Mudžahidi – tekfirovci, zalutala skupina!? – Šejh Halid b. AbdurRahman

  • This topic has 173 odgovora, 30 glasova, and was last updated prije 11 years, 8 months by Anonimno. This post has been viewed 22937 times
Pregledavate 15 postova - 136 do 150 (od ukupno 174)
  • Autor
    Postovi
  • #10023
    Anonimno
    Neaktivan

    Šebab post=4474 wrote: Saur ja kad napisem nesto smatram da su braca naucila neke stvari i da nema porebe da se pojasnjava.

    Sta je dokaz necijeg Islama: prvo sehadet, ako vidis covjeka da klanja namaz, ako ima obelezja sunneta na sebi, da ne nabrajam jos.

    Brate da mi se ne sekiras nemam gulatske osnove.

    #10025
    Anonimno
    Neaktivan

    Šebab post=4599 wrote: [quote quote=Šebab post=4474]Saur ja kad napisem nesto smatram da su braca naucila neke stvari i da nema porebe da se pojasnjava.

    Sta je dokaz necijeg Islama: prvo sehadet, ako vidis covjeka da klanja namaz, ako ima obelezja sunneta na sebi, da ne nabrajam jos.

    Brate da mi se ne sekiras nemam gulatske osnove.

    Elhamdulillah pa nemaš gulatske osnove, ali imaš problema u izražavanju svojih stavova i u nekim definicijama.
    Ako ljude koji imaju obilježje islama na sebi smatraš de facto muslimanima, ako one koji klanjaju smatraš muslimanima, ako one od kojih čuješ šehadet smatraš muslimanima – onda ne važi tvoja izjava

    da je osnova kod bosnjaka da su kafiri osim za koga postoji dokaz da nije.

    Ako je osnova kod Bošnjaka da su kafiri, onda je svako kafir, pa i oni sa bradama i hidžabom, osim onoga za koga se ispostavi da je musliman (a ovo je stav Balkanovih sljedbenika).

    Smatram da treba da promjeniš definiciju iz postojeće u sljedeću: osnova kod Bošnjaka je da su među njima muslimani oni koji nose obilježja islama (brada, hidžab…) i koji praktikuju islamske propise (namaz…), sve dok se ne dokaže suprotno.

    Jer onako kako si rekao, podrazumijeva se da su svi kafiri osim onih za koje se potvrdi da su muslimani, a sa ovakvom izjavom se da manipulisati, ili pak može biti pogrešno shvaćena, jer si mogao primjetiti nekoliko članova foruma koji su je shvatili onako kako je ti ne shvaćaš.

    Wesselamu alejkum

    #10027
    Anonimno
    Neaktivan

    Andol post=4601 wrote: [quote quote=Šebab post=4599][quote quote=Šebab post=4474]Saur ja kad napisem nesto smatram da su braca naucila neke stvari i da nema porebe da se pojasnjava.

    Sta je dokaz necijeg Islama: prvo sehadet, ako vidis covjeka da klanja namaz, ako ima obelezja sunneta na sebi, da ne nabrajam jos.

    Brate da mi se ne sekiras nemam gulatske osnove.

    Elhamdulillah pa nemaš gulatske osnove, ali imaš problema u izražavanju svojih stavova i u nekim definicijama.
    Ako ljude koji imaju obilježje islama na sebi smatraš de facto muslimanima, ako one koji klanjaju smatraš muslimanima, ako one od kojih čuješ šehadet smatraš muslimanima – onda ne važi tvoja izjava

    da je osnova kod bosnjaka da su kafiri osim za koga postoji dokaz da nije.

    Ako je osnova kod Bošnjaka da su kafiri, onda je svako kafir, pa i oni sa bradama i hidžabom, osim onoga za koga se ispostavi da je musliman (a ovo je stav Balkanovih sljedbenika).

    Smatram da treba da promjeniš definiciju iz postojeće u sljedeću: osnova kod Bošnjaka je da su među njima muslimani oni koji nose obilježja islama (brada, hidžab…) i koji praktikuju islamske propise (namaz…), sve dok se ne dokaže suprotno.

