Talibani čestitali Muslimanskoj braći!

  • This topic has 51 odgovor, 20 glasova, and was last updated prije 11 years, 9 months by Anonimno. This post has been viewed 6815 times
Pregledavate 15 postova - 16 do 30 (od ukupno 52)
  • Autor
    Postovi
  • #9606
    Anonimno
    Neaktivan

    zajko post=4169 wrote: Citajuci odgovor RPG koji je dao ovom sejtanovom oficiru Antizionistu,shvatio sam da i kod mene ima tih njihovih oficircica i vojnika koji su u sluzbi sejtana,a bore se svim mogucim sredstvima protiv sljedbenika Kur'ana i Suneta.Zapravo su oni jako opasni za davu,jer ih mnogi neupuceni smatraju za muslimane.Vjernik treba da moli Allaha za Uputu kako za sebe tako i za druge Allahove robove jer je tada u sluzbi Allahove vjere,ali ako dovi protiv Allahovih robova tada je u sluzbi sejtana,jer to i jeste sejtanov cilj da upropasti sve koji mu se potcine.Ipak ako covjek svesno dovi protiv sebe kao ovaj Antizionist,vjerujem da je on ili jedan od onih koji ne vjeruje u Allaha i Sudnji dan ili od onih jako zabludjelih.Zato se i ja pridruzujem dovi RPG-a,dovim na dovu Antizionista,i kazem i ja da se vidimo na Velikom danu,kada ce Istina i samo Istina svima biti predocene.Molim Allaha Jedinog,osim Kojeg drugog boga nema,da Iskrene Uputi na Pravi put,da ih ucvrsti na pravom putu,te da ucini da istrajemo na tom putu sve do susreta sa Njim.Molim Allaha da ocisti srca vjernika od svake zlobe i zavisti te da se volimo u Njegovo ime kao sto se vole rodjeni i jos vise od toga.Amin!!!

    Prejaka je kvalifikacija “šejtanov oficir”, jer među ihvanijama ima različitih sorti: od onih koji su zaglibili u kufr i širk (poput ihvanijskih vođa koji dolaze na vlasti pa onda iz “mudrosti” sude nevjerničkim zakonom i propisuju tagutske, pa do onih koji su obmanuti slatkorječivošću ihvanijskih vođa i duhovnih lidera. Kao što se može vidjeti, Antizionist je ubjeđen da ihvanije upostavljaju Šerijat te da su zaštitnici šerijata. Za Antizionistu se ne može reći da je “šejtanov oficir” jer on nije ni svjestan ihvanijske obmane. Radije, on je žrtva ihvanijske zavjere.

    #9615
    Anonimno
    Neaktivan

    InshaAllah cu da budem umjereniji ubuduce kod iscitavanja postova.Neka te Allah nagradi na upozorenju.Amin!!!

    #9617
    Anonimno
    Neaktivan

    zajko post=4183 wrote: InshaAllah cu da budem umjereniji ubuduce kod iscitavanja postova.Neka te Allah nagradi na upozorenju.Amin!!!

    Amin na dovi, neka i tebe Allah nagradi najljepšom nagradom!

    Jučer je Mursi odao simboličnu zakletnu na Tahriru. Između ostalog je rekao:

    “Zaklinjem se da ću očuvati republički sistem i nezavisnost Egipta”.

    Kako je ovaj “islamista”, koji se deklarativno zalaže za Šerijat, mislio da uspostavi Šerijat očuvanjem republičkog sistema, nije jasno, jer republični sistem i Šerijat stoje jedno nasuprot drugog.

    U republičkom sistemu, narod bira vladara, pa tako, ako narod želi, može izabrati kafira za vladara, a republički sistem jamči narodu to pravo.

    U Šerijatu, narod nema pravo da izabira što je njemu volja. Šerijat se uspostavlja, a ne stavlja se na glasanje, tj. narod nema pravo odlučivati hoće li u njegovoj državi vladati Allahov zakon ili ne! U šerijatu, vladara bira Šura učenih i bogobojaznih, a ne neuk narod.

    Danas je Mursi izrekao nekoliko izjava koje razotkrivaju definiciju “šerijatske države” kod ihvanija, a to je u stvari država bućkuriša sa islamskim nalijepnicama na ulaze u njene institucije.

    Iz dubine srca odajem počast egipatskom narodu i Vijeću Ustavnog suda.

    Vijeće ustavnog suda je tagutsko, i sigurno ne sudi po Šerijatu!

    „Zajedno ćemo raditi na boljoj budućnosti novog Egipta. Danas su egipatski ljudi uspostavili novi život, krenuli novim put demokratije“, rekao je Morsi.

    Demokratija je vladavina naroda i u sebi uključuje republiku.

    „Poštujem sudski sistem Egipta, zakonodavni sistem Egipta i učinit ću sve da garantiram nezavisnost ovih institucija“.

