Mudžahidi – tekfirovci, zalutala skupina!? – Šejh Halid b. AbdurRahman

  • This topic has 173 odgovora, 30 glasova, and was last updated prije 11 years, 9 months by Anonimno. This post has been viewed 23238 times
Pregledavate 15 postova - 106 do 120 (od ukupno 174)
  • Autor
    Postovi
  • #9929
    Anonimno
    Neaktivan

    Poslije ovog(ponovit ću ga 2 puta) nek mi je Allah.dž.š svjedok da neću više ostavljat komentare ovdje na ovoj stranici,samo da porucim,svi oni koji su me uvrijedili a koji su iz Bosne i koji osim sto su muslimani osjecaju se Bošnjacima vama halalim,a ovim kao sto su šebab(koji je 100% iz sandzaka) i ostalim sa kosova itd,koji neznaju sta je sve ovdje bilo,sta su nam cetnici radili,necu halalit.Da Allah.dž.š mrzi običnog covjeka Bošnjaka-maturidiju(po vama) odredio bi da nas 92’ pobiju.Opet ponavljam vama Bošnjacima koji ste me uvrijedili vama halalim,jer sam se ja borio između ostalog i za vas Bošnjake koji će prakticirati Selef.

    #9931
    Anonimno
    Neaktivan

    saur post=4473 wrote: Brat Sebab je napisao “Da ti kazem moj stav, i nemoj da ovo pripisujete administraciji, bosanski “muslimani” su musrici osim za koga se dokaze da je musliman.”
    Ko je taj kome i pred kojim se osim Allaha neki musliman iz Bosne,Makedonije,Albanije,Afganistana,Somalije,Amerike itd. mora dokazati da je musliman, ili koje taj pred kojim se svjedoci i dokazuje neciji Islam?

    a zatim slijedi odgovor:

    Saur ja kad napisem nesto smatram da su braca naucila neke stvari i da nema porebe da se pojasnjava.

    Sta je dokaz necijeg Islama: prvo sehadet, ako vidis covjeka da klanja namaz, ako ima obelezja sunneta na sebi, da ne nabrajam jos.

    Evo tu se krije sav problem u medjusobnoj komunikaciji: Aljkavost. Da je kojim slucajem Buharija na primjer bio ovako aljkav mi danas ne bismo imali njegovu zbirku hadisa.

    Lupaju se nazivi bez prethodnog definisanja. Svima bi nam zivot bio laksi kada bismo se prvo dogovorili o definicijama tako da znamo o cemu govorimo. No, ispostavlja se da je nekima to veoma tesko. Evo, Sebabu je bilo tesko definisati ko je musliman. Naveo je dvije tacke: namaz i obiljezja sunneta sto je dno dna u opisivanju muslimana.

    Aljkavost, nedorecenost, neka neopisiva mrznja prema drugom i drugacijem, vadjenje stvari iz konteksta, zanemarivanje i bezvoljnost u razumjevanju sugovornika….

    Evo ja, kao neutralni posmatrac ove vase diskusije, jedino sto mogu zakljuciti jeste da ste svi muslimani. Jos niko nije naveo neku stvar koja bi ga izvela iz islama. Mozemo li se sloziti po ovom pitanju? Ako se mozemo sloziti po ovom pitanju, onda hajmo se prisjetiti ajeta i hadisa koji govore da su vjernici jedni drugima braca i da trebaju jedni s drugima fino postupati.

    S druge strane, administrator ovog foruma mora biti svjestan svoje odgovornosti prema slicnim temama. Ako vi kao administracija foruma i portala imate odredjeni stav kada je u pitanju tekfir nekoga onda se diskusije na forumu moraju usmjeravati u tom pravcu. Ne mozete dopustiti da vam svako pise o tekfiru kako hoce i sta hoce. Ljudi nemaju mogucnost roviti po svim temama i gledati ko je sta pisao i o cemu. Dovoljno vam je da imate samo jednog clana koji “tekfiri” poput ovog Sebaba koji je nedefinisano protekfirio sve bosansnek muslimane i da navucete negativnu sliku o sebi. OK, ja shvatam da vi ne djelite njegovo misljenje, ili misljenje forumasa Halida i sl, ali ne mozete ocekivati da ce svaki posjetitelj znati razdvojiti izmedju onog “pravog” i onog “krivog” u svim ovim postovima. Vasa je zadaca da obrisete postove koji se kose sa vasim stavovima kada je tekfir u pitanju, inace rizikujete da vas proglase tekfirskim forumom.

