Mudžahidi – tekfirovci, zalutala skupina!? – Šejh Halid b. AbdurRahman

  • This topic has 173 odgovora, 30 glasova, and was last updated prije 11 years, 8 months by Anonimno. This post has been viewed 22920 times
Pregledavate 15 postova - 121 do 135 (od ukupno 174)
  • Autor
    Postovi
  • #9967
    Anonimno
    Neaktivan

    @RPG brate moram tebi da se obratim.

    Ne znam vise da li se na ovom forumu brani istina ili imidz foruma.
    Ne birni se ti za one koji vam prigovaraju ako ste na istini, Allah se brine za njih, vase je samo da sljedite dosljedno istinu, a ne da udovoljite svima, jer koliko god hteli da udovoljite ljudima necete uspjeti, ni bolji od vas to nisu uspjeli.
    Znam mnoge koji su zbog da se ne zamjere ljudima prikrivali neke stvari i presutkivali, i to im je bio prvi znak popustanja, danas ti isti su protivnici nosioca istine, skupo ih je kostala ta mudrost.

    Nadam se da cete ovo uzeti kao nasihat.

    #9969
    Anonimno
    Neaktivan

    Sebab ako zelis da usporedjujes Islam u pojedinim zemljama prvo uzmi u obzir proslost, strukturu stanovnistva, okruzenje i jos mnogo drugih faktora koji igraju veliku ulogu u svemu tome u pojedinim zemljama pogotovo africkim i aziskim muslimanskim zemljama islam je prisutan od pamtivjeka zato i jesu bolje vjerski odgojeni, vise klanjaju znaju o vjeri itd. zato bi mnogi tamo takodjer trebali biti puno bolji i bogobojazniji muslimani nego sto jesu.Recimo mene su u mjestu gdje sam zivio mnogo razocarali Palestinci, njihova kultura, ponasanje, prakticiranje vjere do te mjere da je tesko i naci nekog od njih da praktikuje ista od islama…dali to znaci da su i Palestinci musrici dok se ne dokaze da su muslimani… zamolio bih te da jednom budes moj gost da te odvedem u par somaliskih mesdzida pa probaj spomenuti Es-Sebab i reci da su ti to braca pa da vidimo koliko ce im znaciti sto klanjas, padas Allahu na sedzdu i volis svoju bracu mudzahide… takodje mozemo otici u par afganistanskih mesdzida i spomeni da su ti talibani braca…mojem najboljem drugu cecenu je sva familija protjerana, pozatvarana a neki i pobijeni jer im je jedan clan sire familije za kojeg se zna bio medju mudzahidima, takvi ne psuju ali ubijaju, masakriraju muslimane i siluju nase sestre muslimanke bez obzira sto mozda klanjaju bes vakat…
    Mislim kad usporedjujes stavi sve na vagu pa onda napravi malo kvalitetniju usporedbu pa ces vidjeti da nismo najbolji ali ne vjerujem da smo i najgori

    #9971
    Anonimno
    Neaktivan

    Naidjoh na jedan interesantan komentar sa starog foruma, koji je RPG postirao Caraska Vojska nicku:

    Postao/la RPG » pon jan 04, 2010 9:35 pm

    Allah te nagradio, PEINTURESM, ali Carska vojska je nama odavno poznata, njegove namjere ne mogu biti čiste, jer on mrzi ovu da'wu džihada i tewhida, on je zagovarač saudijsko-murdžijske dave olicene u rijecima: “sjedi kući sa ženom, gledaj Saudi TV i pljuj na mudžahide”.
    Naravno, u saudiji ima veliki broj čestitih ucenjaka, ja ovdje govorim samo o onima koji su sejhovi Carskoj vojsci.

    Ovo reko da dokazem nekima da je Carska Vojska stari na ovom forumu, a nije pokazao da je nesto menjao stavove, a i ti brate RPG nisi bio toliko mudar, samo se pitam sta li je to uticalo na tebe da se toliko promudrujes?

    #9976
    Anonimno
    Neaktivan

    Šebab post=4542 wrote: @RPG brate moram tebi da se obratim.
    Ne znam vise da li se na ovom forumu brani istina ili imidz foruma.
    Ne birni se ti za one koji vam prigovaraju ako ste na istini, Allah se brine za njih, vase je samo da sljedite dosljedno istinu, a ne da udovoljite svima, jer koliko god hteli da udovoljite ljudima necete uspjeti, ni bolji od vas to nisu uspjeli.
    Znam mnoge koji su zbog da se ne zamjere ljudima prikrivali neke stvari i presutkivali, i to im je bio prvi znak popustanja, danas ti isti su protivnici nosioca istine, skupo ih je kostala ta mudrost.

    Nadam se da cete ovo uzeti kao nasihat.

    Allah te nagradio na nasihatu, brate.

    Međutim, ne slažem se sa onima koji kažu da je svako postupanje sa mudrošću – popuštanje. Ti sigurno znaš brate da Poslanik sallAllahu alejhi we sellem nije ubijao munafike (licemjere) u svojim redovima niti im se svetio dok je bio živ, iako mu je Allah objavio njihova imena, a sve zbog toga da ne bi posijao smutnju i da nevjernici ne bi rekli kako Muhammed ubija svoje sljedbenike.

