Obavljanje namaza za imamom koji glasa na izborima

  • This topic has 147 odgovora, 25 glasova, and was last updated prije 11 years, 6 months by Anonimno. This post has been viewed 20658 times
Pregledavate 15 postova - 121 do 135 (od ukupno 148)
  • Autor
    Postovi
  • #12280
    Anonimno
    Neaktivan

    Hodza1 tvoje pisanje mi lici na Forum El-tewhid {ako si sa nama bujrum ako nisi BRISI ODAVDE} jos ti fali “Zatforeni forum” SEKTASKI-SIIR Hodza1 ti si na forumu nisi u tvoju kucu ovo ovdje se zove forum ovde se debatira sa Argumentima od Kurana i Sunneta ako si ubjedzen da u moje pisanje ima Shirk -Kufr-Bid'ah-Dalaalet onda sajasnimdokazima od Kurana i Sunneta sa Saburom pokusaj i budi Sebeb da popravim moje Stanje.Vallahi Volim i podrzavam Mudzahide i bice jedna skupina do sudnjega dana koji ce ciniti KITAAL na Allahovom putu. Nazvao si me Munafikom to jes {TEKFIRIO} Molim Allaha da sam Musluman kod njega a ti si slobadan u tvoje shvacanje kako ces mene imenovati,zaista imas sva i svasta po Forumima…

    #12281
    Anonimno
    Neaktivan

    Nazvao sam djelo munaficko, a nisam tebe nazvao munafikom, a i da sam te nazvao munafikom ne znaci da sam te protekfirio.

    A ponovo te pitam jesmo li mi za tebe muslimani?

    #12282
    Anonimno
    Gost

    Ebu-Dudzane post=7093 wrote: Ovo nisu rjeci balkana nemam nishta sa njim, ovo su rijeci Ulema Selefa i Ulema Nedzda i njihove knjige koji i ti sam uzimas od te knjige,samo je nase shvacanje razlicita. Ovaj Forum je svjedok kada sam otforeno na ovom Forumu trazio “MUBAHALA” Pokletstvo nad onog ko je u Zabludi sa nedzadom balkanom i zamolio sam RPG'a da to ne izbrishe, ali posle nekoliko minute bilo je izbrisano moj tekst o “MUBAHALA” mozda zbog neke Mudrosti…Allahu E'alem…ali jasam opet spreman za “MUBAHALA” sa nedzad balkan'om dok je on josh na istim stavovima,posto se on hvalio da je trazio “MUBAHALA” sa RPG i josh neko od Daije pa nije se osmellio niko,a jasam Ubjedzen da je on Sekta i nije nikada Spoznao ASLUDDINUL-ISLAM.

    Da nemas nista sa Nedzadom Balkanom ne bi cackao po njegovoj stranici gdje kopiras textove (bili istina ili ne) koje prenosis ovde. Vec si jednom bio opominjan po pitanju toga. Zadnja dva posta koja si prenio od njih su izbrisana. Tako ce inshAllah biti i ubuduce.

    #12283
    Anonimno
    Neaktivan

    Šejh Abdur-Rahman b. Hasan,rahimehullah, kaže: “Što se tiče pukog izgovaranja ΄La ilahe
    illallah΄, bez znanja o njenom značenju, bez ubjeđenja, ili djela koja nalaže – odricanje od širka,
    iskrenosti u riječima i djelima, riječima srca i jezika, djela srca i organa – nema koristi po
    konsenzusu.”
    Fethul medžid str. 39
    Takođe, rahimehullah, je rekao:
    “Vjerovanje u jedinog Allaha je odricanje od svega onoga što su obožavali od kipova i idola, te
    iskreni ibadet Allahu u kojem musliman nema sumnje. Onaj ko posumnja da je ovo značenje
    ΄La ilahe illallah΄, sa njim nema od islama ni koliko je zrno goruđice.”
    Medžuatu resail
    Takođe, rahimehullah, je rekao: „Nevjerovanje u taguta je rukn tevhida, kao što je spomenuto u
    ajetu u suri El-Bekare:
    “Onaj ko ne vjeruje u Taguta, a vjeruje u Allaha, drži se za najčvršću vezu.” (prevod
    značenja El-Bekare, 256)
    Ako se ne nađe ovaj rukn, on nije od pripadnika tevhida. A tevhid je osnova imana sa kojom
    bivaju sva ostala djela valjana a bez koje neće ni jedno od njih valjati.”
    Fethul medžid str. 380

