Nova akcija hapšenja selefija u Njemčkoj

  • This topic has 19 odgovora, 15 glasova, and was last updated prije 11 years, 10 months by Anonimno. This post has been viewed 3436 times
Pregledavate 15 postova - 1 do 15 (od ukupno 20)
  • Autor
    Postovi
  • #9163
    Anonimno
    Neaktivan

    PRETRESI U VIŠE DRŽAVA
    Velika operacija njemačke policije u selefijskim centrima
    Velika policijska operacija izvedena je u četvrtak ujutro u sedam regionalnih njemačkih država s namjerom da se pronađu osobe osumnjičene da pripadaju selefijskim organizacijama, doznaje se iz ministarstva unutarnjih poslova.
    Njemački ministar unutarnjih poslova Hans-Peter Friedrich izrekao je u četvrtak ujutro zabranu rada udruženja pod imenom “Milletu Ibrahim”.

    Racije su izvedene u oko 70 zgrada, privatnih stanova, džamija i škola, a najvažnije operacije su se odvijale u državama Rajna-Sjeverna Vestfalija i Hesse, naveo je isti izvor.

    Ministar unutarnjih poslova države Rajna-Sjeverna Vestfalija Ralf Jaeger izrazio je zadovoljstvo policijskom operacijom koja je “odličan korak sigurnosnih službi u borbi protiv opasnih ekstremista”.

    “Današnja operacija pokazuje da smo povećali pritisak na selefiste, koji su neprijatelji demokracije”, dodao je on.

    Njemačka policija je početkom maja najavila otvaranje istrage nakon što su selefije napali policajce na margini jedne manifestacije ekstremne desnice u Solingenu.

    Pokrenuti su i razgovori o utjecaju selefizma, ogranka sunitskog islama zasnovanog na striktnoj interpretaciji Kur'ana.

    Polovinom aprila, konferencija o njemačkom islamu, koja okuplja državne vlasti i predstavnike muslimanskih organizacija, ocijenila je da je selefistički ekstremizam “neprihvatljiv” za njemačko društvo.

    Njemačke obavještajne službe procjenjuju da 2.500 selefija živi u zemlji. (klix.ba)

    #9178
    Anonimno
    Neaktivan

    Koliko pratim zbivanja u Njemačkoj izgleda da su još dvije islamske organizacije na meti istražnih organa i to Dawa FFM i Die wahre Religion (posebno im je “trn u oku” jedan daija koji se zove Ibrahim Abou Nagie) . . . a kad završe sa njima vjerovatno će se okomiti i na Abu Hamzu ( Pierre Vogel) i njegovo udruženje Einladung zum Paradies
    Posljednjih godina se zahuktava anti-islamska medijska kampanja, što svakako utječe na to da prosječan stanovnik Njemačke stiče potpuno pogrešan dojam o islamu tu je još porast radikalne desnice oličen u uspjehu pronacističke NPD partije ali je žalosno pa pojedini muslimani svojim neodmjerenim postupcima ( ljudi iz tzv.Sauerland-Gruppe i sl. ) i izjavama doprinose negativnoj percepciji o muslimanima i islamu u toj zemlji.

    Da Allah pomogne braću u Njemačkoj, učvrsti njihove korake i ujedini njihova srca na putu istine

    #9180
    Anonimno
    Neaktivan

    Amin na dovi brate Yaseer.
    Bilo je u Njemackoj i ranije ovakvih slucajeva ali kao i obicno nisu nasli nista kod brace sto bi po njima “bilo dokaz o nekakvom extremizmu” tako da i ovog puta njihove islamofobicne akcije ce biti uzaludne, ovo je samo jos jedno iskusenje za bracu u Njemackoj koje ce ih inshallah jos vise ucvrstiti na putu Istine. Ako pak neko od brace nepravedno bude pritvoren pa to ce za brata biti smiraj i osama sa Gospodarom. Tako da Allahovi robovi nisu nikada na gubitku i nece ih moci sprijeciti i to sto razno razne zabludjele sekte i novotarske skupine pod okriljem IZ pomazu islamofobima svojim licemjernim izjavama.

    #9184
    Anonimno
    Gost

    Ova hapšenja će kolebljivim muslimanima ukazati na one koji su najispravniji među muslimanima, jer čim kafiri angažiraju medijsku propagandu protiv muslimana, pa još to potvrde policijskom akcijom, jasno je o kakvoj je grupi muslimana riječ.

    #9198
    Anonimno
    Neaktivan

    Selamun alejkum

    Ovo je jedna hudba od Abu Usame koji je radio na stranici Milletu Ibrahim koja je prevedena na bosanski jezik.

