Pogledajmo kako munafici iskrivljavaju Allahove ajete i predaje ashaba i tabiina koji su bili muslim

  • This topic has 81 odgovor, 16 glasova, and was last updated prije 11 years, 6 months by Anonimno. This post has been viewed 14949 times
Pregledavate 15 postova - 46 do 60 (od ukupno 82)
  • Autor
    Postovi
  • #12413
    Anonimno
    Neaktivan

    Allahov_rob post=7230 wrote:
    [quote quote=Šebab post=7224]Kada cu ja dobiti odgovor ko nije opravdan od glasaca i onih koji pozivaju na glasanje.
    Kao po obicaju ponovo ce se tema zavrsiti da su svi glasaci i pozivacu na glasanje opravdani, da se niko od njih ni slucajno ne tekfiri.
    Samo me uzasno nervira sto se o ovome ne izjasnjavaju uceniji, nego mora uvijek da ove mesele raspravljaju oni koji uce od daija, a nisi dostigli stepen da daju sud o ovoj meseli.

    Nije opravdan onaj pojedinac kod koga se ispune serijatski uslovi i otklone prepreke. Koji su to uslovi i koje prepreke imas lijepo objasnjeno u Selasinijji. Ako te sve ovo nervira pitaj ucene.

    Neces mi izbeci odgovor, posto si se upustio u ovu diskusiju moramo detaljno sagledati ovu meselu.
    Ako neces da kazes ko nije opravdan, onda navedi stranicu iz Selasinije gde se spominje ko nije opravdan, samo budi objektivan i nemoj da uskracujes pojedincima koji su usli u ovu diskusiju da se izjasnjavaju, i prepusti onima koji prate raspravu da sami sagledaju svacije dokaze, a ne da samo nameces svoj stav.

    #12415
    Anonimno
    Neaktivan

    Dobro, sad mi odgovori je li Muderis musrik i daj dokaz djela, rijeci sirka, serijatski potkrijepi, naravno uz to da nema prepreka i daj odgovor jesu li kafiri i Bin Baz i Usejmin zbog greske jer eto nemaju opravdanje?

    kakav nizak udarac subhanallah. ovo kad nemaš ništa odgovorit, ovako postupaš.

    e ovo se zove ubacivanje šubhi. ako se tvoja vjere temelji na tome, “pa šta ćeš sad sa ovim, ovaj je tako rekao”, jadna li je tvoja vjera.

    nema NIKO OPRAVDANJE U VELIKOM ŠIRKU pogrešnim tumačenjem, slijepim slijeđenjem ili neznanjem, osim naravno onaj koji je u prisili.

    „Ne treba da ljudi koji u Allaha i u onaj svijet vjeruju budu u ljubavi sa onima koji se Allahu i Poslaniku njegovu suprostavljaju, makar im oni bili očevi njihovi, ili braća njihova, ili rođaci njihovi. Njima je On u srca njihova vjerovanje usadio i svjetlom ih Svojim osnažio, i On će ih uvesti u džennetske bašče, kroz koje će rijeke teći, da u njima vječno ostanu. Allah je njima zadovoljan, a i oni će biti zadovoljni Njime. Oni su na Allahovo strani, a oni na Allahovoj strani će sigurno uspjeti.” El-Mudžadele, 22

    #12416
    Anonimno
    Neaktivan

    Amatullah post=7238 wrote:

    Dobro, sad mi odgovori je li Muderis musrik i daj dokaz djela, rijeci sirka, serijatski potkrijepi, naravno uz to da nema prepreka i daj odgovor jesu li kafiri i Bin Baz i Usejmin zbog greske jer eto nemaju opravdanje?

    kakav nizak udarac subhanallah. ovo kad nemaš ništa odgovorit, ovako postupaš.

    e ovo se zove ubacivanje šubhi. ako se tvoja vjere temelji na tome, “pa šta ćeš sad sa ovim, ovaj je tako rekao”, jadna li je tvoja vjera.

    nema NIKO OPRAVDANJE U VELIKOM ŠIRKU pogrešnim tumačenjem, slijepim slijeđenjem ili neznanjem, osim naravno onaj koji je u prisili.

