Iranski ambasador kod Cerića

  • This topic has 75 odgovora, 21 glas, and was last updated prije 11 years, 9 months by Anonimno. This post has been viewed 18219 times
Pregledavate 15 postova - 46 do 60 (od ukupno 76)
  • Autor
    Postovi
  • #9752
    Anonimno
    Neaktivan

    Carska Vojska nije izmislio ove tvrdnje.Nego je to dobro poznata teorija Imrana Hoseina koji je možda na korak da ga prozovu “Šejhul-ekberom”.
    Kaže Carska Vojska:

    Samo Allah iz nicega stvara. Imitiranje Allaha u bilo kojoj Njegovoj osobini je sirk.

    Imitiranje Allaha u Njegovoj osobini Milosti vodi da čovjek postane milostiv.Zar je to šrik?
    Očigledno da ova definicija Vojsko nije ispravna.
    Nedo mi Allah da želim da te ponižavam,ali razumi me,na pomen Imranovih teorija hoću da se izaspem.
    Moj ti je savjet,pošto sam ja jedno vrijeme slušao Imrana je,da talakneš Imranova predavanja na jedno godinu dana za početak.
    Da uzmeš u ruke knjige tevhida i knjige akide i da presnimiš “imranologiju”.
    Razgovarao sam sa par sljedbenika Imrana i svi imaju iste simptome taklida.Da nas Allah sačuva toga.
    Skoro sam uletio na stranicu i zapeo mi za oko jedan text Imrana u kojem gotovo da hvali ibn Arebija,sufijskog magnata.

    #9753
    Anonimno
    Neaktivan

    Pogresno sam se izrazio tj rijec “imitiranje” je pogresna. Rijec “preuzimanje” je ispravna rijec. Preuzimanje neke Allahove osobine je sirk a negiranje neke osobine je kufr.

    Nemrud, koji se raspravljao sa Ibrahimom a.s. u suri Bekare (2,258) kaze: JA DAJEM ZIVOT I SMRT tj Ja preuzimam Allahovu osobinu Milostivog, pa ga Allah prozva kafirom.

    #9767
    Anonimno
    Neaktivan

    Allahov_rob post=3603 wrote: Pravo da ti kazem, ja i ne ocekujem da ce se Ceric i IZ promijeniti i da ce zauzeti ispravan stav prema sijama a takodjer i prema demokratama i ostalim.
    Prije svega Ceric i IZ naglasavaju da su sljedbenici maturidijske akide a poznato je da je ta akida novotarska akida.
    Slabije upuceni muslimani misljenja su da Ceric i IZ svoje stavove grade na islamu, medjutim njihovi stavovi nekad su u skladu sa islamom a nekad su vrlo daleko od islama.

    E moj neuki čovječe,ovo je direktno pitanje za tebe “Allahov robe”,od kad ti lično klanjaš ?,jesi li ikad bio u strukturama IZ BiH?,da li je tvoj otac klanjo,jel on bio član IZ BiH,ili je prije 30,40,50 godina ovdje bio šerijat?IZ BiH je naš temelj,ima grešaka u akidi,IZ BiH se mora reformisat,a nesmije se na ovaj način kako ti misliš pljuvat na nju.Jesil ikad pričo sa reisom?Posjeti malo stranicu rijaset.ba,pa ces vidjet kako se covjek zauzima za vas,a ovakvi pojedinci poput tebe ga pljuju !evo ti zvanican stav !