    Zaista, ova stranica i forum imaju takav imidz kod bosanskih muslimana (ne ljudi sa muslimanskim imenima nego prakticara muslimana). Taj imidz ste dijelom i vi napravili, jer niste eliminisali ove “aljkave komentare” i nepromisljenje izjave pojedinih forumasa. Ako vec ne zelite brisati te postove, onda imate obavezu iznova i iznova demantovati iste tako sto cete ih citirati i reci da se administracija ne slaze sa tom i tom izjavom. Inace, ako sutite, sutnja je dokaz potvrde i odobravanja.

    Zato, ako zelite popravit imidz ili brisite postove onih koji pretjeruju u tekfiru, ili ih demantujte iznova i iznova dok posjetitelji sa strane ne uvide da zaista postoje ljudi koji pretjeruju i da postoji admnistracija koja ne djeli to pretjerivanje. Dok to ne ucinite, imacete takav imidz jer kako cu ja znati da i vi ne djelite misljenje Sebaba da su svi bosanski muslimani kafiri dok se ne dokaze suprotno? OK, on je naveo da je to njegovo misljenje, i to je fer i posteno od njega no u dobu kada smo preplavljeni informacijama i kada se misljenje formira povrsinskim prihvatanjem tih informacija onda morate biti svjesni da ako zelite siriti dawu, da morate biti strogo definisani.

    Onaj kilometarski post sa portala kao odgovor Zijadu Ljakicu je dobra stvar ali pada u vodu ako na forumu dopustate da ga demantuju pubertetlije koje su odnedavno usle u islam i misle da su svu pamet svijeta pokupile. Ne morate nikoga banovati, ali morate se pobrinuti za imidz ove dawe jer cete u ocima ljudi biti oni koji jedno govore a drugo rade. Nek jednom neko napise da su svi bosanski muslimani kafiri sav vas trud ce pasti u vodu. Zato, moj iskreni savjet vam je da uklonite sa “googla” sve sto ne odgovara zvanicnom stavu administracije i da budete ekstremno osjetljivi kada su u pitanju stvari koje ruse imidz stranice i foruma.

    #9934
    Anonimno
    Neaktivan

    carskaVojska post=4505 wrote: S druge strane, administrator ovog foruma mora biti svjestan svoje odgovornosti prema slicnim temama. Ako vi kao administracija foruma i portala imate odredjeni stav kada je u pitanju tekfir nekoga onda se diskusije na forumu moraju usmjeravati u tom pravcu. Ne mozete dopustiti da vam svako pise o tekfiru kako hoce i sta hoce. Ljudi nemaju mogucnost roviti po svim temama i gledati ko je sta pisao i o cemu. Dovoljno vam je da imate samo jednog clana koji “tekfiri” poput ovog Sebaba koji je nedefinisano protekfirio sve bosansnek muslimane i da navucete negativnu sliku o sebi. OK, ja shvatam da vi ne djelite njegovo misljenje, ili misljenje forumasa Halida i sl, ali ne mozete ocekivati da ce svaki posjetitelj znati razdvojiti izmedju onog “pravog” i onog “krivog” u svim ovim postovima. Vasa je zadaca da obrisete postove koji se kose sa vasim stavovima kada je tekfir u pitanju, inace rizikujete da vas proglase tekfirskim forumom.

    Tekstovi na portalu, posebno oni koji su potpisani sa redakcija/administracija portala Put Vjernika, odrazavaju zvanicne stavove portala i administracije. A forum je mjesto kao sto stoji u opisu u Pravilniku.

    Član 8.

    Stavovi izneseni na Forumu nisu zvanični stavovi portala Put vjernika i administracija portala se ograđuje od njih.

    Član 9.

    Cilj i zadatak ovog foruma je razvijanje pozitivnih međuljudskih odnosa. U tom cilju, dobrodošli su svi ljudi (muslimani i nemuslimani) kojima je cilj razmjena i prenošenje korisnih informacija, posebno onih informacija do kojih je danas teško doći.

