Iranski ambasador kod Cerića

  • This topic has 75 odgovora, 21 glas, and was last updated prije 11 years, 9 months by Anonimno. This post has been viewed 18202 times
Pregledavate 15 postova - 16 do 30 (od ukupno 76)
  • Autor
    Postovi
  • #9168
    Anonimno
    Neaktivan

    Ayatollah Khomeini i Pedofilija:

    Jedan od njegovih učenika prica nam
    Sayyid Hussein Musawi, bivši student Homeinjai, koji je kasnije prihvatio Islam, otkriva u svojoj knjizi ‘Za Allaha, a zatim za Istoriju ” istinu o Shiizmu , između ostalog, o svojim iskustvima sa svojim bivšim učiteljem.

    Ovdje je izvadak iz knjige:

    Kada je Khomeini boravio u Iraku, koristili smo priliku posjetiti ga svaki dan kako bi učili od njega, sve dok konačno naš licni odnos ojaca. Homeini jednom dobio poziv iz udaljenih mjesta, i on me zamolio da mu na tom putu da mu budem u pratnji. Pristao sam.

    Kad smo stigli, bili smo primljeni vrlo toplo i prijateljski. Kasnije na povratku “, rekao je Imam (Khomeini) da ćemo se zaustaviti u Bagdadu posjetiti mjesto zvano Etaifeya, gdje je boravio iracanin Sayyid SAHEB, koji je bio bliski prijatelj Khomeinia. Čovjek je bio oduševljen od iznenadne posjete Homeinia . Bilo je podne, a on je poceo pripremati rucak i telefonom pozvao neki od njegovih bliskih rodzaka.

    Kuća je bila puna ljudi koji su željeli vidjeti Khomeinia. Homeiniev prijatelj zamolio ga je da prenoci i Khomeini je taj poziv prihvatio. Kada je bilo vrijeme za rucak su donijeli hranu i svi ljudi poceli su ljubiti ruku Homeiniu i poceli su postavljati pitanja. Kada je bilo vrijeme za spavanje, svi su napustili kuću osim Familije – Sayyida SAHEB.

    Homeini je vidio jednu malu djevojcicu, kcerka Sayyida SAHEB, koja je imala samo četiri godine i bila je vrlo lijepa. Khomeini je zamolio Sayyid SAHEB da je dovede u svoju sobu tako da je mogao učiniti s njom MUTA (uzivanje), dok je činjenica da je bilo i odraslih djevojaka u kuci ali je njih zanemario. Na moje iznenadzenje, otac je pristao, uz izraz neodoljive radosti na licu. Homeini je uzeo djevojcicu u svoju sobu i cijelu noć smo culi strasan plac ove male djevojcice iz njegove sobe.

    Kada je svanulo svi smo bili seli za stolom na dorucak. Homeini je primjetio jasan izraz neodobravanja na mom licu što se desilo tu noc, i on me pitao: “Oh Sayyid Hussain, sta kazes o MUTA (uzivanje) s malim djetetom?” Rekao sam (u mislima mojim nisam mogao da ga kritikujem javno, ), “O Imam, odgovor će biti vaš odgovor, jer ja sam samo student.” Homeini je odgovorio da je u redu MUTA uciniti s dijetetom, treba se samo zadovoljavati dodirivanjem genitalije i ljubiti , te uspostavlja vezu izmedu njegove noge, ali se mora paziti da ne posegnuti u rodnicu, jer to ne moze podnijeti.
     
    Dokaz za ovo sto je uradio mozemo vidjeti u njegovoj Fetvi iz knjige koju je on napisao Tahrir Al-Wasilah (Tom- 2, Strana-241 / Knjiga o Braku )

    مسألة 12 : لا يجوز وطء الزوجة قبل إكمال تسع سنين ، دواما كان النكاح أو منقطعا ، وأما سائر الاستمتاعات كاللمس بشهوة والضم والتفخيذ فلا بأس بها حتى فى الرضيعة.

    Prevod: Nije dozvoljeno spolni odnos sa svojom Zenom, dok ona ne napuni 9 god. bilo to privremeni ili trajni Brak. Kao i druge uzitke, dodira sa zadovoljstvom, zagrljaji i nasladzivanje medzu butine to nije problem, cak i da je novorodzence.
    ( NEUDHUBILLAH )

    Ps. Jos par idiotluka:

    Spolni odnos sa zivotinjama

    U svojoj knjizi ” Tahrir Al-Wasilah ” pise Homeini:

    مسألة 23 : الحيوان الموطوء إن كان مما يراد أكله كالشاة و البقرة و الناقة يجب أن يذبح ثم يحرق و يغرم الواطئ قيمته لمالكه إن كان غير المالك ، و إن كان مما يراد ظهره حملا أو ركوبا و ليس يعتاد أكله كالحمار و البغل و الفرس أخرج من المحل الذي فعل به إلى بلد آخر فيباع فيه ، فيعطى ثمنه للواطئ ، و يغرم قيمته إن كان غير المالك .