    Muslimani trebaju jedni druge oslovljavati s poštovanjem i uvažavanjem, a to nije slučaj ako jedni druge oslovljavaju s nadimcima koje oni ne žele i koje smatraju uvredljivim. Uzvišeni kaže: “I ne nakiljajte jedni druge i ne zovite jedni druge ružnim nadimcima! O, kako je ružno da se vjernici spominju podrugljivim nadimcima!” (El-Hudžurat, 11) Shodno ovom ajetu, neprihvatljivo je nekoga nazivati “vehabijom” ukoliko dotična osoba to ne želi i smatra taj nadimak za sebe uvredljivim, bez obzira šta o toj osobi mislio onaj koji koristi dotični termin. Onaj koji govori o našim muslimanima na način koji spominjete u svom pismu griješi i ne postupa u skladu sa Poslanikovim sunnetom u ophođenju s drugim ljudima. Svi načini namaza koje prakticiraju sljedbenici četiri ehli-sunnetska mezheba (hanefijskog, malikijskog, šafijskog i hanbelijskog) su ispravni i nema potrebe bilo koga uvjeravati u isparvnost vlastitog, a neispravnost drugačijeg načina klanjanja u okviru spomenuta četiri mezheba. Razlike u načinu klanjanja su nebitne, ne utječu na ispravnost farzova i vadžiba u namazu. Kod nas se u Islamskoj zajednici i njenim institucijama primjenjuje hanefijski mezheb i tako će ostati bez obzira što neki pokušavaju unijeti pometnju u nekim situacijama. To svi trebaju poštovati kao i individualno pravo pojedinca da misli i prakticira vjeru shodno svojim uvjerenjima, bez nametanja svoga mišljenja drugima i bez unošenja razdora i smutnje u Zajednicu.

    #9770
    Anonimno
    Neaktivan

    bosanski_musliman post=4338 wrote: E moj neuki čovječe,ovo je direktno pitanje za tebe “Allahov robe”,od kad ti lično klanjaš ?,jesi li ikad bio u strukturama IZ BiH?,da li je tvoj otac klanjo,jel on bio član IZ BiH,ili je prije 30,40,50 godina ovdje bio šerijat?IZ BiH je naš temelj,ima grešaka u akidi,IZ BiH se mora reformisat,a nesmije se na ovaj način kako ti misliš pljuvat na nju.Jesil ikad pričo sa reisom?Posjeti malo stranicu rijaset.ba,pa ces vidjet kako se covjek zauzima za vas,a ovakvi pojedinci poput tebe ga pljuju !evo ti zvanican stav !

    Sta znace ova pitanja… : ) Da nisam slucajno u tagutskoj-policijskoj stanici pa moram da dajem odgovore na pitanja licnog karaktera.

    IZ je za tebe temelj, za mene nije. Za mene je temelj Kur'an i Sunnet. Dok navodis s jedne strane fetvu od Enesa Ljevakovica, s druge strane zaboravljas ili svjesno presucujes sta se sve desavalo u proteklim godinama po pitanju odnosa IZ i brace. Zaboravljas da kljucarosi i dan danas ne daju braci da borave u mesdzidima (dzamijama) kako bi ucili Kur'an, drzali predavanja i sl. i ovo je generalno pravilo iako ima ponegdje pokoji izuzetak. Zaboravljas ili svjesno presucujes sta su IZ-ovci radili sejhu Barcicu, rahimehullah i braci koja su bila redovna na njegovim dersovima. O tim desavanjamima tada imaju i video zapisi, pa listaj malo internet pa ces ih naci. Sve ovo je globalna slika, a kad bi pricao malo vise sa bracom imali bi ti ispricati prica i prica kakve su sve neugodnosti dozivljavali od strane IZ-ovaca

    Dalje zaboravljas ili svjesno presucujes da je IZ pokrovitelj novotarskih okupljanja na dovistima, odrzavanja turbeta, kao i omogucavanja da se na fakultetima propagira siizam (za ovo vidi ko im predaje akaid na FIN-u, (Resid Hafizovic, dokazani sija maskiran u ruho bosanske tradicije)). Zaboravaljas ili pak svjesno presucujes tolerantan odnos IZ-a prema derviskim redovima a kad ih se i upita onda daju diplomatske odgovore a poznato je da sufije imaju jak uticaj u redovima IZ-ovaca pa cak i pod pokroviteljstvom IZ-a odrzava se tradicionalni sufijski novotarski zikr npr. u Blagaju kod Mostara. Da ne govorim o tekijama koje slobodno funkcionisu sirom BiH, gdje se odrzavaju novotarski zikrovi. Uz sve ovo ako tebi nije poznato da su maturidije novotari u akidi, i da nisu ehli sunnet vel dzemat, onda je krajnje vrijeme da uzmes ispravnu literaturu u sake i pocnes sa citanjem i izucavanjem.

