Mudžahidi – tekfirovci, zalutala skupina!? – Šejh Halid b. AbdurRahman

  • This topic has 173 odgovora, 30 glasova, and was last updated prije 11 years, 8 months by Anonimno. This post has been viewed 22926 times
Pregledavate 15 postova - 31 do 45 (od ukupno 174)
  • Autor
    Postovi
  • #9813
    Anonimno
    Neaktivan

    SUMNJA U TO DA LI SI NA PRAVOM PUTU JE KRIVI PUT I DALALET>>>!!!!
    MI NE SUMNJAMO DA SMO NA PRAVOM PUTU …A TI AKO SUMNJAS IDI SA ONIMA KOJI U TO SUMNJAJU >>.!!
    I NEMOJ UNOSIT FITNU …SUDNJI DAN JE PRED NAMA….!

    #9815
    Anonimno
    Neaktivan

    983422 post=4377 wrote: Jel tvrdite da ste na Pravom Putu? Ja ću ponavljati pitanje dok ne dobijem odgovor.

    Bijedo bjedna. Dosao si ovde samo da provociras.Tebe ne zanima odgovor viza vid trazenja znanja ili istine.
    Ha rekli mi “da, ne, isnhallah” vi vec imate listove isceniranih odgovora.
    Brat Sebab je i previse odgovorio.

    #9820
    Anonimno
    Neaktivan

    صلاح الدين post=4386 wrote: [quote quote=983422 post=4377]Jel tvrdite da ste na Pravom Putu? Ja ću ponavljati pitanje dok ne dobijem odgovor.

    Bijedo bjedna. Dosao si ovde samo da provociras.Tebe ne zanima odgovor viza vid trazenja znanja ili istine.
    Ha rekli mi “da, ne, isnhallah” vi vec imate listove isceniranih odgovora.
    Brat Sebab je i previse odgovorio.

    Ja tebe nisam vrijeđao, zašto ti mene vrijeđaš? Jesu li ti poznati hadisi o vrijeđanju brata muslimana? A jedno pitanje za sve vas koji ste sigurni da ste na Pravom putu. Zašto na svakom namazu učite “Uputi nas na Pravi put”اهْدِنَا الصِّرَ‌اطَ الْمُسْتَقِيمَ

    #9822
    Anonimno
    Neaktivan

    “Uputi nas na Pravi put!” /6/
    Nakon sto je iskazana pohvala Onome od Kojegase pomoc trazi, slijedi molba u skladu s rijecima Uzvisenog: /32/ “… polovina pripada Mom robu, buduci da njemu pripada ono sto on trazi.” Onaj koji moli najprije je duzan pohvaliti Onoga od Koga moli, a zatim uputiti molbu za sebe i svoju bracu vjernike, kao sto je i kazano rijecima: “Uputi nas na Pravi put!”
    Time se sugerira obracanje Allahu uz pomc} Njegovih uzvisenih Svojstava i dobrih djela, s obzirom da, nakon zahvale i pohvale, slijedi velicanje Njega isticanjem atributa kao sto su: “Gospodar svjetova”, Svemilosni, Milostivi, Vladar Dana suda, da bi se potom izrazilo obozavanje samo Njemu i obracanje za pomoc samo Njemu. Prema tome, nakon sto su pred Gospodarom svjetova istaknute navedene vrline, upucuje Mu se molba za vlastitu uputu kao i uputu svoje brace na Pravi put, sto – bez dodatka ili nedostatka – predstavlja autenticni islam, cist od svake novotarije i praznovjerja. To je put koji je najbli`i postignucu onoga sto Allah voli i cime je On zadovoljan, a sto je u skladu s nare|enjima i Objavom s kojom je dosao Njegov Poslanik, sallallahu alejhi ve sellem. Kada se musliman zadubi u kur'anske ajete, vidjet }e da svim ajetima kojima se upu}uje dova obavezno prethodi obra}anje Allahu Uzvi{enom, bilo ukazivanjem na Njegova bitna svojstva, Njegova
    lijepa imena, Uzvi{ena svojstva ili na dobra djela kojima je mogu}e pribli`iti se svome Gospodaru, odnosno obra}anje bra}e vjernika Njemu dovom za sebe ili svojom dovom za njih. Uzvišeni Allah kaže jezikom Zunnuna, a.s.: “Nema boga drugoga osim Tebe; Uzvi{en si ; ja sam, uistinu bio silnik” (21: 87), jer on (Zunnun), nakon što ga je progutala riba, nije našao pogodniji način za obraćanje Allahu od potvrde Njegove jednoće i čistote, odnosno priznanja grijeha kojim je sebi učinio nepravdu i nasilje. Ovo priznanje grijeha, povezano s kajanjem za učinjeni prijestup, ima ulogu tevbe (pokajanja) upućene Allahu Uzvišenom, što je, bez sumnje, jedno od osnovnih dobrih djela koje Allah prima kao
    sredstvo obraćanja Njemu. Primjeri ove vrste u Kur'anu su brojni, a jedan od njih su i riječi Allaha Uzvišenog, iskazane jezikom naših praroditelja, Adema i Have, nakon što su učinili grijeh:
    “Gospodaru na{, rekose oni, prema sebi smo ucinili nasilje i ako nam Ti ne oprostis i ne smilujes nam se, sigurno cemo propasti!” (7:23) To su rijeci koje je Adem, a.s., primio od svoga Gospodara (da njima dovu cini), da bi mu, potom, bilo oprosteno. Takve su i rijeci Allaha Uzvisenog:
    “Gospodaru na{, mi smo uistinu ~uli glasnika koji poziva u vjeru, da vjerujete u Gospodara svoga, pa Mu se odazvasmo: Vjerujemo!” (3: 193)
    Nema sumnje da je vjera u Allaha, d`.s., i Njegova Poslanika, sallallahu alejhi ve sellem, osnov svih dobrih djela. Stoga, nakon {to su Allahu uputili ovo dobro djelo, tj. vjeru u Njega i Poslanika Njegova, spomenuli su svoje potrebe tra`e}i oprost rije~ima: “Gospodaru na{, oprosti nam grijehe na{e, pokrij na{e hr|ave postupke i usmrti nas sa dobrim.” (3:193) Ovo je pouka od Allaha Uzvisenoga, da bismo znali kako cemo Mu se obracati.

