Kako je špijun Suljo Bahtić ohalalio špijuniranje za tagute

  • This topic has 79 odgovora, 23 glasa, and was last updated prije 12 years, 1 months by Anonimno. This post has been viewed 16590 times
Pregledavate 15 postova - 61 do 75 (od ukupno 80)
  • Autor
    Postovi
  • #6740
    Anonimno
    Neaktivan

    Na upit jednog brata, ko uređuje serijal: “Propisi tekfira” na islam-iman i zašto uzimaju sa stranice answering-extremism.com, kada je ona poznata kao sektaška, jedan od urednika tog portala mu odgovara slijedeće:

    …mi smatramo tu stranicu adekvatnom za uzimanje informacija, dok s druge strane stranicu putvjernika.com ne smatramo kao takvu, jer ima JAKO pristrasne stavove, i po mom mišljenju zauzima ekstremne stavove po većini pitanja što nije praksa Resulullaha sallallahu alejhi we selleme…

    …svi mi uređujemo taj serijal, između ostalih i ja, a ondje ja ne vidim ni jednu stvar da nije u skladu sa Islamom, mi svi uzimamo odgovornost za onaj serijal…

    #6741
    Anonimno
    Neaktivan

    Sektasku stranicu smatraju adekvatnom za uzimanje informacija. La havle we la kuvvete illa billah.

    Nego treba te uredinke portala islam-iman.com pitati je li praksa Resulullaha, sallallahu alejhi ve sellem, bila da spijunira muslimane i odaje ih nevjernicima i radi za interese nevjernika?

    #6747
    Anonimno
    Neaktivan

    stranica http://www.answering-extremism.com je jedan vid glasnogovornika tagutske saudijske vlade..tekstovi na ovoj stranici ukazuju da je ovdje riječ o promociji medhalijske fikre čiji su osnovi:

    -zabrana kritikovanja muslimanskih vlada bez obzira šta radili i kako se ponašali

    -uslov da se pokrene džihad je dozvola i poziv vladara a ako vladar ne proglasi džihad, sjedi mirno u rahatluku i pij čaj bez obzira što se u susjednoj zemlji muslimani ubijaju, muslimanke siluju, islamske svetinje gaze i ponižavaju, ruše mesdžidi i ubijaju radnici za islam, pljačkaju muslimanska bogatstva i spaljuje muslimansko kulturno naslijeđe.

    -nesuđenje po Allahovom zakonu i sunnetu Allahova Poslanika alejhi selam smatraju samo velikim grijehom i malim širkom pokušavajući na svaki način odbraniti vladare koji ne sude po Šerijatu raznoraznim šubhama i intelektualnim “labirintima

    -zabrana izražavanja nezadovoljstva postojećim stanjem mirnim demonstracijama jer je to eto običaj nevjernika???

    -optuživanje svih svojih neistomišljenika od uleme, daija i njihovih sljedbenika da su haridžije, novotari, zabludjeli, tekfirijje i sl.

    -pretjerano kritikovanje pokreta Muslimanska braća praveći se slijepim za puno hajra koji je ovaj pokret učinio a posebno Sejjida Qutba i Hassana al-Bannaa da im se Allah obojici smiluje a oprosti njihove grijehe (to kritikovanje je između ostalog i zbog toga što Muslimanska braća često upute kritike muslimanskim vladarima zbog njihovog jasnog kršenja islamskih propisa)

    -zastrašivanje muslimana terminom fitna – smutnja sa ciljem da se tako ugasi i ušutka svaki glas kritike na račun vladajućih oligarhija

    #6750
    Anonimno
    Neaktivan

    Jaseer 2012 wrote:
    -zabrana izražavanja nezadovoljstva postojećim stanjem mirnim demonstracijama jer je to eto običaj nevjernika???

    Allah najbolje zna, možda su ovdje i u pravu.

    Muslimani su pokorni vođi kakav god da je, sve dok je musliman. Kad počini djelo kufra muslimani se ustaju protiv njega, ne mirnim demonstracijama već zna se kako.

    Imamo prelijepe primjere braće mudžahida širom svijeta. Nedavno je na portalu objavljen intervju sa mudžahidima Jemena koji su rekli da bi se pokorili vladi Jemena istog momenta kada bi ovi počeli vladati po šerijatu. Dotad sa njima ratuju.

