Uspostava islamske drzave!!!

  • This topic has 111 odgovora, 30 glasova, and was last updated prije 11 years, 4 months by Anonimno. This post has been viewed 21086 times
Pregledavate 15 postova - 61 do 75 (od ukupno 112)
  • Autor
    Postovi
  • #10432
    Anonimno
    Neaktivan

    @Bushra je napisala

    Prvo pitanje; Imas li i jedan dokaz iz Kitaba i sunneta da su revolucije/narod metod uspostave islamske drzave?

    Kao prvo, ja nisam ni rekao da je u državama koje sam nabrojao narod uspostavio islamsku državu! Napisao sam da se narod oslobodio diktatorskih režima i nakon toga sam odlučio u kakvoj će državi živjeti i kako će ona biti uređena. Prema dosadašnjim rezultatima, ni u jednoj od tih država (Jemen, Egipat, Tunis, Libija) nije uveden šerijat u pravom smislu. Da je narod htio šerijat u tim državama onda bi ga sigurno i uveo. Ovako su se odlučili na neki oblik demokratije uz primjenu (mada selektivnu) nekih šerijatskih propisa. E sada bi Al Kaida u Jemenu svrgnula novu vlast jer smatra da ona nije dovoljno islamska. To što je oko 80% građana Jemena odlučio da želi takvu vlast i tako uređenu državu je nebitno? Je li Jemen država jemenskog naroda (cijeloga) ili samo država Al Kaide i minorne populacije u Jemenu koja je podupire?
    Slično je i sa Tunisom u kojem je na vlast došla islamistička partija. Svi su očekivali da će oni uvesti šerijat, ali to se nije dogodilo. Je li se iko upitao zbog čega su se ti islamisti koji su godinama bili proganjani i ubijani od strane diktatorskog režima odlučili da ovako urede ustav/državu? I ponovo se to nije svidjelo Al Kaidi pa al-Zawahiri poziva narod Tunisa da se digne na ustanak i sruši novu vlast. Je li iko ustao na ovaj poziv al-Zawahirija? NIJE! Ovdje ti je i odgovor na drugo pitanje.

    Trece pitanje: Ko i sta danas vlada pomenutim drzavama?

    Pa to valjda i sama znaš. U Egiptu vlada Muslimanska braća (odnosno vladat će u punom opsegu kada se vojska povuče :)). U Jemenu vlada predsjednik kojeg je izabralo 80% građana te zemlje. U Tunisu vlada islamistička partija Ennahda. U Libiji je pobijedio Jibril, liberal. I šta bi sada al-Zawahiri i Al Kaida mijenjali sve to što je narod odlučio? A koliko su oni (Al Kaida) dali za rušenje režima u tim državama? Nisu ni prstom mrdnuli jer su smatrali da narod nema šanse da sruši režime u tim državama. No, očito su pogriješili pa sada u Siriji pokušavaju ne ponoviti istu grešku. Ali Sirija je malo prekomplikovana i previše je interesnih grupa tu prisutno tako da ni tu neće imati nikakve šanse. Šta su napravili u Afganistanu zadnjih 10 godina? APSOLUTNO NIŠTA!

    Zatim, zar mislis da Allah subhanehu we te'ala nije znao da ce doci vrijeme kada ce se ratovi voditi sofisticiranim sredstvima, pa je logiku prepustio Svojim stvorenjima da zakljucuju metod uspostave Njegova zakona? Jer to se zakljucuje iz tvog govora, da danas Kur'anski ajeti o dzihadu nisu primjenjivi, je li tako?!

    Ne donosi sama zaključke i ne potvaraj! Allah je dao jasne upute u Svojim Objavama i svaki musliman je dužan da se pokorava tome. No, problem je što te Objave mnogi tumače onako kako njima odgovara, odnosno ne postoji konsenzus oko mnogih pitanja. Sve što je napisano u Kur'anu je primjenjivo i tu nema dvojbi, samo ne može svako na sebe uzeti ulogu da to primjenjuje jer nismo svi tome dorasli!

    Sta ovo znaci? Zelis da ummet izgine drzeci kartone u rukama umjesto pusaka, to je demo(n)kratski metod etnickog ciscvenja sto predlazes.I de te kartone primijeni u evropi za uspostavu islamskog sela ne drzave.

    A ja sam napisao: “Jasno je da je put uspostave islamske države dawom dugotrajan i mukotrpan posao i da bi se sve to brže i jednostavnije uradilo ratnom opcijeom.”