    Kako sudski, tako i zakonodavni sistem Egipta, u suprotnosti su sa Šerijatom, i predstavljaju tagutske institucije. Nadati se je da je Mursi dok je ovo govorio zamišljao (mislio na) budući šerijatski sudski i zakonodavni sistem.

    Ihvanije se ovih dana hvale “prkosom” Mursija egipatskoj vojsci, kada je jučer izrekao “slavnu” izjavu:
    “Nijedna institucija nije iznad naroda”.
    Jadnici, ne znaju da je ova izjava u svojoj vanjštini nevjerstvo u Allaha, jer je institucija Šerijata iznad naroda, dok riječi da nema institucije iznad naroda oslikavaju srž demokratske sekularističke države. Čime se pametan stidi, budala se ponosi!
    Naravno, i ovdje neko može pravdati Mursija da je ciljao na nešto drugo, a ne na ono što je rekao.

    Sve u svemu, za jednog “islamistu” koji tvrdi da teži uspostavljanju Šerijata, previše vrlo opasnih izjava za samo dva dana!

    Samo da napomenem, da mi nismo zlonamjernici koji u svemu vide zlo. Mi bi voljeli da je Mursi zaista čovjek koji želi uspostavu Šerijata i koji će uspostaviti Šerijat, onakav kakav je, a ne kakvog ga zamišljaju ihvanije i druge frakcije. Međutim, metoda kojom je započeo “uspostavu Šerijata” je u suprotnosti sa Šerijatom, što pojačava sumnju da je ovo još jedna blistava obmana muslimana.

    Vrijeme koje slijedi će, inšaAllah, pokazati hoće li ihvanije uspostaviti Šerijat u Egiptu i kakav će to Šerijat biti. Kao što reče jedan brat: VRIJEME JE ODLIČNA STVAR, JER RAZOTKRIVA STVARI!

    Reference:
    http://balkans.aljazeera.com/makale/morsi-polozio-predsjednicku-zakletvu
    http://balkans.aljazeera.com/makale/morsijev-prkos-vojsci-u-vatrenom-govoru

    #9620
    Anonimno
    Neaktivan

    Mene zapada za oci da se oni koji se odricu od svih taguta i uopsteno musrika, a moguce (neznamo sve njih) kod pojedinaca pretjeruju u tekfiru, na jedan se ‘suptilan’ nacin banuju sa naseg foruma dok se ovim sljedbenicima raznih taguta-voda i njihovih vlada daje roka da se ovdje od njih prakticno sve osjeca, samo ne friski vazduh.

    Dakle, ja bi ove koji nemaju kufr u taguta prije u korpu za smece nego li one koji su muslimani a pretjeruju u pojedinacnom tekfiru po pitanju nekih imena, mada nisu svi isti, kod njih to moze svako po pitanju pojedincanog tekfira imati tewil, pa ako pogrijesi grijeh njemu kod Allaha a ako pogodi nagrada njemu kod Allaha, koliko sam shvatio iz njihovog menhedza, ali da ne skrecemo sa teme…

    Meni je jasno i stanje Mursija i njegovih sljedbenika-ihvanija. To sto oni prvo lazu sami sebe pa i sve ostale raznim obmanama i igranjem rijeci, to je njihov problem, (mada je dosta kad se hvale taguti razni od ustava, sudova itd). Jasno je stanje Mursija kao sunce u po bijela dana, sumnja samo ili neznalica o njegovom stanju ili neznalica o znacenju Shehadeta, njegove negacije i potvrde.

    To sto ihvanije rade nije menhedz Muhammeda, sallallahu ‘alejhi we sellem, vec slijedenje aslu kafira i takav jedan pokusaj je bio u Alziru pa sta se desilo i sta su uradili tim ljudima neprijatelji islama. Zamisli tolike atomske glave Izraela pored i oko njih a oni spremni svi za ”sherijat”, to je samo igra rijecima i laz koja se shiri.

    Da me neko pogresno ne shvati, Allah je Najaci i Najveci i Jedini koji Odlucuje o svemu, ali ihvanije i ostali mnogi ljudi ne poznaju Allaha, zato kazem, oni misle i vide prijetnje i kad treba u misje rupe ce se zavuci i boriti protiv uspostave sherijata samo da ”nemaju problema” sa kafirima, kazem danas u ovom vaktu dok se ne promjeni svijest ljudi i ne prosiri Tewhid Allaha, sahwom tj. dawom i dzihadom.

    Ovo je sve samo uopsteno nadam se da me nece niko pogresno razumjeti. Selam ‘alejkum svima.

