Iranski ambasador kod Cerića

  • This topic has 75 odgovora, 21 glas, and was last updated prije 11 years, 9 months by Anonimno. This post has been viewed 18199 times
Pregledavate 15 postova - 1 do 15 (od ukupno 76)
  • Autor
    Postovi
  • #9141
    Anonimno
    Neaktivan

    Sarajevo, 4. juni 2012. (MINA) – Danas su ambasador Irana u BiH Golamreza Jusefi i zamjenik direktora Organizacije ICRO Mensur E tesami sa saradnicima posjetili reisu-l-ulemu dr. Mustafu Cerića.

    Oni su Reisu-l-ulemu upoznali o programu obilježavanja 23. godišnjice preseljenja na Ahiret lidera islamske revolucije u Iranu Imama Homeinija i pozvali reisu-l-ulemu da prisustvuje programu koji će tim povodom biti upriličen u utorak 5. juna u amfiteatru UNITIC-a. Pored ovog programa bit će održano i predavanje „Imam Homeini – obnovitelj vjere“ u Naučnoistraživačkom institutu „Ibn Sina“ u srijedu 6. juna. Predavači će biti Midhat ef. Čelebić i prof. dr. Mohammed Ali Barzanooni.

    Reisu-l-ulema je je izrazio suosjećanje s iranskim narodom i poželio da uspomena na Imama Homeinija stalno živi među muslimanima.

    rijaset.ba/index.php?option=com_content&view=article&id=14534:iranski-ambasador-kod-reisu-l-uleme&catid=203:mina-vijesti-kat&Itemid=459

    #9142
    Anonimno
    Neaktivan

    Allah ga ponizio kako on konstantno i iznova ponižava Islam.

    #9145
    Anonimno
    Neaktivan

    Pravo da ti kazem, ja i ne ocekujem da ce se Ceric i IZ promijeniti i da ce zauzeti ispravan stav prema sijama a takodjer i prema demokratama i ostalim.
    Prije svega Ceric i IZ naglasavaju da su sljedbenici maturidijske akide a poznato je da je ta akida novotarska akida.
    Slabije upuceni muslimani misljenja su da Ceric i IZ svoje stavove grade na islamu, medjutim njihovi stavovi nekad su u skladu sa islamom a nekad su vrlo daleko od islama.

    #9147
    Anonimno
    Neaktivan

    Allahov_rob post=3603 wrote: medjutim njihovi stavovi nekad su u skladu sa islamom a nekad su vrlo daleko od islama.

    Eto ko biva tvoji su uvijek u skladu sa islamom. Hvalite me moja lijepa usta 🙂 Kad bi znao koliko nesvjesno sirka i kufra pocinis dnevno (ne samo ti nego svi mi) nikad ne bi napisao ovako nesto…

    #9148
    Anonimno
    Neaktivan

    carskaVojska post=3605 wrote: Eto ko biva tvoji su uvijek u skladu sa islamom. Hvalite me moja lijepa usta 🙂 Kad bi znao koliko nesvjesno sirka i kufra pocinis dnevno (ne samo ti nego svi mi) nikad ne bi napisao ovako nesto…

    Sirka i kufra ima velikog i malog. Sto se tice djela velikog sirka i kufra ne cinim ih, i zahvala pripada Uzvisenom Allahu pa me sacuvao od njih. Sto se tice djela malog sirka i kufra, ne cinim ni od njih one za koje znam da su djela malog sirka i kufra. A za djela malog sirka i kufra koja ne poznajem, a mozda ih cinim, molim Uzvisenog Allaha da mi ih oprosti.

    A to ako ti svakodnevno cinis djela sirka i kufra to je tvoj problem.