    „Ne treba da ljudi koji u Allaha i u onaj svijet vjeruju budu u ljubavi sa onima koji se Allahu i Poslaniku njegovu suprostavljaju, makar im oni bili očevi njihovi, ili braća njihova, ili rođaci njihovi. Njima je On u srca njihova vjerovanje usadio i svjetlom ih Svojim osnažio, i On će ih uvesti u džennetske bašče, kroz koje će rijeke teći, da u njima vječno ostanu. Allah je njima zadovoljan, a i oni će biti zadovoljni Njime. Oni su na Allahovo strani, a oni na Allahovoj strani će sigurno uspjeti.” El-Mudžadele, 22

    Pitanja su jednostavna. Da ne bi izvlacio zakljucak iz ovoga: Nema niko opravdanja u velikom sirku, otvoreno reci je li Muderis musrik, i sta sa Bin Bazom i Usejminom, jesu li kafiri zbog greske dozvole glasanja ?

    #12417
    Anonimno
    Neaktivan

    Šebab post=7236 wrote: Neces mi izbeci odgovor, posto si se upustio u ovu diskusiju moramo detaljno sagledati ovu meselu.
    Ako neces da kazes ko nije opravdan, onda navedi stranicu iz Selasinije gde se spominje ko nije opravdan, samo budi objektivan i nemoj da uskracujes pojedincima koji su usli u ovu diskusiju da se izjasnjavaju, i prepusti onima koji prate raspravu da sami sagledaju svacije dokaze, a ne da samo nameces svoj stav.

    Lazna opravdanja su navedena pocevsi od stranice 49, pdf format. Ako kod osobe ne posoje stvarne prepreke koje su navedene prije stranice 49, nego su te stvarne prepreke otklonjene a osoba se poziva na lazna opravdanja, tada takva osoba nije opravdana. Tek tada ide pojedinacni tekfir. Zato i tekfir i mes'ele tekfira traze od covjeka da poznaje serijatske propise, da zna kakvocu djela (da li je kufr ili haram), da zna procijeniti stanje pocinioca i vidjeti da li ima nesto sto sprjecava pojedinacni tekfir, da su ispunjeni uslovi za pocinioca i za djelo pa onda ide tekfir. A ne kao pojedinci, kad ih satjeras u cosak, onda ili izbacuju uopstene citate, ili te optuzuju, omalovazavaju i sl. a sve zbog emocija, zanemarivanja stvari na koje ukazuje ulema i zurbe u tekfiru..

    #12418
    Anonimno
    Neaktivan

    Allahov robe, problem je sto muderisa ne zanima dal je opravdan, niti pomislja da se nekom pravda.
    On poziva da se glasa za SDA i ne zanimaju ga serijatski propisi a ajete je naveo da bi zamazao oci nekim dzahilima kako eto on poznaje serijatske propise, pa eto on zna kome da povere emanete, kao ti ljudi su ih dosljedni i na kraju navodi da ce biti bolje u materijalnom pogledu a ne vjerskom.

    Koliko je meni poznato da je ministar policije covjek iz SDA stranke, okorijeli vehabijomrzac, valjda muderis nije upoznat sta sve ima u toj stranci.

    Kao sto neke rijece jadniji su ovi sto ih pravdaju od samih tih poganih “ruwejbida”.

    #12420
    Anonimno
    Neaktivan

    Allahov_rob post=7230 wrote: [quote quote=Cvitan post=7223]Poslije izlaganja osobe koja je na niku Allahov_rob,ja sam zaista doveden u poziciju da neznam ni ko je musliman ni ko nije.Po mom shvatanju teksta koji je postiran,sutra treba obavezno da sve sto vidim od insana oko sebe smatram muslimanima,iako nemaju namaz,ne poste,jedino sto u godini klanjaju vecina njih dva bajrama,a na ovaj sada koji nam dolazi,vecina kolje i kurbane.Pitam se,mogu li i ja da im se pridruzim u njihovom nacinu ispoljavanja vjere,jer zivu lagodnim zivotom,slusaju muziku,druze se sa zenama ,odlaze na glasanje,za sta tvrde da je to njihova gradjanska obaveza,a za sve to su im oni koji se pridrzavaju islamskih propisa pojasnjavali da je haram i da neke stvari izvode pocinitelje iz vjere.Primjera radi,kada kazem nekom od komsija da je zinaluk zabranjen i da je to veliki grijeh,on mi odgovori da to nije tacno,vec da je to dobro djelo koje on cini za svog komsiju.Takvih i slicnih stvari ima na pretek,da vas ne zamaram sa njima,vjerovatno se mnogi od vas sa njima svakodnevno sretaju.Da Allah oprosti meni a i vama…Amin…