    Dakle, Poslanik je uradio mnogo krupniju stvar od nas kada su u pitanju munafici – nije ih ubijao iako je znao njihova imena, IAKO JE IMAO VLAST!! Šteta od munafika je velika, ali i pored toga, Poslanik ih nije dirao iako je imao vlast nad njima. Dakle, postojalo je nešto što ga je tjeralo na takav postupak.

    Možeš li reći da je Poslanik sallAllahu alejhi we sellem pogriješio u tome!? Sigurno to nećeš reći.

    Mi nemamo vlast, a razne sorte nevjernika, munafika i smutljivaca nas napadaju, i što je najgore potvraju nas. Da li si ti, brate, izbrojao ljude koji su rekli da smo mi protekfirili ovoga ili onoga, a znaš i sam da nismo. Neko je tim ljudima to rekao, a taj neko su “neki” (množina) a ti neki su ljudi dugim bradama, poznati kao selefije, svršenici su šerijatskih fakulteta i imaju čak i titule magistra. Tako smo se mi našli između dvije vatre, s jedne strane ljudi koji se pozivaju na sunnet, a bestidno lažu i potvaraju muslimane, a s druge strane, “brižljiva braća” nas čekaju “na nišanu” i osuđuju svaki naš postupak koji nije u skladu sa njihovim poimanjem stvarnosti pripisujući nam popuštanje, ili u najmanju ruku težnju ka popuštanjem.

    Ti brate znaš da se mi ne bojima kafira, a da se bojimo ne bi ni držali ovaj sajt. Prema tome, kada su u pitanju naši postupci, kao dobar musliman koji ima lijepo mišljenje o braći, trebao si isključiti svaku drugu mogućnost, osim one koja je dozvoljena.

    A to da li je nama bitniji imidž foruma ili istina, siguran sam da znaš odgovor na ovo pitanje.

    Naidjoh na jedan interesantan komentar sa starog foruma, koji je RPG postirao Caraska Vojska nicku:

    Postao/la RPG » pon jan 04, 2010 9:35 pm

    Allah te nagradio, PEINTURESM, ali Carska vojska je nama odavno poznata, njegove namjere ne mogu biti čiste, jer on mrzi ovu da'wu džihada i tewhida, on je zagovarač saudijsko-murdžijske dave olicene u rijecima: “sjedi kući sa ženom, gledaj Saudi TV i pljuj na mudžahide”.
    Naravno, u saudiji ima veliki broj čestitih ucenjaka, ja ovdje govorim samo o onima koji su sejhovi Carskoj vojsci.

    Ovo reko da dokazem nekima da je Carska Vojska stari na ovom forumu, a nije pokazao da je nesto menjao stavove, a i ti brate RPG nisi bio toliko mudar, samo se pitam sta li je to uticalo na tebe da se toliko promudrujes?

    Kao što sigurno znaš, brate, ljudi se mijenjaju. U vrijeme kada sam pisao komentar kojeg citiraš sa starog foruma, osuđivao sam carskuVojsku jer sam smatrao da griješi. Posljednji njegov komentar mi je ukazao da se carskaVojska promijenio, a prema tome promijenio sam i ja svoje mišljenje o njemu. Ja baš i nemam vremena da detaljno čitam svačije postove, ali zadnji post od carskaVojska ukazuje na ono što sam rekao. Naravno, ukoliko carskaVojska ponovo ispolji stavove za koje smatram da griješi, meni neće biti problem da ponovo osudim carskuVojsku, makar neko došao sa ponovnim citiranjem mojih postova u kojima “dokazuje” kako sam ponovo “promudrovao”.

    Dakle, smatram da se čovjek promijenio i ja sam promijenio svoj stav o njemu. Kao što su se i neki drugi članovi foruma promijenili. Na primjer, prije par godina Salahudin je izvrijeđao jednog brata na starom forumu koji je rekao da Kuduzović zabranjuje svojim sljedbenicima selamljenje sa nama, braneći Kuduzovića. Međutim, danas je situacija suprotna po ovom pitanju, jer je Salahudin promijenio neke stavove.

    Prije 2 i pol godine kada sam napisao gorepomenuti citat o carskojVojsci, vjerujem da si i ti brate bio po nekim pitanjima drugačijih stavova i ne vjerujem da si onomad bio stava da je svak u BiH kafir dok se ne dokaže da je musliman, niti stava da je onaj ko poziva u glasanje kafir i da se ne pravda te'vilom niti bilo čime, ali si kasnije promijenio neke stavove, zar ne?

    Osim toga, i da se nisam slagao sa carskomVojskom, i da se ne slažem sa carskomVojskom, ja njega nisam protekfirio, što znači da mi je on brat musliman, u širem značenju pojma brat (ne brat na menedžu, već brat po vjeri).

