Šejh Abu Hafs al-Mauritani o Al Kaidi

  • This topic has 31 odgovor, 18 glasova, and was last updated prije 11 years, 5 months by Anonimno. This post has been viewed 6059 times
Pregledavate 15 postova - 1 do 15 (od ukupno 32)
  • Autor
    Postovi
  • #13171
    Anonimno
    Neaktivan

    Es-selamu alejkum ve rahmetullah,

    Ne znam je li neko od vas imao priliku pogledati intervju sa šejhom Abu Hafs al-Mauritanijem, koji je prije nekoliko dana objavljen na al-Jazeeri.
    Šejh al-Mauritani je bio jedan od vođa Al Kaide dugo godina, član Šure i ugledni islamski učenjak. Dugo se u javnosti nije čulo za njega, a onda odjednom ovaj intervju.
    Malo me čude njegove izjave
    (našao sam prvi dio intervjua na engleskom jeziku na internetu, link http://forums.islamicawakening.com/f18/interview-sheikh-abu-hafs-al-mauritani-62085/)
    s obzirom na njegovu historiju i doprinos koji je dao džihadu. Ukratko, da ne prepričavam, on u ovom intervju ruši neke osnovne temelje Al Kaide i globalnog džihada, kritikuje neke postupke šejha Bin Ladena, rahimehullah, kao da pokušava sa sebe skinuti neku odgovornost.
    Je li ikome poznato da su se braća oglasila povodom ovog njegovog intervjua i na neki način osporili ovo što on iznosi?

    #13174
    Anonimno
    Neaktivan

    Iz ovog interviewa može se zaključiti da je Al-Mauritani više za promjene kakve su donijele arapsko proljeće koje su bez puno žrtava uspjele promijeniti režime i oblikovati političko stanje brojnih muslimanskih zemalja, nego za metode koje Al Kaida primjenjuje.
    I mislim da je u pravu jer Al Kaida je ipak mala organizacija da bi mogla postići ono što je postigao narod u Jemenu, Tunisu, Egiptu…

    Al-Mauritani je cijenjen islamski učenjak i ne vjerujem da ove njegove riječe imaju za cilj da omalovažavaju bilo koga, a pogotovo džihad i mudžahide. On je jednostavno nakon toliko godina šutnje odlučio da kaže koji su to razlozi njegovog odlaska iz Al Kaide i s čime se nije slagao sa vodstvom te organizacije. Možda je to mogao zadržati za sebe, ali eto odlučio se reći to javno.

    Nije bio za napade na Ameriku i kamo sreće da se nisu ni dogodili jer poslije toga mnoge stvari za muslimanski ummet su krenule u lošem smjeru.

    #13178
    Anonimno
    Neaktivan

    Semir1 post=8046 wrote: Iz ovog interviewa može se zaključiti da je Al-Mauritani više za promjene kakve su donijele arapsko proljeće koje su bez puno žrtava uspjele promijeniti režime i oblikovati političko stanje brojnih muslimanskih zemalja, nego za metode koje Al Kaida primjenjuje.
    I mislim da je u pravu jer Al Kaida je ipak mala organizacija da bi mogla postići ono što je postigao narod u Jemenu, Tunisu, Egiptu…

    Al-Mauritani je cijenjen islamski učenjak i ne vjerujem da ove njegove riječe imaju za cilj da omalovažavaju bilo koga, a pogotovo džihad i mudžahide. On je jednostavno nakon toliko godina šutnje odlučio da kaže koji su to razlozi njegovog odlaska iz Al Kaide i s čime se nije slagao sa vodstvom te organizacije. Možda je to mogao zadržati za sebe, ali eto odlučio se reći to javno.

    Nije bio za napade na Ameriku i kamo sreće da se nisu ni dogodili jer poslije toga mnoge stvari za muslimanski ummet su krenule u lošem smjeru.

    A sta je to po tebi doprinjelo arapsko prolece, prihvatili su demonkratiju umijesto da se bore za Sheriat, proganjaju muslimane koji zele Sheriat, ubijaju muslimane koji zele da pomognu napacenom palestinskom narodu, i dalje sluze americkim tagutima.
    Nemogu da vjerujem da ne poznajes osnove akide, svaki demokratski sistem koji su uspostavili revolucionari je tagutski.

    #13189
    Anonimno
    Neaktivan

    Es Selamu alejkum,

    moram priznati da nisam ranije čuo za šejha al-Mauritania, ali se u mnogome slažem sa njegovim razmišljanjem. Šejh se izmedju ostalog osvrnuo i na način na koji se danas pokušava uspostaviti islamska država koji je po njegovom mišljenu pogrešan, jer mala grupa nije dovoljna za velike promjene, i ne treba promjene oružjem tražiti ako nismo dovoljno veliki i jaki. Mislim da to nije ništa novo, da smo svi svjesni da treba da budemo ujedinjeni, da bi bili jači, i da, kako sam šejh kaže, džihad nije samo ubijanje i uništavanje. Danas gine isuviše ljudi koji nisu u borbi (civila), uništava se mnogo po islamskih zemljama, i kao što sam šejh kaže, to ne donosi sigurnost ili stabilnost muslimanima, i muslimani stradaju.

    #13193
    Anonimno
    Neaktivan

    thabit post=8064 wrote: Es Selamu alejkum,

    moram priznati da nisam ranije čuo za šejha al-Mauritania, ali se u mnogome slažem sa njegovim razmišljanjem. Šejh se izmedju ostalog osvrnuo i na način na koji se danas pokušava uspostaviti islamska država koji je po njegovom mišljenu pogrešan, jer mala grupa nije dovoljna za velike promjene, i ne treba promjene oružjem tražiti ako nismo dovoljno veliki i jaki. Mislim da to nije ništa novo, da smo svi svjesni da treba da budemo ujedinjeni, da bi bili jači, i da, kako sam šejh kaže, džihad nije samo ubijanje i uništavanje. Danas gine isuviše ljudi koji nisu u borbi (civila), uništava se mnogo po islamskih zemljama, i kao što sam šejh kaže, to ne donosi sigurnost ili stabilnost muslimanima, i muslimani stradaju.