    Dakle, ako neko od brace i sestara pogrijesi i napise nesto sto bi se moglo okarakterisati kao pretjerivanje u tekfiru to ne znaci da je to i zvanicni stav administracije. Cak stavise, bilo je diskusija a i desava se i dalje da administracija, moderatori i uceniji clanovi upozoravaju druge clanove da su pogrijesili u nekim stavovima. Citatelji i posjetioci treba da znaju da muslimani i muslimanke koji posjecuju forum ne moraju nuzno da budu uceni ili da posjeduju visok nivo ahlaka prilikom diskusije. Zato su tu stariji clanovi i uceniji koji ce im ukazati shodno svojim mogucnostima, na pocinjene greske i neispravne stavove. A zlonamjernika, koji ce uzimati recenice sa foruma i to u svojim novinama ili na portalima kritikovati, uvijek ce biti i mi nismo u mogucnosti da takvo sta sprijecimo.

    Uz sve ovo ako na forumu neko od brace i sestara iznese pogresan stav, to je u jednu ruku i dobro, jer onda oni koji imaju znanja, mogu toj istoj braci i sestrama ukazati na gresku, koju ovi trebaju kod sebe da isprave.

    #9938
    Anonimno
    Neaktivan

    Meni je smijesno vise pravdanje ovim nasim neistomisljenicima. Svako ko zeli da dobije odgovor od mene za neki stav, neka prvo odgovori na pitanja koja sam juce onim ciframa pistavio, da vidimo koliko zna osnovne stvari u islamu, pa cemo dalje onda razgovarati.

    Carska, sta bi za pare, jesu li shirk, ili nisu, i sta bi sa onom rupom bez dna, ima li dna ili nema?

    #9939
    Anonimno
    Neaktivan

    bosanski_musliman post=4493 wrote: Promijenite naziv stranice u :Put tekfirovaca

    ko sto bosnjo kaze: uprtio si ti veeeeeeeeeeeeeeeliko breme na sudnji dan.

    #9941
    Anonimno
    Neaktivan

    صلاح الدين post=4502 wrote: [quote quote=bosanski_musliman post=4497]Nisam ja pašče,Allah je čovjeka stvorio u najboljem obliku

    Ti prvi nisi ni svijestan srdzbe u svojim prsima. Sa samim nikom si se vec u pocetku odvojio od ostatka islamskog ummeta isticuci se da si ti “bosanski” musliman.
    Sto se tice po izgledu nama je insan ljepsi. Tvoja i tvog ahbaba 983422, narav jezik, razmisljanje, nijeti sa kojima si dosao ovde da provociras, ponizavaz, vrjedjas, su na puno manjem nivou od pseta za kojeg znamo da ima nadimak “covjekovog vjernog prijatelja”.
    Vi ste neprijatelji sami sebi. Hvala Allahu koji vas lagano razotkriva i stim razrjedjuje vase prljave ala kuduzovic-ljakic-imamovic murdzijske redove. Allah vas ponizio.

    Ti nas porediš sa psetom?

    Ja poredim Karadžića, Mladića i četnike koji su klali i silovali sa psetom. A muslimane, bilo koje, ne bih smio ni u snu.

    #9942
    Anonimno
    Neaktivan

    Allahov_rob post=4492 wrote: Braca i sestre ne bi trebali uzimati srcu i plaho se sekirati vezano za ova dva lika @bosanski_musliman i @983244.
    Ponekad pomislim da se radi o istoj osobi (klonovima), ali sad to nije toliko ni vazno.

    Samo ću ovo reći zarad osobe koje možda čitaju ovu našu raspravu a nisu aktivno uključeni u istu. Tako mi Allaha Svemogućeg, nick bosanski musliman i ja smo različite osobe a ne klonovi.

    #9943
    Anonimno
    Neaktivan

    Šebab post=4512 wrote: Meni je smijesno vise pravdanje ovim nasim neistomisljenicima.

    Ovo je poenta čitave rasprave. “neistomišljenici”

    #9944
    Anonimno
    Neaktivan

    Samo se vi prepirite i jedni i drugi. Bit ce te pitani za svako tipkanje a samo da vas napomenem. Dok se vi heklate braca po Siriji ginu, dok se vi raspravljate nase sestre su silovane okanite se rasprave da bi ste pametni ostali i dovite za nasu bracu u Shamu i bilo gdje drugo. Kanite se rasprave

    :zast:

    #9945
    Anonimno
    Neaktivan

    Abdi post=4518 wrote: Samo se vi prepirite i jedni i drugi. Bit ce te pitani za svako tipkanje a samo da vas napomenem. Dok se vi heklate braca po Siriji ginu, dok se vi raspravljate nase sestre su silovane okanite se rasprave da bi ste pametni ostali i dovite za nasu bracu u Shamu i bilo gdje drugo. Kanite se rasprave

    :zast:

    Upravu si brate.