    Ono što me raduje jeste činjenica da tvoj savjet nije rezultat želje za omalovažavanjem, već iskren savjet nama koji je proistekao iz tvoje ljubavi i tvoje velike ljubomore prema Allahovom dinu. Nama neće smetati ako nas i dalje budeš savjetovao. Naprotiv, molimo Allaha da te u tome nagradi. Čak iako smatramo da nema razloga za tvoju bojazan o našem “popuštanju”, smatramo tvoj savjet jako korisnim, jer ćemo ako ništa drugo biti pažljiviji u iznošenju svojih stavova.

    Allah ti dao svaki hajr dunjaluka i ahireta!

    Wesselamu alejkum

    #9979
    Anonimno
    Neaktivan

    Hehe, nakautira me na brzinu, a da niko nije video da si me ijednom udario.

    #9980
    Anonimno
    Neaktivan

    EsSelamu alejkum we rahmetullahi we berekatuhu

    Najvise sto mi bode oci na forumu je to, kad braca postiraju neki komentar a ne napisu selam.
    Vrlo rijetko pisem,svaki dan sam na ovom sajtu.Administracija,moderatori i svu bracu iskrenog nijeta Allah da nagradi i da ono u cemu ce imati hajra AMIN.

    #9982
    Anonimno
    Neaktivan

    Sebab wrote: Sada da se vratim zasto sam rekao da je osnova kod bosnjaka da su kafiri osim za koga postoji dokaz da nije.
    Prvo obidji sve bosnjacke novine, sve bosnjacke TV- kanale, sve bosnjacke internet sajtove koje nisu verskog tipa, pa vidi sta se na njima propagira, dali sire Allahovu vjeru ili sejtanovu vjeru. Mozes rijeci da su to vlasnistva pojedinaca, ok, onda ti kazem idi na svaku temu u novine koje su preko net-a, i idi u komentare koje bosnjaci ostavljaju, pogovotovo na teme gde se spominje Islam, ako ima zrno imna u tvome srcu dusa ce te zaboliti, od vrijedjanja i mrznje koju iskazuju prema Islamu.

    Oni stariji bosnjaci ne znas kad su trezni a kad pijani, tako mi Allaha sa srbima prase stalno okrecu, za svaki srpski praznik idu im u goste i da se ne odvajaju svinjetinju jedu.

    Sta god ima kazes to je haram muslimanu, odmah dobijes odgovor, to po vasem “vehabijskom”.

    Sa srbima odrzavaju super odnose, druze se kao da rata i nije bilo.
    Kada im kazem, subhanallah do juce su vas ubijali kako mozete, uvijek dobijem odgovor, ili nisu svi srbi isti, ili rat je bio neterali su ih, ili oni nisu ratovali.
    I sada ja pitam svakoga ovde neka mi kaze kako da ja ove ljude smatram muslimanima, a sve ove sto sam pobrojao za sebe tvrde da su bosanski “muslimani”.

    Ovdje je jasno kao dan da imamo problem u komunikaciji. Znaj da je vecina problema na koje ces naici u zivotu nastalo zbog nedostatka komunikacije. Evo i zasto: Tvoja definicija bosanskog muslimana i moja definicija bosanskog muslimana nije ista. Mi moramo usaglasiti definicije pa onda vidjeti da li se nasi stavovi slazu ili ne. Kada usaglasimo definicije, mi cemo vidjeti (makar ja sada vidim) da se nasi stavovi slazu i ne samo moj i tvoj nego i od brata “bosanski_musliman”. Sve trojica govorimo o istoj stvari samo je drugacije nazivamo. Dopustili smo da formalnost nadjaca sustinu.

    No spomenuo bih jos jednu stvar vezano za tebe. Ja imam rodbine u Sandzaku i tako s vremena na vrijeme odem da ih obidjem. U jednom od tih obilazaka kazu oni meni da se pojavio jedan “vehabija” u selu, tj jedan stanovnik tog sela je otisao u Sarajevo kao “normalan” i onda se vratio kao “vehabija”. Vjerovatno ti je poznata ova prica. I tako su ti oni meni njega oblatili i pokusali me isprepadat ko to je biva aman stasno. Jos su mi rekli da ga neko placa da to bude. Naravno, ja sam insistirao da upoznam tog brata i ispostavilo se da je to sasvim obican musliman koji naravno ima vidljive “oznake sunneta” na sebi. Posto je u pitanju selo vidio sam ga kako vodi dvije krave i odvede ih u stalu. Zatim nas je ugostio (mene i jednog rodjaka). Ima skroman dom, ali je zadovoljan sa onim sto ima. Onda mi se pohvalio kako je naucio sufaru i zelio je da ga preslusam i da vidim da li je dobro naucio. Sasvim normalan musliman.