    Thabit treba li se muslimani braniti od Agresora kao na primer Avganistan,Burma ,Sirija,Jemen,Somalija,i jos mnoga druga Africkih Drzava,Kasmir,Ostrva Filipina Monroa i jos dr.mjesta,ili treba ih ostaviti nek oni radu sta hoce!?

    #13195
    Anonimno
    Neaktivan

    thabit post=8064 wrote: Es Selamu alejkum,

    moram priznati da nisam ranije čuo za šejha al-Mauritania, ali se u mnogome slažem sa njegovim razmišljanjem. Šejh se izmedju ostalog osvrnuo i na način na koji se danas pokušava uspostaviti islamska država koji je po njegovom mišljenu pogrešan, jer mala grupa nije dovoljna za velike promjene, i ne treba promjene oružjem tražiti ako nismo dovoljno veliki i jaki. Mislim da to nije ništa novo, da smo svi svjesni da treba da budemo ujedinjeni, da bi bili jači, i da, kako sam šejh kaže, džihad nije samo ubijanje i uništavanje. Danas gine isuviše ljudi koji nisu u borbi (civila), uništava se mnogo po islamskih zemljama, i kao što sam šejh kaže, to ne donosi sigurnost ili stabilnost muslimanima, i muslimani stradaju.

    Ikre brate jel pretpostavke ne koriste istini.
    Slagati ili neslagati sa necijim misljenjem nije znanje nesgo neshto drugo.
    Mi mozemo i nemoramo se slagati oko necega ili necijega misljenja ali ako jesmo Allahovi robovi onda se moramo drzati cvrsto Allahova uzeta i suneta plemenitoga poslanika i casni ashaba ostalo je batil.
    Covjek danas rekne jedno a sutra sasvim drugo i ako je ucenjak i ako pogrijeshi danas on se sutra pokaje i zatrazi halala a ucenom i greshka je dobro dijelo a ako mi bezpogovorno slijedimo nekoga shtacemo mi kada se uceni pokaje i promijeni mishljenje?

    #13196
    Anonimno
    Neaktivan

    Es Selamu alejkum

    Treba se branit ali isto tako se treba zapitati sta je dovelo do toga da da amerika izvrši invaziju na afganistan. Vidim da je šejh u ovom interviju najvise govorio upravo on 11 septembru i kako se on nije slagao s tim jer je znao kakva ce reakcija biti.
    Ja šeiha podržavam podržavam u ovome jer se moglo ici u drugom pravcu tako da danas ne bi imali okupatore u afganistanu i drugim muslimanskim zemljama.
    Ipak je šejih učen čovijek i poslije svega bio je u šerijatsko odboru alkaide.

    #13200
    Anonimno
    Gost

    Emir1 post=8043 wrote: Es-selamu alejkum ve rahmetullah,

    Ne znam je li neko od vas imao priliku pogledati intervju sa šejhom Abu Hafs al-Mauritanijem, koji je prije nekoliko dana objavljen na al-Jazeeri.
    Šejh al-Mauritani je bio jedan od vođa Al Kaide dugo godina, član Šure i ugledni islamski učenjak. Dugo se u javnosti nije čulo za njega, a onda odjednom ovaj intervju.
    Malo me čude njegove izjave
    (našao sam prvi dio intervjua na engleskom jeziku na internetu, link http://forums.islamicawakening.com/f18/interview-sheikh-abu-hafs-al-mauritani-62085/)
    s obzirom na njegovu historiju i doprinos koji je dao džihadu. Ukratko, da ne prepričavam, on u ovom intervju ruši neke osnovne temelje Al Kaide i globalnog džihada, kritikuje neke postupke šejha Bin Ladena, rahimehullah, kao da pokušava sa sebe skinuti neku odgovornost.
    Je li ikome poznato da su se braća oglasila povodom ovog njegovog intervjua i na neki način osporili ovo što on iznosi?

    Kao prvo, izvor vijesti je BBC, što znači da je vijest/tekst neistinit, sve dok se ne dokaže suprotno. Kada će muslimani već jednom naučiti da je osnova da se kafirima NE vjeruje, osim ako se dokaže da govore istinu.

    Prema tome, ja tvrdim da je ovo laž, a neka neko dokaže da je istina. Da bi to uradio, vijest mora biti potvrđena od strane najmanje jednog povjerljivog muslimana.

    Drugo, vidim javili se mnogi vrsni poznavaoci šerijata, da prokomentarišu o “zabludama Al-Kaide”, njih nema nigdje kada treba da se podrže mudžahidi, ali se odjednom pojave kada treba da polemišu protiv mudžahida i potkopavaju njihov ugled kod muslimana (ovo se ne odnosi na one koji ne odgovaraju ovom opisu, da se neko ne bi uvrijedio).

    Treće, ako je ovo tačno, znači li to da mudžahidi griješe, zbog toga što je jedan od njih otpao, pa sada kako se navodi u intervjuu, živi u miru u jednoj tagutskoj zemlji, a poznata je stvar upućenima, da bi neki mudžahid živio u tagutskoj arapskoj zemlji u miru, mora prije toga da pruži neke usluge prljavim tagutima.

    Gdje su dokazi da mudžahidi griješe? Zbog toga što nema “plodova džihada”, kako munafici i kukavice misle, isto kao što su mislili nakon bitke na Hunejnu, kada su muslimani poraženi. Džihad je dao svoje plodove, a druge će tek dati, Allahovim blagoslovom. Jedan od najvećih plodova džihada je taj što je džihad razdvojio istinske sljedbenike sunneta od munafika, bolesnih srca i kukavica.