    Ovo tvoje iznad je sada emotivni nastup nakon sto si pogodjen istinom. Bez razloga dovodis u ravan tekfir Muderisa i tamo neke komsije koje niti klanjaju, moguce po tvojim rijecima i da se neki ismijavaju sa vjerom. Nikako ne mozes ovo usporedjivati, jer je tekfir Muderisa pao bez dokaza, sto je na kraju i korisnik pokazao, ne samo da nema znanja, nego se u ocaju pokusao braniti optuzbama.
    Plasim se da si u komentaru na ovaj moj post nesto pomijesao,ili me sa nekim drugim zamijenio,jer mi nije jasno kakvom sam ja to istinom pogodjen?Ali u pravu si kada kazes da je moj post rezultat mojih emocija.Istina je to sto kazes,jer me boli to kada vidim da neko ima pogresan stav a nikako da ga ispravi.Hvala Allahu koji mi je dao da imam i sabura,jer osim komsija koje ne klanjaju i ismijavaju se sa vjerom,imam i onih koji klanjaju i imaju brade vece od moje,ali nikako da shvate sta je veliki sirk,i nikako da povjeruju da Allah nece oprostiti ko mu dodje sa velikim sirkom,a manje od toga oprostice kome On bude htio.

    #12421
    Anonimno
    Neaktivan

    Allahov_robe napisao si citat da je ibn Tejmije rekao:
    “I nije obaveza da se svakoj osobi, koja izgovori riječi kufra, presudi da je nevjernik, sve dok se u njenom slučaju ne ispune uvjeti i ne otklone prepreke tekfira.”
    Nije ti lako vidim da si zbunjen,ovu rijec Ulema su shvatili drugacije,pazljivo citaj bez nervoze I emocije:
    Šejh Abdullah Ebu Battin, rahimehullah, kaže: „Ti kažeš da je Šejhul-islam Ibn Tejmijje rekao da onaj ko kaže nešto od ovih stvari koje vode u širk, da se za njega neće reći da je mušrik ili kafir sve dok se protiv njega ne iznese islamski dokaz, ali on to nije rekao za veliki širk i obožavanje nekoga mimo Allaha i nešto slično od kufra.
    Zatim kaže: ‘To će se možda desiti među njihovim skupinama, a obični i učeni znaju, kao što znaju jevreji i kršćani da je Muhammed poslan sa ovim te da je proglasio nevjernikom onoga ko se tome suprostavi. Kao što je ibadet samo Allahu Koji nema ortaka i zabrana obožavanja nekoga mimo Allaha. Ovo je najočitij propis islama, što znači da je nemoguće reći da protiv njega nije iznesen dokaz o djelu radi kojeg će njegov počinioc biti proglašen nevjernikom.’
    Naredba obožavanja samo Allaha, Koji nema ortaka i zabrana obožavanja nekoga drugog mimo Allaha je ono o čemu mi govorimo. Uzvišeni Allah kaže:
    „Poslali smo poslanike koji su radosne vijesti i opomene donosili, da ljudi poslije poslanika ne bi nikakvog opravdanja pred Allahom imali. A Allah je Silni i Mudar.“ (Prevod značenja, En-Nisa, 165)
    On, rahimehullahu teala, kaže: ‘Jevreji i kršćani znaju to.’ Nama je nekolicina jevreja iz Basre govorila kako su osuđivali ono što muslimani činili kod kaburova, pa su rekli: ‘Ako vam je to naredio vaš vjerovjesnik onda on nije vjerovjesnik, a ako vam nije naredio onda ste mu se vi suprostavili.’
    Obožavanje samo Allaha, Koji nema ortaka, je osnova svih osnova radi koje je Allah stvorio džine i ljude, kao što Uzvišeni kaže:
    „Džine i ljude sam stvorio samo zato da Meni u ibadetu budu.“ (Prevod značenja, Ez-Zarijat, 56)

    Ed-Durerus-Senijje, 10/389-391

    #12422
    Anonimno
    Neaktivan

    Alija, radijallahu anhu kaže: “Spoznaj istinu spoznat ćeš njene pristalice.”
    Međutim, onaj ko je nesiguran i u nedoumici, svaka SUBHA { sumnja} ga potrese. Da je većina ljudi danas na istini, tada islam ne bi bio čudan i usamljen, a on je danas, tako mi Allaha, na vrhuncu usamljenosti.