    Da… umalo da zaboravim. Kazes IZ se mora reformisati. Hahaha… ovo mora da je neki vic. Bilo je “mudraca” koji su se naklonili IZ-u, uz pricu braci da ce oni iznutra da reformisu IZ… I znas sta je bilo ? Reformisala IZ njih : )) Brade se skratise na milimetarsko-centimetarske a kod nekih je i zilet imao posla, pa domalo podjose osude brace koja ostadose cvrsta na putu Kur'ana i sunneta, da su previse tvrdi, da cijepaju dzemat muslimana i vrhovnog autoriteta Cerica napadaju (onoga sto otvoreno kaze na skupu da je Amerika nas prijatelj).

    #9773
    Anonimno
    Neaktivan

    Sta znace ova pitanja… : ) Da nisam slucajno u tagutskoj-policijskoj stanici pa moram da dajem odgovore na pitanja licnog karaktera.

    IZ je za tebe temelj, za mene nije. Za mene je temelj Kur'an i Sunnet. Dok navodis s jedne strane fetvu od Enesa Ljevakovica, s druge strane zaboravljas ili svjesno presucujes sta se sve desavalo u proteklim godinama po pitanju odnosa IZ i brace. Zaboravljas da kljucarosi i dan danas ne daju braci da borave u mesdzidima (dzamijama) kako bi ucili Kur'an, drzali predavanja i sl. i ovo je generalno pravilo iako ima ponegdje pokoji izuzetak. Zaboravljas ili svjesno presucujes sta su IZ-ovci radili sejhu Barcicu, rahimehullah i braci koja su bila redovna na njegovim dersovima. O tim desavanjamima tada imaju i video zapisi, pa listaj malo internet pa ces ih naci. Sve ovo je globalna slika, a kad bi pricao malo vise sa bracom imali bi ti ispricati prica i prica kakve su sve neugodnosti dozivljavali od strane IZ-ovaca

    Dalje zaboravljas ili svjesno presucujes da je IZ pokrovitelj novotarskih okupljanja na dovistima, odrzavanja turbeta, kao i omogucavanja da se na fakultetima propagira siizam (za ovo vidi ko im predaje akaid na FIN-u, (Resid Hafizovic, dokazani sija maskiran u ruho bosanske tradicije)). Zaboravaljas ili pak svjesno presucujes tolerantan odnos IZ-a prema derviskim redovima a kad ih se i upita onda daju diplomatske odgovore a poznato je da sufije imaju jak uticaj u redovima IZ-ovaca pa cak i pod pokroviteljstvom IZ-a odrzava se tradicionalni sufijski novotarski zikr npr. u Blagaju kod Mostara. Da ne govorim o tekijama koje slobodno funkcionisu sirom BiH, gdje se odrzavaju novotarski zikrovi. Uz sve ovo ako tebi nije poznato da su maturidije novotari u akidi, i da nisu ehli sunnet vel dzemat, onda je krajnje vrijeme da uzmes ispravnu literaturu u sake i pocnes sa citanjem i izucavanjem.