    #9947
    Anonimno
    Neaktivan

    Svako ko je siguran u svoj menhedj i svoju vjeru nema volje za raspravom on je ponizan (pred Allahom) i zahvalan Allahu dzelle ve ala na onome sto mu je On Uzviseni podario, i umoran od ucenja i brige za Ummetom, a Allah najbolje zna.
    ‘sselamu-alejkum

    :zastava1:

    #9959
    Anonimno
    Neaktivan

    Allahov_rob wrote:
    … A zlonamjernika, koji ce uzimati recenice sa foruma i to u svojim novinama ili na portalima kritikovati, uvijek ce biti i mi nismo u mogucnosti da takvo sta sprijecimo.

    Uz sve ovo ako na forumu neko od brace i sestara iznese pogresan stav, to je u jednu ruku i dobro, jer onda oni koji imaju znanja, mogu toj istoj braci i sestrama ukazati na gresku, koju ovi trebaju kod sebe da isprave.

    Za ove zlonamjernike se slazem jer takvih je uvijek bilo i uvijek ce ih biti, no oni se ipak mogu na neki sputati, tako sto ce administracija upravljati tok diskusije pa ponekad i lupiti “sakom od sto” ako je potrebno. Evo, pogledajmo ovaj danasnje besmisleno prepucavanje sa bosanskim_muslimanom. Covjeka su bezveze otjerali sa foruma neodgovorni clanovi. Umjesto da mu se lijepo pridje i uputi nasihat, on je napadnut i otisao je sa gorim misljenjem o dawi nego sto ju je imao ranije. Zasto to treba ovoj dawi? OK, administrator mozda ne moze non stop bdjeti nad forumom, ali brate mogu se pobrisati postovi koji nisu u skladu sa nekim generalnim pristupom ove dawe. Zasto treba jos jedan musliman vise imati lose misljenje o njoj. Sto je najgore, to nije samo jedan musliman. Danas je ovu temu pregledalo vise desetina, mozda i stotina ili hiljada ljudi, muslimana, nemuslimana, spijuna, ili onih gorepomenutih zlonamjernika. Sta su oni mogli vidjeti?

    Mogli su vidjeti svadju. Najnekulturniju svadju koju mozes zamisliti. Mogli su vidjeti ruzne rijeci, prepucavanje, davanje izjava zbrda zdola i k tomu jos, mogli su nauciti da: SU SVI BOSANSKI MUSLIMANI PO DEFAULTU KAFIRI OSIM ONIH ZA KOJE SE DOKAZE DA NISU. Kako ces dokazati da ti muslimani nisu kafiri? Tako sto ces vidjeti da li izgovaraju/imaju sehadet, da li klanjaju i da li imaju obiljezja sunneta na sebi. Znas li ti kolika opasnost lezi za ovu dawu u ovoj gore izjavi. To vise nije iznosenje pogresnog stava ili cinjenje male greske. U pitanju je pecacenje jedne ideje. Svako ko procita to da su svi bosanski muslimani po defaultu kafiri ce pomisliti sta? POmislice da je rijec o tekfirskom forumu. Dzaba tebi clan 8 u kojem se ogradjujes od neosnovanih izjava pojedinaca, ti osta zapecacen u glavama ljudi.

    Eh sad, da li je cilj zivjeti u staklenom zvonu i truditi se da dobijes sto vecu posjetu forumu po cijenu obraza dawe, ili je cilj prikazati ljudima da dawa nije to za sta je optuzuju. Eto, ako vec se ne zele brisati postovi, ako se vec ne zele upozoriti clanovi koji izvaljuju onako krupne stvari (svi bosanski muslimani su kafiri dok se ne dokaze suprotno), onda bi se makar moglo uci u post koji je taj clan napisao i onda crvenim slovima kopirati clan 8 ovog foruma. Administratori i moderatori imaju mogucnost da to urade. Editujes post tako sto udjes u njega i dopises crvenim slovima da se ti kao administrator ne slazes s misljenjem tog i tog clana. Ne moras mu brisati ni mijenjati sadrzaj, ali mozes upozoriti citatelja da je to van domena ove dawe.

