Kako je špijun Suljo Bahtić ohalalio špijuniranje za tagute

  • This topic has 79 odgovora, 23 glasa, and was last updated prije 12 years, 1 months by Anonimno. This post has been viewed 16615 times
Pregledavate 15 postova - 16 do 30 (od ukupno 80)
  • Autor
    Postovi
  • #6673
    Anonimno
    Neaktivan

    Allahov_rob post=847 wrote: [quote quote=Tagar post=846]Što se propisa špijuna tiče, u fikhskim knjigama stoji da se špijun nakon pokajanja ubija od strane Šerijatske vlasti, a njegovo pokajanje će mu koristiti kod Allaha.

    Vazno je istaci ovaj navod iz fikha da se spijun ubija od strane Serijatske vlasti a ne da pojedinac uradi nesto po svome shvatanju i nahodjenju.

    A zasto je to “vazno” istaci?

    #6674
    Anonimno
    Neaktivan

    Ovaj brko na slici je bio Ali Riza beg 🙂
    Jeste da nema brade, ali su mu zato brkovi ko u kakvog turčina 🙂

    #6675
    Anonimno
    Neaktivan

    Allahov_rob napisao/la:
    Tagar napisao/la:
    Što se propisa špijuna tiče, u fikhskim knjigama stoji da se špijun nakon pokajanja ubija od strane Šerijatske vlasti, a njegovo pokajanje će mu koristiti kod Allaha.

    Vazno je istaci ovaj navod iz fikha da se spijun ubija od strane Serijatske vlasti a ne da pojedinac uradi nesto po svome shvatanju i nahodjenju.

    A zasto je to “vazno” istaci?
    “Krecite u boj, bili slabi ili snazni i borite se na Allahovom putu zalazuci imetke svoje i zivote svoje.” (Et-Tevbe,41)

    “Licemjerima i licemjerkama i nevjernicima Allah prijeti Džehennemskom vatrom, vječno će u njoj boraviti, dosta će im ona biti! Allah ih je prokleo, i njih čeka patnja neprekidna”.
    (At-Tawbah 9:68)

    Vjerovatno je brat mislio da propis ubijanja murteda i špijuna obavlja oficijelno šerijatska vlada, a ne bilo koji musliman ili grupa. Koliko sam ja bar pročito u islamskim knjigama, kada bi neko izvršio neki propis, kao što brat navede primjer za bludnika, pa ga na svoju ruku ubio, bez halifine naredbe, u tom slučaju bi i sam taj izvršioc bio ubijen.
    Pameti nikad dosta, a Allah najbolje ponižava one koji se okrenu protiv Njega i Njegovih iskrenih robova.
    Brat Mevlid nije nikog ubio, a opet se se dušmani podigli protiv brače u Maoči i brača su izvrgnuta poniženjima.
    Špijuna je uvijek bilo, i njih će biti uvijek, jer je to čisto Allahov sunnet, tj. dok je god iskrenih muvehhida, biće i njihovih dušmana iz reda džinna i ljudi.
    To je još jedan dokaz koliko su muvehhidi na istini, jer da nisu, ne bi postojali ni špijuni koji bi ih pratili.
    Blago li se garibima koji će istinu držati kao žeravicu na dlanu.
    Allahu ekber!

    #6676
    Anonimno
    Neaktivan

    Ali Riza post=851 wrote: Ovaj brko na slici je bio Ali Riza beg 🙂
    Jeste da nema brade, ali su mu zato brkovi ko u kakvog turčina 🙂

    :zastava1: Ili da taj brko nije slucajno iz serije kad lišće pada koja se prikazuje na hayt tv 🙂 :zast:

    #6677
    Anonimno
    Neaktivan

    Ali Riza post=848 wrote: Koliko sam primjetio, Suljova stranica je samo prenjela fetvu sa stranice http://www.Answering-Extremism. com

    Answering-Extremism je sajt saudijske tajne službe kojeg uređuju saudijske medhalije, koji su od svih učenjaka izdvojili fetve o “ekstremizmu” i “terorizmu” i tako napravile sajt.
    To što je Suljo prenio fetvu, to dovoljno govori o njegovim stavovima. Ako kažeš da je on samo prenio i da se ne slaže s tim, to je onda smješno. Da li bi Suljo onda prenio neku od fetvi šejhova o otpadništvu saudijske vlade? Ne bi sigurno, jer se sa time ne slaže. Jedno je kada se prenose vijesti, a drugo fetva.

    i ja stvarno ne vidim nikakvo ohalaljivanje špijunaže brače u korist nevjernika, jer se u hadisu navodi da je : “Vjera je iskrenost (iskreno savjetovanje).” Ponovio je to tri puta. Mi (ashabi) smo upitali: “Prema kome, o Allahov Poslaniče?” Odgovorio je: “Prema Allahu, Njegovoj Knjizi, Njegovom Poslaniku, vođama muslimana i običnom narodu.” što govori da se ne prijavljuje tagutima, nego vođama muslimana.