    Ono sto nije normalno jest strasenje babarogama koje je prisutno u Sandzaku (ali i u Bosni da budem iskren). Ljudi se boje promjena i ljudi se boje novog. Ljudi se boje talasanja. To moras uzeti u obzir kada ih analiziras. Ovi moji rodjaci su dobri ljudi. Ne zele oni nikome zlo nanijeti, ali ja sam bio svjestan da je njima to prvo sretanje sa “bracom” i da je njihova prva reakcija da je u pitanju “babaroga”. Oni nemaju pojma sta je islam. Oni su decenijama drzani u izolaciji a tome nisu krivi. Nas narod je generacijama ubijan u pojam i mi moramo imati ekstremno velikog strpljenja sa njima. Treba biti sazaljiv prema njima i pokazati razumjevanje te korak po korak popravljati stvari.

    Poslaniku je trebalo 23 godine da promijeni svijest ljudi. 23 godine su citava jedna generacija. Promjena se ne desava na ho ruk.

    #9983
    Anonimno
    Neaktivan

    Selam alejkum

    Nisam ranije čitao postove brata @carskaVojska i ne znam kakve je stavove zastupao, ali prema ovom što sada možemo pročitati očito je da se radi o osobi koja piše/govori razumno i mirno. Zato ne znam kako je uspio skupiti 5 minusa.
    Drago mi je što je brat @RPG onako lijepo odgovorio na post @Šebaba. Pa zar se ljudi ne mogu mijenjati nabolje, i zar nije i cilj ovog portala i foruma da ljude nauči nečemu i da se upravo promijene nabolje? Neki to očito ne mogu razumjeti niti prihvatiti.
    Čitajući postove brata sa nickom @Šebab vidimo da ima jako visoko mišljenje o sebi i ne libi se da to pokaže svima na forumu. Možda se radi o daiji, nekome ko ima više znanja od ostalih članova foruma, ali to automatski ne znači da treba uvijek njegova biti posljednja i da je on najpametniji od svih nas. A Allah nas uči poniznosti!
    On i @Hodža1, kojeg nema ovih dana na forumu, a koji takođe teško popušta u svojim stavovima i voli pokazati da je učen, mogli bi zajedno na kahvu i sigurno bi bili dobar tandem.
    Neka mi halale obojica jer nije mi nijjet da uvrijedim bilo koga, ali ipak treba imati sabura prema svakome i poštovati kada se neko promijeni nabolje. A kada te drugi suoče sa nekim argumentima, onda ih treba uvažiti i preispitati sebe i svoje stavove prije nego što olahko odbaciš tuđa mišljenja!

    #9984
    Anonimno
    Neaktivan

    Dino1 Allah te nagradio na savjetu, covjek se nekad zanese i ne obrati paznju na sebe, onaj ko ga sa strane posmatra moze uociti njegove negativnosti. Tvoj nasihat ce mi biti podstrek da se inshaAllah preispitam. Allah te nagradio.

    #9985
    Anonimno
    Neaktivan

    Šebab post=4560 wrote: Dino1 Allah te nagradio na savjetu, covjek se nekad zanese i ne obrati paznju na sebe, onaj ko ga sa strane posmatra moze uociti njegove negativnosti. Tvoj nasihat ce mi biti podstrek da se inshaAllah preispitam. Allah te nagradio.

    Moje je srce radosno što ovu moju primjedbu nisu protumačio kao zlonamjernu. Slažem se sa tvojim mišljenjem da ponekad nismo svjesni postupaka koje činimo, ali veličina se ogleda u tome da možemo priznati svoje greške i učiti na njima. Niko od nas nije savršen, jer to svojstvo pripada samo Allahu Uzvišenom. Mi smo robovi Njegovi skloni greškama, a On će svakome robu poniznome greške oprostiti!

    Ebu-Musa, r.a., kazuje da je Allahov Poslanik, a.s., učio i ovu dovu: “Gospodaru, oprosti mi grijehe i neznanje, grijehe koje počinih prema sebi i ono što Ti bolje znaš od mene samoga. Gospodaru, oprosti mi zbilju i šalu, pogrešku i namjeru, jer sve to sam učinio. Gospodaru, oprosti mi prijašnje i kasnije grijehe, ono što učinih tajno i javno i ono što Ti bolje znaš od mene samoga. Ti Svom rahmetu približujes onoga koga Ti hoćeš, a od njega udaljuješ onoga koga hoćeš, i Ti nad svim imaš moć.” [Muttefekun alejhi]

    #9988
    Anonimno
    Neaktivan

    carskaVojska post=4558 wrote: [quote quote=Sebab]Sada da se vratim zasto sam rekao da je osnova kod bosnjaka da su kafiri osim za koga postoji dokaz da nije.
    Prvo obidji sve bosnjacke novine, sve bosnjacke TV- kanale, sve bosnjacke internet sajtove koje nisu verskog tipa, pa vidi sta se na njima propagira, dali sire Allahovu vjeru ili sejtanovu vjeru. Mozes rijeci da su to vlasnistva pojedinaca, ok, onda ti kazem idi na svaku temu u novine koje su preko net-a, i idi u komentare koje bosnjaci ostavljaju, pogovotovo na teme gde se spominje Islam, ako ima zrno imna u tvome srcu dusa ce te zaboliti, od vrijedjanja i mrznje koju iskazuju prema Islamu.