    Prevod

    Tacka 23: Zivotinja s kojima ste imali spolni odnos, treba biti zaklana i spaliti ako je od vrste koje se jede normalno, kao ovce, krave ili deve. Osim toga, oni koji su imali odnos sa zivotinjom moraju platiti vrijednost zivotinje, osim ako on sam nije vlasnik. Ako je zivotinja bila od one vrste kojom se vozimo ili je koristimo za prevoz tereta, a njihovo meso nije pozeljno za jesti, kao sto je magarc ili konj, onda treba od mjesta u kome se imalo odnos sa tom zivotinjom ,da se ta zovotinja mora prebaciti na drugo mesto ili neki drugi region da se proda, sto dalje od mjesta gde se opcilo sa tom zivotinjom. Oslobodzen je onaj koji je imao spolni odnos sa svojom zivotinjom, a mora zamijeniti vrijednost te zivotinje, ako nije bila njegova.

    Fatima je bila jedno bozansko bice u covjekovom zenskom obliku.

    Ayatollah Khomeini kaze:

    لم تكن الزهراء امرأة عادية كانت امرأة روحانية امرأة ملكوتية… كانت أنسانا بتمام معنى الكلمة نسخة إنسانية متكاملة… امرأة حقيفية كاملة… حقيفة الإنسان الكامل. لم تكن امرأة عادية بل هي كائن ملكوتي تحلي في الوجود بصورة إنسان … بل كائن إلهي جبروتي ظهر على هيئة امرأة… فقد اجتمعت في هذه المرأة جميع الخصال الكمالية المتصورة للإنسان وللمرأة. إنها المرأة التي تتحلى بجميع خصال الأنبياء… المرأة التي لو كانت رجلا لكانت نبيا… لو كانت رجلا لكانت بمقام رسول الله. غدا يوم المرأة حيث ولدت جميع أبعاد منزلتها وشخصيتها. غدا ذكرى مولد كائن الذي اجتمعت قيه المعنويات والمظاهر الملكوتية والإلهية والجيروتية والملكية والإنسانية.

    Prevod:

    Fatimah Az-ZAHRA, nije obična žena, ona je bila blagoslovljena žena, Melecima jednaka žena … Ona je osoba u pravom smislu rijeci slika savršena čovjeka … zaista savršena žena … u istini je savršenstvo čovjeka. To nije obična žena, ali ona je bila jednaka Melecima biće koja se pojavljuje u obliku čovjeka … božanski moćno biće, koja se izražava u obliku žene … u svemu ujedinio sve sto jedan čovjek i jedna žena može zamisliti kvalitete savršenstva. Ona je bila žena koja je imala sve karakteristike proroka žene – ona kad bi bila čovjek – prorok bi ona bila, čovjek Glasnik Allaha. Sutra je dan žena, . Sutra je obiljezavanje rođenja jednog bića koje ujedinjene u sebi ideale i opipljive osobine Meleka, božanske moci gde se Kraljestvo bozansko i covecko objednilo.

    (Al-Asrar al-Fatimiyyah, p. 354 f.)

    #9169
    Anonimno
    Neaktivan

    Carska vojska, sad shvatam sto te je toliko uvrijedilo na drugoj temi sto sam napisao za onog sufijskog shejha “polulipsani pingvin”, pa ako si od pripadnika sufija onda me raduje da sam te dirnuo tamo gde te boli.

    Sto se tice tvog buncanja -“mi svaki dan cinimo shirkove i kufreve, a da to ne znamo”, je veliki dokaz tvoje zablude, Allah je poslao Poslanika Muhammeda sallallahu alejhi we sellem, da pojasni ljudima kako se Allah obozava, i da pojasni ljudima sta je shirk i kufr kako bi se toga klonili.

    Onaj ko cini veliki shirk taj nije musliman, i ako se ne pokaje vecno ce u dzehennemu a dokaz za to su rijeci Allaha u prijevodu znacenja:
    “Allah sigurno neće oprostiti da Njemu druge ravnim smatrate (tj. da širk učinite), a oprostiće kome hoće ono što je manje od toga. A daleko je zalutao onaj koji smatra da je Allahu neko ravan.” (en-Nisa, 116.)

    A evo ti i dokaza o zabrani cinjena kufra, i opasnosti za onoga koji to uradi:
    “Ima li onda nepravednijeg od onoga koji o Allahu izmišlja laži ili poriče istinu koja mu dolazi? I zar nevjernicima nije mjesto u Džehennemu?” (el-Ankebut, 68.)

    Zato sama tvoja izjava da cinimo svaki dan shirk i kufr, tera covjeka na gadjenje, pravo da ti kazem povraca mi se od gadosti te izjave.
    Uzmi sad svoju izjavu pa je pomijesaj sa morem da vidimo hoces li ga zagaditi, posto si za moju izjavu za polulipsanog pingvina rekao da bi more zagadila.