    Što se tiče unošenja “fitne i nereda”:

    #6753
    Anonimno
    Neaktivan

    AK47 je napisao:

    Allah najbolje zna, možda su ovdje i u pravu.
    Muslimani su pokorni vođi kakav god da je, sve dok je musliman. Kad počini djelo kufra muslimani se ustaju protiv njega, ne mirnim demonstracijama već zna se kako.

    Ja sam na stavu da su mirne demonstracije jedan od načina izražavanja nezadovoljstva određenim potezima vladajućih struktura.
    Mislim govor da se vladar ukoliko zapadne u nešto što se suprotstavlja islamskim propisima savjetuje pisanim putem u današnje vrijeme mislim čovjek mora stvarno živjeti u “oblacima” da povjeruje da će to dati neki rezultat

    Habibi nemaju svi muslimanski narodi dovoljno snage i oružja da pokrenu džihad protiv tirana koji ima piju krv zar ne? Primjer Tunisa i Egipta govore o snazi narodnog izlaska na ulice i traženja svojih prava kroz demonstracije….
    Moje lično mišljenje je da su narodne demonstracije bez obzira što su posuđene od kafira izuzetno efektivno oružje protiv nepravednih vladara koji ne primaju savjete a okruženi “poniženim” učenjacima koji im šerijatski opravdavaju njihova nedjela a obične muslimanske masa plaše “obavezom pokornosti vođi muslimana sve dok on učini djelo kufra!

    Znači muslimanski vladari koji nisu počinili kufr ( hipotetički rečeno ) ali čine zulum nad svojim podanicima, prolijevaju muslimansku krv, rasipaju muslimanska bogatsva dok običan narod nema šta za jesti su uredu i pokornost njima je obaveza a narod treba da saburi i trpe da ne bi prekršili pravilo “pokornosti vođi muslimana sve dok on učini djelo kufra“Eh u ovakvoj situaciji su mirne demonstracije odlično rješenje kako da se izrazi nezadovoljstvo određenom nepravdom…

    #6757
    Anonimno
    Neaktivan

    Ne želeći da ikoga posebice kritikujem, želio bih samo iznijeti jednu žalosnu istinu: murdžijska propaganda je toliko uzela maha među braćom da skoro da nećeš naći brata selefiju koji ti neće reći da nije dozvoljeno ustati protiv vladara muslimana. Da ne govorimo tek za murdžije i njima slične.
    A ispravno je da je čak dozvoljeno ustati i protiv vladara muslimana ukoliko on ne naređuje namaz!!!

    #6797
    Anonimno
    Neaktivan

    BOJTE SE ALLAHA, čak da je to Suljo i uradio NIJE ISLAMSKI DA SE TO IZNOSI U JAVNOST,neka vas Allaha opameti insaAllah, umjesto da upozoravamo na neislamske stvari vi napadate ISLAMSKU STRANICU, BOJTE SE ALLAHA, svi mi pozivamo Allahu,a vi se okomili na taj jedan tekst koji je po vama sumnjiv, BOJTE SE ALLAHA ZA vaše riječi, koliko je samo priznatih učenjaka zabranilo tekfir i upozoravalo na njega, između ostalih i Ibn Tejmijje, ali očigledno je većina vas sljedbenici strasti te bukvalno shvaćate neke stvari..Kako ste samo “mudri”, šaljete poruke adminiistratorima islam-iman.com, kako bi njihove odgovore mogli ovdje postavljati..vaše spletke su providne, reče neki da me nema, imam ja BRATE moj i važnijeg posla od blaćenja drugih ljudi, a vi što ste se okomili na ovog brata,BOJTE SE ALLAHA…ti koji si toliko upućen u web-dizajn, tražiš sa c-panela..hehe..samo ti se mogu nasmijati na tvoje “ogromno”znanje iz oblasti web-dizajna, UPOZNAJTE SULJU lično pa sudite o njemu, zar to nije PRAKSA RESULULLAHA alejhi selatu we selam???Pobrkali su mnogi od vas prioritete, da je Resululllah alejhi selatu we selam postupao tako BUKVALNO i NAGLO kao većina vas sa ove stranice čiji sadržaj posjeća na HARIDŽIJSKE stavovee, Allah samo zna gdje bi Islam dospio i koga bi vi pridobili ovakvim GRUBIM i NEZRELIM stavovima, ulema koja podržava vaše stavove je MALA,a ULEMA mojih stavova je DŽUMHUR, pozivam se ponovo na hadis “Moj ummet se neće složiti na zabludi”..neka vam je Bog na pomoći,i esselamu alejkum..VAŠ BRAT PO VJERI KOJI VAM ŽELI DOBRO,i NE ŽELI DA VAM UPRLJA ČAST svojim komentarima…subhanAllah..:'(

