Zukorlićevi Imami o njemu

  • This topic has 102 odgovora, 20 glasova, and was last updated prije 12 years, 1 months by Anonimno. This post has been viewed 19175 times
Pregledavate 13 postova - 91 do 103 (od ukupno 103)
  • Autor
    Postovi
  • #6464
    Anonimno
    Neaktivan

    @RPG posto smatram tebe i bracu pod nikovima Allahov_Rob i Argandaba malo ucenijim i upucenijim u vjeri gdje ste iznosili dokaze, argumente i komentare od kojih je srce znalo zaigrati cekao sam komentar od jednog od vas po pitanju ove teme ko ozeblo sunce.

    Ja vidim brata Pantera koji je cvrsto branio tewhid i osobu koja ga je napadala i koja je zbog neke “mudrolije” na kraju krajeva branila pozivaca u shirk.

    @RPG medjutim ako je tvoj komentar po pitanju zukorlica izmedju ostalog u prvom odgovoru bratu Panteru: “Prvo, strana koja napada Zukorlića i tekfiri ga, svoje argumente iznosi na nekompletan način. Da bi se kod naroda iznijela jedna takva optužba, da je vjerski poglavar kafir, treba tu izjavu potkrijepiti nepobitnim argumentima koji će sijati kao što sunce sija u po bijela dana”.
    I u drugom: “Dakle da razjasnim još jednom: od onoga koji tvrdi se zahtijeva da svoje tvrdnje dokaže jasnom šerijatskom argumentacijom”.

    @RPG nakon ovoga slobodno ugasi stranicu.

    Eselamu alejkum we rahmetullah we berekatuhu.

    #6465
    Anonimno
    Neaktivan

    Esselamu alejkum,

    Ovim obavještavam sve učesnike i posjetioce ovog foruma, konkretno ove teme, da je slučaj ove teme prepušten šerijatskom odboru portala Put vjernika, koji će inšaAllah presuditi u onome u čemu se razilazimo u ovoj temi.

    Zato molim sve članove da ne postavljaju svoje komentare i tekstove dok se ne oglasi šerijatski odbor.

    Allah vas nagradio na razumijevanju!

    RPG

    #6471
    Anonimno
    Neaktivan

    EL UKAB post=634 wrote: pratim ovu temu svaki dan i zaomije sto moram reci da tu ima puno pametnih ljudi ali ja se nemogu okoristiti njihovim znanjem zbog nacina na kojeg ga plasiraju ja volim istinu i sledbenika istine ali vidim daste na velikom nivou guraba i ex panter masaallah niko me nije trazio na ovom forumu i znam da niko nece za mene da tuguje a ijos nesto sestro guraba zavrni rukave i nauci staje stid

    Mada vidim da dobro ne barataš našim jezikom, ovo si dobro formulisao.
    Jasno je šta hoće Ghuraba, a ja ne bih da raspravljam jer ipak ne treba padati ispod određenog nivoa, ne bih da unosim nemir u Forum i među ljude i kao svoj doprinos tome – napuštam forum, ostavljam prostor drugima i boljima (Muhamed a.s. jeste bio nepismen, ali ovo je 21. vijek).

    Selam/pozdrav svima koji ostaju i svako vam dobro!

    #6472
    Anonimno
    Neaktivan

    saur post=636 wrote: Mada ni tvoj bonton i kultura ne pokazuju nista bolje
    Ghuraba nisi mi odgovorila po cemu procjenjujes recimo moj bonton i kulturu?
    I jos nesto mislis li da jednoj muslimanki dolikuje ovakva rasprava i prepucavanje sa bracom i ostalima preko foruma?

    Badava trošiš riječi jer je očito da: “Cilj opravdava sredstvo!”

    Selam, svako dobro (možda se susretnemo na nekom drugom forumu; na vjerskim nisam, samo sam bio ovaj izabrao i promašio)!

    #6473
    Anonimno
    Neaktivan

    SUAHES post=647 wrote: Jasno je šta hoće Ghuraba, a ja ne bih da raspravljam jer ipak ne treba padati ispod određenog nivoa, ne bih da unosim nemir u Forum i među ljude i kao svoj doprinos tome – napuštam forum, ostavljam prostor drugima i boljima (Muhamed a.s. jeste bio nepismen, ali ovo je 21. vijek).

    Selam/pozdrav svima koji ostaju i svako vam dobro!

    We alejkumusselam Suahes,
    Prije nego odeš, pročitaj svoj post bratu ex-Panteru, kada je on najavio da će otići. Ja ću te podsjetiti samo na početak posta:

    Panter,
    Da nije malo kukavički otići? Samo pitam.
    Nisam se htio puno miješati, neću ni sada, ali nešto malo ipak moram.