    #9625
    Anonimno
    Neaktivan

    RPG post=4154 wrote: Drugo, talibani nemaju pristup internetu 24/7 sati, niti pristup informacijama, s toga vjerujem da su značajno dezinformisani. Dokaz: u svojoj Izjavi spominju islamsku egipatsku vladu, a vlade poodavno nema, jer je raspuštena, kao i parlament. Također, vjerujem da su talibani obmanuti Mursijevim govorima, kao i ogromna većina muslimana na svijetu.

    Talibani nemaju dovoljno informacija i dezinformisani su mnogo a imaju braća na jednom džihadskom forumu i Porčin i Balkanov džemat u Beču…?
    Jarane, slažem se djelimično sa tobom da nema svaki Taliban pristup internetu, mnogi nikad nisu ni pristupili internetu i ne treba im vjerovatno, ali čestitke i proglase ne pišu obični Talibani, nego takve poslove, slobodno mogu reći državničke odluke, pogotovo ako se radi o inostranstvu(a Egipat jeste) donosi talibansko rukovodstvo, dakle sami vrh pokreta tj. Islamskog Emirata Avganistana i oni su bez sumnje vrlo dobro informisani o dešavanjima u svijetu, a posebno znaju ”dušu” svakog muslimanskog pokreta, Muslimanska braća su među najstarijim političkim pokretima u muslimana i svoje ogranke imaju svugdje u svijetu počesto pod drugim imenom(Mladi muslimani u BiH su bili inspirisani muslimanskom barćom, Hamas u Palestini, Džemat Islami u Pakistanu, ovi Erbakanovi zaboravio sam ime u Turskoj itd).
    Evo proglas da su Talibani poslali predstavnika u Japan, zamisli a tako slabo informisani…kakav li će nepismenjak i musavac otići na akademsku konferenciju na univerzitetu Doshisha u Japanu, na poziv japanske akademske elite da pokuša probiti informacionu blokadu i svijetu reći nešto o pravom licu talibana???

    RPG post=4154 wrote: Ja sudim na osnovu saznanja da talibani ubijaju ihavije u Afganistanu. Ovo sam provjerio na najautentičnijem islamskom džihadskom forumu na kome pišu brača iz Afganistana i druguh zemalja, i to braća koja su uključena u džihad (naravno, na forumu pišu i braća koja nisu u džihadu). Burhanuddin Rabbani, koji je ubijen od strane talibana prošle godine, i koji je mureted, bio je ihvanija. Ovo sam također provjerio iz istog izvora, a ako pogledaš i biografiju Rabbanija na wikipediji, vidjećeš da je bio blizak sa ihvanijama.!

    Talibani su ubili Rabanija ne zbog toga što je Ihvanija nego što je postao previše blizak Karzaiju. Sada kad bi Reis-ul ulema i Rijaset odluičio da se kao prioritet odbrane Bošnjačkog naroda i islama u BiH naredi likvidacija nekog u Beču to bi bilo iz razloga što je neko u Beču previše blizak Fikretu Abdiću a ne što je član nekog pokreta.

    RPG post=4154 wrote: Talibani su čestitali pobjedu Mursiju, a ti kažeš da su čestitali muslimanskom bratstvu? Daj nam tekst gdje piše da su talibani čestitali MB-u. A ako nam ne nađeš, a nećeš naći, onda se zapitaj ko je od nas dvoje lažov. Evo ja ću ti pomoći u pretrazi, prilažem link do originala na engleskom jeziku:

    Ne postoji nešto što se zove orginial na engleskom jeziku a da je vezano za Talibane, to može biti jedino eventualni sporazum o povlačenju NATO snaga, ako se potpiše, ali će vjerovatno i on biti dvojezičan na persijskom(službenom jeziku u Avganistanu i Iranu) i na engleskom(službenom jeziku NATO-a i SAD). Svi talibanski dokumenti koji služe za internu(unutrašnju međutalibansku) upotrebu, prepiske među vođama, komandirima, ulemom, mulama, hodžama, medresama, muftijama, obraćanja narodu Avganistana su isključivo na perzijskom jeziku.
    Meni je drago da sam bio 4-5 godina na jednom univerzitetu u nama Bošnjacima bratskoj zemlji i da sam im'o cimere iz Avganistana i naučio persijski i arapski jezik a da nisam bio u Beči(leglo Porča i ratnih dezertera) i Demojnu(leglo Abdićevaca u saveznoj američkoj državi Ajova) i da nisam naučio jezik Abdićevaca i Nedžada Balkana…

    Na arapskom بيان الإمارة الإسلامية حول فوز مرشح إخوان المسلمين الدكتور Proglas Islamskog Emirata u vezi pobjede kandidata Muslimanske braće doktora Muhameda Mursija…
    Pa nije valjda Muhamed Mursi kandidat stranke radom za boljitak pa da je čestitka upućena toj stranci ili njemu samom

    #9628
    Anonimno
    Neaktivan

    @Parasto(s) delujes kao da imas mrtvo, zapecaceno srce pa nemozes da shvatis sta Islam trazi od nas.