    Treba se branit ali isto tako se treba zapitati sta je dovelo do toga da da amerika izvrši invaziju na afganistan. Vidim da je šejh u ovom interviju najvise govorio upravo on 11 septembru i kako se on nije slagao s tim jer je znao kakva ce reakcija biti.

    Prije nego nešto pokušaš kazati o Allahovim evlijama, dobro bi bilo kada bi neke stvari provjerio od muslimana, a ne samo uzimati informacije od kafira. Vođe mudžahida su mnogo prije 11. septembra 2001. godine upozoravale da se Amerika sprema da napadne i svrgne talibansku vladu. Još tokom 2000. godine, internetom je kružilo pismo vođstva talibana u kome je stajalo da se Amerika, zajedno sa Rusijom, sprema da napadne na Afganistan i svrgne šerijatsku vladu, te su tražili pomoć muslimana svijeta kako bi se mudžahidi pripremili za predstojeći napad.

    Ja šeiha podržavam podržavam u ovome jer se moglo ici u drugom pravcu tako da danas ne bi imali okupatore u afganistanu i drugim muslimanskim zemljama.

    Hajde da ti vjeurjemo, AL-Kaida je krivac za napad na Afganistan, ali ko je kriv za napad na Irak? Da li je Al-Kaida kriva što je Palestina okupirana, što su krstaši u jednom danu poklali preko 100 000 muslimana u Kudsu (Jerusalemu). Al-Kaida jeste kriva, ali za strah u srcima munafika i kukavica, ali ne i za krstaški rat protiv islama, jer su ga krstaši vodili mnogo prije Al-Kaide, a nastaviće ga voditi i ako Al-Kaida prestane postojati.

    Ipak je šejih učen čovijek i poslije svega bio je u šerijatsko odboru alkaide.

    Toliko godina pratim vijesti sa frontova džihada, ali nikada nisam čuo za ime ovog šejha Abu Hafs al-Mauritanija. Čudno je da je bio treći u Al-Kaidi, a da skoro niko nije čuo za njega.

    moram priznati da nisam ranije čuo za šejha al-Mauritania, ali se u mnogome slažem sa njegovim razmišljanjem. Šejh se izmedju ostalog osvrnuo i na način na koji se danas pokušava uspostaviti islamska država koji je po njegovom mišljenu pogrešan,

    Ama čovječe, ovdje se radi o golom opstanku – kafiri ušli u zemlju muslimana i siluju muslimanke, ubijaju djecu! Amerikanci u Iraku i Afganistanu, Rusi na Kavkazu, Etiopljani i Kenijci u Somaliji… Prije toga su isti ti kafiri uspostavili marionetske režime u muslimanskim zemljama.

    A kako se to uspostavlja islamska država: glasanjem na izborima! Žao mi je, taj izgovor je propao nakon izbora u Alžiru 90-ih godina, kada su islamisti dobili vlast, a nakon toga tagut pokrenuo sveopći pokolj u kome je stradalo najmanje 100 000 muslimana. Eto, to je plod miroljubivog pokušaja uspostave Šerijata!! Mnogo više je ubijeno muslimana u Alžiru u ovom “miroljubivom pokušaju” uspostave Šerijata nego što je ubijeno mudžahida u zadnjih 50 godina u čitavom svijetu.

    Žalosno je da su kafiri odavno zaključili da se sloboda ne postiže pregovorima, već krvlju, a da danas, nakon toliko lekcija iz historije, ima muslimana koji, kao da žive na Jupiteru, a ne na Zemlji. Nevjerničke nacije, kada su uspostavljale nezavisnost svojih zemalja, žrtvovale su krv svog naroda. Čak i sami Amerikanci su oružjem uspostavili nezavisnost od Britanije. Da ne govorim o drugima.

    jer mala grupa nije dovoljna za velike promjene,

    Ako ti nije dovoljan Kur'anski ajet “Koliko su puta malobrojne skupine, Allahovom voljom, nadjačale mnogobrojne skupine” onda uzmi podatke iz historije: Fidel Kastro je sa nekoliko desetina ljudi došao na vlast u Kubi. Saddam Husein je sa 800 članova svoje partije došao na vlast, mnogi vladari u svijetu u prošlosti i sadašnjosti su došli na vlast sa veoma malim brojem ljudi.

    i ne treba promjene oružjem tražiti ako nismo dovoljno veliki i jaki.

    Kafirska vojska je uđla u tvoje mjesto i ubija muslimane, među njima tvog oca i brata, dok su tvoja sestra i majka silovane od prljavih kafira. Hoćeš li ti uzeti oružje i braniti se, ili ćeš voditi “džihad” perom! De odgovori nam!

    Mislim da to nije ništa novo, da smo svi svjesni da treba da budemo ujedinjeni, da bi bili jači, i da, kako sam šejh kaže, džihad nije samo ubijanje i uništavanje.

    Džihad je od vremena Poslanika bio ubijanje i to će biti do Sudnjeg dana, makar bilo milion onih koji će ga interpretirati drugačije i slatkorječivim frazama obmanjivati muslimane. Kada su muslimani vodili džihad, bili su ponosni i gornji, kada su ga ostavili, postali su poniženi. Nekima se poniženje toliko umililo da se svim silama bore protiv džihada, kako “ne daj Bože” ne bi ponovo postali ponosni!

    Danas gine isuviše ljudi koji nisu u borbi (civila), uništava se mnogo po islamskih zemljama, i kao što sam šejh kaže, to ne donosi sigurnost ili stabilnost muslimanima, i muslimani stradaju.

    Iz ovog interviewa može se zaključiti da je Al-Mauritani više za promjene kakve su donijele arapsko proljeće koje su bez puno žrtava uspjele promijeniti režime i oblikovati političko stanje brojnih muslimanskih zemalja, nego za metode koje Al Kaida primjenjuje.

