Kako je špijun Suljo Bahtić ohalalio špijuniranje za tagute

  • This topic has 79 odgovora, 23 glasa, and was last updated prije 12 years, 1 months by Anonimno. This post has been viewed 16556 times
Pregledavate 15 postova - 31 do 45 (od ukupno 80)
  • Autor
    Postovi
  • #6688
    Anonimno
    Neaktivan

    Mislim da bi se trebao informisat odakle potice naziv Bošnjak, iskreno ponosim se što sam Bošnjak :))) Eto vidiš sve Bošnjake si protekfirio, kažem ti ja za vas su ovce 🙂

    Polar Alender

    #6689
    Anonimno
    Neaktivan

    Preporučujem vam da pogledate novi serijal evo vidim da je objavljen na islam-iman.com, pod nazivom Tekfirovci su odgovorni za terorističke napade mislim da će vam se mnogo svidjeti :). Ne znam ja kakve Sulja ima veze u Mup-u, ja govorim u svoje ime 🙂

    #6690
    Anonimno
    Neaktivan

    Polat Alender je napisao:

    Pošto kažeš da nema šeriatske države, preporučujem vam da rezervišete 2-3 duluma zemlje na mjesecu i povedete svoje prijatelje kako bi i oni uzeli koji dulum, da mogu uzgajati ovce, jer iskreno ništa drugo vam i ne pristaje :))) . Vjerovatno, ste svi završili neki od šeriatskih fakulteta pa tako olahko sebi dajete za pravo da komentarišete i tumačite propise islama :)))

    Es selamu alejkum

    Habibi nije lijepo da se čovjek tako odnosi prema braći muslimanima pa makar bilo riječ o neistomišljenicima..mi treba jedne drugi da na lijep način savjetujemo, želimo dobro, mislimo i govorima dobro o braći muslimanima.

    Što se tiče stranice islam-iman.com od pravednosti je da se kaže da tu ima lijepih i korisnih tekstova, audio i video predavanja o raznim islamskim temama samo treba biti oprezan kada je riječ o informacijama vezanim za događanja u muslimanskom svijetu jer ih znaju često uzeti iz totalno nevjerodostojih izvora; druga negativnost je da je ova stranica “zaražena” virusom medhalijske fitne….taj Suljo Bahtić nisam lično vidio nikakve dokaze koji govore da je on nekakav špijun i dok to ne vidim svojim očima ili mi to ne prenese neko od koga uzimam znanje lično tj.ko je je za mene pouzdan i povjerljiv a ne preko bilo kojih foruma i sl. ….svidjelo se to nekome ili ne to uopće nije bitno jer se din praktikuje Allahovog zadovoljstva radi a ne radi zadovoljstva ovoga ili onoga!

    #6691
    Anonimno
    Neaktivan

    Jaseer 2012 post=867 wrote: Polat Alender je napisao:

    Pošto kažeš da nema šeriatske države, preporučujem vam da rezervišete 2-3 duluma zemlje na mjesecu i povedete svoje prijatelje kako bi i oni uzeli koji dulum, da mogu uzgajati ovce, jer iskreno ništa drugo vam i ne pristaje :))) . Vjerovatno, ste svi završili neki od šeriatskih fakulteta pa tako olahko sebi dajete za pravo da komentarišete i tumačite propise islama :)))

    Es selamu alejkum

    Jaseer brate nije dozvoljeno nazivati selam u toj formi kjafirima.

    Polat-Alender wrote: Znam da je vecina vas koji ste komentarisali ovu fetvu, iz Sandžaka, tako da vam vrlo lahko mogu poslati jednu ekipu specijalaca, a vjeruj da specijalci dobro surađuju sa MUP-om RS-e, tako da vas mogu locirati za 10 min. :)))

    #6692
    Anonimno
    Neaktivan

    صلاح الدين post=850 wrote: [quote quote=Allahov_rob post=847][quote quote=Tagar post=846]Što se propisa špijuna tiče, u fikhskim knjigama stoji da se špijun nakon pokajanja ubija od strane Šerijatske vlasti, a njegovo pokajanje će mu koristiti kod Allaha.

