iz indonezije i kaze ja sam iz indonezije a upoznao nas je jedan brat i selamimo se ,e tu sam mozda napravio kardinalnu gresku, nazvao sam selam mozebitnom kafiru koji prije nacije meni nije jasno naglasio da je musliman a ja nisam isao za njim iducih par dana da ga pratim i pokusam jasno utvrditi kakav mu je iman, klanja li svaki namaz i to u svoj vakat (da nebi bio munafik slucajno) sa kim se druzi i i tako to sto bi ga moglo razotkriti jer pored pokrace brade ni nogavice mu nisu bas u zadovoljavajucoj visini iznad gleznjeva… a bosnje to su oni sto cine sirk, tavafe oko ajvatovice, klanjaju se mrtvima, saljevaju strave, vjeruju u hamajlije i bolesni su od nacinalizma i sa njiima se inace samo neposlusna djeca plase…
    Mislim da neki ljudi idu iz krajnosti u krajnost, ali svako ima svoje misljenje i ako dolazi od brata ja ga postujem!

    #10089
    Anonimno
    Neaktivan

    Pupavac brate pa gdje je pogrijesila nasa nana, pa to nebi bila dzamija nego mjesto sirka i kufra, cinila bi se sedzda nekom fatinom didu pa bosnje bi gradile tu dzamiju

    #10090
    Anonimno
    Neaktivan

    Saur,interesantan je tvoj odgovor Pupavcu,samo mi je malo ne jasan…

    #10091
    Anonimno
    Neaktivan

    Kako moze biti interesantan ako je ne jasan?

    #10094
    Anonimno
    Neaktivan

    saur hajde sada pripisi svima koji posecuju ovaj sajt stav kojeg si cuo od halida.

    Brat Halid je pogresio u stavu da ne sme covjek da kaze za sebe turcin, arpap, bosnjak ili ostalo, jer to nije oprecno serijatu, zato sto i za vrijeme Poslanika je svako plene imalo naziv, i ljudi su deklarisani po plemenu, i ne spada to u nacionalizam kad covjek da bi ukazao kome narodu pripada kaze ja sam bosnjak, ili neku drugu naciju. Zabranjeno je uzdizati tu nacionalnu pripadnost i ponositi se recimo sto si bosnjak, al reci da si bosnjak samo da bi ukazao kojoj naciji pripadas nema nikakve smetnje, jer i sam Allahov Poslanik je bio Arapskog porijekla pa znaci li to da se ponosio nacijom, ne vec da se ukaze kom narodu pripada.

    I krajnje vrijeme je da se ova tema zavrsi.

    #10095
    Anonimno
    Neaktivan

    Eto,Hodza1 je dao odgovor umjesto mene Saur.

Pregledavate 15 postova - 151 do 165 (od ukupno 174)
  • Morate biti prijavljeni kako bi mogli odgovoriti na ovu temu.