    S obzirom da danas nema islamske države (osim djelova Afganistana i Somalije u kojima se praktikuje Šerijat), pogotovo nema islamske vlasti u Evropi, jasno je šta je ovom fetvom ciljao murted Suljo. Fewzan se može opravdati jer je fetvu izdao za Saudiju gdje je zvanično Šerijat na vlasti, ali prenijeti tu fetvu na bilo koju drugu zemlju je čisti kufr, jer nijedna druga zemlja ne kaže da vlada isključivo Šerijatom, pa prema tome nije islamska.

    Zašto fetva na ovom sajtu kada u BiH nema islamskih vladara? Šta će ta fetva na sajtu? Ne, nego Suljo ovime cilja na špijunažu muslimana i njihovo prijavljivanje tagutskim vlastima, baš kao što je isto to radio u Austriji. A ono što Suljo radi svojim sajtom je gore i od same špijunaže. Na njegovom sajtu se mudžahidi nazivaju “tekvirijama” i teroristima, a nema sedmice a da Suljo ne objavi ponešto iz serijala o “tekfiru” i “terorizmu”, gdje na najpodmuklije načine izvlači iz konteksta fetve učenjaka i primjenjuje ih na situacije u kojima se ne mogu primjeniti.

    Islam-iman. com je projekat tajnih službi koji ima za cilj ideološku borbu protiv sljedbenika sunneta uopšte, a mudžahida posebice.

    #6678
    Anonimno
    Neaktivan

    Ali Riza post=851 wrote: Ovaj brko na slici je bio Ali Riza beg 🙂
    Jeste da nema brade, ali su mu zato brkovi ko u kakvog turčina 🙂

    A ko je on bio i sta te je kod njega zadivilo da si ga izabrao kao korisnicko ime??

    #6679
    Anonimno
    Neaktivan

    صلاح الدين post=855 wrote: [quote quote=Ali Riza post=851]Ovaj brko na slici je bio Ali Riza beg 🙂
    Jeste da nema brade, ali su mu zato brkovi ko u kakvog turčina 🙂

    A ko je on bio i sta te je kod njega zadivilo da si ga izabrao kao korisnicko ime??

    Ali Riza efendi je bio veliki vojskovođa, iskreno, ne kao Salahudin Ejubija, ali ipak vođa jedne borbene jedinice u rusko-turskom ratu 🙂

    #6680
    Anonimno
    Neaktivan

    Što se tiće uređivanja stranice islam-iman, najveću ulogu , tj titulu administratora ima poznati nam Adnan e. Čolo , kojeg lahko možete pronaći po raznoraznim internet portalima i društvenim mrežama, kao npr na facebook… ali i u privatnom, stvarnom životu, ponekad i u sufijskim redovima 😀
    Adnan E čolo, objavljuje i za saff, kao i islambosna… sve u svemu par markica za održavanje sajta i bit će sve što požele drugi 😀

    Sada Suljo ima drugu priču, Tagar. Mnogo više uljepšanu, al otom po tom…

    #6681
    Anonimno
    Neaktivan

    Ali Riza post=856 wrote: [quote quote=صلاح الدين post=855][quote quote=Ali Riza post=851]Ovaj brko na slici je bio Ali Riza beg 🙂
    Jeste da nema brade, ali su mu zato brkovi ko u kakvog turčina 🙂

    A ko je on bio i sta te je kod njega zadivilo da si ga izabrao kao korisnicko ime??

    Ali Riza efendi je bio veliki vojskovođa, iskreno, ne kao Salahudin Ejubija, ali ipak vođa jedne borbene jedinice u rusko-turskom ratu 🙂

    Malo sam proguglo o njemu. Nista posebno. Meni je licno bezveze sto si njega uzeo kao primjer. Nista nema pri njemu od islama do fes. A i neki masonski redovi takodjer nose fesove. Ime zvuci rafidijsko. Pustio brcine obrijao bradu sto je suprotno od kako je Poslanik salallahu alejhi we selim naredio, plus indirektno branis sulju i stranicu.
    Ne svidjas mi se.
    Allahi manet.

