Zukorlićevi Imami o njemu

  • This topic has 102 odgovora, 20 glasova, and was last updated prije 12 years, 1 month by Anonimno. This post has been viewed 19032 times
Pregledavate 15 postova - 1 do 15 (od ukupno 103)
  • Autor
    Postovi
  • #6094
    Anonimno
    Neaktivan

    Pismo imama IZ-e u Srbiji
    Utorak, 07.02.2012, 20:36

    Juče, 6.2.2012. godine, na zvaničnu email adresu Mešihata Islamske zajednice Sandžaka stiglo je pismo koje je uputila grupa imama koja radi u IZ-e u Srbiji. Na ovaj email nismo obraćali pažnju iz razloga da je pošiljalac nepoznat, međutim danas smo i usmeno obaviješteni od strane tih imama da se radi o autentičnom tekstu koji su nam poslali za koji traže da ga u potpunosti objavimo. Znajući kakvo je stvarno stanje u IZ-e u Srbiji, tj. da je strogo zabranjeno da bilo koji službenik te zajednice može bez negativnih posledica iznijeti svoje mišljenje, prihvatili smo da ponuđeno pismo u potpunosti objavimo.

    Draga braćo i kolege,

    Nismo u mogućnosti da iznesemo u javnost probleme sa kojima se susrećemo već duži niz godina. Vama je uglavnom sve ovo poznato. Zato vas kao našu braću I kolege molimo da nam pomognete, I isto tako vas molimo da u strogoj tajnosti zadržite naša imena. Nadamo se da će ovo pismo koliko toliko pomoći svima onima kojima je stalo da znaju istinu.

    Unutar Islamske zajednice kojom rukovodi Muamer Zukorlić već duže vrijeme vlada veliko nezadovoljstvo načinom na koji on obnaša funkciju glavnog, najviše zbog njegovog bahatog ponašanja, isključivosti, arogancije, rada na svoju ruku – van normativnih akata, jednostavno rad bez određenih odluka, koje ne prolaze kroz organe Islamske zajednice. On određene odluke sam donosi, a kasnije se sa tom odlukom saglasi nekoliko ljudi iz okruženja (koji su mu krajnje lojalni).

    Od 2009. godine, ta zajednica funkcioniše kao privatna kompanija na čelu sa generalnim direktorom Muamerom Zukolićem, menadžerom Muhamedom Zukorlićem (brat), finansijskim direktorom Elmom Zukorlić (jedna od supruga), političkim direktorom Emirom Elfićem (šurak), i predsjednikom mladih Usamom Zukorlićem (sin).

    Kompanija u svom sastavu ima više lokala u Novom Pazaru, Sarajevu, Beogradu, Kruševcu i drugdje. Najatraktivniji su svakako ugostiteljski objekti u zgradi Islamskih ustanova “Gazija” i “Meydan”, hotel na Igmanu u BiH, privatne firme u Austriji i Ujedinjenim Araspskim Emiratima.
    Zahvaljući ovoj kompaniji (Islamskoj zajednici) on je danas jedan od najbogatijih ljudi u Sandžaku, pa i Srbiji. Od provincijalaca, podstanara, koji je na službu stupio iz klupe sa par godina fakulteta, jedinstven je primjer kako se preko noći postaje bogat preko Islamske zajednice, koja se, inače, finansira od članarine, vakufske kirije, dobrovoljnih priloga, zekata i sadekatul fitra.

    Jedan od dokaza da se radi o privatnoj organizaciji je i struktura funkcionera i zapošljenih u istoj. Dakle, radi se o klasičnoj i neviđenoj, nepotističkoj tvorevini, što će potvrditi i spisak upošljenih rođaka:

    1. Zukorlić Muhamed, menadžer ______________ brat
    2. Zukorlić Elfić Elma, menadžer za finansije_____jedna od supruga
    3. Zukorlić Usame ,____________”BKZ”________sin
    4. Zukorlić Mahmud, imam i profesor u medresi __brat od amidže
    5. Zukorlić Edib, imam _____________________ brat od amidže
    6. Zukorlić Zuhdija imam ____________________brat od amidže
    7. Zukorlić Hazim , muezin___________________brat od amidže
    8. Zukorlić Hamid, muezzin __________________brat od amidže
    9. Zukorlić Mehmed _______________________ brat od amidže
    10. Zukorlić Kasum, pomoćni radnik ____________rođak
    11. Zukorlić Fikret,__________________________rođak
    12. Fetić Muhamed, ured za hadž _______________zet
    13. Fetić Mustafa, koordinator za “BG-NS muftijstvo”_zetov brat
    14. Fetić Adela, vaspitačica __________________Mustafe Fetića žena
    15. Fetić Emira, supruga Muhameda Fetića, kuharica _sestra od hale
    16. Fetić Salahudin, novinar____________________sin Muhameda Fetića
    17. Fetić Abduselam, imam_ ___________________sin Muhameda Fetića
    18. Fetić Dženana, službenica __________________kćerka Muhameda Fetića
    19. Mavrić Džemail, imam _ ____________________brat od rođ. hale
    20. Preljević Džavid, imam ____________________ brat od hale
    22. Bulić Ferid, službenik ______________________brat od hale
    23. Senad Saračević, sekretar fakulteta ___________brat od hale
    24. Hadrović Kenan, obezbjeđenje _______________brat od hale
    25. Eminović Enver, imam _____________________ brat od rođ. hale
    26. Eminović Izudin, imam _____________________brat od rođ. hale
    27. Fejzović Meho, blagajnik ___________________ brat od rođ. tetke
    28. Smailović Nerko, menadžer _________________ brat od rođ. tetke
    29. Latifović Muhedin, imam ___________________brat od amidžinice i halin djever
    30. Pramenković Becirovović Misala, direktor ženske medrese __sestra od daidže
    31. Becirović Mirsad , direktor “Hajrata “__________brat od daidže
    32. Bećirović Esko, vozač ______________________brat od daidže
    33. Saračević Bećirović, vaspitačica ______________sestra od daidže
    34. Bačićanin Zukorlić Edina, vaspitačica __________sestra od amidže
    35. Hadžić Hidajet, sekretar medrese _____________daidžin sin
    36. Hadžić Haris , vaspitač _____________________ daidžin sin
    37. Hot Aldin, imam ___________________________zet
    38. Bulić Iljaz, vozač __________________________ zet
    39. Pramenković Almir, dekan fakulteta ___________ zet
    40. Malić Irfan, prof i direktor škole Kur'ana _______ zet
    41. Vragić Mirsad, vozač ___________________ ____zet
    42. Midović Ramiz, internac. univerzitet ___________zet
    43. Demirović Harun, imam _____________________ snahin brat

    Ovo nije kompletan spisak.

    Ovakvo stanje logično nameće i posljedice: slijepa i bezpogovorna poslušnost vođi, a u širem smislu; duboka podijeljenost, govor mržnje, nepravda i brojne druge negativnosti koje opterećuju vjerske, društvene i druge relacije unutar Islamske zajednice i van nje.
    Ponašanje prema službenicima zavisilo je, u stvari, od rodbinskih, ili prijateljskih odnosa sa Zukorlićem. Sam Zukorlić obnaša nekoliko funkcija, (akumulacija funkcija i sukob interesa).

    Gaze se osnovna prava i dostojasnstvo imama i vjerskih službenika. Prema potčinjenim. Zukorlić se ophodi kao prema robovima. Zloupotrebljava imame, učenike i učenice medresa, studente i njihove porodice u političke svrhe, kao i u svoje lične interese. Naređivanjem da sa minbera, i na vjerskim skupovima šire mržnju i govore o navodnim neprijateljima islama, islamske zajednice, vakufske imovine i bošnjaštva, želi sebe predstaviti u očima javnosti i okruženju kao velikog borca za očuvanje tih vrijednosti, a uz to utvrditi i ojačati svoju poziciju neprikosnovenog vođe.

    Nerodbini i neistomišljenicima se mjesecima kasni sa platom, a o doprinosima za penzijsko osiguranje da se i ne govori, inače, i kada bi se uplatilo, onda se to čini po najnižoj stopi osiguranja.

    Kada su u pitanju finansije, niko u islamskoj zajednici, pa čak i njegovi bliži saradnici, ne znaju koliko je donacija došlo u islamsku zajednicu, u koje svrhe i kako su utrošene.

    Na sjednicama Sabora, Zukorlić se hvali kako su ostvarena sredstva 90% iz Sandžaka, a samo 10% od donacija s vana. Ako je završni račun 180.000 eura to govori da su donacije (samo) 18.000 e, u ovo čak ni djeca ne bi povjerovala.

    Prosto čudi činjenica da upošljeni u Islamskoj zajednici ne primaju mjesecima plate, a radi se o “finansijski jakoj instituciji”. Za svo vrijeme postojanja mešihata nikada nije podnijet pismeni izvještaj o finansijskom stanju Islamske zajednice, što je suprotno statutarnim odredbama i što stvara sumnju u način rukovođenja finansijskim sredstvima Islamske zajednice.