    Inace sve izgleda neozbiljno. Zasto se meni kao citatelju ostavlja obaveza da rovim po temama i gledam ko je sta gdje napisao. Zamisli sta je mogao vidjeti neko ko je danas prvi put cuo za stranicu put vjernika i dosao na forum i vidio one bljuvotine na ovoj temi i na temi o Cericu. Kakvo je njegovo misljenje o ovoj dawi nakon svega? Mi moramo shvatiti da se borimo protiv onih zlonamjernih sa pocetka posta. Oni jedva cekaju ovako nesto da se mogu nasladjivati i ljude jos vise odvoditi od ove ideje. Jel to cilj?

    Ako jeste, onda ignorisite sve sto sam napisao, a ako nije onda razmislite sta vam je ciniti. Imate problem (kao moderatori foruma) sa dvije grupacije forumasa: Prvi su ovi piloti koji ulijecu klizeci. Vecina su provokatori, ali ima i iskrenih medju njima. Drugi su “domacini” koji imaju slabe zivce i odmah opletu rafal po sugovorniku ne razmisljajuci o posljedicama. Mislim da bi jedno serijsko brisanje svih postova rijesilo dio problema. Kad se uvjere da su bezveze potrosili vrijeme u svadju i nepotrebnu raspravu, onda ce valjda shvatiti da se drugi put ne trebaju upustati u tako sto, jer ce im i to biti obrisano. Nekada je bolje obrisati nesto da ne postoji nego ga nakaradnog ostaviti.

    I znajte, svi postovi na koje se ne reaguje direktno se pripisuju administraciji stranice htjeli vi / mi to ili ne. Sutnja je dokaz potvrde htjeli mi to ili ne. Ako Sebab napise da su u startu bosanski muslimani kafiri izuzev onih za koje se utvrdi da to nisu to ce kao strijela uletiti u glave ljudi koji dodju na forum. Ako ti ljudi ne vide reakciju administracije na ovako krupne izjave, dzaba se Sebab naglasavati da je to njegovo misljenje jer djela govore vise od rijeci, a sutnja je djelo jer ima odredjenu jacinu. Odobravanje sutnjom i podrska tim clanovima tada dodje kao dokaz da je to ustvari i nezvanicni stav portala. Ako je to nezvanicni stav portala, onda… Onda slagalicu i nije tesko sloziti…

    #9960
    Anonimno
    Neaktivan

    bosanski_musliman wrote: hvala Bogu kad ima sestara koje se “raspituju” za mene,normalnih koje kod kuće gledaju TV,idu u mahalu,a opet…odgojene su u Islamu.

    Osnova je da je danas na našim prostorima televizija haram, jer od svih TV kanala koji postoje na našem podneblju nema niti jedan koji je halal, čak ni kanali o prirodi, jer u njima gotovo redovno bude nepropisno obučenih žena ili drugog šerijatom nedopustivog sadržaja.
    Stoga, ti si trebao da se u svom govoru ogradiš od negativne osnove TV-a, kako te braća ne bi pogrešno razumjela. Ovako, tvoja rečenica po formi podsjeća na govor nekog džahila, koji od islama ima samo muslimansko ime, ili na nekog zlonamjernika, koji namjerno potura dvosmislene izjave, kako bi ih neko shvatio u jednom smislu, pa da onda “opali” po njemu jer ga je “potvorio”. Treća varijanta, da si nenamjerno izjavio gorepomenutu rečenicu se isključuje ako se imaju u vidu drugi tvoji postovi.

    Također, isto se odnosi za riječi “idu u mahalu”. Eto, pitaj negdje na nekom forumu ljude šta će ti reći o frazi “žena koja ide u mahalu”.

    kada sam rekao da zene idu u mahalu,mislio sam na zene sa nikabom koje posjecuju druge sestre,a ne nikako otkrivene zene,odmah ste preokrenuli sto sam reko

    Mogao si također izjaviti kako voliš da nasamo pričaš o islamu sa djevojkama, pa ako bi te neko upozorio da je to haram, onda bi ti ispalio već pripremljen rafal: “Sram vas bilo, tekfirovci, potvarate me, ja sam mislio na svoju sestru koja je djevojka (neudata) i sa kojom razgovaram o islamu…”

    I tako bi ti “dokazao” da su članovi ovog foruma zabludjeli, a prema tome i administracija sajta.