    #9823
    Anonimno
    Neaktivan

    zašto ti sad ne odgovoriš na pitanje Bushre, dobio si odgovor, hajde sad…

    hajd ti fino u šiframa kako si došao tako i otiđi, čitaš nas već duže vrijeme, tj pratiš nas već duže vrijeme, nebil našo neku sitnu sitnu mahanu, pa da vikneš na sav glas: EVO IH GREŠNICI!

    Divim se tvojoj strpljivosti, kako si mogao toliko pratit iz fatelje, stolice il skemlije, a da se ne javiš… sigurno su te butni mišići zaboli od praćenja foruma….

    i da ti kažem nešto, došao si na forum: PUT VJERNIKA … ako ti se ne svidja, slobodno siđi sa puta, jer smetaš ljudima koji žele da nauče islam, a ovakvim postovima ih samo zbuniš….. (ovaj bi naveo puno hadisa o časti muslimana, a i sam kalja čast muslimana javno) zapitao bi se iskreni mladić, koji želi naučit islam, a možda bi i dodao: a NAVEDI KOJI HADIS, NEBIL SE NEKO OKORISTIO….

    #9824
    Anonimno
    Neaktivan

    Mus_ab post=4394 wrote: zašto ti sad ne odgovoriš na pitanje Bushre, dobio si odgovor, hajde sad…
    ….

    Bushra post=4383 wrote:

    Pitanje za shifru, gdje je to spusten tekfir na sve posjetioce ajvatovice?

    Halid Ibn Velid – prije 1 nedjelju, 6 dana

    Okupile se hiljade (ne)vjernika iz BiH, Turske, Irana (bez sija ovakvi kufrovi nebi mozda ni postojali, zato sije i turski dervisi obavezno su tu) i drugih zemalja

    Nakon vijesti agencije Anadolija o otkazivanju dolaska tradicionalnog turskog vojnog orkestra Mehter (derviska sekta), čelnici općine Buyuksehir u Ankari odlučili su na Ajvatovicu ipak poslati orkestar od 40 Mehterana (da ne bi razocarali mnoge sufijsko derviske bosnje), koji će danas uveseliti sve (ne)vjernike na Ajvatovici.

    Znači, čovjek rekao “sve (ne)vjernike”. Znači, svi koji su na Ajvatovici su nevjernici.

    A da ne govorim kako vrijeđate muslimane sa raznim nadimcima, islamsku zajednicu itd.

    #9825
    Anonimno
    Neaktivan

    صلاح الدين post=4386 wrote: [quote quote=983422 post=4377]Jel tvrdite da ste na Pravom Putu? Ja ću ponavljati pitanje dok ne dobijem odgovor.

    Bijedo bjedna.

    O vjernici, neka se muškarci jedni drugima ne rugaju, možda su onī bolji od njih, a ni žene drugim ženama, možda su onē bolje od njih. I ne kudite jedni druge i ne zovite jedni druge ružnim nadimcima! O, kako je ružno da se vjernici spominju podrugljivim nadimcima! A oni koji se ne pokaju – sami sebi čine nepravdu. – Sura Al-Ĥujurāt, 11 ajet.