    Pa ti sestro @Bushra vodiš džihad dawom na ovom forumu…Tvoj je džihad i briga o djeci, o porodici. Zar je to što ti i mnogi drugi radite nevažno? Budi malo objektivnija i nemoj da te mržnja ili prevelika volja da postigneš nešto više toliko zasljepljuje. Budi ponosna na sebe i ono što činiš, ali nemoj biti toliko netrpeljiva prema drugima! Nemoj da te iznervira neki post kojeg, by the way, nisi dobro ni pročitala ni razumila. Pa onda demonstriraš svoju moć tako što ćeš nekoga banovati. Nisi takva bila na starom forumu, npr. kao sestra @Zeyneb koja je vodila bitke protiv muškaraca. Ni vas dvije se ne razumijete uvijek, ali to nije razlog za svađu. Razumijem da ti je teško nositi se sa svim problemima i zbog toga ti halalim.

    Ti opet možeš demonstrirati svoju “moć” moderatora i banovati me, izbrisati ovaj post na koji sam utrošio cijeli sat. Ali moć pripada samo Allahu, to ne zaboravi! Ako ti nešto nije jasno od ovoga što sam napisao, a mogao sam još više no bojim se da ne utrošim vrijeme uzalud, samo pitaj i ja sam tu da ti odgovorim. Ako me ponovo banuješ, ja ću ponovo doći da ti odgovorim kao što sam sada. Tvoj brat u vjeri i tvoj zemljak Ayni!

    #10930
    Anonimno
    Neaktivan

    Emir1 je napisao:

    Mnogi su životi mudžahida posljednjih decenija ugrađeni u temelje buduće Islamske države. Niko nije ni rekao da će ona biti uspostavljena za 5 ili 10 godina. To će se, insaAllah, dogoditi samo sa Allahovom voljom, kada On to odredi. Važno je da gori, pa makar i tinja, žar istinske volje i želje da se to ostvari. A ko će to ostvariti ako ne najiskreniji Allahovi robovi!

    Dug je put pred Allahovim robovima do ostvarenja sna o Islamskoj drzavi. Pogotovo ako uzmemo u obzir danasnje stanje ummeta i njegovu neslogu i razjedinjenost. Mnogi su muslimani danas robovi dunjaluckih strasti umjesto da budu robovi Allaha Uzvisenog.
    Oni koji se danas bore za upostavu Islamske drzave nemaju siroku i potrebnu podrsku ummeta, niti snage da to sami provedu. Njihove vodje namaju potrebni autoritet kod ummeta, a bez opste priznatog vodje tesko je govoriti ostvarenju ovoga cilja.

    #10934
    Anonimno
    Neaktivan

    Ebu Faruk post=5642 wrote: Emir1 je napisao:

    Mnogi su životi mudžahida posljednjih decenija ugrađeni u temelje buduće Islamske države. Niko nije ni rekao da će ona biti uspostavljena za 5 ili 10 godina. To će se, insaAllah, dogoditi samo sa Allahovom voljom, kada On to odredi. Važno je da gori, pa makar i tinja, žar istinske volje i želje da se to ostvari. A ko će to ostvariti ako ne najiskreniji Allahovi robovi!

    Dug je put pred Allahovim robovima do ostvarenja sna o Islamskoj drzavi. Pogotovo ako uzmemo u obzir danasnje stanje ummeta i njegovu neslogu i razjedinjenost. Mnogi su muslimani danas robovi dunjaluckih strasti umjesto da budu robovi Allaha Uzvisenog.
    Oni koji se danas bore za upostavu Islamske drzave nemaju siroku i potrebnu podrsku ummeta, niti snage da to sami provedu. Njihove vodje namaju potrebni autoritet kod ummeta, a bez opste priznatog vodje tesko je govoriti ostvarenju ovoga cilja.

    Ovako govori i razmislja kafirska ulizica i zadnja kukavica. Inshallah da bude manje ovakvih kompleksasa medju muslimanskim redovma, lakse ce biti vjernicima ka uspostavi Allahovog zakona na zemlji.

    #10944
    Anonimno
    Neaktivan

    Ebu Faruk udaljen sa foruma zbog nakupljenih negativnih poena, a shodno pravilniku!

    #10951
    Anonimno
    Neaktivan

    Zlocesta post=5021 wrote: Tebi je davanje minusa vođenje dijaloga?
    Uskoro će i BiH ući u NATO (ako ne uđe onda će to biti zaslugom Srba :), paradoks) pa šta će se značajno promijeniti?
    Već sada su BIH vojnici u Afganistanu! Ali ne ubijaju oni nikoga, već su do sada najviše radili na uklanjanju minskih polja. Misliš li da su na taj način naudili Afganistancima? Ja mislim da nisu.