    Vazno je istaci ovaj navod iz fikha da se spijun ubija od strane Serijatske vlasti a ne da pojedinac uradi nesto po svome shvatanju i nahodjenju.
    A zasto je to “vazno” istaci?

    Da ne bi neko od brace ako ustanovi da je neko u mesdzidu spijun ili spijunira za kafire, uzeo oruzje i ubio ga, a nema prethodno odobrenje niti naredbu od vodjstva muslimana.

    #6693
    Anonimno
    Neaktivan

    Polat-Alender post=865 wrote: Mislim da bi se trebao informisat odakle potice naziv Bošnjak, iskreno ponosim se što sam Bošnjak :))) Eto vidiš sve Bošnjake si protekfirio, kažem ti ja za vas su ovce 🙂

    Polar Alender

    I ti si zreo za bana, pa ga i dobijas.

    #6694
    Anonimno
    Neaktivan

    @Polat-Alender napisao si:

    “…i povedete svoje prijatelje kako bi i oni uzeli koji dulum, da mogu uzgajati ovce, jer iskreno ništa drugo vam i ne pristaje :)))”

    Poslanik salallahu alejhi we selem je rekao: “Allah nije poslao Poslanika koji nije pastir”. Ashabi su ga upitali “a ti?” “Da, i ja sam prije čuvao ovce za novčanu naknadu stanovnika Meke.”(Buharija)

    elhamdulillah ako se neko bude bavio ovim poslom, evo kako Poslanik sallallahu alejhi we sellem opisuje ljude koji ce se spasit od iskusenja…

    „Doći će vrijeme da najbolji čovjekov imetak budu ovce s kojima će ići po planinskim obroncima i kišnim predjelima, bježeći sa svojom vjerom od iskušenja.” (Buhari, hadis 19)

    #6695
    Anonimno
    Neaktivan

    Polat-Alender post=866 wrote: Preporučujem vam da pogledate novi serijal evo vidim da je objavljen na islam-iman.com, pod nazivom Tekfirovci su odgovorni za terorističke napade mislim da će vam se mnogo svidjeti :). Ne znam ja kakve Sulja ima veze u Mup-u, ja govorim u svoje ime 🙂

    Odlično Polat-Alender, pogodio si pravo u centar. Tekst kojeg preporučuješ je uprvo još jedan od dokaza mojih tvrdnji.
    Prvo autor teksta koji plače nad ubijenim kafirima a muslimane naziva džehennemskim psima je samo jedan od uleme salatin (kraljevske uleme).
    Drugo, Suljo Bahtić je ovdje još jednom ispoljio svoju džehmijsku akidu. Pogledajte fusnotu br 4 u tekstu kojeg nam Suljo Bahtić ili neko njegov (Alender) preporučuje, ovako Suljo Bahtić definiše “tekfir”:

    Tekfir: nasumično proglašavanje nekoga nevjernikom, bez obzira na to da li se on izjašnjava kao vjernik ili ne. (bilješka prevodioca)

    Ova definicija izvučena iz produžene moždine Sulja Bahtića, još jedan je od dokaza da ovaj čovjek nema veze sa islamom. Suljova definicija tekfira je klasična džahilska definicija koja nema veze sa islamom.
    Riječi “bez obzira na to da li se on izjašnjava kao vjernik ili ne”, su opet dokaz mog prvog posta kada sam rekao da je Suljov sajt između ostalog džehmijski, jer sekta džehmija (koju je ehli sunnet proglasio nevjerničkom sektom) smatra da čovjek može postati nevjernik jedino ako se on deklariše kao nevjernik. Po ovom nakaradnom tumačenju džehmijskih mušrika, Iblis i Ebu Džehl moraju biti vjernici, jer niti jedan, niti drugi ne kažu za sebe da su nevjernici.

    Tako je, hvala Allahu, otkriveno i dokazano da Suljo nema ništa sa islamom, niti islam ima išta sa ovim džehmijom i špijunom!