    Muamer Zukorlić na najgrublji način krivotvori i skrnavi vjeru Islam. On, vjerske obrede institucionalizuje kako bi sebe i svoj položaj na taj način zaštitio. On kaže: “Hadž je institucija, ja sam na čelu institucije pa ako sa mnom ne idete na hadž, nije vam kabul”. Tvrdeći javno da oni koji ne idu u njegovom aranžmanu na hadž, da su ” šejtanski hadžije”. Zapravo, na taj način stvara sliku u očima vjernika da je islam samo ono što on kaže u protivnom se izlazi iz vjere.

    Zukorljic manipuliše vjerskim i nacionalnim osjećanjima Bošnjaka tako što, reagujući na sve i svašta, promoviše sebe zaštitinikom vjere i nacije, proglašavajući sve druge kafirima, otpadnicima i izdajnicima.

    Da li ste imali priliku da upoznate ličnost za koju ste na početku vjerovali da ima jedinstven talenat, izuzetne lične kvalitete?
    Da li ste ovoj osobi poklonili veliko povjerenje, po pitanju života i vaše budućnosti?
    A onda ste postepeno počeli da shvatate da je ta osoba, narcisoidna, samoljubiva, ohola i egocentrična.
    Da li je ta osoba pokazala jako malo interesovanja za druge ljude?
    Da li ste počeli da vjerujete da vas je ta osoba upotrijebila i izvukla korist?
    Da li ste primijetili kod te osobe da ima pravo na privilegije koje nije zaradila, niti zaslužila?
    Da li je lagala i zataškavala svoje greške i svojih bližnjih?
    Da li ste konačno prepoznali da ova osoba nije cijenila vaše doprinose i drugih ljudi koji su joj bili odani i koji su činilo dobro za nju?
    Da li ste primijetili kako se pretvara da brine za druge?
    Kada ste je suočili sa njenim neiskrenim postupcima ili sa neispunjenim obavezama, da li vas je dezavuirala, diskreditovala, pljuvala, grdila, prijetila Vama, Vašoj porodici ili čak pokušala da vas povrijedi, ubije?

    Ukoliko je tako, ova priča bi trebalo da vam bude od pomoći za razumijevanje te osobe i kako najbolje da se klonite iste.

    Osnovi deo svakog trika kod mađioničara i iluzionista je da posmatračima odvuku pažnju na drugu stranu, nekom šarenom mahramom, vatrom, bukom ili slično, dok on, na drugoj strani, “vadi keca iz rukava”.

    Onda se stvore dvije vrste posmatrača – jedni su zadivljeni umijećem i izvođenjem tih trikova, a drugi se stalno pitaju, pa kako mu to uspeva, kako je to moguće.

    Islamska zajednica koju predvodi Zukorlić postala je privatna porodična, interesna zajednica pojedinaca, ortačko društvo sa neograničenom neodgovornošću, čiji je cilj bahato prisvajanje vakufske imovine, pljačkanje sandžačke dijaspore zarad ličnog bogaćenja, i to sve u ime Islama.

    Mahsuz selam,

    #6100
    Anonimno
    Neaktivan

    Neka neka neka narodi vidi ko je muftooo krkan jedan….

    #6102
    Anonimno
    Neaktivan

    SUBAHANALLAH svasta!

    #6109
    Anonimno
    Neaktivan

    Heh,

    Ništa novo na ovim čemernim prostorima. Lahko bi bilo da je on jedinka, ama imamo ih na izvoz.
    Moji stari često su ponavljali: “Slušaj šta hodža govori, ali ne radi sve šta hodža radi!” Vidim odavno već – bili su upravu, a dokaza bih mogao sad nabrojati sijaset. Žalosno, ali je tako: vezani za ovaj svijet i potpuno mu predani – skupocjena odijela, automobili, ljetovanja, razni privatni objekti itd., itd.

    Evo moj primjer. I supruga i ja radimo i živimo, eto tako, kao većina običnih ispodprosječnih. Hodža sam radi, plata mu je manja od moje, a živi k'o bubreg u loju. Očito, nešto nije kako valja. Ma, ima toga ihaj-haj.

    Selam!

    #6113
    Anonimno
    Neaktivan

    Tagut pravi.
    A molim Allaha da zavrsi tamo gde je smestio bracu iz Pazara – u ZATVORU.