    Zlocesta po pravilu “vase” nakaradne demokratije se treba dati avganistanskom narodu da odlucuju o tome da li zele strance u svojoj zemlji ili ne .. E vidi sad, sve ankete i statistike kazu da Avganistanski narod ne zeli strance u svojoj zemlji ,ne zele ih razumijes li ti sta znaci velika vecina . tj .- preko 90 % ne zeli strance u svojoj zemlji nakon sto ih stranci vise od 25 godina gaze gdje stignu .. Ne zele cak one sto uklanjaju mine u uniformama. To znaci da se ni jadne Bosnje ne pridrzavaju nikakvih pravila . Zamisli ja dodjem u tvoje dvoriste i pocnem cistiti ili kositi travu i ti mi kazes : E, e,.. n etreba da mi cistis u mom dvoristu , molim te izadji iz mog posjeda. A ja se pravim gluh i jednostavno cistim ili kosim dalje. Ovo sam ti naveo kao primjer i upravo ovakve stvari se desavaju u Avganistanu.

    #10959
    Anonimno
    Neaktivan

    Naeavno da uklanjaju mine! Mine podmetnute amerikancima i drugim zlocincima, time im meteci svojim zivotima put pod nogama do civila kako bi ih ovi mogli nesmetano klat i ubijat!!! Ne eto, naudili su amerima!

    #10961
    Anonimno
    Neaktivan

    Zaista mi nije ni na kraj pameti palo sta je njihov glavni zadatak u tim ”mirovnim misijama”.Bushra,za ovako promucuran odgovor,od mene ces dobiti jedan plus na reputaciju,samo dok budem imao pravo na to(12 sati moram cekati).Allah te obradovao najljepsom nagradom…Amin!!!

    #10972
    Anonimno
    Neaktivan

    Bushra post=5674 wrote: Naeavno da uklanjaju mine! Mine podmetnute amerikancima i drugim zlocincima, time im meteci svojim zivotima put pod nogama do civila kako bi ih ovi mogli nesmetano klat i ubijat!!! Ne eto, naudili su amerima!

    Slazem se sa tobom, ali moramo znati da te iste mine ubijaju i sakate stotine muslimana vec godinama. Mislim da bi ove mine trebalo ukloniti iako ubijaju vece brojeve amerikanaca i nemuslimana, ali ipak ubijaju muslimane iako u manjem broju. Poslanik Muhamed, sallAllahu alejhi ve sellem, nam je rekao da uklonimo sve opasnosti sa puta koje mogu nanjeti stetu ljudima.

    [attachment=178]afghan_amputees_03.jpg[/attachment]

    #10973
    Anonimno
    Neaktivan

    Naravno da je rekao Allahov poslanik saws da je uklanjanje trna sa puta dobro djelo,ali tamo se ratuje,upotrebljavaju se sva u ratu dozvoljena sredstva ali isto tako i nedozvoljena.Steta je svakog onog ko izgubi zivot u ratu,pa i manje od toga,alitreba znati da su u svakom ratu dvije strane:jedna agresorska i druga koja se brani…Molim Allaha Svemoguceg da ponizi sve agresore i da da pobjedu onima koji vode odbrambeni rat…Amin!!!

    #10975
    Anonimno
    Neaktivan

    @ Buraz Zijo. Zijo Zijo pecas u mutnom. Pa stvarno ste smijesni i jadni. Mora da vas nadlezni smatraju za zadnje glupane kad vas ovde salju na praksu. Jedan 15-o godisnjak mi skrenu paznju. Rece “Evo ih opet”… Cccc ja bi ti dao odkaz. Zijo idi spavat i ne sekiraj se. Sve ce biti uredu. Inshallah.

    #10978
    Anonimno
    Neaktivan

    Buraz Zijo post=5688 wrote: [quote quote=Bushra post=5674]Naeavno da uklanjaju mine! Mine podmetnute amerikancima i drugim zlocincima, time im meteci svojim zivotima put pod nogama do civila kako bi ih ovi mogli nesmetano klat i ubijat!!! Ne eto, naudili su amerima!

    Slazem se sa tobom, ali moramo znati da te iste mine ubijaju i sakate stotine muslimana vec godinama. Mislim da bi ove mine trebalo ukloniti iako ubijaju vece brojeve amerikanaca i nemuslimana, ali ipak ubijaju muslimane iako u manjem broju. Poslanik Muhamed, sallAllahu alejhi ve sellem, nam je rekao da uklonimo sve opasnosti sa puta koje mogu nanjeti stetu ljudima.

    [attachment=178]afghan_amputees_03.jpg[/attachment]

    Prvo, izabrao si losu sliku jer curica ima obje noge i samo na jednoj nosi gips. Imao si toliko slika sa stvarnim osakacenim tijelima i deformacijama sto novorodjencadi sto djece, medjutim istini na volju, problem sa tim stvarnim slikama je taj sto su rezultat americkih granatiranja civila i to sa hemijskim oruzjem, pa te razumijem da nije bilo lahko pronaci adekvatnu sliku da mi probudi griznju savjest.