    #6798
    Anonimno
    Neaktivan

    FFORI post=975 wrote: NIJE ISLAMSKI DA SE TO IZNOSI U JAVNOST

    Čuj nije Islamski da se upozore muslimani na špijuna otpadnika koji špijunira muslimane za kjafire i onda se još usudi napraviti stranicu na kojoj promoviše ekstremne džehmijske stavove.. SubhanAllah, vadžib je upozoriti na njega.

    A u pravu si, nije ovo praksa Resulullaha SAWS, u ono doba Sulji bi glava odletila k'o fišek i nebi imao prilike dalje sijati svoju zlobu među muslimanima.

    #6799
    Anonimno
    Neaktivan

    FFORI post=975 wrote: BOJTE SE ALLAHA

    Molim Uzvisenog Allaha da nas ucini od bogobojaznih i da nam poveca takwaluk.

    FFORI post=975 wrote: čak da je to Suljo i uradio NIJE ISLAMSKI DA SE TO IZNOSI U JAVNOST,neka vas Allaha opameti insaAllah,

    Nema sumnje da jeste spijunirao i imaju svjedoci od brace i tvoje rijeci kojima ubacujes sumnju nisu na mjestu. Nije islamski da se muslimani spijuniraju i to jos u korist kafira. Pa ni kafiri ne vole da medju njima ima spijun koji radi za tudje interese.
    Reci ti Sulji neka se opameti i neka se iskreno pokaje Allahu i ako mu ubuduce dodju Sipovci, OSA-ovci i ostale tagutske sluzbe neka ih odbije i neka zarad dunjaluka ne prodaje vjeru. I reci mu da mu pranje fetvama postavljenim u pogresan kontekst ne koristi kod ljudi koji znaju vjeru. Neka zna da mi vjeru poznajemo i nismo dzahili da nam moze pricati price za djecu.

    #6800
    Anonimno
    Neaktivan

    FFORI post=975 wrote: BOJTE SE ALLAHA, čak da je to Suljo i uradio NIJE ISLAMSKI DA SE TO IZNOSI U JAVNOST,

    Islamski je, kada bi postojao Šerijat da se špijunu odrubi glava, makar se i pokajao. Pogledaj o ovome bilo koju fikhsku knjigu pa se sam uvjeri, pošto meni ne vjeruješ.
    Također je islamski da se upozori na špijuna kako bi se muslimani zaštitili njegovog zla.

    umjesto da upozoravamo na neislamske stvari vi napadate ISLAMSKU STRANICU,

    Ta stranic aje muslimanima donijela mnogo zla, pored toga što propagira džehmijsku akidu, a džehmije nisu muslimani po konsenzusu uleme.

    BOJTE SE ALLAHA, svi mi pozivamo Allahu,a vi se okomili na taj jedan tekst koji je po vama sumnjiv,

    Nije jedan, Suljo je do sada objavio najmanje 30 tekstova u kojima je propagirao zabludu i džehmijske stavove i blatio čast muslimana. Mi samo upozoravamo na sajt koji ima prefiks islamski a u suštini je džehmijsko-špijunski.

    BOJTE SE ALLAHA ZA vaše riječi, koliko je samo priznatih učenjaka zabranilo tekfir i upozoravalo na njega, između ostalih i Ibn Tejmijje,

    De nam malo prospi nekoliko murdžijskih bisera o Ibn Tejmijevoj zabrani “tekfira”.
    Ali prije toga bih te zamolio da nam kažeš šta je to tekfir. Ovo nemoj nikako preskočiti, jer imam osjećaj da ti pišeš o nečemu a da ne znaš njegovo značenje.

    ali očigledno je većina vas sljedbenici strasti te bukvalno shvaćate neke stvari..