    U arapskom proljeću je ubijeno nekoliko stotina u Tunisu, najmanje 30 000 u Libiji, isto toliko (do sada) u Siriji, oko 1000 u Egiptu, nekoliko hiljada u Jemenu, a u nijednoj od ovih zemalja nije uspostavljen Šerijat. Preko 60 000 mrtvih i to za manje od dvije godine i Šerijata ni na vidiku! Godišnje u čitavom svijetu ne pogine više od hiljadu mudžahida. Odnos je nevjerovatan.

    Osim toga, ovdje niko ne govori o ofanzivnom džihadu, već o džihadu odbrane, kada se muslimani brane u svojim zemljama. Ne znam da li ste ikada čuli, ali smrt na Allahovom putu je bolja od života u poniženju!

    #13203
    Anonimno
    Neaktivan

    Kada citam komentare pojedinaca osecam toliki teret, kao da planine nosim na plecima.
    Komentar od Dzuddzana me pravo oraspolozi. Malo je danas onih koji gledaju ocima upute, i koji razmisljaju razmisljanjem upucenih.

    Kako su jadni i mizerni ovi koji dodju na forum da se jave samo kad treba da “kritikuju” mudzahide.

    Molim Allaha da nas uputi da ispravno razumijemo Njegovu vjeru. Amin

    #13216
    Anonimno
    Neaktivan

    Kao prvo, izvor vijesti je BBC, što znači da je vijest/tekst neistinit, sve dok se ne dokaže suprotno. Kada će muslimani već jednom naučiti da je osnova da se kafirima NE vjeruje, osim ako se dokaže da govore istinu.

    Prema tome, ja tvrdim da je ovo laž, a neka neko dokaže da je istina. Da bi to uradio, vijest mora biti potvrđena od strane najmanje jednog povjerljivog muslimana.

    Mislim da malo pretjeruješ sa ovim. Ja nigdje nisam rekao da vjerujem ovoj vijesti, već sam bio iznenađen kada sam ovaj intervju pročitao na ovom forumu čiji sam link stavio sa detaljima toga razgovora. Pa sam pitao je li neko od braće imao priliku pročitati eventualne reakcije na ovaj intervju, jer nisam baš sklon pomisliti da je čovjek koji je nekada tako visoko kotirao u Al Kaidi danas spreman iznositi takve stvari kao što ovaj šejh iznosi.
    Kasnije sam članak pročitao više puta i vidim da šejh ne govori pogrdno o svojim drugovima već samo iznosi lične stavove o tome zašto je otišao i sa čim se nije slagao. Šta ga je motiviralo na to (ako je istina, naravno), samo Allah zna.

    #13227
    Anonimno
    Neaktivan

    Emir1 post=8092 wrote:

    Kao prvo, izvor vijesti je BBC, što znači da je vijest/tekst neistinit, sve dok se ne dokaže suprotno. Kada će muslimani već jednom naučiti da je osnova da se kafirima NE vjeruje, osim ako se dokaže da govore istinu.

    Prema tome, ja tvrdim da je ovo laž, a neka neko dokaže da je istina. Da bi to uradio, vijest mora biti potvrđena od strane najmanje jednog povjerljivog muslimana.

    Mislim da malo pretjeruješ sa ovim. Ja nigdje nisam rekao da vjerujem ovoj vijesti, već sam bio iznenađen kada sam ovaj intervju pročitao na ovom forumu čiji sam link stavio sa detaljima toga razgovora. Pa sam pitao je li neko od braće imao priliku pročitati eventualne reakcije na ovaj intervju, jer nisam baš sklon pomisliti da je čovjek koji je nekada tako visoko kotirao u Al Kaidi danas spreman iznositi takve stvari kao što ovaj šejh iznosi.
    Kasnije sam članak pročitao više puta i vidim da šejh ne govori pogrdno o svojim drugovima već samo iznosi lične stavove o tome zašto je otišao i sa čim se nije slagao. Šta ga je motiviralo na to (ako je istina, naravno), samo Allah zna.

    Mnoga braca trebaju shvatit da ako neko menja misljenje ili menhedz da se time nije promijenio Islam, vec se taj pojedinac menjao, a Islam ostaje onakav kavim ga je dostavio Poslanik sallallahu alejhi we sellem.

    Istina ostaje uvijek ista, nepromijenjena a ljudi su ti koji se menjaju.

    #13236
    Anonimno
    Neaktivan

    “Džuzdžan” Gdje su dokazi da mudžahidi griješe? Zbog toga što nema “plodova džihada”, kako munafici i kukavice misle, isto kao što su mislili nakon bitke na Hunejnu, kada su muslimani poraženi. Džihad je dao svoje plodove, a druge će tek dati, Allahovim blagoslovom. Jedan od najvećih plodova džihada je taj što je džihad razdvojio istinske sljedbenike sunneta od munafika, bolesnih srca i kukavica.

    A gdje su dokazi da ne griješe? Allahovog Poslanik, alejhi selam, je rekao:“Svi potomci Ademovi griješe ali su najbolji oni koji se kaju za počinjene grijehe.“
    Navedi mi, kad već kritikuješ sve koji se ne slažu sa svim što Al Kaide čini, gdje je Al Kaida uspostavila islamsku državu i donjela sigurnost i stabilnost muslimanima u posljednjih 20 godina oružane borbe?

    Prije nego nešto pokušaš kazati o Allahovim evlijama, dobro bi bilo kada bi neke stvari provjerio od muslimana, a ne samo uzimati informacije od kafira. Vođe mudžahida su mnogo prije 11. septembra 2001. godine upozoravale da se Amerika sprema da napadne i svrgne talibansku vladu. Još tokom 2000. godine, internetom je kružilo pismo vođstva talibana u kome je stajalo da se Amerika, zajedno sa Rusijom, sprema da napadne na Afganistan i svrgne šerijatsku vladu, te su tražili pomoć muslimana svijeta kako bi se mudžahidi pripremili za predstojeći napad.