    Jer onako kako si rekao, podrazumijeva se da su svi kafiri osim onih za koje se potvrdi da su muslimani, a sa ovakvom izjavom se da manipulisati, ili pak može biti pogrešno shvaćena, jer si mogao primjetiti nekoliko članova foruma koji su je shvatili onako kako je ti ne shvaćaš.

    Wesselamu alejkum

    Brate andol kad su u pitanju bosnjaci postoje oni kojima je to samo obicna nacionalna oznaka (ali je takvih jako malo) i jedan veliki dio onih koji uzdizu to njihovo “bosnjastvo” iznad Islama, njihove ljiljane iznad tewhida, govore kako im je nacionalni identitet na prvome mijestu a svi znamo da je Islam i slijedzenje Islama na prvome mijestu, sta vredi nekom bosnji ako obavi neku dzumu a kasnije izjavi kako je Sheriat zaostao, kako sheirat nemoze nikako biti u BiH kako je demokratija najbolje resenje za BiH, sta je takav bosnjo ako nije kafir onda je licemjer a licemjeri ce na samom dnu dzehenema.
    Brate andol dovoljno je samo analiziras stavove bosnjaka nacionalista i sve ce ti biti jasno, a to se lako moze vidjeti na njihovim portalima i njihovim nacionalistickim redovima postoje ogromne razlike jedna grupa bosnjaka su ateisti i bogumili ujedno i najveci islamofobi u BiH u to se mozes i sam uvjeriti samo posjeti njihovu kafirsku stranicu bosnjastvo.com i pogledaj sta sve pisu i onda posle toga reci da te bosnje (bogumili i ateisti na toj stranici) nisu kafiri.
    Druga grupa bosnjaka je kao “priglila” islam samo da bi sto bolje favorizovali svoje neonacionalisticko-sovinisticke ideje a od islama i ibadeta skoro da nemaju nista a o akidi i da ne govorimo u tu grupu se moze naci gomila starih bivsih komunista, modernih demokrata, sekularista, sufija, cuvara bosnjacke (novotarske) tradicije, iz efendije i svi oni kojima su ljiljani bitniji od tewhida u to se mozes uvjeriti na stranici bosnjaci.net, oni govore da sheriat nije resenje za BiH da bi sheriat unazadio BiH i da bi time BiH postala druga palestina stoga odbacuju sheriat a podrzavaju demokratiju, mnogi od njih i dalje forsiraju komunjarstvo i socijalizam, mudzahide i bracu Allahove robove smatraju extremistima i radikalnim islamistima, “vehabijama” i zadnji aktuelan termin kojeg najvise forsira bosnjo semir imamovic (zaljubljenik u ljiljane a mrzitelj cistog izvornog Islama) je tekfirdzije, brate andol analiziraj detaljno ove bosnje popricaj snjima, ja sam pricao i dan danas pricam sa njima trudim se uvijek da im dostavim istinu, kad analiziras detaljno ovakve bosnje i njihove stavove ako i onda nisu kafiri onda su licemjeri a licemjeri ce na samom dnu dzehenema.
    Zar nekom moze biti svejedno kad cujes bosnju kako kaze “bosnjastvo je isto sto i Islam, bosnjo se radza, cuvanje bosnjackog identiteta je glavni prioritet bosnjaka, bosnjak je bosnjaku brat, bosnjak je isto sto i musliman, mi bosnjaci imamo svoj bosnjacki tradicionalni islam, bosnjak se mora pisati kao bosnjak a ne kao musliman, mi moramo ojacati nacionalnu svijest bosnjaka, moramo cuvati nas bosnjacki identitet, u nasem nacionalnom identitetu i jacanju nase nacionalne svijesti je spas, mi bosnjaci imamo nas tradicionalni Islam i ne prihvatamo ovaj selefijski kojeg su odmah posije rata uvukli “vehabije” itd” kad cujes ovakve nebuloze zar moze neko i nakon ovoga tvrditi da bosnje nisu u zabludi.