    #9150
    Anonimno
    Neaktivan

    Allahov_rob post=3603 wrote: Pravo da ti kazem, ja i ne ocekujem da ce se Ceric i IZ promijeniti i da ce zauzeti ispravan stav prema sijama a takodjer i prema demokratama i ostalim.
    Prije svega Ceric i IZ naglasavaju da su sljedbenici maturidijske akide a poznato je da je ta akida novotarska akida.
    Slabije upuceni muslimani misljenja su da Ceric i IZ svoje stavove grade na islamu, medjutim njihovi stavovi nekad su u skladu sa islamom a nekad su vrlo daleko od islama.

    Ma u pravu si brate, i znam da bi on bio “sretan” da mu je veličanje lika i djela Homeinija najgori propust. Ali mene svaki put iznova iznervira kad vidim kako se odnose prema Islamu.

    carskaVojska post=3605 wrote: [quote quote=Allahov_rob post=3603] medjutim njihovi stavovi nekad su u skladu sa islamom a nekad su vrlo daleko od islama.

    Eto ko biva tvoji su uvijek u skladu sa islamom. Hvalite me moja lijepa usta 🙂 Kad bi znao koliko nesvjesno sirka i kufra pocinis dnevno (ne samo ti nego svi mi) nikad ne bi napisao ovako nesto…

    Fulio si temu. I s koliko to ti planeta energiju primaš?

    #9152
    Anonimno
    Neaktivan

    Allahov_rob post=3606 wrote: . A za djela malog sirka i kufra koja ne poznajem, a mozda ih cinim, molim Uzvisenog Allaha da mi ih oprosti.

    Amin…

    A to ako ti svakodnevno cinis djela sirka i kufra to je tvoj problem.

    Cudan nasihat. No dobro, nekad u skladu sa islamom nekad u skladu sa nefsom. Nadati se da ce na vagi prevagnuti ovi koji su u skladu sa islamom 🙂

    Prvo kaze:

    AK47 wrote: Ali mene svaki put iznova iznervira kad vidim kako se odnose prema Islamu.

    A onda sam sebi skoci u stomak sa ovim:

    Fulio si temu. I s koliko to ti planeta energiju primaš?

    Islamski nema sta… 🙂

    #9153
    Anonimno
    Neaktivan

    E carski vojnice,da sam nesto malo vise upucen u islamsko znanje , ja bih te razumio sta si htio da kazes sa zadnjom recenicom(islamski nema sta…)ovako mi preostaje da se razmisljam sta ti to znaci,ali isto i naziv tvog nika,zar postoji carska vojska?

    #9154
    Anonimno
    Neaktivan

    Es selamu alejkum we rahmetullahi we berekatuh. Na prvom postu mi se učinilo da korisnik sa nickom carskaVojska brani Cerića nakon što su braća iznijela kritike (opravdano), pa zatim pokušava da ”ispadne” žrtva, neka me ispravi ako griješim. Jako mi čudno zvuči izjava ”svakodnevno činiš širk i kufr” !? Ko tebe poduči ovom neznanju, Vojska ? Čak zvuči kao da je to normalna stvar, pa šta ćeš…živjeti se mora..Svakodnevni širk i kufr se jedino može vidjeti kod novotara i kafira u IZ-u i njihove braće šijja. Da, svakako si fulio temu.

    #9155
    Anonimno
    Neaktivan

    Ceric odavno podrzava sije, jos kad je blagosiljao otvaranje tzv fondacije “mula sadra” i jos gomila sastanaka i podrske tim dedzalovim slugama. Pitam se kakvo bi opravdanje nasao da mu pustimo snimke u kojima sve stravicne i monstruozne zlocine u siriji koja njegova braca sije cine. Allah ga kaznio dokle ce se vise odmetati od Islama, dokle ce bosnje slijepo slijediti ovakve zabludjele efendije, muftije i reisove.

    #9158
    Anonimno
    Neaktivan

    carskaVojska post=3605 wrote: [quote quote=Allahov_rob post=3603] medjutim njihovi stavovi nekad su u skladu sa islamom a nekad su vrlo daleko od islama.