    Allah ti dao svaki hajr!

    RPG

    #6477
    Anonimno
    Neaktivan

    Brate Ibn Malik da te Allah nagradi, shejh Jusuf Allah mu se smilovao i ngradio ga Dzenetom je cesto upozoravao na stvari koje mogu dovesti do razdora medzu bracom i pitanje tekfira i poimanje tekfira je takodze jako lepo pojasnio.

    Brate salahudin prije nego sto taj minobacac usmeris prema toj osobi (tvome bratu) i bratu RPG-u i ostalom bracom koji se ne slazu stobom (mudzahidi ne vade oruzje na brata muslimana), zamolio bih te da pazljivo procitas moje postove i da mi kazes gde sam ja to rekao ili branio zukurlica, ako stitim nesto onda je to Islam, Allahove granice i menhedz nasih daija i ucenjaka. Pa ako su nasi shejhovi oprezni po pitanju tekfira i ako mi slijedimo primere nashih shejhova jel to po tebi mudrovanje? I ako jeste po tebi, ne vidim sta ima lose u mudrim i opreznim postupcima. Tako postupaju nashi daije i shejhovi a mi smo duzni da ih postujemo i da se drzimo dzemata.

    U hadisu od Ibn Mes'uda, radijallahu anhu, kojeg bilježe Buharija i Muslim u svojim “Sahihima” prenosi od Poslanika, sallallahu alejhi ve sellem, da je rekao: “Nije dozvoljena krv čovjeka muslimana, koji svjedoči da nema Boga osim Allaha i da sam ja Allahov Poslanik, osim radi jednog od troga: zinalukom oženjenog, ubistvom nevinog i onog ko ostavi svoju vjeru napusti džemat”.

    Hadis od Ibn Abbasa, radijallahu anhuma, kojeg bilježe Buharija i Muslim u svojim Sahihima u kojem Poslanik, sallallahu alejhi ve sellem, kaže: “Ko vidi nešto što prezire kod svog namjesnika neka sabura na tome, jer ko napusti džemat pedalj i umre umrijeće džahilijetskom smrću”.

    Hadis od Ebu Zerra, radijallahu anhu, da je Poslanik, sallallahu alejhi ve sellem, rekao: “Ko napusti džemat koliko pedalj skinuo je jaram Islama sa svog vrata”. Bilježe ga Ebu Davud, Tirmizi, Ahmed i Hakim, a vjerodostojnim su ga ocijenili Tirmizi, Albani i Šuajb Arnaut.

    Hadis od Ibn Omera, radijallahu anhuma, da je Poslanik, sallallahu alejhi ve sellem, rekao: “Moj Ummet se neće okupiti na dalaletu, a Allahova ruka je sa džematom, a ko se odvoji odvojio se u vatru”. Bilježe ga Tirmizi i Hakim, a slabim su ga ocijenili Tirmizi, Darekutni i šejh Abdullah Es-S'ad (od savremenih muhaddisa)

    Jeli po tebi svaki koji kaze “zukurlic je novotar sklon mnogim opaskama i zabludama ” stiti zukurlica?

    A sam se nisi jasno izjasnio u prethodnom postu o cericu cak si napisao “dali grijesim ako kazem….” jel to tvoja nesigurnost i shubha u pogledu novotara, dalje pitas brata RPG a sam nisi odgovorio jasno na pitanje koje postavljas.
    Brate salahudin SABUR polako, “ta osoba” ne napada brata pantera vec ta osoba zeli da se prvo shejhovi sloze po tom pitanju da nam pojasne u detalje i sa jasnim dokazima da nebismo mi pojedinacno izletali sa svojim nekim misljenjem pa time nastetili dawi ehli sunneta wel dzemata (jer nasi shejhovi i daije mnogo bolje znaju, mnogo bolje mogu protumaciti i razumjeti Kuran i sunnet i sheriatske propise i red je da prvo njih pitamo pre nego sto neko javno proglasi novotara “kafirom”).

    “Svi se čvrsto Allahovog užeta držite i ne razjedinjujte se” ( Alu Imran, 103)

    #6478
    Anonimno
    Neaktivan

    Gdje će braća? Neko iznese stav koji ne odgovara onome na čemu sam ja ili mi uputi neke kritike (koje nekad stvarno budu na mjestu) i ja napustim forum?! 🙂

    #6479
    Anonimno
    Neaktivan

    RPG post=649 wrote: [quote quote=SUAHES post=647]Jasno je šta hoće Ghuraba, a ja ne bih da raspravljam jer ipak ne treba padati ispod određenog nivoa, ne bih da unosim nemir u Forum i među ljude i kao svoj doprinos tome – napuštam forum, ostavljam prostor drugima i boljima (Muhamed a.s. jeste bio nepismen, ali ovo je 21. vijek).