    #10028
    Anonimno
    Neaktivan

    Andol brate Allah te nagradio za pojasnjenje, ali mislim da obojica imamo isti stav samo u definiciji se ne razumijemo.
    Smatram da sam dobro definisao, ali me nisi dobro shvatio, kada bih rekao da je osnova kod bosnjaka da su aslu kafiri, onda bi mi se to slozilo sa stavovima onih koje smatramo da preteruju u tekfiru, i tada bi znacilo da su i oni sa bradama i klanjaci svi kafiri dok se ne dokaze drugacije, a ono sto sam ja definisao se ne odnosi na to, a uz to brate o ovoj meseli sam se izjasnio na temu gde je bilo pordjenje jemenskih vojnika imudzahida, i na kraju si me ti podrzao u stavu, vrati se na tu temu pa pogledaj ako si zaboravio.
    Barekallahu fikum

    #10029
    Anonimno
    Neaktivan

    Brate Halid pa zar se tako globalno ocjenjuje jedan narod ili nacija kroz neke internetske stranice razne imamovice…pa zar takvih poganih internetskih stranica i raznih imamovica nema po citavom dunjaluku, pa zar nemaju svi muslimani dunjaluka svoga “bosnju” ili to vrijedi samo za muslimane sa ovih prostora..
    Pa ako je tako zamolio bih onda nekog ucenijeg brata da mi objasni koji su uvjeti da bih nekoga smatrao muslimanom, dali svako pojedinacno meni mora dokazati da je musliman da bi kako jedan brat ovdje kaze mogao prema meni ostvariti pravo muslimana prema muslimanu?
    Ako je tako kako i na koji nacin da mi to dokaze, dali je dovoljno usmeno ili mora i fizicki to dokazati, tj. moram li biti uvjeren da covjek ispunjava sve i jedan imanski sart i da klanja, posti itd. da bih ga ja mogao smatrati muslimanom, i kako recimo onda ovdje bracu na ovom forumu da smatram bracom kad mi to na taj nacin pojedinacno nisu dokazali???
    Dali je praksa naseg vjerovjesnima Muhameda S.A.W.S bila da se pred njim tako dokazuje islam?

    #10030
    Anonimno
    Neaktivan

    Brate Saur, koliko sam ja shvatio Halida on je hteo da kaze da stvari koje je nabrojao ukazuju da ne mogu svi Bosnjaci da se smatraju da su muslimani, vec da oni koji te stvari rade se ne smatraju muslimanima.
    A tvoje pitanje kako mozes da nekoga smatras muslimanom, je da ako poseduje znakove Islama, ovde na forumu ko pise o Islamu, i pojasnjava ljudima propise Islama uzimas osnovu da je musliman, pa kada bi bio tu i neko ko nije musliman a ovde pise o Islamu, i ti ga na osnovu toga smatras muslimanom, nisi gresan jer si doneo sud na osnovu onoga sto je pisao.
    Nisu ove mesele toliko teske samo treba covjek da cita i da razmislja.
    Molim Allaha da nan svima ovde podari ispravno shvatanje vjere

    #10031
    Anonimno
    Neaktivan

    Šebab post=4606 wrote: Brate Saur, koliko sam ja shvatio Halida on je hteo da kaze da stvari koje je nabrojao ukazuju da ne mogu svi Bosnjaci da se smatraju da su muslimani, vec da oni koji te stvari rade se ne smatraju muslimanima.

    Ali nije niko ovdje ni rekao da su svi bošnjaci muslimani. Ne postoji nacija ili pleme za koje možeš reći da su svi muslimani, zar ne?
    A Andol brat je rekao da je osnova da među bošnjacima ima muslimana i da ne moraju svoj Islam pred nekim dokazivati.

    A ako bi neko rekao da su svi članovi jedne nacije muslimani (kao što ima ovih nekakvih bošnjaka nacionalista) takav bi zaista bio u teškoj zabludi. Ja ne kažem da je takav kafir ali ne kažem ni da je musliman jer ako vjerodostajan hadis kaže da “onaj koji poziva u nacionalizam nije od nas” onda je stanje takvog čovjeka u najmanju ruku upitno.