    #6117
    Anonimno
    Neaktivan

    Neznam koliko su tacni ovi podaci, nesmijemo vjerovati olako u ovo nabrajanje, muftija je prilicno odlutao udaljio se jako mnogo od duznosti koju mu nalaze IZ. Ali ima veceg zla u np od njega, njegov rival zilkic je mnogo gori, rasim, ugljanin, islamofobicarka aida colovic, gomila pazarskih krimosa, sufija, bosnji nacionalista, komunjara, cetosa… oni su mnogo gori od zukurlica i njih je nazalost mnogo i uvijek stvaraju mnogo vise problema nego zukurlic. Moramo biti iskreni i govoriti Istinu, svako koje bar malo vremena proveo u np to zna.

    #6135
    Anonimno
    Neaktivan

    Halid ibn Velid savjetujem te da se bojis Allaha i da ne pokusavas da pravdas taguta, koji je sve mere zla prevazisao.

    Naprotiv Zukorlic je gori od svih onih koji si spoemuo, jer je on Islam poznavao bolje od svih tih, i pored toga okrenuo ledja Islamu i postao ono sto je postao.
    Znas li da sto vise je zabluda slicna istini da je gora i za neupucene mase teze prepoznatljiva.

    Istina je da Zukorlic zeli preko Islama da ostvari svoje ciljeve, i ne bira nacina za to, i iznosi mnogo lazi na Islam, a evo ti jedan od dokaza o tome

    http://www.youtube.com/watch?v=6FoZxrIvAc8&feature=player_embedded;feature=share

    Pogledaj dobro video i saslusaj kako mesa haqq i batil.
    Kaze glasanje sa aspekta serijata je ovlascenje. To je istina. A da li je on time ciljao da ljudima ukaze na istinu da se tim ovlascenjem daje pravo tagutima da propisuju zakone mimo Allahovog, ili je hteo da ih jos vise zbuni kako bi glasali za neku stranku koju on promovira.
    Razmisli dobro o ovome i ovo nisu nebitne stvari u Islamu.

    #6155
    Anonimno
    Neaktivan

    Taj insan je obični glumac koji uživa da se vozi u najnovijem BMW-u i izigrava medijsku zvijezdu. Nimalo me ne čudi ovo što su imami napisali o njemu i njegovom nepotizmu. Ali narod je lahko zavodljiv i nikako da progleda na svoje oči.

    #6199
    Anonimno
    Neaktivan

    Brate panter taman posla da ja pravdam zukurliceve zablude, samo se prije toga zapitaj koje njega izabrao (narod) a on je ogledalo poveceg dela naroda, ko njega podrzava takodze narod, ko mu daje podrsku takodze narod. Ti kritikujes jednu osobu a iza te osobe stoje mnogo gori i mnogo vise. Najnovije BMW-a voze mnogo vise narkosi, krimosi, mafijasi, trgovci belim robljem, korupcionasi itd a njih ima u np jako puno. Cak i kad zukurlica neko drugi smeni ili nakon njega treci ili cetvrti i dalje ce biti isto zato sto narod bira i podrzava takve, mnogi zive u zabludi i rade sta god im padne napamet i za sta god im se ukaze prilika bez imalo bogobojaznosti.
    Ako mislis drugacije, moras upoznatti licno zukurlica, i mnoge pazarce i da licno vidis sta se sve radi po np-u. islamofobicarka aida jedva ceka da se i ti ili bilo koji vjernik pobuni protiv zukurlica pa da ga skine ojaca svoju-srpsku poziciju pa da protera posle i tebe i sve ostale vjernike iz sandzaka jer su po njoj potencijalna opasnost na slobodu i demonkratiju gradzana np-a, jer ukidaju prava zenama, jer bi ta islamofobicarka htela da zene nenose hidzab.
    Lako je govoriti brate panter iz svoje stolice ali cak i ono sto govorimo mora biti utemeljeno na cvrstim dokazima, upereno protiv pravog zla i normalno pravedno. Nas Gospodar nam zapovijeda da budemo pravedni.
    Bosnje nacionalisti i ateisti su ti koji te nazivaju raznoraznim etiketama, oni su ti koji jedva cekaju da im se stvori prilika da te protjeraju, izdaju, nanesu zla, oni su ti koji su i protiv tebe i protiv zukurlica i svega sto podseca na Islam.

    #6201
    Anonimno
    Neaktivan

    Halali ja na znam sta pokusavas da mi dokazes. Zelis li mi rijeci da nije Zukorlica Islam ne bi postojao na prostoru Sandzaka ili sta vec?