    #12423
    Anonimno
    Neaktivan

    Allahov_rob post=7239 wrote: sta sa Bin Bazom i Usejminom, jesu li kafiri zbog greske dozvole glasanja ?

    Ovo jednostavno pitanje sam više puta postavio i odgovor nisam dobio, tako da sumnjam da ćeš i ti brate dobiti odgovor.
    Ako odgovore da ovi šejhovi nisu kjafiri – onda su porušili svoju teoriju u temelju.
    Ako odgovore da su ovi šejhovi kjafiri – ti ih pitaj ko od učenjaka ih je protekfirio zbog dozvole glasanja,
    tako ćemo doći do toga da jedini “učen” na koga mogu da se vrate po ovom pitanju jeste “šejh” Nedžad Balkan.

    Neka se zapita Šebab i Amatullah o ispravnosti svog stava, posebno sad kad vidimo da ih u tome podržavaju Ebu Dudzane i Zajko,
    da podsjetimo, na više puta postavljeno pitanje da li nas tekfiri, Ebu Dudzane nije odgovorio (hmmm)
    a što se tiče Zajka, on je svima ovdje poznat po svemu, samo ne po hajru.

    Još nešto da kažem što sam zapazio, pogledajte reputaciju od Ebu Dudzane, vidim da Zajko neumorno radi na uvećanju iste,
    jadnik misli da ako ovaj ima veću reputaciju da će njegov govor dobiti na “težini” i samim tim biti prihvatljiviji nama (???)
    Stoga neka se ne čude braća i sestre ako za nekoliko dana “osvane” nova tema sa pozivom na pokajanje i “lađu spasa”
    koja ovog puta neće biti sajt “muwehida” jer su odatle ova dvojica najurena i prije toga protekfirena, pa su našli ovdje utočište, iako za sobom nisu ostavili šubhe koje im je ubacio do jučerašnji “Imam Ummeta” Ebu Muhammed Nedžad Balkan…

    #12424
    Anonimno
    Neaktivan

    @Ebu-Dudzane, ne znam jesi li citao ovo prije:.

    Pitanje: Es-selamu alejkum we rahmetullahi we brekatuhu,

    Allah vas nagradio, mi se puno okorištavamo vašim fetvama.

    Turski narod, 95% njih, uvijek učestvuje na opštim i lokalnim izborima. Stoga ja tekfirim sve koje učestvuju u glasanju uzimajući u obzir da svaki stanovnik čuje, direktno ili indirektno, da je glasanje kufr. Naše vrijeme je vrijeme tehnologije, a u svakoj kući postoji Kur'an i po nekoliko tefsira. Čitav narod zna da je vlast, da je Turska sekularistička država, koja ne sudi po šerijatu i nema veze sa islamom.

    Da li ja griješim?

    Odgovor:

    Hvala Allahu, neka je salavat i selam na Poslanika.

    Da, brate koji pitaš, ti griješiš što tekfiriš sve koji učestvuju na izborima. Vadžib ti je da napraviš detaljno pojašnjenje. Mi, iako zabranjujemo da se učestvuje na predsjedničkim i parlamentarnim izborima, smatramo to kufrom i pozivamo muslimane da ih se klone, ipak pravimo razliku između općeg i pojedinačnog tekfira. Tekfir pojedinaca, a posebno kada se radi o običnim ljudima koji se ne brane snagom (tj. nisu poput policije, vojske itd, op.prev) zahtjeva da se pogledaju uvjeti i prepreke prije nego li se na njih spusti propis. Stoga nema nikakve smetnje da kažeš kako je učestvovanje na predsjedničkim i parlamentarnim izborima kufr ali je greška da tekfiriš sve koji učestvuju, posebno kada se u obzir uzme proširenost neznanja i „mazanje” velikog broja kandidata na izborima islamom i njihovom tvrdnjom da nastoje sprovesti Šerijat.