    Amerika je zbog Al Kaide i napada na američke ambasade u Africi napala kampove Al Kaide u Afganistanu još 1998. Tako da je imalo smisla da vođe mudžahida još mnogo prije 11.09 upozoravaju na moguće napade od Amerike.

    Hajde da ti vjeurjemo, AL-Kaida je krivac za napad na Afganistan, ali ko je kriv za napad na Irak? Da li je Al-Kaida kriva što je Palestina okupirana, što su krstaši u jednom danu poklali preko 100 000 muslimana u Kudsu (Jerusalemu). Al-Kaida jeste kriva, ali za strah u srcima munafika i kukavica, ali ne i za krstaški rat protiv islama, jer su ga krstaši vodili mnogo prije Al-Kaide, a nastaviće ga voditi i ako Al-Kaida prestane postojati.

    Ovdje se ne radi o tome ko je dežurni krivac, već zašto nekim svojim postupcima dajemo ‘zeleno svijetlo’ svjetskim silama da upiru prstom u nas i ‘dozvolu’ za okupaciju. To sa Afganistanom je bio početak, koji se onda prelio i na Irak, izgovor koji je barem svima jasan. Palestina u ovom slučaju ne može biti stavljena u isti koš.

    Ama čovječe, ovdje se radi o golom opstanku – kafiri ušli u zemlju muslimana i siluju muslimanke, ubijaju djecu! Amerikanci u Iraku i Afganistanu, Rusi na Kavkazu, Etiopljani i Kenijci u Somaliji… Prije toga su isti ti kafiri uspostavili marionetske režime u muslimanskim zemljama.

    Ja nisam nikada rekao da sam protiv borbe sa okupatorima, borbe za slobodu, ali ako se boriš za svoju slobodu u svojoj zemlji koja je okupirana, zašto onda napadaš teritorije drugih zemalja, zemalja koje su vojno jače i znaš šta te čeka. Nije ovo više borba prsa u prsa, mačem, na bojnom polju, neprijatelj danas ne mora doći tebi na vrata da ti vrati udarac. Srljamo bez velikog razmišljanja, grizemo zalogaj koji nam je prevelik. O tome se radi, promisliti, smisliti, pa onda djelovati.

    A kako se to uspostavlja islamska država: glasanjem na izborima! Žao mi je, taj izgovor je propao nakon izbora u Alžiru 90-ih godina, kada su islamisti dobili vlast, a nakon toga tagut pokrenuo sveopći pokolj u kome je stradalo najmanje 100 000 muslimana. Eto, to je plod miroljubivog pokušaja uspostave Šerijata!! Mnogo više je ubijeno muslimana u Alžiru u ovom “miroljubivom pokušaju” uspostave Šerijata nego što je ubijeno mudžahida u zadnjih 50 godina u čitavom svijetu.

    Zašto uvijek kad govorimo o nekim drugim načinima uspostave islamske države spominjemo izbore, kao da je to jedino drugo rješenje. Svaka vojska kada ide u borbu ima vojnu taktiku koju upotrebljava da nadmudri neprijatelja i dovede do pobjede. Jedino smo se mi počeli oslanjati na samoubilačke napade, nasumične napade u kojima i ne nanosimo neku veliku štetu neprijatelju, već sami sebi.

    jer mala grupa nije dovoljna za velike promjene,

    Ako ti nije dovoljan Kur'anski ajet “Koliko su puta malobrojne skupine, Allahovom voljom, nadjačale mnogobrojne skupine” onda uzmi podatke iz historije: Fidel Kastro je sa nekoliko desetina ljudi došao na vlast u Kubi. Saddam Husein je sa 800 članova svoje partije došao na vlast, mnogi vladari u svijetu u prošlosti i sadašnjosti su došli na vlast sa veoma malim brojem ljudi.

    i ne treba promjene oružjem tražiti ako nismo dovoljno veliki i jaki.

    Kafirska vojska je uđla u tvoje mjesto i ubija muslimane, među njima tvog oca i brata, dok su tvoja sestra i majka silovane od prljavih kafira. Hoćeš li ti uzeti oružje i braniti se, ili ćeš voditi “džihad” perom! De odgovori nam!

    Mislim da to nije ništa novo, da smo svi svjesni da treba da budemo ujedinjeni, da bi bili jači, i da, kako sam šejh kaže, džihad nije samo ubijanje i uništavanje.

    Džihad je od vremena Poslanika bio ubijanje i to će biti do Sudnjeg dana, makar bilo milion onih koji će ga interpretirati drugačije i slatkorječivim frazama obmanjivati muslimane. Kada su muslimani vodili džihad, bili su ponosni i gornji, kada su ga ostavili, postali su poniženi. Nekima se poniženje toliko umililo da se svim silama bore protiv džihada, kako “ne daj Bože” ne bi ponovo postali ponosni!

    Džihad nikad nije bio ubijanje samo radi ubijanja iz čiste mržnje prema drugome, niti je bio uništenje radi uništenja. Svi se brane kad su napadnuti, to je u ljudskog prirodi, ali ima razlike izmedju ljudi. Neki se brane samo kad su napadnuti, a neki napadaju zbog čiste mržnje.U tome je razlika vjerovatno izmedju mene i tebe. Ako sam napadnut naravno da ću se braniti, ali neću onda ubijati sve što mi se nadje na putu.

    Ibn Tejjmije rahimehullah je rekao: “Dzihad sa samim sobom (dzihad protiv svog neffsa) je temelj dzihada protiv nevjernika i licemjera.” (Ibn al-Qayyim)

    #13238
    Anonimno
    Gost

    Emir1 post=8092 wrote:

    Kao prvo, izvor vijesti je BBC, što znači da je vijest/tekst neistinit, sve dok se ne dokaže suprotno. Kada će muslimani već jednom naučiti da je osnova da se kafirima NE vjeruje, osim ako se dokaže da govore istinu.