    Raspitaj se malo ko je najvise braci u Pazaru smestio da truhnu u zatvoru, raspitaj se malo ko je najveci neprijatelj dawi ehli sunneta u Novom Pazaru.

    Koji je to narod odabrao tog taguta, ako si Sandzaklija jesili ga birao ti.

    I BMW-ovi nisu problem, problem je njegova akida, njegovo poigravanje sa Islamom.

    Moraju mnogi da shvate da biti pripadnik ehli sunneta ne znaci samo da ides da klanjas u mesdzide koje braca otvaraju, nego da naucis ispravnu akidu, pa kada ti dodje kakva god situacija da ne ostanes zbunjen, nego da umijes da odvojis istinu od zablude.

    Ali nazalost najveci je problem sto se ne uci akida sto ljudi nemaju naviku da uce vjeru, nego se zadovolje sa malo znanja, i kad cuje neki verski propis to im bude cudno poslije.

    Sto se tice gibeta, ucenjaci kazu da kada govoris protiv sektase i novotare da to ne spada u gibet, jer te novotarije su njihova ubjedjenja, a gibet je da spominjes nekoga po necemu sto ne voli, a da oni ne vole tu novotariju ne bi bili na njoj.

    I vidim da je najbolje da se ne ulazi u puno u rasprave, jer se razocaram skroz kad vidim stavove nekih za koje smatram da su na sunnetu.

    #6226
    Anonimno
    Neaktivan

    Brate panter, koje stavove, jesam ti rekao da ne podrzavam zukurlica, nemoj da pokushavas da nameces nesto sto nije tako, jasno sam ti naglasio da ne slijedim niti podrzavam zukurlica, slijedim Kuran i sunnet, ispravne ucenjake ehli sunneta i ne idem ispred shejhova jer nismo mi poput haridzija zato pripazi u kritikovanju nekog ko ima mnogo vise znanja od tebe. A na njihove greske upozoravaju i upozoravace nasi shejhovi a ne ja i ti ili mozda mislis da si ti bolji i pametniji od shejha nusreta, idriza, bilala, itd.
    Ako vec zelis da upozoris na oicgledno i svakim danom prisutno zlo onda upozori na one koji te svakog dana etiketiraju i iza ledza ti smestaju i prave raznorazne fitne, takve izbegavas a napadas nekog za koga nemas dovoljno znanja ni islamskog kredibiliteta.
    Razno razne bosnje nacionalisti, demonkrate, socijalisti, tzv modernisti koji zive pored tebe jedva cekaju da ti nanesu zlo, prece tije da njima pojasnis Istinu umijesto sto postavljas sebe u funkciji shejha.

    Brate panter mi smo islamski prakticari, nismo islamski kriticari. Mi smo obicni muslimani, koji imaju malo znanja i moci i treba da radimo na sebi prevashodno da se pazimo i upozoravamo na zlo koje zivi pored nas a ne na nekog na koga treba shejhovi samo da upozoravaju.

    Budi iskren i shvatices da ti sto puta vise problema stvara bosnjo nacionalista i komunjara koji zivi pored tebe nego ovaj tzv muftija.

    #6229
    Anonimno
    Neaktivan

    Halid Ibn Velid post=402 wrote: Brate panter, koje stavove, jesam ti rekao da ne podrzavam zukurlica, nemoj da pokushavas da nameces nesto sto nije tako, jasno sam ti naglasio da ne slijedim niti podrzavam zukurlica, slijedim Kuran i sunnet, ispravne ucenjake ehli sunneta i ne idem ispred shejhova jer nismo mi poput haridzija zato pripazi u kritikovanju nekog ko ima mnogo vise znanja od tebe. A na njihove greske upozoravaju i upozoravace nasi shejhovi a ne ja i ti ili mozda mislis da si ti bolji i pametniji od shejha nusreta, idriza, bilala, itd.
    Ako vec zelis da upozoris na oicgledno i svakim danom prisutno zlo onda upozori na one koji te svakog dana etiketiraju i iza ledza ti smestaju i prave raznorazne fitne, takve izbegavas a napadas nekog za koga nemas dovoljno znanja ni islamskog kredibiliteta.
    Razno razne bosnje nacionalisti, demonkrate, socijalisti, tzv modernisti koji zive pored tebe jedva cekaju da ti nanesu zlo, prece tije da njima pojasnis Istinu umijesto sto postavljas sebe u funkciji shejha.