    Šejh Abdu Rahman b. Hasan, rahimehullahu teala, kaže: Naš šejh (Muhammed bin Abdul
    Vehab), rahimehullahu teala, imam islamske dave, daija u monoteističku vjeru, kaže: Osnova i
    temelj islama su dvije stvari:
    – Naredba ibadeta samo Allahu, podsticanje na to, ljubav u Njegovo ime, proglašavanjem
    nevjernika ko to zapostavi i
    – zabrana pripisivanja širka Allahu u ibadetu Njemu. Strogost po tom pitanju, neprijateljstvo radi
    toga i proglašavanje nevjernikom onoga ko to učini (Medžmuatu resail vel mesail nedždije, ( 4 /
    289).
    Takođe, rahimehullah je rekao: Učenjaci, prethodnici a i kasniji, od ashaba, tabiina, imama i
    svih prpiadnika ehlu sunneta su se složili da čovjek neće postati muslimanom dok se ne riješi
    velikog širka, dok se od njeg ne odrekne i onoga ko ga počini. Zatim da ih mrzi i da se prema
    njima odnosi neprijateljski shodno sposobnosti i mogućnosti. Te iskrenost u svim djelima bude
    samo Allahu. (Durer sunnije, (11 / 545)
    Šejh Muhammed b. Abdul Vehab, rahimehullahu teala, kaže: Neće valjati vjera kod jednog
    čovjeka, makar ispoljio tevhid Allahu i ostavio širk, sve dok ne bude iskazao svoje neprijateljstvo
    mušricima, zatim ispoljavanje tog neprijateljstva i mržnje. Durer sunnije, (8 / 338).
    Šejh Abdullah b. Muhammed b. Abdul Vehab, Allah da im se obadvojici smiluje, kaže: Imam
    Ibnul Kajjim kaže: Neće se spasiti od širka i to ovog velikog širka osim onaj ko bude očisti svoj
    tevhid prema Allahu. I ko se približi Allahu mržnjom protiv mušrika.
    Pogledaj, Allah ti se smilovao, u imamove riječi shvatit ćeš da islam neće biti valjan osim sa
    neprijateljstvom prema mušricima. A ako to čovjek ne učini on je od njih makar ne činio njihova
    djela. Allah najbolje zna. (Akidetu muvehidin. Risaletu kelimat nafia fil mukefiratil vakia str. 234.)
    Šejh Abdu Rahman b. Hasan, Allah da im se obadvojici smiluje, kaže: Što se tiče Poslanikovih
    sallallahu alejhi ve sellem riječi u hadisu: Nevjerovanje u sve ono što se obožava mimo Allaha.
    Predstavlja veličanstven uslov, a izgovor La ilahe illallah neće biti validan sve dok ne bude ovo
    postojalo. A ako se ovo ne nađe onda onaj ko izgovori la ilahe illallah, neće zaštiti time svoju krv
    i imetak. Zato što je ovo značenje la ilahe illallah, tako da mu riječi neće koristiti osim ako ne
    dođe sa značenjem na koje su ukazale od ostavljanja širka, odricanja od njeg i onoga ko ga
    počini.
    Ako negira svaki vid ibadeta onome ko se obožava mimo Allaha, odrekne ga se i neprijateljski
    se ponese prema njegovom počiniocu, postat će musliman čija su krv i imetak zaštićeni. To je
    značenje riječi Uzvišenog:
    “Onaj ko ne vjeruje u Taguta, a vjeruje u Allaha, drži se za najčvršću vezu, koja se neće
    prekinuti! A Allah sve čuje i zna !” (prijevod značenja El Beqare, 256)
    (Medžmuatu resail vel mesail nedždije. Nastavak djela od Šejha Abdu Rahmana b. Hasana, 2 /
    27 – 28)
    Šejh Husein i šejh Abdullah, sinovi od šejha Muhammeda, Allah da im se smiluje, u toku
    odgovora, kažu:
    Jedanaesto pitanje: Čovjek uđe u ovu vjeru i zavoli je. Ali se ne odnosi prema mušricima
    neprijateljski. Ali da se neprijateljski ponese ali ne smatra ih kafirima. I kaže: ja sam musliman i
    nemogu proglasiti nevjernicima pripadnike la ilahe illallah. Makar i ne znali njegovo značenje. I
    1 / 2
    Ljubav prema muslimanima i odricanje od mušrika je osnova od osnova po konsenzusu
    čovjek koji uđe u ovu vjeru i zavoli je. Ali kaže: ja se neću suprostavljati kupolama nad
    kaburovima. Ja znam da ne koriste niti štete, ali im se neću suprostavljati.
    Odgovor: Čovjek neće biti muslimanom osim ako ne spozna tevhid i sprovede ga kao svoju
    vjeru i dok ne bude djelovao po onom što naređuje. I dok ne povjeruje u ono sa o čemu je
    obavijestio Poslanik sallallahu alejhi ve sellem. Dok mu se ne pokori u onome što je zabranio i
    naredio, i dok ne povjeruje u ono sa čime je došao. Onaj ko kaže: ja se ne odnosim
    neprijateljski prema mušricima, ili se odnosim tako ali ih ne smatram nevjernicima. Ili kaže: ja se
    ne suprostavljam pripadnicima la ilahe illallah. Makar oni počinili kufr, širk i usprotivili se
    Allahovoj vjeri. Ili da kaže: ja se neću suprostavljati kupolama nad kaburovima. On nije
    musliman nego je od onih za koje je Allah Subhanehu ve Te'ala rekao:
    “Oni koji u Allaha i poslanike Njegove ne vjeruju i žele između Allaha i poslanika
    Njegovih u vjerovanju napraviti razliku te govore: “U neke vjerujemo, a u neke ne
    vjerujemo”, i žele između toga dvoga iznaći put neki, oni su zbilja pravi nevjernici .“
    (prijevod značenja EnNisa, 150 – 151)
    (Durer sunnije, ( 10 / 139 – 140) i Medžmuatu resail vel mesail nedždije, 1 / 38)
    .
    Hodza1 Ovakav je moj stav,ako si na istom Shvacanju onda si moj BRAT a ako nisi Molim Allaha da te Uputi.