    Oni stariji bosnjaci ne znas kad su trezni a kad pijani, tako mi Allaha sa srbima prase stalno okrecu, za svaki srpski praznik idu im u goste i da se ne odvajaju svinjetinju jedu.

    Sta god ima kazes to je haram muslimanu, odmah dobijes odgovor, to po vasem “vehabijskom”.

    Sa srbima odrzavaju super odnose, druze se kao da rata i nije bilo.
    Kada im kazem, subhanallah do juce su vas ubijali kako mozete, uvijek dobijem odgovor, ili nisu svi srbi isti, ili rat je bio neterali su ih, ili oni nisu ratovali.
    I sada ja pitam svakoga ovde neka mi kaze kako da ja ove ljude smatram muslimanima, a sve ove sto sam pobrojao za sebe tvrde da su bosanski “muslimani”.

    Ovdje je jasno kao dan da imamo problem u komunikaciji. Znaj da je vecina problema na koje ces naici u zivotu nastalo zbog nedostatka komunikacije. Evo i zasto: Tvoja definicija bosanskog muslimana i moja definicija bosanskog muslimana nije ista. Mi moramo usaglasiti definicije pa onda vidjeti da li se nasi stavovi slazu ili ne. Kada usaglasimo definicije, mi cemo vidjeti (makar ja sada vidim) da se nasi stavovi slazu i ne samo moj i tvoj nego i od brata “bosanski_musliman”. Sve trojica govorimo o istoj stvari samo je drugacije nazivamo. Dopustili smo da formalnost nadjaca sustinu.

    No spomenuo bih jos jednu stvar vezano za tebe. Ja imam rodbine u Sandzaku i tako s vremena na vrijeme odem da ih obidjem. U jednom od tih obilazaka kazu oni meni da se pojavio jedan “vehabija” u selu, tj jedan stanovnik tog sela je otisao u Sarajevo kao “normalan” i onda se vratio kao “vehabija”. Vjerovatno ti je poznata ova prica. I tako su ti oni meni njega oblatili i pokusali me isprepadat ko to je biva aman stasno. Jos su mi rekli da ga neko placa da to bude. Naravno, ja sam insistirao da upoznam tog brata i ispostavilo se da je to sasvim obican musliman koji naravno ima vidljive “oznake sunneta” na sebi. Posto je u pitanju selo vidio sam ga kako vodi dvije krave i odvede ih u stalu. Zatim nas je ugostio (mene i jednog rodjaka). Ima skroman dom, ali je zadovoljan sa onim sto ima. Onda mi se pohvalio kako je naucio sufaru i zelio je da ga preslusam i da vidim da li je dobro naucio. Sasvim normalan musliman.

    Ono sto nije normalno jest strasenje babarogama koje je prisutno u Sandzaku (ali i u Bosni da budem iskren). Ljudi se boje promjena i ljudi se boje novog. Ljudi se boje talasanja. To moras uzeti u obzir kada ih analiziras. Ovi moji rodjaci su dobri ljudi. Ne zele oni nikome zlo nanijeti, ali ja sam bio svjestan da je njima to prvo sretanje sa “bracom” i da je njihova prva reakcija da je u pitanju “babaroga”. Oni nemaju pojma sta je islam. Oni su decenijama drzani u izolaciji a tome nisu krivi. Nas narod je generacijama ubijan u pojam i mi moramo imati ekstremno velikog strpljenja sa njima. Treba biti sazaljiv prema njima i pokazati razumjevanje te korak po korak popravljati stvari.

    Poslaniku je trebalo 23 godine da promijeni svijest ljudi. 23 godine su citava jedna generacija. Promjena se ne desava na ho ruk.