    #10032
    Anonimno
    Neaktivan

    ‘Pravi vjernici su samo oni čija se srca strahom ispune kad se Allah spomene, a kad im se riječi Njegove kazuju, vjerovanje im učvršćuju i samo se na Gospodara svoga oslanjaju, oni koji molitvu obavljaju i dio od onoga što im Mi dajemo udjeljuju.’ (Al-Anfal 2,3)

    Esselamu alejkum,

    teško je nekome dokazati da si istinski vjernik, musliman, preko foruma i pisanja. To se može samo kroz lični kontakt sa nekim, dobro poznavanje osobe, i uvid u njegove svakodnevne navike. A konstantno prebacivanje bošnjacima da nisu vjernici, lično mi smeta, jer ne treba suditi cijelom narodu zbog nekolicine zabljudnjelih. A na kraju pred Allahom subhanehu ve te'ala treba da se dokažemo da smo pravi vjernici.

    #10034
    Anonimno
    Neaktivan

    Wesselamu alejkum!
    Brate thabit upravo to mene jednako smeta…
    Brate Sebab u potpunosti se slazem sa tobom ali u tvom posljednjem postu je jasno da samim izjasnjavanjem pojedinca da je musliman mi trebamo uzeti u obzir da je takav musliman, ako taj ne pocini nesto sto ga izvodi iz islama i za to imamo dokaze jeli tako?

    #10035
    Anonimno
    Neaktivan

    Es selamu alejkum.
    Brate Saur-osjećam se prozvan jer sam rekao da meni neko treba dokazati da je musliman. Žao mi je ako sam se pogrešno izrazio i ako si to shvatio tako da se meni svaki musliman pojedinačno mora dokazivati. Ne, za mene je musliman onaj koji kaže da je musliman sve dok kod njega ne vidim nešto što ga izvodi iz klasifikacije muslimana.
    Misli sam na konkretne odnose sa konkretnim ljudima sa kojima bih ja lično dolazio u kontakt.
    A da je zaista musliman svako onaj ko za sebe kaže da je musliman, pa gdje bi ovaj ummet bio sada….
    Allah te nagradio hajrom.

    #10037
    Anonimno
    Neaktivan

    “”Misli sam na konkretne odnose sa konkretnim ljudima sa kojima bih ja lično dolazio u kontakt”
    Brate pupavac, i ja sam takvog misljenja ovo je sad puno jasnije!
    :barek:

    #10039
    Anonimno
    Neaktivan

    saur post=4610 wrote: Wesselamu alejkum!

    Brate Sebab u potpunosti se slazem sa tobom ali u tvom posljednjem postu je jasno da samim izjasnjavanjem pojedinca da je musliman mi trebamo uzeti u obzir da je takav musliman, ako taj ne pocini nesto sto ga izvodi iz islama i za to imamo dokaze jeli tako?

    We alejkumusselam
    Da slazemo se da je covjek koji pokaze znakove Islama musliman, dok god djelima ne dokaze suprotno.

    Sto se tice osnove kojoj se presudjuje nekom narodu na osnovu kufra i imana, uzima se u obzir celokupno stanje naroda, recimo ako je poznato da u bosni 70 posto stanovnistva ne klanja, ne praktikuje nista od Islama, psuje Allaha, i cine druge stvari koji ih cine nemuslimanima, uzima se osnova na osnovu vecine da je tu osnova da su ljudi nevjernici dok god se kod nekog ne vidi znak Islama a ne radi djela koja to ruse, i drugo zavisi od mjesta do mjesta, na primjer ako otisao u Maocu Gornju uzeo bi osnovu da su muslimani tamo, ili odes u neko manje mesto gde je poznato da vecina tamo praktikuje Islam uzimas osnovu da tamo zive muslimani, sto samim tim ne znaci da moraju biti svi muslimani, isto tako kad uzmes osnovu da u neko mesto zivi vecina onih koje smatramo nemuslimani, to ne znaci nuzno da su svi kafiri, nego onaj ko poseduje znakove Islama a nije poznat po onome sto rusi Islam smatra se muslimanom.