    Na kraju te savjetujem kao musliman, da naucis kako se Allah obozava da ga tako obozavas, i da naucis sta je shirk i kufr kako bi se toga klonio.

    Cudno ima vise godina kako svratis po malo na ovaj forum, i jos cudnije da jos nisi menjao svoje stavove, i uvijek si tu kad zelis onako po neki niski udarac da zadas ovde i da pobegnes, al nema veze mi ovde imamo sabur sa svakakvima, i odgovaramo na svakakve zablude serijatskim dokazima.

    #9192
    Anonimno
    Neaktivan

    Andol post=3622 wrote: [quote quote=carskaVojska post=3618]Ooooo i te kako. Zivjeti se mora u dnu gusterove rupe sa svim sirkovima i kufrovima koji su nam nametnuti a koje mi, vidi divnog iznenadjenja, ni ne znamo da ih cinimo… Svaki dan, svaki od nas cini i sirk i kufr i zulum.

    Kao na primjer koji širkovi i kufrovi? Baš bih volio da čujem.

    Posto si ti jedini postavio ovo pitanje, red je i da ti odgovorim. Ovo ostalo je sve trla baba lan…

    No kako god. Otvori svoj novcanik i pogledaj sta imas unutra? Imas nesto sto se direktno suprostavlja Allahovom naredjenju koje se cetiri puta ponavlja u Kur'anu: “Ve la tebhase-n-nase esjaehum” – ne umanjujte vrijednost ljudskog imetka. Svaki put kada platis hljeb koji jedes sa tim novcem, umanjujes neciji imetak i direktno krsis Allahov zakon. Al haj sto ga krsis, nije u tome sirk. To je kamata, i to je veliki grijeh. Problem sa koristenjen takvog oblika novca je isti kao i problem sa glasanjem na demokratskim izborima. I jedno i drugo podrzavaju sistem koji se bazira na sirku i kufru. Plus, svaki put kad kupis nesto platis onih 17% poreza koji podrzavaju sekularnu drzavu, plus sto dio tog novca ode za vojsku koja ide u Afganistan, znamo vec protiv koga.

    Na cemu se bazira sekularna drzava? Onaj ko se razumije u ekonomiju zna da se bazira na bankarskom sistemu. Sve ostalo je talasika. Parlament, vlada, administrativni sistem… Sve je to sporedno. Pravi igraci su velike kompanije i bankarski sektor, a cije novce mi koristimo? Naravno, njihove. Da li je ovaj bankarski sistem sirk i kufr? Ooooo i te kako.

    Svaki put kad odes u prodavnicu da nesto kupis… Zamisli se i zabrini i trazi oprosta od Allaha. On je oduvijek bio Milostivi i Samilosni, pa ce se mozda i smilovati nad nama zbog nasih fulova i neznanja. Mi se prepiremo i tekfirimo oko izlaska na demokratske izbore a oni se desavaju svake cetiri godine i uopste nisu toliko bitni. Drzava u danasnjem vaktu i nije neka narocita sila. Pogledaj samo Apple i njihovu zaradu. Njihov prihod, veci od prihoda Svedske. Apple je veci od Svedske a samim tim i od pola drzava svijeta.

    Sirk i kufr su svuda oko nas. Najlakse ih je zanemariti i omalovaziti. Meni zaista nije cilj braniti Cerica, jer imam preceg posla. Meni je cilj ukazati na apsurd gdje kod njega pronalazimo isto ono sto i mi radimo svakodnevno. Samo pogledaj u svoj novcanik i procitaj koju knjigu iz ekonomije, pa ces tek onda vidjeti sta je sirk i kufr. Imas mali sirk, veliki sirk pa onda imas moneratni bankarski sistem.

    Sta li ce Allah uraditi sa nama kada nas spuste u mezar…

    #9193
    Anonimno
    Neaktivan

    Širk (mnogoboštvo) i njegove vrste

    Širk je ono što je suprotno tevhidu (jednoboštvu, monoteizmu), a dijeli se na tri vrste: skriveni, mali i veliki.

    1) Skriveni širk

    Skriveni širk je spomenut u hadisu u kojem Allahov Poslanik, sallallahu alejhi ve sellem, kaže: “Širk u mome ummetu skriveniji je od crnog mrava na crnoj stijeni u mrkloj noći.”

    Ibn Abbas je navodeći primjer za ovu vrstu širka rekao da je to kao kad čovjek kaže svome prijatelju: “Ono što hoće Allah i što hoćeš ti!” ili kad čovjek kaže: “Da nije Allaha i tog i tog čovjeka, bilo bi…”

    Čišćenje od ove vrste širka postiže se učenjem dove: “Allahumme inni euzubike en ušrike bike ve ene e’alemu ve estagfiruke lima la e’alemu.” – što znači u prevodu: “Allahu, Tebi se utičem i od Tebe tražim zaštitu od toga da Ti učinim širk za koji znam i molim Te da mi oprostiš onaj (širk) za koji ne znam.”