    Brat RPG na situciju gleda kroz Islam, i izneo neke cinjenice koje su istina, a ti ne zelis da razmslis o onome sto je on pisao, vec si tu da bi nekoga optuzivao sa unaprijed pripremljenim optuzbama, o nekakvim Abdicevcima i dezerterima.

    Hajde da stvari vratimo Islamu, pa da nam Islam presudi ko je u pravu. Hajde ti nama ovde pojasni sta je potrebno da covjek ostvari da bi bio musliman, pojasni nam znacenje sehadeta, pa kada nam dokazes da to znas na ispravan nacin onda cemo te saslusati, i shvtiti da si dosao da nas iskreno posavetujes, ukoliko to ne uradis ja ti svijedocim da si jos jedan u nizu munafika, pokvarenjaka, koji je dosao ovde zbog mrznje prema istini da nas napada. U ovo zadnje sam ubjedjen.

    A i da nista ne znas o covjeku, slika avatara mnogo govori o kome se radi, setih se hadisa kad vidoh sliku: prensi Ibn Mesud, radijAllahu anhu, da je Allahov Poslanik, sallAllahu alejhi we selem, rekao: „Zaista ljudi koji će biti najteže kažnjavani na Sudnjem danu su oni koji slikaju (crtaju) portrete, likove …” (Buharija i Muslim).
    Ebu Džuhejfe, radijAllahu anhu, je rekao: “Allahov Poslanik, sallAllahu alejhi we selem, nam je zabranio prodaju psa i krvi… i prokleo je one koji crtaju slike (likove)” (Buharija).

    A sto se tice pokreta ihvanu muslimin, njegov pocetak je bio ispravan, dok danas od tog osnivackog ihvanu muslimim je ostalo samo ime.
    Cak se stide da kazu da ljudi moraju samo Allaha da obozavaju, nego sve neke mudrosti na stetu Islama i muslimana, tako da danasnje ihvanu muslimun su menjali polozaj u ihvanul musrikun.

    #9629
    Anonimno
    Neaktivan

    Parasto post=4193 wrote: Talibani nemaju dovoljno informacija i dezinformisani su mnogo a imaju braća na jednom džihadskom forumu i Porčin i Balkanov džemat u Beču…?

    Istina je ono sto je objasnio brat RPG da talibani su stava da ihvanul-muslimin zele da uspotave serijat, a to je zbog njihovih izjava i zbog toga sto su mnoge ljude zaveli time da oni imaju iste stavove kao i osnivaci tog pokreta poput Hasan el-Benaa i Seida Kutba, Allah im se smilovao. Medjutim danasnje ihvanije se samo kite perjem ihvanija osnivaca i prvih ihvanija koji su daleko vise bili za islam a neki su cak i ubijeni na putu islama (izuzimajuci neke opaske i akidetske greske kod ihvana).

    Parasto post=4193 wrote: Talibani su ubili Rabanija ne zbog toga što je Ihvanija nego što je postao previše blizak Karzaiju. Sada kad bi Reis-ul ulema i Rijaset odluičio da se kao prioritet odbrane Bošnjačkog naroda i islama u BiH naredi likvidacija nekog u Beču to bi bilo iz razloga što je neko u Beču previše blizak Fikretu Abdiću a ne što je član nekog pokreta.

    Imas opomenu @Parasto za lazne optuzbe na sejhove i bracu u Becu da su saradnici Fikreta Abdica.

    Parasto post=4193 wrote: Meni je drago da sam bio 4-5 godina na jednom univerzitetu u nama Bošnjacima bratskoj zemlji i da sam im'o cimere iz Avganistana i naučio persijski i arapski jezik a da nisam bio u Beči(leglo Porča i ratnih dezertera) i Demojnu(leglo Abdićevaca u saveznoj američkoj državi Ajova) i da nisam naučio jezik Abdićevaca i Nedžada Balkana..

    Drugim rijecima zelis nam reci da si studirao u Iranu, kod bratskih ti sija. Hehe… kakva jadna akida. Zaista kad sije nekom mozak izaperu tesko da se takav kasnije vrati u normalu. Dawa Nedzada B. nije ista sto i nasa dawa, tako nemoj da brkas stvari, jer postoji jasna razlika medju nama u odredjenim serijatskim pitanjima. A ovo za Porcu i ratne detertere imas opomenu pred ban. A i dobro si se nakusao minusa na forum sto je pokazatelj sta druga braca i sestre misle o tebi i tvojim stavovima. Medjutim posto su ti braca postavila neka pitanja u diskusiji, i posto ima jos stvari na koje ti se trebaju dati odgovori, ostavit cemo te jos jedno vrijeme.