    Naravno, svoju “argumentaciju” si ojačao izjavom:

    bosanski_musliman post=4479 wrote: moj komsija je daija Hajrudin Tahir Ahmetović,koga ste vi “uredno” protekfirili,,

    Ne sjećam se da se na ovom forumu pojavio neko tvojih stavova a da nije slagao na nas. Postaje već fenomen ovo vaše ponašanje. Volio bih da znam ko širi ovakve pokvarene laži o nama. Mi nismo protekfirili Hajrudina Ahmetovića, a onima koji nam to svjesno pripisuju nećemo halaliti do Sudnjeg dana. A vi, o junaci, naprijed sa novim lažima i optužbama!

    #9961
    Anonimno
    Neaktivan

    carskaVojska post=4534 wrote: [quote quote=Allahov_rob]
    … A zlonamjernika, koji ce uzimati recenice sa foruma i to u svojim novinama ili na portalima kritikovati, uvijek ce biti i mi nismo u mogucnosti da takvo sta sprijecimo.

    Uz sve ovo ako na forumu neko od brace i sestara iznese pogresan stav, to je u jednu ruku i dobro, jer onda oni koji imaju znanja, mogu toj istoj braci i sestrama ukazati na gresku, koju ovi trebaju kod sebe da isprave.

    Za ove zlonamjernike se slazem jer takvih je uvijek bilo i uvijek ce ih biti, no oni se ipak mogu na neki sputati, tako sto ce administracija upravljati tok diskusije pa ponekad i lupiti “sakom od sto” ako je potrebno. Evo, pogledajmo ovaj danasnje besmisleno prepucavanje sa bosanskim_muslimanom. Covjeka su bezveze otjerali sa foruma neodgovorni clanovi. Umjesto da mu se lijepo pridje i uputi nasihat, on je napadnut i otisao je sa gorim misljenjem o dawi nego sto ju je imao ranije. Zasto to treba ovoj dawi? OK, administrator mozda ne moze non stop bdjeti nad forumom, ali brate mogu se pobrisati postovi koji nisu u skladu sa nekim generalnim pristupom ove dawe. Zasto treba jos jedan musliman vise imati lose misljenje o njoj. Sto je najgore, to nije samo jedan musliman. Danas je ovu temu pregledalo vise desetina, mozda i stotina ili hiljada ljudi, muslimana, nemuslimana, spijuna, ili onih gorepomenutih zlonamjernika. Sta su oni mogli vidjeti?

    Mogli su vidjeti svadju. Najnekulturniju svadju koju mozes zamisliti. Mogli su vidjeti ruzne rijeci, prepucavanje, davanje izjava zbrda zdola i k tomu jos, mogli su nauciti da: SU SVI BOSANSKI MUSLIMANI PO DEFAULTU KAFIRI OSIM ONIH ZA KOJE SE DOKAZE DA NISU. Kako ces dokazati da ti muslimani nisu kafiri? Tako sto ces vidjeti da li izgovaraju/imaju sehadet, da li klanjaju i da li imaju obiljezja sunneta na sebi. Znas li ti kolika opasnost lezi za ovu dawu u ovoj gore izjavi. To vise nije iznosenje pogresnog stava ili cinjenje male greske. U pitanju je pecacenje jedne ideje. Svako ko procita to da su svi bosanski muslimani po defaultu kafiri ce pomisliti sta? POmislice da je rijec o tekfirskom forumu. Dzaba tebi clan 8 u kojem se ogradjujes od neosnovanih izjava pojedinaca, ti osta zapecacen u glavama ljudi.

    Eh sad, da li je cilj zivjeti u staklenom zvonu i truditi se da dobijes sto vecu posjetu forumu po cijenu obraza dawe, ili je cilj prikazati ljudima da dawa nije to za sta je optuzuju. Eto, ako vec se ne zele brisati postovi, ako se vec ne zele upozoriti clanovi koji izvaljuju onako krupne stvari (svi bosanski muslimani su kafiri dok se ne dokaze suprotno), onda bi se makar moglo uci u post koji je taj clan napisao i onda crvenim slovima kopirati clan 8 ovog foruma. Administratori i moderatori imaju mogucnost da to urade. Editujes post tako sto udjes u njega i dopises crvenim slovima da se ti kao administrator ne slazes s misljenjem tog i tog clana. Ne moras mu brisati ni mijenjati sadrzaj, ali mozes upozoriti citatelja da je to van domena ove dawe.