    Es selamu alejkum.
    Molim Allaha swt da iz svoje riznice nagradi svu bracu i sestre koji pokusavaju iskreno steći znanje i upozoriti druge. U ovom tekstu carske vojske nešto me ponukalo da se javim i možda pojasnim jednu čestu nedoumicu.
    Naime mnogoj braći veliki problem predstavlja kada neko govori za nekoga da nije musliman jer vidi njegove postupke. Kao što brat navede, pogledajmo samo komentare na nešto što se dešava “javnim” muslimanima i vidjećemo njihovu ljubav prema Allahu i njegovoj vjeri. Stoga nije čudo ako neko kvalifikuje takve ljude globalno, na osnovu uzorka većeg broja stanovnika, i prihvata kao muslimane samo one koji na neki način svoj islam javno ispoljavaju. Vrlo često braća iz ljubomore na Allahovu vjeru žele da svako osjeća i praktikuje onako kako oni praktikuju, misleći da je to najbolje.
    Mislim da je mnogo gore i za tu masu opasnije uljuljkivati ih u ubjeđenju da su muslimani na osnovu toga
    -što imaju “muslimanska imena”,
    -što ne piju uz Ramazan (a neki i poste)
    -što poštuju to da ti ustaneš i klanjaš
    -što govore za sebe da su muslimani, itd.
    Ovo je samo nekoliko stvari po kojima se mnogi bošnjaci koje poznajem svrstavaju u muslimane. Ne znam da je tu ijedan šart da bi neko bio musliman.
    Eh sada, zašto citiram brata carsku vojsku. Mnogi ljudi govore na sličan način, da treba biti strpljiv sa tim ljudima, pokušavati ih podučiti i sl. Apsolutno se slažem s tim. Ali dok nam ne uspije da ih popravimo inshaAllah, dok ne saznaju i dok ne ispune šartove Islama, po meni je logično da oni nisu muslimani.
    Jer kako carska vojska reče za svoju rodbinu (molim Allaha Uzvišenog da ih uputi),: “…Oni nemaju pojma sta je islam. Oni su decenijama drzani u izolaciji a tome nisu krivi. …” Nisu krivi ili jesu krivi to će Allah odlučiti. Da li sam ja kriv ako sam psovao Allaha, jer time sam dokazivao da sam znao za Allaha. Ko nije znao, ko se bojao i sl. nije bitno za formalno proglašavanje nekoga muslimanom ili nemuslimanom.
    Jer ne čini mi se dobro po takve ljude govoriti im da su muslimani, a istovremeno im govoriti da moraju raditi to i to, a zašto da to rade ako su već muslimani.
    Molim brata carska vojska da se ne ljuti što sam njega citirao jer zaista sam dosta puta pročitao i čuo ovakve komentare gdje ljudi kažu (on to nije rekao) da su takvi ljudi muslimani, ali kada se traži praktični dokaz njihovog Islama kaže se da nemaju pojma šta je Islam.

    I da, još jedna stvar, nevezano za navedeni tekst, neko je pitao nešto kao: Kome se to treba dokazati da je neko musliman? Mislim da je to pitanje puko teoretisanje i igranje s inatom, a ne donosi dobro onome koji prihvati takvo pitanje i smatra da on ne mora nikome dokazivati svoj Islam.
    Recimo meni lično čovjek koji za sebe kaže da je musliman treba i dokazati da jeste da bi kod mene ostvario prava muslimana prema muslimanu, a u ilmihalu se navodi šta čovjek treba da radi da bi bio musliman.

    Ne branim ljubomorno stavove i zahvalan sam na konstruktivnoj i argumentovanoj kritici. Allah vas pomogao.

    Es selamu alejkum.

    #9997
    Anonimno
    Neaktivan

    983422 post=4450 wrote: [quote quote=Usama post=4448]@983422

    Prvo si preskocio odgovor brata RPG, jer ti ne odgovara, ne odgovovara ti istina, jer se ispostavilo da si nas potvorio da tekfirimo sve Bosnjake, njegov odgovor preskaces a hvatas se za post od drugog brata koji je moguce svatiti dvojako ( uz malu moc manipulacije, protkanu zlobom, ili ogranicenoscu)

    Napisao si: Samo pogledaj post iznad tvog i to će ti biti odgovor na pitanje. Ja stvarno ne razumijem zašto bi ja tražio halala, kad su mene ovdje vrijeđali, tekfirili, potvarali, itd. Ne kontam fakat.

    Ja kazem: ok, da pogledamo taj “sporni” post…

    Nas brat Šebab je napisao u svom “spornom” postu:

    (Onaj ko izgovara sehadet, klanja namaz, posti ramazan, daje zekat, ide na hadz, i uz sve to NE CINI ALLAHU SHIRK, takav je musliman.

    mislim da se u ovome slazes sa bratom!?

    zatim brat nastavlja pa kaze:

    A sad cemo navesti neke osobine “bosanskih muslimana”.
    Bosanski “muslimani” Allaha spominu samo kad ga vrijedjaju, bosanski “muslimani” mrze nosioce sunneta, bosanski muslimani, vise vole srbe nego “vehabije”, bosanski “muslimani” mora da se prizna, vecina njih kad dodje ramazan, ne piju alkohol, mora se isto priznati da zovu jedni druge na iftar iako ne poste, al cuvaju bosansku tradiciju.
    Bosanski “muslimani” redovno obilaze turbeta, ajvatovicu, i ostala sirkilista.

    Sve najgore osobine koje poseduje jedan narod poseduju ih ti vasi bosanski “muslimani”.

    Tako kaze nas brat, a ti si uzeo pa si preskocio prvi dio njegovog govora, dje lijepo kaze da smatra muslimanom onog ko klanja, posti, daje zekat, ide na hadzdz, i ne cini sirk.