    #9630
    Anonimno
    Neaktivan

    Parasto post=4193 wrote: Talibani nemaju dovoljno informacija i dezinformisani su mnogo a imaju braća na jednom džihadskom forumu i Porčin i Balkanov džemat u Beču…?

    Jarane, slažem se djelimično sa tobom da nema svaki Taliban pristup internetu, mnogi nikad nisu ni pristupili internetu i ne treba im vjerovatno, ali čestitke i proglase ne pišu obični Talibani, nego takve poslove, slobodno mogu reći državničke odluke, pogotovo ako se radi o inostranstvu(a Egipat jeste) donosi talibansko rukovodstvo, dakle sami vrh pokreta tj. Islamskog Emirata Avganistana i oni su bez sumnje vrlo dobro informisani o dešavanjima u svijetu,

    Evo ti dokaz iz same izjave da talibani po pitanju situacije u Egiptu nisu dobro upućeni:

    The success of the Islamic Government in Egypt is considered to be the strongest blow in the Middle East and the whole world to the American and Zionist expansionism. May the Muslim Nation of Egypt and their newly elected government take good advantage of this important occasion and historical victory in the defense and achievement of the interests of the Islamic Ummah.

    Vlada u Egiptu, nakon što je Sud raspustio parlament praktično ne postoji, a talibani je spominju u svojoj izjavi nekoliko puta.

    Muslimanska braća su među najstarijim političkim pokretima u muslimana i svoje ogranke imaju svugdje u svijetu počesto pod drugim imenom(Mladi muslimani u BiH su bili inspirisani muslimanskom barćom, Hamas u Palestini, Džemat Islami u Pakistanu, ovi Erbakanovi zaboravio sam ime u Turskoj itd).

    I hoćeš li nam reći gdje su to Muslimanska braća uspostavila Šerijat na zemlji? Na jednom kvadratnom kilometru bar?

    Evo proglas da su Talibani poslali predstavnika u Japan, zamisli a tako slabo informisani…kakav li će nepismenjak i musavac otići na akademsku konferenciju na univerzitetu Doshisha u Japanu, na poziv japanske akademske elite da pokuša probiti informacionu blokadu i svijetu reći nešto o pravom licu talibana???

    Ja sam rekao da su talibani možda neinformisani/dezinformisani, a ne nepismeni, stoga mi nemoj to pripisivati. Znam da je osnovna odlika obožavaoca vatre i grobova (šijja) da izmišljaju bajke a potom u njih sami povjeruju, ali ovaj forum ipak nije mjesto za tako smjele poduhvate, pa nemoj ubuduće pokušavati sa istim.
    Čudi me kako neko ko šijje smatra braćom može braniti talibane, kada su talibanu u prošlosti, a i sadašnjosti tamanili šijje.

    Talibani su ubili Rabanija ne zbog toga što je Ihvanija nego što je postao previše blizak Karzaiju.

    Ti si zaboravio, li ne želiš da se prisjetiš da su talibani ratovali sa afganistanskim ihvanijama pune 4 godine, od 1992-1996, sve dok nije pao Kabul a ihvanije se zajedno sa sufijama, bratskim šijama, demokratama i komunistima, kao i munaficima, povukli na sjever zemlje. Desetine hiljada muslimana je ubijeno u Afganistanu od strane ihvanija Rabbanija i ostalih prevaranata, a ovo je bilo u vrijeme kada Karzai nije ni postojao u Afganistanu.

    Sada kad bi Reis-ul ulema i Rijaset odluičio da se kao prioritet odbrane Bošnjačkog naroda i islama u BiH naredi likvidacija nekog u Beču to bi bilo iz razloga što je neko u Beču previše blizak Fikretu Abdiću a ne što je član nekog pokreta.

    U šta li ti vjeruješ, čovječe? Zloba kipti iz tebe, toliko da se čini da sam vjeruješ u svoje laži!

    Ne postoji nešto što se zove orginial na engleskom jeziku a da je vezano za Talibane, to može biti jedino eventualni sporazum o povlačenju NATO snaga, ako se potpiše, ali će vjerovatno i on biti dvojezičan na persijskom(službenom jeziku u Avganistanu i Iranu) i na engleskom(službenom jeziku NATO-a i SAD). Svi talibanski dokumenti koji služe za internu(unutrašnju međutalibansku) upotrebu, prepiske među vođama, komandirima, ulemom, mulama, hodžama, medresama, muftijama, obraćanja narodu Avganistana su isključivo na perzijskom jeziku.