    #9826
    Anonimno
    Neaktivan

    Ebu Zerr, r.a., prenosi da je Poslanik, s.a.w.s., rekao: “Neće čovjek nazvati čovjeka griješnikom ili nevjernikom, a da se to ne vrati na njega, ako taj čovjek doista ne bude takav.” (Buhari) Ibn Abdul Berr pojašnjava: “Vratiće se na onoga ko je izrekao te riječi ogroman grijeh kojeg je zaslužio tim riječima, što predstavlja vrhunac upozorenja od upotrebe ovakvih riječi, i zabranu da se za bilo kog pripadnika Kible kaže nevjerniče.” (Temhid)

    #9827
    Anonimno
    Neaktivan

    Rekao je Poslanik s.a.w.s. “Ko vjernika optuži za nevjerstvo, to je kao da ga je ubio.”(Buhari)

    #9830
    Anonimno
    Neaktivan

    dolazite na ovaj forum vredjate casti nase plemenite sestre i tvrdoglavo trazite odgovore na vasa pitanja
    i kazete da mi smoti koi optuzuju vas da niste muslimani pa allahovi zakon vazi za nas a vallahi i zavas
    a kad bi mi cinili sirk allahu bili bi musrici nedao allah
    to isto vazi i za vas
    aj sada mi ljepo reci dali resulullah sallalahu alejhi vesellem
    jeovako nesto cinio kao vi na ajvatovici
    NE
    dali ashabi njegovi su ovako cinili
    NE
    dalisu tabiini ovako radili
    NE
    dalisu tab tabiini ovako radili
    NE
    to rade samo vasi svestenici
    a vallahi ako budete poslusni vasim svestenicima u onome stoje oprecno allahovom serijatu
    UCINILI STE SIRK ALLAHU!

    #9832
    Anonimno
    Neaktivan

    EL UKAB post=4401 wrote: dolazite na ovaj forum vredjate casti nase plemenite sestre i tvrdoglavo trazite odgovore na vasa pitanja
    i kazete da mi smoti koi optuzuju vas da niste muslimani pa allahovi zakon vazi za nas a vallahi i zavas
    a kad bi mi cinili sirk allahu bili bi musrici nedao allah
    to isto vazi i za vas
    aj sada mi ljepo reci dali resulullah sallalahu alejhi vesellem
    jeovako nesto cinio kao vi na ajvatovici
    NE
    dali ashabi njegovi su ovako cinili
    NE
    dalisu tabiini ovako radili
    NE
    dalisu tab tabiini ovako radili
    NE
    to rade samo vasi svestenici
    a vallahi ako budete poslusni vasim svestenicima u onome stoje oprecno allahovom serijatu
    UCINILI STE SIRK ALLAHU!

    E sad ćeš da uradiš dvije stvari. Prvo ćeš da navedeš gdje sam ja to vrijeđao čast sestara. Drugo, jel ti možda poznaješ gajb pa znaš da ja idem na ajvatovicu. A ako to ne uradiš, potvorio si me. A Allah je Milostiv, ali i žestoko kažnjava. Boj se Allaha.

    #9833
    Anonimno
    Neaktivan

    koga allah uputi na pravi put niko ga u zabludi nemoze odvesti
    a koga allah pravedno u zabludi ostavi niko ga na pravi put nemoze uputiti

    #9834
    Anonimno
    Neaktivan

    983422 post=4403 wrote: [quote quote=EL UKAB post=4401]dolazite na ovaj forum vredjate casti nase plemenite sestre i tvrdoglavo trazite odgovore na vasa pitanja
    i kazete da mi smoti koi optuzuju vas da niste muslimani pa allahovi zakon vazi za nas a vallahi i zavas
    a kad bi mi cinili sirk allahu bili bi musrici nedao allah
    to isto vazi i za vas
    aj sada mi ljepo reci dali resulullah sallalahu alejhi vesellem
    jeovako nesto cinio kao vi na ajvatovici
    NE
    dali ashabi njegovi su ovako cinili
    NE
    dalisu tabiini ovako radili
    NE
    dalisu tab tabiini ovako radili
    NE
    to rade samo vasi svestenici
    a vallahi ako budete poslusni vasim svestenicima u onome stoje oprecno allahovom serijatu
    UCINILI STE SIRK ALLAHU!

    E sad ćeš da uradiš dvije stvari. Prvo ćeš da navedeš gdje sam ja to vrijeđao čast sestara. Drugo, jel ti možda poznaješ gajb pa znaš da ja idem na ajvatovicu. A ako to ne uradiš, potvorio si me. A Allah je Milostiv, ali i žestoko kažnjava. Boj se Allaha.
    Jesi li našao ove dvije stvari? Ili se me potvorio?

    #9835
    Anonimno
    Neaktivan

    ja samti rekao istinu a ako tebe nesto tisti u grudima toje tvoj PROBLEM

    #9836
    Anonimno
    Neaktivan

    BOJTESE ALLAHA JER SUDNJI DAN JE BLIZU I ZNAJTE DA ALLAH NE OPRASTA DASE NJEMU SIRK CINI
    A OPRASTA MANJE GREHE OD TOGA KOME ON JEDINI VJECNI HOCE
    :zastava1: :zastava1: :zastava1: :zastava1: :zastava1: :zastava1: :zastava1: :zastava1: :zastava1:

Pregledavate 15 postova - 31 do 45 (od ukupno 174)
  • Morate biti prijavljeni kako bi mogli odgovoriti na ovu temu.