    Zato apelujem na braću da upozore muslimane na špijuna Sulju i njegovu džehmijsku akidu.

    Ko želi da ovo provjeri neka pogleda screenshot ispod i fusnotu br. 4, u kojoj Suljo ispoljava svoju mušričku džehmijsku akidu.

    I još nešto, priloženi tekst sa Suljinog sajta jasno govori o tome da se treba boriti protiv “haridžija” i blagoslovi onaj ko se protiv njih bori. S obzirom da su sljedbenici sunneta za Sulju haridžije, a on je to pokazao u desetine tekstova, onda biva jasno zašto Suljo poziva na špijuniranje “haridžija” i njihovo potkazivanje tagutima – zato što ovaj čin Suljo Bahtić doživljava kao džihad i ispunjenje nardbi Poslanika sallallahu alejhi we sellem prema haridžijama.

    #6696
    Anonimno
    Neaktivan

    Allahov_rob post=869 wrote: [quote quote=صلاح الدين post=850][quote quote=Allahov_rob post=847][quote quote=Tagar post=846]Što se propisa špijuna tiče, u fikhskim knjigama stoji da se špijun nakon pokajanja ubija od strane Šerijatske vlasti, a njegovo pokajanje će mu koristiti kod Allaha.

    Vazno je istaci ovaj navod iz fikha da se spijun ubija od strane Serijatske vlasti a ne da pojedinac uradi nesto po svome shvatanju i nahodjenju.
    A zasto je to “vazno” istaci?

    Da ne bi neko od brace ako ustanovi da je neko u mesdzidu spijun ili spijunira za kafire, uzeo oruzje i ubio ga, a nema prethodno odobrenje niti naredbu od vodjstva muslimana.

    Dragi brate a koga mi to imamo od vodjstva muslimana??
    Ako nemamo dokle onda cekati??
    Kome se obratiti kad nam se takav zulum cini????
    Na hayr inshAllah
    Allah te nagradio??

    #6697
    Anonimno
    Neaktivan

    Jaseer 2012 post=867 wrote:
    taj Suljo Bahtić nisam lično vidio nikakve dokaze koji govore da je on nekakav špijun i dok to ne vidim svojim očima ili mi to ne prenese neko od koga uzimam znanje lično tj.ko je je za mene pouzdan i povjerljiv a ne preko bilo kojih foruma i sl. ….svidjelo se to nekome ili ne to uopće nije bitno jer se din praktikuje Allahovog zadovoljstva radi a ne radi zadovoljstva ovoga ili onoga!

    Yaseere, Suljo Bahtić nije “habibi” niti jednom muslimanu. Ti očekuješ jake dokaze za moje tvrdnje? Pa, ja subhanAllah kažem da čitav džemat u Beču zna za ovu priču, a ti nemaš pravo da negiraš to što ja kažem dok ne provjeriš, jer u protivnom mene utjeruješ u laž. Nemoj iznositi sumnje na moje riječi, jer su ovo činjenice koje su poznate među mnogom braćom. Mnoga braća su prisustvovala Suljinom priznanju da je špijunirao. A pogledaj i moj prethodni post o Suljinoj džehmijskoj akidi.

    Drugo, Suljo je prisutan na ovom forumu, pa zar ne vidiš da ni on sam ne negira da je špijunirao (rado bi on da negira svoje nedjelo, ali je već priznao pred masom muslimana).

    #6698
    Anonimno
    Neaktivan

    Ali Riza post=861 wrote:
    Drugo, nemoj ti, Polate, da vređaš Sandžaklije, jer su Sandžaklije branili Bosnu,
    i da nije naših para, ne bi vi u Bosni imali ni junice ni ovce.

    Notorna laz.

    Ali Riza post=861 wrote: Mi smo bar jedinstven narod, i jedan drugog čuvamo, a ne ko vi bosanci. Ugledajte se na nas bar po pitanju jedinstva.