    #6682
    Anonimno
    Neaktivan

    صلاح الدين post=858 wrote: [quote quote=Ali Riza post=856][quote quote=صلاح الدين post=855][quote quote=Ali Riza post=851]Ovaj brko na slici je bio Ali Riza beg 🙂
    Jeste da nema brade, ali su mu zato brkovi ko u kakvog turčina 🙂

    A ko je on bio i sta te je kod njega zadivilo da si ga izabrao kao korisnicko ime??

    Ali Riza efendi je bio veliki vojskovođa, iskreno, ne kao Salahudin Ejubija, ali ipak vođa jedne borbene jedinice u rusko-turskom ratu 🙂

    Malo sam proguglo o njemu. Nista posebno. Meni je licno bezveze sto si njega uzeo kao primjer. Nista nema pri njemu od islama do fes. A i neki masonski redovi takodjer nose fesove. Ime zvuci rafidijsko. Pustio brcine obrijao bradu sto je suprotno od kako je Poslanik salallahu alejhi we selim naredio, plus indirektno branis sulju i stranicu.
    Ne svidjas mi se.
    Allahi manet.

    Prijatelju,
    ako si primjetio, ja sam baš suprotno postupio, tj. nisam branio Sulja nego sam savjetovao da ga se ne reklamira, jer, što više ljudi pišu o njemu, to više drugi posjećuju njegovu stranicu.
    Iskreno, baš me briga za njim,jer znam, ako se budem držo Allahove vjere, ništa mi neće moći , ni on, ni bilo koja obaviještajna služba.
    A to što ti se ne sviđam, drago mi je, jer ja sam muško i volim žene a ne muškarce, i smatram da u ovim vjerskim forumima ne treba niko ni koga da bari 🙂

    #6683
    Anonimno
    Neaktivan

    Prije svega od ahlaka muslimana je da razgovor započnu sa Es-Selamu alejkum we rahmetullahi we berekatuhu, posebno me čudi za ove internet mudžahide da ne nazivaju selam, jer ipak samo su oni upravu a svi ostali muslimani su u zabludi… Iskreno, mislim da portal islam-iman.com, ima veliku popularnost među Bošnjacima kako u BiH tako i šire… Također vidim da gore navedeni portal posječujete i vi redovno te pratite serijali što me posebno obradovalo 🙂 Znam da je vecina vas koji ste komentarisali ovu fetvu, iz Sandžaka, tako da vam vrlo lahko mogu poslati jednu ekipu specijalaca, a vjeruj da specijalci dobro surađuju sa MUP-om RS-e, tako da vas mogu locirati za 10 min. :))) Vidim da mnogo lupate. Što rekao naš uvaženi prof. dr. Šefik Kurdić, nije nam dovoljno što smo daije, sad hoćemo da budemo i kadije. :))) Štaš’ tekfirovska posla, nemaju pametnija posla nego da raspravljaju o drugim ljudima, a toliko imaju svojih grešaka, upr. greška jedino ste vi upravu a svi ostali su u zabludi 🙂 Pošto kažeš da nema šeriatske države, preporučujem vam da rezervišete 2-3 duluma zemlje na mjesecu i povedete svoje prijatelje kako bi i oni uzeli koji dulum, da mogu uzgajati ovce, jer iskreno ništa drugo vam i ne pristaje :))) . Vjerovatno, ste svi završili neki od šeriatskih fakulteta pa tako olahko sebi dajete za pravo da komentarišete i tumačite propise islama :)))…. Mjesto što gubite vrijeme na komentare bolje bi vam bilo da proučite stranicu Kur'ana ili ako ništa da spavate.:)U svakom slučaju što se prije vratite u realnost, bit’ će vam lakše….