    Inace sve izgleda neozbiljno. Zasto se meni kao citatelju ostavlja obaveza da rovim po temama i gledam ko je sta gdje napisao. Zamisli sta je mogao vidjeti neko ko je danas prvi put cuo za stranicu put vjernika i dosao na forum i vidio one bljuvotine na ovoj temi i na temi o Cericu. Kakvo je njegovo misljenje o ovoj dawi nakon svega? Mi moramo shvatiti da se borimo protiv onih zlonamjernih sa pocetka posta. Oni jedva cekaju ovako nesto da se mogu nasladjivati i ljude jos vise odvoditi od ove ideje. Jel to cilj?

    Ako jeste, onda ignorisite sve sto sam napisao, a ako nije onda razmislite sta vam je ciniti. Imate problem (kao moderatori foruma) sa dvije grupacije forumasa: Prvi su ovi piloti koji ulijecu klizeci. Vecina su provokatori, ali ima i iskrenih medju njima. Drugi su “domacini” koji imaju slabe zivce i odmah opletu rafal po sugovorniku ne razmisljajuci o posljedicama. Mislim da bi jedno serijsko brisanje svih postova rijesilo dio problema. Kad se uvjere da su bezveze potrosili vrijeme u svadju i nepotrebnu raspravu, onda ce valjda shvatiti da se drugi put ne trebaju upustati u tako sto, jer ce im i to biti obrisano. Nekada je bolje obrisati nesto da ne postoji nego ga nakaradnog ostaviti.

    I znajte, svi postovi na koje se ne reaguje direktno se pripisuju administraciji stranice htjeli vi / mi to ili ne. Sutnja je dokaz potvrde htjeli mi to ili ne. Ako Sebab napise da su u startu bosanski muslimani kafiri izuzev onih za koje se utvrdi da to nisu to ce kao strijela uletiti u glave ljudi koji dodju na forum. Ako ti ljudi ne vide reakciju administracije na ovako krupne izjave, dzaba se Sebab naglasavati da je to njegovo misljenje jer djela govore vise od rijeci, a sutnja je djelo jer ima odredjenu jacinu. Odobravanje sutnjom i podrska tim clanovima tada dodje kao dokaz da je to ustvari i nezvanicni stav portala. Ako je to nezvanicni stav portala, onda… Onda slagalicu i nije tesko sloziti…

    Na žalost, u pravu si, najvećim djelom. Čini se da moderatori foruma treba da umanje fleskibilnost i redovnije “čiste” forum.
    Što se tiče stavova na forumu, pisanje nekog člana foruma ne može biti dokaz protiv administracije, jer mi svoje zvanične stavove iznosimo na sajtu, ili ovdje na forumu sa administratorskim ili moderatorskim nikovima.

    Oni koji žele smutnju, oni će naći izjavu koja im odgovara, makar ona i ne postojala. Eto vidio si gore izjavu bosanskog_muslimana da mi tekfirimo Hajrudina. Vjerujem da neko od daija konstantno laže za nas i huška braću što javno što potajno. Zapravo “neki od daija” (množina). A kada oni koji pozivaju u islam lažu i potvaraju, šta li je tek sa njihovim slijepim sljedbenicima.

    U svakom slučaju, Allah te nagradio na savjetu, na koji upućujem moderatore foruma.

    Ovim također apelujem na svu braću na forumu da dobro pročitaju savjet brata sa nickom carska Vojska, i molim braću koja nemaju dovoljno sabura da se ne upuštaju u osjetljive rasprave. Jer na ovaj forum pored muslimana dolaze i špijuni sa nijjetom da isprovociraju braću, a također i zlonamjernici, naši oponenti, koji čekaju i na najmanju našu grešku kako bi o njoj trubili u medijima.
    Dakle, kada su u pitanju osjetljive teme, neka braća prepuste raspravu učenijoj braći koja uz znanje posjeduju i sabur i mudrost.

    Allah vas nagradio na razumijevanju!

    #9964
    Anonimno
    Neaktivan

    @Carska vojska, posto si se okomio na mene, posveticu ti malo paznje, jer nekad mi je zadovoljstvo nekima koji ne znas kad ce ti “zabiti noz u ledja”, kad ce te podrzati da im odgovorim, star si ti na ovom forumu, i dobro ispraksan, i pored toliko uvreda koje si dobio ovde nisi napustio ovaj forum.

    Sam nick govori mnogo o njegovom vlasniku, tako da me tvoji komentari mnogo ne zabrinjavaju.