    Otvorite nam oči, o vi prosvjetljeni!

    imam ja BRATE moj i važnijeg posla od blaćenja drugih ljudi,

    Pa ti si nas već oblatio!!!

    a vi što ste se okomili na ovog brata,BOJTE SE ALLAHA…ti koji si toliko upućen u web-dizajn, tražiš sa c-panela..hehe..samo ti se mogu nasmijati na tvoje “ogromno”znanje iz oblasti web-dizajna,

    Kada budeš otišao u CPanel, potom u Logs-u izabereš Awstat ili Web analizer, vidjećeš broj posjeta sajta, a onda se nasmijati svojoj gluposti i “preogromnom” znanju iz oblasti web dizajna!

    UPOZNAJTE SULJU lično pa sudite o njemu, zar to nije PRAKSA RESULULLAHA alejhi selatu we selam???

    Ti si mladiću, samo nešto načuo o islamu, pa si se osjetio vrlo bitnim da svoje “široko” znanje preneseš na druge. Po tebi ispade da ne smijemo ružno govoriti o Iblisu, Hitleru, Obami,… jer ih lično ne poznajemo… Jadno.

    Pobrkali su mnogi od vas prioritete,

    Ovo nam je postalo jasno čim smo pročitali komentare naših oponenata.

    da je Resululllah alejhi selatu we selam postupao tako BUKVALNO i NAGLO kao većina vas sa ove stranice čiji sadržaj posjeća na HARIDŽIJSKE stavovee,

    Možeš li nam definisati pojam tekfira, Allaha ti!

    Allah samo zna gdje bi Islam dospio i koga bi vi pridobili ovakvim GRUBIM i NEZRELIM stavovima,

    Upozoravanje na špijuna nije grubo, već OBAVEZA!

    ulema koja podržava vaše stavove je MALA,a ULEMA mojih stavova je DŽUMHUR,

    Ista kao što je bilo u vrijeme Ibn Tejmijje, Ibnul Kajjima, Muhammeda ibn Abdul-Wehhaba…
    Međutim ako pogledaš ulemu koja podržava naše stavove, vidjećeš da su to učenjaci koji su govorili i radili po svom znanju. Oni živi su danas u zatvorima diktatora, a zato što su govorili istinu u lice tagutima, oni koji su preselili, preselili su ponosno…

    pozivam se ponovo na hadis “Moj ummet se neće složiti na zabludi”

    Ovo je upravo dokaz protiv tebe!

    ..neka vam je Bog na pomoći,i esselamu alejkum..VAŠ BRAT PO VJERI KOJI VAM ŽELI DOBRO,i NE ŽELI DA VAM UPRLJA ČAST svojim komentarima…subhanAllah..

    We alejkumusselam i pročitaj ponovo svoj post!

    #6803
    Anonimno
    Neaktivan

    @FFORI
    Posto se pozivas na to da vasu stranicu podrzava vecina uleme, reci mi da li vecina uleme podrzava propagiranje maturidijske akide?

    http://www.islam-iman.com/index.php?option=com_content&view=article&id=13483:da-li-bosanski-muslimani-pripadaju-earijskoj-ili-maturidijskoj-koli-u-akaidu-&catid=49:iman&Itemid=132

    Na sav glas pricate protiv “samoubilackih akcija” i kazete da to teroristi rade, Kardavi je dozvolio shehidske akcije, zasto njega ne prozovete teroristom?

    Podrzavate Cerica, Cerica koji je izgovorio ovo….

    “…Bože, pomozi i podrži našega velikog Kralja Josipa Franju Prvoga i osnaži njegovu vojsku. Bože, učini ga zadovoljnim, a njegovo kraljevstvo učini zaštićenim i naprednim”
    tekst cijele dove…
    http://www.essunne.com/DA-WA/careva-dova-za-njkv.html

    izdvajam dio “… i osnaži njegovu vojsku…”

    Pomaganje kjafira protiv muslimana je kufr po konsenzusu koji navodi Imam Ibn Hazm.

    Podrzavate Cerica koji je javno podrzavo taguta Gadafija, u jednom videu ( koji je ukonjen sa youtube-a) Ceric Gadafija naziva bratom i dodeljuje mu neki orden…

    Da li je vecina Uleme na koju se pozivate na ovome sto je dosad nabrojano?

    Zar uopste imate pravo da pricate protiv Sirijskog taguta ( a tu ste ovih dana medju najglasnijima)
    dje ste bili ranije, ili mislite da ovo sto radi onaj tagut radi tek od prosle godine?
    Lako je sad pricati protiv njega, kad je jasno da mu se uzdrmao presto,

    Kazi mi sta mislis o vladajucoj porodici tkz Saudijske Arabije?