    Da… umalo da zaboravim. Kazes IZ se mora reformisati. Hahaha… ovo mora da je neki vic. Bilo je “mudraca” koji su se naklonili IZ-u, uz pricu braci da ce oni iznutra da reformisu IZ… I znas sta je bilo ? Reformisala IZ njih : )) Brade se skratise na milimetarsko-centimetarske a kod nekih je i zilet imao posla, pa domalo podjose osude brace koja ostadose cvrsta na putu Kur'ana i sunneta, da su previse tvrdi, da cijepaju dzemat muslimana i vrhovnog autoriteta Cerica napadaju (onoga sto otvoreno kaze na skupu da je Amerika nas prijatelj).

    nažalost brate ove pojedince što si nabrojao;hafizović,ljevaković,evo ja ću dodat i enesa karića :),to su šije tu nema dileme
    al ljudi poput Cerića,Zukorlića,Kavazovića to nisu,i oni imaju grešaka ali tako mi Allaha.dž.š oni nisu šije.
    ovo sto si prico oko istjeravanja brace sa bradom iz dzamija i to ima utemeljenja ,ali brate i toga nema u svim dzamijama,
    ja te pozivam u dzamiju u koju ja idem da dođeš,da vidis da sve “maturidije” nisu iste 🙂
    znamo i mi tekbire donosit 🙂
    dosta je Bošnjacima vise Izeta Hadžića-Žara…i ostalih koji unose razdor među Bošnjacima koji već od 1463.godine praktikuju Islam.

    #9775
    Anonimno
    Neaktivan

    bosanski_musliman post=4344 wrote: nažalost brate ove pojedince što si nabrojao;hafizović,ljevaković,evo ja ću dodat i enesa karića :),to su šije tu nema dileme al ljudi poput Cerića,Zukorlića,Kavazovića to nisu,i oni imaju grešaka ali tako mi Allaha.dž.š oni nisu šije.

    Ne znam da je Ljevakovic sija niti sam to rekao, za Karica vise mislim da je sufija, a za Cerica, Zukorlica i Kavazovica nisam ni rekao da su sije.

    bosanski_musliman post=4344 wrote: ovo sto si prico oko istjeravanja brace sa bradom iz dzamija i to ima utemeljenja ,ali brate i toga nema u svim dzamijama, ja te pozivam u dzamiju u koju ja idem da dođeš,da vidis da sve “maturidije” nisu iste 🙂
    znamo i mi tekbire donosit 🙂

    Nisam ni rekao da su sve dzematlije iste (jer dzematlije obicno i ne znaju sta znaci rijec maturidija), ali ono pobrojano rade oni koji se pitaju u IZ-u, mada istina ima mali broj hodza koji imaju korektan odnos prema braci licno, ali kad dodje naredba s vrha da se ne moze dati kljuc od dzamije nekom od brace kako bi ibadetio ili zovnuo predavaca i organizovao serijatska predavanja otvorenog tipa za svakog onoga ko zeli da sazna i nauci o islamu, tada iste te hodze moraju da postupe prema naredjenju s vrha.

    bosanski_musliman post=4344 wrote: dosta je Bošnjacima vise Izeta Hadžića-Žara…i ostalih koji unose razdor među Bošnjacima koji već od 1463.godine praktikuju Islam.

    Mozda je dosta Bosnjacima, ali zato nije dosta iskrenim vjernicima i vjernicama brata Izeta. Ovdje prozivas brata Izeta u negativnom smislu, i moja je duznost da branim njegovu cast jer on nije tu. Brat Izet je jedan hairli brat, sljedbenik sunneta Allahovog Poslanika, sallallahu alejhi ve sellem i pomagac Allahove vjere. Ne bih da puno hvalim brata, ali ovo su neke od cinjenica a ima jos pozitivnih osobina kod njega i on nije nikako od onih koji unose razdor nego novotarima i sektasima, i ljubiteljima demo(n)krata smetaju rijeci istine koje govori brat Izet. Molim Allaha Uzvisenog da sacuva brata Izeta, nase cijenjene daije i svu ulemu i daije i muslimane i muslimanke u svijetu, od dusmanskih ruku i spletki kafira i murteda i drugih zavidnika i pakosnika. Amin.

    #9776
    Anonimno
    Neaktivan

    ,

    bosanski_musliman post=4344 wrote: dosta je Bošnjacima vise Izeta Hadžića-Žara…i ostalih koji unose razdor među Bošnjacima koji već od 1463.godine praktikuju Islam.