    Ljudima je nejasna suština učestvovanja tih kandidata, njihovo nevjerničko djelovanje i druge stvari u tim organizacijama. Stoga nije dovoljno da u kući nearapa (e'adžemij) postoji Kur'an da bi se to smatralo uspostavljanjem dokaza u detaljima novonastalh stvari poput ove.

    Isto tako, prisustvo islamskih knjiga nije dovoljno za tekfir ovih dvosmislenih postupaka u kojima se CILJEVI UČESNIKA U GLASANJU RAZLIKUJU KAO I NJIHOVA SHVATANJA. Ono što je problematično u ovim stvarima jeste spoznaja činjenice ovog djela i shvatanje njegove suštine te da je to djelo kufra, tako da se treba ostvariti namjera činjenja djela koje je kufr, cljanje istog kao i da se odstrani GREŠKA, NEZNANJE I TEVIL (pogrešno razumijevanje šerijatskih tekstova, op.PV).

    Iako je Turska sekularistička država, što je poznato i tebi i nama, u trenutnom stanju, njena vlast koja oblači odjeću „patriotskog islama”, obmanjuje običan svijet.

    Odgovorio: Ebu Muhammed el-Makdisi

    Ebu-Dudzane post=7245 wrote: Alija, radijallahu anhu kaže: “Spoznaj istinu spoznat ćeš njene pristalice.”
    Međutim, onaj ko je nesiguran i u nedoumici, svaka SUBHA { sumnja} ga potrese. Da je većina ljudi danas na istini, tada islam ne bi bio čudan i usamljen, a on je danas, tako mi Allaha, na vrhuncu usamljenosti.

    Da, tacno je Alija, radijallahu anhu, rekao i zaista nije lako braniti istinu s jedne strane kada gulati hoce da sruse prepreke tekfira sa jedne strane, kada hoce da uvedu pod aslu-din ono sto nije od asla i kada izmisljaju novotarske osnove i onda kopaju da nadju dokaze za to i s druge strane kada moras murdzijama objasnjavati da su u odredjenim situacijama popustili u mes'elama tekfira i da su im se pod muslimane podvukli i oni koji to nisu.

    Eto i kod tebe i kod @Amatullah se primijeti zarazenost gulatskim idejama, i na osnovu njenog pisanja ispade da niko nije opravdan ko izadje na izbore jer sve su to musrici, tako da se iz njenog pisanja da zakljuciti da je Muderis musrik a i Bin Baz i Usejmin su kafiri, bez obzira na gresku kod dozvole glasanja. Sada se moze vaditi tako sto ce reci da ona to nije ni rekla. A takav je obicaj gulata, ne kazu nikad otvoreno nego te navode da ti zakljucis. Pa dobro, ako je Muderis musrik i Bin Baz i Usejmin kafiri, recite otvoreno, da ljudi znaju za sta ih smatrate. Ali sta ces, kad zagalami vodja gulata, nema druge nego se pokoriti vodji.

    Procitaj zato ti malo pazljivije pitanje i odgovor gore naveden.

    #12426
    Anonimno
    Neaktivan

    @Usama,ti mnogo ne pricas,ali kada se odlucis nesto da kazes,zaista si mnogo rekao.Steta sto nema vise takvih na ovom forumu.Ja pratim vise od godinu dana gotovo sve postove,ali sam bio kao gost,pa sam se nedavno registrovao,da bih mogao po nekada da i ja neku odvalim.Kako vidim,mogao sam jos neko vrijeme da mirujem,jer ti si dovoljan i za mene i za jos nekoliko neznalica koji su kao i ja.Jer ja zaista mnogo ne citam,sve radim po nekakvom osjecaju koji imam,pa mozda tako i mnogo gresim,a neznam koji je tvoj nacin kada otreses neku glupost.Da neduljim,ti bi mogao da nam budes nas predstavnik na forumu,pa da se mi ostali ne trudimo,samo toliko da smo prisutni,haj Alija da je vise vojske.A ovi sto dolaze na forum sa jakim dokazima,pa sta nas je briga za njih,ako sto znaju dzaba im,nama dvojici je dosta naseg neznanja,zar da se opterecujemo sa njihovim znanjem.Zato,pustimo,neka se ovo Allahov_rob,ebu-Dudzane,Zajko(mada ne vidim da ovaj sudjeluje u razgovoru)Sebab,Amatullah i ostali lijepo napricaju,a mi cemo na kraju pobrati rezultate njihovog truda.