    Es-Selamu alejkum we rahmetullahi we berekatuhu…
    Polat Alender 🙂

    #6684
    Anonimno
    Neaktivan

    Polat-Alender post=860 wrote: Prije svega od ahlaka muslimana je da razgovor započnu sa Es-Selamu alejkum we rahmetullahi we berekatuhu, posebno me čudi za ove internet mudžahide da ne nazivaju selam, jer ipak samo su oni upravu a svi ostali muslimani su u zabludi… Iskreno, mislim da portal islam-iman.com, ima veliku popularnost među Bošnjacima kako u BiH tako i šire… Također vidim da gore navedeni portal posječujete i vi redovno te pratite serijali što me posebno obradovalo 🙂 Znam da je vecina vas koji ste komentarisali ovu fetvu, iz Sandžaka, tako da vam vrlo lahko mogu poslati jednu ekipu specijalaca, a vjeruj da specijalci dobro surađuju sa MUP-om RS-e, tako da vas mogu locirati za 10 min. :))) Vidim da mnogo lupate. Što rekao naš uvaženi prof. dr. Šefik Kurdić, nije nam dovoljno što smo daije, sad hoćemo da budemo i kadije. :))) Štaš’ tekfirovska posla, nemaju pametnija posla nego da raspravljaju o drugim ljudima, a toliko imaju svojih grešaka, upr. greška jedino ste vi upravu a svi ostali su u zabludi 🙂 Pošto kažeš da nema šeriatske države, preporučujem vam da rezervišete 2-3 duluma zemlje na mjesecu i povedete svoje prijatelje kako bi i oni uzeli koji dulum, da mogu uzgajati ovce, jer iskreno ništa drugo vam i ne pristaje :))) . Vjerovatno, ste svi završili neki od šeriatskih fakulteta pa tako olahko sebi dajete za pravo da komentarišete i tumačite propise islama :)))…. Mjesto što gubite vrijeme na komentare bolje bi vam bilo da proučite stranicu Kur'ana ili ako ništa da spavate.:)U svakom slučaju što se prije vratite u realnost, bit’ će vam lakše….

    P.S. Na poklon od mene dobijate par junica 🙂

    Es-Selamu alejkum we rahmetullahi we berekatuhu…
    Polat Alender 🙂

    Es-Selamu alejkum we rahmetullahi we berekatuhu,
    eto, jesam li bio u pravu? Što više napadate na tog Sulja, ljudi više idu njemu!
    Drugo, nemoj ti, Polate, da vređaš Sandžaklije, jer su Sandžaklije branili Bosnu, i da nije naših para, ne bi vi u Bosni imali ni junice ni ovce.
    Mi smo bar jedinstven narod, i jedan drugog čuvamo, a ne ko vi bosanci. Ugledajte se na nas bar po pitanju jedinstva.

    #6685
    Anonimno
    Neaktivan

    Ili da taj brko nije slucajno iz serije kad lišće pada koja se prikazuje na hayt tv 🙂

    Opa, vidi, vidi, pa i serije se gledaju, boj se ti Allaha, znaš li da je gledanje TV haram, gledaš nemoralne žene…. Da te čuje tvoj ”šejh” da gledaš TV mislim da ne bi dobro prošao 😀 😀 😀

    #6686
    Anonimno
    Neaktivan

    Bosnjo napisao si:

    “Prije svega od ahlaka muslimana je da razgovor započnu sa Es-Selamu alejkum we rahmetullahi we berekatuhu, posebno me čudi za ove internet mudžahide da ne nazivaju selam, jer ipak samo su oni upravu a svi ostali muslimani su u zabludi… Iskreno, mislim da portal islam-iman.com, ima veliku popularnost među Bošnjacima kako u BiH tako i šire…”

    Tacno ima popularnost medzu bosnjama ali ne i medzu muslimanima.
    Bosnje i muslimani nisu isto.
    Vecina bosnje je pomijesalo Islam sa demokratijom, Islam sa svojim prohtijevima i strastima, vecina bosnji otislo u sufijske redove, mnogo bosnji ostalo u komunjarskom duhu, mnogo njih tretira sebe kao ateiste, jedna grupa bosnji zeli da se vrati u bogumilstvo i krivi Islam za sve sto se desava u BiH (ako neko nevjeruju neka poseti kafirsku stranica http://www.bosnjastvo.com da se uvjeri da ima i takvih kafirskih bosnji) i jos mnoge druge zabludjele grupe bosnji koje duboko koracaju ka kufru.
    Stoga si u pravu kad kazes bosnje (a ne muslimani) posjecuju taj izdajnicki sajt jer taj sajt nije Islamski vec bogumilsko-bosnjacki. Informacije prenose od jevreja i krscana umijesto od islamskih izvora, blate mudzahide, prenose vijesti ko da su srpska RTS ili FTV televizija a ne islamski portal.

    Zato bosnje vratite se odakle ste dosli, nije mijesto ikvarenim bosnjama na ovoj stranici, ovde su iskreni Allahovi robovi a ne podmuklice i licemjeri kao ti vasi sa te izdajnicke stranice.

    #6687
    Anonimno
    Neaktivan

    Polat-Alender post=860 wrote: Prije svega od ahlaka muslimana je da razgovor započnu sa Es-Selamu alejkum we rahmetullahi we berekatuhu, posebno me čudi za ove internet mudžahide da ne nazivaju selam,

    Pa što ti nisi započeo sa selamom? Druge savjetuješ, a sam ne prakticiras. A zašto li se pozivaš na ahlak??

    jer ipak samo su oni upravu a svi ostali muslimani su u zabludi…

    Ovo već viđeno na ihvanijskim i murdžijskim forumima. Kada sektašima ponestane argumentacije, onda to nadoknade pričama o ahlaku i ispraznim optužbama.