    Prema tome, ja tvrdim da je ovo laž, a neka neko dokaže da je istina. Da bi to uradio, vijest mora biti potvrđena od strane najmanje jednog povjerljivog muslimana.

    Mislim da malo pretjeruješ sa ovim. Ja nigdje nisam rekao da vjerujem ovoj vijesti, već sam bio iznenađen kada sam ovaj intervju pročitao na ovom forumu čiji sam link stavio sa detaljima toga razgovora. Pa sam pitao je li neko od braće imao priliku pročitati eventualne reakcije na ovaj intervju, jer nisam baš sklon pomisliti da je čovjek koji je nekada tako visoko kotirao u Al Kaidi danas spreman iznositi takve stvari kao što ovaj šejh iznosi.
    Kasnije sam članak pročitao više puta i vidim da šejh ne govori pogrdno o svojim drugovima već samo iznosi lične stavove o tome zašto je otišao i sa čim se nije slagao. Šta ga je motiviralo na to (ako je istina, naravno), samo Allah zna.

    Halali brate, moje riječi nisu odgovor tebi, nisam ni mislio da si zlonamjerno postavio link niti da si stavova koje sam kritikovao u postu. Oni koji su se našli u mojim riječima, oni su i odgovorili na moj post.

    thabit wrote: A gdje su dokazi da ne griješe? Allahovog Poslanik, alejhi selam, je rekao:“Svi potomci Ademovi griješe ali su najbolji oni koji se kaju za počinjene grijehe.“

    Ja nikome ne pripisujem bezgrešnost, pa mi nemoj pripisivati ovaj stav. Ja sam samo govorio o jednoj pošasti da se bez imalo stida od Allaha i ljudi kritkuju Allahovi najbolji robovi, koji, čak i da griješe, neuporedivo su bolji od nas.

    Navedi mi, kad već kritikuješ sve koji se ne slažu sa svim što Al Kaide čini, gdje je Al Kaida uspostavila islamsku državu i donjela sigurnost i stabilnost muslimanima u posljednjih 20 godina oružane borbe?

    Al-Kaida vodi džihad i gine za tu islamsku državu, dala je hiljade svojih života za njenu uspostavu! A šta si ti dao osim što vrijeđaš mudžahide i potkopavaš njihov ugled kod muslimana? A ako već pitaš, Al-KAida je uspostavila Šerijat nad stotinama hiljada kvadratnih kilometara: polovina Somalije, više od polovine Malija, dijelovi Pakistana (plemenske oblasti), Jemena… A na koliko kvadratnih milimetara ste ti i tvoji istomišljenici uspostavili Šerijat?

    Na kraju, zadatak mudžahida je da se bore protiv Allahovih neprijatelja, a ako i negdje nisu uspjeli uspostaviti Šerijat, sigurno su uspjeli oslabiti nevjernike koji troše milijarde u borbi protiv mudžahida, što je i natjeralo Allahovom voljom Ameriku i Zapad u finansijsku krizu u koju su zapali.
    Naravno, još jedan od blagoslovljenih plodova džihada je taj što je sebebom džihada Allah razotkrio munafike, bolesna srca i kukavice među muslimanima. Kada bi Allah dao trenutačnu pobjedu mudžahidima, svi munafici bi se pripojili mudžahidima, što je musibet, a ovako, Allah čas daje pobjedu mudžahidima, čas kafirima, kako bi munafici digli svoje pogane glave i pokazali svoju prljavu prirodu (ovdje ne govorim o tebi, već o munaficima velikog nifaka).

    Neka vjernici razmisle o Allahovim riječima:

    Ako vi dopadate rana, i drugi rana dopadaju. A u ovim danima Mi dajemo pobjedu sad jednima, a sad drugima, da bi Allah ukazao na one koji vjeruju i odabrao neke od vas kao šehide – a Allah ne voli nevjernike – i da bi vjernike očistio, a nevjernike uništio.
    Zar mislite da ćete ući u Džennet, a da Alah ne ukaže na one od vas koji se bore i na one koji su izdržljivi?
    (Ali Imran, 140-142)

    Ako kažeš da danas nema džihada, kao što kažu murdžije, haridžije, sufije i njima slični, onda je ALlah lišio svoje robove u ovom vaktu da budu šehidi, da im bude oprošteno prvom kapi krvi, da imaju za nagradu 72 hurije u džennetu, da ne polažu račun na Sudnjem danu… To bi na jedan način bila nepravda, jednim ljudima dati priliku za džennet i oprost grijeha, dok drugima, u drugom vaktu, to uskratiti.

    Ovdje se ne radi o tome ko je dežurni krivac, već zašto nekim svojim postupcima dajemo ‘zeleno svijetlo’ svjetskim silama da upiru prstom u nas i ‘dozvolu’ za okupaciju.

    Ovo je najčešći izgovor onih koji danas zagovaraju uspavljivanje ummeta. Prvo, brate, haj da povjerujemo u tvrdnju da su Amerikanci okupirali Afganistan zbog Al-Kaide, ali šta je sa Irakom? DA li si nekada čuo izgovor da je Irak Napadnut zbog Al-KAide. Ne to bi bilo jako smješno, čak i neupućenima, jer je Saddam ubijao mnogo blaže od Al-KAide, a kamoli Al-Kaidu. Prema tome, Irak je napadnut, a izgovor nije bila Al-Kaida, što jasno govori o tome da će kafiri napadati i okupirati muslimanske zemlje, a razlog kojeg navode je samo bacanje prašine u oči glupacima koji će povjerovati u njega, kao i naivnim muslimanima. Zašto je Amerika blokirala svaku rezoluciju u UN-u koja je išla protiv “Izraela” a ka nezavisnosti Palestine? Zbog Al-Kaide? Smješno.