    2) Mali širk

    Mali širk je pretvaranje. Ova vrsta širka spomenuta je u ajetu u kojem Uzvišeni Allah kaže (u prevodu značenja): “Ko žudi da od Gospodara svoga bude lijepo primljen, neka čini dobra djela i neka, obožavajući Gospodara svogo, ne smatra Njemu ravnim nikoga!” (sura el-Kehf, 110.)

    3) Veliki širk

    Ova vrsta širka spomenuta je u sljedećem Kur’anskom ajetu (u kojem Allah kaže): “Allah sigurno neće oprostiti da Njemu druge ravnim smatrate (tj. da širk učinite), a oprostiće kome hoće ono što je manje od toga. A daleko je zalutao onaj koji smatra da je Allahu neko ravan.” (en-Nisa, 116.) Uzvišeni Allah također kaže da je Isa (Isus), alejhisselam, rekao: “O sinovi Israilovi, obožavajte samo Allaha, i moga i vašeg Gospodara! Ko drugog Allahu smatra ravnim, Allah će mu ulazak u Džennet zabraniti, boravište njegovo Džehennem će biti, a nevjernika neće niko pomoći.” (sura el-Maide, 72.)

    Četiri su vrste velikog širka:

    1. Širk u obraćanju dovom. To je spomenuto u Kur’anskom ajetu: “Kada se u lađe ukrcaju, iskreno se mole Allahu, a kada ih On do kopna dovede, odjednom druge Njemu ravnim smatraju.” (sura el-Ankebut, 65.)

    2. Širk u namjerama, željama i cilju. Dokaz za to su riječi Uzvišenog Allaha (u prevodu značenja): “Onima koji žele život na ovom svijetu i ljepote njegove – Mi ćemo dati plodove truda njihova i neće im se u njemu ništa prikratiti. Njih će na onom svijetu samo Vatra peći; tamo neće imati nikakve nagrade za ono što su na zemlji radili i biće uzaludno sve što su učinili.” (sura Hud, 15-16.)

    3. Širk u pokornosti. Dokaz za to su riječi Uzvišenog Allaha (u prevodu značenja): “Oni, pored Allaha, bogovima smatraju svećenike svoje i monahe svoje…” (sura et-Teube, 31.) Ovim se misli da su oni bili pokorni svojim učenjacima i svećenicima u griješenju (prema Allahu), kao što je to objasnio sam Allahov Poslanik, s.a.v.s., Adijju b. Hatima koji ga je upitao o značenju gornjeg ajeta, pa je rekao Poslaniku: ’Mi ih ne obožavamo.’ Pa mu je odgovorio Allahov Poslanik da je njihova pokornost njima u griješenju prema Allahu, njihovo obožavanje.

    4. Širk u ljubavi. Dokaz za ovo su riječi Uzvišenog Allaha: “Ima ljudi koji su mjesto Allaha kumire prihvatili, vole ih kao što se Allah voli. A vjernici još više vole Allaha.” (el-Bekare, 165.) *

    Kufr (nevjerstvo) i njegove vrste

    Postoje dvije vrste kufra (nevjerstva), a to su mali i veliki kufr.

    Mali kufr

    To je kufr koji počinioca ne izvodi iz vjere, a to je nijekanje Allahovih blagodati. Dokaz tome su riječi Uzvišenog Allaha (u prevodu značenja): “Allah navodi kao primjer grad, bezbjedan i spokojan, kome je u obilju dolazila hrana sa svih strana, a koji je nezahvalan na Allahovim blagodatima bio, pa mu je Allah zbog onoga što je radio dao da iskusi i glad i strah.” (en-Nahl, 112.)

    Veliki kufr (nevjerstvo)

    Ovaj kufr onoga ko ga počini izvodi iz Islama, a on se dijeli na pet vrsta:

    1. Kufr (nevjerstvo) nijekanja ili poricanja: Dokaz tome su Allahove riječi (u prevodu značenja): “Ima li onda nepravednijeg od onoga koji o Allahu izmišlja laži ili poriče istinu koja mu dolazi? I zar nevjernicima nije mjesto u Džehennemu?” (el-Ankebut, 68.)

    2. Kufr odbijanja i oholosti: Dokaz tome su riječi Uzvišenog Allaha: “A kad rekosmo melekima: ’Pokorite se Ademu!’- oni se pokloniše, ali Iblis ne htjede, on se uzoholi i postade nevjernik.” (el-Bekara, 34.)