    Eto ko biva tvoji su uvijek u skladu sa islamom. Hvalite me moja lijepa usta 🙂 Kad bi znao koliko nesvjesno sirka i kufra pocinis dnevno (ne samo ti nego svi mi) nikad ne bi napisao ovako nesto…

    Ooo, pa dje si ti tagutskaVojsko, pardon carskaVojsko!! Nije te dugo bilo na ovom forumu! Svakakvih ođe ima, carskaVojsko, ne obraćaj pažnju na njih i osjećaj se kao kod cara, neću reć taguta. Kao da te je neki dušmanin namjerno izmamio da se oglasiš. Nisi se dugo oglašavao, a neznalice odmah spomenuše našeg nam vrlog reisa po zlu, a ti kao i svaki drugi JAKO DOBAR musliman stao u odbranu svog voljenog autoriteta. Tako i treba! Jeste da se svakodnevno ubijaju mnogi muslimani od strane onih koje naš vrli reis podržava (Amerikanci) i naziva svojom braćom (šijje), ali kakve to veze ima sa Cerićem, zar ne? On je naš vođa, makar činio kufr i širk, hvalio demokratiju i Allahove neprijatelje! Mi moramo biti jedinstveni u odbranu reisa, jer ako on ode, doći će gori od njega. A ovako, lijep smo savez sklopili sa njim. Mi ga branimo od tekfirovaca i ostalih dušmana, a on ponekad izjavi da u BIH nema vehabija, i mi se svi veseli radujemo izjavama našeg voljenog reisa.

    Tako i treba, tagutskaVojsko, pardon carskaVojsko (opet me ova tastatura navlači da napišem “tagutska”, al’ ću tastaturu mijenjat, jer vidim da postaje tekfirovska).

    I tako tagutskaVojsno, pardon carskaVojsko (opet ova tekfirovska tastatura!), dobro nam došao i nastavi da braniš voljenog nam reisa i pozovi još braće sa Muslim-Media, SAFF-a, braće ihvanija sa IslamBosne, sufija, i svih ostalih kojima je srce vezano za ovog veeelikog čovjeka!
    Dobrodošli i dobronasnašli!

    #9160
    Anonimno
    Neaktivan

    Andol post=3616 wrote:

    I tako tagutskaVojsno, pardon carskaVojsko (opet ova tekfirovska tastatura!)

    Nije do tastature, vec do nefsa kojeg je nekada tesko kontrolisati 🙂 Jusuf a.s. ga nazva i nefs emmara…

    White post=3616 wrote:
    Jako mi čudno zvuči izjava ”svakodnevno činiš širk i kufr” !? Ko tebe poduči ovom neznanju, Vojska ? Čak zvuči kao da je to normalna stvar, pa šta ćeš…živjeti se mora..

    Ooooo i te kako. Zivjeti se mora u dnu gusterove rupe sa svim sirkovima i kufrovima koji su nam nametnuti a koje mi, vidi divnog iznenadjenja, ni ne znamo da ih cinimo… Svaki dan, svaki od nas cini i sirk i kufr i zulum. Samooooooo, mnogo je lakse primjetiti tudji (Cericev) nego svoj. I da, ja i dalje govorim o zadatoj temi. Ostavljam vam da razmisljate, o vi mutefekerun.

    #9162
    Anonimno
    Neaktivan

    Es selamu alejkum.