    Dakle, kafiri će nastaviti sa ubijanjem muslimana, okupiranjem muslimanskih teritorija, crpljenjem njihovog blaga, a glupacima će nametati raznorazne izgovore o borbi protiv terorizma, o širenju deomkratije i slično. Krstaši čitav jedan milenijum vode borbu protiv islama i nikada je nisu prekinuli, samo što ima naivnih, da ne kažem glupih muslimana, koji vjeruju u takve bajke.

    Ja nisam nikada rekao da sam protiv borbe sa okupatorima, borbe za slobodu, ali ako se boriš za svoju slobodu u svojoj zemlji koja je okupirana, zašto onda napadaš teritorije drugih zemalja, zemalja koje su vojno jače i znaš šta te čeka. Nije ovo više borba prsa u prsa, mačem, na bojnom polju, neprijatelj danas ne mora doći tebi na vrata da ti vrati udarac. Srljamo bez velikog razmišljanja, grizemo zalogaj koji nam je prevelik. O tome se radi, promisliti, smisliti, pa onda djelovati.

    Ovo je optužba za mudžahide da ne planiraju, te da srljaju ka uništenju ummeta, i to je optužba koja se često provlači od strane “mudrih i brižnih zaštitnika ummeta”.

    ali ako se boriš za svoju slobodu u svojoj zemlji koja je okupirana, zašto onda napadaš teritorije drugih zemalja, zemalja koje su vojno jače i znaš šta te čeka.

    Pa ako se boriš protiv okupatora, svaki okupator ima svoju zemlju. Nije valjda da misliš da se treba boriti protiv okupatora, ali sama kod nas, da on uništava nas a da mi ne uništavamo njega.

    #13239
    Anonimno
    Neaktivan

    Srljamo bez velikog razmišljanja, grizemo zalogaj koji nam je prevelik. O tome se radi, promisliti, smisliti, pa onda djelovati.

    Znači, mudžahidi niti promišljaju niti smišljaju, već vode ummet u propast? Vi koji sjedite kući i kritikujete ih, vi ste na pravome putu, a ovi što dadoše najviše što imaju, svoje živote, e oni su u zabludi, iako je Allah rekao:

    وَالَّذِينَ جَاهَدُوا فِينَا لَنَهْدِيَنَّهُمْ سُبُلَنَا ۚ

    One koji se budu zbog Nas borili Mi ćemo, sigurno, putevima koji Nama vode uputiti; (Ankebut, 69)

    Dakle, po vama ispade da su ovi kojima je Allah obećao uputu u zabludi, a vi na istini? Želite li od nas da ne vjerujemo Allahu, a vjerujemo vama!!?

    Pogledaj još ovaj ajet:

    Nisu isti oni koji sjede od vjernika – izuzev koji imaju teškoću – i mudžahidi naputu Allahovom sa imecima njihovim i dušama njihovim. Odlikovao je Allah mudžahide imecimanjihovim i dušama njihovim nad onima koji sjede, stepenom. I svakojem je obećao Allahdobro, a odlikovao je Allah mudžahide nad onima koji sjede, nagradom veličanstvenom: (En-Nisa, 95)

    Ovdje su “oni koji sjede” vjernici koji ne vrijeđaju mudžahide ali nisu u džihadu, a šta li je tek sa onima čija usta ne prestaju sa govorom protiv mudžahida?

    Zašto uvijek kad govorimo o nekim drugim načinima uspostave islamske države spominjemo izbore, kao da je to jedino drugo rješenje. Svaka vojska kada ide u borbu ima vojnu taktiku koju upotrebljava da nadmudri neprijatelja i dovede do pobjede. Jedino smo se mi počeli oslanjati na samoubilačke napade, nasumične napade u kojima i ne nanosimo neku veliku štetu neprijatelju, već sami sebi.

    Ko je lud da bira teži način ako ima lakšeg. De nam reci koji je to lakši način uspostave hilafeta! Ali prije toga pročitaj:
    http://www.putvjernika.com/Dzihadske-teme/uspostava-hilafeta.html

    Džihad nikad nije bio ubijanje samo radi ubijanja iz čiste mržnje prema drugome, niti je bio uništenje radi uništenja. Svi se brane kad su napadnuti, to je u ljudskog prirodi, ali ima razlike izmedju ljudi. Neki se brane samo kad su napadnuti, a neki napadaju zbog čiste mržnje.U tome je razlika vjerovatno izmedju mene i tebe.

    Mudžahid napada neprijatelja da bi se odbranio i da bi uzdigao Allahovu riječ. Kada sam rekao da je džihad ubijanje, mislio sam na rat, što je primarno značenje riječi džihad, a ne na “džihad perom”. Međutim, ti pokušavaš da mene predstaviš kao zlu osobu koja iz čiste mržnje ubija nedužne osobe. Zaista nisi imao potrebe da se latiš ovih optužbi. A razlika između mene i tebe sigurno da postoji, a molim Allaha da je ukloni, a ja i ti na Istini!

    Ako sam napadnut naravno da ću se braniti, ali neću onda ubijati sve što mi se nadje na putu.

    A kao mudžahidi ubijaju sve što im je na putu?

    P.S: Zašto je administracija izbrisala moj nalog, pa sam se ponovo morao registrovati?