    Dakle, talibani između sebe komuniciraju stranim jezikom, a ne svojim???
    Talibani između sebe komuniciraju na Paštu jeziku, a ne na perzijskom, iako su i jedan i drugi zvanični jezici u Afganistanu (u Karzaijevoj vladi, naravno).
    Ti bi vjerovatno želio da svi ljudi na svijetu govore perzijskim jezikom, ali nije tako…

    Meni je drago da sam bio 4-5 godina na jednom univerzitetu u nama Bošnjacima bratskoj zemlji i da sam im'o cimere iz Avganistana i naučio persijski i arapski jezik a da nisam bio u Beči(leglo Porča i ratnih dezertera) i Demojnu(leglo Abdićevaca u saveznoj američkoj državi Ajova) i da nisam naučio jezik Abdićevaca i Nedžada Balkana…

    Pa ti upravo pričaš jezikom Abdićevaca i Nedžada Balkana! Eto, neka ljudi posvjedoče. Ako bi se svojim jezikom obratio Nedžadu i Abdiću, savršeno bi te razumijeli.

    Na arapskom بيان الإمارة الإسلامية حول فوز مرشح إخوان المسلمين الدكتور Proglas Islamskog Emirata u vezi pobjede kandidata Muslimanske braće doktora Muhameda Mursija…
    Pa nije valjda Muhamed Mursi kandidat stranke radom za boljitak pa da je čestitka upućena toj stranci ili njemu samom

    Šta ću ti ja kada ti srce ne dopušta da prihvatiš istinu. Ashabi su se radovali pobjedi Bizantinaca nad Perzijancima, pa znači li to da su se radovali bizantinskoj državi, njenom uređenju i planu i programu!? Daj nam jedan jedini dokaz da su talibani podržali ili odobrili rad Muslimanskog bratstva, a ne ove izjave koje nemaju veze sa onim što ti tvrdiš, a koje su po meni samo dio diplomatije talibana. I moj je stav da je bolje da na vlast dođe Mursi, nego Šefik, pa znači li to da ja podržavam ihvanije i njihov program?

    Čak su i neke selefije u Egiptu podržale Mursija, iako se sa njim otvoreno ne slažu (zbog čega su osnivali svoju stranku) ali su to uradili na osnovu Mursijevih izjava da će uspostaviti Šerijat i da će osloboditi selefijskog šejha Umera Abdurrahmana iz zatvora u Americi, dok ako bi Šefik došao na vlasti, on bi državu vratio diktaturi. (Ne kažem da je ovo ispravan stav, već samo želim da kažem da su mnogi koji se OTVORENO ne slažu sa ihvanijama podržali ihvanijskog lidera iz ovog ili onog razloga).

    #9631
    Anonimno
    Neaktivan

    Dzaba mu sve ovo pisete kad on nece o ovome ni razmisliti, jer nisu slijepe oci, vec srca u grudima, on vidi nesto ispisano, al sadrzaj ne shvata, kad koprena prekrije srce covjek istinu vidi kao laz, a laz mu se cini istinom, i to je ono cemu se Allahu utjecemo da nas sacuva, a ima li goreg od toga da covjek ne moze da odvoji istinu od zablude.

    #9640
    Anonimno
    Neaktivan

    Slazem se sa misljenjem vecine da je bolje sto je pobijedio Mursi, jer je on ipak za muslimane prihvatljiviji izbor.
    Nije uredu da ga se pocne kritikovati prije nego sto je stupio na duznost, jer niko od nas ne zna sta je u njegovom srcu.
    Njegova djela ce govoriti sve, a ta buduca djela trebaju biti podlozna kritikama ili pak pohvalama.

    #9641
    Anonimno
    Neaktivan

    Ebu Faruk post=4208 wrote: Slazem se sa misljenjem vecine da je bolje sto je pobijedio Mursi, jer je on ipak za muslimane prihvatljiviji izbor.
    Nije uredu da ga se pocne kritikovati prije nego sto je stupio na duznost, jer niko od nas ne zna sta je u njegovom srcu.
    Njegova djela ce govoriti sve, a ta buduca djela trebaju biti podlozna kritikama ili pak pohvalama.

    Svi mi vjerujemo da je bolje za narod Egipta da Mursi dođe na vlast. Bar na prvi pogled. Međutim, Mursi je onog momenta kada je stupio na dužnost prekršio Šerijat – zakleo se na poštivanje tagutskog ustava i zakona, a to je djelo nevjerstva po konsenzusu muslimana (ovo kažem ako je tačno ono što mediji izvještavaju o zakletvi, a ja ne vidim zašto bi lagali. S druge strani, ne čudi nas ovo od ihvanija, jer njima ihvanijska “mudrost” dozvoljava i kufr i širk samo da se dođe i bude na vlasti).

    Dakle, kada kritikujemo Mursija, mi osuđujemo njegova djela koja su u suprotnosti sa Šerijatom, i ovim činom mi branimo Šerijat, jer je Šerijat čist od toga da bi se stavljao na izbor ljudima (dal’ će oni glasati za njega ili ne) i Šerijat je čist od toga da bi se do njega dolazilo kufrom i širkom! Šerijat u sebi sadrži uzvišene metode njegova uspostavljanja, a ne na način na koji to rade ihvanije.