    Ja bih samo da upitam: Ako svi svakodnevno činimo širk i kufr (i ne znajući kako i sam jedan posjetilac navodi), pa DA LI JE TO ISTO KAO ŠIRK I KUFR KOJI ČOVJEK PERMANENTNO ČINI (nemojte davati neke argumente kao: Pa on to mora, pa takva je situacija i sl… To nije relevantno za odnos čovjeka koji ga ne poznaje lično nego sudi po njegovim djelima), I SVJESTAN JE DA GA ČINI (ili možda neko misli da takav nije čuo šta neka druga ulema govori o tim djelima).
    Ako pak neko misli da nije svjestan da je to širk ili kufr, ili ga taj ne smatra širkom i kufrom, ŠTA ĆE MU TAKAV VOĐA, ako misli iskreno u ime Allaha Uzvišenog polemisati sa braćom o nekim pitanjima.
    A ako, pak, misli samo proturati svoju ideologiju ili shvatanje Islama, pa postoji kamara drugih stranica koje će aminovati svaki takav stav. Nepotrebno se takav zamara, a i nas zamara.
    Demokratija dozvoljava svakome da kaže da je hirurg, ali pitanje je kome bi se čovjek prepustio u ruke da ga operiše.

    Ako bi se neko slučajno našao uvrijeđen mojim pitanjem, molim ga da mi halali, nije mi ni slučajno to namjera, samo bih volio da se neke stvari iskristališu, pa da se prestane sa stalnim prepucavanjima gdje jedni upozoravaju na djela kufra i širka pojedinaca, a drugi ih brane duhovitim dosjetkama i smajlijima.

    Molim Allaha Uzvišenog da nam dozvoli da preselimo kao ispravni i pokorni muslimani, mu'mini, sa što manje gelera širka, kufra i grijeha u sebi. Iskoristimo i koji trenutak za dove našoj braći i sestrama u Burmi, kao i svogdje gdje su ugroženi i gdje se bore da uzdignu Allahovu Riječ.

    Es selamu alejkum.

    #9164
    Anonimno
    Neaktivan

    carskaVojska post=3618 wrote: Ooooo i te kako. Zivjeti se mora u dnu gusterove rupe sa svim sirkovima i kufrovima koji su nam nametnuti a koje mi, vidi divnog iznenadjenja, ni ne znamo da ih cinimo… Svaki dan, svaki od nas cini i sirk i kufr i zulum.

    Kao na primjer koji širkovi i kufrovi? Baš bih volio da čujem.

    #9165
    Anonimno
    Neaktivan

    Korisnik pod nikom ‘carska Vojska’;

    Prestani ovdje zamajavati ponajvise sebe, ali i nas. Svojim ovdje neprimjenjivim izjavama tipa ‘pometi prvo isped svoga praga..’ samo pokazujes koliko si duboko u dzehlu, ili jos gore od toga, u kibru.

    Ne znam postoji li danas osoba koja nije upucena u zlodjela shija nad muslimanima. Ne zelim uopste da upotrijebim termin sunnije, nego jednostavno muslimani. Hoces li mi to reci da si ti prva ta koja nije upoznata sa tim zulumima? Ako da do sada, onda bar od sada nemas apsolutno nikakvo opravdanje u svom dzehlu, jer na pocetnoj stranici imas dovoljno provjerenih informacija o desavanjima u Siriji koji tako slikovito podsjeca na Bosnu.
    O stvarnosti Homeiniovoj ako nisi upoznat, upoznacemo te!

    Medjutim ja cisto sumnjam da ti nisi upoznat sa svime tim, jer prebacujes nama da ne koristimo svoje mozdane celije i ne razmislljamo, sto automatski znaci da si ti od onih koji to cine. Dakle ne vjerujem da ti se radi o dzehlu nego o cistom kibru nakon saznanja ISTINE.

    Dakle ne pije ti vodu ‘cinimo kufrove i shirkove i zulume svaki dan’! Jer ako ih mi i cinimo, steta od nas je manja ili bolje reci nikakva, od stete koja proiziilazi iz kufrova i sirkova i zuluma VODJA NARODA, za kojeg cerica sigurno dzris!

    Stoga prosipaj svoje lazne bisere po drugim forumima, ovdje se orginal od duplikata dobro raspoznaje!

Pregledavate 15 postova - 1 do 15 (od ukupno 76)
  • Morate biti prijavljeni kako bi mogli odgovoriti na ovu temu.