    Iskreno, mislim da portal islam-iman.com, ima veliku popularnost među Bošnjacima kako u BiH tako i šire…

    Islam-iman ima velike resurse i mnogo ljudi koji rade za taj portal, a kako i neće kada špijunske službe daju i kapom i šapom samo da se propagira zabluda. No, sarajevo-x ima bar 10 puta više posjeta, pa hoćemo li reći da su oni jos više u pravu od vas? Jadna li je logika kojom se služite. Ovdje nije tema posjećenost Suljinog sajta već njegov murtedluk i špijunske rabote, tako da ti, s obzirom da nisi imao nikakav dokaz kojim bi opravdao Sulju (možda sebe lično) onda si posegao za “krunskim dokazima”.

    Također vidim da gore navedeni portal posječujete i vi redovno te pratite serijali što me posebno obradovalo 🙂

    I treba da te “raduje”, jer mi pomno pratimo aktivnosti svakog špijuna i upozoravamo na njih.

    Znam da je vecina vas koji ste komentarisali ovu fetvu, iz Sandžaka, tako da vam vrlo lahko mogu poslati jednu ekipu specijalaca, a vjeruj da specijalci dobro surađuju sa MUP-om RS-e, tako da vas mogu locirati za 10 min. :))) Vidim da mnogo lupate.

    Mi ne sumnjamo da Suljo ima jake veze u raznim MUP-ovima, nakon što je raskinuo vezu sa Allahom, ostalo mu je da gradi tagutske veze.

    Što rekao naš uvaženi prof. dr. Šefik Kurdić, nije nam dovoljno što smo daije, sad hoćemo da budemo i kadije. :))) Štaš’ tekfirovska posla, nemaju pametnija posla nego da raspravljaju o drugim ljudima,

    Znamo da biste vi voljeli da mi raspravljamo o sunnetima abdesta, a vas ostavimo na miru. Međutim, mi vas nećemo ostaviti na miru, sve dok vi ne prestanete da špijunirate muslimane i radite za kafire, blateći u isto vrijeme sljedbenike sunneta i mudžahide. Ako si primjetio, Suljo je bio objavio desetine tekstova protiv mudžahida i ehli sunneta, pa sam ja tek objavio tekst o Sulji. Dakle, on je taj koji je “raspravljao o drugim ljudima”, a mi samo branimo čast muslimana i mudžahida koju je oskrnavio špijun Suljo.

    a toliko imaju svojih grešaka, upr. greška jedino ste vi upravu a svi ostali su u zabludi 🙂

    Mogao si staviti 10 znakova osmjeha, tako bi dodatno pojačao ovaj “neoborivi dokaz”. Kao što rekoh, interesantna je činjenica da nam naši oponenti često ovo “naturaju na nos” u momentu nedostataka dokaza.

    Pošto kažeš da nema šeriatske države, preporučujem vam da rezervišete 2-3 duluma zemlje na mjesecu i povedete svoje prijatelje kako bi i oni uzeli koji dulum, da mogu uzgajati ovce, jer iskreno ništa drugo vam i ne pristaje :))) .

    Čuvanje sitne stoje je praksa Allahovih poslanika i mi protiv toga nemamo ništa. Složićeš se sa nama, čuvanje ovaca je sigurno bolje od špijuniranja muslimana i njihova ezijećenja.

    Vjerovatno, ste svi završili neki od šeriatskih fakulteta pa tako olahko sebi dajete za pravo da komentarišete i tumačite propise islama :)))….

    Mi ne komentarišemo niti tumačimo propise islama. Zar reći da je Suljo špijun po tebi tumačenje propisa??? Čovjek sam priznao da je bio špijun, i sad smo mi tekfirovci što kažemo da je Suljo priznao da je bio špijun?

    Mjesto što gubite vrijeme na komentare bolje bi vam bilo da proučite stranicu Kur'ana ili ako ništa da spavate.:)

    Ako za tebe nije gubljenje vremena da braniš špijuna, što bi za nas bilo gubljenje vremena da upozoravamo na ovog špijuna?

    U svakom slučaju što se prije vratite u realnost, bit’ će vam lakše….

    Kamo sreće kada biste se vi vratili u realnost islama!

    P.S. Na poklon od mene dobijate par junica 🙂

    A ti mu dođeš kao rasplodni bik ili šta već?

Pregledavate 15 postova - 16 do 30 (od ukupno 80)
  • Morate biti prijavljeni kako bi mogli odgovoriti na ovu temu.