    #9204
    Anonimno
    Neaktivan

    Jaseer 2012 post=3636 wrote:

    [/b] (posebno im je “trn u oku” jedan daija koji se zove Ibrahim Abou Nagie)[/center][/b]

    sumljiv i trn u oku im je jer je prije nekoliko dana djelio primjerke Kur'ana bezplatno po ulicama…

    la hawle wela kuwette ila billah

    #9207
    Anonimno
    Neaktivan

    im muslim dont panic post=3664 wrote: [quote quote=Jaseer 2012 post=3636]

    [/b] (posebno im je “trn u oku” jedan daija koji se zove Ibrahim Abou Nagie)[/center][/b]

    sumljiv i trn u oku im je jer je prije nekoliko dana djelio primjerke Kur'ana bezplatno po ulicama…

    la hawle wela kuwette ila billah
    Ne bio trn u oku da su Qur‘ane djelili kardawijevci, sufije, ihvanije, murdzije, teblikije, i izbrijane bosnje.

    #9229
    Anonimno
    Neaktivan

    pogledao sam neke video na youtube, mislim da je dosta njemaca prelazilo na islam al ce ovo dati malo ruzniju sliku tako da nece se bas puno postici.

    #9249
    Anonimno
    Neaktivan

    Ali Hammad post=3689 wrote: pogledao sam neke video na youtube, mislim da je dosta njemaca prelazilo na islam al ce ovo dati malo ruzniju sliku tako da nece se bas puno postici.

    Oni žele da utru Allahovo svjetlo ustima svojim, a Allah će učiniti da svjetla Njegova uvijek bude, makar krivo bilo nevjernicima.
    On po Poslaniku Svome šalje uputstvo i vjeru istinitu da bi je uzdigao iznad svih vjera, makar ne bilo pravo mnogobošcima.

    As-Saff 8,9; prijevod značenja, Korkut

    #9293
    Anonimno
    Neaktivan

    U zadnjim racijama u Njemačkoj ukradeni su 12 hiljada eura od strane Njemačke vlade. Ta sadaka se skupljala u Njemačkoj za pomoć u Siriji ali ih to nije odvratilo da otmu sadaku koja je bila namjenjena siročadima, udovicama i ostalim kome je taj novac potreban.

    izvor:www.an-nusrah.de/

    #9665
    Anonimno
    Neaktivan

    esselamu allejkum braco…
    novi sam na forumu ali odavno pratim ovaj sajt i ellhamulillah do sad nisam imao primjedbe…
    jedino me interesuje jedan podatak? upoznao sam se sa fetve jusuf kardavi i interesuje me jedno… nedavno imali ste post o nekom sobiru u moskvi , nekih ucenjaka i pisalo je da je karadavi taj koji je okupio te ljude… potrazio sam na neke druge sajtove jeli uistinu i jusuf el kardavi bio taj koji je odgovoran za takvih okupljanja. nasao sam da je bilo takvo nesto u moskvi ali nigdje jusufa karadavija nisu spominjali.

    Nije da vam ne vjerujem nego me jedan (jos uvjek mislim da mi je brat musliman.) stalno na vas upozorava kako ste vi tekvirovci, kako nemate pouzdane izvore, da je biibani ovo ono… ja branim svoj stav da nije to kako to on vidi ali bas za ovo me je opet gnjavio kako govorite lazi i kako uvjek ako je bilo nesto, vi uvjek duplirate snekim informacijama i da niste pouzdani u vezi islam i akida…

    mislim da sam sreo bas njega i na ovom forumu kao ANTIZIONIST nisam jos siguran ali moguce je da je bas to on…
    Allah nas upitio i sacuvao na pravi put allahovoh vjernika…
    ako za ovo pitanje nije tu mjestu onda premjestite gdje mu je mjesto to nije bitno…

    :barek: esselamu allejkum ve rahmetullah ve bereketu :zastava1:

    #9667
    Anonimno
    Neaktivan

    Faruk Bin Ali post=4234 wrote: esselamu allejkum braco…
    novi sam na forumu ali odavno pratim ovaj sajt i ellhamulillah do sad nisam imao primjedbe…
    jedino me interesuje jedan podatak? upoznao sam se sa fetve jusuf kardavi i interesuje me jedno… nedavno imali ste post o nekom sobiru u moskvi , nekih ucenjaka i pisalo je da je karadavi taj koji je okupio te ljude… potrazio sam na neke druge sajtove jeli uistinu i jusuf el kardavi bio taj koji je odgovoran za takvih okupljanja. nasao sam da je bilo takvo nesto u moskvi ali nigdje jusufa karadavija nisu spominjali.