    #9642
    Anonimno
    Neaktivan

    Slazem se sa misljenjem vecine da je bolje sto je pobijedio Mursi, jer je on ipak za muslimane prihvatljiviji izbor.
    Nije uredu da ga se pocne kritikovati prije nego sto je stupio na duznost, jer niko od nas ne zna sta je u njegovom srcu.
    Njegova djela ce govoriti sve, a ta buduca djela trebaju biti podlozna kritikama ili pak pohvalama.

    Kod Allaha je isti i Bakir Izetbegovic ili Abdullah Gul ili Obama jer su oni svi sebi pripisali ili prihvatili pravo ZAKONODAVCA PORED ILI MIMO ALLAHA…Demokratija nije vjera muslimana, vec islam, Allahovi zakoni. Tako da se gleda u srz onoga sto se radi a ne kicene besjede.

    Znamo da onaj koji porice ili se ruga sa misvakom izlazi iz Islama, pa kako je ljudi kad neki tagut ima na desetine i stotine zakona suprotnim Allahovim zakonima? Znaci i Obama bi bio musliman kad bi rekao ili govorio ”hej muslimani glasajte za mene ja zelim isto da sprovedem Bozji zakon”? Znaci ti presudis samo po tome sto se on igra masonskim igrama i obmanjuje ljude satkorjecivim govorima. De malo uzmite u obzir da danas nemoze nijedan vladar mirno sa izbora doci a da sa tim nisu kafiri i masoni zadovoljni. Zato je put dawe i dzihada jedini ispravan put, nema sumnje.

    Sta je ljudima danas, klanjaju, poste, idu na Hadzdz itd. a nemogu se oduprijeti i shvatiti da ih sejtani u vidu dzinna i ljudi odvode sa svjetla u tamu. Citaj na arapskom pa onda u prevodu ajete u suri El-Bekare 256-257, Yusuf 40, El-Qasas 70 i 88, El-Ma'ida 44-45-47, 59 do 65, En-Nisa 60, itd. itd.

    Zalosno je stanje mnogih ljudi danas, posebno onih koji obavljaju mnogo nekih ibadeta Allahu a nisu shvatili i naucili cilj i srz objave Allaha i ciljeve Sherijata, nazalost. Zar tim ljudima nije jasno da je on svjedocenjem sehadeta posvjedocio da mu je Allah Jedini koji mu nareduje i zabranjuje, da mu je to partija i stranka (a za koju je Allah objavom obecao pobjedu i nagradu) da mu je Muhammed zadnji Allahov Poslanik, salallahu ‘alejhi we sellem koji je dosao kao Milost sa savrsenim zakonima, da mu je shehadet ”zastava i grb’, PA STA MU POSLIJE TOGA TREBA? Da slijedi zakone nevjernika i da mixa sa cistom vjerom tude nevjere, NE TO ALLAH NE PRIHVATA, NI MANJE OD TOGAKO JE NAUCIO ZNACENJE SHEHADETA I PRAVA ALLAHA SUBHANEH KOD SVOJIH ROBOVA…

    Srce ima i svaki hajvan ebu Faruke a tebe savjetujem da naucis sta je tagut i ko je brat a ko nije muslimanima, jer nevjernici i taguti nisu nasa braca niti mi imamo ista sa njima, osim sejfa, SVE DOK NE BUDU SAMO JEDNOG I JEDINOG ALLAHA OBOZAVALI, SVE IBADETE nJEMU SUBHAHEN CINILI. Djela su i rijeci, a on je u svojim govorima toliko kufrova izrekao da se i Nil pomutio, a Allah sve zna.

    #9643
    Anonimno
    Neaktivan

    … Porčin i Balkanov džemat u Beču…?

    Abdićevaca

    Hvala Allahu kada si spomenuo ove ljude, pa si otkrio svoje bolesno srce. Ljude koji jedan s drugim nemaju haman ništa. Hvala Allahu kada si spomenuo ove ljude pa je tvoj post izgubio na težini, iako bi, i ne spominjanjem istih, bio težak poput napisanog slova na papiru. Ne javljam se kako bi sa braćom iznosio dokaze ili te pobijao, jer kakve fajde od toga, kada pored toliko naših postova i iznošenja stavova, neko dođe i pokušava ubaciti različite ideologije u isti koš. Nije li ovo krajnje pokvareno s nečije strane? Nije li ovo vrebanje momenta, za napad na istinu koju potkrepljujemo časnim ajetima i hadisima? Napad od strane onih, čija su srca toliko bolesna da ne mogu ili ne žele da naprave razliku između pomenutih ljudi. Hvala Allahu što se ”neki ljudi” javljaju, pa se braća i sestre mogu ibretiti i uvidjeti kako izgleda čovjek u zabludi, a ujedno zahvaljivati Milostivom na uputi.