    #12427
    Anonimno
    Neaktivan

    Usama post=7246 wrote: [quote quote=Allahov_rob post=7239]sta sa Bin Bazom i Usejminom, jesu li kafiri zbog greske dozvole glasanja ?

    Ovo jednostavno pitanje sam više puta postavio i odgovor nisam dobio, tako da sumnjam da ćeš i ti brate dobiti odgovor.
    Ako odgovore da ovi šejhovi nisu kjafiri – onda su porušili svoju teoriju u temelju.
    Ako odgovore da su ovi šejhovi kjafiri – ti ih pitaj ko od učenjaka ih je protekfirio zbog dozvole glasanja,
    tako ćemo doći do toga da jedini “učen” na koga mogu da se vrate po ovom pitanju jeste “šejh” Nedžad Balkan.

    Neka se zapita Šebab i Amatullah o ispravnosti svog stava, posebno sad kad vidimo da ih u tome podržavaju Ebu Dudzane i Zajko,
    da podsjetimo, na više puta postavljeno pitanje da li nas tekfiri, Ebu Dudzane nije odgovorio (hmmm)
    a što se tiče Zajka, on je svima ovdje poznat po svemu, samo ne po hajru.

    Još nešto da kažem što sam zapazio, pogledajte reputaciju od Ebu Dudzane, vidim da Zajko neumorno radi na uvećanju iste,
    jadnik misli da ako ovaj ima veću reputaciju da će njegov govor dobiti na “težini” i samim tim biti prihvatljiviji nama (???)
    Stoga neka se ne čude braća i sestre ako za nekoliko dana “osvane” nova tema sa pozivom na pokajanje i “lađu spasa”
    koja ovog puta neće biti sajt “muwehida” jer su odatle ova dvojica najurena i prije toga protekfirena, pa su našli ovdje utočište, iako za sobom nisu ostavili šubhe koje im je ubacio do jučerašnji “Imam Ummeta” Ebu Muhammed Nedžad Balkan…

    Usame polako nemoj da zuris,nismo samo ja i Zajko od tamo “najurena”mislim da i tisi jedan od njih pa i RPG i Ibn Tewhid i josh mnogih.
    Ako mislish da sam Gulaat i imam iste stavove sa Nedzadom pa zasto me onda TEKFIRIO i najurio i rekli su da sam Ubacen od stane P.V.'a u njihof Forum,zasto uvjek ovakaf govor sa tvoje strane,ISTO PA ISTO.
    Čovječe! Nisi u istinskom imanu sve dok drugima iznalaziš mahane, a ni sam nisi bez njih. Stoga, prvo otkloni svoju mahanu, a ostavi druge i njihove mahane. Ali, znaj, nikada nećeš moći otkloniti sve svoje mahane, pa je najpreče da se njima posvetiš i pozabaviš. A ako želiš biti pravedan onda ne istražuj tuđe mahane pa ćeš i Allahu,azze we dželle, biti drag i mio.

    Čovječe! Koliko si samo slab i nemaran! Drugima pronalaziš grijehe, a svoje grijehe zanemaruješ i zaboravljaš. U oku svoga brata vidiš trunku, a u svome oku ne vidiš gredu. Koliko je malena tvoja pravednost, a velika tvoja nepravednost!
    Hasan el-Basri

    #12430
    Anonimno
    Neaktivan

    Ebu-Dudzane post=7250 wrote: Usame polako nemoj da zuris,nismo samo ja i Zajko od tamo “najurena”mislim da i tisi jedan od njih pa i RPG i Ibn Tewhid i josh mnogih.

    Prvo, ja nisam jedan og onih koji su isterani sa tog foruma, jer nikad nisam ni jedan komentar tamo ostavio!
    Drugo, nemoj da upoređuješ ulogu koju su RPG i Ibn Tewhid imali na tom forumu sa tvojom i Zajkovom ulogom,
    jer ste vi tamo “spoznali islam” i sticali “ispravno znanje”, za razliku od braće (RPG I Ibn Tewhid) koji su tamo razbijali njihove šubhe.
    Zato nemoj da se upoređuješ sa njima.