    #12284
    Anonimno
    Neaktivan

    Hodza1 post=7098 wrote: Ebu Dudzane od tvog prvog posta sam znao da si ti taj Suraka i jos desetak nickova koje si imao.

    Samo si ovaj put dosao sa pricom da podrzavas mudzahide pa si opstao ovoliko na forumu.
    Tekfiris Nedzada to si odavno napisao, ali nam je isto poznato da i nas tekfiris, mozda si menjao stavove, ako je tako volio bih da se izjasnis, a ako i nas tekfiris a ponovo si dosao ovde uvukao medju nas kao da si od nas, zaista je munaficki.

    Mi volimo svakog muslimana u ime Allaha ali ne volimo kad se ljudi bave podmuklim stvarima (kada se uvuku medju nas, samo da bi nam ubacili neke shubhe, pod izgovorom da sire svoju dawu).
    Dostojanstveno bi bilo od svakoga da se izjasni na cemu je, i ako nije snama nema potrebe da nam se uvlaci da bi proturio svoje stavove.

    Ovako hinjski se i Zajko ponasao. A i ne cudi gdje ga ovaj zavoli u ime Allaha radi “njegove iskrenosti”.

    #12285
    Anonimno
    Neaktivan

    još malo pa će puknut ko zajko 🙂

    #12286
    Anonimno
    Neaktivan

    [quote quote=Hodza1 post=7092].

    A Lipanjac me puno podsjeca na Zajka.

    @Hodza1,Allah te uputio,zar ti nisi prepoznao brata koji je bio na niku Zajko?Koliko li je samo taj hutbi vama odrzao,koliko li ste samo njegovih predavanja preslusali,Allah te uputio!!! Bio bih sav sretan da imalo licim na osobu koja je bila na niku Zajko.Ali dobar je znak ako tebi nik Lipanjac i Zajko lice jedan na drugoga.Ja sam ipak u prednosti jer redovno obavljam namaze iza ”Zajka”,a ti mozda samo povremeno…

    #12287
    Anonimno
    Neaktivan

    lipanjac post=7106 wrote:
    Koliko li je samo taj hutbi vama odrzao,koliko li ste samo njegovih predavanja preslusali.

    Kad kazes “vama”… Sta to treba da znaci? Ko smo to mi a ko ste to vi??

    #12288
    Anonimno
    Neaktivan

    صلاح الدين post=7107 wrote: [quote quote=lipanjac post=7106]
    Koliko li je samo taj hutbi vama odrzao,koliko li ste samo njegovih predavanja preslusali.

    Kad kazes “vama”… Sta to treba da znaci? Ko smo to mi a ko ste to vi??

    Posto po pravilniku foruma nije dozvoljeno da se predstavljamo,ostaces uskracen za odgovor na tvoje pitanje.Sto se mene tice rado bih se predstavio,a vjerujem i Zajko bi to rado uradio,samo , eto takva su pravila…A Zajku ste i tako banovali,pa vam on nemoze odgovarati za sve sto o njemu napisaste.I nerazvrstavam ja nikoga od muslimana kada sam rekao vama to se odnosi i na mene i tebe i sve ostale koji klanjaju dzuma namaze iza njega a za njegove hutbe koje petkom drzi pa svi smo sa njim zadovoljni.Mozda si i ti jedan od onih koji klanjaju iza Zajke,to neznam jer neznam ko si,a onoga ko je bio na niku Zajko licno poznajem,cijenim i postujem….@Salahudine,opet ti kazem,nemoj biti prebrz,mozda zajedno klanjamo u safu…ko zna,mozda si kod mene i iftario a mozda me i volis u ime Allaha,zaista te nepoznam,a licis mi po stavovima koje iznosis po malo na onoga sa nikom Hodza1.Volim da citam tvoje i njegove postove i uglavnom sam zadovoljan,jer se u mnogima stvarima slazem sa vama dvojicom(ako su u pitanju dvije osobe).