    Ali si uzeo drugi dio komentara, koji moze da se svati dvojako (ako ga istrgnes iz konteksta naravno, sto si ti i uradio)
    Tu brat lijepo kaze da ne smatra muslimanom onog ko psuje Allaha, uz to ne posti Ramazan, uz to cini sirk, uz to mrzi sunnet, itd

    Sad da razlozimo govor naseg brata,
    kaze da ne smatra da je ostavljac namaza musliman – upravu je, ostavljaca namaza nisu smatrali muslimanom ni ashabi ( ovdje imas koncenzus koji prenosi Abdullah ibn Sekik)
    zatim brat kaze da ne smatra muslimanom onog ko psuje Allaha – upravu je, psovanje Allaha je kufr koji izvodi iz vjere
    zatim kaze brat da ne smatra muslimanom onog ko cini širk Allahu – upravu je, onaj ko cini sirk je musrik
    zatim kaze brat da ne smatra muslimanom onog ko vrijedja nosioce sunneta – upravu je, onaj ko vrijedja sunnet Poslanika sallallahu alejhi we sellem, makar taj isti sunnet praktikovao, takav je kjafir…

    i kaze brat za ovakve nabrojane:

    Sve najgore osobine koje poseduje jedan narod poseduju ih ti vasi bosanski “muslimani”.

    Da ti kazem moj stav, i nemoj da ovo pripisujete administraciji, bosanski “muslimani” su musrici osim za koga se dokaze da je musliman.
    (kraj njegovog govora)

    Zatim ti uzimas ovaj njegov govor, i kazes da je upucen tebi, a brat uopste nije mislio na tebe, vec ti je opisao ljude, koji se pripisuju Islamu, a koje i drugi ubrajaju u muslimane… a od kojih je kako vidis Islam cist…

    Sram te bilo!

    Sad da predjem na tvoj odgovor meni,

    Napisao si:

    Ja stvarno ne razumijem zašto bi ja tražio halala, kad su mene ovdje vrijeđali, tekfirili, potvarali, itd. Ne kontam fakat.

    Ovako mi odgovaras, ovako odgovaras na moj zahtev tebi da trazis halala od nas zbog toga sto si nas potvorio (a to da si nas potvorio, to vidim da si i ti svatio, ali neces to javno da kazes, vec odgovaras “zasto bi ja trazio halala kad su oni mene vrijedjali” iz ovog razumijem da si svatio da si nas potvorio, jer kao sto rekoh to ne negiras, i neces da trazih halala zato sto smo te “vrijedjali”)

    Sram te bilo!

    Trazim od tebe da se zakunes Allahom da nas nisi potvorio u vezi toga da tekfirimo sve one koji idu na Ajvatovicu, Bujrum…

    Tako mi Allaha, kad sam procitao jedan od tvojih prvih postova, dje nas optuzujes (iako si ti tad smatrao da je to istina) da tekfirimo na stotine muslimana, i kad nas upozoravas na Dzehennemsku vatru, mislio sam da si dobronamjeran, u tebi sam vidio profil covjeka koji je ljubomoran na vjeru, ali sad vidim da od toga nema nista…

    Tekfir SVIH Bosnjaka nisi dobio od nas, da cujemo sljedecu zabludu na koju hoces da ti se odgovori?

    Ti baš pokušavaš odbraniti neodbranjivo. Nek sam @Šebab kaže šta je mislio, osim ako ti je rekao lično ovo što si ti naveo ili ti poslao pp da ovo kažeš u njegovo ime. Ja ću ponovo da citiram sporni post:

    “Onaj ko izgovara sehadet, klanja namaz, posti ramazan, daje zekat, ide na hadz, i uz sve to NE CINI ALLAHU SHIRK, takav je musliman.”

    Slažemo se, takav je musliman.

    [b”]A sad cemo navesti neke osobine “bosanskih muslimana”.[/b]

    Šta ti smatraš pod pojmom musliman uopšte?! Upućeno pitanje tebi @Usama

    Bosanski “muslimani” Allaha spominu samo kad ga vrijedjaju, bosanski “muslimani” mrze nosioce sunneta, bosanski muslimani, vise vole srbe nego “vehabije”, bosanski “muslimani” mora da se prizna, vecina njih kad dodje ramazan, ne piju alkohol, mora se isto priznati da zovu jedni druge na iftar iako ne poste, al cuvaju bosansku tradiciju.
    Bosanski “muslimani” redovno obilaze turbeta, ajvatovicu, i ostala sirkilista.

    Sve najgore osobine koje poseduje jedan narod poseduju ih ti vasi bosanski “muslimani”.

    Da ti kazem moj stav, i nemoj da ovo pripisujete administraciji, bosanski “muslimani” su musrici osim za koga se dokaze da je musliman.”

    Ja sam bosanski musliman = musliman iz Bosne = musliman, zar je stvarno tako teško ovo da se shvati??? Ja sam bosanski musliman, znači ja sam musliman, Bosanac, bosanski musliman, musliman iz Bosne i Hercegovine, jel treba da nacrtam? 🙂

    Evo čovjek napisa sve što karakteriše jednog kafirčinu, opisujući bosanskog muslimana (a to sam ja, bosanski musliman).