    3. Kufr sumnje i kolebljivosti: Dokaz toga su riječi Uzvišenog Allaha (u prevodu značenja): “I uđe u svoj vrt, nezahvalan Gospodaru svome na blagodatima, govoreći: ’Sumnjam da će ovaj vrt, ikada propasti, i sumnjam da će smak svijeta ikada doći, a ako budem vraćen Gospodaru svome, sigurno ću nešto bolje od ovoga naći.’ I reče mu drug njegov, dok je s njim razgovarao: ’Zar ne vjeruješ u Onoga koji te je od zemlje stvorio, zatim od kapi sjemena, i najzad te potpunim čovjekom učinio? Što se mene tiče, On, Allah, moj je Gospodar i ja Gospodaru svome ne smatram nikoga ravnim.’” (sura el-Kehf, 35-38)

    4. Kufr izbjegavanja. Dokaz za ovo su i riječi Uzvišenog Allaha: “…ali nevjernici okreću glave od onoga čime im se prijeti.(i to izbjegavaju)” (prevod značenja, sura el-Ahkaf, 3.)

    .5 Nevjerstvo licemjerja: Dokaz za to su Allahove riječi (u prevodu značenja): “To je zato što su vjernici bili, pa nevjernici postali, i onda su im srca zapečaćena, pa ne shvaćaju.” (sura el-Munafikun, 3.)

    Nifak (licemjerstvo) i njegove vrste

    Nifak se dijeli na nifak u srcu i nifak u djelima:

    Prvo – Nifak u srcu se dijeli na šest vrsta:
    1) Nijekati Allahovog Poslanika, sallallahu alejhi ve sellem.
    2) Nijekati nešto od onoga sa čim je došao Allahov Poslanik, sallallahu alejhi ve sellem.
    3) Mrziti (prezirati) Allahovog Poslanika, sallallahu alejhi ve sellem.
    4) Mrziti nešto od onoga sa čim je došao Poslanik, sallallahu alejhi ve sellem.
    5) Radovati se slabljenju Poslanikove vjere (tj. slabljenju Islama).
    6) Mrziti napredak Poslanikove vjere.

    Ovo je šest vrsta nifaka i onaj kod koga se one nađu biće u najnižem stupnju Džehennema.

    Drugo – Nifak u djelima se dijeli na pet vrsta:

    Dokaz tome su riječi Allahovog Poslanika, sallallahu alejhi ve sellem:

    “Tri su znaka munafika (licemjera):
    – Kada govori – laže,
    – kada obeća – ne izvrši,
    -kada mu se nešto povjeri – on to pronevjeri.” i u drugom hadisu:
    “- Kada se raspravlja – drsko se raspravlja i
    – kada se obaveže – prevari.”

    #9195
    Anonimno
    Neaktivan

    carskaVojska post=3652 wrote: [quote quote=Andol post=3622][quote quote=carskaVojska post=3618]Ooooo i te kako. Zivjeti se mora u dnu gusterove rupe sa svim sirkovima i kufrovima koji su nam nametnuti a koje mi, vidi divnog iznenadjenja, ni ne znamo da ih cinimo… Svaki dan, svaki od nas cini i sirk i kufr i zulum.

    Kao na primjer koji širkovi i kufrovi? Baš bih volio da čujem.

    No kako god. Otvori svoj novcanik i pogledaj sta imas unutra? Imas nesto sto se direktno suprostavlja Allahovom naredjenju koje se cetiri puta ponavlja u Kur'anu: “Ve la tebhase-n-nase esjaehum” – ne umanjujte vrijednost ljudskog imetka. Svaki put kada platis hljeb koji jedes sa tim novcem, umanjujes neciji imetak i direktno krsis Allahov zakon. Al haj sto ga krsis, nije u tome sirk. To je kamata, i to je veliki grijeh. Problem sa koristenjen takvog oblika novca je isti kao i problem sa glasanjem na demokratskim izborima. I jedno i drugo podrzavaju sistem koji se bazira na sirku i kufru. Plus, svaki put kad kupis nesto platis onih 17% poreza koji podrzavaju sekularnu drzavu, plus sto dio tog novca ode za vojsku koja ide u Afganistan, znamo vec protiv koga.

    Po tebi je dakle korištenje papirnog novca širk i/ili kufr? Možeš li mi reći šta je u svemu tome kufr i širk? To što se takvin načinom podržava kufr i širk? Znaš li ti carskaVojsko da je poslanik trgovao sa židovima? A židov ne trguje osim da zaradi, pa su tako židovi jačali trgovinom sa Poslanikom, pa na kraju po tebi ispade da je Poslanik činio kufr i širk? Ispravi me ako sam te pogrešno razumio.

    Na cemu se bazira sekularna drzava? Onaj ko se razumije u ekonomiju zna da se bazira na bankarskom sistemu. Sve ostalo je talasika. Parlament, vlada, administrativni sistem… Sve je to sporedno. Pravi igraci su velike kompanije i bankarski sektor, a cije novce mi koristimo? Naravno, njihove. Da li je ovaj bankarski sistem sirk i kufr? Ooooo i te kako.

    Znači, po tebio je korištenje današnjih novčanica koje su u opticaju kufr i širk?