    Selam/pozdrav svima koji ostaju i svako vam dobro!

    We alejkumusselam Suahes,
    Prije nego odeš, pročitaj svoj post bratu ex-Panteru, kada je on najavio da će otići. Ja ću te podsjetiti samo na početak posta:

    Panter,
    Da nije malo kukavički otići? Samo pitam.
    Nisam se htio puno miješati, neću ni sada, ali nešto malo ipak moram.

    Allah ti dao svaki hajr!

    RPG

    Esselamu alejkum we rahmetulahi we berekatuhu !!!

    Neka ExPantere, nemoras odlaziti s foruma jer si u dosadasnjim postovima prilozio dosta haira kako za ovaj forum tako i za dawu, molim Allaha da te nagradi. Nema ovo veze so ovim sto Suahes i RPG pisu, (cuj jos ce ispasti da je stvarno kukavicki otici s foruma), euzubiLLAH!!!

    Vrijedan si brat ExPantere i to si dokazao dosadasnim radom, i moj ti je savjet da ne napustas forum kako bi i na ovaj nacin pomogao dawu Poslanika sallallahu alejhi we selleme. Moras shvatiti da je ovo NET i da te nece svi shvatiti onako kako ti mislis i predstavljas odredjenu stvar. Nastavi sa postovima (ne samo na ovu temu) jer sam se ja vise puta okoristio njima a vjerujem da su i drugi…

    الم
    Elif Lām Mīm.
    أَحَسِبَ النَّاسُ أَن يُتْرَكُوا أَن يَقُولُوا آمَنَّا وَهُمْ لا يُفْتَنُونَ
    Misle li ljudi da će biti ostavljeni na miru ako kažu: “Mi vjerujemo!” i da u iskušenje neće biti dovedeni?
    وَلَقَدْ فَتَنَّا الَّذِينَ مِن قَبْلِهِمْ فَلَيَعْلَمَنَّ اللَّهُ الَّذِينَ صَدَقُوا وَلَيَعْلَمَنَّ الْكَاذِبِينَ
    A Mi smo u iskušenje dovodili i one prije njih, da bi Allah sigurno ukazao na one koji govore istinu i na one koji lažu.
    أَمْ حَسِبَ الَّذِينَ يَعْمَلُونَ السَّيِّئَاتِ أَن يَسْبِقُونَا سَاء مَا يَحْكُمُونَ
    Zar misle oni koji zla djela rade da će Nama umaći? – Loše prosuđuju!

    :barek1:

    #6480
    Anonimno
    Neaktivan

    Halid Ibn Velid wrote:
    U hadisu od Ibn Mes'uda, radijallahu anhu, kojeg bilježe Buharija i Muslim u svojim “Sahihima” prenosi od Poslanika, sallallahu alejhi ve sellem, da je rekao: “Nije dozvoljena krv čovjeka muslimana, koji svjedoči da nema Boga osim Allaha i da sam ja Allahov Poslanik, osim radi jednog od troga: zinalukom oženjenog, ubistvom nevinog i onog ko ostavi svoju vjeru napusti džemat”.

    Dobro brate, pa Zukorlić je ovdje i “optužen” za drugu i treću stavku ovog hadisa.

    Halid Ibn Velid wrote: Hadis od Ibn Abbasa, radijallahu anhuma, kojeg bilježe Buharija i Muslim u svojim Sahihima u kojem Poslanik, sallallahu alejhi ve sellem, kaže: “Ko vidi nešto što prezire kod svog namjesnika neka sabura na tome, jer ko napusti džemat pedalj i umre umrijeće džahilijetskom smrću”.

    Ovdje se govori o halifi a ne o nekim kvazi-Islamskim zajednicama uspostavljenjim od strane kjafira.

    Halid Ibn Velid wrote: Hadis od Ebu Zerra, radijallahu anhu, da je Poslanik, sallallahu alejhi ve sellem, rekao: “Ko napusti džemat koliko pedalj skinuo je jaram Islama sa svog vrata”. Bilježe ga Ebu Davud, Tirmizi, Ahmed i Hakim, a vjerodostojnim su ga ocijenili Tirmizi, Albani i Šuajb Arnaut.

    Ovaj hadis govori protiv tvog stava jer su džemat oni koji su na istini, tako da ti je komplet IZ napustio džemat, zajedno sa Zukorlićem.

    Što brate ne sačekamo sa komentarima ako nas je RPG zamolio?