    Nije da vam ne vjerujem nego me jedan (jos uvjek mislim da mi je brat musliman.) stalno na vas upozorava kako ste vi tekvirovci, kako nemate pouzdane izvore, da je biibani ovo ono… ja branim svoj stav da nije to kako to on vidi ali bas za ovo me je opet gnjavio kako govorite lazi i kako uvjek ako je bilo nesto, vi uvjek duplirate snekim informacijama i da niste pouzdani u vezi islam i akida…

    mislim da sam sreo bas njega i na ovom forumu kao ANTIZIONIST nisam jos siguran ali moguce je da je bas to on…
    Allah nas upitio i sacuvao na pravi put allahovoh vjernika…
    ako za ovo pitanje nije tu mjestu onda premjestite gdje mu je mjesto to nije bitno…

    :barek: esselamu allejkum ve rahmetullah ve bereketu :zastava1:

    We alejkumusselam we rahmetullahi we berekatuhu,

    Dragi brate,
    Mi nismo rekli da je konferenciji prisustvovao Kardavi, jer nama ne dolikuje da iznosimo netačne informacije. Mi smo samo preveli tekst sa Kavkaz centra u kome se kaže, između ostalog:

    Skup je organiziran od strane međunarodnog centra El-Vasitijje, preko ruske filijale El-Vasitijje (Umjerenost), i Međunarodne unije islamskih “učenjaka” predvođene Jusufom Kardavijem.

    Kao što vidiš, u tekstu se kaže da je skup organiziran od strane El-Vasitijje i Međunarodne unije islamskih “učenjaka”, a da tu Uniju predvodi Kardavi, a ne skup u Moskvi, na što ukazuje glagol “predvođene”, čime se misli na Uniju, a da se mislilo na skup, bilo bi “predvođen”.

    Tekst pogledaj ovdje: http://www.putvjernika.com/Na-stubu-srama/ucenjaci-stigli-u-moskvu-i-izdali-fetvu-protiv-dzihada.html

    Međutim, bolesna srca uvijek nađu neku slamku za koju se uhvate, a ne vide deblo pred svojim nosevima.
    Ti reci sljedbenicima strasti i Jusufa Kardavija da je Kardavi dozvolio učešće muslimanima u američkoj vojsci koja je napala Afganistan 2001. godine. Vjerujem da ovaj sljedbenik strasti neće bar ovo negirati, jer je fetva javno bila publikovana, a mnogi učenjaci i daije su napisali odgovore na tu famoznu fetvu čovjeka koji je pored toga dozvolio muziku, kamatu… čovjeka koji je kritikovao talibane prije 2001., a sada kritikuje mudžahide Kavkaza, a mnogi sljedbenici njegovog pokreta čiji je duhovni lider nose oružje u borbi protiv muslimana.

    Pogledaj također:

    http://www.putvjernika.com/Downloads/Islamske-knjige/Jusuf-Kardavi-na-vagi-serijata.html

    http://www.putvjernika.com/Na-stubu-srama/kardavi-izdao-fetvu-u-kojoj-podrzava-okupaciju-kavkaza.html

    http://www.putvjernika.com/Fetve-i-odgovori/jusuf-kardavi-i-esarije-i-maturidije.html

    http://www.putvjernika.com/viewvideo/765/islamski-dawetski-video/jusuf-el-kardavi-u-odbrani-akide-esarija.html

    #9668
    Anonimno
    Neaktivan

    Muhadis Ebu Ishak el Huvejni o Kardaviju…

    #9669
    Anonimno
    Neaktivan

    Usama post=4238 wrote: Muhadis Ebu Ishak el Huvejni o Kardaviju…

    http://www.youtube.com/watch?v=05j6gcH1FvE&feature=player_embedded;feature=share

    Zadnja recenica koju je rekao: “Uzmi njegov govor i baci ga u smece”, me prosto odusevila.

    #9672
    Anonimno
    Neaktivan

    mislim da sam sreo bas njega i na ovom forumu kao ANTIZIONIST nisam jos siguran ali moguce je da je bas to on…

    Pa da, jos se sabura na ovom AntiIslamisti, kakav AntiZionist, ovo odgovorno tvrdim na osnovu postova koje sam vidio i njegovo branjenje danasnjih ihvanul-mushrikin itd. itd.

Pregledavate 15 postova - 1 do 15 (od ukupno 20)
  • Morate biti prijavljeni kako bi mogli odgovoriti na ovu temu.