    Svaki put kad odes u prodavnicu da nesto kupis… Zamisli se i zabrini i trazi oprosta od Allaha. On je oduvijek bio Milostivi i Samilosni, pa ce se mozda i smilovati nad nama zbog nasih fulova i neznanja. Mi se prepiremo i tekfirimo oko izlaska na demokratske izbore a oni se desavaju svake cetiri godine i uopste nisu toliko bitni. Drzava u danasnjem vaktu i nije neka narocita sila. Pogledaj samo Apple i njihovu zaradu. Njihov prihod, veci od prihoda Svedske. Apple je veci od Svedske a samim tim i od pola drzava svijeta.

    I šta je u svemu ovome širk?

    Sirk i kufr su svuda oko nas. Najlakse ih je zanemariti i omalovaziti. Meni zaista nije cilj braniti Cerica, jer imam preceg posla. Meni je cilj ukazati na apsurd gdje kod njega pronalazimo isto ono sto i mi radimo svakodnevno. Samo pogledaj u svoj novcanik i procitaj koju knjigu iz ekonomije, pa ces tek onda vidjeti sta je sirk i kufr. Imas mali sirk, veliki sirk pa onda imas moneratni bankarski sistem.

    I koji širk mi tu radimo?

    #9196
    Anonimno
    Neaktivan

    Carska vojska ja sam ti postirao tekst o shirku i kufru da bi shvatio sta je sirk a sta kufr, a ne da nagadjas.
    Poredja parlament gde se propisuju zakoni po kojima ce ljudi zivjeti i 17% poreza na proizvode, to ne spada u propisivanje zakona, vec u uredjenje, postoje i zakoni koji nisu oprecni serijatu, a ljudi su ih propisali, kao na primjer zakoni o uredjenju puteva, o skolstvu i slicni zakoni koji se ne kose sa serijatom, a namet ljudima od porez 17 % moze biti zulum a ne shirk i kufr kako ti zelis da predstavis, i druga stvar niko ne placa taj namet dobrovoljno da bi bio grijesan.

    Otvori svoj novcanik i pogledaj sta imas unutra? Imas nesto sto se direktno suprostavlja Allahovom naredjenju koje se cetiri puta ponavlja u Kur'anu: “Ve la tebhase-n-nase esjaehum” – ne umanjujte vrijednost ljudskog imetka

    Navedi mufesira ili bilo kojeg ucenjaka koji je ovo ovako protumacio kako ti tumacis, ako ga tumacis iz svoje glave onda iznosis lazi na Allaha, i pricas o propisima bez znanja, sto je opasna stvar.
    U predhodni moj post imas pojasnjenje shirka i kufra, ako si zeljan istine tu su ti dokazi, a ako si tu samo da bi nas “porazio” i dokazao nasu “zabludu”, onda si u zalosnom stanju.
    Molim Allaha da te uputi. Amin

    #9197
    Anonimno
    Neaktivan

    Carska vojska, današnji papirni novac je baziran na kamati i printa se na kamati i to je vjerujem ono što si ti nama htio objasniti.

    Allah najbolje zna, vjerovatno je došlo vrijeme o kojem je govorio Poslanik sallAllahu alejhi ve selem kada će svi na svijetu biti upetljani u kamatu koliko god to željeli izbjeći – jer smo primorani koristiti papirni novac. (dinar i dirhem se nigdje ne primaju)

    Ali usporediti to sa izlaskom na izbore gdje glasaš da neko donosi zakone oprečne Allahovim zakonima pored toliko direktnih upozorenja od Allaha u Kur'anu je velika nebuloza s tvoje strane.

    I kao što te upitao brat Andol – gdje je širk u korištenju takvog novca?

    #9212
    Anonimno
    Neaktivan

    Problem sa koristenjen takvog oblika novca je isti kao i problem sa glasanjem na demokratskim izborima. I jedno i drugo podrzavaju sistem koji se bazira na sirku i kufru. Plus, svaki put kad kupis nesto platis onih 17% poreza koji podrzavaju sekularnu drzavu, plus sto dio tog novca ode za vojsku koja ide u Afganistan, znamo vec protiv koga.

    Nije isto kao što je @AK47 spomenuo da se na izborima dobrovoljno biraju ljudi koji će ljudima izmišljati odvratne tagutske zakune, pa čak kad bi neka osoba prihvatila neko dijete koje nema nikakve vlasti kao lažnog zakonodavca izašao bi iz islama a što se tiče njihovog novčanog sistema
    on nejača ekonomiju jedne države već više djeluje kao rak koji kad tad izrazi u neku vrstu krize a Allah najbolje zna. Što se tiče ovih nepravednih poreza koji se otimaju od ljudi one nisu na dobrovoljnoj bazi niti je to direkno pomaganje nevjernika protiv muslimana a usto bi spomenuo i ovu predaju od Aiše, r.a. da je Božiji Poslanik salallahu alejhi veselem , od nekog Jevreja kupio namirnica na veresiju a u zalog mu dao svoj željezni štit.bilježi MUSLIM. Što se tiče ovih banki dobro bi bilo kad bi učenjaci pogledali dali ima(a ja vjerujem da ima) šteta za umet od ostavljanja novca kod njih i bez uzimanja kamate jer oni ako im se ostavi recimo 100k oni npr u evropi sebi “dadnu” ovlaštenje da dadnu kredit za 50posto više i još traže kamatu na to (tako je bilo prije ja mislim da su povećali ali nisam siguran) zato neki naučnici koji se bave ovom tematikom kažu samo kad bi mali postotak ljudi uzeli svoj novac iz banki da bi to dovelo do njihovog kolapsa a jedan broj muslimana i veliki broj onih koji misle da su muslimani drže svoj kapital kod kafira, Allah najbolje zna ali bi možda jedna fetva dovela do promjene ovog stanje, ovo je neko moje mišljenje koje možda nije na mjestu.