    Drugo, da su zaista bombe postavljene od mudzahida uzrok nevolji Avganistanskog naroda, taj isti Avganistanski narod ne bi pruzao sve vecu i nesebicniju podrsku tim istim mudzahidima i njihovom plemenitom cilju. Koliko god taj narod generalno bio slabo opremljen savremenom tehnologijom i koliko god bio osim granatama i medijskom propagandom protiv mudzahida bombardovan, ipak sve to nije moglo naudit Allahovoj moci i planovima za taj isti narod. Uprkos svim shejtanskim vojskama Allahova volja je ta koja se sprovodi, pa i ona volja koga ce shejtan moc na stranputicu odvest, kao sto to biva sa bosnjama koji svoje zivote izlazu za interese prokletnika.

    Molim Allaha da izbavi iz zablude one medju njima u kojima ima i trun dobra, pa da se samo pridruze ispravnom taboru, ili u najmanju ruku da se povuku iz misije. Amin

    Trece, ne negiram mogucnost odredjenog broja zrtava civila sebebom tih istih bombi postavljenih za amere i druge nevjernicke pacove, ali sobzirom na to da su mudzahidi Avganistana u i suvise dovoljno navrata upozoravali svoj narod na kretanje u blizini nevjernika i kriticnih zona, oni su se time ogradili u dva slucaja: 1. pojasnili da im nije svejedno za civile, a kamo li da su im meta 2. skinuli sa sebe odgovornost za one koji se ogluse na njihove opomene i upozorenja. I time oni i jesu ukonili sve prepreke a potom djelovali.

    #10979
    Anonimno
    Neaktivan

    Ako vi dopadate rana, i drugi rana dopadaju. A u ovim danima Mi dajemo pobjedu sad jednima, a sad drugima, da bi Allah ukazao na one koji vjeruju i odabrao neke od vas kao šehide – a Allah ne voli nevjernike – (3:140)

    Nemojte malaksati tražeći neprijatelja; ako vi trpite bol, trpe i oni bol kao i vi, a vi se još od Allaha nadate onome čemu se oni ne nadaju. – A Allah sve zna i mudar je. (4:104)
    Zijo ako si iskren Molim Allaha za Uputa.

    #11019
    Anonimno
    Neaktivan

    Buraz Zijo,nesto se oduzilo na tvoj nastavak dijaloga.Ispravno,bolje i tako nego svakako…Hvala Allahu koji je dao svjetlo nekima od Njegovih robova,pored brata Salahudina nista nece proci a da nece biti uoceno…

    #11052
    Anonimno
    Neaktivan

    zajko post=5689 wrote: Naravno da je rekao Allahov poslanik saws da je uklanjanje trna sa puta dobro djelo,ali tamo se ratuje,upotrebljavaju se sva u ratu dozvoljena sredstva ali isto tako i nedozvoljena.Steta je svakog onog ko izgubi zivot u ratu,pa i manje od toga,alitreba znati da su u svakom ratu dvije strane:jedna agresorska i druga koja se brani…Molim Allaha Svemoguceg da ponizi sve agresore i da da pobjedu onima koji vode odbrambeni rat…Amin!!!

    Ubijanje neprijatelja, bilo kakvim sredstvima, je dozvoljeno u ratu, ali meni je tesko prihvatiti prolijevanje muslimanske krvi koristeci sredstva od kojih bi se mogli odreci. Moja rodica, koje je imala samo 13 godina, je izgubila nogu zbog mine nekoliko godina nakon sto je rat u Bosni zavrsio.

    Sto se tice tvog iduceg posta, oprosti sto nisam odmah odgovorio, jer sam bio zauzet. Ubijanje muslimana je nesto sto me stvarno boli. Molim Allaha da spasi zivote svih muslimana na svijetu.

    #11053
    Anonimno
    Neaktivan

    @ Bushra,

    Hvala na konkretnom odgovoru, Allah te nagradio. Opet se u sustini slazem sa tobom ali mislim da smo na malo razlicitom nivou. Ja ne mislim da mine mogu razlikovati nevjernike i muslimane, ili razlikovati muslimane koji su stali uz mudzahedine od onih koji nisu. Pokusavam shvatiti kako oni koji podrzavaju mudzahedine mogu biti spaseni ili sacuvani od opasnosti mina.

    Sto se tice kretanja blizu okupatorskih snaga, opet mislim da smo na razlicitoj razini. Mnogo Avganistanaca vec duze vrijeme zivi u bijedi i taj narod je dosta toga pretrpio. Mnogo njih nema bas nekog izbora kuda ce se kretati da bi prezivili. Svemocni Allah kaze: “Allah nikoga ne opterećuje preko mogućnosti njegovih: u njegovu korist je dobro koje učini, a na njegovu štetu zlo koje uradi” (Al-Baqarah, 286).

Pregledavate 15 postova - 61 do 75 (od ukupno 112)
  • Morate biti prijavljeni kako bi mogli odgovoriti na ovu temu.