    Ovo je vrlo osijetljiva dzahilska izreka. Ovakve i slicne su puno belaja je izazvala medju bracom. Vrlo lahko povuce jedne druge za jezik pa se pojedinci pocnu prepucavati na nacionalnoj osnovi.

    Brko ovo je Islamski a ne nacionalisticko-dzahilijetski forum.

    #6699
    Anonimno
    Neaktivan

    صلاح الدين post=873 wrote: [quote quote=Allahov_rob post=869]
    Da ne bi neko od brace ako ustanovi da je neko u mesdzidu spijun ili spijunira za kafire, uzeo oruzje i ubio ga, a nema prethodno odobrenje niti naredbu od vodjstva muslimana.

    Dragi brate a koga mi to imamo od vodjstva muslimana??
    Ako nemamo dokle onda cekati??
    Kome se obratiti kad nam se takav zulum cini????
    Na hayr inshAllah
    Allah te nagradio??

    Ahi moj, imamo bracu koja su ucena u dinu i oni su vodjstvo iako nemaju vlast.
    Kad ti se cini zulum spijunaze onda pokusaj otkriti ko bi mogao biti, a ako vec znas ko je naravno da ces izbjegavati takvu osobu, i ne pricati pred tom osobom sto mislis da bi moglo nastetiti tebi ili nekom drugom bratu ili sestri u vjeri. Ali budi oprezan da te sejtan ne prevari pa da nekog brata osumnjicis da je spijun a on cist od toga.

    Amin. Molim Allaha da i tebe nagradi i da ti pomogne i sacuva te zuluma kafirskog i murtedskog.

    #6700
    Anonimno
    Gost

    Ali Riza post=835 wrote: Selam iskrenim muvehhidima!
    Dobro, ljudi, šta ste se više uhvatili tog Sulja? Mislim da je negdje u javnosti bilo rečeno da je snimljen kako postavlja neke uređaje. Volio bi da se to objavi pa neka ga je sramota na oba svjeta ako je to istina.
    Lično mislim da taj lik ne zaslužuje pažnju iskrenih muvehhida nego mu se samo još podiže reklama za njegovu stranicu, a koliko sam primjetio, ima veliku posijetu. Bojim se da su ovakvi komentari samo doprinjeli da ljudi odu na tu stranicu, da je sad ne spominjem, i time mu samo dali podršku.
    Istina je jasna, i vjernicima neće škoditi oni koji ih napuste.
    Dušmani mogu spletkariti, ali Uzvišeni će njihove spletke uništiti i vratiti njima samima.

    Pa gdje si ti Suljo, legendo!! Znao sam da ćeš doći i očitati ovim “tekfirovcima” lekciju. No nemoj da te oni brinu, Suljo legendo! Pa šta ako si i špijunirao, primao si platu kao i svaki normalan čovjek, od nečega se mora živjeti, zar ne? Ti si svakog mjeseca inkasirao po 800 eura, a nek oni sada pričaju po forumu! Jesi li možda nešto zadržao od onih spravica što si nosio sa sobom kada si špijunirao one “tekfirovce” u Porčinom džematu, mislim na one špijun bube, mini kamerice i ostalu opremu. Nadam se da jesi, jer nikad se ne zna kada će to zatrebati, evo gledam sve je više “tekfirovaca” u BiH, valja sve to špijunirati i potkazivati tagutima, zar ne? Lukav si ti, Suljo, legendo! Stari si ti lisac! Nedaj da te potuku ovi “tekfirovci” na forumu. Potegni svoje špijunske veze, a oni mogu samo da ti “zavide”.

    Sigurno se pitaš kako sam te otkrio, pa reći ću ti: poslao sam ti bio onomad mail sa namjerom da provjerim navode da li si zaista špijunirao u Beču, a ti mi odgovorio skoro doslovno kako si napisao u citiranom postu, valjda su te mnogi pitali isto pitanje, a ti pri ruci imao već spremljen odgovor, kojeg si i sada na forumu kopirao!