    @carska vojska ako mogu da ti prepoučim knjigu koja se bavi vrstama širka pa ako želiš možeš da je pročitaš kako nebi mješao stvari koji su jasni širk, grijeh i ono što je manje od toga.

    Knjiga-Tevhida-i-Radost-Pravovjernih pisac Abdurahman ibn Hasan rahimehullah

    http://www.scribd.com/doc/32564792/Knjiga-Tevhida-i-Radost-Pravovjernih

    #9226
    Anonimno
    Neaktivan

    Nisam dosad razmisljao o tome ali je brat donekle u prau jer na svakoj novcanici imas slike nekih neznam ni ja koga jeli i to onda shirk kao sto kaze koristimo se time i nosamo to itd

    #9228
    Anonimno
    Neaktivan

    Ali Hammad post=3686 wrote: Nisam dosad razmisljao o tome ali je brat donekle u prau jer na svakoj novcanici imas slike nekih neznam ni ja koga jeli i to onda shirk kao sto kaze koristimo se time i nosamo to itd

    Ako uzmes tu novcanicu i onda molis taj lik sto je na slici, ili bilo koji ibadet da posvetis toj novcanici na koji je taj lik, onda cinis sirk, a ako ti ta novcanica sluzi da platis nesto sto zelis da kupis, i znas da je to sredstvo za placanje, zasto bi to bilo shirk bas me zanima, ko god bilo od vas prepametnih neka mi pojasni.

    #9231
    Anonimno
    Neaktivan

    Zaista smo poceli da idemo u nedogled sa bespotrebnim pitanjima(kakve boje treba da bude krava,itd.itd…)

    #9234
    Anonimno
    Neaktivan

    Ako ljudi tumače neke stvari od Islama po svom nefsu i (ne)znanju to može biti veoma opasno i odvesti osobu Allah zna gdje. Priča o shirku i kufru u koristenju novca je ponajmanje čudna.
    Ako neko ima potrebu da sazna šta je novac, kako je nastao i kuda ide neka pogleda dersove Imrana Huseina o toj temi. Mogu se doktorati napisati. Ne propagiram tog čovjeka niti njegove tefsire nekih ajeta ili hadisa, ali što se tiče teme novca i njegovog uticaja na život muslimana, čovjek je expert jer je prije Islama završio i ekonomske nauke.
    Gledao sam te dersove i nigdje ne vidjeh da spominje kako je samo korištenje novca u današnje vrijeme širk i kufr. Ali mnogo govori o demokratiji, izborima, suverenitetu Allaha i o širku i kufru onih koji se time koriste i uzimaju Allahova prava. Čak se i tu ukratko može za čas naučiti šta je širk i kufr današnjice. A ne iz proizvoljnog mišljenja.

    #9236
    Anonimno
    Neaktivan

    Kako mi se cini,ovdje neko zeli nametati svoje misljenje,pa ako ga ne prihvatis,dobivas kritiku.U zadnja 24 sata meni se redovno smenjuju kritike i pohvale.To mi dokazuje da imamo ovdje nekoliko razlicitih struja na stranici.A to je za mene malo nezgodno,jer sam ja u potrazi za znanjem,nisam narocito ucen,pa sada ako me tako neki isprepadaju,bojim se da ne prihvatim necije ucenje,koje moze biti razlogom mog skretanja,nedao Allah, na krivi put.Takodjer sam osjetio na niku Andol da je covjek iskren i spreman da poduci,pa cu pokusati do daljnjeg da pratim njegove postove,sto ne znaci da nema i drugih,koji su dobri.Nik Andol mi je dao smernicu da proucim neku sektu iz beca,i ja sam sada zauzet sa istrazivanjem,ali povremeno navratim na forum,pa mi neki opale samar.Zelim da napomenem da cu da budem pitan za svaki momenat svog vremena u sta sam ga upotrebio,zato sam rekao da pitati kakve boje treba da bude krava,smatram bespotrebnim ulazenjem u diskusiju o novcu da li je sirk ili ne.Molim Allaha da Iskrenima podari znanje a one neiskrene,pa i oni su Njegovi robovi,ako ih kazni ili im oprosti,Njegova je Volja,Amin!!!