    #6805
    Anonimno
    Neaktivan

    Usama je napisao:

    Podrzavate Cerica, Cerica koji je izgovorio ovo….
    “…Bože, pomozi i podrži našega velikog Kralja Josipa Franju Prvoga i osnaži njegovu vojsku. Bože, učini ga zadovoljnim, a njegovo kraljevstvo učini zaštićenim i naprednim”

    Ovo je dova (molitva) koju je moj prethodnik reisu-l-uleme Muhammed Džemaluddin Čaušević napisao prije sto godina za cara Franju Josipa Prvoga da se čita u Bosni povodom njegovog rođendana:

    Zahvaljujemo Ti se Bože koji čuješ, koji si blizu i koji dovu uslišavaš. I donosimo salavat i selam na Tvog dragog miljenika i odgajatelja, na njegovu porodicu i na njegove ashabe.

    Svi smo mi Božiji i Bogu se vraćamo.

    Bože, koji se izdvajaš u svojoj veličini i moći, Ti si onaj koji daruje i nema onoga koji Te u tome može spriječiti, i Ti si onaj koji daješ ugled i moć i niko Te u tome ne može odvratiti. Ti daruješ koga hoćeš i Ti uzdižeš koga hoćeš, Ti si Svemoćan nad svim stvarima.

    Bože, mi smo Tvoji pokornici i učimo ti najiskreniju dovu u ovom hramu Tvoje prisutnosti i molimo Te Tvojim istinskim obećanjima, i Tvojim plemenitim rukama, i Tvojom neizmjernom milošću; i molimo Te čašću svih Tvojih vjerovjesnika i poslanika da ojačaš Tvojom subhanskom podrškom kraljevsku porodicu, poznatu po pravdi i nepristrasnosti svugdje i na svakom mjestu, porodicu našega velikog i voljenog Kralja, našeg dragog vladara Franju Josipa Prvog. Bože, pogledaj u njegovu časnu porodicu Tvojim okom, i sačuvaj ga i njegovu porodicu od prljavih stvari i od patnji.

    Bože, učini da on i njegova časna porodica budu u Tvom okrilju sigurnosti sretni i zadovoljni, i ne dopusti njegovim i neprijateljima njegove porodice da nađu put do njih. Bože, udalji od vrata Tvoje milosti svakog onoga koji pomisli da učini kakvo zlo ovoj časnoj porodici.

    Bože, pomozi i podrži našega velikog Kralja Josipa Franju Prvoga i osnaži njegovu vojsku. Bože, učini ga zadovoljnim, a njegovo kraljevstvo učini zaštićenim i naprednim.

    Bože, omili mu ono što je Tebi milo i s čime si Ti zadovoljan i učini da put ljubavi do njega bude otvoren, i unesi u njegovo srce ljubav za očuvanje njegove čvrste vjere tako Ti milosti svih Tvojih vjerovjesnika i poslanika.

    Bože, pomiri nas, spoji naša srca i uputi nas putevima mira.

    Amin! Amin! Amin!

    O Ti koji čuješ one koji Ti se mole.

    Hvala Allahu Gospodaru svjetova. el-Fatihah!

    komentar: i[i]z dan u dan sve se više uvjeravam kakvom to “[i]džadom” hodi tzv.islamska zajednica u BiH..braniti instituciju čiji poglavar izgovara ovakve riječi je postupak koji je pod jednim velikim upitnikom..[/i][/i]

    #6808
    Anonimno
    Neaktivan

    Jasere brate nema tu nista pod upitnikom, jasno je to ko prstom u oko pod usklicnikom…

    #6837
    Anonimno
    Neaktivan

    Ovako prolaze ili “odlaze” spijuni u Avganistanu.
    {liveleak}b9c_1314221013{/liveleak}

    #6840
    Anonimno
    Neaktivan

    Da li je ovakav način egzikucije osuđenika šerijatom dozovljen ? Mislim ako se već bore na strani istine, zašto će im ovakvi video snimci, a ako osuđenike kažnjavaju smrću što nekoriste metode koje su došle u šerijatu, ovo je već previše okrutno, ili se radi o činu neke samoorganizirane brigade ?

Pregledavate 15 postova - 61 do 75 (od ukupno 80)
  • Morate biti prijavljeni kako bi mogli odgovoriti na ovu temu.