    Prvo cu porediti tvoju izjavu, da svako ko koristi novac cini shirk, pa si bio preplavljen odgovorima, nisi mogao da se snadjes sta da radis, pa niko ti nije posvetio toliko paznje zbog toga, da ukazuje na tebe, da podstice administratore da brisu tvoje postove da neko nebi shvatio kako ovaj sajt propagira da svako ko koristi novac cini shirk, pa da bi se malo oprao rekao su ripa je duboka nema joj kraja, pa misleci da ces se oprati jos vise zaglibio.

    No to sad nije bitno, nego da se vratim na moju izjavu da vidimo sta je tu toliko sporno.

    Prvo Allahov sunnet je da ce sljedbenici istine imati uvijek oponente, od kafira, munafika, raznih novotara, ali to mora postojati, zato svakom treba na umu biti da sve sto radi, radi da Allah bude zadovoljan snjim, a ne da udovolji ljudima, ili nedaj boze novotarima.
    Jer onaj ko trazi Allahovo zadovoljstvo u srdzbi ljudi Allah ce biti njime zadovoljan, pa ce dati da i ljudi budu zadovoljni, a onaj ko trazi zadovoljstvo ljudi u srdzbi Allaha, Allah ce se na njega rasrditi, pa ce dati da se i ljudi srde. (Hadis)

    Sada da se vratim zasto sam rekao da je osnova kod bosnjaka da su kafiri osim za koga postoji dokaz da nije.
    Prvo obidji sve bosnjacke novine, sve bosnjacke TV- kanale, sve bosnjacke internet sajtove koje nisu verskog tipa, pa vidi sta se na njima propagira, dali sire Allahovu vjeru ili sejtanovu vjeru. Mozes rijeci da su to vlasnistva pojedinaca, ok, onda ti kazem idi na svaku temu u novine koje su preko net-a, i idi u komentare koje bosnjaci ostavljaju, pogovotovo na teme gde se spominje Islam, ako ima zrno imna u tvome srcu dusa ce te zaboliti, od vrijedjanja i mrznje koju iskazuju prema Islamu.

    Dalje mesto u kojem zivim je naseljeno sa velikim brojem bosnjaka. Na jednom od proslih komentara sam naveo da ti bosnjaci stalno psuju Allaha, a za sebe tvrde da su bosanski “muslimani”, devojke bludnice sa Srbima, koji su im mozda nekoga od familije zaklali, od Islama nemaju nista.
    Oni stariji bosnjaci ne znas kad su trezni a kad pijani, tako mi Allaha sa srbima prase stalno okrecu, za svaki srpski praznik idu im u goste i da se ne odvajaju svinjetinju jedu.
    Sta god ima kazes to je haram muslimanu, odmah dobijes odgovor, to po vasem “vehabijskom”.
    Sa srbima odrzavaju super odnose, druze se kao da rata i nije bilo.
    Kada im kazem, subhanallah do juce su vas ubijali kako mozete, uvijek dobijem odgovor, ili nisu svi srbi isti, ili rat je bio neterali su ih, ili oni nisu ratovali.
    I sada ja pitam svakoga ovde neka mi kaze kako da ja ove ljude smatram muslimanima, a sve ove sto sam pobrojao za sebe tvrde da su bosanski “muslimani”.
    Naglasavam ovde, od mjesta do mjesta ima razlike, mozda postoji neko mjesto u kojem su ljudi odgojeni, klanjaju i ostale stvari Islama praktikuju, kod takvih nije osnova da su kafiri, ali vecina ljudi bosnjaka je ovakva kakve sam ih opisao, od onih koje ja poznajem.

    A oni koji kazu da su muslimani u bosni, makedoniji, somaliji, avganistanu, svi isti muslimani, da im kazem, nije tacno. U nijednoj drzavi gde muslimani zive se ne psuje Allah kao u Bosni, jer u drugim dtzavama su ljudi vise odgojeniji u Islam, i vecina ljudi klanja, dok u Bosni su svi filozofi koji sve znaju, ne mozes ti koji nemas fakultet da mu pricas o Islamu, on je skolovan i ponizenje mu je da te saslusa, tebe koji si niko i nista.
    http://http://www.youtube.com/watch?v=28zkAhvPniY;feature=share

    I neka sam spomenuo ove stvari, jer ovo je nasa realnost, i neka mi ko god hoce sada iznese dokaze da nisam u pravu i neka iznese argumente, ja cu prihvatiti i menjacu svoje stavove.

    Bujrum

Pregledavate 15 postova - 106 do 120 (od ukupno 174)
  • Morate biti prijavljeni kako bi mogli odgovoriti na ovu temu.