    Al, nema veze Suljo legendo, nema veze što se lažno predstavljaš, zašto bi oni znali da si to ti. Znaš ti da igraš, legendo, star si ti lisac! I ne obaziri se na piskaranja ovih, “tekfirovaca”, već idi naprijed!

    Samo naprijed, Suljo legendo! Pravo u Džehennem!

    #6702
    Anonimno
    Neaktivan

    Džuzdžan post=877 wrote: [quote quote=Ali Riza post=835]Selam iskrenim muvehhidima!
    Dobro, ljudi, šta ste se više uhvatili tog Sulja? Mislim da je negdje u javnosti bilo rečeno da je snimljen kako postavlja neke uređaje. Volio bi da se to objavi pa neka ga je sramota na oba svjeta ako je to istina.
    Lično mislim da taj lik ne zaslužuje pažnju iskrenih muvehhida nego mu se samo još podiže reklama za njegovu stranicu, a koliko sam primjetio, ima veliku posijetu. Bojim se da su ovakvi komentari samo doprinjeli da ljudi odu na tu stranicu, da je sad ne spominjem, i time mu samo dali podršku.
    Istina je jasna, i vjernicima neće škoditi oni koji ih napuste.
    Dušmani mogu spletkariti, ali Uzvišeni će njihove spletke uništiti i vratiti njima samima.

    Pa gdje si ti Suljo, legendo!! Znao sam da ćeš doći i očitati ovim “tekfirovcima” lekciju. No nemoj da te oni brinu, Suljo legendo! Pa šta ako si i špijunirao, primao si platu kao i svaki normalan čovjek, od nečega se mora živjeti, zar ne? Ti si svakog mjeseca inkasirao po 800 eura, a nek oni sada pričaju po forumu! Jesi li možda nešto zadržao od onih spravica što si nosio sa sobom kada si špijunirao one “tekfirovce” u Porčinom džematu, mislim na one špijun bube, mini kamerice i ostalu opremu. Nadam se da jesi, jer nikad se ne zna kada će to zatrebati, evo gledam sve je više “tekfirovaca” u BiH, valja sve to špijunirati i potkazivati tagutima, zar ne? Lukav si ti, Suljo, legendo! Stari si ti lisac! Nedaj da te potuku ovi “tekfirovci” na forumu. Potegni svoje špijunske veze, a oni mogu samo da ti “zavide”.

    Sigurno se pitaš kako sam te otkrio, pa reći ću ti: poslao sam ti bio onomad mail sa namjerom da provjerim navode da li si zaista špijunirao u Beču, a ti mi odgovorio skoro doslovno kako si napisao u citiranom postu, valjda su te mnogi pitali isto pitanje, a ti pri ruci imao već spremljen odgovor, kojeg si i sada na forumu kopirao!

    Al, nema veze Suljo legendo, nema veze što se lažno predstavljaš, zašto bi oni znali da si to ti. Znaš ti da igraš, legendo, star si ti lisac! I ne obaziri se na piskaranja ovih, “tekfirovaca”, već idi naprijed!

    Samo naprijed, Suljo legendo! Pravo u Džehennem!

    Legendo, stvarno si me nasmejao 🙂
    Prije svega, očito si se obratio na krivu adresu. Možeš li na javi ovdje poslati taj mail, jer ja tog Sulja nikad nisam sreo u svom životu, pa me baš interesuje šta je to isto u mom i njegovom odgovoru, i daj mi njegov mail pa da ga i ja lično pitam.
    Zahvaljujem unaprijed i da te Uzvišeni Allah nagradi onako kako si zaslužio 🙂

    #6703
    Anonimno
    Gost

    Nemoguće da se od dva različita čovjeka skoro pa podudare izjave!
    No ako je zaista tako, u što mi je teško povjerovati, onda tražim halala.
    Uostalom, ti se nemaš šta sekirat ako nisi Suljo, jer sam se ja obraćao Sulji!

Pregledavate 15 postova - 31 do 45 (od ukupno 80)
  • Morate biti prijavljeni kako bi mogli odgovoriti na ovu temu.