    Ebu-Dudzane post=7250 wrote: Ako mislish da sam Gulaat i imam iste stavove sa Nedzadom pa zasto me onda TEKFIRIO i najurio i rekli su da sam Ubacen od stane P.V.'a u njihof Forum

    To zašto su oni tebe protekfirili, ne znam, niti ne zanima, ali ono što ja vidim jeste da se ti ne razlikuješ mnogo od njih…

    Sad da pomenem ono što ti vješto izbjegavaš…

    Odgovori na pitanje, Jesmo li mi kjafiri?

    i drugo pitanje Jesu li kjafiri Ibn Baz i Ibn Usejmin?

    Odgovor na pitanje se može dati sa dva slova, Da ili Ne.

    Ne moraš da mi navodiš duge tekstove, koji su “neoboriv dokaz”, samo dva slova napiši.

    #12432
    Anonimno
    Neaktivan

    @muslimansahih je postavio ovu temu samo sa jednim ciljem, a to je tekfir Muderisa zbog ove njegove hutbe.
    Ni meni se ne sviđa puno toga što je on rekao, ali mi ne pada na pamet da tekfirim njega ni bilo koga drugoga.
    Postoje mnogu učeniji među nama, naše daije i šejhovi, koji nam mogu pojasniti neke naše šubhe.
    Dokle ćemo doći ako svaki džahil uzme sebi za pravo da tumači neke propise i da na temelju tih svojih tumačenja tekfiri?

    #12436
    Anonimno
    Neaktivan

    Rekao je Allahov Poslanik, sallallahu alejhi ve sellem :
    „Nema tog čovjeka, koji ponizi muslimana na javnome mjestu, oskrnavljajući njegovu svetost i oštećujući njegovu čast, a da ga Allah neće poniziti onda kada bude želio Njegovu pomoć. Nema ni jednog čovjeka koji pomogne muslimana na mjestu gdje se skrnavi njegova čast i ruši njegova svetost – a da ga Allah ne pomogne onda kada bude želio Njegovu pomoć.“ (Ebu Davud, 4/271; Ahmed, 4/30; hasen)

    Obaveza je svakom muslimanu da čuva svoj jezik i zaštiti ga od prenošenja neistine u svim vremenima i svim mjestima a naročito u vremenima smutnje (fitne), kada se povećaju glasine i želja za njihovim širenjem kao i neutemeljene izjave. U ovim vremenima, uši su u potpunosti spremne da čuju sve što se kaže tako da je opasnost neminovna, jer možda jedna izrečena riječ u vremenu smutnje bude žešća od udarca mačem.

    Iz ovog razloga je na muslimanskim masama obaveza da suzdrže svoje jezike od govora kojim se može povećati fitna.Trebamo znati da je jezik najopasniji organ koji je Allah stvorio u ljudskom tijelu i iz tog razloga je On, kako bi vjernicima skrenuo pažnju, rekao:

    Reci robovima Mojim da govore samo lijepe riječi: – jer bi šejtan mogao posijati neprijateljstvo među njima, šejtan je, doista, čovjekov otvoreni neprijatelj – [al-Isra: 53]

    Imam Ibn al-Qajjim al-Dževzijje je rekao:

    “Ono što čudi je da osobi bude lahko da se kloni harama, nasilja, bluda, krađe, pijenja alkohola ili gledanje u nedozvoljeno, a opet joj bude teško da čuva svoj jezik! Tako da vidiš čovjeka za kojeg se kaže da je učen i pobožan zahid ali izgovara riječi koje izazivaju Allahovu srdžbu bez razmišljanja…kako često vidiš čovjeka koji hoda čist od zlih grijeha i nasilja ali vidiš da njegov jezik kalja svačiju čast – bilo mrtvog ili živog, i čak pritom ne vodi računa o tome šta kaže”. (Al-Daa’ wal-Dawa’)

Pregledavate 15 postova - 46 do 60 (od ukupno 82)
  • Morate biti prijavljeni kako bi mogli odgovoriti na ovu temu.