    #13246
    Anonimno
    Neaktivan

    Thabit znaj da borba Afganaca,Sirijce,i Iracana, protiv krstaških okupatora je džihad bez ikakve sumnje. To je konsenzus svih učenjaka na čiji din i znanje se možemo pouzdati. Krstaši su ih napali u njihovim kućama, oteli njihova dobra i ukaljali njihovu čast. Onaj ko kaže da njihova borba nije propisani džihad i sumnja u njihovu borbu takav je najveći neznalica o dini islamu, obmanut je, čini zulum i sebi i muslimanima i čini upravo ono radi čega kritikujemo novotare i zabludjele zbog skretanja sa pravoga puta pored njegove jasnoće. Molim Allaha da nas sačuva od takvih koji muslimane obmanjuju u njihovoj vjeri i odvode u zabludu.Thabite tko je krivac sto su rusi ratovali 10g.u Avganistanu?
    Kako da njihova borba nije džihad, kad je bila obaveza borba protiv Tatara koji su upali u muslimaske zemlje i ohalali njihove svetinje. Pa kakav je tek onda slučaj sa krstašima koji su uzdigli krst u zemlji islamskog hilafeta (tj. Irak, koji je ranije bio prijestonica islamskog hilafeta). Kaže šejhul islam IbnTejmije, kako stoji u njegovim fetvama: ”Borba protiv Tatara koji su prodrli u Šam je obaveza (vadžib) i po Kur'anu i po sunnetu. Uzvišeni kaže:
    ‘I borite se protiv njih sve dok fitne ne nestane i din bude Allahov.’
    Din je ovdje pokornost, pa ako dio pokornosti bude Allahu a dio nekom drugom mimo Njega, obaveza je boriti se dok sav din (pokornost) ne bude Allahu. Zato Uzvišeni kaže:
    ‘O vjernici, bojte se Allaha i od ostatka kamate odustanite, ako ste pravi vjernici. Ako ne učinite, eto vam onda, nek znate, – rata od Allaha i Poslanika Njegova! ’
    Ovi ajeti su objavljeni povodom stanovnika Taifa koji su ušli u islam, klanjali i postili ali se sustegli od ostavljanja kamate. Pa je Uzvišeni pojasnio da su oni od onih koji se bore protiv Njega i Njegova Poslanika zbog toga što se nisu okanili kamate, a kamata je zadnje što je Uzvišeni zabranio a predstavlja uzimanje imetka kojeg vlasnik uzima sa zadovoljstvom. Pa ako su ovakvi od onih koji se bore protiv Allaha i Njegova poslanika, sallallahu alejhi ve sellem, i obaveza je povesti džihad protiv njih, pa kakav je tek onda slučaj sa onima koji su ostavili veliki broj šerijatskih propisa poput Tatara.’’
    I kaže: ‘’Tatari su napustili islam u većoj mjeri nego li su to učinili oni koji su odbili dati zekat i haridžije iz Taifa koji su se sustegli od ostavljanja kamate. Pa ko sumnja u ispravnost borbe protiv takvih takav je najveća neznalica o dini islamu. Stoga, kada je obaveza boriti se protiv njih boriće se protiv njih – pa makar u njihovim redovima bilo prisiljenih – po koncenzusu islamskih učenjaka. Abbas je Poslaniku, sallalllahu alejhhi ve sellem, nakon što je bio zarobljen u bitki na Bedru rekao: ‘O Allahov Poslaniče, ja sam izašao pod prisilom.’ Pa mu je Poslanik, sallallahu alejhi ve sellem, odgovorio: ‘Spoljnje gledano ti si bio protiv nas, a što se tiče tvoje nutrašnjosti, to prepuštamo Allahu.’
    Džihad protiv nevjernika u islamu nije propisan radi same borbe već radi druge stvari, a to je uspostavljanje Allahove vjere na zemlji. To je prevashodni cilj džihada. Kaže Uzvišeni:
    ‘I borite se protiv njih sve dok fitne ne nestane i din bude Allahov.’
    Ibn Džerir et-Taberi kaže: ‘Tj. borite se protiv njih sve dok ne nestane širka i da se samo Allah obožava, te da se na taj način uzdigne belaj sa Allahovih robova na zemlji. ‘…i din bude Allahov’, tj. sve dok pokornost i ibadet čitav bude Allahu. Ovo što smo spomenuli su spomenuli i drugi mufessiri.’ Zatim je Taberi svojim senedom spomenuo predaje od Ibn Abbasa, Hasana, Katade, Suddija, Ibn Džurejdža i drugih, Allah se smilovao svima.”
    Šejh Abdur-Rahman es-S'adi u svom tefsiru kaže: ”Zatim je Uzvišeni spomenuo svrhu borbe na Allahovom putu, te da svrha džihada nije prolijevanje krvi nevjernika i uzimanje njihova imetka, već da se din ispovjeda samo Allahu i da se Allahov din uzdigne nad ostalim vjerama i odbije sve ono što mu je oprečno od širka i drugih stvari. Pa kada se ostvari ovaj cilj onda više nema ubijanja i borbe. ”
    Rekao je Resulullah.s.a.w.s.
    “Poslat sam pred Sudnji dan sa sabljom, sve dok (ljudi) ne robuju samo Jedinom Uzvisenom Allahu koji Sebi ravna nema; moja se opskrba nalazi ispod sjenke mojeg koplja a ponizenje pogada one koji mi se suprotstave; i ko se postovjeti s nekim narodom, onda je on jedan od njih!” (Prenosi Ahmed)
    Ebu Nadr prenosi od Abdullaha ibn Ebi Evfa r.a. da je Allahov poslanik
    s.a.v.s. u nekim danima, u kojima sesukobio sa nepijateljem, sacekao da sunce
    prede zenit, zatim je ustao i rekao:

    “O ljudi. nemojte prizeljkivati susret sa neprijateljem i trazite od Allaha
    dz.S. spas a kada se sa neprijateljem susretnete strpite se i znajte da je
    dzennet pod sjenkama sablji. Zatim je Poslanik s.a.v.s. ucio ovu dovu:

    “Allahu, koji si poslao Knjigu, koji tjeraS oblake, koji porazavaS udruzene
    neprijatelje, porazi ih i pomozi nas protiv njih!”‘ ‘

    Thabit’e nas put je put Resulullah’a s.a.w.s.ne zelimo susret sa kafirima,ovo je put svakog Mu’mina,ali ako oni nas napadnu onda ne smijemo im okretati ljedza,ovo je zabranjeno Kur’anom. Molim Allaha za Shvacanje I Tewfik.

Pregledavate 15 postova - 1 do 15 (od ukupno 32)
  • Morate biti prijavljeni kako bi mogli odgovoriti na ovu temu.