    #6481
    Anonimno
    Neaktivan

    “Halid Ibn Velid napisao/la:

    U hadisu od Ibn Mes'uda, radijallahu anhu, kojeg bilježe Buharija i Muslim u svojim “Sahihima” prenosi od Poslanika, sallallahu alejhi ve sellem, da je rekao: “Nije dozvoljena krv čovjeka muslimana, koji svjedoči da nema Boga osim Allaha i da sam ja Allahov Poslanik, osim radi jednog od troga: zinalukom oženjenog, ubistvom nevinog i onog ko ostavi svoju vjeru napusti džemat”.

    Dobro brate, pa Zukorlić je ovdje i “optužen” za drugu i treću stavku ovog hadisa.”

    Brate vec sam napomenuo drugo je optuzen a drugo proglasen “kafirom”, optuzen i proglasen od strane shejhova i daija nije isto.

    “Halid Ibn Velid napisao/la:
    Hadis od Ibn Abbasa, radijallahu anhuma, kojeg bilježe Buharija i Muslim u svojim Sahihima u kojem Poslanik, sallallahu alejhi ve sellem, kaže: “Ko vidi nešto što prezire kod svog namjesnika neka sabura na tome, jer ko napusti džemat pedalj i umre umrijeće džahilijetskom smrću”.

    Ovdje se govori o halifi a ne o nekim kvazi-Islamskim zajednicama uspostavljenjim od strane kjafira.”

    Ovde sam mislio na nas ovdje da se moramo drzati dzemata i nashih shejhova nisam mislio na novotare.

    “Halid Ibn Velid napisao/la:
    Hadis od Ebu Zerra, radijallahu anhu, da je Poslanik, sallallahu alejhi ve sellem, rekao: “Ko napusti džemat koliko pedalj skinuo je jaram Islama sa svog vrata”. Bilježe ga Ebu Davud, Tirmizi, Ahmed i Hakim, a vjerodostojnim su ga ocijenili Tirmizi, Albani i Šuajb Arnaut.

    Ovaj hadis govori protiv tvog stava jer su džemat oni koji su na istini, tako da ti je komplet IZ napustio džemat, zajedno sa Zukorlićem.”

    Jesam li ja brate naveo da je zukurlic i IZ dzemat. Nisam, procitaj dobro moj tekst i videces.
    A ovaj hadis se takodze odnosi na one koji strce i izlecu ispred nasih shejhova i daija, ja smatram nase shejhove nasim vodzama naseg dzemata. A svako izletanje moze stvoriti posledice po dzemat (primer sa bratom mevlidom ako nisi zaboravio).

    Drago mije i radujem se sto si napisao brate jer smo braca AK47, svi smo ovdje braca koliko god da se ne slazes samnom ili sa drugima ,a ipak mislim da se slazemo problem je u nerazumjevanju.

    #6483
    Anonimno
    Neaktivan

    Na žalost, moram još jednom napomenuti, jer vidim da neki zloupotrebljavaju moj govor, da sam se uključio u ovu raspravu, ne da bi branio Zukorlića, kako me je neko pogrešno ili zlonamjerno shvatio, već da bi ukazao na nedosljednost u metodi dokazivanja koju koriste braća koja zagovaraju tekfir Zukorlića na osnovu dokaza koje su priložili. Smatram da na osnovu priloženih dokaza se ne može spustiti tekfir na Zukorlića.

    No, ne kažem opet da je moj stav neprikosnoven i da obavezuje ljude na slijeđenje. Zato će inšaAllah Šerijatski odbor presuditi u ovome, a na nama je da ispravimo svoje stavove ako su bili pogrešni.

    Još jednom bih vas zamolio da ne pišete na ovoj temi dok se ne oglasi Šerijatski odbor.

    Allah vas nagradio na razumijevanju.

    #6486
    Anonimno
    Neaktivan

    Esselamu alejkum we rahmetulahi we berekatuhu …ispravno govorite braco Rgp i Halid,to je najbolje resenje..da se pitaju daije ,a ne neki da unose fitnu ..braca su lijepo rekla,niko ne brani Zukorlica,niti ga hvali samo hoce da zastanu na granicama koje je Allah postavio, i nije im jasno kao ni meni njegovo stanje,da li je pocinio kufr…sve je to iz straha da ne pogrijesimo

    #6487
    Anonimno
    Neaktivan

    Zaista je ovo problem,neka braca ako te vide da zastanes po pitanju Zukorlica ili Cerica ,ne da bi ih branio vec zato sto nismo dovoljno kompeteni da iznesemo sud,smatraju nas takva braca u zabludi…zbog toga smatram korisnim da se uceni izjasne,a ne da neki bez imena i prezimena siju fitnu..neka daije razmotre stanja i nek kazu hak,a mi cemo sledit?

Pregledavate 13 postova - 91 do 103 (od ukupno 103)
  • Morate biti prijavljeni kako bi mogli odgovoriti na ovu temu.