    Mozda je dosta Bosnjacima, ali zato nije dosta iskrenim vjernicima i vjernicama brata Izeta. Ovdje prozivas brata Izeta u negativnom smislu, i moja je duznost da branim njegovu cast jer on nije tu. Brat Izet je jedan hairli brat, sljedbenik sunneta Allahovog Poslanika, sallallahu alejhi ve sellem i pomagac Allahove vjere. Ne bih da puno hvalim brata, ali ovo su neke od cinjenica a ima jos pozitivnih osobina kod njega i on nije nikako od onih koji unose razdor nego novotarima i sektasima, i ljubiteljima demo(n)krata smetaju rijeci istine koje govori brat Izet. Molim Allaha Uzvisenog da sacuva brata Izeta, nase cijenjene daije i svu ulemu i daije i muslimane i muslimanke u svijetu, od dusmanskih ruku i spletki kafira i murteda i drugih zavidnika i pakosnika. Amin.[

    po mojoj procjeni brate ti zivis ili u Sandzaku ili na Kosovu :),Izet Hadzic ima samo osnovnu skolu,nema nikakve vjerske naobrazbe,on je jednostvano napravio neku šupu i reko ja sam ovdje šejh,čuj to…,sta mislis da svaki od nas ovako postupi?,jel ti brate mislis ako imas vecu bradu od mene da si bolji musliman ?,bas neku noć dođe sestra prebijo je “vaš” brat ko vola,jel to sunnet Poslanika ?

    #9779
    Anonimno
    Neaktivan

    bosanski_musliman post=4347 wrote: po mojoj procjeni brate ti zivis ili u Sandzaku ili na Kosovu :),Izet Hadzic ima samo osnovnu skolu,nema nikakve vjerske naobrazbe,on je jednostvano napravio neku šupu i reko ja sam ovdje šejh,čuj to…,sta mislis da svaki od nas ovako postupi?,jel ti brate mislis ako imas vecu bradu od mene da si bolji musliman ?

    Ti si ovdje da procjenjujes…. hehe.

    Mislim da ako imam bradu a ti si obrijan, da ja slijedim sunnet a da ti cinis grijeh i uz to da nemas petlje da pustis bradu. : )

    bosanski_musliman post=4347 wrote: bas neku noć dođe sestra prebijo je “vaš” brat ko vola, jel to sunnet Poslanika ?

    Cuj dodje sestra… gdje dodje ? Kod tebe da ti se pozali ili kod vas u policijsku stanicu..? hehe : )

    #9781
    Anonimno
    Neaktivan

    Es selamu alejkum.

    Ti bosanski_musliman prvo pozivaš na uvažavanje i izbjegavanje vrijeđanja vjernika, a potom vrijeđas brata Izeta, za kojeg ja svjedočim da je brat mashAllah hairli i sljedbenik sunneta Allahova Poslanika salallahu alejhi we selleme. Zašto sam sebi skačeš u trbuh ? Zatim, ako je neko i uvrijedio ”reisa”, pa on je to itekako zaslužio. Na desetine kufrova i širkova je došlo iz njegovih usta, a za koje se koliko znam još nije javno pokajao. Tu firmu IZ ja vidim kao samo jedan mogući temelj, a to je temelj za naseobu šija, njegove braće.. kako ih on naziva, dakle ako su mu šije braća on se je svojevoljno ogradio od muslimana jer šije nisu muslimani, pa eto.. neka im pripada. O da, dugo ovdje bošnjaci prakticiraju ‘islam’, praveći ljudima sihire, obožavajući kojekakve dede i kamenje, torabije itd., a u tim ”temeljima islama”, kako ih ti nazivaš uposleno je na desetine, da ne kažem stotine sihirbaza i vračara i svi oni imaju redovnu platu, čak su imami nekih džamija. Vama vaša vjera, nama naša. Hvala Allahu, Gospodaru svih svjetova.