    Nadam se da se svi oko ovoga slazemo.
    Dzezakumullahu hajren

    #10040
    Anonimno
    Neaktivan

    Brate Sebab ako uzmemo bosnu kao cjelinu tesko da ce biti 30% ljudi koji klanjaju, posto u bosni zivi vise od 60% posto ljudi koji se i ne izjasnjavaju kao muslimani, vec krscani, ateisti itd. a ako u obzir uzmemo samo bosnjake koji se izjasnjavaju kao muslimani za mene vrijedi ono sto je brat Andol napisao u osnovi su muslimani oni koji imaju obiljezja islama i muslimani su dok se ne dokaze da nisu, a cjelokupno bosnjake ili kako ih neki vole nazvati bosnje ako ne mogu nazvati muslimanima ne mogu za njih direktno reci ni da su musrici, jer ako bosnjake direktno prozovemo kafirima onda bi isti termin trebali primjeniti na sve vecinom muslimanske narode da nebi bila dvostruka mjerila ,recimo ceceni, dagestanci, inguseti (Kadirovci, zabludjele sufije itd.)… takodjer bi trebali biti nevjernici, sektasi dok se ne dokaze suprotno, a ja u osnovi za njih kazem da su muslimani, tako ja mislim a Allah najbolje zna!

    #10049
    Anonimno
    Neaktivan

    Ne, za mene je musliman onaj koji kaže da je musliman sve dok kod njega ne vidim nešto što ga izvodi iz klasifikacije muslimana.

    Sta smo to poceli muslimane “klasificirati” kao trgovinsku robu?
    Mislim da se malo previse opterecavamo sa time i na dobrom smo putu da cinimo greske kod tih “klasifikacija”.
    Ako neko kaze da je musliman i ako se on osjeca muslimanom (a ja to ne trebam ni znati) onda je to za mene dovoljno da bih ga smatrao muslimanom. Ko sam ja da sudim o tome kakav je on vjernik kada ne mogu doprijeti do njegovog srca da to provjerim?

    #10052
    Anonimno
    Neaktivan

    esselamu alejkum ! ne javljam se cesto niti pisem iz prostog razloga zato sto mislim da ovakvi nacini “prepucavanja ” ne vode ka dobru..
    i mislim da nisu nikako na mjestu komentari pojedinih forumasa poput Sebaba i Halida .. da su bosnjaci ko biva u procentualnoj vecini nevjernici pa izvode zakljucak pri samom pomenu ” bosnjaci su nevjernici”… da Allah sacuva ovakvog poimanja !!!
    postavlja se pitanje jeste li vi sudije koje bi dale meritoran stav o tome ili ste zapali u nekakvo internetsko fantaziranje o muslimanima u Bosni? jeste li se vi i jedan jedini dan borili u ratu protiv nevjernika koji na danasnji datum ubise oko 10000 hiljada muslimana bosnjaka u srebrenici?
    kakav je vas stvarni doprinos islamu i muslimanima u Bosni ili bilo gdje drugdje.. i po cemu bi mi to mogli da zakljucimo da ste vi muslimani? jeli na osnovu toga kako Sebab napisa da on ovdje brani i prezentuje islamske stavove i to u “hard” formi? jeli to vas islam ? mislim da se ljudi ogledaju po onome sto rade …!
    a muslimani u bosni su puno puta dokazali svoj islam u praksi !!!
    ja jesam musliman ali sam i bosnjak a ako je to krivo Sebabu ili Halidu to je njihov problem..
    ja volim Allaha svt. i Njegovog Poslanika as. i slijedim sunnet ali volim i svoju domovinu i svoj narod… i svako ko se na takav nacin ophodi prema bosnjacima nije dobronamjeran jer prije ruke spasa on donosi svoj sud… jeli tako radio Allahov Poslanik as.. ??? njega su kamnjem napali neki u Tifu koji su bili u sustini njegovi sunarodnjaci ? pa sta je Poslanik as. uradio?
    ja mislim na osnovu svega da pojedina braca imaju ne veliko nego preveliko misljenje o sebi… !!!
    neka se Allah smiluje i oprosti grijehe svima nama koji su iskreno posvjedocili لا إله إلا الله محمد رسول الله

Pregledavate 15 postova - 136 do 150 (od ukupno 174)
  • Morate biti prijavljeni kako bi mogli odgovoriti na ovu temu.