    #12289
    Anonimno
    Neaktivan

    lipanjac post=7108 wrote: I nerazvrstavam ja nikoga od muslimana kada sam rekao vama to se odnosi i na mene i tebe i sve ostale koji klanjaju dzuma namaze iza njega a za njegove hutbe koje petkom drzi pa svi smo sa njim zadovoljni.

    Nemoj da lazes i da se izvlacis. Budi iskren i dostojanstven.
    Rekao si: “Koliko li je samo taj hutbi vama odrzao,koliko li ste samo njegovih predavanja preslusali”.
    Ovo su rijeci sa naglaskom ponizenja. Nas (koji slusamo i postujemo sa nasih prostora shejha Nusreta, Bilibanija, ebu-Tejmu) ne zanima ko je ta osoba koja nam je drzala puno predavanja pa se mi ko eto nismo jos ko opametili. (sto se da osjetiti iz tvog kometara)
    Vec me ili nas zanima ko smo to po tvom kriteriju Mi a ko ste to VI? Jer si to jasno naglasio. Nadam se da ces biti iskreniji od lazova-munafika Zajke.

    #12290
    Anonimno
    Neaktivan

    @Salahudine,nazivas me lazovom,stoko nevaspitana,pokazao si koliko si zaostao i nekulturan,nisi dostojan da reagujem vise na tvoje bezobrastine,gori si i od stoke.Pogresno sam te cijenio ,hvala Allahu pa si sam pokazao koji si magarac,gori si od onih sto ih nazivaju haridzijama,da odes kod njih bio bi tamo jako cijenjen,jer si izgleda jedan od njih,pseto podivljalo si i nista bolji nisi…Allah te uputio…

    #12291
    Anonimno
    Neaktivan

    Mus_ab post=7105 wrote: još malo pa će puknut ko zajko 🙂

    Dobar si. Trebalo mu je 9 casova i 5 min. 🙂 🙂

    #12292
    Anonimno
    Neaktivan

    Braćo, banujte ove naše “kulturne” goste, i uklonite SVE njihove komentare….

    #12293
    Anonimno
    Neaktivan

    Zajko smiri se ne divljaj, trazi halal za uvrijede bratu Salahudinu.

    Zajko jos nisi dostojan da se izjasnjavas na ovom forumu nakon nifaka kojeg si pokazao.
    Da te podseti koji je to nifak, sto si ovde nase daije velicao i hvalio a u isto vrijeme ih na drugu stranu tekfirio.
    Zato se nadam da si shvatio da to nije lijepo, i da to nije ahlak spasene skupine. I nadam se da si shvatio u kolikoj je zabludi druga strana.

    @Ebu Dudzana, bilo mi je puno drago kad sam saznao da nisi vise u tablik dzemat, a sad me raduje da si shvatio da je druga strana sekta, zato te zovem da zajedno obozavamo samo Allaha, i da zajedno vodimo brigu o svim muslimanima.

    #12294
    Anonimno
    Neaktivan

    Smirite emocije i prestanite sa davanjem pogrdnih naziva, u protivnom takvi postovi ce se brisati.

    lipanjac post=7106 wrote:
    @Hodza1,Allah te uputio,zar ti nisi prepoznao brata koji je bio na niku Zajko?Koliko li je samo taj hutbi vama odrzao,koliko li ste samo njegovih predavanja preslusali,Allah te uputio!!! Bio bih sav sretan da imalo licim na osobu koja je bila na niku Zajko.Ali dobar je znak ako tebi nik Lipanjac i Zajko lice jedan na drugoga.Ja sam ipak u prednosti jer redovno obavljam namaze iza ”Zajka”,a ti mozda samo povremeno…

    Posto poznajes Zajku, reci nam samo je li on u skupini sa Nedzadom B. ili je u skupini sa sejhom Nusretom i daijama uz njega ?
    Odgovori ujedno i na pitanje brata Salahudina, ko smo to mi a ko vi, sto si prije spominjao.

Pregledavate 15 postova - 121 do 135 (od ukupno 148)
  • Morate biti prijavljeni kako bi mogli odgovoriti na ovu temu.