    Što se tiče ajvatovice, ja sam naveo post vašeg korisnika koji kaže sve (ne)vjernike na ajvatovici. Odgovor RPG-a na to je bio, kako se oni ne slažu sa tim korisnikom po tom pitanju. A ja sada treba kao da čitam misli (s obzirom da post nije izbrisan, niti je upućena opomena za post niti bilo šta slično) pa da znam da se vi ne slažete sa tim postom. Da se ne slažete sa postom, ili bi ga obrisali, prepravili, upozorili ili bi pak napravili neku diskusiju. Ali vi ste se ufatili za slamku ovog posta. Evo, recite mi, šta vi generalno mislite o islamskoj zajednici, reisu, imamima i bosanskim muslimanima? Sve najbolje pretpostavljam? 😀 hahahaha

    Reis i delegacija novotara koja duboko koraca ka zabludi su daleko odlutali, za to je navedeno hiljade dokaza, samo otvori oci. Drugo sto nisi skupio hrabrosti da mi se javis na tu temu posto sam ja postavio temu o ajvatovici i odgovorno tvrdim da je to mesto SIRKA i svako ko ode sa NAMEROM da tavafi oko te stijene i uci dovu ajvaz dedi (sto znam licno mnogo onih koji su to radili) takvi je ucinio nevjerstvo i sve dok to radi on je kafir a ti mi daj dokaz da onaj ko cini sirk nije kafir(u ovom slucaju tavafi oko nekakve stijene ili kabura, uci dovu posredniku i vjeruje da je to neki bosanski “mali hadz”).
    Ako te pogodilo to sto bosnjake nazivam bosnje, nemoj se uzrujuvati jer oni cesto jedan drugog tako nazivaju kad se posvadzaju ili u necemu ne slazu a vecinom u kafani dok piju alkohol, ili dok se ispijaju kahve u carsiji dok imam poziva na namaz. Imao sam stotine razygovora i debata sa bosnjama (vecinom komunjara, sufija, ateista, nekakvih tradicionalista i islamofoba) i u vecini razgovora su me uvjerili da su daleko od Pravoga puta.
    Reci mi sta mislis za bosnjaka koji kaze “bosnjaci su braca” a nas Gospodar jasno kaze “…a vjernici su samo braca”. Reci mi sta kazes za bosnju koji kaze “bosnjo se ne postaje vec se bosnjo radza..” iako je nas poslanik s.a.w.s jasno rekao u hadisu “svako dijetese radza u cistoj izvornoj vjeri (islamu)” a bosnjo moze biti svako, samo se upise u neki sluzbeni papir u polju nacionalnost kao bosnjak i on je bosnjak, zato se bosnjo ne radza vec svojom voljom ili voljom roditelja dijete sebe tretira bosnjakom.
    Sta kazes kada bosnjo kaze da je za Bosnu najbolje demokratija a kad mu spomnes sheriat kaze da je to zaostalo Neuzubillah.
    Sta jos mozes reci za bosnju koju kaze da je bosnjastvo isto sto i Islam (90 posto bosnji tako misli, samo izvrsi anketu i uvjerices se i sam).
    I jos stotine primera da ne duzim ovdje, samo da te podsijetim da Halid cesto upozorava na uzdizanje reci “bosnjastvo, bosanski, bosnjacki itd” jer znam mnoge kojima je tzv bosnjastvo na prvom mijestu pa zato nemogu pobijeci od rijeci “bosanski, bosnjacki, itd”

    Uzviseni Allah nije nigde pomenuo bosanski musliman vec samo musliman, nema potrebe da neko istice i ubacuje nacionalisticki otrov u vjeri. Znamo takodze sta je rekao poslanik s.a.w.s za one koji uzdizu svoju naciju i nacionalisticke predznake ispred vjere.

    A ko govori ljepše od onoga koji poziva Allahu, koji dobra djela čini i koji govori: ˝ Ja sam doista musliman!. ˝ (Fussilet, 33.)

    #9998
    Anonimno
    Neaktivan

    Šebab post=4280 wrote: [quote quote=bosanski_musliman] jel ima kakva lijepa sestra za mene 🙂

    A imas li ti koju lijepu sestru da je udas za nekog brata 🙂

    subhanAllah ,na ovu temu pricajte napolje iz foruma
    tu je sasvim druga tema na postu

    #10003
    Anonimno
    Neaktivan

    selamun alejkum brate halid
    ja te postujem i volim u ime allaha
    ako hoces primi moj nasihat insaallah
    moje mislenje je da nije ljepo zvati neke ljude bosnje iako si u potpunom pravu
    mudro i ljepim savjetom pozivaj ljude u allahovu vjeru
    i budi ti dobar primjer ljudima i tako pomogni allahovu vjeru insaallah
    i nemoj se srditi sto neke ljude nece nikada da svate jer samo allah dragi upucuje na pravi put
    i na kraju nemoj mi zamjeriti jer ja ti zelim samo dobro

    #10022
    Anonimno
    Neaktivan

    Šebab post=4539 wrote:
    Sada da se vratim zasto sam rekao da je osnova kod bosnjaka da su kafiri osim za koga postoji dokaz da nije.

    Smatraš li kafirom :
    1. čovjeka koga vidiš da klanja namaz,
    2. čovjeka na kome vidiš obilježje islama i sunneta (brada, islamska nošnja…)

Pregledavate 15 postova - 121 do 135 (od ukupno 174)
  • Morate biti prijavljeni kako bi mogli odgovoriti na ovu temu.