    P.S. Ovo ti sa zadovoljstvom kažem:

    ”… KARAVANA IDE, DOK DŽUKELE LAJU…”

    #9644
    Anonimno
    Neaktivan

    Novi Egipatski predsednik ce biti izmedju dva stanja, ili da menja mnoge stvari po pitanju Islama i muslimana u Zemlji, ili da se prilagodi dosadasnjem rezimu pa da i on polako postane neprijatelj Islama i muslimana.

    Iz dosadasnje prakse iz mnogih arapskih zemalaja koje vecinu sacinavaju muslimani, obicno svi oni koji se pozivaju na Islam su ovu drugu opciju uzimali i u praksu je sporvodili, a primjer imamo u Hamasu i drugim organizacijama sa slicnim ideologijama.

    Prije da dodju na vlast narod zavaravaju da su borci za Islam, al ujedno se pozivaju i na dosljednos demokratije kako se ne bi zamjerili sa Zapadnim svijetom. I cim ih Allah iskusa vlascu, onda dolazi na scenu ono sto se u srcu krije.

    Prvo pocnu da islamiste optuzuju da ne postuju vlast, pa malo po malo pocnu i da hapse muslimane da bi na kraju postali najzesci neprijatelji muslimanima.
    Molim Allaha da se ovo ne desi u Egiptu sa ovim novim predsednikom, al nekako mi sve lici da ce se tako zavrsitit. A Allah najbolje zna.

    #9646
    Anonimno
    Neaktivan

    Mohamed Mursi je jedini presednjik na Svjetukoji je Hafiz Kurana,imapetoro djecekoji su isto tako hafizi,i Zena koja je isto tako Hafiz.

    [attachment=141]555999_3476425031182_1185220894_n.jpg[/attachment]
    [attachment=142]470223_388952101166252_811092761_o.jpg[/attachment]

    Puno je kontradikcija u vasim tekstovima.U propisima parlamentaraca kazete da je kufur i veliki grijeh uci u parlament svejedno koji ti je cilj,a sdruge strane postavljate Video gdje Selefije koje su usli u Egipatski Parlament daju zakletve,cudi me kako to da se hvalite sa ljudima koji po vama cine djelo kufra?

    RPG nije samo “jedan dio” Selefija Egipta osnovalo politicku stransku Selefisticki Front,vec ogromna vecina Selefija,jedini koji nisu stali na stranu revolucije ,niti su pomogli revoluciju,nego su stajali po stranu kako je rekao Sejh Muhamed Hasan su oni sa tekfir ideologijom (tj oni poput vas).Sejh Muhamed Hasan i Sejh Jusuf Karadawi su prije presednjickih izbora izdali fetve da je stroga obnaveza da svaki Musliman glasa jednog od dva kandidata Selefiju ili Ihvaniju.U drugi krug izbora Selefisticki Front javno je stao i pozvao sve selefije da glasaju za Mursija,a tome se nisu odazvali samo par indijanaca poput vas,koji skrstenih ruku cekaju pojavu Mehdije.

    RPG posto su Talibani prevareni,a ti si sebe kako vidim stavio u ulogu Sejhul Islama,koji zna bolje cak i od Talibana,napisi njima jedno pismoi reci im da su pogresili,sigurno ce ti se pokoriti >)

    Sto se tice tog Rabanija kojeg su navodno ubili Talibani,taj nikad nije bio u pokretu IhvanulMusliin vec je nekada bio u pokretu Dzemat Islamija koji je jako blizak vama po shvatanju,pa zato nemojte varati ljude !!!

    A sto se tice pak ubistva tih 40 tljudi od strane Hamasa u dzamiji ibn Tejmije,to nisu bili Mudzahidi vec Tekviroci-Haridzije,koji su kad je Izrael napadao Gazu a Hamas pozvao sve Muslimane Gaze na mobilizaciju,ti Tekfirovci jedini se nisu odazvali,i javno su govorili da oni nemaju protiv koga da ratuju jer se vodi rat izmedju jevreja(kjafira) i Hamasa (kjafira).

    A ono sto ste protekfirali vodje Hamasa sto nisu uspostavili Sherijat u Gazi,pa sto vi ne uspostavite Sherijat u Maoci,posto smatrate da se sherijat moze sprovesti sa par krava,vila,i lopata.Uslovi vas u Maoci su cak puno bolji nego oni u Gazi,jer Maoca nije odnikud blikirana dok je Gaza blokirana sa svih strana i prestavlja najveci Zatvor Svjeta.

Pregledavate 15 postova - 16 do 30 (od ukupno 52)
  • Morate biti prijavljeni kako bi mogli odgovoriti na ovu temu.