    #9297
    Anonimno
    Neaktivan

    AK47 post=3657 wrote: Carska vojska, današnji papirni novac je baziran na kamati i printa se na kamati i to je vjerujem ono što si ti nama htio objasniti.

    Allah najbolje zna, vjerovatno je došlo vrijeme o kojem je govorio Poslanik sallAllahu alejhi ve selem kada će svi na svijetu biti upetljani u kamatu koliko god to željeli izbjeći – jer smo primorani koristiti papirni novac. (dinar i dirhem se nigdje ne primaju)

    Ali usporediti to sa izlaskom na izbore gdje glasaš da neko donosi zakone oprečne Allahovim zakonima pored toliko direktnih upozorenja od Allaha u Kur'anu je velika nebuloza s tvoje strane.

    I kao što te upitao brat Andol – gdje je širk u korištenju takvog novca?

    Hajde da pojednostavim, iako tema nije toliko jednostavna. Osoba A ode u banku da podigne kredit (sto je danas sasvim normalno. I drzave dizu kredite – pogledaj primjer Grcke i Spanije danas). Sta mislite sta se desava u banci? Mislite li da bankar iz sefa izvadi novac koji drugi stede i posudi ovima uz kamatu?

    Ne, ni slucajno. Bankar sjedne za svoj kompjuter i IZ NICEGA upise cifru u njega i STVORI novu vrijednost. Ta novostvorena vrijednost ulazi u sistem jer onaj ko dize kredit zeli nesto za njega kupiti, stan na primjer. Covjek koji je prodao stan dobija taj novac i trosi ga u prodavnicama. U konacnici taj novac dolazi i do nas pa ga i mi koji ne dizemo kredite koristimo. Na taj nacin se ostvario hadis da pred sudnji dan nece biti covjeka koji nece koristiti Riba-u tj kamatu. Svaka marka, dolar, euro u nasem dzepu je neciji dug na koji neko placa kamatu. Bankar je iz nicega stvorio nesto a to me neodoljivo podsjeca na jednu Allahovu s.w.t. osobinu. Samo Allah iz nicega stvara. Imitiranje Allaha u bilo kojoj Njegovoj osobini je sirk. Zato ja kazem da postoji podjela na mali sirk, veliki sirk i da slijedi nova kategorija koju ulema jos nije definisala a koja bi se komotno mogla zvati: sirk bankarskog sistema.

    Zasto ulema nije nista govorila o tome? Hajde da stvari posmatramo iz ovog ugla: Francuska burzoaska revolucija iz koje se rodila sekularna drzava, dogodila se 1789 do 1799 tj prije nesto vise od 210 godina. Koliko je bilo muslimana i koliko je bilo ucenjaka u ovih 210 godina koji su skontali da je u pitanju sirk? Nekoliko desetina ucenjaka, Allah najbolje zna. Sistem novca baziran ni na cemu postoji tek od 1971-e godine, tj posljednjih 40 godina. Poslanik a.s. je koristio zlatni i srebreni novac koji je imao unutrasnju vrijednost, a mi koristimo papirni i elektronski koji nema nikakvu vrijednost i stvara se iz nicega. Kako ocekivati da ulema shvati da je ovo sirk kad nisu shvatili da je sekularizam sirk?

    Rupa je duboka da joj dubinu ne mozemo ni zamisliti… Zato sam ja dao onakav odgovor na pocetku ove rasprave…

    #9299
    Anonimno
    Neaktivan

    Carska vojsko,ja tek sada vidim da si ti malo bolje od mene upoznat sa bankarskim sistemom.Ja sam daleko bolje upucen u ovcarstvo,i siguran sam da se moja opskrba povecava Allaovom voljom svaki put kada se ovca ojanji,pa dobijem novo jagnje,hvala Allahu.Eto,nisam se prije sjetio da se moze i na taj nacin praviti imetak,kako ti rece,upisivanjem odredjene cifre kredita nekom u kompu.A da jesam , sada bih ja bio bankar (madjionicar),a ne ovcar.Ipak,zadovoljan sam i hvala Allahu sto imam ovoliko koliko imam.I nemoj se vise srditi na mene,a ja necu na tebe,Allah daje kome hoce i koliko hoce,Njegovo Znanje je sveobuhvatno,oduvijek i zauvjek,a mi insani znamo samo onoliko koliko nas Gospodar zeli da znamo.Hvala Allahu,Gospodaru svjetova.Molim Ga da nas uputi na put Istine i da Njegovom Voljom budemo od onih koji su spaseni,da budemo od onih koji ce da Ga sretnu a On sa nama zadovoljan i mo sa Njim zadovoljni.Amin!!!

Pregledavate 15 postova - 16 do 30 (od ukupno 76)
  • Morate biti prijavljeni kako bi mogli odgovoriti na ovu temu.