    Brate panter mi smo islamski prakticari, nismo islamski kriticari. Mi smo obicni muslimani, koji imaju malo znanja i moci i treba da radimo na sebi prevashodno da se pazimo i upozoravamo na zlo koje zivi pored nas a ne na nekog na koga treba shejhovi samo da upozoravaju.

    Budi iskren i shvatices da ti sto puta vise problema stvara bosnjo nacionalista i komunjara koji zivi pored tebe nego ovaj tzv muftija.

    Realno. Podržavam i slažem se.
    To ne znači da se ne slažem s Panterom, ne – on je samo malo temperamentniji.

    #6233
    Anonimno
    Neaktivan

    Nije ni Zilkic niti bilo ko od navednih smestio braci u zatvor. Ja ne podrzavam ni je jednog od njih da Allah sacuva, to su sve taguti prljavi, ali hocu da kazem, da treba da se zapitas kako je braci muslimanima, muwehidima u zatvoru i kako je njihovim porodicama i da li oni tako kazu kao ti, jer si ti panteru prebacivao da je njemu lako iz stolice da govori i ja tebi isto sad kazem, da je lako tebi iz stolice da govoris. ja zivim u sandzaku i hocu da ti objasnim objektivno stanje. pomenuo si kriminal, ja ti kazem da nema veceg kriminalca i oholnika od zukorlica, presao je svaku granicu tagutijeta. tebe savetujem da se ostavis nacionalizma i da ocistis sa samim sobom. podrzavam u potpunosti brata pantera, nije dovljno da ljudi se pozivaju na nusreta, a da akidu ostave po strani i da nemogu da otklone islam od sirka i jos gore da brane taguta i njegove pristalice.
    ovo se odnosi na halid ibn velida

    #6236
    Anonimno
    Neaktivan

    Izreka Allahovog Miljenika Muhammeda sallallahu ala alihi ve sellem o ostavljanju rasprave

    Rekao je Allahov Poslanik, s.a.v.s., kaže: ”Ja garantujem kuću u podnožju Dženneta onome ko ostavi raspravu pa makar bio u pravu, i kuću u sredini Dženeta onome ko ostavi laž pa makar se šalio, i kuću u najvišem dijelu Dženneta onome ko usavrši svoj ahlak (moral).” (Ebu Davud, br. 4792, od Ebu Umame, r.a., sa ispravnim lancem prenosilaca. Vidjeti: Es-Sahiha, br. 273., i Sahihul-Džami’, br. 1464.)

    Zar nije bolje da se pozabavimo svojim stanjim, činjenjem dobrih djela kroz namaz, post, učenje Kur'ana, isčitavanjem islamske literature!?

    Da se pitamo šta je sa našim ihlasom tj.da li je on onakav kakav treba da bude ili tu ima nekih primjesa koje će nam pokvariti naša dobra djela, koliko se i da li dovoljno trudimo da ljude pozovemo u islam bilo da je riječ o džahilima ili nevjernicima? Šta je sa našim hifzom tj. koliko Kur'ana znamo napamet ako znamo mnogo elhamdulillah potrudimo se da naučimo još više….
    Razmišljamo li kako bi bilo da naš Poslanik a.s.v.s. sad dođe u našu kuću da li bi na njega ostavili pozitivan dojam ili bi se možda malo pred njim pretvarali da Allah sačuva!? Koliko poznajemo životopis Poslanika Muhammeda alejhi salatu ve selam i njegovih časnih ashaba te poslanika i vjerovjesnika alejhimuselam koji su bili poslani prijašnjim narodima i ako poznajemo da li uzimamo pouke iz njihovih primjeri?

    Okanimo se Zukorlića i pozabavimo se sobom jer smo sebi najpreči a na Sudnjeg danu će svako odgovarati za svoje postupke pa ako smatramo da smo postigli jedan zavidan nivo u vjeri i putu ka Allahovom zadovoljstvu onda možemo da govorimo o drugim ljudima a ako ne onda se posvetimo onome od čega ćemo imati koristi i na dunjaluku i na Ahiretu s okanimo se kako kaže narodna: “presipanja iz šupljega u prazno

    بارك الله فيك

    #6237
    Anonimno
    Neaktivan

    Istinu staviti iznad i ispred svega. Pošto si ti iz Sandžaka, normalno je da znaš više od mnogih.

    Selam!

Pregledavate 15 postova - 1 do 15 (od ukupno 103)
  • Morate biti prijavljeni kako bi mogli odgovoriti na ovu temu.