    #9783
    Anonimno
    Neaktivan

    Čudno je da ovaj oslovljava brata Izeta sa punim imenom i prezimenom, pa čak i nadimkom (za kojeg ja ranije nisam znao). To govori da očito dobro poznaje brata (da mi je samo znati kako). To što brat Izet nema završen fakultet ne čini ga lošim vjernikom jer se pravo znanje ne stiče samo na fakultetima. Neki su brata Izeta ogovarali i da je u mladosti svirao po kafanama i pjevao narodne pjesme, pio alkohol…, ali ne žele spomenuti da je on danas brat koji može biti primjer mnogima po snazi svoje vjere u Allaha. Zato molim Allaha da ga učvrsti na Pravom putu!

    #9787
    Anonimno
    Neaktivan

    ako toliko volite Islam ,puni ste usta Džihada,otiđte brate na neko ratište:Afganistan,Somalija,Irak,pa tamo se dokazujte.Mi kad smo trebali takve poput vas zanimljivo nije vas bilo.Vi ste tad formirali brigade (1.minhenska, 2.udarna muslimanska(beč) ,1.slavna (danska).Nemate prava ni na pedalj BiH (osim pripadnika El-Mudžahida)

    #9790
    Anonimno
    Neaktivan

    bosanski_musliman post=4358 wrote: ako toliko volite Islam ,puni ste usta Džihada,otiđte brate na neko ratište:Afganistan,Somalija,Irak,pa tamo se dokazujte. Mi kad smo trebali takve poput vas zanimljivo nije vas bilo.Vi ste tad formirali brigade (1.minhenska, 2.udarna muslimanska(beč) ,1.slavna (danska).Nemate prava ni na pedalj BiH (osim pripadnika El-Mudžahida)

    bosanski_musliman, ovo je forum, na njemu ljudi iznose različita gledišta, nemoj se odmah ljutiti. Ako imaš dokaz u raspravi iznesi ga, a nije lijepo da odmah počinješ otrcanim skoro kafanskim frazama: Ako si takav, što ne uradiš to i to.

    A u vrijeme rata u BiH, mnogi od nas su bili djeca, a ti znaš, djeci zabranjeno da ratuju : )

    #9805
    Anonimno
    Neaktivan

    tu smo dakle bosanski_musliman, znači ti ne voliš toliko islam, ti voliš islam dok imaš udobnu fotelju, posao, kuću, auto možda i tako dalje… to je kod tebe islam… ne ne, bošnjo, to je dun'ja a ne islam…

    što se tiće rata, vi takvi ko ti, bosanski_muslimani dođoše u odred samo zato što je tamo puno hrane, arapi ginu, bošnje uživaju, opet dun'ja bošnjo moj… i ukinuše odred, tako i bošnje ukinuše bradu i ostale oznake jednog muslimana… da slučajno nebi i bošnju ukinuli kao šejha Envera i druge mudžahide…. bistri smo mi bosanci, al ima ih i mutnih…uh

    i za kraj, samo da ti kažem, imaš muslimana koji se već dokazuju, šireći vijesti o braći u Afgansitanu, Somaliji, Iraku itd…

    #9808
    Anonimno
    Neaktivan

    Mozda je taj BH musliman upravo zato dosao na forum da pokusa izvuci po koju informaciju o braci koja se mozda dokazuju negdje.Ima neke od osobina sposobnog provokatora.Predlazem oprez,jer mu sigurno nije stalo do islama vec je u pitanju nesto drugo.

    #9906
    Anonimno
    Neaktivan

    nemojte dzaba lagat da je neko iz bosne otiso u dzihad negdje,nemojte lagat !,vi sto sjedite kraj tih kompjutera i prosipate braci neku pricu o dzihadu,ja znam kako je tesko otic papiri ,kontrole,jezik ,vi bi nesto ratovali nemate za kahve i secera,a u afganistanu bez m-84 koja kosta 2500eura nece vas talibani ni primit,zato nemojte bezveze lagat.

Pregledavate 15 postova - 46 do 60 (od ukupno 76)
  • Morate biti prijavljeni kako bi mogli odgovoriti na ovu temu.